شنبه ۰۲ مردادساعت ۱۸:۰۰Jul 2021 24
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «آب سطحی»

پانا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۱ - ۰۸:۵۷   + ۱ سایت دیگر  
تهران (پانا) - تغییر اقلیم و فعالیت های انسانی 2 موضوع اصلی در مدیریت منابع آب هستند و به طور مستقیم بر منابع آب سطحی و زیرزمینی تاثیرگذارند اما مشکلات این روزهای خوزستان نشان می دهد سوء مدیریت در منابه آبی تا چه حد می تواند یک منطقه را با چالش جدی مواجه کند. ...
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۴/۳۱ - ۰۴:۴۱   + ۷ سایت دیگر  
تغییر اقلیم و فعالیت های انسانی دو موضوع اصلی در مدیریت منابع آب هستند و به طور مستقیم بر منابع آب سطحی و زیرزمینی تاثیرگذارند. با توجه به این موضوع پژوهشگران با انجام یک تحقیق، تاثیر دو عامل خشکسالی (تغییر اقلیم) و سد سازی (فعالیت های انسانی) را بر منابع آب کارون بررسی کردند.
مشرق نیوز   ۱۴۰۰/۰۴/۲۹ - ۱۳:۳۰   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش مشرق محمد مالی در توئیتی نوشت: در ایران سهم مصرف آب در بخش کشاورزی در حدود 90 درصد، شرب 8 درصد و صنعت و معدن 2 درصد است. تنها با صرفه جویی 10درصدی آب در بخش کشاورزی با استفاده از آبیاری قطره ای، خشکه کاری، کشت گلخانه ای، بازیافت آب از طریق زهکشی ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۴/۲۷ - ۲۲:۲۷   + ۱ سایت دیگر  
کاشان - ایرنا - رییس اداره هواشناسی کاشان با اشاره به جاری شدن روان آب های سطحی در مناطق کوهستانی این شهرستان با بارش باران، گفت: افزایش چهار درجه ای دما تا پایان هفته جاری پیش بینی می شود.
احتساب   ۱۴۰۰/۰۴/۲۳ - ۱۳:۰۹   + ۱ سایت دیگر  
وسواس و اثر آن بر افزایش مصرف آب احتساب - کیاست – گروه اجتماعی - سال هاست ایران از بحران کمبود منابع آبی رنج می کشد و با تداوم روند تخریب منابع حیات بخش آب، در معرض خشکسالی های پیاپی و کمبود منبع آب سطحی و زیرزمینی قرار گرفته است ...
شعار سال   ۱۴۰۰/۰۴/۱۴ - ۲۰:۱۰    
آیا دوره های خشکسالی موقت به کم آبی مزمن منتهی می شود؟ کم آبی یا کمبود آب در دهه های اخیر به پدیده ای رایج در جهان تبدیل شده است. کم آبی حاصل عدم توازن بین عرضه و تقاضای آب است. این عدم توازن در دوره های خشکسالی به دلیل کاهش عرضه آب سطحی و افت تدریجی تراز آب زیرزمینی تشدید می شود ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۴/۰۹ - ۱۱:۲۷   + ۳ سایت دیگر  
گروه استان ها- خشکسالی های پی در پی در خراسان جنوبی روند پدیده بیابان زدایی را تشدید کرده است که در این راستا خراسان جنوبی با اجرای نهال کاری، مدیریت روان آب سطحی و مالچ پاشی توانسته نقش مهمی در جلوگیری از اثرات منفی ریزگردها ایفا کند.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۴/۰۹ - ۰۷:۲۹   + ۱ سایت دیگر  
بیرجند - ایرنا - استان خراسان جنوبی با اجرای 17 هزار و 729 هکتار نهالکاری، 15 هزار و 925 هکتار مدیریت روان آب سطحی و 600 هکتار مالچ پاشی توانسته نقش مهمی در جلوگیری از اثرات منفی ریزگردها و شن های روان داشته باشد.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۰/۰۴/۰۳ - ۰۰:۰۹   + ۱ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد : آیا دوره های خشکسالی موقت به کم آبی مزمن منتهی می شود؟ کم آبی یا کمبود آب در دهه های اخیر به پدیده ای رایج در جهان تبدیل شده است. کم آبی حاصل عدم توازن بین عرضه و تقاضای آب است. این عدم توازن در دوره های خشکسالی به دلیل کاهش عرضه آب سطحی و افت تدریجی تراز آب زیرزمینی تشدید می شود ...
