چهارشنبه ۱۳ مردادساعت ۰۵:۲۰Aug 2021 4
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «ساده زیستی»

خبر آنلاین   ۱۴۰۰/۰۵/۱۱ - ۰۶:۳۷    
روزنامه کیهان در مطلبی بخشی از خاطرات شهید رجایی را در حوزه ساده زیستی او منتشر کرده است.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۹ - ۰۶:۳۷   + ۱ سایت دیگر  
مجید ابهری ضمن انتقاد از لوکس نشینی گفت: هرچقدر سبک زندگی ما به سمت زندگی اشرافی و اشراف زدگی سوق پیدا کند، سوء استفاده، اختلاس، رانت خواری و امضاهای طلایی وارد زندگی های خالصانه و ساده زیستی ما ایران می شود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۵/۰۶ - ۱۰:۴۳   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش گروه عکس خبرگزاری صدا و سیما ؛ مراسم خواندن خطبه شرعی عقد ازدواج در قسمت بالای سر مضجع نورانی حضرت امام رضا (ع) رسمی است که پیشینیان برای متبرک شدن زندگی زوجین جوان انجام می دادند و عقد محرمیت فرزندانشان را در جوار ضریح منوره و در رواقی که منتهی به بالای سر حضرت می شد قرائت می کردند ...
حوزه   ۱۴۰۰/۰۵/۰۵ - ۰۳:۲۴    
عضو هیئت مدیره انجمن مطالعات فضای مجازی حوزه علمیه قم گفت: مرحوم دکتر فرج نژاد با وجود قناعت و ساده زیستی در زندگی شخصی، به هیچ وجه در مسایل علمی و پژوهشی اهل قناعت نبود.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۴ - ۰۸:۰۵    
تهران- ایرنا- محمود خوارزمی یکی از شاعران و پهلوانان محبوب ایران به شمار می رفت که به دلیل ساده زیستی و دستگیری از مستمندان و ستمدیدگان به شهرت رسید. علاوه بر پهلوانی و جوانمردی، وی اشعاری در قالب رباعی و کتابی با عنوان کنزالحقایق از خود بر جای گذاشته است.
حوزه   ۱۴۰۰/۰۵/۰۲ - ۱۴:۰۱    
حوزه/ رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی خراسان شمالی گفت: دو رکن اصلی مدیران انقلابی و حزب اللهی و در خط ولایت، تلاش شبانه روزی و جهادی و ساده زیستی و مردمی بودن است.
رکنا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۱ - ۱۹:۲۲   + ۱ سایت دیگر  
رکنا : متنی که بهاره رهنما درباره ساده زیست بودن و مادیاتی نبودن خطاب به همه منتشر کرد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۴/۲۸ - ۱۶:۵۱   + ۲ سایت دیگر  
نماینده ولی فقیه در استان کردستان گفت: دستیابی ائمه جمعه به مقبولیت و محبوبیت با رعایت اصول مهم ساده زیستی، توانمندی در اقناع، ایجاد جذابیت برای جذب مردم به مسجد و ...تحقق پیدا می کند.
خبرهای فوری   ۱۴۰۰/۰۴/۲۷ - ۱۸:۱۹    
خبرمهم: اگرچه ویروس کرونا باعث هرچه ساده تر برگزار شدن مراسم های عروسی شده است، اما هنوز افرادی هستند که تجمل گرایی، اولویت آن ها برای ازدواج است.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۴/۲۷ - ۰۹:۵۸   + ۲ سایت دیگر  
داماد خانواده محتشمی پور گفت: ساده زیستی از خصوصیات مرحوم محتشمی پور بود و از او بعد از درگذشت مقدار کمی پول، یک ماشین ایرانی ساده و یک منزل 90 متری در روستای سنگان در تهران به جا مانده است.
