شنبه ۰۵ مهرساعت ۱۴:۳۱Sep 2020 26

جدیدترین‌های «بوم گردی»

 
خبرگزاری فارس   ۳۹ دقیقه پیش   + ۵ سایت دیگر  
سرپرست میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان مرکزی گفت: همزمان با اولین روز گرامیداشت هفته گردشگری اقامتگاه بوم گردی هزار آبه در روستای هزاوه شهرستان اراک افتتاح شد.
ایسنا   ۴ ساعت پیش    
ایسنا/همدان بوم گردی به عنوان یکی از شاخه های صنعت گردشگری تقریباً 27 درصد سفرهای بین المللی را دربرمی گیرد و چنانچه به صورت مناسب مدیریت شود، می تواند به اشتغال محلی، فرصت های توسعه بومی و حفظ محیط طبیعی منجر شود.
خبرگزاری مهر   ۴ ساعت پیش    
بجنورد- رئیس میراث فرهنگی و گردشگری اسفراین گفت: واحدهای اقامتی شهرستان اسفراین در 6 ماهه نخست سال جاری 1 میلیارد و 100 میلیون تومان به دلیل شیوع کرونا دچار خسارت شده اند.
در این مراسم که دکتر روحانی از مجموعه فرهنگی تاریخی سعدآباد به صورت ویدئوکنفرانس حضور داشت، 87 پروژه تاسیسات اقامتی، گردشگری، تفریحی و پذیرایی شامل 12 هتل و هتل آپارتمان، 17 مجتمع گردشگری و اقامتی، 23 واحد پذیرایی و سفره خانه سنتی ...
استانداری گلستان   ۶ ساعت پیش    
با حضور نماینده مردم حوزه شرق استان،سرپرست فرماندار کلاله و مدیر کل میراث فرهنگی و گردشگری استان،اقامتگاه بوم گردی کلبه شیبک در روستای شهید بهشتی کلاله افتتاح و به بهره برداری رسید. ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۷/۰۴ - ۲۳:۳۰    
یک اقامتگاه بوم گردی در سروستان با سرمایه گذاری 5 میلیارد ریالی به بهره برداری رسید.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۷/۰۳ - ۱۱:۱۶   + ۲ سایت دیگر  
رئیس جمهور گفت: باید از میراث فرهنگی، گردشگری، صنایع دستی کشور که مربوط به هزاران سال پیش است به خوبی حفاظت و به مردم جهان معرفی کنیم.
پانا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۳ - ۱۰:۳۱   + ۲۳ سایت دیگر  
تهران (پانا) - مراسم افتتاح طرح های ملی و جهش تولید در دو حوزه گردشگری و ورزشی دقایقی پیش با حضور رئیس جمهوری و به صورت ویدئو کنفرانس در ساختمان حافظیه تهران آغاز شد. ...
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۰۷/۰۳ - ۰۷:۱۹    
عبادی، کارشناس بوم گردی و معماری بومی، اعتقاد دارد که باید به واحدهای بوم گردی تسهیلاتی داده شود تا این واحدها دوره بحرانی ناشی از شیوع ویروس کرونا را بگذرانند و فعالیت آنها در دوره بعد از کرونا تداوم پیدا کند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۷/۰۲ - ۲۲:۲۱    
اقامتگاه بوم گردی سابات در شهر تاریخی روانسر با قدمت پنج هزار ساله در استان کرمانشاه و در روستای زیبای کانی کُچکینه قرار گرفته است .
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۲ - ۱۳:۵۱    
ایسنا/همدان معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان همدان گفت: اداره کل میراث فرهنگی استان همدان از تأسیس اقامتگاه بوم گردی در روستاها حمایت می کند.
گلونی   ۱۳۹۹/۰۷/۰۱ - ۱۰:۳۶    
اکولوژ چیست و چه مزایایی دارد؟ به گزارش گلونی چند سالی است که در حوزه گردشگری اصطلاح جدیدی باب شده است به نام اکولوژ یا اکولوژی که مفهوم تازه ای را وارد گردشگری کرد. ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۶/۳۱ - ۱۷:۳۹   + ۷ سایت دیگر  
تبریز- ایرنا - مدیر جهاد کشاورزی شهرستان تبریز سطح زیر کشت سبزی و صیفی در این شهرستان را 2 هزار هکتار و مساحت فعلی باغ های صیفی و سبزی حکم آباد و قراملک را 650 هکتار اعلام کرد و گفت: این اراضی جزو میراث و ذخایر کشاورزی استان آذربایجان شرقی است و ظرفیت مناسبی برای بوم گردی محسوب می شوند.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۶/۳۱ - ۱۱:۳۲    
رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان تفت گفت: در آینده نزدیک اولین اقامتگاه بوم گردی روستای هدف گردشگری بنادکوک دیزه تفت به بهره برداری می رسد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۶/۳۱ - ۰۹:۰۲   + ۱ سایت دیگر  
شنبه زاده از صدور مجوز برای ایجاد چهاراقامتگاه بوم گردی در استان خبر داد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۶/۳۰ - ۲۰:۲۶    
یک اقامتگاه بوم گردی در مرودشت به بهره برداری رسید
مهرصبا   ۱۳۹۹/۰۶/۳۰ - ۱۷:۴۴    
معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان میانه با اشاره به اینکه اولویت مهم شهرستان از سال گذشته پروژه های راه و آب است که شاهد تکمیل و اجرای پروژه های بسیاری در این حوزه ها هستیم . ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۶/۳۰ - ۱۳:۲۹   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/همدان دهیار روستای کهنوش شهرستان تویسرکان نبود اقامتگاه بوم گردی را بزرگترین مشکل این روستای هدف گردشگری دانست و گفت: به علت نداشتن خانه بوم گردی جذب توریست نداریم.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۶/۳۰ - ۰۶:۰۹   + ۲ سایت دیگر  
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان شمالی گفت: در حال حاضر قریب به 40 اقامتگاه بوم گردی در روستاهای خراسان شمالی ایجادشده است که درمجموع با ظرفیت 144 اتاق، در کنار سایر ظرفیت های اقامتی استان در حال فعالیت هستند.
