چهارشنبه ۱۵ آذرساعت ۰۰:۳۰Dec 2023 6
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «بزرگسالی»

رکنا   ۷ ساعت پیش    
تصویری از ستاره جعفری بازیگر فیلم گل پامچال در بزرگسالی منتشر شد.
حامیان ولایت   ۱۰ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
هنگامی که هاینز نوجوان در ایالات متحده به "هنری" تبدیل شد، در حالی که لهجه سنگین آلمانی خود را حفظ کرد، هیچ کس نمی توانست پیش بینی کند که او در بزرگسالی دستور قتل صدها هزار نفر را صادر می کند.
بهداشت نیوز   ۱۴۰۲/۰۹/۱۴ - ۱۲:۱۲   + ۳ سایت دیگر  
زندگی با یک بیماری مزمن کار ساده ای نیست، چون می تواند عادات روزمره، روابط اجتماعی و حتی نگرش نسبت به خود را تغییر بدهد. بیماری دیابت نوع اول به طور معمول از همان دوران کودکی خود را نشان می دهد ...
دانا   ۱۴۰۲/۰۹/۱۴ - ۰۸:۴۷    
بدون شک، والدین با چالش های مختلفی روبرو هستند تا فرزندانشان را به بزرگسالی مستقل و توانمند رشد دهند. یکی از کارهای بسیار مهم در این راستا، آموزش مناسب به کودکان است که اساس موفقیت آینده آن ها در زندگی را فراهم می کند.
خبرگزاری علمی و فناوری   ۱۴۰۲/۰۹/۱۲ - ۰۹:۵۰    
دکتر غلام رضا پیشداد عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی شیراز در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری خاطرنشان کرد: هورمون رشد یا HGH از غده هیپوفیز ترشح میشود وسبب رشد قد کودکان و نوجوانان می باشد. این هورمون همچنین عامل رشد عضلانی و تقویت تراکم استخوانی در دوران بزرگسالی به شمار می آید. ...
همشهری   ۱۴۰۲/۰۹/۱۱ - ۱۴:۲۱   + ۷ سایت دیگر  
برای آنکه در سنین بالاتر مغز را تیزتر نگه داریم نیاز داریم تا در چالش های جدید مشارکت کنیم. کسانی که تشنه یادگیری اند از بیرون کشیدن خودشان از ناحیه امن به واسطه یادگرفتن مهارت های جدید لذت می برند.
آنا   ۱۴۰۲/۰۹/۱۱ - ۱۳:۱۲    
مطالعات نشان داده است که بخشی از قسمت های کوچک مغز می تواند حتی در بزرگسالی هم نورون های جدید بسازد. تصور می رود این نورون های جدید بتوانند به تفکیک خاطرات مشابه از یکدیگر کمک کنند.
سلام نو / زیر نویس   ۱۴۰۲/۰۹/۱۱ - ۰۱:۱۸   + ۵ سایت دیگر  
در این مطلب شاهد تصویر موش عظیم الجثه کمیاب خواهید بود که برای اولین بار ثبت شده است.
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۲/۰۹/۱۱ - ۰۳:۲۱   + ۴ سایت دیگر  
برخی افراد در بزرگسالی از نام و نام خانوادگی خود راضی نیستند و قصد تغییر آن ها را دارند. تغییر اسم و فامیل شناسنامه در ثبت احوال دارای شرایط خاصی است.
فرارو   ۱۴۰۲/۰۹/۰۸ - ۲۲:۲۲   + ۴ سایت دیگر  
بلوغ انواع مختلفی دارد: عاطفی، جسمی، اخلاقی، اجتماعی و فکری. همگی آن ها برای اینکه یک کودک در آینده بتواند به فردی مستقل و مسئولیت پذیر تبدیل شود که عقاید خودش را دارد و آماده ی کمک به دیگران است ...
روزنامه صبح ساحل   ۱۴۰۲/۰۹/۰۸ - ۰۸:۱۰   + ۱ سایت دیگر  
سلامت روانی کودک، برای خانواده و البته کلیت جامعه بسیار پراهمیت است، چرا که کودکان، نسل بعدی خانواده و جامعه را شکل داده و نیروهای تاثیرگذار فردا به حساب می آیند. ...
