دوشنبه ۰۲ خردادساعت ۰۰:۱۰May 2022 23
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «داستان کوتاه»

فرهنگ وهنر   ۱۴۰۱/۰۲/۳۱ - ۱۳:۴۶   + ۱۰ سایت دیگر  
فراخوان دومین جشنواره داستان کوتاه قصه خانواده من به منظور کشف استعدادهای جدید در حوزه داستان نویسی و ایجاد فضایی برای توجه بیشتر خانواده ها به ادبیات از سوی فرهنگ سرای خانواده منتشر شد.
ایران پزشک   ۱۴۰۱/۰۲/۳۱ - ۱۳:۱۳   + ۲ سایت دیگر  
مجموعه داستان کوتاه کرونایی ها همراه ندارند، پنجمین کتاب امیر پروسنان و شامل 21 داستان است که هفته گذشته توسط انتشارات صدای معاصر در تهران منتشر و در نمایشگاه کتاب برای اولین بار عرضه شد.
ایبنا   ۱۴۰۱/۰۲/۲۹ - ۱۸:۳۵    
خسرو باباخانی، نویسنده پرکار کشورمان عنوان کرد که داستان کوتاه در مقایسه با رمان به مثابه رقص در اتاقی کوچک در مقابل دویدن در مسافتی طولانی است.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۱/۰۲/۲۹ - ۰۹:۳۰    
محمدزاده در بخشی از داستان کوتاه خود آورده است: آنقدر به در گاراژ نزدیک بود که وقتی شاگرد اتوبوس داد می زد؛ مسافران اهواز جا نمانند؛ همه صدایش را می شنیدند حتی آن هایی که میان کرکر قلیان گوش به صدای دل نشین و مردانه او داده بودند و رزم رستم و سهراب را از دهان گرمش می شنیدند و خون ایرانی و غیرت و ...
فرهنگ وهنر   ۱۴۰۱/۰۲/۲۸ - ۱۱:۳۵    
مسابقه بداهه نویسی داستان کوتاه با عنوان داستانک در کتابگرد هدهد و در محل نمایشگاه کتاب در حال برگزاری است.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۲/۲۶ - ۱۰:۵۱   + ۱۱ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- مجموعه داستان کوتاه کرونایی ها همراه ندارند نوشته امیر پروسنان در نمایشگاه بین المللی کتاب تهران عرضه شد.
وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی   ۱۴۰۱/۰۲/۲۵ - ۰۹:۵۸    
رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان سیریک از انتشار فراخوان چهارمین جشنواره منطقه ای داستان کوتاه مکران خبر داد.
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۱/۰۲/۲۳ - ۱۶:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
در بسته زیر اخبار و محتوا های آموزشی پیرامون برخورد زننده دانش آموزان با یک روحانی در کلاس درس ، کتاب حوض فرشته، چند داستان کوتاه برای کودکان ، شیمی یازدهم؛ بسپارش و انواع پلی اتن ، معرفی کتاب غریبه ای در ساحل ، سنجش سلامت کلاس اولی ها از نیمه دوم خرداد و ... را می خوانید.
ایلنا   ۱۴۰۱/۰۲/۲۱ - ۱۵:۳۸   + ۳ سایت دیگر  
نفرات برتر جایزه کتاب اردیبهشت در دو بخش داستان کوتاه و ناداستان معرفی شدند.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۱/۰۲/۲۱ - ۱۱:۱۰    
محمدزاده در بخشی از داستان کوتاه خود آورده است: گلویش که تر شد آرام صدا از گلویش بیرون خزید؛ برادر قمقمه را روی لبش گذاشتم که بنوشد. جرعه ای نوشیده و ننوشیده، نگاهش ثابت و بی حرکت به آسمان ماند.
نخستین مجموعه داستان مربی مسئول کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان کردستان با عنوان فردا پائیز تمام می شود از سوی انتشارات گوتار منتشر شد.
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۱/۰۲/۱۸ - ۲۱:۵۵   + ۴ سایت دیگر  
پنجمین کتاب امیر پروسنان که یک مجموعه داستان کوتاه است، در سی و سومین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران عرضه خواهد شد. به گزارش تابناک، مجموعه داستان کوتاه کرونایی ها همراه ندارند پنجمین کتاب امیر پروسنان محسوب می شود که شامل 21 داستان کوتاه با موضوع های اجتماعی است. ...
وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی   ۱۴۰۱/۰۲/۱۸ - ۱۴:۵۶    
شنبه 17 اردیبهشت ماه اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهر تهران، آئین اختتامیه عهدواره سراسری چله مهدویت را در بخش داستان کوتاه و بلند در محل سالن نمایش هنرستان موسیقی دختران برگزار کرد.
الف   ۱۴۰۱/۰۲/۱۷ - ۱۳:۱۰   + ۱ سایت دیگر  
مجموعه داستان مُرده خوار نوشتۀ سحر رفیع شامل 12 داستان کوتاه است و بعضی از آنها طی چند سال گذشته موفق به کسب جوایز معتبر ادبی همچون هدایت، حیات و فرشته برای این نویسنده شده اند. داستان هایی که اغلب در چارچوب یک فرم روایت شده و در شیوۀ روایت شبیه به هم هستند
ایبنا   ۱۴۰۱/۰۲/۱۴ - ۱۰:۴۰    
یک مشت نخودچی شامل 16 روایت داستانی از کرامات رضوی را در بیست و دومین هفته از پویش مردمی چهارشنبه های امام رضایی مرور می کنیم.
ایکنا   ۱۴۰۱/۰۲/۱۱ - ۱۴:۱۵    
در مرحله انتخاب داستان ها از میان 507 داستان کوتاه رسیده به دبیرخانه جشنواره با موضوع مقاومت و پایداری در خرمشهر 157 اثر، به مرحله داوری راه یافتند که پس از داوری 38 اثر نامزد دریافت جایزه شدند.
روزنامه سراسری سایه   ۱۴۰۱/۰۲/۱۱ - ۰۹:۳۱    
هیچ کدام از جنگ و درگیری های آمریکا در قرن بیستم به اندازه جنگ ویتنام جامعه آمریکا را دوپاره نکرد، به روان اجتماع لطمه نزد و در حافظه جمعی حک نشد. جنگ آمریکا در ویتنام تاکنون به خلق بیش از 750 رمان، 250 فیلم، 100 مجموعه داستان کوتاه و 1400 روایت شخصی منجر شده است ...
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۲/۱۰ - ۱۵:۴۹   + ۴ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- هیچکدام از جنگ و درگیری های آمریکا در قرن بیستم به اندازه جنگ ویتنام جامعه آمریکا را دوپاره نکرد، به روان اجتماع لطمه نزد و در حافظه جمعی حک نشد. جنگ آمریکا در ویتنام تاکنون به خلق بیش از 750 رمان، 250 فیلم، 100 مجموعه داستان کوتاه و یک هزار و 400 روایت شخصی منجر شده است.
ایبنا   ۱۴۰۱/۰۲/۰۹ - ۱۳:۳۲    
نسخه نهایی مجموعه داستان کوتاه مشترک محمدحسن ابوحمزه، نویسنده حوزه مقاومت و دفاع مقدس کشورمان و سنا الشعلان، نویسنده فلسطینی آماده شده و به زودی منتشر خواهد شد.
هاژه   ۱۴۰۱/۰۲/۰۷ - ۱۷:۱۳    
به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، داستان کوتاه نویسنده مهابادی در مسابقات بین المللی داستان کوتاه آکسفورد جزو 20 اثر برتر انتخاب شد. فراخوان مسابقە بین المللی داستان کوتاه آکسفورد بە زبان انگلیسی سال گذشته منتشر شد و داستان نویسانی از کشورهای آمریکا، کانادا، استرالیا، انگلیس، ژاپن و ... ...
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۲/۰۶ - ۱۸:۴۳   + ۳ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- کندال دومین مجموعه داستان آزاده حسینی تنکابنی که شامل 8 داستان کوتاه است، توسط نشر سیفتال منتشر شد.
فرارو   ۱۴۰۱/۰۲/۰۳ - ۱۰:۴۸   + ۲ سایت دیگر  
فرارو- هر کسی که به آثار هنری هراس آور یا وهم انگیز علاقه داشته باشد، نمی تواند در برابر نقاشی های زجیسواف بکشینسکی احساس حیرت و شگفتی نکند و مسحور فضای ماخولیایی آن ها نشود ...
