پنجشنبه ۰۶ مهرساعت ۲۳:۳۲Sep 2023 28
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «صنایع تبدیلی»

سرپرست سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل از بازگشت به فعالیت 61 واحد راکد در حوزه های صنایع تبدیلی و کشاورزی اردبیل خبر داد.
کبنا نیوز   ۲ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
یکی از معضلات باغداران سیب استان در سالهای گذشته عدم حمایت دولت و نبود صنایع تبدیلی بوده است، امسال با توجه به افزایش تولید سیب در استان، دولت حمایت های خود را افزایش داده و مدیرکل تعاون روستایی کهگیلویه و بویراحمد از خرید دوبرابری محصول سیب در استان خبر داده است.
قدس آنلاین   ۷ ساعت پیش   + ۵ سایت دیگر  
صبح امروز معاون رئیس جمهور و سازمان برنامه و بودجه ی کشور با حجت الاسلام نوری امام جمعه بجنورد و نماینده ولی فقیه در استان دیدار کرد.
به گزارش تیتر قزوین، قربانی، معاون حقوقی مرکز توسعه مکانیزاسیون و صنایع تبدیلی وزارت جهاد کشاورزی کشور از مرکز تولید پهپاد گروه صنعتی و دانش بنیان فرابرد فرانمای بلند آسمان بازدید کرد. ...
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۷/۰۶ - ۰۷:۲۹    
شیراز- ایرنا - فارس از استان های مستعد کشور در بخش کشاورزی به شمار می رود که ورود 50 واحد صنایع تبدیلی و غذایی جدید به چرخه نگهداری و فرآوری محصولات در 6ماهه نخست سال جاری نشان از پویایی این بخش در استان فارس دارد.
سینا   ۱۴۰۲/۰۷/۰۵ - ۱۴:۲۷   + ۶ سایت دیگر  
مدیر صنایع تبدیلی و غذایی سازمان جهاد کشاورزی استان فارس از ورود 50 واحد صنایع تبدیلی و غذایی جدید به چرخه نگهداری و فرآوری محصولات کشاورزی این استان در 6 ماهه نخست سال جاری و پویایی این بخش خبر داد. ...
خوزنیوز   ۱۴۰۲/۰۷/۰۳ - ۲۱:۳۳   + ۳ سایت دیگر  
علیرضا قاسم پور با اشاره به ظرفیت های فعال شهرستان کرخه در بخش کشاورزی افزود: بهره گیری از ظرفیت های کشاورزی و صنایع تبدیلی مرتبط با کشاورزی به منظور گره گشایی از مشکل بیکاری در کرخه در اولویت قرار دارد. ...
وزارت جهاد و کشاورزی   ۱۴۰۲/۰۷/۰۳ - ۱۶:۱۱   + ۸ سایت دیگر  
رییس مرکز توسعه مکانیزاسیون و صنایع کشاورزی وزارت جهاد کشاورزی اعلام کرد: 100 هزار میلیارد ریال اعتبار برای خرید انواع ادوات مکانیزاسیون کشاورزی کشور در سال جاری اختصاص یافته است . ...
تحلیل بازار   ۱۴۰۲/۰۷/۰۳ - ۰۰:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
بندرعباس- در حالی 30 درصد تولیدات باغی و زراعی در هرمزگان نابود می شود که نبود صنایع تبدیلی ضربه ای سنگین به حوزه کشاورزی این استان وارد می کند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۷/۰۲ - ۱۴:۵۴    
کارشناس صنایع تبدیلی وغذایی شهرستان اشکذر: توصیه هایی در خصوص چگونگی پیشگیری از آفلاتوکسین وچگونگی دفع اصولی ضایعات و رعایت اصول بهداشتی به صاحبان واحد های فرآوری پسته در رستاق ارائه شد.
سینا   ۱۴۰۲/۰۷/۰۲ - ۱۳:۱۳   + ۱ سایت دیگر  
پژوهشگران یکی از شرکت های مستقر در پارک علم و فناوری کرمانشاه با استفاده از روش های خلاقانه و منحصر به فرد موفق به تولید طراحی و ساخت دستگاه ها و ماشین های نخ ریسی، شال بافی و جوجه کشی شده اند. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۷/۰۱ - ۱۶:۵۶   + ۲ سایت دیگر  
مدیر صنایع تبدیلی و غذایی سازمان جهاد کشاورزی خراسان شمالی گفت: با صدور هفت فقره پروانه بهره برداری انواع صنایع تبدیلی و تکمیلی ظرفیت فرآوری محصولات استان به 42 هزار تُن افزایش یافت.
