دوشنبه ۲۹ دیساعت ۰۱:۱۵Jan 2021 18
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «رآکتور تهران»

ایسکانیوز   ۱۳۹۹/۱۰/۲۵ - ۰۸:۴۵   + ۱۰ سایت دیگر  
آژانس بین المللی انرژی اتمی آغاز فعالیت ایران برای طراحی یک نوع ارتقا یافته از سوخت رآکتور تحقیقاتی تهران را تأیید کرد.
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۳۹۹/۱۰/۲۴ - ۲۰:۵۸   + ۳ سایت دیگر  
اقتصاد ایران: سفیر و نماینده دائم کشورمان نزد سازمان های بین المللی مستقر در وین از آغاز فعالیت تحقیق و توسعه برای طراحی نوع ارتقا یافته سوخت رآکتور تحقیقاتی تهران خبر داد.
انتخاب   ۱۳۹۹/۱۰/۲۴ - ۱۸:۰۵    
سفیر و نماینده دائم کشورمان نزد سازمان های بین المللی مستقر در وین از آغاز فعالیت تحقیق و توسعه برای طراحی نوع ارتقا یافته سوخت رآکتور تحقیقاتی تهران خبر داد ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۰/۲۴ - ۱۷:۵۸   + ۷۷ سایت دیگر  
لندن – ایرنا – سفیر و نماینده دائم جمهوری اسلامی ایران نزد سازمان های بین المللی در وین روز چهارشنبه اعلام کرد که فعالیت تحقیق و توسعه برای طراحی نوع ارتقا یافته سوخت رآکتور تحقیقاتی تهران، آغاز شد.
رادیو گفت و گو   ۱۳۹۹/۱۰/۱۷ - ۰۸:۲۳   + ۱ سایت دیگر  
برنامه رویداد رادیو گفت وگو در خصوص آغاز تولید اورانیوم 20 درصدی در فوردو با دکتر شیخ عطار، دیپلمات با سابقه کشور به صورت تلفنی گفت و گو کرد. شیخ عطار از منظر فنی به اهمیت غنی سازی اورانیوم 20 درصد اشاره کرد و گفت ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۱۰/۱۶ - ۱۲:۲۳   + ۶ سایت دیگر  
رییس سازمان انرژی اتمی : به افتخار شهید محسن فخری زاده دانشمند برجسته هسته ای و دفاعی کشور و تلاش های وی، قلب سایت هسته ای تهران به نام این شهید نام گذاری شد.
برترین ها / 55آنلاین   ۱۳۹۹/۱۰/۱۶ - ۰۸:۴۱   + ۲۷ سایت دیگر  
حسین شریعتمداری مدیرمسئول کیهان طی یادداشتی به آغاز غنی سازی 20درصدی در سایت فردو واکنش نشان داد. شریعتمداری نوشت: * دیروز غنی سازی اورانیوم با غنای 20 درصد که پس از اجرایی شدن برجام متوقف شده بود در سایت فردو از سر گرفته شد ...
ایلنا   ۱۳۹۹/۱۰/۱۵ - ۲۳:۴۲   + ۹ سایت دیگر  
معاون سیاسی وزیر امور خارجه گفت: راکتور تهران هم تحقیقاتی و هم تولید کننده رادیو داروهاست که بیش از یک میلیون نفر در کشور به این رادیو دارو ها نیاز دارند و این ضرورتی برای کشورمان است که تعطیل شدنی نیست.
مشرق نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۲۲:۳۸   + ۸ سایت دیگر  
تهدید واقعی، خودتحریمی است نه تحریم. تحریم برای نخبگان مسئولیت شناس ما، فرصت است. دشمن، سوخت 20 درصد رآکتور تهران را تحریم کرد، با همت شهید شهریاری و دوستانش، همان را تولید کردیم.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۸/۰۸/۱۴ - ۲۱:۴۰   + ۳۱ سایت دیگر  
رئیس سازمان انرژی اتمی گفت: چنانچه ذخیره اورانیوم رآکتور تهران تمام شود، طبق برجام می توانیم ذخیره 20 درصد آن را تولید کنیم.
دنیای اقتصاد   ۱۳۹۸/۰۴/۲۶ - ۰۰:۰۷    
خانه ملت : بهروز کمالوندی، سخنگوی سازمان انرژی اتمی گفت: در حال حاضر نیاز فعلی کشور 5/ 4 درصد اورانیوم غنی سازی شده است؛ اما اگر رآکتور تهران به سوخت نیاز داشته باشد تا چند سال آینده سوخت مورد نیاز تامین است و در صورتی که این سوخت به ایران تحویل داده نشود ما می توانیم آن را تولید کنیم ...
