پنجشنبه ۱۳ مهرساعت ۰۲:۱۴Oct 2023 5
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «خانه نیما»

سلام نو   ۱۴۰۲/۰۱/۰۵ - ۱۷:۵۳    
یوش دهکده ای توریستی است و آب و هوای ییلاقی دارد، اما شهرتش را مدیون خانه نیما یوشیج است.
برترین ها / فرارو   ۱۴۰۱/۱۰/۱۸ - ۰۹:۴۴   + ۴ سایت دیگر  
شاید در ظاهر تفاوتی با دیگر ساختمان های محله تجریش نداشته باشد، ولی وقتی متوجه می شوی اینجا روزگاری محل سکونت نیما یوشیج ، شاعر، نویسنده، منتقد و نظریه پرداز ادبی برجسته معاصر بوده، دیگر همه چیز فرق می کند.
یکتا پرس   ۱۴۰۱/۰۸/۲۳ - ۰۲:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
خانه نیما یوشیج که در همسایگی خانه جلال آل احمد و سیمین دانشور قرار دارد، یکی از نقاط دیدنی تهران است، براساس گفته تنها فرزند نیما یوشیج، زمین این خانه که در کنار یک قبرستان قرار داشت به اصرار جلال و سیمین خریداری شده بود.
فرارو   ۱۴۰۱/۰۸/۲۱ - ۱۳:۳۸    
عکاس: مقداد مددی/ تسنیم
همایش شاعران بومی و آئینی مازندران با عنوان نوای مرغ آمین به مناسبت ماه محرم و گرامیداشت هفته دولت با حضور استاندار، مدیر کل فرهنگ وارشاد اسلامی در یوش ( خانه نیما ) برگزار شد.
عصر خودرو   ۱۴۰۱/۰۶/۰۷ - ۱۴:۱۹   + ۳۲ سایت دیگر  
عصر خودرو-گروه صنعتی ایران خودرو تازه ترین محصول خود ری را که به معنای باران و به کار رفته در برترین اثر پدر شعر نو، نیما یوشیج است را در خانه خود نیما در روستای یوش شهرستان نور با حضور استاندار مازندران معرفی کرد.
سلام نو / باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۰۶/۰۷ - ۱۵:۴۳   + ۱۴ سایت دیگر  
محصول جدید شرکت خودروسازی ایران خودرو ری را است که این نام از یکی از اشعار نیما یوشیج گرفته شده است.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۶/۰۷ - ۰۹:۳۸   + ۱ سایت دیگر  
ساری -ایرنا - مراسم رونمایی از محصول جدید شرکت خودرو سازی ایران خودرو بنام ری را که برگرفته از مشهورترین شعر نیما یوشیج است شامگاه یکشنبه (6 شهریور 1401) باحضور استاندار مازندران و مدیرعامل این شرکت در خانه نیما یوشیج در روستای یوش شهرستان نور برگزار شد.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۶/۰۷ - ۰۶:۵۶   + ۳۹ سایت دیگر  
ساری - ایرنا - محصول جدید شرکت خودرو سازی ایران خودرو بنام ری را که برگرفته از مشهورترین شعر نیما یوشیج است شامگاه یکشنبه باحضور استاندار مازندران و مدیرعامل این شرکت در خانه نیما یوشیج در روستای یوش شهرستان نور معرفی شد.
بلاغ مازندران   ۱۴۰۱/۰۶/۰۵ - ۱۰:۲۹   + ۱ سایت دیگر  
همایش شعرهای بومی، محلی و آیینی مازندران در پنجمین روز هفته دولت با حضور استاندار مازندران در خانه نیما و روستای یوش بخش بلده برگزار می شود.
سلام نو   ۱۴۰۱/۰۵/۱۹ - ۲۳:۲۴   + ۴ سایت دیگر  
سازمان زیباسازی شهر تهران اعلام کرد که در خانه نیما یوشیج از سردیس هوشنگ ابتهاج رونمایی خواهد شد.
ایبنا   ۱۴۰۱/۰۵/۱۹ - ۲۱:۵۲   + ۱۰ سایت دیگر  
سازمان زیباسازی شهر تهران از سردیس استاد فقید، هوشنگ ابتهاج که ساخت آن از دو ماه پیش و قبل از درگذشت ایشان آغاز شده در خانه نیما یوشیج رونمایی می کند.
