چهارشنبه ۳۰ مهرساعت ۰۹:۱۰Oct 2020 21

جدیدترین‌های «فرشچیان»

مشرق نیوز   ۵ ساعت پیش    
به گزارش مشرق، یک کاربر فضای مجازی با انتشار تصویری از دست خط فرشچیان در توییتر نوشت: محمود فرشچیان خطش این جوری بوده بعد نگارگر شده یا اول نگارگر شده بعداً خطش این جوری شده؟ زیباست به نظرم.
رادیو فرهنگ   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۱۰:۴۵   + ۱ سایت دیگر  
رادیو فرهنگ که چندی است آیین گرامی داشت استاد محمود فرشچیان را روی آنتن برده است، امروز سه شنبه 29 مهرماه روایت امیر رضایی نبرد را که مقالات و کتاب هایی درباره زندگی محمود فرشچیان نوشته پخش می کند. ...
پرسش   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۲۳:۱۱   + ۱ سایت دیگر  
استاد فرشچیان در نامه ای که با دستخط خود منتشر کرده، از مسئولان مربوط خواسته است به هیج عنوان اجازه ندهند که با بلندمرتبه سازی و ساختمان های بی رویه در اطراف چهارباغ یا در راسته زاینده رود، زیان غیرقابل جبرانی به اصالت شهر اصفهان وارد آید .
حامیان ولایت   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۱۸:۰۱   + ۲ سایت دیگر  
استاد فرشچیان می گوید: سال 59 برای عمل قلب به آمریکا رفته بودم... آنجا برای طولانی مدت در هتل بودم و تصمیم گرفتم تابلوی ضامن آهو را بکشم. وقتی به قسمت های چهره مبارک امام رضا(ع) که رسیدم، به دلم افتاد که تمثال حضرت را بکشم.
برترین ها / ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۱۰:۲۷   + ۲۰ سایت دیگر  
خبرگزاری ایسنا: محمود فرشچیان خطاب به مسئولان میراث فرهنگی کشور گفت: به هیج عنوان اجازه ندهید که با بلندمرتبه سازی و (ساخت) ساختمان های بی رویه در اطراف چهارباغ یا در راسته زاینده رود زیانِ غیرقابل جبرانی به اصالت شهر اصفهان وارد آید. ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۱۲:۳۵   + ۵ سایت دیگر  
ماجرای شفای دست استاد محمود فرشچیان توسط حضرت امام رضا(علیه السلام) را ببینید.
برترین ها / خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۲۶ - ۱۶:۴۸   + ۱۴ سایت دیگر  
خبرگزاری فارس: سیدعلیرضا ذاکری، طراح گرافیک و نقاش پیشکسوت در سالروز شهادت حضرت رضا(ع)، خاطره ای از مراسم افتتاح مرکز فرهنگی و انتشارات فرهنگسرا با حضور استاد محمود فرشچیان (سال 1375 در مشهد) نقل کرده است: ...
برترین ها / خبر آنلاین   ۱۳۹۹/۰۷/۲۶ - ۰۲:۲۷   + ۱۷ سایت دیگر  
خبرگزاری ایسنا: روایت ضمانت امام رضا (ع) برای یک آهو را شاید بارها و بارها شنیده باشیم. داستانی که سال ها قبل توسط محمود فرشچیان به زبان رنگ ها روایت شد تا این بار هنر حافظ تاریخ باشد. ...
رادیو فرهنگ   ۱۳۹۹/۰۷/۲۲ - ۱۲:۱۹   + ۲ سایت دیگر  
محمود فرشچیان بنیانگذار مکتبی در نقاشی ایرانی است که پایبند به شکل کلاسیک همراه با استفاده از تکنیک های جدید برای توسعه دامنه نقاشی ایرانی شد. در برنامه فرزانگان فرهنگ این هفته، سه شنبه 22 مهرماه ، دکتر خشایار قاضی زاده استاد دانشگاه به معرفی و بررسی مختصات هنری آثار استاد فرشچیان می پردازد. ...
