چهارشنبه ۰۹ فروردینساعت ۱۷:۳۹Mar 2023 29
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «قیامت»

ایکنا   ۳ ساعت پیش    
استاد درس خارج حوزه با بیان اینکه توبه در حق الناس سخت تر است، گفت: کسی که موقعیت اجتماعی دارد با هر تصمیم خود صدمات زیادی می تواند به مردم بزند و جبران چنین گناهانی بسیار دشوار است و در قیامت هم عقوبت بیشتری دارد ...
قم پرس   ۱۴۰۲/۰۱/۰۸ - ۲۲:۵۷    
سخنران حرم بانوی کرامت گفت: اقتصاد سالم در جامعه از جمله اثرات اعتقاد به معاد و قیامت است چرا که بخشی از مشکلات اقتصادی به خاطر گران فروشی، کم فروشی، بی انصافی، اختلاس، رشوه و ربا است. ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۱/۰۸ - ۱۶:۴۴   + ۸ سایت دیگر  
استاد حوزه و دانشگاه با بیان اینکه روز قیامت عملکردها افراد در جسم آنان منعکس می شود، گفت: عده ای با هدف از بین بردن آبروی دیگران به دنبال سوژه یابی، تهیه فیلم و پخش آن هستند که وای بر حال اینگونه افراد چرا که آن ها با ظاهر حیوانات در قیامت محشور خواهند شد.
عالم اهل سنت هرمزگان: ماه رمضان نزد مسلمانان از فضلیت و اهمیت والای برخوردار است عالم اهل سنت هرمزگان اظهار کرد:رمضان ماه صیام و ماه قرآن است واین هردو روز قیامت برای صاحبش شفاعت می کنند.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۱/۰۸ - ۱۴:۵۹   + ۷ سایت دیگر  
روزی به فرزند آدم نگذرد مگر به او بگوید: ای فرزند آدم! من روز تازه ای هستم و بر تو گواهم؛ در من خوب بگو و خوب عمل کن تا روز قیامت برای تو گواهی دهم؛ پس از من دیگر هرگز مرا نخواهی دید.
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۱/۰۷ - ۱۹:۳۵   + ۱ سایت دیگر  
آیت الله مهدی هادوی تهرانی، گفت: اگر ایمان به قیامت نباشد اعمال خوب هم هبط خواهد شد. البته ما وقتی از مؤمن سخن می گوییم یعنی کسی که به اسلام و به خصوص شیعه ایمان دارد ولی معنای آن این نیست که اگر کسانی ایمان به آخرت دارند ولی پیرو مکتب اهل بیت(ع) و اسلام نیستند جزء دسته کفار باشند.
ایثار   ۱۴۰۲/۰۱/۰۷ - ۱۴:۱۳    
در بخشی از وصیت نامه شهید عباس حسنی فرد آمده است: باید امام امت این آیت خداوند را که برای هدایت فرستاد قدر بدانیم و دعایش کنیم و در انجام راهنمائیها و پیام های پیامبرگونه اش سستی نورزیم سعی کنیم همه اعمالمان را حتی کارهای روزمره مان را برای خدا خالص کنیم که خدا در روز قیامت به فریادمان برسد .
درگاه ملی قوه قضایيه   ۱۴۰۲/۰۱/۰۷ - ۱۱:۲۸   + ۵ سایت دیگر  
منتظران را پایان انتظار به رسولی است که با گنجینه ای آمیخته از صفات تمامی پیامبران، با ظهور خود، دین را بر همه جهان حکم فرما می سازد و قیامش مانند قیامت و از بین برنده همه گناهان و نامش از بین برنده همه نامردمی هاست و از این روست که منتظران به شمیم عطرآگین نرگس منتظرند.
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۱/۰۷ - ۰۸:۵۵   + ۱ سایت دیگر  
نماینده ولی فقیه در لرستان با اشاره به اینکه رحیم بودن خداوند مانع مجازات قیامت نیست به جاودانگی عذاب ظالمان در جهنم اشاره کرد و گفت: هشدارهای قرآنی مایه عبرت انسان است و نباید از آن غافل شد.
