سه شنبه ۰۴ مهرساعت ۱۴:۵۵Sep 2023 26
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «نفت اوپک»

ایسنا   ۱۴۰۲/۰۷/۰۲ - ۰۳:۰۵   + ۱۰ سایت دیگر  
صادرات نفت کانادا از پایانه های گلف کاست آمریکا، در اکتبر تحت تاثیر افزایش تقاضای خارجی برای جبران عرضه کمتر از سوی عربستان سعودی و روسیه، افزایش پیدا می کند.
تجارت نیوز   ۱۴۰۲/۰۷/۰۱ - ۲۲:۳۲   + ۱۳ سایت دیگر  
قیمت نفت اوپک پس از نوسان های متعدد در شهریور، در آخرین روز این ماه خود را به کانال 95 دلار رساند. با این حال بسیاری از کارشناسان این قیمت را پایان راه نمی دانند و چشم انداز نفت 100 دلاری را ترسیم می کنند.
شانا   ۱۴۰۲/۰۷/۰۱ - ۱۲:۱۲   + ۵۱ سایت دیگر  
تولید و سرمایه گذاری از جمله چالش های وزارت نفت دولت سیزدهم از زمان آغاز به کار بود که در کمتر از دو سال، با باورپذیری و تکیه بر توان داخلی، موفق به عبور از این چالش و ایستادن در کنار غول های تولیدکننده نفت اوپک شد.
شانا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۵ - ۰۰:۰۳   + ۲ سایت دیگر  
اخبار جایگاه سومین تولیدکننده نفت اوپک برای ایران، قدردانی رئیس جمهوری از توسعه گازرسانی در خراسان جنوبی، جمع آوری گازهای همراه 21 مشعل میدان های شرق کارون، ثبت رکورد تازه مصرف بنزین و تجهیز 400 جایگاه عرضه سی ان جی را در گزیده های نفتی این هفته بخوانید.
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۴۰۲/۰۶/۲۳ - ۰۰:۲۳   + ۳ سایت دیگر  
اقتصاد ایران: ایران با افزایش تولید 143 هزار بشکه ای نفت خام به تولید 3 میلیون بشکه رسید و پس از عربستان و عراق در رتبه سوم ایستاد.
تولید نفت خام ایران بر اساس تازه ترین گزارش اوپک، در ماه اوت (مردادماه - شهریورماه) با 143 هزار بشکه افزایش به 3 میلیون بشکه رسید و پس از عربستان و عراق جایگاه سومی را دوباره از آن خود کرد.
ایران آنلاین   ۱۴۰۲/۰۶/۲۲ - ۱۲:۱۶   + ۶ سایت دیگر  
به گزارش ایران آنلاین از وبگاه اویل پرایس، انتظار اتخاذ این تصمیم از سوی عربستان سعودی و روسیه وجود داشت؛ آنچه غیرمنتظره بود، طول مدت تمدید تمدید کاهش عرضه نفت بود. ...
شانا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۲ - ۱۱:۵۴   + ۵۴ سایت دیگر  
تولید نفت خام ایران بر اساس تازه ترین گزارش اوپک، در ماه اوت (مردادماه - شهریورماه) با 143 هزار بشکه افزایش به 3 میلیون بشکه رسید و پس از عربستان و عراق جایگاه سومی را دوباره از آن خود کرد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۱ - ۲۳:۰۴   + ۲۸ سایت دیگر  
سخنگوی دولت گفت: در گزارش جدید اوپک، ایران باوجود باقی ماندن تحریم ها، در مرداد به جایگاه سوم تولید نفت بازگشت.
سلام نو / آنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۱ - ۲۰:۲۲   + ۲۵ سایت دیگر  
جدیدترین گزارش ماهانه اوپک نشان داد قیمت نفت سنگین ایران در اوت، برای دومین ماه متوالی افزایش پیدا کرده است.
ایمنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۰ - ۱۲:۴۵   + ۱ سایت دیگر  
قیمت جهانی نفت خام در بازار امروز با 0.09 درصد افزایش 87.31 دلار نزدیک شد، همچنین قیمت نفت WTI در بازار آمریکا به 87.24 دلار کاهش پیدا کرد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۶/۱۲ - ۰۲:۰۱   + ۱۰ سایت دیگر  
درآمد نفتکش ها در خاورمیانه، همزمان با چشم انداز کاهش عمیق تر تولید نفت اوپک پلاس، به پایین ترین میزان از ابتدای سال میلادی جاری تاکنون رسیده است.
هانا خبر   ۱۴۰۲/۰۶/۱۰ - ۱۸:۰۵   + ۱۲ سایت دیگر  
نظرسنجی رویترز نشان داد تولید نفت اوپک در ماه اوت، با افزایش قابل توجه تولید ایران و با وجود کاهش اضافی تولید از سوی عربستان، صعود کرده است.