تحلیل بازار   ۱۴۰۲/۰۷/۰۱ - ۱۲:۰۴    
گرگان- فرهانی، سرپرست مدیریت باغبانی جهاد کشاورزی گلستان گفت: باید از خام فروشی محصولات باغی پرهیز کنیم و با ایجاد صنایع تبدیلی و ارتقای کیفیت تولیدات، از ارزش افزوده بیشتری بهره مند شویم.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۷/۰۱ - ۱۲:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/لرستان مدیر جهاد کشاورزی بروجرد از کمبود صنایع تبدیلی و سردخانه برای محصول سیب شهرستان خبر داد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۷/۰۱ - ۱۱:۳۴   + ۲ سایت دیگر  
مدیرعامل مجمع هماهنگی حمایتی تشکل های کشاورزی گفت:با توسعه صنایع تبدیلی و اجرای الگوی کشت، ضایعات محصولات کشاورزی تا 90 درصد کاهش می یابد.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۷/۰۱ - ۰۷:۵۱   + ۲ سایت دیگر  
بجنورد- ایرنا- مدیر صنایع تبدیلی و غذایی سازمان جهاد کشاورزی خراسان شمالی گفت: ظرفیت فرآوری برای 42 هزار تُن انواع محصولات کشاورزی با صدور هفت فقره پروانه بهره برداری انواع صنایع تبدیلی و تکمیلی در استان ایجاد شد.
تابناک ایلام   ۱۴۰۲/۰۶/۳۱ - ۱۵:۵۴   + ۲ سایت دیگر  
مدیرکل دفتر امور هماهنگی سرمایه گذاری و اشتغال استانداری ایلام بیان داشت : با هماهنگی های صورت گرفته شرکت ماهان قرار است در حوزه مختلف کشاورزی، صنایع تبدیلی در استان سرمایه گذاری کند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۶/۳۱ - ۱۱:۳۲   + ۲ سایت دیگر  
در بازدید رئیس کل دادگستری آذربایجان غربی از طرح توسعه و مزرعه گوجه فرنگی یکی از واحد های صنایع تبدیلی ارومیه زمینه اشتغال 50 زندانی در این واحد فراهم شد.
به گزارش روابط عمومی استانداری محمد کرمی در حاشیه بازدید سرزده از سرپرستی بانک تجارت استان اظهار داشت: تعاونی ها و شرکت های دانش بیان ایجاد شود تا آورده ها در بخش های مختلف افزایش پیدا کند. ...
سفیر افلاک   ۱۴۰۲/۰۶/۳۰ - ۰۰:۴۸    
کمبود صنایع تبدیلی و سردخانه در قطب تولید سیب لرستان، معضلی است که هرساله سبب می شود بخشی از دسترنج کشاورزان با قیمتی بسیار اندک به فروش برسد.
سخنگوی کمیسیون اصل نود مجلس وزارتخانه های جهاد کشاورزی و صمت را مکلف کرد اولویت بندی صنایع تبدیلی در دست احداث را ظرف یک ماه آینده به این کمیسیون ارائه کنند. ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۶/۲۹ - ۱۶:۳۹    
گرگان- توسعه کشت گیاهان دارویی، بهترین راه نجات گلستان از فرسایش خاک و خشکسالی است، با این حال برخی بسترها مانند صنایع تبدیلی یا بازار فروش فراهم نیست.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۶/۲۹ - ۱۶:۰۴   + ۱۳ سایت دیگر  
سخنگوی کمیسیون اصل نود مجلس وزارتخانه های جهاد کشاورزی و صمت را مکلف کرد اولویت بندی صنایع تبدیلی در دست احداث را ظرف یک ماه آینده به این کمیسیون ارائه کنند.
سلام نو / ایسنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۹ - ۱۳:۳۶   + ۷ سایت دیگر  
به اعتقاد من کشاورزی نوین یعنی مکانیزاسیون و مکانیزاسیون یعنی ایجاد ارزش افزوده، تولید با هزینه کمتر و وسیله ای برای رسیدن از کشاورزی سنتی به صنعتی.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۹ - ۱۲:۰۰   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/زنجان انار با دانه های یاقوت مانندش یکی از محصولات باغی است که پاییز میهمان سبد میوه های ایرانی ها می شود. میوه ای که در فرهنگ و اعتقادات ایرانیان نیز ریشه دوانده است و طارمی ها نیز به خوبی آن را می شناسند و باغات شهرستان، این روزها شاهد برداشت این محصول ملس است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۶/۲۸ - ۱۸:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
شرکت نونان سپهر پارس، تولیدکننده نان حجیم و شرکت تولید پالت های چوبی و شرکت صنایع تبدیلی قمی در شهرک صنعتی قرچک افتتاح شد که با افتتاح این پروژه های صنعتی، برای 120 نفر اشتغال مستقیم و برای 150 نفر اشتغال غیرمستقیم ایجاد شد.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۸ - ۰۸:۰۱   + ۴ سایت دیگر  
قم - ایرنا - مدیرکل امور اقتصادی و دارایی قم گفت: ایجاد صنایع تبدیلی و تکمیلی از مهمترین اولویت های تعیین شده استان برای جذب سرمایه گذاران است و مجوزهای لازم در این بخش با سهولت بیشتری صادر می شود.
