شنبه ۲۷ شهریورساعت ۰۲:۰۲Sep 2021 18
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «صنایع تبدیلی»

خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۶/۲۶ - ۰۹:۴۸   + ۲ سایت دیگر  
تبریز- درختان پسته قدمتی صدساله در آذربایجان شرقی دارند ولی با این حال محصول این استان به دلیل نبود برندسازی و صنایع تبدیلی در کشور ناشناخته مانده است.
بسیج   ۱۴۰۰/۰۶/۲۵ - ۲۲:۰۰    
بهار-سالانه 300 تن انگور ارگانیک از باغات صالح آباد شهرستان بهار برداشت می شود که وجود دلال و نبود شرایط عرضه مستقیم محصولات فرآوری از عمده مشکلات تاکستان دارهای صالح آبادی است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۶/۲۵ - ۰۹:۴۶    
کردستان یکی از قطب های تولید انگور در کشور است، اما بدلیل نبود صنایع تبدیلی و کارخانجات فراوری محصولات کشاورزی در استان، سود زیادی عاید باغداران استان نمی شود
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۶/۲۴ - ۲۱:۳۲   + ۶ سایت دیگر  
مدیر صنایع تبدیلی جهاد کشاورزی استان کرمانشاه از تحقق برنامه سه ساله بخش صنایع تبدیلی استان خبر داد و گفت: در این برنامه افزایش ظرفیت 704 هزار تنی صنایع تبدیلی تا پایان سال 1400 هدف گذاری شده بود که این میزان هم اکنون محقق شده است.
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۰۶/۲۴ - ۰۹:۴۹    
رشت- مدیر صنایع تبدیلی و غذایی جهاد کشاورزی گیلان گفت: سال قبل 100 برند برنج و 55 برنج چای در استان به ثبت رسیده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۶/۲۴ - ۰۸:۵۶   + ۱ سایت دیگر  
از ابتدای سال تا کنون بیش از 44 میلیون لیتر سوخت بصورت الکترونیکی در بخش ماشین آلات کشاورزی و صنایع تبدیلی استان کرمانشاه توزیع شده است.
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۰۶/۲۳ - ۱۴:۵۲   + ۱ سایت دیگر  
اردبیل- محمدی، کارشناس حوزه کشاورزی گفت: علی رغم فعالیت های صورت گرفته در حوزه صنایع تبدیلی اما باید اذعان کرد که هیچ تناسبی بین میزان تولید محصولات کشاورزی و میزان صنایع تبدیلی در اردبیل وجود ندارد.
مدیر شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه کرمانشاه گفت: از ابتدای سال تا کنون بیش از 44 میلیون لیتر سوخت بصورت الکترونیکی در بخش ماشین آلات کشاورزی و صنایع تبدیلی توزیع شده است.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۳ - ۱۲:۲۷   + ۳ سایت دیگر  
ایسنا/تهران نماینده مردم ورامین ، قرچک و پیشوا در مجلس شورای اسلامی گفت: وزیر جهاد کشاورزی دستور دادند، ایجاد صنایع تبدیلی و تکمیلی در دستور کار وزارت جهاد کشاورزی برای شهرستان های ورامین، پیشوا و قرچک قرار گیرد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۶/۲۳ - ۰۸:۰۳    
گرگان- رئیس صنعت، معدن و تجارت گلستان گفت: هم اکنون در حوزه کشاورزی و صنعت، بیش از هزار و 100 طرح صنایع تبدیلی در گلستان داریم که 12 هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری لازم دارد.
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۰۶/۲۳ - ۰۷:۰۱    
شهرکرد- کشت و فرآوری گیاهان دارویی یکی از ظرفیت های زمینه ساز رونق اقتصادی در چهارمحال و بختیاری به شمار می رود و این در حالی است که این مهم به صورت جدی مورد توجه قرار نگرفته است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۶/۲۲ - ۲۱:۳۶   + ۳ سایت دیگر  
هر نوع اعتباراتی که در استان قابل اعطا باشد، واحد های صنایع تبدیلی در اولویت هستند.
خبر فوری   ۱۴۰۰/۰۶/۲۲ - ۱۴:۳۶   + ۵۵ سایت دیگر  
امید گیلان پور، معاون توسعه صنایع تبدیلی و کسب و کارهای کشاورزی وزارت جهاد کشاورزی در نامه ای به رئیس سازمان توسعه تجارت ایران وزارت صنعت، معدن و تجارت و رئیس کل گمرک جمهوری اسلامی ایران آزادسازی صادرات شیرخشک را ابلاغ کرد. در این نامه آمده است؛ ...
همشهری   ۱۴۰۰/۰۶/۲۲ - ۱۴:۰۲    
سالانه از 50هزارتن انگور تولیدی این استان، فقط 10درصد فرآوری می شود.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۲ - ۰۹:۴۶   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/آذربایجان غربی رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی گفت: 34 واحد صنعتی در زمینه صنایع تبدیلی و تکمیلی باغی در استان فعالیت دارند.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۶/۲۲ - ۰۹:۴۴   + ۲ سایت دیگر  
یاسوج- کهگیلویه و بویراحمد با تولید سالانه بیش از 100 هزار تن انواع محصولات کشاورزی با کمبود صنایع تبدیلی روبرو است.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۲ - ۰۸:۵۷   + ۵ سایت دیگر  
قزوین - ایرنا - مدیر صنایع تبدیلی و غذایی سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین گفت: پنج پروانه تاسیس صنایع غذایی و تبدیلی با قابلیت جذب 606 هزار و 450 تن مواد خام کشاورزی امسال در استان صادر شد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۲ - ۰۸:۰۱    
مشهد-ایرنا- ضعف در زیرساخت های صادراتی، صنایع تبدیلی و تکمیلی موجب شده حجم قابل توجه پسته صادراتی استان از مبدا دیگر استان ها و به نام آنها به کشورهای خارجی صادر شود.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۱ - ۱۴:۳۳   + ۳ سایت دیگر  
رشت - ایرنا - مدیر صنایع تبدیلی و غذایی سازمان جهاد کشاورزی گیلان گفت: هم اکنون 62 درصد از محصولات کشاورزی گیلان در 2 هزار و 100 واحد صنایع تبدیلی و غذایی استان فرآوری می شود.
فعالان اقتصادی در بخش کشاورزی طی نشستی که از سوی کمیسیون کشاورزی و صنایع تبدیلی اتاق تهران برگزار شد، به تحلیل و برآوردسازی برنامه های اعلامی وزیر کشاورزی در دوره چهار ساله پیش رو پرداختند.
هانا خبر   ۱۴۰۰/۰۶/۲۰ - ۲۰:۰۳   + ۶ سایت دیگر  
رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی گفت: در شرایط نرمال بارندگی ها، پیش بینی می شود در سال 1401 حدود 670 هزار تن گندم پاییزه از اراضی آذربایجان غربی برداشت شود که از این میزان 300 هزار تن به صورت خرید تضمینی و مابقی به صورت خود مصرفی کارخانجات صنایع تبدیلی انجام گیرد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۶/۲۰ - ۱۵:۳۷   + ۲ سایت دیگر  
کارخانه های صنایع تبدیلی در آذربایجان غربی موظف به خرید سیب صنعتی کشاورزان به قیمت هزار و پانصد تومان هستند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۶/۲۰ - ۰۸:۰۲   + ۴ سایت دیگر  
گروه استان ها- سالانه 300 هزار تن انواع میوه در کهگیلویه و بویراحمد تولید می شود، اما به دلیل نبود صنایع تبدیلی و سردخانه دسترنج باغداران به جیب دلالان می رود.
مرصاد   ۱۴۰۰/۰۶/۲۰ - ۰۱:۲۴    
مرصاد نیوز:اگر تنها یک انبار فنی و سردخانه ای در شهرستان وجود داشت کشاورزان می توانستند حداقل محصولات مازاد را تا مدتی نگهداری کنند که قیمت متعادل شود ولی متأسفانه هیچ سردخانه و حتی صنایع تبدیلی برای فرآوری این محصولات در هرسین وجود ندارد.
پایگاه خبری خاورستان   ۱۴۰۰/۰۶/۱۹ - ۱۱:۴۶   + ۶ سایت دیگر  
به گزارش خبرنگار خاورستان ، حجت الاسلام محمدرضا محمدی امروز جمعه در جریان ورود رئیس جمهور به شهرستان طبس ضمن عرض خیر مقدم به اعضای کابینه، وزرا و مسئولان همراه رئیس جمهور که در روزهای اولیه دولت شهر طبس را با قدوم خود مزین کردند، اظهار کرد: امیدواریم این سفر موجب خیر و برکت برای استان و طبس باشد ...