پارسینه   ۱۴۰۲/۰۱/۰۶ - ۲۲:۳۳    
هریک از روزهای این ماه اعمال و ادعیه ویژه ای دارد که در متون مفاتیح الجنان و سایر متون اسلامی به آن اشاره شده که یکی از آنها نماز شب است. نماز شب پنجم دو رکعت است، در هر رکعت بعد از حمد پنجاه مرتبه سوره توحید و بعد از سلام صد مرتبه صلوات بفرستید. ...
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۲/۰۱/۰۶ - ۱۸:۲۳   + ۱ سایت دیگر  
حضرت علی (ع) از پیامبر خاتم (ص) نقل می فرماید: هیچ مؤمنی نیست که ماه رمضان را به حساب خدا، روزه بگیرد، مگر آنکه خدای تبارک و تعالی، هفت خصلت را برای او لازم گرداند، هر چه حرام در پیکرش باشد، محو و ذوب گرداند. به رحمت خدای عزوجل نزدیک می شود. با روزه خویش خطای پدرش حضرت آدم را می پوشاند ...
بلاغ مازندران   ۱۴۰۲/۰۱/۰۶ - ۰۱:۱۵    
خواندن برخی دعاها در لحظه سحر و افطار چنان ثوابی دارد که علاوه بر پاداش های دنیوی، روشنایی بخش ما در روز قیامت می شود.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۱/۰۵ - ۱۴:۱۶   + ۱۰ سایت دیگر  
خواندن برخی دعاها در لحظه سحر و افطار چنان ثوابی دارد که علاوه بر پاداش های دنیوی، روشنایی بخش ما در روز قیامت می شود.
عبادت و تقوای ماه رمضان نظم دارد امام جمعه دائم مسجد قبا بهاران سنندج گفت: ماه رمضان عبادت و تقوای آن نظم دارد ای اهل ایمان مصلح به وحدانیت الله باشید و به رسالت رسول الله و ایمان به فرشتگان و قیامت و پیامبران باشید زیرا عبادت به این شیوه نبوده است
پارسینه   ۱۴۰۲/۰۱/۰۴ - ۲۰:۴۱   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش پارسینه، برای شب سوم ماه مبارک رمضان نمازی دو رکعتی مورد سفارش قرار گرفته که در هر رکعت خواندن سوره حمد و سپس 50 مرتبه سوره توحید مورد تاکید است.. حضرت علی (ع) درباره ثواب این نماز فرمود: هر کس این نماز را بخواند، ندا کرده می شود در قیامت به این که او آزاد شده خداست از آتش.
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۱/۰۴ - ۰۶:۳۴    
ایمان به خدا و قیامت و کار نیکو یک حیات تازه است، حیاتی برتر از زندگی حیوانی و یک چشم تازه و نور تازه است که ابعاد تازه ای از هستی آدمی را به او نشان می دهد و آن کسی که بدین ایمان نرسیده است همچنان در ظلمات و دوزخ فراق گرفتار و از نور دیده عشق که قاف تا قاف است محروم است.
انصاف نیوز   ۱۴۰۲/۰۱/۰۳ - ۱۴:۰۹   + ۱۱ سایت دیگر  
آیت الله علی رضا اعرافی، مدیر حوزه های علمیه به مناسبت فرا رسیدن عید نوروز و ماه رمضان در پیامی نوشت: در نوروز پیامی بزرگ از توحید و جلوه های الهی است و پیامی دیگر از قیامت و رستاخیز عالم برای حسابرسی بشر است و هم حامل پیامی است به ما که خود را دائم نو کنیم و برپایه های درست ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۱/۰۳ - ۰۱:۲۰   + ۱ سایت دیگر  
از نظر اساتید و بزرگان تلاقی بهار طبیعت و بهار قرآن حکمتی دارد، به یاد آوردن روز قیامت و ابد، دستگیری از نیازمندان، رفتن به میهمانی و شرکت در ضیافت خدا، رشد روح انسان در کنار رشد جسم و ایجاد تغییر و تحول در فصل بهار و ماه رمضان از حکمت های تلاقی این دو بهار است.