دولت   ۱۴۰۲/۰۶/۲۷ - ۲۲:۰۵   + ۹ سایت دیگر  
سرپرست سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران از ایجاد زیرساخت های نگهداری و ذخیره سازی محصولات کشاورزی و همچنین زیرساخت های مربوط به صنایع تبدیلی و بسته بندی و فرآوری محصولات کشاورزی این سازمان در شش ماهه اول سال جاری خبر داد.
ایانا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۷ - ۱۰:۳۶   + ۱۱ سایت دیگر  
سرپرست سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران طی گزارشی خبر از توجه به ایجاد زیرساخت های نگهداری و ذخیره سازی محصولات کشاورزی و همچنین زیر ساخت های مربوط به صنایع تبدیلی و بسته بندی، فرآوری محصولات کشاورزی این سازمان در 6 ماهه اول سال جاری داد.
سفیر افلاک   ۱۴۰۲/۰۶/۲۷ - ۰۹:۰۳    
مدیر صنایع تبدیلی و غذایی جهاد کشاورزی لرستان گفت: 27 موافقت اولیه از ابتدای امسال تاکنون برای ایجاد صنایع تبدیلی در لرستان صادر شده است.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۷ - ۰۷:۵۹   + ۷ سایت دیگر  
ساری - ایرنا - با حمایت دولت سیزدهم در گسترش صنایع تبدیلی و بسته بندی در بخش فرآورده های گیاهان دارویی 40 نوع از این محصول در مازندران به اروپا و دیگر کشورهای آسیایی صادر می شود.
روزنامه عصر اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۶/۲۶ - ۱۷:۵۳   + ۷ سایت دیگر  
عصراقتصاد: معاون صنایع عمومی وزارت صنعت، معدن و تجارت از افزایش پنج برابری رشد تولید و احیای 5700 واحد تعطیل در دولت سیزدهم خبر داد. محمدمهدی برادران روزگذشته در حاشیه افتتاح طرح های صنعتی خراسان شمالی اظهار کرد: از مجموع این تعداد ...
خوزنیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۲۶ - ۱۳:۰۶   + ۹ سایت دیگر  
مدیر جهاد کشاورزی آبادان گفت: پیش بینی می شود در سال جاری شاهد برداشت 68 هزار تن خرما در آبادان باشیم که این برداشت تا پایان مهرماه ادامه خواهد داشت. ...
روزنامه تعادل   ۱۴۰۲/۰۶/۲۶ - ۰۱:۵۲   + ۱ سایت دیگر  
رییس مرکز توسعه مکانیزاسیون و صنایع کشاورزی وزارت جهاد کشاورزی گفت: به منظور تسریع و تسهیل در اجرای طرح های صنایع کشاورزی، استفاده از راهکارها و مدل های جدید سرمایه گذاری از جمله بورس و فرابورس به ویژه در کلان پروژه ها در دستور کار قرار دارد.
تحلیل بازار   ۱۴۰۲/۰۶/۲۶ - ۰۰:۲۳    
ایلام - زراعت چوب یکی از ظرفیت های مهم اقتصادی در استان ایلام است، هرچند اقدامات موثری طی سال های اخیر در استان در این بخش صورت گرفته اما همچنان زراعت چوب نیازمند ایجاد صنایع تبدیلی است.
هانا خبر   ۱۴۰۲/۰۶/۲۳ - ۱۶:۰۱    
نامشخص بودن وضعیت صادرات، بالابودن هزینه های تولید، خرید تضمینی غیر شفاف، عدم مدیریت جهاد کشاورزی، ریزش های قبل از برداشت محصول و عدم تقویت گونه های تولید شده، بی برنامگی صنایع تبدیلی و ... از بزرگ ترین مشکلات باغداران سیب در آذربایجان غربی است.
استانها / آذربایجان غربی هاشم زاده با بیان اینکه آذربایجان غربی بیش از 30 درصد سیب ایران را تولید می کند گفت: برای ایجاد ارزش افزوده از محصولات باغی این استان لازم است صنایع تبدیلی ایجاد شوند.
