دوشنبه ۱۰ آذرساعت ۰۴:۳۸Nov 2020 30
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «نفت اوپک»

اقتصاد آنلاین   ۱۳۹۹/۰۹/۰۹ - ۱۲:۲۶   + ۱۴ سایت دیگر  
ائتلاف اوپک پلاس تصمیم داشت از ابتدای سال آینده میلادی 2 میلیون بشکه معادل 2 درصد از مصرف جهانی نفت به تولید خود اضافه کند ولی سقوط دوباره تقاضا احتمالا باعث تمدید کاهش تولید 7.7 میلیون بشکه در روز این ائتلاف می شود.
شانا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۹ - ۱۰:۰۶   + ۱۲ سایت دیگر  
وزیر نفت عراق اعلام کرد که این کشور به دنبال معافیت از توافق کاهش تولید نفت اوپک پلاس نیست.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۸ - ۱۰:۳۹   + ۱۹ سایت دیگر  
آنچه که به نظر می رسید یک دیدار آرام وزیران نفت اوپک پلاس برای تمدید محدودیت عرضه در سال میلادی آینده باشد، با اعلام گلایه های برخی از تولیدکنندگان عضو این گروه با مشکل برخورد کرده است.
از یکی دو ماه قبل زمزمه های تعویق فاز بعدی افزایش تولید نفت اوپک و متحدانش به گوش می رسید چراکه وضعیت تقاضا به واسطه جهش موارد ابتلا به کرونا و پیش بینی بدتر شدن شرایط با ورود به فصل سرد رو به وخامت گذاشته بود.
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۰۹/۰۵ - ۱۲:۵۵    
دبیر اتحادیه صادرکنندگان فرآورده های نفتی، سقوط قیمت دلار، پذیرش پیروزی بایدن در انتخابات، احتمال تمدید کاهش تولید نفت اوپک و جو روانی ناشی از اخبار مثبت کشف واکسن ویروس کرونا را 4 عامل اصلی رشد حدود 10 درصدی بهای نفت در 4 روز گذشته دانست و گفت ...
افکار نیوز   ۱۳۹۹/۰۹/۰۳ - ۰۹:۱۳   + ۴ سایت دیگر  
بر اساس این گزارش ارزش نفت اوپک با افزایش 0.16 درصدی به قیمت 43 دلار و 12 سنت به فروش می رسد.
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۰۹/۰۱ - ۱۳:۲۹   + ۹ سایت دیگر  
المرزوعی، وزیر انرژی امارات متحده عربی اعلام کرد که کشورش عضو متعهد اوپک است.
برترین ها   ۱۳۹۹/۰۸/۲۳ - ۱۵:۵۵   + ۵۵ سایت دیگر  
خبرگزاری ایرنا: قیمت سبد نفتی این سازمان دیروز 42 دلار و 97 سنت ثبت شد، در حالی که روز چهارشنبه (21 آبان ماه) 43 دلار و 42 سنت بود. سبد نفتی اوپک شامل 13 نوع نفت خام اعضای این سازمان از جمله مخلوط الجزایر، گیراسول آنگولا، سبک رابی گابن، میناس اندونزی، سنگین ایران، سبک بصره، صادراتی کویت ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۸/۲۲ - ۰۱:۰۴   + ۲۰ سایت دیگر  
اوپک در جدیدترین گزارش ماهانه خود پیش بینی کرد روند احیای تقاضای جهانی برای نفت در سال 2021 به دلیل موج جدید شیوع ویروس کرونا و تجدید قرنطینه ها، کندتر از تصور قبلی خواهد بود.
ساعت24   ۱۳۹۹/۰۸/۲۱ - ۲۳:۳۴    
ساعت 24 - سازمان کشورهای صادرکننده نفت، اوپک، در تازه ترین گزارش ماهانه خود می گوید نیاز به نفت این سازمان در سال جاری میلادی نسبت به پارسال 7.2 میلیون بشکه در روز کاهش خواهد یافت.
شانا   ۱۳۹۹/۰۸/۲۱ - ۱۲:۲۸   + ۴ سایت دیگر  
روسیه اعلام کرد که زمان اظهارنظر برای تغییر توافق کاهش تولید نفت اوپک پلاس فرا نرسیده است.
شانا   ۱۳۹۹/۰۸/۲۰ - ۱۱:۴۸   + ۶ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت ملی نفت لیبی اعلام کرد که این کشور تا تثبیت تولید نفت به نظام سهمیه بندی برای کاهش تولید اوپک ملحق نمی شود.
آقای خبر   ۱۳۹۹/۰۸/۲۰ - ۰۲:۲۶   + ۸ سایت دیگر  
جدیدترین نظرسنجی پلاتس نشان داد که تولید نفت اوپک پلاس در اکتبر 210 هزار بشکه در روز در مقایسه با سپتامبر افزایش یافت. به گزارش ایسنا، نظرسنجی پلاتس نشان داد اوپک که متشکل از 13 عضو است، در اکتبر 24 ...
شانا   ۱۳۹۹/۰۸/۱۹ - ۱۷:۰۸   + ۱۵ سایت دیگر  
وزیر انرژی عربستان اعلام کرد که توافق کاهش تولید نفت اوپک پلاس می تواند تعدیل شود.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۸/۱۳ - ۱۰:۰۲   + ۶ سایت دیگر  
شرکت های نفت روسیه در دیدار با الکساندر نواک، وزیر انرژی این کشور، تمایل خود برای به تعویق انداختن افزایش تولید نفت اوپک پلاس را اعلام کردند.
برترین ها / خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۸/۱۲ - ۰۰:۵۸   + ۱۱ سایت دیگر  
خبرگزاری فارس: وب سایت سازمان کشورهای صادرکننده نفت خام در آخرین به روز رسانی خود اعلام کرد: هر بشکه سبد نفتی اوپک روز پنج شنبه (8 آبان) با یک دلار و 30 سنت کاهش 37.12 دلار فروخته شده است. این نوع نفت روز چهارشنبه (7 آبان) 38.42 دلار در هر بشکه فروخته شده بود. * علت کاهش قیمت نفت ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۸/۱۰ - ۱۵:۲۳   + ۶ سایت دیگر  
سیزده عضو اوپک به طور متوسط در ماه اکتبر روزانه 24.59 میلیون بشکه در روز نفت تولید کردند که 210 هزار بشکه در روز از ماه سپتامبر بیشتر است.
شانا   ۱۳۹۹/۰۸/۱۰ - ۱۳:۱۰   + ۴ سایت دیگر  
بررسی رویترز نشان داد که عرضه نفت اوپک با شروع دوباره تولید لیبی و با افزایش صادرات عراق افزایش یافته است.
اقتصاد آنلاین / جام نیوز   ۱۳۹۹/۰۸/۱۴ - ۰۰:۱۶   + ۱ سایت دیگر  
باوجود تداوم روزهای سخت برای تقاضای نفت خام، تولید نفت لیبی سرعت بیشتری یافته که این امر بازار معاملات نفت در دنیا را درخصوص مازاد عرضه نگران تر خواهد کرد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۸/۱۰ - ۰۹:۲۰   + ۱۵ سایت دیگر  
13 عضو سازمان کشورهای صادرکننده نفت به طور متوسط در ماه اکتبر 24.59 میلیون بشکه در روز تولید کردند که 210 هزار بشکه در روز بیشتر از ماه سپتامبر بود.
اقتصاد آنلاین / ایسنا   ۱۳۹۹/۰۸/۱۰ - ۱۰:۰۸   + ۱۴ سایت دیگر  
نظرسنجی رویترز نشان داد تولید نفت اوپک در اکتبر تحت تاثیر ازسرگیری فعالیت تاسیسات بیشتر در لیبی و صادرات بالاتر عراق برای چهارمین ماه متوالی افزایش یافت.
جهان اقتصاد   ۱۳۹۹/۰۸/۰۹ - ۱۹:۰۹    
ایران در یک برهه، دومین دارنده مخازن نفت دنیا و دومین تولید کننده نفت اوپک بوده است و اکنون همه این موقعیت ها را از دست داده و تنها دارای ذخایر و مخزن نفت است و اگر در صدد کسب جایگاه در بازارهای انرژی دنیا هستیم، تا ارتباطات ما با دنیا شکل نگیرد و یک سیاست منطقی نداشته باشیم امکان جذب سرمایه ...
آقای خبر   ۱۳۹۹/۰۸/۰۹ - ۱۸:۵۳   + ۶ سایت دیگر  
به گزارش خبرنگار اقتصاد بین الملل خبرگزاری فارس، به نقل از رویترز، پس از آنکه برخی منابع آگاه اعلام کردند که بعضی از کشورهای نفتی عضو اوپک تمایل دارند تا پس از انقضای توافق کاهش عرضه نفت اوپک پلاس نفت بیشتری به بازار عرضه کنند ...