راهبرد معاصر   ۱۴۰۱/۰۵/۱۹ - ۲۱:۵۲   + ۸ سایت دیگر  
سازمان زیباسازی شهر تهران اعلام کرد که سردیس مرحوم ابتهاج در خانه نیما یوشیج رونمایی می شود.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۵/۱۹ - ۱۹:۳۱   + ۳۰ سایت دیگر  
سازمان زیباسازی شهر تهران از سردیس استاد فقید، هوشنگ ابتهاج که ساخت آن از دو ماه پیش و قبل از درگذشت ایشان آغاز شده در خانه نیما یوشیج رونمایی می کند.
همشهری   ۱۴۰۱/۰۴/۳۱ - ۱۶:۵۹    
در دل ساختمان های بلند و برج های سر به فلک کشیده شمال تهران در محله دزاشیب، خانه ای تاریخی با شیروانی قرمز و درخت های کاج بلند نظرها را به خود جلب می کند ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۱/۰۲ - ۱۰:۵۴   + ۱۰ سایت دیگر  
مدیرعامل سازمان زیباسازی شهر تهران گفت: درهای همه بناهای تاریخی تحت مدیریت شهرداری، از خانه نیما تا خانه تهران در ایام نوروز برای بازدید گردشگران نوروزی باز است.
رکنا   ۱۴۰۰/۱۰/۰۶ - ۱۹:۴۱   + ۱۵ سایت دیگر  
رکنا: سرپرست شرکت توسعه فضاهای فرهنگی شهرداری تهران با تاکید بر اینکه یکی از سیاست های مدیریت شهری ایجاد زیرساخت های فرهنگی است، بیان کرد که در همین راستا طرح ایجاد شبکه خانه موزه ها را دستور کار داریم که امیدواریم تا پایان سال 1401 به مرحله اجرا برسد.
جام جم   ۱۴۰۰/۰۹/۱۳ - ۱۳:۵۰   + ۱ سایت دیگر  
موزه تاریخی شهر ساری از مجموع سه بنا به نام های عمارت منوچهر خان کلبادی، خانه نظری و حمام وزیری تشکیل شده، موزه تاریخی شهر بابل، موزه تاریخی شهر آمل، خانه نیما یوشیج، موزه مردم شناسی شهر آلاشت و کندلوس از آن جمله است.
همشهری   ۱۴۰۰/۰۹/۰۹ - ۱۰:۴۹   + ۱ سایت دیگر  
خانه نیما عاقبت به خیر شد. 2 سال پیش بود که حکم خروج خانه نیما پس از 16 سال ثبت ملی میراث فرهنگی از فهرست آثار ملی خارج شد با این استناد که هیچ سند ثبتی واجد ارزش قضایی در مورد خانه نیما وجود ندارد.
همشهری   ۱۴۰۰/۰۸/۲۹ - ۱۱:۳۷   + ۱ سایت دیگر  
سال ها بود که به حال خود رها شده بود. بیشتر شبیه مخروبه ای بود که در آن یادگاری هایی از پدر شعر نو فارسی دیده می شد
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۰/۰۸/۲۹ - ۰۰:۲۶    
دنیای اقتصاد : در روزهای اخیر خانه نیما یوشیج به عنوان موزه شعر نوین ایران بازگشایی شد. یک سازمان شهری در تهران سال 1398 این خانه را در شمیرانات در حالی که تبدیل به ویرانه و محلی برای تجمع های نامناسب شده بود، خریداری و با صرف بیش از 4 میلیارد تومان آن را بازسازی کرد ...