ایانا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۲ - ۱۴:۰۶   + ۴ سایت دیگر  
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان ارسنجان از آغاز برداشت زیتون از 13 هکتار باغ های این شهرستان خبر داد و گفت: پیش بینی می شود 8 هزار و 450 کیلوگرم انواع زیتون تولید و برای فرآوری به کارخانجات صنایع تبدیلی ارسال شود.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۶/۲۱ - ۲۰:۰۰   + ۱۴ سایت دیگر  
همدان-وزیر جهاد کشاورزی گفت: 5 هزار و 300 طرح صنایع تبدیلی در کشور وجود دارد که با 40 تا 90 درصد پیشرفت فیزیکی، در صف اخذ تسهیلات هستند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۶/۲۱ - ۱۷:۴۶   + ۷ سایت دیگر  
وزیر کشور با بیان اینکه صنعت سبز صنعت شناخته شده است و من با صنعت سازگار با محیط زیست حتما موافق هستم، گفت: باید توسعه صنعتی و صنایع تبدیلی و صنعت سبز تعریف شود و همه استانداردها رعایت شود و دولت حامی توسعه صنعتی استان براساس صنعت سبز است.
وزارت جهاد و کشاورزی   ۱۴۰۲/۰۶/۲۱ - ۱۷:۳۴   + ۶ سایت دیگر  
وزیر جهادکشاورزی گفت: سرمایه گذاری در شیلات؛ صید و صیادی و آبزی پروری، ایجاد صنایع تبدیلی و تکمیلی در کنار آبخیزداری و آبخوان داری سه اولویت مدیریت کلان کشاورزی کشور را تشکیل می دهد. ...
بسیج   ۱۴۰۲/۰۶/۲۱ - ۱۵:۵۵   + ۱ سایت دیگر  
بسیج سازندگی سپاه فتح کهگیلویه و بویراحمد با اعطای تسهیلات اشتغالزایی زمینه را برای رونق صنایع تبدیلی و فرآوری محصولات باغی و کشاورزی فراهم کرده است.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۱ - ۱۴:۰۹   + ۷ سایت دیگر  
ایسنا/همدان وزیرجهاد کشاورزی گفت: 5300 طرح صنایع تبدیلی و تکمیلی امروز در کشور از 40 تا 90 پیشرفت فیزیکی دارد که معطل درصف اخذ تسهیلات هستند که اگر این پرونده ها به نتیجه برسانیم از خام فروشی 30 میلیون تن محصول کشاورزی جلوگیری می شود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۶/۲۱ - ۱۳:۵۴    
وزیر جهاد کشاورزی تامین غذا و معیشت مردم را وظیفه دولت و همه ارکان نظام دانست.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۶/۲۱ - ۱۲:۳۰   + ۱ سایت دیگر  
بسیج سازندگی در پرداخت تسهیلات تبصره 16 گام های اساسی برداشته است و در تلاش برای رونق صنایع تبدیلی است.
استانداری گلستان   ۱۴۰۲/۰۶/۲۱ - ۱۱:۱۱    
فرماندار مینودشت در این جلسه گفت : نباید صنعت پرورش کرم ابریشم به فراموشی سپرده شود، وی افزود: با حمایت از ایده های نو و کسب و کارهای موفق در سطح روستا از جمله پرورش کرم ابریشم، توان افزایی مردان و زنان روستایی افزایش خواهد یافت. ...
وزارت جهاد و کشاورزی   ۱۴۰۲/۰۶/۲۱ - ۰۹:۲۹   + ۱۱ سایت دیگر  
رئیس مرکز توسعه مکانیزاسیون و صنایع کشاورزی از حمایت و هدایت سرمایه گذاران بخش صنایع تبدیلی و غذایی به سوی سرمایه گذاری های نوین خبر داد. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی ...
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۶/۲۱ - ۰۰:۳۱   + ۲ سایت دیگر  
رئیس سازمان جهاد کشاورزی اصفهان از صدور جواز تاسیس برای 28 واحد صنایع تبدیلی و غذایی کشاورزی در این استان در سالجاری خبر داد.
روزنامه همدان پیام   ۱۴۰۲/۰۶/۲۰ - ۱۵:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
فردا (21 شهریور 1402) استان همدان میزبان محمدعلی نیکبخت، وزیر جهاد کشاورزی خواهد بود. بنابر اعلام روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان همدان، برنامه های پیش بینی شده با حضور وزیر از شهرستان تویسرکان آغاز خواهد شد. ...
خانه صنعت و معدن خراسان رضوی   ۱۴۰۲/۰۶/۲۰ - ۱۴:۴۰    
خانه صمت خراسان میزبان واحد های صنایع تبدیلی بود و در این جلسه به موضوع رفع تعهد ارزی و شرایط بحرانی حاکم بر این صنعت که حاصل از این موضوع است پرداخته شد. ...