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۹/۰۶/۳۰ - ۰۶:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
شیدا مهنام گفت: با مشارکت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری نیز یک بخشی از بوم گردی ها، گردشگری سلامت و صنایع دستی کشور با همکاری undp در راستای توسعه کسب و کارهای محلی به شبکه های بین المللی وصل خواهد شد تا داشته های فرهنگی ما در یک بستر اقتصادی به جهانیان نشان داده شوند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۶/۲۹ - ۱۶:۳۱   + ۱ سایت دیگر  
معاون گردشگری استان فارس گفت: اقامتگاه بوم گرد ی پاپون کهن در شهرستان کوه چنار به بهره برداری رسید.
پول نیوز   ۱۳۹۹/۰۶/۲۹ - ۱۳:۲۱    
معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی همدان گفت: 21 روستای همدان با جاذبه های منحصر به فرد، هدف گردشگری سبز همدان محسوب می شود.
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۰۶/۲۹ - ۱۰:۲۵    
ساری- خانه های کاهگلی، طبیعت پاک و محیط باصفای روستایی، نقاشی طلوع بر چهره کوهستان در روزهای منتهی به پاییز، قصه بوم گردی در روستاهای مازندران است که هر مسافری را به سوی خود می خواند.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۶/۲۸ - ۱۲:۰۳    
بجنورد- ایرنا- معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان شمالی گفت: با توجه به شیوع ویروس کرونا، هم اینک اقامتگاه های بوم گردی شهرستان شیروان با 25 درصد ظرفیت فعالیت می کند.
بسیج   ۱۳۹۹/۰۶/۲۸ - ۱۱:۱۹   + ۹ سایت دیگر  
مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ظهار کرد: بافت کالبدی روستاهای استان ضمن برخورداری از ارزش های معماری همانند سادگی، دارای الگوهای بصری و زیبایی شناختی، انطباق با محیط طبیعی، هماهنگی با عملکرد زیستی و معیشتی، استفاده از مصالح بوم آورد و دانش بومی است.
شعار سال   ۱۳۹۹/۰۶/۲۷ - ۱۸:۰۰    
صدای خیلی ها از رانت های موجود در وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در آمده است. وزارتی که بیشتر شبیه سازمان است تا وزارت؟ آیا وزیر محترم چیزی در خصوص مجوزهای ارتباطی شنیده اند؟ چیزی در خصوص کارشکنی ها در مجموعه تحت امر خود در کار ارباب رجوع می دانند؟ به دردهای دل مالکان مجتمع های بوم گردی ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۶/۲۷ - ۰۷:۰۲    
همدان- ایرنا- اقامتگاه های بوم گردی در دل طبیعت روستانشین همدان فرصت بهره مندی از طلای سبز گردشگری را برای رسیدن به آرامش رویایی به دور از آلایندگی های زیست محیطی، هیاهوی شهرنشینی و خستگی های ناشی از زندگی ماشینی را مهیا ساخته است.
سازمان منطقه آراد کیش   ۱۳۹۹/۰۶/۲۶ - ۲۳:۴۲   + ۲۰ سایت دیگر  
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش در مراسم بهره برداری از طرح آبرسانی به روستای باغو، از طراحی طرح بزرگ بوم گردی روستایی کیش با محوریت این روستا خبر داد.
پارسینه   ۱۳۹۹/۰۶/۲۶ - ۱۶:۵۱    
خدماتی که در اقامتگاه های بوم گردی ارائه می شود باید مطابق با منطقه ای باشد که بوم گاه در آن واقع شده است؛ از سرو غذا، لوازم و تزیینات اقامتگاه گرفته تا برگزاری مراسم سنتی، آواها و البته موسیقی های محلی. ...
شبستان   ۱۳۹۹/۰۶/۲۶ - ۱۶:۱۳    
مدیر کانون فرهنگی و هنری شهدای اسفیدان مسجد روستای دوستدار کتاب اسفیدان، از تدوین و اجرای طرح استارت آپ گردشگری و بوم گردی و با هدف رونق اقتصاد فرهنگی روستاهای خراسان شمالی خبر داد.