رشت 20   ۱۴۰۰/۰۴/۰۲ - ۱۳:۲۴   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش رشت20 و به نقل از تسنیم، غلامرضا مرحبا با اشاره به مشکلات آب شرب در روستاهای آستارا اظهار داشت: در شهرها و روستاهای آستارا عمدتاً با تنش آبی مواجه هستیم و با وجود اینکه بارندگی های خوب در حوزه آب سطحی نیز با مشکل روبه رو هستیم. ...
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۴/۰۱ - ۱۲:۵۱   + ۳ سایت دیگر  
ایسنا/کردستان مدیرعامل شرکت آب منطقه ای کردستان ضمن اشاره به کاهش نزولات جوی و افت شدید منابع آب سطحی و زیرزمینی استان گفت: در مجموع 53 درصد آب در پشت سدهای استان کردستان وجود دارد و این رقم در مدت مشابه سال گذشته 69 درصد بود.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۳/۲۳ - ۲۳:۱۳   + ۱ سایت دیگر  
سنندج - ایرنا - مدیرعامل شرکت مهندسی آبفای کشور به تلاش برای رفع چالش های آبی در کردستان اشاره کرد و گفت: طبق برنامه ریزی صورت گرفته، تمام شهرهای این استان به منابع تامین آب سطحی متصل و اعتبارات لازم را در این خصوص تامین خواهد شد.
اقتصاد آنلاین / وزارت نیرو   ۱۴۰۰/۰۳/۲۳ - ۲۰:۵۷   + ۱۰ سایت دیگر  
مدیرکل دفتر مدیریت مصرف و ارتقای بهره وری آب و آبفای وزارت نیرو گفت: برنامه های سازگاری با کم آبی استان ها، در صورت اجرا منجر به کاهش برداشت از منابع آب زیرزمینی و اصلاح مصرف در حد 9 میلیارد متر مکعب تا پایان برنامه هفتم توسعه خواهد شد.
موج   ۱۴۰۰/۰۳/۱۰ - ۱۲:۳۰   + ۱۰ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت آب منطقه ای خراسان رضوی بیان کرد: در منطقه ای به شدت آسیب پذیر از لحاظ بارش هستیم و در گذشته به بحران خشکسالی اهمیت بسزایی می دادند و برای رفع آن تلاش می کردند در صورتی که امروزه ما تمرکز خود را بر توسعه ایران مرکزی قرار دادیم که اشتباه است.
تمدن لر   ۱۴۰۰/۰۳/۰۵ - ۱۵:۱۴   + ۸ سایت دیگر  
صبح امروز در نشستی که به ریاست مدیرعامل آب منطقه ای لرستان و با حضور معاونین و مدیران جهاد کشاورزی برگزار گردید به بررسی آخرین وضعیت منابع آبی و الگوی کشت کشاورزی در استان پرداختند . ...
ایلنا   ۱۴۰۰/۰۳/۰۱ - ۰۸:۰۱   + ۸ سایت دیگر  
مدیر عامل آبفای استان تهران با بیان اینکه سعی می کنیم نسبت استفاده از آب سطحی به زیرزمینی در محدوده 75به 25 درصد باقی بماند، گفت: تلاش ما این است که بالاترین سطح استاندارد کیفیت آب را ارائه دهیم.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۲/۲۷ - ۱۱:۵۰   + ۶ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت آب منطقه ای خراسان رضوی با بیان اینکه 92 درصد از آب سدها در اختیار کشاورزان قرار می گیرد، گفت: در سال گذشته از 800 میلیون مترمکعب آب سطحی حدود 220 میلیون مترمکعب آب از سد دوستی تامین شده که نسبت آب تخصیص یافته در بخش کشاورزی بیش از 85 درصد نسبت به دیگر بخش ها بوده است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۲/۲۵ - ۱۴:۲۱    
گروه استان ها-سرپرست شرکت آب منطقه ای استان هرمزگان گفت: بارش های اردیبهشت ماه تاثیر چندانی روی حجم منابع آب سطحی نداشت؛ چرا که اغلب این بارندگی ها در حوزه آبریز دریاچه سدها نبود و به رودخانه های شور سرازیر می شد.
