شنبه ۱۵ آذرساعت ۱۸:۱۵Dec 2020 5
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «آب سطحی»

خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۹/۱۴ - ۱۳:۲۷   + ۲ سایت دیگر  
معاون نظارت بر بهره برداری شرکت آب و فاضلاب کشور گفت: با گذشت بیش از 9 ماه از سال 99 تنها 20درصد از قسط اول اعتبار 100 میلیون یورویی به شرکت آبفای پرداخت شده و همکاران ما نیز بر اساس این تزریق مالی زمینۀ بهبود شرایط را فراهم می کنند.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۹/۱۲ - ۲۲:۲۷   + ۳ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- معاون آب و آبفای وزیر نیرو در یکی از شبکه های اجتماعی نوشت: خوزستان و بوشهر به همان میزان که نیاز به شبکه فاضلاب دارند، شبکه انتقال آب سطحی نیز باید در آنها اجرا شود.
تجارت نیوز   ۱۳۹۹/۰۹/۱۱ - ۱۶:۳۵   + ۲ سایت دیگر  
با یک بارش باران آبگرفتگی در شهر زندگی مردم اهواز را مختل می کند که ریشه در سیستم آب سطحی و فاضلاب شهری دارد. استاندار خوزستان می گوید بیش از 50 میلیون یورو برای اصلاح فاضلاب خوزستان لازم است. یوسفی، نماینده اهواز در مجلس هم از طرح سوال از وزیر کشور و وزیر نیرو در این رابطه خبر داد.
پایگاه خبری قلم   ۱۳۹۹/۰۸/۱۸ - ۲۰:۲۹   + ۲ سایت دیگر  
کرمانشاه/قلم: معاون خدمات شهری شهرداری کرمانشاه گفت: اصلاح، لایروبی و پاکسازی جوی های آب سطحی کرمانشاه درحال انجام است.
پانا   ۱۳۹۹/۰۸/۱۸ - ۱۴:۱۴   + ۵ سایت دیگر  
تهران (پانا) - خزانه دار شورای شهر تهران گفت در شرایطی که خود وزارت نیرو آب کشور را در قالب شرکت مدیریت می کند، چطور به شهرداری پیشنهاد تشکیل سازمان می دهد. ...
نصیر نیوز   ۱۳۹۹/۰۸/۱۷ - ۲۱:۰۷   + ۱ سایت دیگر  
هادی تمهیدی روز شنبه در جریان بازدید از روند اجرای طرح لوله گذاری خط انتقال پساب تصفیه خانه جنوب تهران به دشت ورامین اظهار کرد: اجرای این طرح که سالانه 283 میلیون متر مکعب از پساب های تصفیه خانه جنوب تهران به دشت های ورامین، پاکدشت و شهرری منتقل می کند ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۸/۱۶ - ۰۹:۳۸   + ۲ سایت دیگر  
شهردار بافق گفت: طرح دفع آب های سطحی ناشی از بارندگی در محدوده خیابان شیخ محمدتقی شروع شده است.
گفتارنو   ۱۳۹۹/۰۸/۱۵ - ۲۰:۱۱   + ۱۵ سایت دیگر  
وزیر نیرو گفت: 26 میلیارد متر مکعب آب بدون نمک زدایی به سه استان هرمزگان، بوشهر و سیستان و بلوچستان از محل آب دریای خلیج فارس تخصیص یافت که صرف خنک کردن برج های خنک کننده نیروگاه ها، آبزی پروری و غیره خواهد شد. ...
استانداری تهران   ۱۳۹۹/۰۸/۱۴ - ۱۰:۳۰    
مدیر امور منابع آب تهران و پردیس از برخورد با بهره برداران غیرقانونی از مجاری آب های سطحی در محدوده شهر تهران که به صورت غیر مجاز با پمپ دیزل از رودخانه کن بهره برداری می نمودند، خبر داد.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۸/۱۱ - ۱۱:۵۸   + ۴ سایت دیگر  
شادگان- سرپرست فرمانداری شادگان بر لزوم لایروبی کانال های دفع آب سطحی این شهرستان قبل از آغاز فصل بارندگی تأکید کرد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۹ - ۰۸:۳۹   + ۳ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- سامانه های رینگ آبی در تهران برای ارتقای کیفیت آب و تعادل بخشی کیفی و کمی آن، از شرق تا غرب تهران بزرگ به بهره برداری رسید تا آب سطحی جایگزین آب های زیرزمینی و فرونشست زمین شود.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۸/۰۸ - ۲۲:۲۶   + ۱ سایت دیگر  
رئیسیان با بیان اینکه میزان آب سطحی در برخی از نقاط روستای فولاد محله بالا است گفت: برای رفع این مشکل اقداماتی انجام می شود.