نصیر نیوز   ۱۳۹۹/۰۶/۲۵ - ۰۹:۲۶   + ۴ سایت دیگر  
علیرضا آخوندزاده روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: همچنین تاکنون 20 میلیارد ریال تسهیلات در قالب 58 فقره تسهیلات به طرح یک روستا یک محصول در آذربایجان غربی پرداخت شده است ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۶/۲۵ - ۰۷:۳۱    
ارومیه - ایرنا- مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان غربی از افزایش اقامتگاه های بوم گردی به 49 واحد خبر داد و گفت: در حال حاضر تنها پنج مورد اقامتگاه بوم گردی در شهرستان های جنوب استان وجود دارد.
تیتر برتر   ۱۳۹۹/۰۶/۲۵ - ۰۱:۲۹    
روستای استخرگاه در رودبار مکانی توریستی است که سالانه گردشگران فراوانی را به خود جذب می کند.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۶/۲۴ - ۱۳:۵۰   + ۲ سایت دیگر  
یاسوج- ایرنا- مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد گفت: شناسایی ظرفیت های و معرفی جاذبه های گردشگری، جذب سرمایه گذار برای توسعه زیر ساخت های این حوزه از مهم ترین برنامه های این اداره کل بوده که از مهمترین آن ها می توان به توسعه اقامتگاه های بوم گردی در روستاهای استان اشاره ...
توریسم آنلاین   ۱۳۹۹/۰۶/۲۲ - ۱۶:۰۱   + ۲ سایت دیگر  
رئیس میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی نیک شهر از احداث یک واحد بوم گردی در روستای ملی و منطقه گردشگری تنگه سرحه خبر داد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۶/۲۱ - ۱۱:۲۳   + ۶ سایت دیگر  
مدیرکل میراث فرهنگی،گردشگری و صنایع دستی کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به ظرفیت ایجاد بومگردی در شهرستان مارگون،گفت: به سرمایه گذاران ایجاد بوم گردی در شهرستان مارگون تسهیلات ارزان قیمت پرداخت می شود.
افق تهران   ۱۳۹۹/۰۶/۲۰ - ۰۹:۴۷   + ۱ سایت دیگر  
رئیس اداره میراث فرهنگ، گردشگری و صنایع دستی پردیس بیان کرد: تبدیل خانه های قدیمی به اقامتگاه بوم گردی بدون تغییر ساختار ملک برای توسعه گردشگری در شهرستان است.
پارسینه   ۱۳۹۹/۰۶/۱۹ - ۱۵:۴۶    
این اقدام رفته رفته باعث شده مسافران و گردشگران از نزدیک بتوانند با فرهنگ و نوع زندگی مردم مناطق مختلف ایران آشنا شوند. علاوه بر این فرصتی برای گردشگران فراهم شد که در فعالیت های روزمره مناطق مختلف و در کنار اهالی بومی شرکت کنند و برخی از مشکلات آنان را از نزدیک ببینند. ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۶/۱۸ - ۱۳:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/آذربایجان غربی مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی آذربایجان غربی از تصویب 4 طرح گردشگری و بوم گردی در ارومیه خبرداد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۶/۱۸ - ۰۷:۴۲   + ۴ سایت دیگر  
گروه استان ها- معاون استاندار گیلان حمایت از طرح های اشتغال روستایی در استان را مورد تأکید قرار داد و گفت: بوم گردی از جمله مزیت های توسعه ای استان است.
قدس آنلاین   ۱۳۹۹/۰۶/۱۷ - ۱۰:۴۶   + ۲ سایت دیگر  
رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان فریمان گفت: نخستین جلسه نحوه حفاظت از بافت خشتی و گلی و ایجاد زمینه بوم گردی و گردشگری روستای نرگ این شهرستان با حضور فرماندار، بخشدار مرکزی، رئیس بنیاد مسکن، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی، مسئول دفتر نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی ...
پایگاه خبری قلم   ۱۳۹۹/۰۶/۱۷ - ۰۰:۲۴   + ۵ سایت دیگر  
یک واحد اقامتگاه بوم گردی در روستای سربست شهرستان سپیدان به بهره برداری رسید.
تیتر برتر   ۱۳۹۹/۰۶/۱۶ - ۲۳:۰۷    
دریاچه عروس یا دریاچه حلیمه جان در روستای حلیمه جان و در شهر رودبار واقع شده است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۶/۱۶ - ۱۷:۳۸   + ۳ سایت دیگر  
شیراز-ایرنا- 2 اقامتگاه بوم گردی و یک مجتمع گردشگری که در زمره طرح های اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی فارس در هفته دولت به شمار می رود، در شهرستان های فارس افتتاح و کلنگ زنی شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۶/۱۶ - ۱۷:۰۶   + ۱ سایت دیگر  
یک اقامتگاه بوم گردی در پارک ملی بختگان با ظرفیت اقامتی 25 نفر به بهره برداری رسید.