عصر ایران   ۱۳۹۸/۰۴/۲۵ - ۱۵:۴۶   + ۱۰۲ سایت دیگر  
در حال حاضر نیاز فعلی کشور 4.5 درصد اورانیوم غنی سازی شده است اما اگر رآکتور تهران به سوخت نیاز داشته باشد- تا چند سال آینده سوخت موردنیاز تأمین است و در صورتی که این سوخت به ایران تحویل داده نشود ما می توانیم آن را تولید کنیم.
مشرق نیوز   ۱۳۹۸/۰۴/۱۶ - ۱۲:۱۳   + ۲ سایت دیگر  
کمالوندی سخنگوی سازمان انرژی اتمی ایران: فعلا نیاز به تامین سوخت راکتور تهران نداریم/ هدف ما تامین سوخت برای نیروگاههای قدرت است و شیب ذخایر ما رو به بالاست.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۰۳/۲۷ - ۱۳:۴۱   + ۲ سایت دیگر  
سخنگوی سازمان انرژی اتمی درخصوص فراتر رفتن از سقف 3.67 درصد گفت: دو سناریو وجود دارد، یکی این است که غنی سازی فراتر از 3.67 درصد را برای نیاز بوشهر تعریف کنیم که می شود 5 درصد، یا برای رآکتور تهران تعریف کنیم که 20 درصد می شود.
کیهان   ۱۳۹۸/۰۱/۲۷ - ۲۰:۳۵    
سهراب صلاحی وقوع فتنه 88 سبب تغییر محاسبه آمریکا گردید. آنها که دو روز قبل از انتخابات رسماً تشریک منافع ایران و آمریکا در منطقه را تقاضا کرده بودند، سه ماه بعد خواستار دریافت 1200 کیلوگرم اورانیوم 5/3 درصد ایران به صورت یکجا ...
توسعه   ۱۳۹۷/۱۱/۰۴ - ۰۹:۳۶   + ۱ سایت دیگر  
علی اکبر صالحی، رییس سازمان انرژی اتمی بعداز ظهر روز سه شنبه در برنامه رو در رو شبکه چهار سیما، پیرامون عملکرد و دستاوردهای فناوری هسته ای در آستانه چهل سالگی انقلاب اسلامی گفت ...
ایران خبر   ۱۳۹۷/۱۰/۲۳ - ۱۶:۵۷   + ۳۵ سایت دیگر  
رییس سازمان انرژی اتمی اعلام کرد: ایران برای نخستین بار موفق شد طراحی سوخت مدرن 20 درصد برای استفاده در راکتور تهران را آغاز کند.
میزان   ۱۳۹۷/۱۰/۲۳ - ۱۴:۲۰   + ۴ سایت دیگر  
خبرگزاری میزان- صالحی رئیس انرژی اتمی از موفقیت دانشمندان هسته ای کشورمان برای نخستین بار در طراحی سوخت مدرن 20 درصد خبر داد.
ایسنا   ۱۳۹۷/۱۰/۲۳ - ۱۲:۴۸   + ۱۰۸ سایت دیگر  
رییس سازمان انرژی اتمی اعلام کرد: ایران برای نخستین بار موفق شد طراحی سوخت مدرن 20 درصد برای استفاده در راکتور تهران را آغاز کند.
برترین ها / تهران 24   ۱۳۹۷/۰۶/۱۸ - ۱۶:۳۱   + ۴۹ سایت دیگر  
روزنامه ایران: علی اکبر صالحی گفت: به دستور حضرت آقا، یک سالن بسیار پیشرفته ساخت سانتریفیوژ های مدرن تجهیز و راه اندازی شده است. علی اکبر صالحی رئیس سازمان انرژی اتمی با اشاره به بازسازی راکتور تهران گفت: رآکتور تهران دیگر اصلاً رآکتور دوسال پیش نیست و کاملاً بازسازی شده است ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۷/۰۱/۲۰ - ۱۵:۳۶    
معاون رئیس سازمان انرژی اتمی گفت: در حوزه پزشکی هسته ای به صورت آرام در حرکت هستیم و هرسال چندین رادیو داروی جدید توسط دانشمندان ایرانی تولید می شود. ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۷/۰۱/۲۰ - ۱۰:۵۶   + ۱ سایت دیگر  
مشاور رئیس سازمان انرژی گفت: فعالیت های توسعه ای باعث شد تا راکتور تهران علاوه بر خدمات پژوهشی، در زیرساخت های صنعت هسته ای هم سرویس ارائه دهد. به گزارش خبرنگار حوزه سیاست خارجی گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان ...
شبستان   ۱۳۹۷/۰۱/۲۰ - ۱۰:۴۵   + ۸ سایت دیگر  
خبرگزاری شبستان: در مراسم دوازدهمین سالروز ملی فناوری هسته ای که در سالن اجلاس سران در حال برگزاری است ساخت تست لوپ های سوخت دوبار و ده بار در راکتور تهران با دستور رئیس جمهور به بهره برداری رسید.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۷/۰۱/۱۸ - ۲۱:۳۴   + ۱ سایت دیگر  
رئیس سازمان انرژی اتمی درخصوص جوان سازی رآکتور تهران توضیح داد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۶/۰۹/۲۷ - ۱۶:۳۰    
اعضای کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی از مرکز هسته ای یو سی اف اصفهان بازدید کردند.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۶/۰۸/۲۱ - ۱۷:۵۰   + ۷۳ سایت دیگر  
رییس سازمان انرژی اتمی در مراسم گرامیداشت پنجاهمین سالگرد فعالیت راکتور تحقیقاتی تهران گفت: اگر برجام بهم بخورد ما آن ها را حیرت زده خواهیم کرد.
ایسنا   ۱۳۹۶/۰۸/۲۰ - ۱۲:۳۵   + ۱۰ سایت دیگر  
مراسم پنجاهمین سال فعالیت راکتور تحقیقاتی تهران با حضور رییس سازمان انرژی اتمی و کارکنان و مدیران این سازمان و راکتور برگزار شد.
عصر ایران   ۱۳۹۵/۱۲/۰۶ - ۲۰:۴۴   + ۵۳ سایت دیگر  
نماینده ایران در آژانس با اشاره به انتشار اولین گزارش آمانو در سال 2017 گفت که این گزارش تایید کرده که تمام فعالیت های هسته ای ایران در چارچوب برجام پیش می رود. ...
میزان   ۱۳۹۵/۱۱/۱۵ - ۰۹:۲۰   + ۲ سایت دیگر  
خبرگزاری میزان- اسماعیل کوثری در واکنش به جلسه اضطراری شورای امنیت برای محکومیت ایران به خاطر ساخت موشک بالستیک گفت: سازمان ملل که باید حامی دولت ها و کشورها باشد، دست 4 کشور افتاده و آنها هم هر غلطی که دلشان می خواهد می کنند.
میزان   ۱۳۹۵/۱۱/۱۱ - ۰۷:۰۰   + ۳۵ سایت دیگر  
خبرگزاری میزان- سخنگوی سازمان انرژی اتمی با بیان ابعاد مختلف سانتریفیوژهای IR8 به چگونگی روند غنی سازی بیشتر از 6 هزار سو از سال دهم برجام به بعد پرداخت.
بسیج   ۱۳۹۵/۰۵/۰۵ - ۱۴:۱۲   + ۸ سایت دیگر  
ریچارد استون در بخشی از برنامه دیدار از سازمان انرژی اتمی از راکتور تحقیقاتی تهران و توکامک در پژوهشکده گداخت هسته ای دیدن کرد و از نزدیک با توانمندی های متخصصان سازمان آشنا شد. وی پیش از این از مرکز توکامک دانشگاه آزاد اسلامی دیدن کرده بود.
دانا   ۱۳۹۵/۰۱/۲۲ - ۰۹:۵۰    
رئیس سازمان انرژی اتمی گفت:اگر بتوانیم برای راکتور اراک تاییدیه بگیریم توانسته ایم دستاورد بزرگی را برای کشورمان کسب کنیم، خیالمان از آب سنگین راحت است زیرا در شرایط خوبی قرار دارد.
ایران خبر   ۱۳۹۵/۰۱/۲۲ - ۰۹:۰۳   + ۹ سایت دیگر  
رئیس سازمان انرژی اتمی در برنامه گفتگوی ویژه خبری با تاکید بر این که چرخه غنی سازی آب سنگین سرجای خودش است گفت: خوشبختانه توانستیم سوخت آب سنگین را تولید کنیم و این سوخت را در ظرف یکی دو سال آینده در راکتور تهران قرار خواهیم داد.
ایسنا   ۱۳۹۵/۰۱/۲۱ - ۱۱:۲۷   + ۵ سایت دیگر  
یک مقام سازمان انرژی اتمی از قرار گرفتن دو مجتمع سوخت تست رآکتورهای قدرت و رآکتور مدرن شده اراک در قلب راکتور تهران ظرف روزهای آینده برای انجام مراحل تست غیر مخرب خبر داد. ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۴/۱۲/۱۸ - ۱۸:۱۵    
به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس ، جمعی از استادان گروه های معارف دانشگاه های استان های سمنان، مازندران و بوشهر، فردا از راکتور تحقیقاتی تهران، آزمایشگاه رادیو دارو و نمایشگاه دستاوردهای دفاعی بازدید خواهند کرد. ...