نیروگاهیان   ۱۴۰۰/۰۲/۲۱ - ۲۱:۵۴    
تحقق مدیریت منابع آبی در زنجان با احداث سدها تحول عظیمی در صنعت سدسازی زنجان بعد از انقلاب رخ داده است دبیر شورای حفاظت استان زنجان با اشاره به لزوم بسیج ارگان ها و مردم استان برای گذر از بحران آب ...
شعار سال   ۱۴۰۰/۰۲/۱۶ - ۱۳:۲۲   + ۱ سایت دیگر  
چند روز پیش سرانجام کلنگ احداث سد زارم رود که گویی چهارمین سد بزرگ استان مازندران لقب گرفته و با همه بزرگی اش قرار است تنها 2 درصد به حجم منابع آب سطحی مهار شده استان بیافزاید، با سکوت پیش بینی پذیر سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور و سازمان حفاظت محیط زیست ...
تجارت نیوز   ۱۴۰۰/۰۲/۱۴ - ۲۰:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
هدایت فهمی، کارشناس سابق منابع آب وزارت نیرو با اشاره به تنش آبی در 250 شهر ایران می گوید: امسال شهرهایی که از آب سطحی استفاده می کنند قطعا دچار کم آبی جدی می شوند.
کرج رسا   ۱۴۰۰/۰۲/۱۳ - ۱۳:۱۰   + ۹ سایت دیگر  
به گزارش کرج رسا، شهرام حافظ در گفت وگو با ایسنا با اشاره به اینکه بارندگی در سال جاری در مقایسه با مدت مشابه قبل به میزان قابل توجهی کاهش داشته، اظهار کرد: همین امر تاثیر مستقیمی بر جریان آب سطحی و تاثیر غیرمستقیم بر وضعیت آب های زیرزمینی استان دارد. ...
منطقه آزاد ماکو   ۱۴۰۰/۰۲/۰۶ - ۱۶:۱۴    
شرکت آب منطقه ای آذربایجان غربی در اطلاعیه ای از کشاورزان شهرستان های ماکو، شوط و پلدشت خواست تا به دلیل کاهش نزولات آسمانی و تداوم خشکسالی در مصرف آب صرفه جویی کنند. در این اطلاعیه آمده است: ...
وزارت نیرو   ۱۴۰۰/۰۱/۳۰ - ۰۸:۱۹   + ۳۶ سایت دیگر  
معاون وزیر نیرو در امور آب و آبفا و مدیرعامل شرکت مدیریت منابع آب ایران، از اختصاص 44 میلیون مترمکعب پساب به فضای سبز شهرداری تهران خبر داد و افزود: تهیه اطلس جانمایی فضای سبز شهری، چاه ها و منابع آب سطحی پایتخت نیز توسط شهرداری تهران در دست اقدام است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۱/۱۹ - ۱۸:۳۱   + ۱ سایت دیگر  
گروه استان ها- عدم ساماندهی و رسیدگی نشدن به جوی های دفع آب سطحی در شهر آبادان، باعث نگرانی شهروندان آبادانی از شیوع بیماری در این منطقه ولی عصر شده است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۱۲/۲۱ - ۱۲:۰۴   + ۱ سایت دیگر  
گروه استان ها- مدیر کل منابع طبیعی استان زنجان با بیان اینکه با عنایت ویژه مقام معظم رهبری اعتبارات خوبی از محل صندوق توسعه ملی به طرح های آبخیزداری اختصاص یافته گفت: سالانه 150 میلیون متر مکعب آب سطحی در سطح استان مدیریت می شود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۱۲/۱۹ - ۱۲:۳۱   + ۱۲ سایت دیگر  
در طرح آماربرداری منابع آب های سطحی و زیزمینی همزمان با سراسر کشور در خراسان جنوبی، منابع آب سطحی استان 21 درصد کاهش یافت.
استانداری گلستان   ۱۳۹۹/۱۲/۱۶ - ۱۵:۵۳    
چهارمین جلسه هم اندیشی و تبادل نظر دفتر مطالعات پایه منابع آب شرکت آب منطقه ای گلستان و گروه مهندسی آب دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان در سالن جلسات بوستان ساختمان توسعه و فرهنگ این شرکت برگزار شد. ...
