جمعه ۱۰ آذرساعت ۱۴:۵۲Dec 2023 1
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «آوارگان سوری»

خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۸/۲۷ - ۱۷:۳۰   + ۴ سایت دیگر  
پایان یافتن رقابت انتخاباتی باعث شد که توجه به موضوع آوارگان و پیامدهای اقتصادی آن کاهش یابد و حالا اعلام شده که ترکیه از نظر تورم در بین 29 کشور رتبه پنجم را به خود اختصاص داده است.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۷/۱۴ - ۱۱:۳۲   + ۲ سایت دیگر  
تهران-ایرنا- یک تحلیلگر اقتصادی لبنان برآورد کرد که برای آوارگان سوری در این کشور به سالانه 2 میلیارد دلار اعتبار نیاز است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۷/۱۲ - ۱۰:۴۳   + ۱ سایت دیگر  
یک تحلیلگر برجسته امور منطقه و بین الملل با اشاره به اینکه مسئولیت بحران آوارگان سوری بر عهده غرب و آمریکاست تاکید کرد، ملت های عربی از خواب غفلت بیدار شده اند و دیگر فریب دموکراسی و آزادی دروغین غرب و ایالات متحده را نمی خورند.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۷/۱۰ - ۱۹:۰۳   + ۵ سایت دیگر  
وزیر مهاجران لبنان اعلام کرد که این آمریکا و اتحادیه اروپا هستند که در مسیر بازگشت آوارگان سوری به کشورشان سنگ اندازی می کنند و محاصره سوریه، به مهاجرت های جدید ترغیب می کند.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۷/۱۰ - ۱۲:۱۲   + ۳ سایت دیگر  
وزیر خارجه دولت پیشبرد لبنان با اشاره به اینکه موضعگیری ها درباره بحران سوریه تغییری نکرده و غرب هنوز سوریه را برای بازگشت آوارگان ناامن می داند در حالی که دمشق تاکید دارد سوری ها هر زمان که بخواهند می توانند به کشور خود بازگردند ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۷/۰۷ - ۱۰:۳۴   + ۱ سایت دیگر  
بحران آوارگان سوری به ویژه بعد از آغاز بحران اقتصادی خفقان آور لبنان، یکی از بزرگترین چالش های این کشور بوده که بنا به دلایل متعدد داخلی و خارجی، روند حل این معضل بسیار پیچیده است.
خانه ملت   ۱۴۰۲/۰۷/۰۵ - ۰۸:۳۳    
عضو فراکسیون نیروهای انقلاب اسلامی مجلس با تاکید بر اینکه سازمان ملل و دیگر مجامع بین المللی تاثیرگذار باید زمینه بازگشت آوارگان سوری به کشورشان را فراهم و تسهیل کنند، گفت: مردم سوریه نیازمند ثبات و پایداری هستند و این در گرو از بین رفتن افراطی گری است.
کیهان   ۱۴۰۲/۰۷/۰۲ - ۲۳:۲۸   + ۱۰ سایت دیگر  
در پی موفقیت های اخیر دولت سوریه برای بهبود اوضاع دیپلماتیک کشورش و هجوم کشورهای عربی برای عادی سازی روابط با دولت اسد، طبق اطلاعات منتشر شده سازمان ملل آوارگان سوری مشغول بازگشت به کشور خود هستند. ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۷/۰۱ - ۱۸:۵۰    
منابع وابسته به سازمان ملل به آمار آوارگان سوری که به کشورشان بازگشته اند، اشاره کردند.
روزنامه جوان آنلاین   ۱۴۰۲/۰۶/۲۸ - ۱۷:۱۳   + ۲ سایت دیگر  
نخست وزیر دولت پیشبرد امور لبنان در دیدار با دبیر کل سازمان ملل متحد نسبت به تعداد آوارگان سوری حاضر در لبنان ابراز نگرانی کرد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۶/۲۸ - ۱۲:۴۲    
نخست وزیر دولت موقت لبنان با اشاره به شرایط معیشتی وخیم مردم این کشور تاکید کرد که جامعه بین المللی باید هرچه سریعتر برای حل بحران آوارگان سوری در لبنان اقدام کند.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۲/۰۶/۲۵ - ۰۳:۲۰    
مقامات سوریه در اظهارنظر هایی اشغالگران غربی به خصوص نیرو های آمریکا و ترکیه را اصلی ترین مانع بازگشت آوارگان سوری از لبنان و سایر نقاط جهان به سوریه می دانند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۶/۲۳ - ۱۴:۴۵    
وزیر خارجه سوریه در گفتگو با همتای لبنانی خود تایید کرد که اشغالگری آمریکا و ترکیه یکی از مانع های بزرگ بازگشت آوارگان سوریه به میهنشان است.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۳ - ۱۲:۵۵   + ۲ سایت دیگر  
تهران-ایرنا- وزیر خارجه سوریه گفت که پیامدهای ناشی از تداوم اشغالگری آمریکا و ترکیه در بخش هایی از کشورش مانع از بازگشت آوارگان سوری شده است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۶/۲۳ - ۰۱:۴۲   + ۱ سایت دیگر  
وزیر مهاجرت لبنان با انتقاد از کشورهای غربی در مانع تراشی در روند بازگشت پناهجویان سوری به کشورشان از طرح دوجانبه میان لبنان و سوریه برای حل این پرونده خبر داد.
شفقنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۳ - ۰۰:۱۶    
شفقنا- عصام شرف الدین، وزیر مهاجرت در دولت پیشبرد امور لبنان گفت، جامعه بین الملل در پرونده بازگشت آوارگان سوری به کشورشان تبانی کرده است و در نتیجه ما به سمت طرح دوجانبه ای میان لبنان و دولت سوریه پیش می رویم که گریزی از آن نیست. ...
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۲ - ۱۹:۱۲   + ۱۰ سایت دیگر  
وزیر خارجه سوریه تاکید کرد که این کشور از بازگشت تمامی آوارگان سوری به کشورشان استقبال می کند و دمشق آماده ارائه تسهیلات لازم برای این منظور است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۶/۱۸ - ۱۰:۴۵   + ۴ سایت دیگر  
یک وزیر لبنانی با تاکید بر اینکه این کشور به توافق خود با دولت سوریه جهت بازگشت آوارگان سوری پایبند است، درباره تحرکات سازمان ملل جهت ورود موج جدیدی از آوارگان به لبنان هشدار داد.
ایران پرس   ۱۴۰۲/۰۶/۱۶ - ۲۳:۱۸   + ۱۱ سایت دیگر  
هکتور حجار وزیر امور اجتماعی دولت پیشبرد امور لبنان پنجشنبه شب ضمن بیان موج جدید ورود آوارگان سوری به کشورش، آمریکا را مسؤول این وضعیت دانست.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۶/۱۶ - ۲۰:۴۸   + ۴ سایت دیگر  
به دنبال درگیری های گسترده مزدوران آمریکا در شرق و شمال شرق سوریه، موج جدیدی از آوارگان این کشور وارد لبنان شده اند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۶/۱۳ - ۱۴:۵۴   + ۱۵ سایت دیگر  
خاجی گفت: سازمان ملل و کمیساریای عالی پناهندگان با ارائه کمک های انسان دوستانه در بازگشت آوارگان سوری به کشورشان مساعدت کنند.
عصر ایران   ۱۴۰۲/۰۵/۲۵ - ۱۶:۱۲   + ۱ سایت دیگر  
دمای هوا درون چادر هایی که تنها سرپناه این خانواده ها زیر آفتاب سوزان اند، به 50 درجه سانتی گراد نیز می رسد. آن ها برای مقابله با این گرمای طاقت فرسا، مجبور شده اند به راهکار های خلاقانه دست بزنند، از ترکیب آب و پنکه گرفته تا ساخت حوضچه با پارچه برزنت ضدآب و بلوک های سیمانی.
ایران اکونومیست   ۱۴۰۲/۰۵/۲۳ - ۰۸:۲۸   + ۴ سایت دیگر  
به گزارش ایران اکونومیست، سایت ترکیه الان به نقل از این روزنامه اشاره کرد که سازوکار سه جانبه ای بین وزارت کشور، حزب عدالت و توسعه و بلوک پارلمانی آن شکل گرفته است. ...
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۵/۲۲ - ۱۷:۵۳   + ۲ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- در حالی که دولت ترکیه تا چند روز پیش اعلام می کرد به دنبال اسکان آوارگان سوری در استان ادلب (تحت اشغال تروریست ها) می باشد، اما امروز وزارت کشور ترکیه به همراه حزب حاکم عدالت و توسعه در راستای اجرای دستور "رجب طیب اردوغان" رئیس جمهور این کشور اعلام کرده که به دنبال اسکان آوارگان سوری ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۵/۱۸ - ۱۵:۳۴   + ۲ سایت دیگر  
وزیر خارجه دولت پیشبرد امور لبنان از توافق با کمیساریای امور پناهندگان سازمان ملل متحد برای ارائه اطلاعات تمامی آوارگان سوری به دولت لبنان خبر داد.