شبکه خبر   ۱۴۰۰/۰۸/۲۸ - ۱۱:۴۲    
گذر فرهنگی و ادبی شدن خانه نیما یوشیج و تبدیل خانه سیمین و جلال آل احمد به موزه، از جمله مهمترین رخدادهای هنری و فرهنگی کشور در هفته اخیر بودند.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۸/۲۸ - ۰۸:۱۷    
در این شماره از بسته اخبار فرهنگ و هنر، خبرهایی از افتتاح خانه نیما یوشیج با عنوان موزه شعر نوین ایران و اظهارات وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی درباره جابجایی مرزهای فرهنگی در سال های اخیر و چند خبر دیگر را مرور می کنیم.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۸/۲۷ - ۰۹:۳۵   + ۱۳ سایت دیگر  
باز شدن درهای خانه نیما یوشیج در تهران، نگرانی باستان شناسان از تخریب بافت شیراز و درخواست آنها از رئیس جمهور و نشست ضرغامی با مدیران میراثی، اخبار میراث فرهنگی و گردشگری در این هفته بود.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۸/۲۴ - ۰۲:۳۶   + ۶ سایت دیگر  
خانه نیما یوشیج بعد از سال ها بلاتکلیفی و فراز و فرودهایی که پشت سر گذاشته، بالاخره تقریبا به سامان شده و مرحله اولیه بازگشایی که مرمت بنا بود، به انجام رسیده اما هنوز کارهایی برای بهره برداری و تبدیل شدنش به موزه باقی مانده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۸/۲۳ - ۱۷:۲۵   + ۱ سایت دیگر  
رییس شورای شهر تهران: خانه نیما یوشیج می تواند پاتوق خوبی برای شاعران و مردم منطقه باشد و مردم می توانند از این خانه موزه به عنوان یک مرکز فرهنگی بهره ببرند.
فرهنگ وهنر   ۱۴۰۰/۰۸/۲۳ - ۱۱:۵۶   + ۱ سایت دیگر  
مراسم گشایش خانه نیما یوشیج به عنوان موزه شعر نوین ایران برگزار شد.
جام جم   ۱۴۰۰/۰۸/۲۳ - ۱۱:۳۱    
آنهایی که درباره چهره های برجسته ادبیات معاصر اطلاعاتی دارند، می دانند یکی از صیمیمی ترین و عاطفی ترین روابط میان ادبای هم روزگار ما، رابطه ای است که میان دو خانواده نامدار در شعر و داستان برقرار بوده است. خانواده آقای اسفندیاری و آقای آل احمد در محله دزاشیب تهران.
همشهری   ۱۴۰۰/۰۸/۲۳ - ۰۰:۰۶    
بهروز مرباغی؛ شهرساز و عضو انجمن معماران ایران احیای خانه های تاریخی و ارزشمند صرف نظر از اینکه متعلق به چه کسی است و چگونه مرمت می شود، از این بابت که منجر به آبادشدن یک خانه می شود، کاری باارزش و قابل تقدیر است ...
همشهری   ۱۴۰۰/۰۸/۲۳ - ۰۰:۰۶    
قصه نیما یوشیج، قصه تولد شعر سپید در عصر حاضر است و سرانجام خانه موزه این شاعر بزرگ هم در محله دزاشیب مورد بهره برداری قرار گرفت. به گزارش همشهری، خانه نیما یوشیج در سال های گذشته یک بار تا آستانه تخریب پیش رفت و بعد با رفع معارضین توسط شهرداری تهران مرمت و بازسازی شد و به ثبت میراث فرهنگی رسید ...
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۸/۲۲ - ۲۲:۴۲   + ۲ سایت دیگر  
خانه نیما یوشیج، در طول نیم دهه گذشته دردسرهای زیادی داشته؛ خوشی های خانه را می توان به هفت دهه قبل برگرداند، زمانی که نیما زمین خانه را در سال 27 خرید و بیشترین دوره زندگی خود را در کنار خانواده در آن سپری کرد ...
شبکه خبر   ۱۴۰۰/۰۸/۲۲ - ۲۲:۰۶   + ۱ سایت دیگر  
چراغ خانه نیما یوشیج در تهران به عنوان موزه شعر نوین ایران روشن شد.