حوزه   ۱۴۰۰/۰۴/۲۳ - ۱۹:۳۷    
حوزه/ کلید بسیاری از مشکلات و چالش های جوانان امروز، ازدواج آسان و ساده زیستی است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۴/۲۳ - ۱۵:۰۸    
به مناسبت سالروز زیباترین پیوند آسمانی سراغ یک زوج جوان چهارمحال و بختیاری رفتیم که در این هیاهوی رسم و رسومات تجملی و پرهزینه بسیار ساده و زیبا زندگی مشترک خود را آغاز کردند و حالا به عنوان زوج نمونه و موفق کشوری انتخاب شده اند.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۰/۰۴/۲۱ - ۱۲:۵۴   + ۱ سایت دیگر  
معاون سیاسی و امنیتی استانداری ضمن اشاره به ازدواج حضرت علی (ع) و فاطمه زهرا (س)بیان داشت:ازدواج حضرت علی (ع) و فاطمه زهرا(س) بزرگترین الگوی ازدواج جوانان ما است و این امر باید همواره مورد توجه باشد که ساده زیستی و ازدواج آسان موجب خوشبختی و عاقبت به خیری زوجین می شود.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۰/۰۴/۲۱ - ۰۹:۵۷    
ساده زیستی و دوری از تجمل گرایی راز خوشبختی جوانان در آغاز زندگی مشترک است. شعرخوانی صابر خراسانی با موضوع گرامیداشت سالروز ازدواج حضرت زهرا (س) و حضرت علی (ع) را در ادامه مشاهده می کنید.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۰/۰۴/۲۱ - ۰۹:۱۸   + ۱ سایت دیگر  
ساده زیستی و دوری از تجمل گرایی راز خوشبختی جوانان در آغاز زندگی مشترک است. شعرخوانی صابر خراسانی با موضوع گرامیداشت سالروز ازدواج حضرت زهرا (س) و حضرت علی (ع) را در ادامه مشاهده می کنید.
حوزه   ۱۴۰۰/۰۴/۲۰ - ۰۷:۳۹    
حوزه/ مدیر مدرسه علمیه امام صادق (ع) شهرستان بیجار گفت: دو رکن اصلی مدیران انقلابی و حزب اللهی و در خط ولایت، یکی تلاش شبانه روزی و جهادی و دیگری ساده زیستی و مردمی بودن است.
ایثار   ۱۴۰۰/۰۴/۱۹ - ۱۰:۱۲   + ۱ سایت دیگر  
سبک زندگی و نحوه ازدواج شهدا که برگرفته از زندگی ائمه اطهار(ع) است، سراسر درس و عبرت بوده که با الهام گرفتن از ساده زیستی و دوری از تجملات، زندگی پر از آرامش را برای خود و خانواده هایشان رقم زدند.
مرصاد   ۱۴۰۰/۰۴/۱۸ - ۱۸:۳۴    
مرصاد نیوز: امام جمعه شهرستان صحنه گفت: مدیرانی که ترک فعل داشته اند باید مورد بازخواست قرار بگیرند و نباید به جای ساده زیستی و خدمت به مردم به فکر اشراف گرایی باشند.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۴/۱۸ - ۱۵:۴۵   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/فارس امام جمعه کامفیروز عقیده دارد که تلاش شبانه روزی و ساده زیستی را 2 رکن از ویژگی های مدیران انقلابی ذکر کرد.
شبستان   ۱۴۰۰/۰۴/۱۵ - ۱۸:۴۴   + ۲ سایت دیگر  
سردار نقدی با بیان اینکه مدیریت اسلامی مدیریت مردمی، متواضع و در خدمت مردم است گفت: مدیران باید به مانند این شهید بزرگوار ساده زیست، محروم نواز و خدمتگزار باشند.
میزان   ۱۴۰۰/۰۴/۱۵ - ۱۶:۰۵    
معصومه خسروشاهی در گفت وگو با خبرگزاری میزان پیرامون نگارش کتاب او مرگ را کشت گفت: کتاب او مرگ را کشت زندگی شهید مجید شهریاری دانشمند هسته ای به روایت بهجت قاسمی همسر شهید است. ...
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۰/۰۴/۱۵ - ۰۹:۵۳    
رییس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه گیلان عصر دوشنبه در چهلمین سالگرد شهادت شهید انصاری گفت: ساده زیستی و مردمی بودن، مهم ترین مشخصه شهید انصاری بود.
روز نو   ۱۴۰۰/۰۴/۱۵ - ۰۹:۲۷   + ۵ سایت دیگر  
اکنون محمود احمدی بیغش با سابقه نمایندگی مردم در مجلس، مشاور عالی رئیس ستاد اجرائی فرمان امام (س)، همچنین استانداری خراسان شمالی در دوران محمود احمدی نژاد مدعی ساده زیستی آن هم به سبک گاندی شده است.
میزان   ۱۴۰۰/۰۴/۱۵ - ۰۷:۵۵   + ۱ سایت دیگر  
خبرگزاری میزان - مراسم تکریم و معارفه رؤسای پیشین و جدید قوه قضاییه، روز گذشته (دوشنبه 14 تیر) با حضور مقامات کشوری و لشگری و جمعی از مقامات و مسئولان عالیرتبه دستگاه قضا برگزار شد. ...
شریان   ۱۴۰۰/۰۴/۱۴ - ۱۴:۵۵   + ۲۲ سایت دیگر  
رئیس جدید قوه قضاییه خاطرنشان کرد: از خداوند می خواهم درک صحیح شرایط، ادراک در عمل و توان تحمل این مسئولیت سنگین را به بنده عطا کنند و ان شا الله همکاری همکاران و سایر قوا پشتیبان ما خواهد بود.