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۸ - ۰۷:۰۰   + ۴ سایت دیگر  
مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران گفت: تصفیه خانه ششم در شمالی ترین منطقه غرب تهران احداث می شود و مناطق 5، 9، 18، 21 و 22 را پوشش می دهد و به این ترتیب مناطق 21 و 22 که از آب زیرزمینی استفاده می کردند به مرور از آب سطحی و سد استفاده خواهند کرد.
مشهد فوری   ۱۳۹۹/۰۸/۰۴ - ۱۹:۳۰   + ۶ سایت دیگر  
صبح امروز موسی شاعری شهردار اهواز به همراه دکتر شریعتی استاندار خوزستان از پروژه های آب سطحی غرب کارون بازدید کردند. صبح امروز موسی شاعری شهردار اهواز به همراه دکتر شریعتی استاندار خوزستان از پروژه های آب سطحی غرب کارون بازدید کردند.
تابا خبر   ۱۳۹۹/۰۸/۰۴ - ۱۹:۰۲   + ۱ سایت دیگر  
صبح امروز موسی شاعری شهردار اهواز به همراه دکتر شریعتی استاندار خوزستان از پروژه های آب سطحی غرب کارون بازدید کردند. به گزارش تابا؛شهردار اهواز در این رابطه عنوان کرد ...
وزارت نیرو   ۱۳۹۹/۰۸/۰۱ - ۲۱:۱۱   + ۵ سایت دیگر  
معاون وزیر نیرو در امور آب و آبفا با بیان اینکه حل مشکل آب شرب به گلستان نیازمند نگاه جدی است، گفت: وضعیت آب شرب استان گلستان با 2 درصد آب سطحی و 98 درصد آب زیرزمینی نمی تواند ادامه پیدا کند و باید این مشکل برطرف شود.
نی نی بان   ۱۳۹۹/۰۷/۲۵ - ۱۶:۲۰    
ماده شیمیایی بیسنفول ای در رسوبات آب سطحی و خاک قابل تشخیص است و در بسیاری از فرآیندهای صنعتی و در پوشش قوطی های مواد غذایی مورد استفاده قرار می گیرد.
استانداری تهران   ۱۳۹۹/۰۶/۲۵ - ۱۲:۵۴   + ۱ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت آب منطقه ای تهران در دیدار با نماینده مردم فیروزکوه و دماوند در مجلس شورای اسلامی، لزوم همکاری بیشتر بین مجلس و شرکت آب منطقه ای تهران را به منظور صیانت از منابع آب سطحی و زیرزمینی و همچنین پیشبرد طرح های توسعه منابع آب در منطقه خواستار شد.
خبرگزاری دانشجو   ۱۳۹۹/۰۶/۱۲ - ۰۸:۵۷   + ۸ سایت دیگر  
در شرایطی که سیل سال گذشته، خسارات جبران ناپذیری به مردم غرب کشور به ویژه استان خوزستان زده است، شرکت آب و فاضلاب خوزستان پروژه های کنترل آب های سطحی این استان را متوقف کرده است.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۶/۰۳ - ۱۰:۵۸   + ۶ سایت دیگر  
مخاطرات منطقه 16 تهران و فعالیت ستاد مدیریت بحران در محدوده جنوب تهران در دیدار رئیس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران با شهردار منطقه بررسی و بر لزوم مقاوم سازی کانال های اصلی دفع آبهای سطحی و زیرزمینی تاکید شد.
شعار سال   ۱۳۹۹/۰۶/۰۲ - ۱۰:۱۰   + ۹ سایت دیگر  
شهر: 25 درصد از 12 هزار متر شبکه آب های سطحی موجود در محله کن بهسازی و چهار هزار و 500 متر شبکه آب های سطحی با هدف جداسازی شبکه آبیاری از این شبکه ایجاد خواهد شد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۵/۲۹ - ۱۸:۱۷   + ۱۱ سایت دیگر  
معاون مهندسی و توسعه آبفای منطقه 6 شهرری گفت: تمامی چاه هایی را که در باقرشهر احتمال آلودگی هیدروکربنی داش،ت از مدار خارج کردیم و آب سطحی جایگزین آن شده تا هیچ بهره برداری از این چاه ها صورت نگیرد.
ایمنا   ۱۳۹۹/۰۵/۲۸ - ۱۲:۳۹    
شهردار گتوند با بیان اینکه شهرداری متولی دفع آب های سطحی است، گفت: آب سطحی آلودگی ندارد، اما به دلیل نبود تأسیسات دفع فاضلاب شهری، فاضلاب خاکستری شهری در جداول روباز سرازیر و موجب آلودگی می شود.
ایمنا   ۱۳۹۹/۰۵/۱۳ - ۰۷:۰۶   + ۳ سایت دیگر  
سالانه به طور متوسط نزدیک به یک میلیارد و 500 میلیون مترمکعب روان آب سطحی حاصل از بارش ها از مناطق غرب و جنوب استان اصفهان به دلیل فراهم نبودن زیرساخت ها خارج می شود در حالی که مدیریت آن ها می تواند در رفع مشکلات ناشی از کمبود آب و خشکسالی این استان کمک کند.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۵/۰۹ - ۱۲:۲۳   + ۲ سایت دیگر  
کرمان - ایرنا - مدیرعامل شرکت آب منطقه ای استان کرمان گفت: 23.5 میلیارد مترمکعب آب در این استان تولید می شود که از این میزان 18 میلیارد مترمکعب تبخیر و مابقی تبدیل به آب سطحی و زیرزمینی می شود و بیلان منفی کسری مخزن آب در استان سالانه 902 میلیون مترمکعب است.
بهار نیوز   ۱۳۹۹/۰۵/۰۴ - ۱۳:۳۱   + ۲ سایت دیگر  
گروه علمی: مدیر دفتر کنترل کیفی شرکت آب و فاضلاب استان زنجان گفت: مدرکی دال بر انتقال کرونا از آب وجود ندارد.کبری اترک در رابطه با احتمال انتقال ویروس کرونا از طریق آب و فاضلاب ...
روزنامه سپهر   ۱۳۹۹/۰۴/۲۹ - ۱۰:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
معاون نظارت و پایش حفاظت محیط زیست همدان از ارجاع موضوع تخلیه فاضلاب به رودخانه عباس آباد به دادستانی خبر داد و گفت: باید در منطقه گنجنامه هرچه سریع تر شبکه فاضلاب ایجاد شود. ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۴/۲۴ - ۰۸:۴۳   + ۲ سایت دیگر  
بندرعباس- ایرنا- معاون آبخیزداری اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری هرمزگان گفت: در بارندگی های تابستانه چند روز اخیر سازه های آبخیزداری درشمال و شرق استان، هشت میلیون و 400 هزار مترمکعب از روان آب های سطحی را مهار کرد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۴/۱۸ - ۱۱:۲۱    
بجنورد- ایرنا- معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه ای خراسان شمالی گفت: میزان ورودی آب سطحی به مخزن سدهای استان، در سال آبی جاری نسبت به مدت مشابه پارسال، 33 درصد کاهش دارد.
روزنامه ابتکار   ۱۳۹۹/۰۴/۱۱ - ۰۰:۱۸   + ۱ سایت دیگر  
رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل آبفا شیرازگفت : برای تامین آب مردم کلان شهر شیراز نیاز به منابع آبی جدید دارد.به گزارش روابط عمومی و آموزش همگانی آبفا شیراز ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۴/۰۸ - ۱۶:۲۲   + ۱ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران گفت: بخشی از مشکلات آب مردم حسن آباد فشافویه برطرف شده و یک طرحی را بلافاصله آماده کرده ایم که از خط آب ماملو به این منطقه و جنوب تهران آبرسانی انجام شود که ظرف یکسال و نیم آینده پروژه تمام می شود و این مناطق به منابع آب سطحی و پایدار تهران وصل می شوند.
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۹/۰۴/۰۷ - ۱۰:۴۱    
همزمان با آغاز هفته صرفه جویی در مصرف آب مدیرعامل آبفای غرب استان تهران از اتصال خط انتقال آب سطحی به غرب استان در آینده نزدیک خبر داد.
پرسش   ۱۳۹۹/۰۴/۰۶ - ۱۲:۵۰   + ۳۱ سایت دیگر  
رییس موسسه تحقیقات آب وزارت نیرو گفت: براساس گزارش سازمان بهداشت جهانی تاکنون این ویروس در منابع آب سطحی و زیرزمینی شناسایی نشده و همچنین در آب آشامیدنی تا زمان انتشار این گزارش تشخیص داده نشده است.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۴/۰۵ - ۱۱:۵۵   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/اصفهان معاون برنامه ریزی شرکت آب منطقه ای اصفهان گفت: متوسط میزان برداشت آب در بخش کشاورزی استان اصفهان از مجموع منابع آب سطحی و زیرزمینی حوضه های گاوخونی، کارون بزرگ، دریاچه نمک، کویر سیاه کوه و کویر مرکزی در دهه منتهی به سال آبی 97-1396 بیش از 4000 میلیون مترمکعب بوده است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۳/۲۰ - ۱۸:۲۳   + ۱ سایت دیگر  
فرماندار ویژه شهرستان ری از اجرای پروژه خط انتقال آب سطحی و با کیفیت به شهرستان ری تا بخش فشافویه خبر داد.
ایمنا   ۱۳۹۹/۰۳/۱۷ - ۰۶:۵۸    
پارک ها و فضای سبز بخش جدانشدنی شهرسازی و نیازهای اولیه زندگی شهری محسوب می شود و توسعه آن یکی از شاخص های مناسب شهرها برای زندگی است؛ اما در این بین مدیریت منابع آبی و کنترل میزان مصرف دارای اهمیت ویژه ای است.
دفتر هیئت دولت   ۱۳۹۹/۰۳/۱۲ - ۰۹:۲۳   + ۱۲ سایت دیگر  
هیئت وزیران با کاشت برنج در استان خوزستان، در صورت وجود شرایط منابع آب سطحی مناسب در هر سال در استان خوزستان موافقت نموده و مصوبه مربوط به وزارتخانه های نیرو، جهادکشاورزی، صنعت، معدن و تجارت، کشور، نفت و سازمان برنامه و بودجه کشور را ابلاغ شد.
استانداری گلستان   ۱۳۹۹/۰۲/۲۲ - ۱۳:۳۴    
سرپرست شرکت آب منطقه ای گلستان در دیدار با فرماندار گمیشان عنوان کرد: ظرفیتهای بزرگی مانند آب شور زهکش ها و آب دریای خزر کلید توسعه گمیشان به شمار می آیند. ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۲/۱۳ - ۱۰:۲۱   + ۱۰ سایت دیگر  
سنندج - ایرنا - مدیرعامل شرکت آب منطقه ای کردستان گفت: حجم آب سطحی پشت سدهای مخزنی استان تا پایان فروردین امسال نسبت به مدت مشابه آن در سال آبی گذشته پنج درصد کاهش یافته است.
جماران   ۱۳۹۹/۰۲/۰۹ - ۱۶:۴۸   + ۱ سایت دیگر  
"احمد حاجی حسینی مسگر" روز سه شنبه در گفتگو با ایرنا با اعلام این خبر افزود: قطع رهاسازی آب از سد 15 خرداد به دلیل افزایش میزان بارندگی ها طی یک ماه گذشته و جریان آب سطحی در رودخانه قمرود و احتمال سرریز شدن کانال رودخانه در محدوده شهری است. ...
جماران   ۱۳۹۹/۰۲/۰۷ - ۰۹:۲۴   + ۶ سایت دیگر  
باران در بحث "آب مجازی" به دو نوع "آب آبی" و "آب سبز" تقسیم می شود، آب آبی، همان آب ناشی از بارندگی است که در منابع آب سطحی نظیر رودها و رودخانه ها جاری می شود و یا از طریق نفوذ در خاک به سفره های آب زیرزمینی می پیوندد، اما آب سبز مقدار رطوبت خاک در ناحیه غیراشباع خاک است. ...
جماران   ۱۳۹۹/۰۲/۰۲ - ۱۴:۵۷    
محمدعلی رضایی در گفتگو با خبرنگار مهر، ضمن بیان اینکه وجود بندهای خاکی مانع از بروز بحران در مناطق بکران شده است، ابراز داشت: بند خاکی بکران میامی در پی بارندگی های اخیر سرریز شد که این امر نقش واقعی طرح های آبخیزداری را در کنترل و مهار سیلاب نشان می دهد. ...
جماران   ۱۳۹۹/۰۲/۰۱ - ۰۹:۰۰   + ۷ سایت دیگر  
احمد موقری روز دوشنبه در یک گفت و گوی خبری اظهار کرد: دادگستری آذربایجان شرقی همواره آمادگی همکاری با آب منطقه ای استان را برای حفاظت کمی و کیفی منابع آب سطحی و زیرزمینی چه در بعد پیشگیری و چه در خصوص رسیدگی به جرایم آبی را دارد. ...
استانداری گلستان   ۱۳۹۹/۰۱/۲۷ - ۱۴:۰۱   + ۴ سایت دیگر  
مدیر مطالعات پایه شرکت آب منطقه ای گلستان گفت : با توجه به لزوم سنجش بی وقفه وضعیت منابع آب استان ، در مدت اخیرکه ویروس کرونا بسیاری از فعالیت ها را با کندی و یا تعطیلی مواجه نموده است ، شش گروه سنجش منابع آب ، با آمادگی کامل و رعایت ضوابط بهداشتی ...
جماران   ۱۳۹۹/۰۱/۲۰ - ۱۳:۳۴   + ۵ سایت دیگر  
محمدرضا کشاورزیان در گفتگو با خبرنگار مهر، ضمن بیان اینکه نقش واقعی طرح های آبخیزداری طی بارش های اخیر در شاهرود و بحران نمایان شده است، ابراز داشت: به همین منظور ادامه این پروژه ها در حال حاضر باهدف کنترل سیلاب در شهرستان اجرایی می شود. ...
تحلیل بازار   ۱۳۹۸/۱۲/۲۹ - ۱۶:۰۳    
اردبیل - رئیس گروه مطالعات آبهای سطحی شرکت آب منطقه ای اردبیل گفت: در راستای مدیریت جریان آب سطحی در رودخانه ها شش ایستگاه هیدرومتری در رودخانه های استان احداث شد.
استانداری تهران   ۱۳۹۸/۱۲/۲۴ - ۲۲:۳۳    
مهندس مختاری شهردار قدس با اشاره به نقش ویژه کانال های انتقال آب سطحی در مدیریت و هدایت روان آب ها و در زمان بارش های فصلی، از اجرای عملیات ساماندهی کانال انتقال آب های سطحی بلوار 45 متری شهید کلهر شامل پاکسازی، لایروبی، جایگذاری کانال بتنی، تسطیح و درختکاری محوطه خبر داد.
ایمنا   ۱۳۹۸/۱۲/۱۴ - ۰۸:۵۱    
شهردار کوشک از آماده شدن طرح مطالعاتی هدایت و دفع آب سطحی این شهر خبر داد.
گیتی آنلاین   ۱۳۹۸/۱۱/۲۱ - ۱۳:۵۳    
اکبریان خبرداد: 400 لیتر در ثانیه آب سطحی به منطقه غرب تهران اختصاص یافت و 950 انشعاب آب در منطقه مجاز شد.
فانوس   ۱۳۹۸/۱۱/۱۲ - ۰۸:۵۷   + ۴ سایت دیگر  
معاون آب و آبفای وزیر نیرو در یکی از شبکه های اجتماعی به طرح آبرسانی جنوب و جنوب غربی تهران اشاره کرد و نوشت: اکنون امکان دسترسی دو میلیون نفر به آب شرب از منابع سطحی فراهم شده است.