پنجشنبه ۰۶ آذرساعت ۱۹:۰۳Nov 2020 26
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «فروش کتاب»

ایرنا   ۱۰ ساعت پیش    
تهران- ایرنا- رشد 39 درصدی فروش کتاب در طرح پاییزه 99، برگزاری هجدهمین دوره انتخابات نماینده مدیران مسول در هیات نظارت بر مطبوعات و درگذشت چنگیز جلیلوند و کامبوزیا پرتوی را می توان از مهمترین رویدادهای فرهنگی هفته ای که گذشت، برشمرد.
ایبنا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۵ - ۱۴:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
معاون فرهنگی و مطبوعاتی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی بوشهر از فروش سه میلیارد ریالی کتاب در طرح پاییزه کتاب 99 در این استان خبر داد.
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۳۹۹/۰۹/۰۵ - ۱۰:۱۳   + ۷ سایت دیگر  
اقتصاد ایران: بیرجند- معاون فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی گفت: مردم خراسان جنوبی در طرح پاییزه فروش کتاب 220 میلیون تومان کتاب خریدند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۹/۰۵ - ۰۵:۳۱    
معاون فرهنگی و امور رسانه، فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی گفت: طرح های فصلی فروش کتاب در ایام کرونا با هدف حمایت از صنعت نشر اجرا می شود.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۴ - ۱۵:۲۳   + ۲ سایت دیگر  
دو سه روز پیش بود که آمار کلی فروش طرح پاییزه کتاب اعلام شد و براساس آن میزان فروش کتاب ها نسبت به سال 97 و 98 افزایش داشته است.
خبرگزاری دانشجو   ۱۳۹۹/۰۹/۰۳ - ۱۳:۲۶    
97 کتابفروشی در تهران در پاییزه کتاب سال گذشته 43هزار و 835نسخه کتاب فروختند، اما 128کتابفروشی در پاییزه کتاب امسال توانستند 70هزار و 548نسخه کتاب بفروشند که در مقایسه با طرح مشابه سال گذشته 61درصد افزایش داشته است.
ایبنا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۳ - ۱۲:۳۴   + ۱ سایت دیگر  
سید احمد رفیع جواهری، براساس تجربه موفق سایت های فروش کتاب با شیوع ویروس کرونا، فروش قابل توجه برای ناشران نمایشگاه مجازی پیش بینی می کند و معتقد است، طراحی پلتفرم، تدوین آئین نامه و نظارت بر اجرای آئین نامه از سوی یک نهاد، به لحاظ مدیریتی مشکل زا است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۳ - ۰۹:۰۳   + ۸ سایت دیگر  
تبریز - ایرنا - معاون فرهنگی و رسانه ای مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی گفت: پنج درصد از کل فروش کتاب در پانزدهمین دوره طرح پاییزه کتاب کشور مربوط به این استان است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۳ - ۰۸:۲۱   + ۶ سایت دیگر  
بجنورد- ایرنا- معاون فرهنگی و امور رسانه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی گفت: سه هزار و 691 جلد کتاب به ارزش یک میلیارد و 449 میلیون ریال در طرح ملی پاییزه فروش کتاب امسال در استان به فروش رسید.
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۲ - ۱۴:۱۷   + ۱۰ سایت دیگر  
معاون فرهنگی و رسانه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان گفت: بر اساس آمارهای اعلام شده، استان خوزستان جزء ده استان برتر کشور در این طرح قرار گرفت که از نظر تعداد کتاب، رتبه هفت و از نظر میزان فروش رتبه 9 را در کشور کسب کرد.
ایبنا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۲ - ۱۲:۱۵    
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان از فروش 12 هزار و 748 جلد کتاب در اجرای طرح پاییزه کتاب 99 خبر داد و گفت: این استان با فروش قریب به 11 میلیارد و 254 میلیون ریال، ششمین استان کشور در فروش کتاب بود.
تبریز بیدار   ۱۳۹۹/۰۹/۰۲ - ۱۱:۰۷   + ۱ سایت دیگر  
خلاصه کتاب و کتاب خوانی پیش از شیوع ویروس جهان گیر کرونا هم با مشکلات زیادی مواجه بود و به تبع فروش کتاب هم آنچنان که شایسته جامعه ما باشد، بالا نبود.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۲ - ۰۸:۰۴   + ۲ سایت دیگر  
تبریز - ایرنا - یکی از رویکردهای مثبت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در سال های گذشته اجرای طرح های حمایتی فصلی فروش کتاب است و امسال نیز با اجرای طرح پاییزه نفسی بر جان نحیف کتابفروشان تبریز دمیده شد.