میزان   ۱۴۰۰/۰۴/۱۴ - ۱۳:۰۰   + ۳ سایت دیگر  
خبرگزاری میزان - حجت الاسلام و المسلمین محمدی گلپایگانی در مراسم تکریم و معارفه روسای قوه قضاییه بیان داشت: ماه خرداد ماه با برکتی بود. 28 خرداد قطعا ازایام الله است ...
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۰/۰۴/۱۴ - ۱۲:۵۶   + ۱۵ سایت دیگر  
رییس دفتر مقام معظم رهبری با تاکید بر این که 28 خرداد از روزهای ایام الله است، گفت: قاطبه مردم با همه گرفتاری ها و تبلیغات مسموم دشمنان پای صندوق های رای آمدند و به ندای ملکوتی رهبری پاسخ مثبت دادند.
جهان نیوز   ۱۴۰۰/۰۴/۱۴ - ۱۲:۲۴   + ۶ سایت دیگر  
رئیس جدید قوه قضاییه خاطرنشان کرد: از خداوند می خواهم درک صحیح شرایط، ادراک در عمل و توان تحمل این مسئولیت سنگین را به بنده عطا کنند و ان شا الله همکاری همکاران و سایر قوا پشتیبان ما خواهد بود.
رییس دفتر مقام معظم رهبری گفت: آقای اژه ای دو ویژگی دارد؛ اولاً قاطعیت؛ همانکه امروز نیازمند آن هستیم و ویژگی دوم آقای اژه ای که از نزدیک شاهدم، ساده زیستی است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۴/۱۴ - ۱۱:۴۳   + ۱۱ سایت دیگر  
رئیس دفتر مقام معظم رهبری قاطعیت و ساده زیستی را دو ویژگی اصلی محسنی اژه ای برشمرد و گفت: قاطعیت همان چیزی است که امروز نیازمند آن هستیم. ایشان اگر بررسی کردند و دیدند کسی تخلف کرده، چشم هایش را می بندد و این در حکم ایشان نیز تأکید شده که باید با فساد و مفسدان برخورد شود.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۴/۱۴ - ۱۱:۲۶   + ۱ سایت دیگر  
حجت الاسلام والمسلمین محمدی گلپایگانی گفت: دو ویژگی برجسته آقای محسنی اژه ای قاطعیت و ساده زیستی است.
میزان   ۱۴۰۰/۰۴/۰۷ - ۱۶:۱۵   + ۱ سایت دیگر  
کبری خدابخش در گفت وگو با میزان پیرامون مضمون کتاب به همین سادگی گفت: کتاب به همین سادگی خاطراتی از ابتدای شکل گیری خانواده های 40 فرمانده از ابتدای انقلاب اسلامی تا پایان هشت سال دفاع مقدس را بیان می کند و به زندگی و ازدواج این 40 فرمانده می پردازد. ...
کیهان   ۱۴۰۰/۰۳/۲۹ - ۲۱:۰۴    
قال الامام علی(ع): ان امامکم قد اکتفی من دنیاه بطمریهًْ، و من طعمه بقرصیه. الاوانکم لاتقدرون علی ذلک، و لکن اعینونی بورع و اجتهاد، و عفهًْ و سداد امام علی(ع) فرمود: آگاه باش! امام شما از دنیای خود به دو جامه فرسوده و دو قرص نان رضایت داده است، بدانید که شما توانایی چنین کاری را ندارید ...
مشرق نیوز   ۱۴۰۰/۰۳/۲۶ - ۲۳:۱۸    
نامزد انتخابات ریاست جمهوری: ساده زیستی از شرایط زندگی من است و زندگی خود را در سطح مردم قرار داده ام.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۳/۲۵ - ۱۹:۳۱   + ۱ سایت دیگر  
مردی که ساده زیستی شهرتش بود، به سادگی باورش می کردند، اما به سادگی از کنار تعهد و مسوولیتش عبور نکرد.
مشرق نیوز   ۱۴۰۰/۰۳/۲۴ - ۰۸:۲۱    
نامزد انتخابات ریاست جمهوری: روحیه من بر پایه ساده زیستی و پرهیز از اشرافیگری است. سطح زندگی من متوسط خوب است و اگر رئیس جمهور شوم باید الگوی مردم باشم.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۰/۰۳/۲۳ - ۱۳:۰۵   + ۳۶ سایت دیگر  
ایسنا : منوچهر متکی در نشست خبری درباره شرایط انتخابات پیش رو گفت: مردم مجدداً در دولت نهم به آینده امیدوار شدند. امروز مردم ما ناراحت و خواهان تغییر هستند. مردم در اوج فساد و پلشتی و حرام خواری، پاکدستی را طلب می کنند. آیت الله رئیسی به دلیل ساده زیستی و پاکدستی اش مطلوب مردم است.