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۲/۰۶/۱۰ - ۱۳:۳۹   + ۸ سایت دیگر  
ایران از مشارکت در کاهش تولید اوپک معاف است و صادرات نفتش در سال 2023، با وجود تحریم های آمریکا، افزایش یافته است، اما دیدگاه های مختلفی درباره حجم دقیق آن وجود دارد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۶/۱۰ - ۰۶:۰۹   + ۶۷ سایت دیگر  
نظرسنجی رویترز نشان داد تولید نفت اوپک در ماه اوت، با افزایش قابل توجه تولید ایران و به رغم کاهش اضافی تولید از سوی عربستان، صعود کرد.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۶/۰۵ - ۰۰:۲۹   + ۲ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد- پیمان قناعتی فرد : بازار جهانی نفت در هفته گذشته تحت تاثیر 5 عامل تاثیر گذار به سمت افت دوباره قیمت ها حرکت کرد. اعلام موضع مالی فدرال رزرو و تقویت بهای دلار، احتمال تزریق نفت بیشتر به بازار، رکود اقتصادی شرق آسیا و اروپا ...
روزنامه عصر اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۶/۰۴ - ۱۷:۴۹    
ترجمه: سلیم حیدری محاسبات نشان می دهد که این گروه به زودی نزدیک به نیمی از کل تولید نفت جهان را کنترل خواهد کرد. پایگاه خبری اینفوتک روز پنجشنبه با استناد به محاسبات و بر اساس داده های صادرات و تولید نفت اوپک در سال 2022 گزارش داد که گروه کشورهای بریکس در مسیر تغییر موازنه قدرت در بازار جهانی ...
همشهری   ۱۴۰۲/۰۶/۰۱ - ۱۱:۴۳   + ۱۲ سایت دیگر  
تولید نفت ایران از آغاز فعالیت دولت سیزدهم طی 20 ماه به بیش از 3 میلیون بشکه و تولید گاز خام به بیش از یک میلیارد مترمکعب رسیده و آنطور که وزیر نفت اعلام کرده است تا پایان شهریورماه تولید نفت ما به 3 میلیون و 400 هزار بشکه در روز می رسد.
جهت پرس   ۱۴۰۲/۰۵/۲۳ - ۲۱:۵۰    
آژانس بین المللی انرژی اعلام کرد؛ کاهش عرضه نفت اوپک پلاس ممکن است ذخایر آن را در باقیمانده سال جاری به شدت کاهش دهد و انتظار می رود تقاضای جهانی برای نفت به 102.2 میلیون بشکه در روز برسد که بالاترین سطح ثبت شده است.
روزنامه راه مردم   ۱۴۰۲/۰۵/۲۲ - ۱۴:۵۱   + ۱۱ سایت دیگر  
جدیدترین آمار منتشر شده از سوی آژانس بین المللی انرژی نشان می دهد تولید نفت ایران به 3 میلیون و 40 هزار بشکه در روز رسیده است. به گزارش راه مردم، آژانس بین المللی انرژی در جدیدترین گزارش ماهانه خود از بازار نفت جهان ...
قدس آنلاین   ۱۴۰۲/۰۵/۲۱ - ۱۵:۴۷   + ۱ سایت دیگر  
تولید نفت ایران با 68 هزار بشکه افزایش در روز، به 2.828 میلیون بشکه در روز رسیده است. گزارش ها نشان می دهند که کل تولید نفت اوپک در هفتمین ماه سال میلادی جاری 27 میلیون و 310 هزار بشکه در روز بوده است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۵/۲۰ - ۱۱:۲۰   + ۸ سایت دیگر  
عربستان سعودی، لیبی و نیجریه با کاهش بیش تر تولید نفت خود در تیر ماه به نسبت خرداد ماه سطح تولید نفت اوپک را پایین تر بردند.
قدس آنلاین   ۱۴۰۲/۰۵/۲۰ - ۱۰:۰۸   + ۱۰ سایت دیگر  
تولید نفت کل اعضای اوپک 836 هزار بشکه در روز در ماه گذشته میلادی پایین آمده که بیشتر نتیجه کاهش تولید داوطلبانه عربستان بوده است.
روند بازار   ۱۴۰۲/۰۵/۱۹ - ۱۴:۳۹   + ۲ سایت دیگر  
امروز قیمت جهانی نفت خام به 84.07 دلار نزدیک شد؛ همچنین قیمت نفت WTI در بازار آمریکا به 84.37 دلار افزایش پیدا کرد. به گزارش روند بازار به نقل از خبرنگار ایمنا ، به دلیل کاهش تولید یک میلیون بشکه ای عر بستان ...
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۵/۱۹ - ۱۱:۳۰   + ۱۳ سایت دیگر  
نظرسنجی پلاتس نشان داد تولید نفت گروه اوپک پلاس در ژوئیه، تحت تاثیر کاهش اضافی تولید از سوی عربستان سعودی، به پایین ترین رکورد دو سال گذشته رسید.
ایمنا   ۱۴۰۲/۰۵/۱۶ - ۱۴:۲۹   + ۱ سایت دیگر  
ادامه روند کاهش تولید اوپک پلاس، باعث شد قیمت نفت اوپک در بالاترین میزان از چهار ماهه اخیر تثبیت شود.
تحلیل بازار   ۱۴۰۲/۰۵/۱۶ - ۱۲:۱۳    
با ادامه روند کاهش تولید نفت اوپک پلاس، قیمت جهانی نفت نزدیک به بالاترین نقطه چهار ماهه خود در روز دوشنبه رسید.
روزنامه عصر اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۵/۱۵ - ۱۹:۵۳   + ۱ سایت دیگر  
ترجمه: سلیم حیدری طبق گزارش ها، تولید در ماه جولای (تیر) 900 هزار بشکه در روز کاهش یافته است. بلومبرگ روز سه شنبه گزارش داد که تولید نفت اوپک در ماه جولای (تیر) به دلیل کاهش تولید شدید عربستان سعودی برای حمایت از قیمت های نفت خام، بیشترین کاهش را در سه سال اخیر داشته است. ...
ایمنا   ۱۴۰۲/۰۵/۱۵ - ۱۲:۳۵   + ۱ سایت دیگر  
با توجه به تعطیلی بازار نفتی امروز قیمت ها تغییری نداشت اما می توان انتظار داشت که در روزهای اخیر قیمت های جهانی افزایش پیدا کند، زیرا اعضای اوپک پلاس، به ویژه عربستان قصد دارند عرضه خود را بازهم کاهش دهند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۵/۱۴ - ۱۲:۴۱   + ۸ سایت دیگر  
گروه وزرای اوپک پلاس در نشست روز جمعه خود هیچ تغییری در سیاست کاهش تولید ندادند و سیاست فعلی را تا سال 2024 ادامه خواهند داد.
همشهری   ۱۴۰۲/۰۵/۱۴ - ۱۰:۳۲   + ۶ سایت دیگر  
کمیته نظارتی مشترک وزیران اوپک پلاس پس از تصمیم عربستان سعودی برای ادامه کاهش اضافی تولید در سپتامبر، در نشست روز جمعه خود، سیاست تولید نفت فعلی این گروه را بدون تغییر نگه داشت.
راهبرد معاصر   ۱۴۰۲/۰۵/۱۳ - ۱۴:۱۱   + ۱۲ سایت دیگر  
جدیدترین آمار منتشر شده از سوی سازمان کشورهای صادرکننده نفت خام در گزارش بولتن آماری سالانه نشان می دهد، ایران هشتمین صادرکننده نفت اوپک در سال 2022 شناخته شده است.
ایمنا   ۱۴۰۲/۰۵/۱۲ - ۱۱:۳۶    
قیمت نفت پس از روند صعودی که در این هفته داشت بالاخره متوقف شد و روند کاهشی را در تمام بازار پیش گرفت.
ایمنا   ۱۴۰۲/۰۵/۱۱ - ۱۳:۵۰   + ۱ سایت دیگر  
بازار جهانی نفت روند صعودی قیمت را در پیش گرفت و به جز نفت سنگین ایران افزایش قیمت در تمام بازار رخ داد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۵/۱۱ - ۱۲:۳۷   + ۹ سایت دیگر  
منابع آگاه می گویند به علت افزایش قیمت نفت اوپک پلاس سیاست تولیدی خود را تغییر نمی دهد اما سابقه این گروه نشان داده است هر اقدام غافلگیرکننده ای ممکن است از سوی آن اتفاق بیفتد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۵/۱۰ - ۱۰:۳۱   + ۸ سایت دیگر  
نظرسنجی رویترز نشان داد که تولید نفت اوپک در ژوپیه، در پی اعمال کاهش داوطلبانه تولید از سوی عربستان سعودی و اختلال در عرضه نیجریه کاهش یافت اما کاهش داوطلبانه تولید ریاض کمتر از هدف اعلام شده بود.
ایمنا   ۱۴۰۲/۰۵/۰۷ - ۱۱:۲۹   + ۱ سایت دیگر  
کاهش عرضه نفت توسط اوپک پلاس و همچنین تعهد چین برای افزایش تقاضای باعث شد تا باز هم قیمت نفت روند صعودی را در پیش بگیرد. با توجه به اینکه عربستان تا یک ماه دیگر قصد کاهش عرضه دارد میتوان انتظار افزایش را نیز داشت.
ستاره صبح   ۱۴۰۲/۰۵/۰۳ - ۰۱:۵۹   + ۲ سایت دیگر  
سعید میرترابی، استاد دانشگاه و کارشناس ارشد انرژی در گفت وگو با ستاره صبح: ستاره صبح، فائزه صدر: چندی پیش وزیر نفت اعلام کرد: ایران در 11 ماه اول سال 1401، میزان 14 میلیارد دلار فروش نفت داشته است ...
اقتصاد آنلاین / صدای ایران   ۱۴۰۲/۰۴/۲۴ - ۱۵:۱۶   + ۳۳ سایت دیگر  
آژانس بین المللی انرژی (IEA)در جدیدترین گزارش ماهانه خود از بازار نفت، تولید نفت ایران در ژوئن نسبت به ماه پیش از آن را بدون تغییر اعلام کرد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۴/۲۳ - ۱۵:۱۳   + ۵ سایت دیگر  
آژانس بین المللی انرژی در گزارش خود از بازار نفت در روز پنجشنبه اعلام کرد تولید نفت خام عربستان در ماه های ژوئیه و اوت به پایین ترین رقم طی دو سال گذشته یعنی حدود 9 میلیون بشکه در روز می رسد و این کشور را بعد از روسیه به عنوان بزرگترین تولید کننده اوپک پلاس قرار خواهد داد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۴/۲۲ - ۱۴:۰۸   + ۸ سایت دیگر  
بر اساس نظرسنجی پلاتس، اوپک و متحدانش، در ژوئن تولید نفت خود را تقریبا بدون تغییر نگه داشتند.
روزنامه تعادل   ۱۴۰۲/۰۴/۲۱ - ۲۲:۳۲    
در سال 2022، 13 کشور اوپک شاهد افزایش 54 درصدی درآمدها به 873.57 میلیارد دلار بودند که از 566.44 میلیارد دلار در سال 2021 به دست آمد. بر اساس آمارهای اوپک، درآمدهای سال 2022 بالاترین میزان در یک دهه گذشته بود.
ایران آنلاین   ۱۴۰۲/۰۴/۱۸ - ۰۹:۴۱   + ۵۴ سایت دیگر  
به گزارش ایران آنلاین، آژانس بین المللی انرژی در جدیدترین گزارش ماهانه خود از بازار نفت جهان، کل تولید نفت اوپک در پنجمین ماه سال میلادی جاری را 28 میلیون و 500 هزار بشکه در روز اعلام کرده که این رقم نسبت به ماه قبل از آن 380 هزار بشکه در روز کاهش داشته است. ...
تحلیل بازار   ۱۴۰۲/۰۴/۱۱ - ۱۵:۴۲   + ۱۰ سایت دیگر  
تازه ترین نظرسنجی رویترز نشان می دهد تولید نفت سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) در ماه ژوئن پیش از کاهش تولید عربستان اندکی افت داشته است.
ستاره صبح   ۱۴۰۲/۰۴/۱۱ - ۰۱:۴۰   + ۳۲ سایت دیگر  
گروه اقتصاد - علی فریدونی: کشورهای صادرکننده نفت نقش مهم در اقتصاد جهان دارند. حدود 40 درصد از نیاز انرژی جهان از خاورمیانه تأمین می شود که بیشترین سهم به ترتیب به عربستان، عراق، امارات، کویت و ایران می رسد ...
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۴/۱۰ - ۱۰:۳۱   + ۱۳ سایت دیگر  
نظرسنجی رویترز نشان داد تولید نفت اوپک در ژوئن که افزایش تولید عراق و نیجریه، تاثیر کاهش تولید سایر اعضای این گروه را محدود کرد، تنها اندکی کاهش داشت.
شانا   ۱۴۰۲/۰۳/۲۸ - ۱۵:۴۶   + ۵ سایت دیگر  
رئیس جمهوری روسیه تصمیم های اعضای اوپک پلاس برای کاهش تولید را غیرسیاسی دانست.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۳/۲۷ - ۱۱:۱۲   + ۱۰ سایت دیگر  
پوتین در مجمع اقتصاد بین الملل در سن پترزبورگ گفت تمام تصمیماتی که در ساختار اطلاعات اوپک پلاس برای کاهش تولید گرفته می شود ماهیت غیر سیاسی دارند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۳/۲۱ - ۰۸:۵۵    
با تغییر موضع اعضا اوپک پلاس، روزانه 670هزار بشکه از تولیدات نفت خام کاسته می شود.
روزنامه تعادل   ۱۴۰۲/۰۳/۲۱ - ۰۳:۳۹   + ۱۳ سایت دیگر  
جدیدترین نظرسنجی پلاتس نشان داد تولیدکنندگان گروه اوپک پلاس در ماه مه که جدیدترین دور محدودیت عرضه را آغاز کردند، تولیدشان را مجموعا 670 هزار بشکه در روز کاهش دادند.