قم پرس   ۱۴۰۲/۰۱/۰۲ - ۲۲:۳۲    
به گزارش قم پرس ، حجت الاسلام و المسلمین فرحزاد طی سخنانی قبل از نماز ظهر در شبستان امام خمینی(ره) حرم بانوی کرامت اظهار داشت: مهم ترین موقف در قیامت موقف سنجش و میزان است و اگر میزان اعمال حسنه انسان زیاد باشد می تواند وارد بر بهشت شود. ...
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۱/۰۲ - ۰۱:۰۸   + ۲ سایت دیگر  
اگر نسیم نوروزی می تواند دشت و صحرای مرده ای را از حیات و جنبش و شادی آکنده سازد چه جای نگرانی است که همان فرستنده باد به صدای صور اسرافیل که آن نیز نسیم دیگر است همه آدمیان را زنده کند تا سر از خاک برآورند و عالم دیگری را مشاهد کنند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۱/۰۱ - ۱۲:۱۷    
پیامبر اکرم (ص) در یکی از احادیث خود به شباهت قیامت و بهار اشاره کرده اند.
افکار نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۲۸ - ۰۸:۱۴   + ۲ سایت دیگر  
معاد تنها به جهان آخرت و روز قیامت و حاضر شدن انسان ها در برابر اعمالشان محدود نمی شود. معاد، در همین دنیا هم هست. جهان دائما در حال عود و گردش است و فرازوفرود و نشیب و فراز. جاده زندگی هیچ کسی همواره سرپایینی نیست و سختی و راحتی در این دنیا مرزهای مشخصی دارد.
استانداری گلستان   ۱۴۰۱/۱۲/۲۷ - ۰۷:۵۷    
عیسی پایین محلی با تأکید بر شأن و جایگاه والای خانواده شهدا در نظام مقدس جمهوری اسلامی گفت: شهدا راه بهشت را انتخاب کردند و به وظیفه خود عمل نمودند و حال نوبت ماست تا به وظیفه خود عمل کنیم. همه ما محتاج شهداییم تا در روز قیامت شفیع ما باشند . ...
حوزه علمیه خراسان   ۱۴۰۱/۱۲/۲۷ - ۰۷:۴۳    
استاد حوزه و دانشگاه تغییر نگاه مردم نسبت به روزه و ماه رمضان را یکی از وظایف اصلی مبلغان در این ماه دانست و ابراز کرد: انسان باید سعی کند از این زمینه استفاده کرده و نفس خود را متوجه گرسنگی و تشنگی روز قیامت کند.
مرآت   ۱۴۰۱/۱۲/۲۷ - ۰۱:۳۷    
شهید علی بایگانی در وصیت نامه اش می نویسد: از اسراف دوری کنید. فکر دیگران باشید. حق همسایگان را ادا کنید. زندگی را بر یکدیگر شیرین کنید تا در روز قیامت خجل در روبروی یکدیگر قرار نگیرد. با نظام جمهوری اسلامی با خلوص نیت رفتار کنید. حجابتان را رعایت کنید ...
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۱/۱۲/۲۶ - ۱۸:۳۹   + ۱ سایت دیگر  
آیت الله علما گفت: اسلام دین عمیق، اساسی و مطابق با فطرت انسان است و می خواهد تا قیامت انسان را مدیریت کند، لذا باید عمق آیات و کلمات و عمق سنت نبوی را خوب درک کرد.
ایمنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۶ - ۱۴:۳۵   + ۱۹ سایت دیگر  
امام جمعه موقت اصفهان گفت: عید نوروز یادآور قیامت است، زیرا درختانی که همچون یک تکه چوب تا یک ماه قبل وجود داشت پس از نوروز پر از شکوفه می شود.
ایمنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۶ - ۱۲:۵۹   + ۱ سایت دیگر  
سرپرست ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی و هنری مساجد استان اصفهان با بیان اینکه ابتدا باید خود را آباد کنیم تا در مقام عمران و آبادی مسجد قرار گیریم، گفت: باور به خداوند، ایمان به قیامت، اقامه نماز و رهایی از گرد نفس از جمله ضروریات اهالی مسجد است.