جماران   ۱۴۰۰/۰۳/۲۳ - ۰۸:۵۶   + ۵ سایت دیگر  
به گزارش جماران؛ احمد مسجدجامعی در یادداشتی در روزنامه شرق نوشت: در روزهای اخیر مرحوم سیدعلی اکبر محتشمی پور روی در نقاب خاک کشید. او سال های قبل هم در مقام سفیر ایران در سوریه بر اثر ترور با مرگ روبه رو شده بود و آثار تلخ آن بر پیکر وی تا پایان عمر بر جای ماند. ...
روزنامه جوان آنلاین   ۱۴۰۰/۰۳/۲۱ - ۲۲:۳۵   + ۱ سایت دیگر  
دعوای عقلانیت و نسبت آن با تن پروری به انتخابات هم کشیده شد! جناب عباس عبدی در توئیتی مطلبی را مطرح کرده اند که دیگرانی هم شبیه به آن را می گویند یا این مطلب را باور کرده اند، با آنکه یک جهانی از معارف بشری علیه این مغالطه وهم آلوده است ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۳/۲۱ - ۱۵:۱۹   + ۱ سایت دیگر  
سمنان- ایرنا- امام جمعه دامغان گفت: در انتخابات ریاست جمهوری باید به فردی رای دهیم که توجه به لایه های زیرین جامعه، ساده زیستی و ایستادگی در برابر دشمن را در برنامه داشته باشد.
شبستان   ۱۴۰۰/۰۳/۲۱ - ۱۱:۰۳    
حجت الاسلام نژادصفری ضمن برشمردن ملاک های انتخاب فرد اصلح از منظر نهج البلاغه را، ساده زیستی و توجه به خواست مردم خواند و گفت: مدیریت ناصحیح، خسارات زیادی را متوجه کشور و قشرهای مختلف مردم کرد.
برترین ها   ۱۴۰۰/۰۳/۲۰ - ۲۲:۱۴   + ۴ سایت دیگر  
برترین ها: عباس عبدی، فعال اصلاح طلب به اظهارات برخی کاندیداهای ریاست جمهوری کنایه زد. وی در این باره نوشت: اگر 4 سال با خانواده خود روزی دو وعده خاویار و میگو بخورید و هر وعده یک میلیون تومان باشد، جمعا حدود صدهزار دلار می شود. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۳/۱۹ - ۱۸:۴۱   + ۱ سایت دیگر  
زوج جوان زیرابی با هدف ترویج فرهنگ ساده زیستی زندگی مشترک خود را در کنار شهید مدافع حرم برسنجی آغاز کردند.
قدس آنلاین   ۱۴۰۰/۰۳/۱۹ - ۱۴:۲۳    
امام رضا (ع): به خدا سوگند اگر امر حاکمیت بر مردم، به دست من افتد، غذای ساده می خورم، لباس ساده می پوشم و خود را بخاطر مردم به سختی و مشقت خواهم انداخت.
شعار سال   ۱۴۰۰/۰۳/۱۹ - ۱۱:۴۶    
اینکه ساده زیستی را تنها به ظواهر عوام فریبانه ای، چون آن چه در آشفته بازار سیاست در ایران به حراج گذاشته شده، منحصر بدانیم و تخصص و کارآمدی را در کنارش به قفسه فراموشی بسپاَریم، خروجی آن، همین خواهد شد که تا کنون از عملکرد آقایان در خاطر داریم.
وارث   ۱۴۰۰/۰۳/۱۹ - ۰۶:۰۸    
سیاست مداران، امانتداران خداوند منّان و مردم در اداره صحیح امور سیاسی جامعه اند و یکی از مصداقهای امانت مردم بر مردم، انتخابات به عنوان تبلور اراده مردم بر سرنوشت خویش است و کسی که خود را در معرض انتخاب قرار می دهد، علاوه بر دارا بودن شرایط مُصَرَّح در قانون، نیازمند ویژگی هایی چون عزت نفس ...
بسیج   ۱۴۰۰/۰۳/۱۸ - ۰۸:۰۴    
حجت الاسلام رضایی گفت: مردم ابتدا باید امام و آرمانهای امام (ره) را بشناسند و بعد کسانی را انتخاب کنند که در ساده زیستی و سیرت و عمل به امام و آرمانهای امام نزدیک تر باشد.
حجت الاسلام مهدی مهدوی پور، ساده زیستی امام خمینی(ره) و همراهی ایشان با مردم و دوری از تجمل گرایی را از بارزترین ویژگی های ممتاز امام راحل دانست. به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی ...