چهارشنبه ۰۷ آبانساعت ۰۱:۲۴Oct 2020 28

جدیدترین‌های «ساده زیستی»

ایکنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۲ - ۱۶:۵۷    
در برنامه این هفته درس هایی از قرآن، مباحثی همچون درخواست استاندار خوزستان از امام صادق(ع)، رفع مشکلات محرومان و افراد فرودست، دنیا برای ما و نه ما برای دنیا، رعایت حقوق حیوانات در حکومت اسلامی، قاطعیت و نرمش، رعایت حال بدهکاران و خانواده آن ها و طبیعی بودن زندگی مسئولان نظام اسلامی بیان شد.
هورگان   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۰۹:۱۰    
محمدکریم نعمتی، استاد دانشگاه
بسیج   ۱۳۹۹/۰۷/۲۳ - ۱۸:۳۴   + ۱ سایت دیگر  
مسئول بنیاد تفحص سیره شهدا با اشاره به گوشه هایی از زندگی شهید همدانی و شهید سلیمانی، ساده زیستی را از ویژگی های بارز شهدا به ویژه این دو شهید بزرگ جبهه مقاومت عنوان کرد.
دیجیاتو   ۱۳۹۹/۰۷/۲۱ - ۲۲:۳۴    
دور میدان، سر چهار راه یا شاید هم دم پاساژ می ایستد، ترک یک موتور تقریبا زوار در رفته و گوشی دست دومی را روی پاهاش گذاشته و تقریبا داد می زند که فروش دارم. فروش. زیر قیمت. آنقدر این را می گوید تا یک نفر جلو پایش ترمز بزند و جذب محصولی که در دستان مرد جوان قرار دارد شود ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۰ - ۱۳:۱۴   + ۱ سایت دیگر  
ساری - ایرنا- نماینده ولی فقیه در مازندران با اظهار این که رانت ، انحصار ، فساد ، کم کاری و خیانت در دستگاه های اجرایی نظام جمهوری اسلامی همواره مذموم و نکوهیده است، گفت: ساده زیستی مهم ترین خصیصه انقلاب مستضعفان است و قطعا انقلاب مستضعفان با تجمل گرایی مسئولان منافات دارد.
روابط عمومی صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۷/۲۰ - ۱۲:۵۱   + ۱ سایت دیگر  
برنامه تلویزیونی آبادی با هدف معرفی روستاهای قزوین از این شبکه استانی پخش می شود. به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، برنامه تلویزیونی آبادی با هدف معرفی پتانسیل های اقتصادی، گردشگری و ظرفیت های کارآفرینی روستاهای استان، از سیمای قزوین به نمایش در می آید. ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۷/۱۹ - ۰۹:۳۹   + ۵ سایت دیگر  
نخست وزیر پاکستان با انتقاد از تجمل گرایی سیاستمداران گذشته کشورش بنیانگذار انقلاب اسلامی ایران را الگویی برای سیاستمداران جهان معرفی کرد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۸ - ۱۹:۲۴   + ۳ سایت دیگر  
اسلام آباد- ایرنا- "عمران خان" نخست وزیر پاکستان خطاب به مردم این کشور ضمن بیان ویژگی های بارز بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی ایران، ساده زیستی امام خمینی ره را الگویی برای جوانان کشورش دانست.
نصیر نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۱۷ - ۰۹:۰۹   + ۱۱ سایت دیگر  
حسین کمالی در برنامه ویژه حزب ندای ایرانیان با اشاره به شعارها و ادعاهای نمایندگان در زمان انتخابات مبنی بر انقلابی و ساده زیستی اظهار داشت: دریافت خدمات خاص جزو سنت های مجلس های قبلی هم بوده است ولی چون نمایندگان فعلی ادعا کرده بودند دنبال دریافت و استفاده از هیچ امتیازی نیستند ...
بسیج   ۱۳۹۹/۰۷/۱۶ - ۱۷:۱۴   + ۱ سایت دیگر  
فرمانده سپاه انصارالحسین(ع) استان همدان به تبیین ابعاد شخصیتی شهید همدانی پرداخت و گفت: مهم ترین شاخصه ایشان مردمی بودن و ساده زیستی بود و به واسطه همین خصوصیات محبوبیت بسیاری نزد مردم دارد.