بهداشت نیوز   ۱۴۰۲/۰۹/۰۷ - ۲۲:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
چاقی در کودکان به عنوان مشکلی مزمن است که سلامت فرد را به خطر می اندازد و زمینه ساز بروز چاقی در بزرگسالی می شود؛ چاقی در والدین به ویژه در، مادر عامل موثری در بروز چاقی در کودک است.
روزنامه آسیا نیوز   ۱۴۰۲/۰۹/۰۷ - ۲۱:۰۶    
دندانپزشکی اطفال شاخه ای از دندانپزشکی محسوب می شود که مراقبت های بهداشتی و درمانی دهان و دندان را با تاکید بر مساله پیشگیری و درمانی کودکان از بدو تولد تا بزرگسالی ارائه می دهد ...
خبر فوری   ۱۴۰۲/۰۹/۰۷ - ۱۶:۳۵   + ۶ سایت دیگر  
بسیاری از والدین تصور می کنند اختلال زبانی یا تاخیر در گفتار کودک شان طبیعی است و با گذشت زمان برطرف خواهد شد. اما متخصصان می گویند اگر به این موضوع بی توجهی شود و کودک از سن طلایی بگذرد، بهبود او در بزرگسالی تقریبا غیرممکن خواهد بود.
روزنامه سپهر   ۱۴۰۲/۰۹/۰۶ - ۱۲:۳۲    
سپهرغرب-گروه جوانی:نوجوانی سن و سالی است که از فضای کودکی فاصله گرفته و وابستگی به والدین کمتر می شود. نوجوان باید خودش شرایط را مدیریت کند و با بحران ها مواجه شود. او دیگر بچه قدیم نیست و آهسته آهسته وارد بزرگسالی می شود، بنابراین باید تکریم و بیشتر از قبل به رسمیت شناخته شود.
یافته   ۱۴۰۲/۰۹/۰۶ - ۱۱:۱۲   + ۵ سایت دیگر  
در گفتگو با یک کارشناس ارشد روان شناسی بررسی شد: چاپ ایمیل توضیحات بخش: مصاحبه ها مجموعه : اجتماعی روند اجتماعی شدن در دوران کودکی بسیار سریع تر از دوران میانسالی و یا حتی بزرگسالی رخ می دهد ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۹/۰۶ - ۰۰:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
برخوردهای مناسب در سال های ابتدایی زندگی کودک، سنگ بنای شکل گیری اعتماد به نفس و عزت نفس او در آینده است، حواستان باشد با جملاتی که کودک را تحقیر می کند به سلامت روان فرزندتان آسیب نزنید.
تلنگر   ۱۴۰۲/۰۹/۰۵ - ۱۱:۲۸    
بیماری های اعصاب و روان در 18 دسته طبقه بندی شده و هر کدام شامل چندین بیماری می شود. با بررسی علائم و تطابق آنها می توان بیماری را تشخیص داد. برخی از بیماری های روان در کودکی و برخی در بزرگسالی علائم خود را بروز دهند.
فرتاک نیوز   ۱۴۰۲/۰۸/۳۰ - ۲۳:۱۲    
آیا شما یا یکی از دوستان نزدیکتان والدینی داشتید که در کودکی اغلب فریاد می زدند یا از زبان تهدیدآمیز استفاده می کردند؟ برای افرادی که آن را تجربه می کنند، حتی از سوی مراقبان غیر والدین یا معلمان، عواقب آزار کلامی دوران کودکی ممکن است تا بزرگسالی ادامه یابد و با افزایش خطر خشم ، افسردگی ...
همشهری   ۱۴۰۲/۰۸/۳۰ - ۱۵:۲۶    
یک متخصص اوتیسم کودکان می گوید: ممکن است فرد اوتیسم به بزرگسالی برسد و همچنان از اختلال خود خبر نداشته باشد و والدینش هم چیزی در این باره ندانند.
بهار نیوز   ۱۴۰۲/۰۸/۳۰ - ۱۴:۰۶   + ۲ سایت دیگر  
گروه علمی:محققان طی یک بررسی 30 ساله موفق به شناسایی نقش یک عامل مهم در ابتلا به بیماری زوال عقل شدند. نتایج یک بررسی جدید نشان می دهد، چاق بودن در کودکی ممکن است خطر ابتلا به زوال عقل را در سنین بالا افزایش دهد. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۸/۳۰ - ۱۳:۲۸   + ۸ سایت دیگر  
امام جمعه یزد: عشق به کتابخوانی باید از کودکی در افراد نهادینه شود تا در بزرگسالی شاهد توسعه فرهنگ کتابخوانی در جامعه باشیم.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۸/۳۰ - ۱۲:۳۹   + ۵ سایت دیگر  
گاهی این تصور وجود دارد که فرد خود در بزرگسالی باید به دنبال آموزش احکام شرعی برود در حالی که این وظیفه به عهده حاکمیت و قبل از آن خانواده است.
رکنا   ۱۴۰۲/۰۸/۲۹ - ۲۳:۰۷   + ۱ سایت دیگر  
ویدیویی از کودکی و بزرگسالی دنیا جهانبخت در فضای مجازی منتشر شده است.
زیر نویس   ۱۴۰۲/۰۸/۲۹ - ۲۰:۲۸   + ۶ سایت دیگر  
سارا گلستانی روانشناس خانواده اظهار کرد: اگر در خانواده به نیاز های کودکان توجه و رسیدگی نشود، کودک در معرض آسیب ها و مشکلات روحی و روانی قرار می گیرد. درمان نشدن این مشکلات در سنین کودکی، شاید برای او معضلات جدی را در بزرگسالی ایجاد کند ...
میگنا   ۱۴۰۲/۰۸/۲۹ - ۱۸:۳۴   + ۱ سایت دیگر  
نوجوانی یکی از دوره های بحرانی زندگی است که برخی از روانشناسان این دوره را دوره آشوب و استرس توصیف نموده اند و معتقدند اگر نوجوان این دوره را بدون مشکل سپری نماید به بزرگسالی سالم تبدیل خواهد شد
برترین ها / همشهری   ۱۴۰۲/۰۸/۲۹ - ۱۶:۳۸   + ۱۳ سایت دیگر  
عضو انجمن علمی تغذیه ایران می گوید: اگر کودک با چاقی یا اضافه وزن وارد دوره بزرگسالی شود، ممکن است دیگر هرگز نتواند لاغریِ باثباتی را تجربه کند. چراکه سلول های چربی دارای خاصیت ارتجاعی بسیار زیادی هستند.
موج   ۱۴۰۲/۰۸/۲۹ - ۱۳:۰۹   + ۳۶ سایت دیگر  
معاون اول رئیس جمهور ابراز داشت: باید در صندوق بیماران خاص و صعب العلاج، سهمی از هزینه های مرتبط با مبتلایان به اوتیسم به ویژه در سنین بالا گنجانده شود و همچنین برای بخش هایی از جامعه اوتیسم که امکان اشتغال در بزرگسالی دارند، بسترهای لازم برای داشتن شغل فراهم شود.
همشهری   ۱۴۰۲/۰۸/۲۹ - ۱۱:۱۳   + ۱ سایت دیگر  
بزرگ ترین میراث هر پدر و مادری برای فرزندانش، ساخت شخصیت کارآمد برای آن هاست. اغلب با دیدن افرادی که از نظر روحی مشکلات زیادی دارند می توان متوجه مشکلات تربیتی آن ها شد. چون مشکلات رفتاری در بزرگسالی کاملاً در ارتباط با مشکلات تربیتی در دوران کودکی است.
دانا   ۱۴۰۲/۰۸/۲۸ - ۱۵:۴۱    
نقش والدین در یادگیری دانش آموزان در سال های شکل گیری فرزندشان، تأثیر مثبت و ماندگار، همراه با مهارت ها و درس های ارزشمند زندگی است که به رشد و تصمیم گیری کودک در بزرگسالی کمک می کند. والدین باید به امور روزمره کودک علاقه داشته باشند و آنها را تشویق کنند تا در مدرسه بهتر عمل کنند.