میزان   ۱۴۰۱/۰۲/۰۱ - ۱۵:۴۵    
خبرگزاری میزان - دنیای واقعی همیشه تلخ تر از دنیای داستان است. نویسنده این مجموعه نمی خواهد که تلخی زمان جنگ را برای خوانندگانش زنده کند؛ بلکه قصد آن را دارد که تابلویی از شجاعت و ایثار و ازخودگذشتگی هشت سال دفاع مقدس را به تصویر بکشد. ...
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۱/۳۰ - ۱۳:۱۴   + ۱ سایت دیگر  
اسلامشهر- ایرنا - کارگاه کتاب و داستان کوتاه هنرمندان شهرستان اسلامشهر درغرفه چله مهدویت نمایشگاه بین المللی قرآن کریم، شنبه سوم اردیبهشت ماه مصادف با 21 ماه مبارک رمضان برگزار می شود.
فرهنگ وهنر   ۱۴۰۱/۰۱/۲۹ - ۱۴:۵۴    
برندگان مسابقه داستان نویسی قلمت را بردار که در قالب داستان کوتاه و داستانک از سوی فرهنگ سرای معرفت و موسسه ی فرهنگی هنری داناک برگزار شده بود، اعلام شدند.
ایلنا   ۱۴۰۱/۰۱/۲۹ - ۱۱:۰۶   + ۸ سایت دیگر  
نشر سیب سرخ دو مجموعه داستان کوتاه کوتاه با عنوان عشق و دوپا بیشتر و گاوهای نان آور منتشر کرد.
روز پلاس   ۱۴۰۱/۰۱/۲۹ - ۰۹:۱۰    
کتاب شوخی با نظامی ها شامل چهارده داستان کوتاه در انتشارات ققنوس منتشر شد.
ایبنا   ۱۴۰۱/۰۱/۲۱ - ۱۲:۴۳   + ۲ سایت دیگر  
فراخوان نخستین جایزه ادبی شهید محمدحسین حدادیان در قالب داستان کوتاه منتشر شد. آخرین مهلت ارسال آثار سوم خرداد 1401 است.
ایمنا   ۱۴۰۱/۰۱/۲۰ - ۱۲:۳۹   + ۴ سایت دیگر  
دبیر اولین دوره جایزه کتاب ادیبهشت اصفهان از ورود آثار دو بخش ناداستان و داستان کوتاه با موضوع آزاد به مرحله داوری خبر داد.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۱/۰۱/۱۶ - ۱۵:۳۶   + ۷ سایت دیگر  
سرهنگ آسمند گفت: 24 داستان کوتاه به دبیرخانه استانی یازدهمین جایزه ادبی یوسف در استان کهگیلویه و بویراحمد ارسال شد.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۱/۰۱/۱۶ - ۰۲:۰۶    
فقط می دانم من هم آمدم ؛ داستان برگزیده دهمین دوره جایزه ادبی داستان کوتاه یوسف به قلم نجمه خادم است.
ایبنا   ۱۴۰۱/۰۱/۱۵ - ۱۳:۲۵   + ۱ سایت دیگر  
چهار جلد کتاب داستان کوتاه مصور با موضوعات و سوژه هایی مرتبط با منطقه هورامان کردستان (شهرستان سروآباد) توسط پدیدآورندگان بومی استان کردستان و با حمایت مالی بنیاد علوی، تدوین و چاپ شدند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۱/۱۴ - ۱۸:۲۴   + ۱۲ سایت دیگر  
مجید عسگری، رئیس حوزه هنری خراسان رضوی گفت: جایزه داستان حماسی در دو بخش رمان و داستان کوتاه در حال برگزاری است و با انتخاب شرفی خبوشان این رویداد وارد مرحله بررسی آثار شده است.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۱/۱۴ - ۱۶:۲۳   + ۳ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- دبیر اجرایی دومین جایزه داستان حماسی گفت: در این دوره بیش از 250 اثر از 25 استان کشور به دبیرخانه ارسال شده است که از این تعداد 100 اثر رمان و 150 اثر هم داستان کوتاه است. تنوع آثار بسیار قابل توجه بود و نویسندگان جوان و حرفه ای استقبال خوبی از این جایزه داشته اند.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۱/۰۱/۱۴ - ۰۲:۰۶    
چشم هایی که همیشه زیبا بود! ؛ داستان برگزیده دهمین دوره جایزه ادبی داستان کوتاه یوسف به قلم محمدرضا ملکی است.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۱/۰۱/۱۳ - ۰۲:۰۵    
تا جایی که رودخانه می رود ؛ داستان برگزیده دهمین دوره جایزه ادبی داستان کوتاه یوسف به قلم سارا شجاعی است که به روایت وصیت یک شهید می پردازد.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۱/۰۱/۱۲ - ۱۴:۰۴    
جان مک گرگور نویسنده ی رمان و داستان کوتاه بریتانیایی است. اولین رمان او در فهرست اولیه ی جایزه ادبی من بوکر بود. سومین رمان مک گرگور برنده ی جایزه ایمپک دوبلین شد. مخزن سیزده از تحسین شده ترین آثار این نویسنده به حساب می آید.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۱/۰۱/۱۲ - ۰۲:۰۵    
ام خاک ؛ داستان برگزیده دهمین دوره جایزه ادبی داستان کوتاه یوسف به قلم زینب روزبهانی است که به داستان زنی از خطه جنوب می پردازد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۰۱/۱۱ - ۱۸:۲۶   + ۱ سایت دیگر  
راضیه تجار گفت: باید به آموزش خلق داستان کوتاه توجه کرد و پس از آن نویسندگان به سمت نگارش رمان بروند.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۱/۰۱/۱۱ - ۰۲:۰۵    
چنارها... ؛ داستان برگزیده دهمین دوره جایزه ادبی داستان کوتاه یوسف به قلم اعظم ایرانشاهی است که به بمباران های شهری در خمین می پردازد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۰۱/۱۰ - ۱۱:۲۷   + ۲ سایت دیگر  
حمیرا مقیمی برگزاری جشنواره داستان کوتاه و سفرنامه نویسی نوروز در طالقان را همزمان با نوروز 1401 آغازگر برنامه های فرهنگی شورای اسلامی شهر طالقان در سال جاری دانست.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۱/۰۱/۱۰ - ۰۲:۰۵    
زیر سایه نخل ها ؛ داستان برگزیده دهمین دوره جایزه ادبی داستان کوتاه یوسف به قلم فاطمه طوسی است.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۱/۰۱/۰۹ - ۰۲:۰۷   + ۱ سایت دیگر  
همه جا راهی است به بهشت ؛ داستان برگزیده دهمین دوره جایزه ادبی داستان کوتاه یوسف به قلم فاطمه اکبری اصل است.
ایبنا   ۱۴۰۱/۰۱/۰۸ - ۱۳:۰۱    
در سال 1400 جوایز ادبی در حوزه رمان، داستان بلند، داستان کوتاه و ناداستان از سوی جشنواره های نام آشنا و یا تازه نفس برگزار شد؛ از چهاردهمین دوره جایزه جلال آل احمد تا معرفی 25 داستان برگزیده از نگاه مخاطبان.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۱/۰۱/۰۸ - ۰۲:۰۷   + ۱ سایت دیگر  
راز نقاشی پسرم ؛ داستان برگزیده دهمین دوره جایزه ادبی داستان کوتاه یوسف به قلم محدثه اکبرپور است.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۱/۰۱/۰۷ - ۰۲:۰۷    
در می زند ؛ داستان برگزیده دهمین دوره جایزه ادبی داستان کوتاه یوسف به قلم محدثه اکبرپور است.
فرارو   ۱۴۰۱/۰۱/۰۶ - ۱۰:۳۱   + ۱ سایت دیگر  
فرارو- کشور خدا اولین فیلم بلند جولیان هیگینز، فیلمی مهیج و وسترن گونه است که با اقتباس از داستان کوتاه نور زمستانی لی بورک ساخته شده. داستان فیلم دربارۀ استاد دانشگاهی است که وارد نبرد با دو شکارچی می شود که به صورت غیر قانونی وارد ملک او شده اند. ...
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۱/۰۱/۰۶ - ۰۲:۰۵    
گروهبان جاسم داستان برگزیده دهمین دوره جایزه ادبی داستان کوتاه یوسف به قلم ناهید سدیدی است.
یک پزشک   ۱۴۰۱/۰۱/۰۵ - ۱۷:۵۲    
استیون میلهاوزر، داستان کوتاه نویس و رمان نویس آمریکایی و برنده جایزه پولیتزر برای داستان در سال 1997 مترجم: بابک وحیدی از همان اول همه آماده بودیم، همه می دانستیم باید چه کار کنیم، آخر مگر صدها بار این صحنه ها را ندیده بودیم؟ مگر آدم خوب های شهر را ندیده بودیم که می روند سر کارهایشان ...