شعار سال   ۱۳۹۹/۰۷/۱۰ - ۱۸:۵۵   + ۱ سایت دیگر  
متن پیش رو یادداشتی از عباس عبدی با عنوان فربهیِ حاشیه لاغریِ متن در انتقاد به عملکرد مجلس یازدهم در مدت کوتاه فعالیتش نگاشته شده است. در این یادداشت می خوانیم: رکیب چند عامل موجب بروز چنین وضعی شده است. علت اصلی، سردادن شعار های پرطمطراقی بود که در انتخابات دادند. در چند زمینه ادعا های زیادی شد ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۰۹ - ۱۰:۵۲   + ۵ سایت دیگر  
نماینده ولی فقیه در استان کردستان گفت: منکرات در جمهوری اسلامی یک سطح بالاتری دارد، امروز باید منکرات را در جمهوری اسلامی بازتعریف کرد مثلا اشرافیگری و تجمل گرایی منکر است و ساده زیستی یک معروف است.
بسیج   ۱۳۹۹/۰۷/۰۸ - ۰۶:۵۵    
جلسه کارگاه سبک زندگی اسلامی توسط پایگاه مقاومت نجمه شهدای خواهر بافق برگزار شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۷/۰۷ - ۱۵:۱۸   + ۱ سایت دیگر  
فیلم خاطره گویی مرتضی حاجی باقری، همرزم سردار سلیمانی از جلسه حاج قاسم در منزل رهبر انقلاب در شبکه های اجتماعی به اشتراک گذاشته شده است.
رسا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۷ - ۱۳:۲۲    
خراسان رضوی - حجت الاسلام والمسلمین فرزانه گفت: برای هر مسؤولی که خدمت کرده و مشکلی از مردم را حل می کند، تهذیب نفس و ساده زیستن یک اصل است و قابل خدشه نیست.
برترین ها / آفتاب نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۰۷ - ۰۷:۲۰   + ۲۶ سایت دیگر  
عباس عبدی در روزنامه اعتماد نوشت: این روزها ریز و درشت به ویژه از اصولگرایان در حال حمله کردن به افراد راه یافته به این مجلس هستند که چرا خودروی دنای اتومات گرفته اید؟ مجلس انقلابی و از این کارها؟! البته این آقایان و خانم ها مستحق آن هستند که چنین حملات تندی متوجه آنان شود ...
همشهری   ۱۳۹۹/۰۷/۰۷ - ۰۰:۰۱   + ۵ سایت دیگر  
اگرچه موج وسیع انتقادات به مجلس درباره تحویل خودرو و واکسن با جمله کوتاه این روال مرسوم ادوار مجلس است پاسخ داده می شود اما همین تک جمله هنوز نتوانسته موج انتقادات را بنشاند ...
رسا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۶ - ۱۹:۵۵    
آیت الله فقیهی با بیان اینکه آیت الله ممدوحی زی طلبگی و ساده زیستی را تا پایان عمر شریف خود حفظ کرد، گفت: هیچ گاه گذشت زمان سبب دست برداشتن وی از ارزشهای انقلاب نشد.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۷/۰۵ - ۱۷:۱۲   + ۱ سایت دیگر  
کرمان - مادر سه شهید به همراه خانواده اش تنها ساکنان روستای روغنوئیه در نزدیکی شهر ماهان هستند و در اوج سادگی روزگار می گذرانند.
رسا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۵ - ۱۱:۰۷    
نماینده مجلس با بیان اینکه چهره علمی آیت الله ممدوحی ناشناخته و نهفته است، گفت: ساده زیستی و تواضع آیت الله ممدوحی مانع معرفی شایسته چهره علمی ایشان به جامعه شد.