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۱۲/۱۱ - ۰۹:۴۳   + ۳ سایت دیگر  
بوشهر - رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر با اشاره به کمبود منابع آب سطحی و زیرزمینی در استان گفت: آب چالش اصلی در حوزه کشاورزی استان بوشهر است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۲/۱۰ - ۱۰:۰۷   + ۲ سایت دیگر  
کرمانشاه - ایرنا- مدیر امور منابع آب منطقه اورامانات استان کرمانشاه گفت: بهره برداری از منابع آب سطحی رودخانه قره سو در حوزه استحفاظی شهرستان روانسر منوط به عقد قرارداد و یا تمدید مجوزها است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۹ - ۱۰:۴۸   + ۸ سایت دیگر  
خرم آباد - ایرنا - مدیرعامل شرکت آب منطقه ای لرستان گفت: 12.5 میلیارد متر مکعب، معادل 12 درصد از آب های جاری کشور در این استان است به نحوی که یکی از غنی ترین شبکه های آب سطحی محسوب می شود.
وزارت نیرو   ۱۳۹۹/۱۲/۰۶ - ۱۱:۲۰   + ۲ سایت دیگر  
مدیرکل دفتر مدیریت مصرف و ارتقای بهره وری آب و آبفای وزارت نیرو و دبیرکارگروه ملی سازگاری با کم آبی، از تصویب کلیات برنامه های سازگاری با کم آبی استان فارس در شصت و پنجمین جلسه کمیته تخصصی کارگروه ملی سازگاری با کم آبی خبر داد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۶ - ۰۷:۴۳   + ۱ سایت دیگر  
کرج - ایرنا - مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان البرز گفت: اجرای طرح های آبخیزداری توسط این اداره کل سالانه با تزریق 72 میلیون مترمکعب آب سطحی و سیلاب ها به سفره های زیر زمینی استان همراه شده است.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۲/۰۲ - ۱۴:۲۷   + ۱ سایت دیگر  
معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه ای کردستان گفت: 208 ایستگاه پایش منابع آب سطحی و زیرزمینی در حوزه آبریزهای کردستان تعیین شده که در فاز عملیاتی امکان بهینه سازی شبکه پایش کیفیت آب و آلاینده ها را فراهم می کند.
روزان   ۱۳۹۹/۱۱/۲۵ - ۰۹:۵۲   + ۴ سایت دیگر  
محمد درویش در گفت و گو با ایسنا، ضمن بیان اینکه در هیچ جای دنیا شاهد دپوی گوگرد گرانول بدون هیچ سرپوشی نیستیم، اظهار کرد: زمانی که وارد منطقه عسلویه می شوید تمام سطح منطقه پر از ذرات زرد رنگ گوگرد است که روی سطح خاک ریخته و همه جا پخش شده است. ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۱/۱۶ - ۲۰:۲۸   + ۲ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران گفت: با همت دولت و تلاش مسوولان آبفا، 30 درصد از آب شرب مورد نیاز شهرستان های استان تهران از سدهای پنجگانه و منابع آب سطحی تأمین می شود.
وزارت نیرو   ۱۳۹۹/۱۱/۱۲ - ۱۰:۰۰   + ۵ سایت دیگر  
وزیر نیرو گفت: در تابستان 1400، تعداد شهرهایی که با تنش آبی مواجه خواهند شد به یکصد شهر کاهش می یابد.
فرارو   ۱۳۹۹/۱۱/۱۱ - ۱۰:۵۰   + ۵ سایت دیگر  
آبشار نیاگارا در تمام طول سال یک مقصد گردشگری است، اما فصل زمستان از خیره کننده ترین زمان هایی است که نگاه ها را به نیاگارا به سمت خود جلب می کند. به گزارش فرارو، هوای سرد اخیر باعث شده که مناطق اطراف آبشار نیاگارا یخ بزند ...
استانداری گلستان   ۱۳۹۹/۱۱/۰۸ - ۱۳:۳۵   + ۲ سایت دیگر  
سرپرست دفتر فنی مطالعات طرح های توسعه منابع آب شرکت آب منطقه ای گلستان گفت: نقشه منابع، مجاری و تاسیسات آبی استان به تفکیک 14 شهرستان تهیه شده است. به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای استان، مهندس حسن فرازجو افزود: در این نقشه ها علاوه بر اطلاعات عمومی ...