پول نیوز   ۱۳۹۹/۰۸/۰۷ - ۱۴:۳۶   + ۱۷ سایت دیگر  
بر اساس گزارش رویترز، برای همه این دلایل اوپک پلاس احتمالا محدودیت عرضه فعلی را به مدت طولانیتری ادامه خواهد داد که مدت آن احتمالا سه ماه خواهد بود و در پایان سه ماهه اول سال 2020 به بازبینی سیاست تولید خود می پردازد.
فردا نیوز   ۱۳۹۹/۰۸/۰۶ - ۲۰:۴۵   + ۴۴ سایت دیگر  
قیمت سبد نفتی سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) دیروز (دوشنبه، پنجم آبان ماه) با کاهش بیش از یک دلاری وارد کانال 30 دلاری شد.
اقتصاد آنلاین   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۱۶:۳۸    
سران دو کشور روسیه و عربستان که از بزرگ ترین تولیدکنندگان نفت اوپک پلاس هستند در خصوص آینده توافق کاهش تولید نفت و ایجاد ثبات در بازار نفت مذاکره کردند.
نقدینه   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۱۰:۱۴   + ۵ سایت دیگر  
نقدینه - اوپک پلاس به دلیل بی ثباتی در بازار نفت، با فشار فزاینده ای برای تغییر مسیر مواجه است. به گزارش پایگاه خبری نقدینه ، بانک ها و بازرگانان می گویند: بازار نفت اوپک پلاس بیش از حد شکننده و بی ثبات است ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۲۳ - ۱۴:۱۷   + ۲ سایت دیگر  
وزیر انرژی امارات گفت: تولیدکنندگان نفت اوپک پلاس همچنان قصد دارند تا از میزان کاهش تولید خود از ماه ژانویه کم کنند.
ارانیکو   ۱۳۹۹/۰۷/۲۳ - ۱۴:۰۳    
اوپک در جدیدترین گزارش خود اعلام کرد: تولید نفت ایران در ماه سپتامبر به 1.964 میلیون بشکه در روز و تولید نفت این سازمان به 24.106 میلیون بشکه در روز رسیده است.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۲۳ - ۱۳:۰۷   + ۱ سایت دیگر  
اوپک در جدیدترین گزارش خود اعلام کرد: تولید نفت ایران در ماه سپتامبر به 1.964 میلیون بشکه در روز و تولید نفت این سازمان به 24.106 میلیون بشکه در روز رسیده است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۳ - ۱۰:۳۹    
تهران- ایرنا- روزنامه اعتماد نوشت: کشورهای تولیدکننده نفت اوپک و غیر اوپک موسوم به اوپک پلاس در تاریخ 30 نوامبر و 1 دسامبر امسال در وین دیدار خواهند کرد. اجلاسی حضوری، بی پروا از ریسک ها و هشدارهای کرونا. این اجلاس با سایر جلساتی که شاید به شکل مجازی هم قابل برگزاری باشند، تفاوت دارد.
برترین ها   ۱۳۹۹/۰۷/۲۳ - ۰۲:۳۱   + ۲ سایت دیگر  
خبرگزاری تسنیم: به نقل از العربیه، محمد بن سلمان ولی عهد سعودی سه شنبه شب با ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه درباره بازار جهانی نفت به صورت تلفنی گفت وگو کرد. بر اساس این گزارش، دو طرف سعودی و روسی در این تماس تلفنی بر اهمیت پایبندی به توافق کاهش تولید نفت اوپک پلاس تاکید کردند. ...
شانا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۸ - ۱۶:۳۹   + ۴ سایت دیگر  
تعویق برگزاری نمایشگاه نفت، بازدید برخی نمایندگان کمیسیون انرژی مجلس از تأسیسات نفتی ایلام، گازرسانی به روستاهای استان کرمان، رونمایی از گزارش چشم انداز جهانی 2020 نفت اوپک را می توانید در گزیده های نفتی این هفته بخوانید.
دنیای اقتصاد   ۱۳۹۹/۰۷/۱۸ - ۰۸:۵۰   + ۱۶ سایت دیگر  
ایسنا : روزنامه وال استریت ژورنال گزارش داد که عربستان سعودی در حال بررسی لغو برنامه اوپک برای افزایش تولید از ابتدای سال میلادی آینده است.