کانون سبحان   ۱۴۰۰/۰۶/۱۹ - ۰۷:۵۸   + ۲ سایت دیگر  
با توجه به اینکه ایران خاستگاه اولیه انار در جهان و انارستان تنگ سیاب متمرکزترین انارستان در سطح کشور است ولی سوءاستفاده دلالان از عرضه انار وعدم برند سازی مناسب این محصول، به چالشی مهم برای باغداران انار تبدیل شده است.
شبستان   ۱۴۰۰/۰۶/۱۸ - ۲۰:۲۳    
شهیدی فر از همکاری با سپاه کربلا برای اجرای طرح سرباز ماهر خبرداد و گفت: ارائه آموزش در رشته های کشت گلخانه ای، پرورش ماهی های سرد و گرم آبی، استفاده از صنایع تبدیلی وتکمیلی که ارزش افزوده دارد را در برنامه داریم و امیدواریم به رونق تولید ختم شود.
ایانا   ۱۴۰۰/۰۶/۱۸ - ۱۷:۱۲   + ۱ سایت دیگر  
استاندار آذربایجان غربی بر ضرورت اهتمام واحدهای صنایع تبدیلی به منظور تسریع در جذب سیب صنعتی با توجه به آغاز برداشت محصول سیب درختی در استان تاکید کرد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۶/۱۸ - ۱۳:۵۰   + ۱ سایت دیگر  
شفت- استاندار گیلان با اشاره به اینکه ارتقای کیفیت محصولات کشاورزی به ویژه برنج مهم ترین رویکرد در استان است، گفت: در این راستای اصلاح ساختار صنایع تبدیلی باید مورد توجه قرار گیرد.
شبستان   ۱۴۰۰/۰۶/۱۸ - ۱۳:۳۹   + ۲ سایت دیگر  
الماسی با بیان اینکه با 2هزار و یکصد صنایع تبدیلی در استان گیلان رتبه اول در کشور را در این بخش داریم گفت: با افتتاح کارخانه شالی کوبی در شفت، هزار و 200 تن ظرفیت به مجموع کارخانجات موجود استان اضافه شد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۶/۱۸ - ۰۸:۰۹   + ۳ سایت دیگر  
شهرکرد- ایرنا- مدیر صنایع تبدیلی و غذایی سازمان جهاد کشاورزی چهارمحال و بختیاری گفت: راه اندازی پایانه صادراتی کشاورزی در شهرستان خانمیرزا به500 میلیارد ریال سرمایه گذاری بخش خصوصی نیاز دارد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۶/۱۷ - ۱۱:۳۴    
گروه استان ها- حلقه مفقوده توسعه گیاه آلوئه ورا نه تنها در استان اصفهان بلکه در سراسر کشور، فقدان صنایع تبدیلی و تکمیلی و واحدهای فراوری است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۶/۱۷ - ۱۱:۲۶   + ۱ سایت دیگر  
مدیر صنایع تبدیلی سازمان جهاد کشاورزی استان ایلام گفت: در حال حاضر استان ایلام دارای 9 سردخانه میوه و سبزیجات است که نیمی از این سردخانه ها دو منظوره و نیم دیگر سردخانه های زیر صفر هستند.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۶/۱۷ - ۰۹:۱۰   + ۲۳ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - نمایندگان مجلس شورای اسلامی وزارت جهاد کشاورزی را به عنوان مرجع تعیین میزان سوخت مورد نیاز ماشین های کشاورزی و واحدهای تولیدی و صنایع تبدیلی این بخش انتخاب کردند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۶/۱۷ - ۰۸:۳۱   + ۱ سایت دیگر  
سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان آماده صدور مجوز و ارائه تسهیلات لازم برای احداث صنایع تبدیلی آلوئه ورا به تولیدکنندگان این صنعت است.
دانا   ۱۴۰۰/۰۶/۱۷ - ۰۸:۲۹   + ۱ سایت دیگر  
استان کردستان یکی از مناطق ویژه کشور در توسعه باغداری است که در این میان تولید انگور دارای سابقه تاریخی است و بیش از 50 نوع انگور دارد که نبود صنایع تبدیلی برای تبدیل این ظرفیت به ثروت، بعد از سالها همچنان لنگ می زند.
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۰۶/۱۶ - ۱۱:۲۵   + ۱۰ سایت دیگر  
مدیرکل دفتر هماهنگی صادرات محصولات کشاورزی و صنایع تبدیلی سازمان توسعه تجارت ایران از روند نزولی و هدفمندی صادرات محصول گوجه فرنگی طی ماه های اخیر در راستای تامین بازار داخل خبر داد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۶/۱۶ - ۰۸:۴۱    
راه اندازی صنایع تبدیلی در بخش کشاورزی علاوه بر جلوگیری از خام فروشی ، ارزش افزوده زیادی را نصیب کشاورزان می کند .
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۶/۱۶ - ۰۸:۱۹   + ۳ سایت دیگر  
شهرکرد- ایرنا- مدیر صنایع تبدیلی و غذایی سازمان جهادکشاورزی چهارمحال و بختیاری با اشاره به نیاز استان به صنایع تبدیلی گفت: هشت طرح بزرگ صنایع تبدیلی و غذایی در این استان تکمیل و آماده بهره برداری شده است.
شبستان   ۱۴۰۰/۰۶/۱۵ - ۱۸:۴۱    
جوادزاده با اشاره به اینکه هفت طرح صنایع تبدیلی و غذایی با 43 میلیارد تومان سرمایه گذاری در هفته دولت به بهره برداری رسیده است گفت: این طرح ها ظرفیت 34 هزار تن فرآوری مواد اولیه کشاورزی را دارند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۶/۱۵ - ۱۰:۴۰   + ۱ سایت دیگر  
مدیر صنایع تبدیلی و غذایی گیلان گفت: با نوسازی شالیکوبی ها، امسال از خسارت بیش از 6 میلیارریالی به شالیکاران استان جلوگیری می شود.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۶/۱۵ - ۰۹:۰۶   + ۲ سایت دیگر  
مدیر صنایع تبدیلی وغذایی گیلان گفت: با فعالیت کارخانه های اصلاح ساختار شده به طور متوسط بین 3 تا 6 درصد کاهش ضایعات، داشته ایم.
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۰۶/۱۴ - ۲۰:۴۰    
همدان- همدان به واسطه سرشناس بودن در تولید برخی محصولات کشاورزی پتانسیلی بالقوه دارد که می توان با سرمایه گذاری در ایجاد صنایع تبدیلی و غذایی برای توسعه اشتغال این استان روی آن تکیه کرد.
بسیج   ۱۴۰۰/۰۶/۱۴ - ۲۰:۱۳   + ۸ سایت دیگر  
زاهدان/ مدیر صنایع تبدیلی وغذایی سازمان جهادکشاورزی استان سیستان وبلوچستان گفت: طی یکسال گذشته تاکنون 10 هزار تن ظرفیت صنایع بسته بندی، نگهداری و فرآوری خرما در سطح استان افزایش یافت.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۶/۱۴ - ۱۹:۱۷   + ۲ سایت دیگر  
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اصفهان با اشاره به از بین رفتن محصولات کشاورزی به دلیل نبود صنایع تبدیلی گفت: لازم است تا صنایع تبدیلی برای ایجاد اشتغال پایدار و مستمر در مناطق کم برخوردار و به منظور جلوگیری از اسراف محصولات کشاورزی راه اندازی شود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۶/۱۴ - ۱۸:۳۳    
صنایع تبدیلی برای ایجاد اشتغال و جلوگیری از هدر رفتن محصولات کشاورزی، باید راه اندازی شود.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۶/۱۴ - ۱۳:۴۹   + ۱ سایت دیگر  
اصفهان-ایرنا- نماینده ولی فقیه و امام جمعه اصفهان گفت: استقرار و توسعه صنایع تبدیلی در شهرستان های کم برخوردار غرب اصفهان با هدف ایجاد اشتغال پایدار و جلوگیری از خام فروشی و فساد محصولات کشاورزی ضروری است.
همشهری   ۱۴۰۰/۰۶/۱۴ - ۱۲:۵۲    
عسل تولیدی استان به دلیل نبود صنایع تبدیلی و برندسازی مناسب به دست دلالان سپرده و با نام سایر استان ها صادر می شود.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۶/۱۴ - ۰۷:۰۶    
درحالی استان همدان به عنوان قطب تولید سیب زمینی در کشور شناخته می شود که هیچ گونه صنایع تبدیلی فعال برای این محصول در استان وجود ندارد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۶/۱۳ - ۱۵:۴۶   + ۷ سایت دیگر  
مدیر صنایع تبدیلی و غذایی جهاد کشاورزی آذربایجان غربی گفت: واحدهای تولید رب گوجه فرنگی با ظرفیت سالانه 250 هزار تن در استان فعال است.