یکشنبه ۰۴ آبانساعت ۲۲:۳۰Oct 2020 25

جدیدترین‌های «صنایع تبدیلی»

خبرگزاری صدا و سیما   ۸ ساعت پیش    
اگر چه استان بوشهر رتبه اول تولید نشاء مکانیزه سبزی و صیفی را در کشوردارد و با تولید 560هزار تن گوجه فرنگی ، پیشرو در تأمین این محصول در خارج از فصل در کشور است ، اما توجه بیشتر سرمایه گذاران می تواند فرصت خوبی برای برای توسعه و صنایع تبدیلی باشد .
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۱۳:۲۰    
قزوین- نماینده مردم تاکستان در مجلس شورای اسلامی گفت: توجه به صنایع تبدیلی یک نیاز اساسی در استان است و می تواند علاوه بر جلوگیری از خام فروشی، اشتغال را به همراه داشته باشد.
بانک ملی   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۱۲:۲۰   + ۲۳ سایت دیگر  
به گزارش روابط عمومی بانک ملی ایران، در شش ماه ابتدای امسال 722 هزار و 593 فقره تسهیلات بانک ملی ایران به ارزش 692 هزار و 709 میلیارد ریال به بخش های مختلف کشاورزی و صنایع تبدیلی، صنعت و معدن، مسکن و ساختمان، بازرگانی و... پرداخت شده است. ...
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۱۲:۱۱    
مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان کهگیلویه وبویراحمد با تشریح آخرین اقدامات برای تامین سبد باغداران و حمایت از آنها، اظهارداشت: سه واحد تولید سبد در استان داریم که روزانه نزدیک به 12 هزار عدد سبد تولید کرده و به صورت شبانه روزی فعالیت دارند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۱۰:۴۵   + ۱۷ سایت دیگر  
معاون توسعه صنایع تبدیلی و کسب و کار های کشاورزی وزارت جهاد کشاورزی، گفت: توزیع نهاد هایی که با ارز ترجیحی تامین می شود، باید در سامانه بازارگاه که بستری برای این کار است، انجام شود.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۲ - ۲۰:۰۰   + ۴ سایت دیگر  
مراغه - ایرنا - فرماندار هشترود بر ایجاد صنایع تبدیلی در پایاب سد سهند تاکید کرد و گفت: تکمیل چرخه تولید محصولات کشاورزی و ایجاد صنایع تبدیلی در پایاب این سد به اشتغال و رونق اقتصاد منطقه کمک می کند.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۱ - ۱۰:۱۰   + ۲ سایت دیگر  
بیرجند - ایرنا - رییس سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی گفت: تسهیلات سرمایه در گردش صنایع تبدیلی و تکمیلی کشاورزی ویژه مناطق غیر برخوردار از محل صندوق توسعه ملی ابلاغ شده است.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۲۰:۳۰   + ۱۱ سایت دیگر  
مدیر صنایع تبدیلی و غذایی سازمان جهادکشاورزی آذربایجان شرقی، گفت: با بهره برداری از200 سردخانه جدید، یک میلیون تن توان سردخانه ای استان افزایش می یابد.
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۱۸:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
مدیرکل دفتر هماهنگی صادرات محصولات کشاورزی و صنایع تبدیلی سازمان توسعه تجارت ایران گفت: صادرات محصولات شیرینی، شکلات و فرآورده های غلات در 6 ماهه نخست سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش ارزشی 12درصدی و افزایش وزنی 18 درصدی داشته است.
ایانا   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۱۷:۰۷    
مسئول توسعه و آموزش تعاونی های روستایی زنان سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران گفت: تعاونی های روستایی زنان به عنوان بزرگترین تشکل فراگیر زنان روستایی در سطح کشور با 347 شرکت تعاونی روستایی زنان و 60هزار نفر عضو در حوزه تولید محصولات کشاورزی و دامی، صنایع دستی و صنایع روستایی و عشایری بومی ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۱۵:۱۹   + ۴ سایت دیگر  
فرماندار دلگان گفت: ضرورت دارد ظرفیت سردخانه ای شهرستان متناسب با حجم بالای تولید محصولات کشاورزی دلگان افزایش یافته و مجتمع کشت و صنعت در استقرار صنایع تبدیلی تسریع کند.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۱۰:۴۴   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/اردبیل فرماندار شهرستان پارس آباد گفت: با هدف حمایت از تولیدکنندگان بادام زمینی در پارس آباد و جلوگیری از سودجویی های فصلی، شاهد راه اندازی صنایع تبدیلی و تکمیلی در این حوزه هستیم.