سلامت نیوز   ۱۴۰۲/۰۸/۲۸ - ۱۳:۲۱   + ۳ سایت دیگر  
چند گام ساده زیر می تواند از سلامت استخوان های شما در بزرگسالی اطمینان حاصل کند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۸/۲۸ - ۱۱:۳۱   + ۲ سایت دیگر  
با پیشگیری از چاقی در سنین کودکی و نوجوانی، می توان از چاقی بزرگسالی و پیامد های آن جلوگیری کرد.
عصر ایران   ۱۴۰۲/۰۸/۲۶ - ۰۹:۳۹   + ۸ سایت دیگر  
در سنین بزرگسالی با سالمندانی مواجه می شویم که قدشان کوتاه تر شده است و این موضوع هم به واسطه این است که ستون فقراتشان دچار شکستگی شده و یا روی هم خوابیده است و این یکی از علائم پوکی استخوان است.
رکنا   ۱۴۰۲/۰۸/۲۴ - ۲۲:۰۴   + ۱ سایت دیگر  
در ادامه بیوگرافی از سالار سعیدی بازیگر سریال سرزمین مادری را مشاهده می کنید.
قم فردا   ۱۴۰۲/۰۸/۲۳ - ۱۱:۵۱   + ۱ سایت دیگر  
کارشناس ارشد روان شناسی تربیتی با اشاره به اهمیت نوع رفتار والدین با فرزندان و تأثیر آن در آینده آنها، گفت: نوع رفتار والدین در کودکی فرزندان بر نوع رفتار و اعتمادبه نفس و قدرت تکلم آنها در بزرگسالی تأثیر دارد.
برترین ها / شفا آنلاین   ۱۴۰۲/۰۸/۲۳ - ۱۰:۳۹   + ۱۵ سایت دیگر  
جداسازی مباحث درسی دختران و پسران، موضوعی که از سوی وزیر آموزش و پرورش اعلام شد، مسئله ای است که با واکنش های متعددی همراه بوده است.
شبستان   ۱۴۰۲/۰۸/۲۳ - ۰۹:۵۹    
حجت الاسلام کلباسی با بیان اینکه تربیت نسل متعهد به نماز نیازمند بسترسازی های مسجدی است، گفت: جایگزین شدن نسل مسجدی باید از کودکی شروع شود وگرنه عادات در بزرگسالی به ندرت تغییر می کنند. مسجد اگر در بطن فرهنگ جامعه حضور نداشته باشد نمی توان انتظار داشت نسل نو به نماز متعهد باشد.
سلام نو   ۱۴۰۲/۰۸/۲۲ - ۲۰:۰۷   + ۷ سایت دیگر  
تصاویری از حسین جعفری بازیگر نقش کودکی حضرت یوسف منتشر شد.
به گزارش خبرگزاری علم و فناوری، آلرژی به بادام زمینی نوعی عدم تحمل غذایی است که می تواند باعث واکنش های جدی و بالقوه تهدید کننده زندگی شود. آنها زمانی اتفاق می افتند که سیستم ایمنی به اشتباه پروتئین های موجود در بادام زمینی را مضر تشخیص می دهد و باعث ایجاد یک حمله آلرژیک می شود. ...
قم پرس   ۱۴۰۲/۰۸/۲۱ - ۱۶:۳۳   + ۶ سایت دیگر  
به گزارش قم پرس به نقل از اینترستینگ انجینرینگ، حساسیت به بادام زمینی نوعی عدم تحمل غذایی است که ممکن است واکنش های مرگباری همراه داشته باشد. این حساسیت زمانی به وجود می آید که سیستم ایمنی بدن پروتئین های بادام زمینی را به اشتباه مضر شناسایی می کند و یک حمله آلرژی به وجود می آید. ...
همشهری   ۱۴۰۲/۰۸/۲۱ - ۱۵:۰۷    
یکی از ترس های شایع دوران کودکی و حتی بزرگسالی ترس از تاریکی (نیکتوفوبیا) است.