هانا خبر   ۱۴۰۲/۰۵/۱۲ - ۱۲:۱۲    
سخنگوی وزارت خارجه آمریکا می گوید اسکان سازمان یافته آوارگان سوری در منطقه کردنشین عفرین توسط ترکیه را تلاش برای تغییر بافت جمعیت این منطقه نمی داند.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۵/۰۹ - ۱۲:۵۸    
تهران – ایرنا – در حالی که با شکست گروه تروریستی داعش در آذر ماه سال 1396 شرایط امنیتی سوریه روند مطلوبی پیدا کرده و از آن زمان روند تامین امنیت شهروندان سوری در مناطق مختلف این کشور رو به بهبود است، اما اقدامات انجام شده از سوی ترکیه و غرب علیه آوارگان سوری ...
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۵/۰۸ - ۱۰:۰۹   + ۳ سایت دیگر  
وزیر خارجه لبنان اعلام کرد که کشورهای اتحادیه اروپا و غرب نمی خواهند آوارگان سوری به کشورشان بازگردند. او همچنین گفت رهبران لبنانی باید بدون اینکه منتظر مداخله های خارجی باشند درباره انتخاب رئیس جمهور به توافق برسند.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۵/۰۸ - ۰۹:۱۲   + ۱۱ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- دولت تر کیه خواستار ثبت نام آوارگان سوری ساکن این کشور تا روز 24 سپتامبر2023(2 مهر ماه 1402) برای بازگشت به موطن خود شد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۵/۰۷ - ۱۴:۳۲   + ۸ سایت دیگر  
در پی شکل گیری کمپین هایی در ترکیه علیه آوارگان سوری و اظهارات رئیس جمهوری این کشور مبنی بر تلاش برای بازگرداندن داوطلبانه این افراد به کشورشان، کارشناس سوری با زیر سوال بردن ادعاهای دولت ترکیه در این پرونده معتقد هستند که این روند بازگشت اجباری و به مناطق تحت کنترل آنکارا در شمال سوریه است.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۵/۰۶ - ۱۳:۰۰   + ۲ سایت دیگر  
وزیر خارجه اردن تأکید کرد که آینده آوارگان سوری در کشور خودشان است و باید شرایط برای بازگشت داوطلبانه آوارگان فراهم شود.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۵/۰۴ - ۱۲:۳۳   + ۱ سایت دیگر  
یک وزیر لبنانی با اشاره به اینکه غرب در اهداف خود از جنگ جهانی تروریسم در سوریه شکست خورد تاکید کرد، برخی مسئولان لبنانی تحت فشارها و دیکته های خارجی در پرونده آوارگان سوری سهل انگاری می کنند.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۵/۰۳ - ۱۳:۰۶    
تهران – ایرنا - پارلمان اروپا چندی پیش در اقدامی غیرانسانی و مداخله جویانه با دخالت در امور داخلی لبنان و سوریه به اتفاق آرا تصویب کرد که آوارگان سوری حاضر در خاک لبنان، باید در خاک این کشور باقی بمانند! و به کشور خود باز نگردند ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۵/۰۳ - ۱۰:۰۷   + ۳ سایت دیگر  
یکی از نامزدهای برجسته ریاست جمهوری لبنان اقدام جدید اروپا برای ابقای آوارگان سوری در لبنان را محکوم کرده و از دولت این کشور خواست برای تضمین بازگشت پناهجویان یک گام جدی بردارد.
مشرق نیوز   ۱۴۰۲/۰۵/۰۳ - ۰۹:۰۱   + ۲ سایت دیگر  
پارلمان اروپا چندی پیش در اقدامی غیرانسانی و مداخله جویانه با دخالت در امور داخلی لبنان و سوریه به اتفاق آرا تصویب کرد که آوارگان سوری حاضر در خاک لبنان، باید در خاک این کشور باقی بمانند!