احمدرضا فرشچیان، رئیس کمیسیون کشاورزی و صنایع تبدیلی اتاق بازرگانی تهران، با اشاره به این که صادرات محصولات کشاورزی در نیمه اول سال متاثر از سیاست های بانک مرکزی در بازگرداند ارز بوده، اکنون در حال بازگشت به ریل رونق است.
شبستان   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۱۱:۵۵   + ۴ سایت دیگر  
گودرزیان بهره برداری صحیح از ظرفیت های بومی را مهم ترین راه تحقق رشد و توسعه دانست و گفت:توسعه صنایع تبدیلی می تواند نقش مهمی در تحقق رشد و توسعه در استان داشته باشد.
فودنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۱۰:۵۲   + ۳ سایت دیگر  
با وجود بالا بودن میزان تولید محصولات کشاورزی در استان آذربایجان شرقی، کمبود صنایع تبدیلی کشاورزان را به سوی بازار خام فروشی بدرقه کرده است.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۱۰:۳۶   + ۳ سایت دیگر  
استاندار اردبیل گفت: محصولات کشاورزی و صنایع تبدیلی استان اردبیل بهترین زمینه سرمایه گذاری خارجی بوده و فضا برای سرمایه گذاری در استان اردبیل مساعد است.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۱۰:۲۹   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/کرمانشاه معاون پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی استان کرمانشاه گفت: سرای نوآوری در صنایع تبدیلی کشاورزی، گیاهان دارویی و دامپروری در دانشگاه آزاد کرمانشاه راه اندازی می شود.
میزان   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۰۷:۰۵    
آیت الله غلامعلی صفایی بوشهری در گفت وگو با میزان، ضمن تاکید بر ضرورت جلوگیری از خام فروشی بیان کرد: سال هاست مواد خام و اولیه به صورت فله ای یا به اشکال مختلف به کشور های دیگر صادر می شود و آن ها با ایجاد صنایع تبدیلی، با ارزش فوق العاده افزوده در فضای بین المللی به نام خودشان به ما می فروشند. ...
خانه ملت   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۱۰:۴۸   + ۱۲ سایت دیگر  
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه باید پتروپالایشگاه ها و صنایع تبدیلی در بورس به عنوان شرکت های جدید تعریف شوند، گفت: هدایت نقدینگی های سرگردان در بازار به سمت بورس مسیری مهم برای افزایش تولید در کشور است.
نمایندگان بخش خصوصی در نشست کمیسیون کشاورزی و صنایع تبدیلی اتاق بازرگانی تهران با اشاره به افزایش قیمت دام زنده و گوشت قرمز و هم چنین کاهش قابل توجه واردات به دلیل افزایش نرخ ارز ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۰۳:۱۴   + ۱۴ سایت دیگر  
استاندار اردبیل گفت: منطقه مغان پتانسیل خوبی برای سرمایه گذاری صنعتی دارد و در حال حاضر 28 واحد تولیدی در شهرک صنعتی پارس آباد پروانه دریافت کرده که 11 واحد در آن فعال است.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۷/۲۶ - ۰۵:۲۴   + ۲ سایت دیگر  
بوشهر- نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر با اشاره به مشکلات نخل داران استان گفت: شهرک بزرگ صنعتی خرما هر چه زودتر در استان بوشهر راه اندازی شود.
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۰۷/۲۵ - ۰۸:۲۷   + ۲ سایت دیگر  
اردبیل- فرماندار مشگین شهر از سرمایه گذاری شستا در این شهرستان خبر داد و گفت: این سرمایه گذاری در حوزه صنایع تبدیلی و معدنی خواهد بود.
میرملاس نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۲۵ - ۰۷:۵۹   + ۴ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی میرملاس به نقل از ایرنا ، گودرز امیری روز جمعه به رسانه ها اعلام کرد: آموزش روستائیان و عشایر در زمینه توسعه کشاورزی، دامداری، صنایع تبدیلی و بسته بندی و صنایع دستی برای عدم مهاجرت باید در دستور کار قرار گیرد. وی بیان کرد: تولیدات خوبی در زمینه کشاورزی به [...]