فرارو   ۱۳۹۹/۰۹/۰۲ - ۰۰:۵۶   + ۶ سایت دیگر  
انتشار نخستین جلد از خاطرات دوجلدی باراک اوباما رئیس جمهوری سابق آمریکا با عنوان سرزمین موعود رکورد روز های ابتدایی فروش کتاب همسرش میشل اوباما را شکست و در میان پرفروش ترین کتاب های آمریکا قرار گرفت ...
دنیای اقتصاد   ۱۳۹۹/۰۹/۰۲ - ۰۰:۱۹   + ۱۰ سایت دیگر  
فارس : اولین کتاب مصور کمیک بتمن با معرفی کاراکتر شوالیه تاریکی با ثبت رکورد 5/ 1 میلیون دلار فروخته شد. این کتاب که در زمان چاپ و انتشار با قیمت روی جلد 10 سنت به فروش می رسیده حالا پس از 81 سال به قیمت یک و نیم میلیون دلار به فروش رسید تا رکورد بالاترین قیمت را به نام خود ثبت کند ...
ایبنا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۱ - ۱۴:۳۴    
معاون فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان غربی گفت: تا ششمین روز از اجرای طرح پاییزه کتاب در استان آذربایجان غربی 5 هزار و 59 جلد کتاب به مبلغ بیش از 200 میلیون تومان در این استان به فروش رسیده است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۱ - ۱۴:۱۶   + ۲۶ سایت دیگر  
تهران-ایرنا- مدیرعامل موسسه خانه کتاب و ادبیات ایران، از افزایش 39 درصدی فروش کتاب در طرح پاییزه 99 نسبت به دوره گذشته خبر داد.
ایبنا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۱ - ۱۲:۵۱   + ۱ سایت دیگر  
رخشان نوش آفرین مسئول فروش کتاب فروشی سرزمین کتاب در شهرستان گرگان گفت: علی رغم شیوع کرونا و تمام محدودیت ها همچنان استقبال از کتاب خوب بوده است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۱ - ۱۱:۳۵   + ۵ سایت دیگر  
مشهد- ایرنا- معاون فرهنگی و رسانه ای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی گفت: در طرح ملی پاییزه فروش کتاب امسال در استان، 61 هزار و 754 جلد کتاب به ارزش 25 میلیارد و 737 میلیون و 990 ریال به فروش رسید.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۹/۰۱ - ۱۰:۳۶   + ۴ سایت دیگر  
امسال میزان فروش کتاب در طرح پاییزه، به بیش از 19 میلیارد تومان رسید.
پیام خبر   ۱۳۹۹/۰۸/۲۹ - ۲۰:۰۲   + ۶ سایت دیگر  
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس گفت: بر آن هستیم تا با پیوستن کتاب فروشی های بیشتری به این ایده های فصلی و نرم افزارهای مجازی، خرید و فروش کتاب را هم ساده تر و هم بهداشتی تر انجام دهیم.
برترین ها / ایسنا   ۱۳۹۹/۰۸/۲۹ - ۱۵:۳۵   + ۱۱ سایت دیگر  
خبرگزاری ایسنا: کتاب خاطرات باراک اوباما در روز نخست انتشار بیش از 890 هزار نسخه فروخت و از رکورد فروش کتاب شدن نوشته همسرش میشل اوباما پیشی گرفت. به نقل از گاردین ...
بهار نیوز   ۱۳۹۹/۰۸/۲۹ - ۱۴:۱۶   + ۲ سایت دیگر  
گروه بین الملل:باراک اوباما، رئیس جمهور سابق آمریکا، با فروش کتاب جدید خود با عنوان سرزمین موعود رکورد همسرش، میشل، در زمینه فروش کتاب را شکست.از کتاب تازه اوباما که خاطرات او از زمان ریاست جمهوری آمریکا را شامل می شود و قرار است جلد دومی هم داشته باشد تنها در عرض 24 ساعت 890 هزار جلد به فروش رفته ...
ایبنا   ۱۳۹۹/۰۸/۲۹ - ۰۹:۰۲   + ۸ سایت دیگر  
آمارها نشان می دهد با توجه به نزدیک شدن به پایان طرح پاییزه کتاب، رقابت در میان استان ها از لحاظ مبلغ و تعداد فروش کتاب درحال افزایش و این رقم در پنجمین روز از طرح به مرز 14 میلیارد رسیده است
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۸/۲۹ - ۰۷:۲۶   + ۱ سایت دیگر  
بجنورد- ایرنا- بار سنگین کوله، طراوت چهره اش را از پا انداخته اما لبخند از چهره اش نمی افتد، منتظر می ماند تا صحبت های تلفنی ام تمام شود تا شاید باز مشتری کتاب هایش شوم؛ حکایت دختران کولبر کتاب خراسان شمالی است که هر روز برای فروش کتاب در تلاش هستند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۸/۲۸ - ۱۷:۰۷   + ۳ سایت دیگر  
میزان فروش کتاب تا روز پنجم اجرای طرح پاییزه کتاب به بیش از 11 میلیارد تومان رسیده است.
وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی   ۱۳۹۹/۰۸/۲۸ - ۱۴:۲۹    
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی با بیان این که استفاده از فروشگاه های اینترنتی رونق بسیاری یافته است، عنوان کرد: می توان مباحث فرهنگی و کتاب را نیز در این بستر مهیا کرد تا در شرایط قرنطینه و خانه نشینی ، زمان در شرایط مطلوبی سپری شود.
وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی   ۱۳۹۹/۰۸/۲۸ - ۱۰:۴۲    
میترا متاجی اظهار کرد: همه متولیان حوزه فرهنگ باید به فراخور وظیفه از این ظرفیتِ حداکثر استفاده کنند تا شهروندان خاصه دانشجویان و دانش آموزان را که اغلب در منزل بسر می برند به نحو مقتضی مهمان کتاب و نشر کنند.
همشهری   ۱۳۹۹/۰۸/۲۸ - ۰۰:۰۷    
ندا زندی کلاس ششم بود که تصمیم گرفت با فروش کتاب های جغرافیا، پیک دانش آموزی و مجلات کیهان بچه ها و زن روز به مغازه پدرش رونق دهد و در همین ایام بود که شیرینی زندگی با کتاب در وجودش ریشه دواند ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۸/۲۷ - ۱۴:۳۹    
امروزه با توجه به افزایش شدید قیمت کاغذ و چاپ، خرید فیزیکی کتاب برای دانشجویان سخت شده است. به همین منظور بسیاری از ناشران رو به عرضه کتب خود به صورت الکترونیک آورده اند. با این حساب دانشجویان پزشکی با دانلود کتاب پزشکی، در هزینه های خود صرفه جویی زیادی می کنند.
هنر صدا   ۱۳۹۹/۰۸/۲۷ - ۱۲:۰۶   + ۱ سایت دیگر  
کتاب چه گونه فیلم دوبله کنیم به مناسبت هفته کتاب با امضای استاد ابوالحسن تهامی، عرضه می شود. به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی از تاریخ 27 الی 30 آبان ماه 99 ، کتاب چه گونه فیلم دوبله کنیم با امضای استاد ابوالحسن تهام ی و 15 درصد تخفیف در سایت هنرصدا عرضه می شود. ...
همشهری   ۱۳۹۹/۰۸/۲۷ - ۰۰:۲۰    
ندا زندی در سال1354، سهام سازمان کتاب های جیبی در ازای 5میلیون تومان به عبدالرحیم جعفری (مؤسس انتشارات امیرکبیر ) واگذار شد و به این ترتیب تغییرات زیادی در این سازمان انتشاراتی رخ داد. ازجمله این تغییرات چاپ کتاب هایی با قطع های مختلف و اختصاص فروشگاهی برای فروش کتاب های جیبی بود ...
مشهد فوری   ۱۳۹۹/۰۸/۲۶ - ۲۱:۵۰   + ۲ سایت دیگر  
رئیس سازمان فرهنگی و اجتماعی شهرداری مشهد گفت: خراسان رضوی در طرح های فصلی فروش کتاب میزان فروش بالایی را از بین سایر استان ها به خود اختصاص داده است که این اتفاق از مردم علاقه مند به حوزه فرهنگ، کتاب و کتابخوانی دور از انتظار نیست. ...
وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی   ۱۳۹۹/۰۸/۲۶ - ۱۸:۴۹    
یک نویسنده و فعال حوزه کتاب در رابطه با جایگاه کتاب در جامعه امروزی گفت: امروزه کتاب در زمره آخرین کالاهای سبد خانوارهای ایرانی قرار دارد که البته دلایل زیادی برای آن وجود دارد که باید به آنها پرداخته شود.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۸/۲۶ - ۱۳:۱۴   + ۵ سایت دیگر  
گروه استان ها معاون ارشاد خراسان رضوی گفت: در چهار دوره گذشته فصول فروش کتاب در کشور، بالاترین میزان فروش و تعداد نسخ فروش رفته در طرح پاییزه کتاب را استان خراسان رضوی کسب کرده است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۸/۲۶ - ۱۳:۰۶    
مدیر مسئول انتشارات براق گفت:ریشه حل مشکل فروش کتاب کودک در تولید کتاب است آن هم کتابی که مفید و تاثیرگذار باشد.