خودرو   ۱۳۹۹/۰۷/۰۵ - ۰۹:۳۲   + ۳ سایت دیگر  
اگر چه تحویل خودرو به نمایندگان مجلس در همه دوره ها سابقه داشته اما وضعیت بازار خودرو و وضعیت اقتصادی کشور باعث شده که تحویل خودروی دنا پلاس به نمایندگان به صورت قسطی و با نصف قیمت بازار خبرساز شود. ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۰۵ - ۰۵:۴۱    
نماینده مردم شهرستان های کیار، اردل، فارسان و کوهرنگ در مجلس با بیان اینکه دوران دفاع مقدس اشرافی گری وجود نداشت، گفت: باید همان فرهنگ ایثار، ساده زیستی و تعاون را اکنون نیز در جامعه پیاده کنیم.
نصیر نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۰۴ - ۲۳:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
حجت الاسلام سید حسین حسینی در خطبه های نماز جمعه این هفته شهرستان پردیس در جمع نمازگزاران اظهار داشت: امام راحل و مقام معظم رهبری بر ساده زیستی مسئولان تاکید دارند ، تورم بالا سفره های مردم را خالی و کوچک کرده است. وی ادامه داد: امروز مردم از گرانی مواد غذایی، مسکن، خودرو و اوضاع [...]
پرسش   ۱۳۹۹/۰۷/۰۴ - ۰۹:۰۱    
منتقدین این حرکت نمایندگان مجلس یازدهم آنها را به دو رویی و اقدام برخلاف شرایط سخت اقتصادی مردم و شعارهای ساده زیستی و توجه به معیشت مردم و پرهیز از تبعیض در استفاده از امکانات، متهم کرده اند.
پرسش   ۱۳۹۹/۰۷/۰۴ - ۰۸:۳۱    
منتقدین این حرکت نمایندگان مجلس یازدهم آنها را به دو رویی و اقدام برخلاف شرایط سخت اقتصادی مردم و شعارهای ساده زیستی و توجه به معیشت مردم و پرهیز از تبعیض در استفاده از امکانات، متهم کرده اند.
حوزه   ۱۳۹۹/۰۷/۰۳ - ۲۲:۱۹    
حوزه/ استاد حوزه علمیه لرستان گفت: ساده زیستی و مردم داری از ویژگی های بارز مرحوم آیت الله سید محمد جزایری بود.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۰۳ - ۰۹:۴۳    
سه نماینده مردم استان در مجلس با اشاره به لزوم ساده زیستی برای مسؤولان تاکید کردند که خودروی دناپلاس را از مجلس نگرفته اند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۷/۰۲ - ۱۹:۱۶   + ۱ سایت دیگر  
گروه استان ها مرجع تقلید شیعیان گفت: آیت الله ممدوحی درتقوی وتدین، درتواضع واخلاق وساده زیستی ومتانت ممتاز بود.
وقت نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۰۲ - ۱۷:۱۶   + ۳ سایت دیگر  
وقت نیوز -چرا نمایندگان تازه به بهارستان رسیده با آن همه شعار ساده زیستی، عدالت محوری، فساد ستیزی و رانت ستیزی هنوز شش ماه از آغاز مجلس سپری نشده، برای دریافت وام مسکن، خودرو و ... باید به این راحتی همه آن شعار ها را فراموش و به دنبال توجیه اقدام صورت گرفته باشند؟
تابناک ایلام   ۱۳۹۹/۰۷/۰۲ - ۱۷:۱۶    
تاسفانه نمایندگان انقلابی علی رغم آگاهی کامل از وضعیت و مشکلات اقتصادی و کوچیکتر شدن سفره مردم به جای اینکه به فکر خدمت و حل مشکلات مردم باشند به دنبال رفاه طلبی و مال اندوزی در سایه تحریم و فشار اقتصادی که بر مردم تحمل شده هستند که این روش با روحیه انقلابیگری در تضاد است !
شفقنا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۲ - ۱۳:۵۸   + ۱۰ سایت دیگر  
شفقنا- حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی ضمن تسلیت درگذشت آیت الله ممدوحی گفتند: این شخصیت بزرگوار در تقوی و تدین در تواضع و اخلاق و ساده زیستی و متانت ممتاز بود. به گزارش شفقنا، متن پیام مرجع تقلید شیعیان که در اختیار شفقنا قرار گرفت، به شرح زیر است: بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِیمِ ...