دنیای اقتصاد   ۱۳۹۹/۱۱/۰۷ - ۰۰:۲۵   + ۵ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد : تا پایان سال حدود 150 میلیون متر مکعب آب استان هرمزگان از طریق آب شیرین کن تامین می شود. هوشنگ ملایی، مدیرعامل شرکت آب منطقه ای استان هرمزگان با اعلام این مطلب گفت ...
استانداری گلستان   ۱۳۹۹/۱۰/۲۵ - ۱۱:۱۴   + ۳ سایت دیگر  
سرپرست معاونت حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه ای استان در جلسه کمیسیون کشاورزی اتاق بازرگانی گرگان گفت: در حال حاضر حدود 80 میلیون مترمکعب از حجم سدهای استان معادل 34 درصد آبگیری شده است. ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۰/۱۸ - ۱۹:۵۶   + ۲ سایت دیگر  
شهرکرد- ایرنا- رییس مجمع نمایندگان چهارمحال و بختیاری گفت: برداشت غیرمتعارف از منابع آب زیرزمینی به سبب نبود امکان برداشت از منابع آب سطحی در استان سبب شده تا 95 درصد دشت های این استان ممنوعه و ممنوعه بحرانی شود.
روزنامه جوان آنلاین   ۱۳۹۹/۱۰/۱۷ - ۱۳:۲۷    
با ابلاغ مجوز وزارت نیرو، سهم استان البرز از منابع آب سطحی دو سد کرج و طالقان دو برابر شد.
وزارت نیرو   ۱۳۹۹/۱۰/۱۷ - ۱۰:۰۴   + ۵ سایت دیگر  
مدیرکل دفتر مدیریت مصرف و ارتقای بهره وری آب و آبفای وزارت نیرو و دبیرکارگروه ملی سازگاری با کم آبی، از تصویب کلیات برنامه های سازگاری با کم آبی استان کهگیلویه و بویراحمد در پنجاه و نهمین جلسه کمیته تخصصی کارگروه ملی سازگاری با کم آبی خبر داد.
روزنامه شروع   ۱۳۹۹/۱۰/۱۰ - ۱۲:۵۷   + ۱ سایت دیگر  
طی ارزیابی عملکرد دفاتر مطالعات پایه شرکت های آب منطقه ای سراسر کشور، توسط دفتر مطالعات پایه منابع آب شرکت مدیریت منابع آب ایران، شرکت آب منطقه ای کردستان در گروه های آب سطحی و تلفیق و بیلان در سال 1398 حائز رتبه گردید
نیروگاهیان   ۱۳۹۹/۱۰/۰۴ - ۱۸:۵۳   + ۱۱ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه خبری نیروگاهیان به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو (پاون)، “جواد تیموری” در جلسه میزخدمت نمایندگان مردم گرگان و آق قلا در مجلس شورای اسلامی استان اظهار کرد: کل پتانسیل آب سطحی و زیرزمینی استان،حدود 2 ونیم میلیارد مترمکعب است ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۹/۳۰ - ۰۹:۳۲   + ۱۱ سایت دیگر  
ایسنا/البرز مدیرعامل شرکت آبفای استان البرز گفت: با ابلاغ و صدور مجوز وزارت نیرو، سهم استان البرز از منابع آب سطحی دو سد کرج و طالقان به دو برابر افزایش یافت.
برترین ها / بهار نیوز   ۱۳۹۹/۰۹/۲۹ - ۱۰:۳۹   + ۲۲ سایت دیگر  
خبرگزاری ایسنا: مدیرکل محیط زیست چهارمحال و بختیاری گفت: مواد نفتی با اولین بارش وارد منابع سطحی و زیر زمینی در منطقه سرخون شهرستان اردل می شود، اما آلودگی هوای ناشی از حریق در منطقه میانکوه پس از بارش تا حد زیادی رفع شد. ...
نیروگاهیان   ۱۳۹۹/۰۹/۲۶ - ۲۱:۱۳   + ۱۵ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه خبری نیروگاهیان به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو (پاون)، “یوسف غفارزاده”، هدایت منابع آب سطحی رودخانه های منتهی به دریاچه ارومیه به سمت این دریاچه را یکی از اهداف مهم برای احیای آن عنوان کرد و گفت ...