شبستان   ۱۳۹۹/۰۸/۲۶ - ۱۲:۴۹    
تقدسی گفت: اجرای طرح های توزیع یارانه کتاب از طریق کتابفروشی ها همچون چون طرح پاییزه کتاب به دلیل تخفیفی که برای مخاطب در نظر گرفته می شود آن ها را به خرید کتاب تشویق می کند.
روزنامه بانی فیلم   ۱۳۹۹/۰۸/۲۶ - ۱۰:۰۷   + ۱ سایت دیگر  
در شرایط همه گیری کرونا، میزان فروش کتابهای الکترونیک و صوتی ناشران انگلیسی به بالاترین میزان خود رسید. به گزارش ایرنا به نقل از روزنامه گاردین، با پناه بردن مردم به کتاب و کتابخوانی در دوره قرنطینه خانگی ناشی از شیوع کرونا، فروش کتابهای دیجیتال ناشران انگلیسی امسال به بالاترین میزان خود رسید ...
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۳۹۹/۰۸/۲۶ - ۰۲:۳۲   + ۱ سایت دیگر  
مدیر کتابفروشی افق استان خراسان رضوی به برگزاری طرح های توزیع یارانه کتاب از طریق کتابفروشی ها (طرح های فصلی فروش کتاب) اشاره کرد و گفت: این طرح ها تلنگری به مردم برای حضور در کتابفروشی است اما نباید مخاطب به تخفیف زیاد عادت کند.
قدس آنلاین   ۱۳۹۹/۰۸/۲۶ - ۰۰:۵۵   + ۱ سایت دیگر  
چنان که مشخص است کرونا تمام مسائل انسانی و به تبع آن مسائل فرهنگی را متأثر از خود کرده و شکل و شیوه فعالیت های فرهنگی را تغییر داده است. یکی از حوزه هایی که دچار تغییر و تحول جدی شده، بازار نشر و فروش کتاب است.
همشهری   ۱۳۹۹/۰۸/۲۶ - ۰۰:۱۲   + ۱ سایت دیگر  
سحر جعفریان فعالیت مستمر و به روز کتابخانه ها و مراکز فروش کتاب در محله ها، یکی از شاخصه های سنجش کیفیت سرانه های شهری در گروه آموزش و فرهنگ است. شاخصه ای که در نهمین تکه از پایتخت یا دیده نمی شود یا آنقدر محو و کمرنگ است که گرایشی در شهروندان ایجاد نمی کند ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۸/۲۶ - ۰۰:۰۵    
مدیر مسئول انتشارات تایماز گفت: تا زمانی که نیاز به مطالعه در کشور نباشد، هیچ اتفاقی در زمینه فروش کتاب رخ نمی دهد.
گیتی آنلاین   ۱۳۹۹/۰۸/۲۵ - ۱۲:۰۲   + ۴ سایت دیگر  
یک منتقد ادبی و روزنامه نگار با بیان اینکه معمولا برای مقولاتی که در معرض آسیب و بی توجهی هستند بزرگداشت، روز و یادبود برگزار می شود، گفت: با توجه به اینکه حوزه کتاب هم در معرض خطر است، لازم است تمهیدی اندیشیده شود تا این حوزه از آسیب های احتمالی مصون بماند.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۸/۲۵ - ۱۱:۲۰   + ۷ سایت دیگر  
همدان- ایرنا- مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان همدان گفت: همزمان با هفته کتاب و کتاب خوانی سایت اینترنتی فروش کتاب و محصولات فرهنگی هنری این کانون با 20 درصد تخفیف کتاب های خود را ارائه می کند.
ایبنا   ۱۳۹۹/۰۸/۲۵ - ۰۹:۰۸    
فروش کتاب صوتی در ایالات متحده تنها در سال 2019 بالغ بر 1.2میلیارد دلار بوده است که این رقم 16 درصد بیشتر از سال قبل از آن است.
معاون فرهنگی و رسانه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی گفت: این استان در چهار طرح ملی فروش فصلی کتاب در بهار و تابستان امسال و پاییز و زمستان سال گذشته بیشترین فروش کتاب را در کشور به خود اختصاص داد.
همزمان با هفته کتاب و کتاب خوانی سایت اینترنتی فروش کتاب و محصولات فرهنگی هنری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان با 20درصد تخفیف کتاب های خود را ارایه می کند.
ایبنا   ۱۳۹۹/۰۸/۲۴ - ۲۰:۲۲    
برای پیداکردن علل کاهش فروش کتاب صرفاً نمی توان با نگاه یک بعدی اقتصادی و اجتماعی صرف درباره آن صحبت کرد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۸/۲۴ - ۱۹:۱۹    
گروه استان ها- مدیرکل فرهنگ و ارشاد گلستان با اشاره به برنامه های هفته کتابخوانی گفت: طرح پاییزه فروش کتاب با مشارکت 14 کتابفروشی در استان اجرا می شود.