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۶/۳۱ - ۱۳:۱۵    
سنندج - نماینده ولی فقیه دراستان کردستان گفت: صفات فاضله اطاعت، معنویت، اخلاص، شجاعت و ساده زیستی رمز پیروزی رزمندگان بر دشمن در جبهه های هشت سال دفاع بود.
شبستان   ۱۳۹۹/۰۶/۳۱ - ۱۲:۴۳   + ۴ سایت دیگر  
حجت الاسلام علیرضا پورذهبی گفت: ساده زیستی از ویژگی بارز رزمندگان ایران اسلامی در طول هشت سال دفاع مقدس بود و ساده زیستی در منش و رفتار آنها به گونه ای بود که در نوع رفتار و زندگی آنها کسی فرمانده را از رزمنده تشخیص نمی داد.
میزان   ۱۳۹۹/۰۶/۲۹ - ۱۴:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
صفحه ememkhomeini منتسب به بنیانگذار انقلاب اسلامی، بخشی از سخنان امام خمینی (ره) را در رابطه با ضرورت ساده زیستی در سال 63 منتشر کرد و به نقل از ایشان نوشت ...
روابط عمومی صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۶/۲۹ - ۱۳:۵۹   + ۱ سایت دیگر  
رادیو گیلان در برنامه آیینه زندگی ، به اهمیت و جایگاه خانواده به عنوان نهاد پایه و اهمیت سبک زندگی ایرانی-اسلامی می پردازد. به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، برنامه آیینه زندگی به جایگاه خانواده به عنوان نهاد پایه و اهمیت سبک زندگی ایرانی-اسلامی ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۶/۲۹ - ۱۰:۴۵   + ۲ سایت دیگر  
زوج جوان آملی باهدف ترویج فرهنگ ساده زیستی ، مراسم عقد و آغاز زندگی مشترک خود را در گلزار شهدای گمنام این شهر برگزار کردند.
جماران   ۱۳۹۹/۰۶/۲۸ - ۰۲:۴۰    
پایگاه خبری جماران: در میان عالمان دین که در دوران معاصر می زیسته اند، مدرس یکی از زاهدترین، سخت کوش ترین و سیاستمدارترین آنان بشمار میرود. مدرس مردی با تقوا و زیرک و خداترس بود، وپارسایی و ساده زیستی او زبانزد همگان بود. دلسوزی، مبارزه با استبداد و استعمار از خصوصیات بارز وی بشمار می آمد ...
حوزه علمیه خواهران   ۱۳۹۹/۰۶/۲۶ - ۰۹:۲۳   + ۲ سایت دیگر  
رئیس هیئت امنا مدرسه علمیه خواهران گفت: ساده زیستی و مردمی بودن سبب جاودانه شدن عالِم می شود.
تقریب   ۱۳۹۹/۰۶/۲۴ - ۱۵:۰۶    
رئیس بسیج جامعه زنان اظهار داشت: یکی از وجوه بسیار ارزشمند دکتر طوبی کرمانی، جنبه مردمی بودن و ساده زیستی ایشان بود.
بهار نیوز   ۱۳۹۹/۰۶/۲۳ - ۱۶:۲۶   + ۸ سایت دیگر  
ابوالفضل فاتح مهم ترین شاخصه آیت الله صانعی تمایز فکری و سلوکی ایشان در سه دهه ی اخیر است. مخصوصا آن گاه که از دایره حجاب آفرین حکومت دورتر می شوند و با کنار زدن پرده ها و به دور از مصلحت های دست و پاگیر، به ندای وجدان بیدارشان و فکر پویایشان آزاده تر پاسخ می دهند ...
شفقنا   ۱۳۹۹/۰۶/۲۲ - ۱۲:۱۶   + ۱۹ سایت دیگر  
شفقنا- رییس شورای اسلامی شهر تهران در پیامی ارتحال حضرت آیت الله العظمی صانعی را تسلیت گفت. به گزارش شفقنا، در متن پیام محسن هاشمی آمده است: اذا مات العالم ثلم فی الاسلام ثلمه لا یسدها شی رحلت حضرت آیت الله صانعی، از پیشگامان نهضت و از برجسته ترین شاگردان امام خمینی موجب تاثر گردید. ...