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۵/۰۲ - ۱۲:۱۸   + ۲ سایت دیگر  
نخست وزیر دولت موقت لبنان بحران آوارگان سوری را تهدیدی مستقیم برای هویت لبنان به عنوان یک الگوی تنوع و مصوبه پارلمان اروپا درباره پناهجویان سوری را نقض حاکمیت لبنان دانست.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۵/۰۲ - ۱۰:۵۱   + ۲ سایت دیگر  
نخست وزیر دولت موقت لبنان با تاکید بر اینکه کشورش دیگر تحمل بار آوارگان سوری را ندارد گفت، اقدام جدید پارلمان اروپا برای حمایت از ابقای آوارگان در لبنان نقض حاکمیت این کشور بوده و درخواست ها و نگرانی های ما را نادیده می گیرد.
روزنامه جوان آنلاین   ۱۴۰۲/۰۴/۳۱ - ۲۳:۰۵    
رجب طیب اردوغان در 11 خرداد در رقابت با قلیچداراوغلو 52/1 درصد آرای ریاستی و 47 درصد کرسی های پارلمان را کسب کرد و پیروز شد و از همان ابتدا، حرف و نقل های جدی در صحت نتایج انتخابات مطرح شد ...
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۴/۳۱ - ۱۳:۴۸   + ۲ سایت دیگر  
به دنبال اقداماتی که اخیرا آوارگان سوری در ترکیه را با هدف اجبار آنها به ترک خاک این کشور هدف قرار داده است، منابع رسانه ای از تشکیل یک کمپین بزرگ توسط افراد وابسته به اخوان المسلمین در حمایت از آوارگان سوری با هدف تحت فشار قرار دادن دولت ترکیه برای متوقف کردن این اقدامات غیرانسانی خبر داده اند.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۴/۳۰ - ۱۳:۲۳   + ۲ سایت دیگر  
منابع خبری اعلام کردند که مقامات ترکیه در ادامه اقدامات نژادپرستانه خود علیه آوارگان سوری با هدف خروج اجباری از این کشور، اقدام به برچیدن عبارت های عربی از روی تابلوهای شهر آدانا کردند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۴/۲۹ - ۰۵:۳۹   + ۶ سایت دیگر  
وزیر خارجه لبنان مصوبه پارلمان اروپا در خصوص باقی ماندن آوارگان سوری در این کشور را خطری برای موجودیت لبنان دانست.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۴/۲۸ - ۱۵:۴۲   + ۲ سایت دیگر  
تهران-ایرنا- وزیر خارجه سوریه در نامه ای به مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا به تصمیم پارلمان اروپا مبنی بر ادامه حضور آوارگان سوری در لبنان اعتراض و این تصمیم را محکوم کرد.
نامه نیوز   ۱۴۰۲/۰۴/۲۸ - ۱۵:۰۶   + ۲ سایت دیگر  
وزیر خارجه دولت موقت لبنان که پیشتر رویکرد محتاطانه ای در قبال اقدامات غرب درباره پرونده آوارگان سوری داشت با ارسال نامه ای برای یک مقام ارشد اروپایی، تصمیم اخیر پارلمان اروپا در رابطه با این پرونده را محکوم کرد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۴/۲۸ - ۱۳:۴۵   + ۳ سایت دیگر  
وزیر خارجه لبنان در نامه ای به مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا موافقت پارلمان اروپا با ابقای آوارگان سوری در لبنان را محکوم کرد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۴/۲۸ - ۱۲:۲۴   + ۱ سایت دیگر  
وزیر امور مهاجران در دولت موقت لبنان با اشاره به اینکه اروپا در تلاش برای تحمیل خواسته خود در پرونده آوارگان سوری است تاکید کرد، ماندن بسیاری از این آوارگان در لبنان هیچ توجیهی ندارد و دولت دمشق آمادگی کامل خود را برای استقبال از آنها اعلام کرده است.
ایران اکونومیست   ۱۴۰۲/۰۴/۲۸ - ۱۱:۲۶   + ۴ سایت دیگر  
به گزارش ایران اکونومیست، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، وزارت خارجه لبنان در بیانیه ای در این باره اعلام کرد که عبدالله بوحبیب، وزیر خارجه دولت پیشبرد امور (موقت) این کشور در دیدار با علی دغمان کاردار سفارت سوریه در بیروت این مساله را مطرح کرد. ...
ایلنا   ۱۴۰۲/۰۴/۲۸ - ۱۱:۱۸    
وزیر خارجه لبنان تصمیم پارلمان اروپا برای نگه داشتن آوارگان سوری در کشورش را محکوم کرد.