شانا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۷ - ۲۲:۴۹   + ۲۰ سایت دیگر  
گزارش چشم انداز جهانی 2020 نفت اوپک (WOO) امروز (پنجشنبه، 17 مهرماه) و از طریق ویدئوکنفرانس در وین، اتریش رونمایی شد.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۷/۱۶ - ۱۳:۴۲   + ۱۷ سایت دیگر  
وزیر انرژی امارات متحده عربی اعلام کرد که این کشور با وجود نیاز داخلی به انرژی، به توافق کاهش تولید اوپک پلاس متعهد است.
آنا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۵ - ۱۶:۵۴   + ۳۰ سایت دیگر  
قیمت سبد نفتی سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) به 39 دلار و هشت سنت رسید.
شانا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۲ - ۱۵:۲۱   + ۱۳ سایت دیگر  
ازسرگیری تولید نفت لیبی در ماه سپتامبر تولید نفت اعضای اوپک را برای سومین ماه پیاپی افزایش داد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۷/۱۱ - ۰۹:۳۹   + ۹ سایت دیگر  
ائتلاف اوپک پلاس صادرات نفت خود را در سپتامبر تا 22.84 میلیون بشکه در روز افزایش داد ولی همچنان به قرارداد کاهش تولید خود پایبند است.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۰ - ۰۰:۲۶   + ۳۷ سایت دیگر  
طبق یافته های نظرسنجی رویترز، تولید نفت اوپک در سپتامبر برای سومین ماه افزایش پیدا کرده است.
شانا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۴ - ۱۳:۴۱   + ۱۰ سایت دیگر  
نشریه گزارش چشم انداز جهانی نفت سال 2020 میلادی اوپک 17 مهرماه و از طریق ویدیوکنفرانس رونمایی می شود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۷/۰۳ - ۱۴:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما به نقل از خبرگزاری رسمی عراق، عبد الاحسان جبار وزیر نفت عراق پیش بینی می کند به زودی با گروه اوپک پلاس در خصوص افزایش صادرات نفت خام عراق به توافق برسد. ...
نصیر نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۰۱ - ۰۷:۰۱   + ۱۰ سایت دیگر  
به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری نصیر، لیبی از مشارکت در توافق کاهش تولید نفت اوپک و متحدانش معاف بوده است. با این حال ازسرگیری تولید نفت لیبی سایر تولیدکنندگان این گروه را وادار خواهد کرد برای تقویت قیمتها، تولیدشان را به میزان بیشتری کاهش دهند ...
پانا   ۱۳۹۹/۰۶/۲۸ - ۱۵:۰۴   + ۱۳ سایت دیگر  
تهران ( پانا) - صادرات نفت عربستان سعودی در ژوییه از رکورد پایینی که در ژوئن داشت، افزایش یافت و به 5.73 میلیون بشکه در روز رسید. طبق آمار سازمان JODI، صادرات نفت عربستان سعودی در ژوئن به 4.98 میلیون بشکه در روز رسیده بود که پایینترین میزان از سال 2002 به این سو بود. ...
پایگاه خبری گسترش   ۱۳۹۹/۰۶/۲۸ - ۱۰:۵۸   + ۵۲ سایت دیگر  
قیمت سبد نفتی سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) از مرز 41 دلار گذشت.
شانا   ۱۳۹۹/۰۶/۲۴ - ۲۰:۱۹   + ۳ سایت دیگر  
امسال 60 سال از بنیانگذاری سازمان کشورهای صادرکننده نفت اوپک می گذرد. افزون بر مراسمی که به طور معمول در سالروز تأسیس این سازمان یعنی 14 سپتامبر در دبیرخانه اوپک برگزار می شود، امسال قرار بود مراسمی هم در بغداد ...
شانا   ۱۳۹۹/۰۶/۲۲ - ۱۱:۴۶   + ۹ سایت دیگر  
امارات با نقض توافق کاهش عرضه اوپک پلاس اعتماد معامله گران نفت در بازارهای جهانی را خدشه دار کرد.
می متالز   ۱۳۹۹/۰۶/۲۰ - ۲۱:۱۵   + ۲۱ سایت دیگر  
می متالز - نظرسنجی پلاتس نشان می دهد اعضای اوپک و متحدان آنها در ماه اوت، نفت بیشتری تولید کرده اند و بزرگ ترین افزایش تولید مربوط به عربستان سعودی، روسیه و امارات متحده عربی بوده است.