ایران جیب   ۱۳۹۹/۰۶/۲۲ - ۰۸:۴۱   + ۷ سایت دیگر  
اصولگرایان این روزها با مشکل جدی مواجه هستند، آنانی که عمری شعار ساده زیستی سر می دادند و رقیب سیاسی خود را متهم به حمایت از نظام سرمایه داری ...
دانا   ۱۳۹۹/۰۶/۲۱ - ۱۳:۲۸    
سبک زندگی عشایر از دیرباز مورد استقبال همه علاقمندان به ساده زیستی و گردشگری روستایی و عشایری است که عشایر شهرستان لنده نیز باوجود همه پیشرفت ها هنوز این ساده زیستی را حفظ کردند.
شفقنا   ۱۳۹۹/۰۶/۲۰ - ۱۲:۴۴   + ۲ سایت دیگر  
شفقنا- حضرت آیت الله العظمی سبحانی در پیامی به همایش بزرگداشت آیت الله مدنی در آذربایجان عنوان کردند: آیت الله مدنی (ره) همواره خدمت را بر مقام ترجیح می داد؛ در زهد و ساده زیستی الگو و در رعایت اصول اخلاقی، مظهر تواضع و فروتنی بود. بسم اللّه الرحمن الرحیم ...
برترین ها / شعار سال   ۱۳۹۹/۰۶/۱۲ - ۰۷:۳۰   + ۳۵ سایت دیگر  
روزنامه شرق: گفت وگو با مهندس بهزاد نبوی، دوست، هم رزم و عضو کابینه شهید رجایی و نیز قدیمی ترین چریک ایران، با شرایط جسمی که ایشان داشت، چندان آسان نبود؛ اما با بزرگواری و محبت این گفت وگو را پذیرفتند و متأسفانه تا چاپ این مصاحبه به خاطر آسیب دیدگی چندروزی در بیمارستان بستری شدند ...
میزان   ۱۳۹۹/۰۶/۱۲ - ۱۰:۲۵   + ۲ سایت دیگر  
خبرگزاری میزان- کیانو ریوز بازیگر ستاره سینمای هالیوود که در ایران بیشتر برای در فیلم های همچون ماتریکس و کنستانتین مشهور است امروز شمع تولد 55 سالگی خود را خاموش خواهد کرد. بازیگری که به واسطه ساده زیستی خود از جمله ستاره های محبوب هالیوود به شمار می رود. تاریخ انتشار: 10:24 - 12 شهریور 1399 ...
شبستان   ۱۳۹۹/۰۶/۱۱ - ۱۱:۲۰   + ۱ سایت دیگر  
حجت الاسلام داداش زاده گفت: شهیدان رجایی و باهنر درس ساده زیستی و خدمت صادقانه را به ما آموختند.
شفقنا   ۱۳۹۹/۰۶/۰۸ - ۱۷:۴۱    
شفقنا – چهار روز پسش از شهادت شهیدان رجایی و باهنر، آیت الله هاشمی رفسنجانی در خطبه های نماز جمعه تهران به بیان خاطراتی از دوران مبارزات و همچنین ساده زیستی و زهد شهید رجایی پرداخت. به گزارش شفقنا، ویدئویی از این خطبه را می بینید: انتهای پیام ...
جماران   ۱۳۹۹/۰۶/۰۸ - ۰۰:۰۴    
به گزارش جماران؛ محسن هاشمی رفسنجانی با انتشار کلیپی در صفحه توییترش نوشت: روایت سوزناک ⁧آیت الله هاشمی از ⁧شهیدرجایی⁩ و شکنجه هایش در زندان ⁧ساواک⁩؛ گریه هاشمی برای اخلاص، عرفان و ساده زیستی رجایی: 27 ماه در سلول انفرادی بود ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۶/۰۶ - ۱۴:۴۰    
امام جمعه پارس آباد گفت: ولایت پذیری، شجاعت و ساده زیستی از خصوصیات بارز و منحصر به فرد شهیدان رجایی و باهنر بود و جامعه ما نیازمند روحیه انقلابی و جهادی است.