شبستان   ۱۴۰۱/۱۲/۲۶ - ۱۱:۳۹   + ۱ سایت دیگر  
آبادی واقعی یک مسجد به حضور مومنان در مساجد و عبادت خداوند در آن است و در روایات هم آمده که مساجد غریب که کسی به آنها مراجعه نمی کند روز قیامت از دست مردم شکایت می کنند.
امام جمعه اهل سنت شهرستان بیجار: ترک نماز آثار هولناکی در قیامت به دنبال دارد
ندای اصفهان   ۱۴۰۱/۱۲/۲۴ - ۱۴:۰۰    
براساس آموزه های دینی ما عمر به عنوان سرمایه غیرقابل بازگشت انسان محسوب شده و در روز قیامت از انسان در مورد اینکه عمر و جوانیش را در چه راهی صرف کرده، سؤال خواهد شد. امام رضا(ع) درباره ارزش سرمایه عمر به نقل از رسول اکرم (ص) می فرماید: نسبت به حفظ عمرت حریص تر باش تا مال و ثروتت...
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۱/۱۲/۲۳ - ۱۰:۱۹   + ۳ سایت دیگر  
امیر سرتیپ دوم پرویز با بیان اینکه امنیت، صلابت و اقتدار ایران اسلامی مرهون جانفشانی های شهدا و ایثار خانواده های آنان است، گفت: وظیفه امروز ما در برابر شهدا، حفظ و ترویج فرهنگ شهدا و حرکت در مسیر آرمان های آنان است تا در قیامت شرمنده شهیدان نشویم.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۱۲/۲۳ - ۰۱:۲۰   + ۶ سایت دیگر  
پیامبر اکرم (ص) فرموده اند که روزه داران ماه شعبان را در روز قیامت شفاعت خواهند کرد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۱۲/۲۳ - ۰۰:۱۳   + ۲ سایت دیگر  
رئیس رسانه ملی گفت: باید همه توانایی خود را برای اعتلای رسانه ملی به کار بریم و امیدوارم روز قیامت مقابل شهدا سرافکنده نباشیم.
رسا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۲ - ۱۸:۰۵    
خداوند متعال به ملائکه ای که موکَّل بر این کار هستند میفرماید که مقایسه کنید، بسنجید، میان نعمتهایی که من به او دادم و کاری که او در دنیا انجام داده است؛ اینها را با هم مقایسه کنید، ببینید کدام بیشتر است.
برترین ها / چند ثانیه   ۱۴۰۱/۱۱/۳۰ - ۲۰:۴۱   + ۱۱ سایت دیگر  
اشتباه لفظی در چند ثانیه سخنرانی اخیر رئیسی باعث واکنش کاربران به این گاف رئیس دولت سیزدهم شد.
شهدای ایران   ۱۴۰۱/۱۲/۲۰ - ۱۱:۳۰    
شهدای ایران :می دانید 6410 روز اسارت یعنی چه؟ می دانید 16 سال گذران عمر در سلول های انفرادی رژیم بعث چه طعمی دارد؟ برای یافتن پاسخ این سوالات فقط سراغ یک نفر را می توان گرفت. کسی که فرمانده کل قوا لقب سید الاسرای ایران را به او داد ...
ایکنا   ۱۴۰۱/۱۲/۱۹ - ۱۵:۴۶   + ۲ سایت دیگر  
امام جعمه کرمانشاه با اشاره به اینکه پیامبران الهی همواره تلاش کردند تا فکر و عقل ما الهی شود، گفت: در روز قیامت هم از عقل ما سؤال و بازخواست می شود، زیرا اسلام دین عقل، فکر و ارزش ها است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۲/۱۹ - ۱۲:۱۵   + ۱ سایت دیگر  
فرستادن صلوات حوائج دنیائی انسان را برآورده می کند و در آخرت موجب خلاصی از عذاب و نجات از هول قیامت می شود.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۱۲/۱۷ - ۰۶:۲۱   + ۱۳ سایت دیگر  
ظهور امام زمان(عج) و رجعت در سیر انّا الیه راجعون تعریف می شود؛ درواقع تمام ادیان و فرقه های مختلف مسلمان ها به ظهور منجی در آخرالزمان اعتقاد دارند؛ اما فقط شیعیان ظهور را در راستای آمادگی برای قیامت درک می کنند.