ایرنا: خانه "نیما یوشیج" با حضور مهدی چمران رییس شورای اسلامی شهر تهران و جمعی از اعضای این شورا پس از مرمت و بازسازی در منطقه دزاشیب تهران بازگشایی شد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۸/۲۲ - ۱۷:۳۱   + ۱۴ سایت دیگر  
چمران گفت: سعی می کنیم با ایجاد هماهنگی با اداره میراث فرهنگی مشکلات خانه های قدیمی تهران برطرف شود.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۸/۲۲ - ۱۷:۱۱   + ۶ سایت دیگر  
مراسم افتتاح خانه موزه نیمایوشیج در منطقه 1 شهر تهران با حضور رئیس شورای شهر برگزار شد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۸/۲۲ - ۱۰:۰۴   + ۹ سایت دیگر  
معاون فرهنگی و طراحی شهری سازمان زیبا سازی شهرداری تهران، گفت: سیاست سازمان زیباسازی در شهرداری رسیدن به طرح جامع مکان رویداد با استفاده از ظرفیت های فرهنگی اجتماعی پایتخت است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۸/۲۲ - ۰۸:۴۴    
یوش- نیما شاعر پرآوازه جنگل های شمال با باران زیست و برایش شعرها سرود اما زادروز پدر شعر نو در زیر برف و باران به فراموشی سپرده شد.
ایبنا   ۱۴۰۰/۰۸/۲۱ - ۱۰:۰۱    
خانه موزه نیما در یوش مازنداران این روزها پس از کرونا بازگشایی شده و نفس های تازه ای می کشد.
برترین ها / ایلنا   ۱۴۰۰/۰۸/۲۲ - ۱۷:۰۰   + ۲۶ سایت دیگر  
ایسنا: مراسم گشایش خانه نیما یوشیج به عنوان موزه شعر نوین ایران برگزار شد. خانه نیما یوشیج (پدر شعر نو فارسی) بعد از گذر سال ها به مخروبه ای تبدیل شده بود و در گوشه ای از تهران نفس های کم رمق و کم جانی داشت، حتی مدتی درش نیمه باز بود و به مأمن معتادان تبدیل شده بود ...
توریسم آنلاین   ۱۴۰۰/۰۸/۱۶ - ۱۱:۱۹    
مدیرعامل سازمان زیباسازی شهر تهران گفت: مرمت خانه نیما یوشیج، شاعر نامداری ایرانی پس از تحویل در دستور کار این سازمان قرار گرفته و به اتمام رسید.
برترین ها / قدس آنلاین   ۱۴۰۰/۰۸/۱۵ - ۱۵:۳۸   + ۲۷ سایت دیگر  
رضا صیادی مدیرعامل سازمان زیباسازی شهر تهران با اشاره به اینکه خانه نیما یک خانه موزه ای است و کاربری تعریف شده برای آن موزه شعر نوین ایران است، گفت: هفته گذشته تحویل موقت خانه نیما از سوی پیمانکار به سازمان انجام شد و بنا هم اکنون آماده بهره برداری است. ...
سازمان صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۸/۱۱ - ۲۰:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
خانه نیما در فهرست آثار ملی ثبت شده اما گم نام بود. کمتر کسی از رهگذران دزاشیب می دانست که این خانه قدیمی نبش خیابان رهبری متعلق به نیما یوشیج است. نیما به توصیه دوستانش در محله دزاشیب زمینی را در سال 1327 خریداری کرد. او در این زمین خانه ای با زیربنای 180 متری مربعی ساخت ...
شبکه خبر   ۱۴۰۰/۰۸/۱۰ - ۲۰:۵۲    
خانه "نیما یوشیج" همزمان با روز میلاد این شاعر نامدار معاصر یعنی 21 آبان رسما افتتاح می شود.
برترین ها / شیعه نیوز   ۱۴۰۰/۰۸/۰۸ - ۰۹:۱۳   + ۲ سایت دیگر  
برترین ها: خانه ی نیماست این، نیما یوشیج، فخرِ شعر!
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۰/۰۷/۱۴ - ۲۳:۱۴    
همه ما حتی اگر اهل خواندن شعر و ادبیات نباشیم هم علی اسفندیاری مشهور به نیما یوشیج را می شناسیم و چند مورد از اشعار او را در کتاب های مدرسه خوانده ایم.
برترین ها / خبر خودرو   ۱۴۰۰/۰۶/۰۹ - ۱۱:۳۳   + ۲ سایت دیگر  
خبرگزاری صبا: سرپرست معاونت فنی و طراحی سازمان زیباسازی شهر تهران گفت که پروژه مرمت و بازسازی خانه نیما یوشیج پیشرفت خوبی داشته و احتمال می دهم که این پروژه به زودی به بهره برداری برسد. ...