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۷/۲۴ - ۱۱:۲۶   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش گروه عکس خبرگزاری صدا و سیما در مرکز فارس؛ مدیر جهاد کشاورزی مرودشت گفت:مدیر جهاد کشاورزی شهرستان مرودشت گفت: در راستای حمایت از تولیدکنندگان طرح خرید حمایتی گوجه فرنگی با عاملیت سازمان تعاون روستایی فارس و تعاون روستایی شهرستان مرودشت انجام می شود. ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۲۴ - ۰۹:۵۱   + ۱ سایت دیگر  
مدیرجهادکشاورزی شهرستان لردگان گفت: سالانه 35 هزارتن سیب درختی در لردگان تولید می شود اما به دلیل نبود صنایع تبدیلی و سردخانه کشاورزان متضرر می شوند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۷/۲۴ - ۰۷:۱۵   + ۱ سایت دیگر  
گروه استان ها- مسئول سازمان بسیج مهندسین کشاورزی گیلان لزوم استقرار صنایع تبدیلی بخش کشاورزی در استان را مورد تأکید قرار داد و گفت: سود بالای تسهیلات بانکی برای سرمایه گذار مقرون به صرفه نیست.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۷/۲۳ - ۲۳:۲۷    
گروه استان ها- نماینده ولی فقیه در لرستان با اشاره به لزوم راه اندازی صنایع تبدیلی و فرآوری در استان گفت: آنچه امروز لرستان را تهدید می کند جوانان بیکاری هستند که در شهرها و 48 منطقه حاشیه نشین استان ساکن هستند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۷/۲۳ - ۱۸:۵۶   + ۱ سایت دیگر  
امسال مجوز تاسیس سه واحد صنایع تبدیلی و تکمیلی محصولات کشاورزی در خوزستان صادر شد.
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۰۷/۲۳ - ۱۷:۱۵    
با وجود ذخایر قیر طبیعی در کشور و اینکه بزرگترین منبع قیر خاورمیانه در ایلام قرار دارد اما تولیدات این معادن،خام صادر می شود اما اگر صنایع تبدیلی و کارخانه های وابسته آن ایجاد شود،می تواند هم از خروج ارز جلوگیری کند و هم برای هزاران نفر شغل ایجاد کند.
بانک ملی   ۱۳۹۹/۰۷/۲۳ - ۱۳:۵۳   + ۶۴ سایت دیگر  
به گزارش روابط عمومی بانک ملی ایران، دکتر محمد رضا حسین زاده با بیان این که در مجموع 18 ماه منتهی به پایان شهریور ماه سال جاری بیش از 70 هزار میلیارد ریال تسهیلات توسط این بانک در اختیار فعالان حوزه کشاورزی و صنایع تبدیلی قرار گرفته است ...
سفیر افلاک   ۱۳۹۹/۰۷/۲۳ - ۱۳:۳۵   + ۲ سایت دیگر  
آشتاب، مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان با اشاره به فعالیت 24 هزار بافنده در لرستان، گفت: یکی از مشکلات شهرستان چگنی، نبود صنایع تبدیلی و فرآوری سنگ است.
کرد پرس   ۱۳۹۹/۰۷/۲۳ - ۱۲:۱۸    
از نظرشما نقش صنایع تبدیلی دررشد بخش کشاورزی چگونه تعریف می شود؟ ابتدا به تعریف و اهمیت فرآوری صنایع تبدیلی اشاره می کنم. صنایع تبدیلی به معنای فرآوری محصولات زراعی، باغی و دامی است، حالا این فرآوری می تواندعملیاتی در جهت افزایش ماندگاری و طول عمربیشترمحصولات باشد، یا تغییری درنحوه ارائه ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۷/۲۲ - ۱۲:۳۱   + ۳ سایت دیگر  
پایان مهر آخرین مهلت دریافت تسهیلات احداث بارگاه های بهداشتی زرشک و سایر صنایع تبدیلی تکمیلی اعلام شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۷/۲۲ - ۱۰:۱۱   + ۱ سایت دیگر  
برداشت سیب درختی چندی است که در نهاوند آغاز شده است.
عصر همدان   ۱۳۹۹/۰۷/۲۲ - ۰۹:۵۵   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش عصر همدان به نقل از خبرنگار رودآور؛ شهرستان تویسرکان را به عنوان پایتخت طلای سبز ایران می شناسند، با این حال هر مسافر و گردشگری برای یک بار هم که شده، پایش به این شهرستان خوش آب و هوا بیافتد، شاهد تولید انواع میوه های مختلف از جمله آلوبخارا است. ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۲ - ۰۷:۵۸   + ۵ سایت دیگر  
مشهد- ایرنا- حمایت از گیاهان دارویی و تبدیل این ثروت و ظرفیت عظیم به داروهای ساخت داخل، فرآوری و افزایش مدت مصرف، کاهش هزینه ها و هدررفت محصولات و ایجاد اشتغال پایدار، در گرو توسعه و گسترش صنایع تبدیلی و تکمیلی در این حوزه است.
