چهارشنبه ۲۷ تیرساعت ۱۵:۴۷Jul 2024 17
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «مستاجر»

خانه ملت   ۱ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
عضو هیات رئیسه مجلس با اشاره به وجود 6.5 میلیون مستاجر در کشور و ضرورت ساماندهی بازار مسکن گفت: یکی از اولویت های وزیر راه و شهرسازی آینده در حوزه مسکن باید کاهش هزینه های تامین خانه و اجرای قوانین مجلس برای مدیریت بازار مسکن و حمایت از مستاجران باشد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۳/۰۴/۲۴ - ۲۱:۲۷   + ۳ سایت دیگر  
مدیرکل پست استان فارس با تاکید بر لزوم راه اندازی هاب پستی جنوب کشور در شیراز در راستای حل مشکلات فروشگاه مستاجر به مکان جدید، اعلام همکاری کرد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۳/۰۴/۲۳ - ۱۹:۰۱   + ۳ سایت دیگر  
مالک و مستاجر با کمک سامانه خودنویس، قرارداد اجاره را ثبت نموده و از مشاوران املاک بی نیاز هستند.
اکونگار   ۱۴۰۳/۰۴/۲۳ - ۱۷:۰۸   + ۶۳ سایت دیگر  
مجتبی یوسفی نماینده مجلس با بیان این که 6.5 میلیون ایرانی خانه ندارند، گفت: ارتباط مسکن با سایر صنایع و بخش های مختلف اقتصادی موجب شده تا به عنوان اهرمی برای رشد اقتصادی و کاهش تورم در نظر گرفته شود.
قدس آنلاین   ۱۴۰۳/۰۴/۲۳ - ۱۵:۰۰    
مهم ترین سیاستی که دولت چهاردهم در حوزه ی رفاهی باید پیگیری کند، تامین مسکن برای افراد مستاجر هست. با این اقدامرفاه خانواده ها تا حد زیادی افزایش و امکان حذف بخش بزرگی از یارانه های غیرهدفمند کنونی فراهم می شود.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۳/۰۴/۲۱ - ۱۹:۵۶   + ۱۰ سایت دیگر  
تقوی گفت: من رئیس فدراسیون والیبال نیستم بلکه یک مستاجر در فدراسیون هستم که شما انتخاب کردید و به دنبال منافع شخصی نیستم.
یک متخصص بازار کار، گفت: چالش تامین مسکن حتی برای جوانانی که خانواده آن ها در کلان شهرها زندگی می کنند نیز وجود دارد؛ فرزندان این خانواده ها به رغم افزایش سن امکان مستقل شدن از خانواده را ندارند و بنابراین در شرایط کنونی جامعه با چالش ایجاد چند خانواده در یک آپارتمان مواجه است.
شما نیوز   ۱۴۰۳/۰۴/۱۸ - ۱۰:۳۲    
در حال حاضر تمامی شرایط قانونی تنظیم اجاره نامه، عدم تخلیه مستاجر در موعد مقرر، عدم پرداخت اجاره بها، شارژ، خسارات وارده به ملک و... به طور کلی هر چه بین موجر و مستاجر است، تابع قانون روابط موجر و مستاجر سال 1376 می باشد ...
رکنا   ۱۴۰۳/۰۴/۱۸ - ۰۵:۱۰    
حوادث رکنا: در این گزارش به ماجرای پرونده دعوا میان موجر و مستاجر پرداخته می شود.
قدس آنلاین   ۱۴۰۳/۰۴/۱۷ - ۰۹:۴۸   + ۱ سایت دیگر  
مسعود پزشکیان رئیس جمهور منتخب مردم در حالی به ساختمان پاستور می رود که 7 میلیون خانوار ایرانی، مستاجر هستند و مسکن، سهمی چشمگیر ( بالای 60 درصد) را در سبد هزینه های خانوار به خود اختصاص داده است.
دنیای بانک   ۱۴۰۳/۰۴/۱۶ - ۱۹:۱۰   + ۳ سایت دیگر  
رضا کربلائی: به احتمال بسیار زیاد، رئیس کل بیمه مرکزی تغییر می کند و این تغییر به ترکیب هیات عامل نهاد ناظر بیمه هم ختم خواهد شد و باید دید چه کسی رئیس کل خواهد شد و چه افرادی به ترکیب هیات عامل اضافه می شوند؟ مرد شماره یک و مستاجر بعدی برج بیمه البته باید چهره ای مورد وثوق و اعتماد قوای سه گانه ...