دولت بهار   ۱۳۹۴/۱۲/۰۵ - ۲۰:۰۰    
دولت بهار: یک منبع آگاه در سازمان انرژی اتمی در گفتگو با نسیم آنلاین ضمن تایید خبر بازدید خبرنگاران اعلام کرد؛ خبرنگاران خارجی که برای پوشش اخبار انتخابات به ایران آمده اند، با دعوت اداره کل رسانه های خارجی وزارت ارشاد از رآکتور تهران و رادیوداروها ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۴/۱۱/۱۴ - ۱۶:۳۱   + ۸ سایت دیگر  
به گزارش گروه فضای مجازی خبرگزاری فارس ، بخش اول گفت و گوی پایگاه خبری شیرازه با فریدون عباسی رئیس پیشین سازمان انرژی اتمی را می خوانید: فریدون عباسی در این گفت و گو با بیان اینکه راکتور تحقیقاتی تهران از نوع راکتورهای استخری آب سبک هست و دهه چهل هجری شمسی کار ساخت آن شروع شد و حدود سال 48 به ...
صراط نیوز   ۱۳۹۴/۰۸/۱۹ - ۱۱:۰۳   + ۲ سایت دیگر  
سفرا و رؤسای نمایندگی های سیاسی جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور از رآکتور تحقیقاتی تهران در سازمان انرژی اتمی بازدید کردند.
598   ۱۳۹۴/۰۸/۱۴ - ۰۹:۴۰   + ۲۷ سایت دیگر  
رئیس سابق سازمان انرژی اتمی ایران گفت: برجام یک سری تکالیف را به ما تحمیل کرد و در اصل ما تنها کف خواسته هایمان را گرفتیم.
دیار میرزا   ۱۳۹۴/۰۶/۲۹ - ۱۷:۵۵   + ۱۰۱ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا آمانو با بیان اینکه آژانس یک نهاد مستقل، فنی و بی طرف است گفت: ما به اساسنامه توافق پادمانی متعهد هستیم و شخصا به همکاری با ایران در راستای ایجاد اعتماد بین المللی در خصوص برنامه هسته ای پایبند هستیم.
روزنامه جوان آنلاین   ۱۳۹۴/۰۵/۰۹ - ۱۱:۲۴   + ۴۱ سایت دیگر  
عضو ارشد تیم مذاکره کننده هسته ای گفت: وزیران خارجه اروپا برای سفر به ایران صف کشیده اند اما این به آن معنا نیست که هر چه بخواهند تقدیم می کنیم بلکه انتخاب کننده ما هستیم ضمن اینکه اقتصاد مقاومتی به معنای اقتصاد انزواگرایانه نیست.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۴/۰۵/۰۸ - ۱۴:۴۹   + ۴۸ سایت دیگر  
به گزارش گروه سیاست خارجی خبرگزاری فارس ، سید عباس عراقچی عضو ارشد تیم مذاکره کننده هسته ای در نشست اخیر خود با اعضای کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی که امروز (پنج شنبه) از شبکه خبر پخش شد گفت: وزیران امور خارجه اروپا برای سفر به ایران صف کشیده و به ترتیب ایستاده اند ...
اقتصاد آنلاین / نماینده   ۱۳۹۴/۰۲/۲۱ - ۱۱:۳۲   + ۱۴ سایت دیگر  
رئیس سازمان انرژی اتمی کشورمان گفت: از حالا طرف مقابل روی یکسری از مسائل دبه درآورده روی موضوعاتی که بر سر آنها تفاهم کرده ایم، دبه می کند، اما من مطمئنم در مجموع مذاکرات به نتیجه خواهد رسید.
خانه ملت   ۱۳۹۴/۰۲/۰۵ - ۱۴:۳۱   + ۳ سایت دیگر  
رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در خصوص توقف غنی سازی در فوردو نیز گفت:حرف آن ها مبنی بر این که ما درفوردو غنی سازی را نداشته باشیم از هیچ منطقی برخوردار نیست چرا که فلسفه وجودی فوردو غیر قابل حمله و از بین رفتن است.
55آنلاین   ۱۳۹۴/۰۱/۱۱ - ۰۱:۱۲   + ۲ سایت دیگر  
علی اکبر صالحی رییس سازمان انرژی اتمی گفت: اتاق کنترل جدید راکتور تحقیقاتی تهران، جدیدترین اتاق کنترل یک راکتور تحقیقاتی است که به همت جوانان غیور ایران ساخته شده است.