آنا   ۱۴۰۲/۰۸/۲۱ - ۱۱:۰۲    
اگر فرهنگ دینی برای نوجوانان پسر در رابطه با الگو های روابط جنسی تعمیق عفت و حیا برنامه ریزی نکند، آن ها تحت تأثیر فرهنگ غیرعفیفانه بیگانه قرار می گیرند و به راحتی زمینه برای بی عفتی در جوانی و بزرگسالی برای آن ها ایجاد می شود.
پانا   ۱۴۰۲/۰۸/۲۰ - ۰۹:۳۶    
ملارد (پانا) - مشاور کودک و نوجوان مرکز بهداشت و سلامت شهرستان ملارد، تقویت و افزایش اعتماد به نفس کودکان در سنین پایین را عاملی مؤثر در میزان نشاط و شادی آن ها در سنین نوجوانی و بزرگسالی دانست. ...
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۸/۱۹ - ۰۷:۴۸   + ۳ سایت دیگر  
درگذشت ناگهانی حمیدرضا مرادی که در دوران نوجوانی در چند فیلم سینمایی بازی کرده بود، بار دیگر یاد کسانی را زنده کرد که در دوران کودکی پا به سینما گذاشتند اما در بزرگسالی نه تنها از سینما دور شدند بلکه برخی از آن ها سرنوشت متفاوت و تلخی را هم تجربه کردند.
سلام نو   ۱۴۰۲/۰۸/۱۸ - ۲۲:۲۹   + ۹ سایت دیگر  
این رفتار می تواند باعث شود که فرزندتان تصور کند بدون چیزهای مادی نمی توان شادی را تجربه کرد و در دوران بزرگسالی ممکن است رفته رفته احساس کند که بدون مدل از وسایل الکترونیک یا شیک ترین ماشین یک چیزی کم دارد.
نواندیش   ۱۴۰۲/۰۸/۱۸ - ۱۲:۱۲    
کم نیستند افراد بزرگسالی که هنوز هم اگر به طور اتفاقی یک تکه آدامس را قورت بدهند، به سرعت یاد هشدارهای والدین شان در ایام کودکی می افتند که مدام یادآوری می کردند که قورت دادن آدامس، کار خطرناکی است اما آیا واقعا این کار خطرناک و برای سلامتی مضر است؟ ...
بهداشت نیوز   ۱۴۰۲/۰۸/۱۷ - ۱۱:۲۹   + ۶ سایت دیگر  
نوجوانی، یکی از بحرانی ترین دوران رشد انسان محسوب می شود. آگاهی از وضعیت تغذیه مطلوب در این سن می تواند از بسیاری از بیماری های مرتبط با تغذیه در دوران بزرگسالی پیشگیری کند.
همشهری   ۱۴۰۲/۰۸/۱۷ - ۰۸:۴۱   + ۴ سایت دیگر  
خانه ها از معدود جاهایی هستند که شاهد کودکی، جوانی، بزرگسالی و پیری انسان ها هستند و گاهی در آنها اتفاقاتی روی می دهد که ممکن است سرنوشت یک کشور را تغییر دهد. خانه ها برای سال های سال یک گوشه آرام می نشینند و نظاره گر تاریخ در حال گذر بشری می شوند.
تیک   ۱۴۰۲/۰۸/۱۶ - ۱۹:۳۳    
تصویری از بزرگسالی بازیگر نقش کودکی های اوشین منتشر شد که چهره اش شباهت زیادی به کودکی هایش دارد. آیاکو کوبایاشی در 11 آگوست 1972 در توکیو ژاپن به دنیا آمد. او بازیگری است که با اوشین (1984)، اوشین (1983) و معجزه در چهار روز (2005) شناخته شده است.
زیر نویس   ۱۴۰۲/۰۸/۱۵ - ۰۲:۰۸   + ۳ سایت دیگر  
لوله زیر ظرفشویی چکه می کند و کار از گذاشتن قابلمه و کاسه برای جمع کردن آب گذشته است. نیمه شب صدای افتادن قطره در کاسه روی اعصاب است و باید آن را تحمل کرد. هیچ وقت در زندگی آچار به دست نگرفته و جز تعویض لامپ سوخته کاری هم از دستش برنمی آید. وقتی قیمت تعمیر و لوله کشی را می بیند [...]