شفا آنلاین   ۱۴۰۳/۰۴/۱۶ - ۱۲:۱۰   + ۳ سایت دیگر  
مستاجر می تواند مکانی را اجاره کند و به شخص دیگری اجاره دهد مگر اینکه در ضمن قرار داد اجاره ذکر شده باشد که حق این کار را ندارد.
همشهری   ۱۴۰۳/۰۴/۱۴ - ۱۹:۳۳   + ۷ سایت دیگر  
اجاره نشینی به عنوان یکی از روش های انتقال موقت حقوق مالکیت، از دیرباز در ایران رایج بوده است.
پایگاه خبری گسترش نیوز   ۱۴۰۳/۰۴/۱۴ - ۱۰:۰۱    
آیت اللهی بیان کرد: 2 سرفصل عرضه و تقاضا در این موضوع مهم ترین نقش را ایفا می کنند و دولت باید با این واقعیت آشکار کنار آید. موجر و مستاجر باید در رابطه با مشکلات خود با یکدیگر به تفاهم برسند و در این راه، یک نتیجه مشخص حاصل شود تا بازار اجاره به آرامش نسبی نزدیک گردد ...
میزان   ۱۴۰۳/۰۴/۱۳ - ۱۳:۰۹    
معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی درباره امکان شکایت مستاجر از مالک تا 5 سال و بار سنگین ورودی پرونده ها به قوه قضاییه، گفت: ابتدا در مراکز استان ها این موضوع رسیدگی می شود و عمده پرونده ها در شورای حل اختلاف بررسی خواهد شد.
آنا   ۱۴۰۳/۰۴/۱۳ - ۱۱:۵۶   + ۱۱ سایت دیگر  
سخنگوی دولت با اشاره به تخریب و تهمت به دولت از سوی برخی نامزدهای انتخاباتی گفت: آمادگی دارم با هر یک از کاندیدا ها درباره عملکرد شهید رئیسی و دولت روحانی مناظره کنم.
ساعت24   ۱۴۰۳/۰۴/۱۳ - ۱۰:۵۳   + ۱ سایت دیگر  
ساعت 24-دبیر کارگروه تنظیم بازار مسکن وزارت راه و شهرسازی اظهار داشت: طبق قانون اگر موجری اجاره بها را بالاتر از سقف مجاز افزایش داد، مستاجر این قیمت غیرمجاز را می پذیرد اما تا 5 سال بعد از عقد قرارداد و وقتی که این واحد را تحویل داد، می تواند از مالک شکایت کند.
ایلنا   ۱۴۰۳/۰۴/۱۳ - ۱۰:۴۷   + ۲۶ سایت دیگر  
دبیر کارگروه تنظیم بازار مسکن وزارت راه و شهرسازی اظهار داشت: طبق قانون اگر موجری اجاره بها را بالاتر از سقف مجاز افزایش داد، مستاجر این قیمت غیرمجاز را می پذیرد اما تا 5 سال بعد از عقد قرارداد و وقتی که این واحد را تحویل داد، می تواند از مالک شکایت کند.
اقتصاد 24   ۱۴۰۳/۰۴/۱۲ - ۱۱:۴۲   + ۲۶ سایت دیگر  
سطح مبالغ اجاره پیشنهادی صاحب خانه ها ارقامی است که اگر بخش ماهانه آن را مبنای بررسی قرار دهیم، در این صورت مشخص می شود مستاجر هایی که در این مناطق به دنبال اجاره آپارتمان هستند
شیعه نیوز   ۱۴۰۳/۰۴/۱۲ - ۱۰:۱۶   + ۱۱ سایت دیگر  
حسین جنتی مدیرکل راه وشهرسازی استان تهران با بیان اینکه در حال حاضر روند اجرای قانون ساماندهی بازار زمین، مسکن و اجاره مناسب بوده و با شروع فصل اجاره بها بسیاری از مالکان این قانون را رعایت می کنند گفت: در صورتی که مالک و یا مشاور املاکی این قانون را رعایت نکند مستاجر حق شکایت را دارد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۳/۰۴/۱۲ - ۰۰:۰۲   + ۸ سایت دیگر  
برای کاهش حجم بار مستاجر در کشور نیازمند مردمی سازی ساخت مسکن هستیم.
سینا   ۱۴۰۳/۰۴/۱۱ - ۱۴:۴۱    
بهروز رشیدی: شکل گرفتن دولت های بزرگ پیش از آن که نیازمند همت بلند مردان و زنان بلندنظر و دوراندیش باشد ، محتاج اندیشه ی ناراضی نسبت به توقف و اتلاف وقت در مسیر توسعه است ...
هفته نامه نخست   ۱۴۰۳/۰۴/۱۰ - ۱۱:۴۳    
محمدرضا قلندرشریف، شهردار مشهدمقدس از بازگشایی و افتتاح مجدد شهر بازی بوستان ملت مشهد خبر داد. وی افزود: قرارداد پیمانکار یا به نوعی مستاجر قبلی شهربازی پارک ملت آبان ماه سال گذشته به اتمام رسید.
نقدینه   ۱۴۰۳/۰۴/۱۰ - ۰۹:۳۴   + ۳ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه خبری نقدینه ، مهدی غضنفری در تازه ترین توئیت خود در شبکه اجتماعی ایکس از مشارکت مردم در انتخابات 8 تیرماه تقدیر کرد و مستاجر جدید پاستور را به دنبال کردن روش های حکمرانی متعالی دعوت کرد. ...
پایگاه خبری گسترش نیوز   ۱۴۰۳/۰۴/۱۰ - ۰۹:۳۲   + ۱ سایت دیگر  
چمنی عنوان کرد: آقای بذرپاش زمانی به فکر مستاجران و مشکلات پُرشمار آنان افتاد که رنج و سختی این عزیزان به نقطه اوج خود رسیده بود. اجاره بها در طول سال های اخیر افزایش چشمگیری داشته و مطرح سازی این نوع قوانین منفعت چندانی برای مستاجران نخواهد داشت و منازعه احتمالی میان موجر و مستاجر ادامه پیدا می ...
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۳/۰۴/۰۹ - ۱۶:۲۵   + ۱ سایت دیگر  
طبق اعلام یک مسئول وزارت راه و شهرسازی از یک میلیون و 667 هزار متقاضی واجد شرایط وام ودیعه مسکن تا کنون حدود 499 هزار نفر این تسهیلات را دریافت کرده اند.
ایسنا   ۱۴۰۳/۰۴/۰۹ - ۱۶:۱۶   + ۴۸ سایت دیگر  
طبق اعلام یک مسئول وزارت راه و شهرسازی از یک میلیون و 667 هزار متقاضی واجد شرایط وام ودیعه مسکن تا کنون حدود 499 هزار نفر این تسهیلات را دریافت کرده اند.
ترنجی   ۱۴۰۳/۰۴/۰۹ - ۱۳:۰۱    
چارتر کشتی یک قرارداد است که طی آن مالک کشتی، کشتی خود را به فرد یا شرکت دیگری اجاره می دهد. این قرارداد می تواند به اشکال مختلفی باشد: 1. چارتر کرایه ای (Voyage Charter) در این نوع چارتر، مالک کشتی کشتی خود را برای یک سفر یا چند سفر خاص اجاره می دهد ...
همزمان با اعلام متوسط سقف اجاره بهای 25 درصد بازار مسکن مستاجران تخلفات بیش از این نرخ اجاره بها را می توانند گزارش دهند.
جهان صنعت نیوز   ۱۴۰۳/۰۴/۰۷ - ۱۴:۱۱   + ۱۶ سایت دیگر  
به گزارش سرویس مسکن جهان صنعت نیوز، حسین جنتی مدیرکل راه وشهرسازی استان تهران گفت: روز گذشته سقف اجاره بهای تابستانی مسکن در تمام استان های کشور تعیین شده و در استان تهران سقف 26 درصد تعیین شده است که مقرر شده سرپرست ریاست جمهوری آن را ابلاغ کند. ...
فرادید   ۱۴۰۳/۰۴/۰۴ - ۲۱:۱۱   + ۱۲ سایت دیگر  
اختلاف بین مستاجر و صاحبخانه یکی از موضوعات رایج در صفحه حوادث روزنامه ها بوده است. روزنامه اطلاعات 3 تیر 1333 روایتی از یک اختلاف مرگبار بین مستاجر و صاحبخانه را منتشر کرد. گزارش را بخوانید و عکسی از اهالی محله طرشت هنگام مراسم عزاداری در سال های دهه 1330 تماشا کنید. منبع: اطلاعات آنلاین
سلام نو   ۱۴۰۳/۰۴/۰۳ - ۲۳:۲۷   + ۱ سایت دیگر  
زینب زاکانی، دختر علیرضا زاکانی در برنامه انتخاباتی تلویزیون درباره پدرش اظهار کرد: برای مدتی مسافر کشی می کرد. / خبرآنلاین
فردا نیوز   ۱۴۰۳/۰۴/۰۳ - ۲۰:۰۰   + ۳۱ سایت دیگر  
در حراج سی و چهارم مرکز مبادله ارز و طلا 176 کیلوگرم شمش طلا استاندارد خریداری شد و در مجموع تا امروز و طی 34 جلسه حراج مرکز مبادله 5.5 تن طلا معامله و خریداری شده است.
فردا نیوز   ۱۴۰۳/۰۴/۰۳ - ۱۹:۰۳   + ۳۳ سایت دیگر  
فرماندار چالوس گفت: پیکر سومین مفقودی ناشی از سیل 24 خرداد در جاده چالوس توسط امدادگران هلال احمر چالوس پیدا شد.
فردا نیوز   ۱۴۰۳/۰۴/۰۳ - ۱۸:۵۷   + ۲۰ سایت دیگر  
دکتر احمدرضا خزاعی معاون مدیرکل درمان مستقیم سازمان تأمین اجتماعی در این زمینه گفت: در همه کشورهای دنیا با توجه به محدودیت منابع در نظام های سلامت و برای پاسخگویی مطلوب به نیاز مردم به خدمات مختلف درمانی ...
سلام نو / فردا نیوز   ۱۴۰۳/۰۴/۰۳ - ۱۹:۳۱   + ۳۰ سایت دیگر  
قیمت سکه طرح جدید به 40 میلیون و 900 هزار تومان رسید و هر گرم طلای 18 عیار با قیمت سه میلیون و 395 هزار و 900 تومان معامله شد.
سلام نو / فردا نیوز   ۱۴۰۳/۰۴/۰۳ - ۱۸:۴۷   + ۳۲ سایت دیگر  
برای مشترکان پرمصرفی که بیش از 2 برابر الگو، مصرف آب دارند، اگر مصرف خود را اصلاح نکنند، آب آنها از ساعت 9 صبح تا 3 بعدازظهر قطع خواهد شد.
فردا نیوز   ۱۴۰۳/۰۴/۰۳ - ۱۸:۳۸   + ۱ سایت دیگر  
رئیس پلیس راه مازندران با اشاره به مسدود شدن مقطعی محور هراز گفت: محور هراز که براثر رانش کوه و سیلاب مسدود شده بود، بازگشایی شد.
سلام نو / فردا نیوز   ۱۴۰۳/۰۴/۰۳ - ۱۹:۲۳   + ۱۲ سایت دیگر  
جاده هراز پس از بارش سیل آسای امروز 3 تیر ماه و پاکسازی سطح جاده از گل ولای بازگشایی شد.
فردا نیوز   ۱۴۰۳/۰۴/۰۳ - ۱۸:۱۱   + ۱۰ سایت دیگر  
بازنشستگان انتظار دارند این معوقات قبل از پایان خرداد به حساب شان واریز شود، این در حالیست که مدیران صندوق بازنشستگی کشوری هیچ پاسخ روشنی در این مورد نداده اند.
فردا نیوز   ۱۴۰۳/۰۴/۰۳ - ۱۷:۴۱   + ۱۳ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت مهندسی آبفای کشور گفت: با بارش هایی که در اواخر سال گذشته و ابتدای سال جاری رخ داد و پروژه هایی که در شهرهای با تنش آبی انجام شد، هم اکنون تعداد 289 شهر در وضعیت تنش محدود آبی هستند که در این شهرها نیز پروژه های جبرانی اجرا شده اند.
اقتصاد آنلاین / فردا نیوز   ۱۴۰۳/۰۴/۰۳ - ۱۴:۵۲   + ۴۲ سایت دیگر  
نرخ تورم کشور بنا بر اعلام مرکز آمار، در خردادماه امسال به 36.1 درصد رسید که پایین ترین سطح تورم از اسفند 1399 به بعد محسوب می شود.
فردا نیوز   ۱۴۰۳/۰۴/۰۳ - ۱۷:۰۰    
مدیر نظارت بر ناشران سازمان بورس گفت: سازمان بورس پیگیر است که مابقی سود سهام عدالت را دریافت کند تا برای سهامداران این سود واریز شود.
فردا نیوز   ۱۴۰۳/۰۴/۰۳ - ۱۶:۱۸   + ۳۵ سایت دیگر  
مدیرکل مدیریت بحران استان تهران با هشدار درباره وقوع توفان و سیلاب تابستانی در پایتخت، از شهروندان خواست روز دوشنبه و سه شنبه ضمن اجتناب از صعود به ارتفاعات و تردد و توقف در بستر مسیل ها و حاشیه رودخانه ها، از حضور در پشت بام، زیر درختان و سازه های سست و امور عمرانی خودداری کنند.