دانا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۱ - ۲۰:۳۸   + ۱ سایت دیگر  
سردار محمد زهرایی گفت: امروز بیکاری، صنایع تبدیلی، کارگاه های کوچک و نگاه و رویکرد به اقتصاد مقاومتی دارد به تهدید می شود که ما باید آن را به فرصت تبدیل کنیم.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۱ - ۱۲:۴۱   + ۹ سایت دیگر  
ایسنا/کهگیلویه و بویراحمد مدیر صنایع تبدیلی و تکمیلی سازمان جهادکشاورزی استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: در بیشتر مناطق این استان صنایع تبدیلی و تکمیلی مربوطه وجود ندارد.
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۰۷/۲۱ - ۱۰:۰۵   + ۵ سایت دیگر  
اهر- مدیر جهادکشاورزی شهرستان اهر گفت: اهر یکی از قطب های تولید سیب آذربایجان شرقی بوده و در تولید این محصول مهم و با ارزش رتبه سوم استانی را به خود اختصاص داده است.
قدس آنلاین   ۱۳۹۹/۰۷/۲۱ - ۰۹:۵۴    
گیلان- استاندار گیلان گفت: جوان سازی باغات و گسترش صنایع تبدیلی و فرآوری محصولات کشاورزی موجب رشد و توسعه اقتصادی استان می شود.
روزنامه سپهر   ۱۳۹۹/۰۷/۲۱ - ۰۹:۴۴   + ۱ سایت دیگر  
سپهرغرب، گروه کشاورزی - شکیبا کولیوند : درحالیکه در پی محدودیت هایی که شیوع ویروس کرونا به دنبال دارد، همچنان شاهد مستدام بودن خسارت های بخش کشاورزی استان همدان هستیم، اما بخش اعظم فعالان در مشاغل کشاورزی از دریافت تسهیلات کرونا، دستانشان جای خالی مانده و روی خوش به این تسهیلات نشان نداده اند ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۷/۲۱ - ۰۸:۵۱    
برای ایجاد بهره وری بیشتر باید صنایع تبدیلی ایجاد شوند تا دست دلالان از بازار انگور کوتاه شود.
اقتصاد آنلاین / اکو فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۲۰ - ۱۲:۰۴   + ۱۴ سایت دیگر  
معاون امور تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی گفت: هر واحد دامداری با ثبت کامل داده های درخواست شده در مورد واحد تولیدی، به صورت سیستماتیک نهاده دریافت می کند.
روزنامه آسیا نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۲۰ - ۱۷:۵۹    
کشور ما پتانسیل های بسیار بالایی دارد که اگر به درستی مورد بهره برداری قرار گیرد و از تمامی توان و دانش فنی و گنجینه های عظیم ملی در مسیر خودکفایی استفاده شود با اقتدار می توان در مقابل تمامی فشارهای آمریکا ایستادگی کرد و در راستای تحول اقتصادی گام های بزرگی برداشت و این مهم به یک عزم ملی و جهادی ...
رانکوه نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۲۰ - ۱۵:۳۰   + ۸ سایت دیگر  
استاندار گیلان بر ضرورت صیانت از اشتغال موجود و اهتمام به رونق فعالیت واحدهای تولیدی و لزوم تسهیل سرمایه گذاری و انجام اقدامات عملی در جهت رفع موانع پیش روی تولید تاکید کرد و گفت: حفاظت از محیط زیست و منابع طبیعی با جدیت استمرار یابد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۰ - ۱۴:۵۳   + ۳۶ سایت دیگر  
در جلسه ای با حضور معاون امور تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی و معاون توسعه صنایع تبدیلی و کسب وکارهای کشاورزی با نمایندگان امور دام استان ها، وضعیت سامانه بازارگاه مورد پایش قرار گرفت و شرایط تخصیص و توزیع نهاده های دامی به واحد های تولیدی مشخص شد.
روزنامه سپهر   ۱۳۹۹/۰۷/۲۰ - ۱۴:۳۴   + ۲ سایت دیگر  
نماینده مردم بیجار در مجلس شورای اسلامی گفت: معدن، چشم انداز توسعه استان کردستان نیست، بلکه باید این چشم انداز را در توسعه کشاورزی دید. علیرضا زندیان شامگاه شنبه در نشست با روسای سازمان جهاد کشاورزی استان کردستان در سنندج، اظهار کرد: مهمترین هدف و برنامه ما توسعه اقتصادی همه جانبه استان است. ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۷/۲۰ - ۱۴:۱۹    
گروه استانها- رئیس مجمع نمایندگان خراسان جنوبی گفت: نگاه اولویت دار به بازار افغانستان، اتمام پروژه های نیمه تمام، پیگیری مصوبات مسئولان ملی و تلاش برای ایجاد صنایع تبدیلی در خراسان جنوبی در دستور کار نمایندگان استان است.