خبرگزاری دانشجو   ۱۳۹۹/۰۷/۲۲ - ۰۸:۰۶   + ۱ سایت دیگر  
رئیس دانشگاه استاد فرشچیان گفت: وزارت علوم هنوز مانند گذشته تحت سیطره علوم طبیعی و مهندسی قرار دارد و در آیین نامه ارتقای اساتید هیچ جایی برای هنرمندان و شاخص های هنری و ادبی باقی نگذاشته است.
موج   ۱۳۹۹/۰۷/۱۹ - ۱۴:۳۲    
اکرم یونسی مربی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان شهر خمینی شهر برگزیده قصه تابلوی عصر عاشورا استاد فرشچیان شد.
بسیج   ۱۳۹۹/۰۷/۱۸ - ۱۴:۳۳   + ۶ سایت دیگر  
هر وقت به تابلوی نقاشی هنرمندانه فرشچیان می اندیشم و تحسین اهل ذوق ودل را می بینم به این فکر می افتم راستی چه کار کنیم استان البرز و شهر کرج با نگاه به یک تابلو همه عظمت فرزندان عاشورایی خودرا به تماشا بنشینند.
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۶ - ۱۷:۴۱   + ۱ سایت دیگر  
نماینده مردم همدانو فامنین در مجلس شورای اسلامی از هزینه 500 میلیارد تومانی برای مرکز جامع سرطان فرشچیان همدان خبر داد.
ایسکانیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۱۶ - ۱۰:۳۰   + ۵ سایت دیگر  
نمایشگاه اربعین نقش (جلوه اربعین حسینی در آثار اساتید نگارگر و نقاش ایرانی) در دانشگاه آزاد اسلامی واحد هنرهای اسلامی ایرانی استاد فرشچیان برگزار می شود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۷/۱۵ - ۱۲:۳۱    
نخستین عمل آنژیو پلاستی قلب برروی بانوی 69 ساله عراقی دربیمارستان قلب وعروق فرشچیان همدان باموفقیت انجام شد.
خبرگزاری دانشجو   ۱۳۹۹/۰۷/۱۵ - ۰۸:۰۶   + ۱ سایت دیگر  
رئیس دانشگاه استاد فرشچیان گفت: متاسفانه شورای گسترش وزارت علوم، تحقیقات و فناوری اعلام کرده که موافق شیوه استاد - شاگردی نیست و مجوز آن را صادر نمی کند.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۴ - ۱۰:۱۱   + ۲ سایت دیگر  
همدان- ایرنا- مرکز جامع سرطان یکی از طرح های ملی همدان به همت بنیاد فرشچیان کلید خورده است و اکنون با تزریق اعتبارات دولتی در حال شتاب است تا در دولت تدبیر و امید به ثمر بنشیند.
ایبنا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۳ - ۱۷:۰۲    
به گفته محمدرضا رضایی، پژوهشگر و روزنامه نگار علم ارسال نخستین قرآن چاپ ایران و کارت پستال های مینیاتورهای استاد فرشچیان به ایستگاه فضایی بین المللی، تنهاگوشه ای از خدمات برزو به جامعه فرهنگی و علمی ایران طی چهار دهه گذشته بود.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۳ - ۱۰:۲۳   + ۵ سایت دیگر  
ارسال نخستین قرآن چاپ ایران و کارت پستال های مینیاتورهای استاد فرشچیان به ایستگاه فضایی بین المللی و دعوت از فضانوردان به ایران تنها گوشه ای از فعالیت های سیروس برزو روزنامه نگار پیشکسوت فضایی است که بامداد امروز یکشنبه دار فانی را وداع گفت.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۲ - ۱۵:۵۲   + ۹ سایت دیگر  
در سومین جلسه شورای هنر شورای عالی انقلاب فرهنگی مشکلات دانشگاه هنرهای اسلامی _ ایرانی استاد محمود فرشچیان در راستای جذب دانشجو به شیوه استاد – شاگردی مورد بررسی قرار گرفت.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۷/۱۲ - ۱۵:۰۸   + ۴ سایت دیگر  
سرپرست دانشگاه استاد فرشچیان گفت: شورای گسترش وزارت علوم موافق شیوه استاد - شاگردی در این دانشگاه نیست و مجوز آن را صادر نمی کند که این موضوع بر خلاف اساسنامه دانشگاه است.
عصر همدان   ۱۳۹۹/۰۷/۱۲ - ۱۰:۳۷   + ۳ سایت دیگر  
به گزارش عصر همدان ، همانگونه که در تصویر مشخص است، پروژه اسکای مال در بین دو مرکز درمانی سینا و فرشچیان قرار دارد؛ این دو مرکز که مراکز تخصصی اعصاب و روان نیز هستند می بایست سر و صدای ناشی از گود برداری و سنگ شکنی و حمل خاک توسط ماشین آلات سنگین را در طول چندین سال برای ساخت پروژه و پس از آن در ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۷/۱۰ - ۰۰:۱۰   + ۲۹ سایت دیگر  
وزیر ارشاد گفت:برای رفع مشکلات دانشگاه فرشچیان در شورای هنر مقرر شد تا کمیته ای مشترک با وزارت علوم تشکیل شود.
شهرآٰرا نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۰۹ - ۱۰:۵۰    
هاشم طلائیان یکی از شاگردان استاد فرشچیان تلألو دفاع هشت ساله ایران را در تابلوی زیبای اسماءالحسنی به منصه ظهور رساند.
ایسکانیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۰۸ - ۱۳:۱۱    
نشست بررسی برنامه ها و مسائل واحد هنرهای اسلامی ایرانی استاد فرشچیان در ستاد مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران با حضور رئیس دانشگاه آزاد اسلامی برگزار شد.
صبح الوند   ۱۳۹۹/۰۷/۰۸ - ۱۱:۳۷   + ۲ سایت دیگر  
مرکز جامع سرطان همدان جزو پروژه های ملی است و حالا که کمتر از یکسال از عمر دولت دوازدهم باقی مانده باید دید تامین اعتبار می شود؟ یا مثل سایر پروژه های عمرانی همچنان خاک می خورد.
شبستان   ۱۳۹۹/۰۷/۰۸ - ۰۹:۱۴    
درخشنده گفت: بخش مراقبت های دارویی در بیمارستان های آموزشی ابن سینای فرشچیان و شهید بهشتی همدان افتتاح می شود.
ایسکانیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۰۸ - ۰۷:۲۶    
معاون آموزشی دانشگاه استاد فرشجیان از جذب هیئت علمی تخصصی در 4 رشته دانشگاه فرشچیان خبر داد.
آنا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۲ - ۱۰:۴۲   + ۲ سایت دیگر  
نشست بررسی راهکارهای دوره های آموزشی MBA هنرهای صناعی-سنتی و گردشگری توسط دانشگاه آزاد اسلامی واحد هنرهای اسلامی-ایرانی استاد فرشچیان و واحد تهران غرب برگزار شد.
رادیو فرهنگ   ۱۳۹۹/۰۷/۰۱ - ۱۲:۲۲    
رادیو فرهنگ که چندی است آیین گرامی داشت استاد محمود فرشچیان را پخش می کند، امروز سه شنبه یکم مهرماه از کلام دکتر زیبا فلاحی و دکتر منوچهر برومند آثار هنری استاد را بررسی می کند. ...
شعار سال   ۱۳۹۹/۰۶/۳۰ - ۱۵:۲۵   + ۱ سایت دیگر  
احمد فرشچیان بیان کرد: همه دولت ها در زمینه نوسازی بافت های فرسوده شهری تعلل کرده و شعار داده اند.
آنا   ۱۳۹۹/۰۶/۲۷ - ۱۱:۵۸    
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد هنرهای اسلامی-ایرانی استاد فرشچیان گفت: مهم ترین کاری که در این واحد دانشگاهی انجام شده نظام استاد-شاگردی است که قصد داریم آن را به روز و هنر کشور را احیا کنیم.
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۶/۲۵ - ۱۷:۴۵   + ۸ سایت دیگر  
رئیس انجمن آثار و مفاخر فرهنگی کشور با تاکید بر آنکه انسان میراث خداوند است بنابراین شم خلاقیت و سازندگی دارد، گفت: من برای توصیف جایگاه استاد امیرخانی از واژه حکیم استفاده می کنم.
رادیو فرهنگ   ۱۳۹۹/۰۶/۲۵ - ۱۱:۳۹   + ۲ سایت دیگر  
رادیو فرهنگ که چندی است آیین گرامی داشت استاد محمود فرشچیان را روی آنتن برده است امروز سه شنبه 25 شهریورماه، به ناگفته هایی از زندگی هنری استاد فرشچیان از کلام ایشان می پردازد . ...
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۶/۲۲ - ۰۹:۱۵   + ۲ سایت دیگر  
همدان - رئیس مرکز آموزشی درمانی فرشچیان همدان از انجام سالانه 800 مورد عمل قلب باز در این مرکز خبر داد و گفت: راه اندازی واحد گردشگری سلامت در این مرکز برنامه ریزی شده است.
ایسکانیوز   ۱۳۹۹/۰۶/۱۹ - ۰۸:۵۹    
رئیس پارک ملی علوم و فناوری های نرم و صنایع فرهنگی خلاق گفت: یکی از مزیت های امضای تفاهم نامه همکاری با دانشگاه آزاد اسلامی واحد هنرهای اسلامی و ایرانی استاد فرشچیان، ارتقای توانمندی دانشجویان این دانشگاه در حوزه کارآفرینی و اقتصاد هنر است.
ایسکانیوز   ۱۳۹۹/۰۶/۱۸ - ۱۶:۱۳   + ۶ سایت دیگر  
معاون علمی و هنری دانشگاه ویژه هنرهای اسلامی ایرانی استاد فرشچیان گفت: به کمک سازمان سما و معاونت مهارت های عمومی دانشگاه آزاد اسلامی برنامه راه اندازی هنرستان های استاد فرشچیان در کشور درحال پیگیری است.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۶/۱۸ - ۱۴:۳۵    
مدیر منابع انسانی دانشگاه علوم پزشکی ابن سینا گفت: تبدیل وضعیت نیروهای بیمارستان فرشچیان دست استان همدان نیست.
ایسکانیوز   ۱۳۹۹/۰۶/۱۸ - ۰۹:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد هنرهای اسلامی و ایرانی استاد فرشچیان گفت: سیستم جدیدی برای آموزش حضوری دروس عملی همراه با رعایت پروتکل های بهداشتی تدوین خواهیم کرد؛ زیرا آموزش هنر باید براساس ارتباط استاد با شاگرد به صورت رو در رو انجام شود.
ایسکانیوز   ۱۳۹۹/۰۶/۱۷ - ۱۱:۲۴    
تفاهم نامه همکاری دانشگاه آزاد اسلامی واحد هنرهای اسلامی و ایرانی استاد فرشچیان با پارک ملی علوم و فناوری های نرم و صنایع فرهنگی خلاق امضا شد.
ایسکانیوز   ۱۳۹۹/۰۶/۱۷ - ۱۱:۰۰   + ۸ سایت دیگر  
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد هنرهای اسلامی و ایرانی استاد فرشچیان گفت: سال تحصیلی جدید در رشته های فرش و نقاشی دانشجو جذب می کنیم و در آینده ای نزدیک، به دنبال ایجاد رشته های حوزه موسیقی هستیم.
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۹/۰۶/۱۳ - ۱۵:۲۱   + ۲ سایت دیگر  
تنی چند از اعضای خانواده استاد فرشچیان با دکتر نوبخت معاون رییس جمهور و رییس سازمان و برنامه و بودجه کشور دیدار و گفتگو کردند.
پایگاه خبری قلم   ۱۳۹۹/۰۶/۱۳ - ۱۵:۲۱   + ۱ سایت دیگر  
رییس سازمان برنامه و بودجه کشور، پنجشنبه 13 شهریور وارد استان همدان شد. کلنگ زنی 2000 واحد مسکونی محرومین در روستای کردآباد و افتتاح 8 هزار واحد مسکونی احداثی آسیب دیده در سیل سال گذشته بخشی از برنامه وی در این سفر است. ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۶/۱۳ - ۱۴:۵۰   + ۱۰ سایت دیگر  
ایسنا/همدان معاون رئیس جمهور گفت: دو بیمارستان اکباتان و مرکز جامع سرطان همدان که از سوی خانواده فرشچیان در دست احداث است نیز تا پایان بهار 1400 به پایان خواهند رسید.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۶/۱۳ - ۱۴:۴۶   + ۳ سایت دیگر  
ایرنا- همدان- محمدباقر نوبخت معاون رییس جمهوری و رییس سازمان برنامه و بودجه کشور در سفری یک روزه به همدان، علاوه بر بهره برداری و کلنگ زنی همزمان 16 طرح عمرانی با اعتبار 300 میلیارد تومان، از روند ساخت بیمارستان اکباتان و مرکز جامع سرطان فرشچیان این استان بازدید کرد.
ایسکانیوز   ۱۳۹۹/۰۶/۱۱ - ۱۳:۴۴   + ۱۶ سایت دیگر  
مهلت ارسال آثار به جشنواره ملی عکس و پوستر همدلی و مشارکت مردمی در مقابله با کرونا که از سوی واحد تهران شمال دانشگاه آزاد اسلامی با همکاری دانشگاه هنرهای ایرانی-اسلامی استاد فرشچیان و انجمن علمی پژوهشهای هنری ایران برگزار می شود، تا اواخر مهر ماه تمدید شد.
رادیو فرهنگ   ۱۳۹۹/۰۶/۱۱ - ۰۸:۵۲   + ۱۴ سایت دیگر  
به گزارش روابط عمومی رادیو فرهنگ؛ فرشچیان بنیان گذار مکتب خود در نقاشی ایرانی است که پایبند به شکل کلاسیک همراه با استفاده از تکنیک های جدید برای توسعه دامنه نقاشی ایرانی است ...
نجف آباد نگار   ۱۳۹۹/۰۶/۱۱ - ۰۸:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
نقاشی تابلوی پرچمدار حق نمایشگر عاشورای حسینی است به گزارش نجف آباد نگار از گلونی استاد محمود فرشچیان این نگاره بسیار زیبا و ارزشمند را در سال 1389 شمسی خلق کرده است. ...
شبستان   ۱۳۹۹/۰۶/۱۰ - ۱۵:۴۶   + ۱ سایت دیگر  
فرهمند نژاد گفت: مجموعه ای ارزشمند از آثار استاد فرشچیان با موضوع عاشورا در محل تالار استاد فرشچیان موزۀ قرآن و نفایس آستان قدس در معرض دید علاقه مندان قرار گرفته است که بیشتر این آثار به سبک نگارگری با تکنیک اکریلیک روی مقوای بدون اسید خلق شده است.
شعار سال   ۱۳۹۹/۰۶/۱۰ - ۰۰:۲۵    
در عصر عاشورای استاد فرشچیان شاهد داستانی پردرد نیستیم، بلکه در این شاهکار هنری دردی پر داستان را مشاهده می کنیم. عصر عاشورا از روایت فراتر می رود و به حس می رسد و این کاری است که فقط و فقط بزرگترین هنرمندان از عهده ی آن برمی آیند ...