ایکنا   ۱۴۰۱/۱۲/۱۶ - ۲۲:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
عضو هیات علمی دانشگاه امام صادق(ع) با تاکید بر این که چشمه غدیر تا قیامت ادامه دارد و امام زمان به عنوان وارث غدیر، جهان بشری را با ظهور خود پر از عدل و داد خواهند کرد، گفت: شب نیمه شعبان، بسیار شب باعظمتی برای احیا، توسل، تدبر و دعا است.
جماران   ۱۴۰۱/۱۲/۱۶ - ۱۷:۳۵   + ۷ سایت دیگر  
فراری ها به اتیوپی بر این باورند که روز قیامت به زودی به وقوع می پیوندد و شامل منطقه ای می شود که آنها در آن زندگی می کنند.
ایکنا   ۱۴۰۱/۱۲/۱۶ - ۰۹:۵۰    
امام جمعه همدان گفت: خداوند رحمتش بر همه عالم افاضه می کند، تمام رحمت هایی که در عالم می بینیم یک درصد رحمت خداوند است، در روز قیامت کل رحمت خداوند تجلی پیدا می کند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۲/۱۴ - ۲۱:۴۵   + ۸۴ سایت دیگر  
رئیس قوه قضائیه گفت: از زبان رهبر انقلاب شنیدم که فرمودند: حواستان باشد ما باید روز قیامت پاسخگو باشیم، مراقب باشید. این رفتار رحمانی با مجرم و متهم که الآن صورت می گیرد، یک مسئله سیاسی مقطعی نیست؛ این جزو ذات انقلاب ماست.
برترین ها / شیعه نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۱۴ - ۱۰:۰۵   + ۳۸ سایت دیگر  
بسیاری را دیده ایم که هدایت کردن و راهنمایی کردن آنها چون با شدت و تندی بوده نه تنها اثر مطلوب گذاشته، بلکه عکس نتیجه منفی داده است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۱۲/۱۴ - ۰۹:۰۶   + ۲ سایت دیگر  
حدیث پیامبر اکرم (ص) را درباره فرا رسیدن بهار و ارتباط آن با قیامت در این گزارش بخوانید.
استانداری اردبیل   ۱۴۰۱/۱۲/۱۳ - ۱۸:۰۲   + ۱ سایت دیگر  
آیت الله سید حسن عاملی روز شنبه در مراسم آغاز عملیات اجرایی فاز اول بیمارستان یک هزار تختخوابی اردبیل در دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل اظهار کرد: اگر یک نفر، خارج از مقررات و ضوابط استخدام در هر وزارتخانه یا دستگاهی جذب شود و فردی به تبع آن به نظام و خون شهدا بدبین شود ...
سازمان بهزیستی کشور   ۱۴۰۱/۱۲/۱۳ - ۰۹:۱۲    
شب ولادت تو عید سیدالشهداست دلم خوش است که میلاد اکبر لیلاست تو آمدی که بگویی حسین تنها نیست و تا قیام قیامت حسین پا برجاست
بهار نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۱۱ - ۰۹:۱۳   + ۶ سایت دیگر  
گروه ورزشی: مجله آلمانی کیکر پس از درخشش سردار آزمون در هفته های اخیر به تمجید از او پرداخت. کیکر نوشت: سردار آزمون تا ناامیدکننده بوده است، اما این بازیکن ایرانی در تساوی یک - یک بایرلورکوزن مقابل فرایبورگ اولین گل فصلش را به ثمر رساند ...
بولتن نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۱۰ - ۱۷:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
هواپیمای کلیدی ارتش آمریکا در صورت وقوع جنگ هسته ای در ایسلند فرود آمد.