چهارشنبه ۰۸ آذرساعت ۰۸:۲۸Nov 2023 29
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «امام موسی صدر»

زیر نویس   ۱۴۰۲/۰۹/۰۶ - ۰۷:۱۴   + ۱ سایت دیگر  
اطلاعات نوشت: امام موسی صدر در این نوشتار می کوشد ضمن بیان دیدگاه قرآن کریم درباره زن که با همه آرای فلسفی و مذهبی و عادات پیش و زمان نزول آن و نیز آرا و عادت متأخر اختلاف دارد، به طور اجمالی درباره حیات فاطمی و منزلت و جنبه های شخصیت ایشان بگوید و نشان دهد که [...]
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۹/۰۴ - ۱۳:۵۰    
عضو هیئت علمی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی گفت: ظلم ستیزی و مقابله با عوامل ظلم با حضور مردم در مباحث امام موسی صدر پررنگ است، ولی شاید عنوان استکبارستیزی در فرمایش ایشان پررنگ نباشد و ایشان بدترین نوع استعمار را استعمار فرهنگی می داند.
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۹/۰۴ - ۱۳:۱۸    
مدرس دانشگاه با بیان اینکه امام موسی صدر برتری طلبی و سلطه جویی را نفی کرده است، گفت: ایشان علت مبارزه با اسرائیل را در تکبرورزی و خودبرتربینی می داند لذا مبارزات سختی با صهیونیسم داشت و اسرائیل را نماد تمدن غرب مطرح می دانست.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۸/۲۹ - ۱۳:۵۶    
تهران- ایرنا- موسسه فرهنگی تحقیقاتی امام موسی صدر به مناسبت هفته کتاب طی مراسمی میزبان اساتید، نویسندگان و پژوهشگران بود.
فرهیختگان   ۱۴۰۲/۰۸/۲۹ - ۰۳:۰۲   + ۳ سایت دیگر  
مساله آنقدر بزرگ است که امام موسی صدر می گوید اگر روزی شیطان با اسرائیل بجنگد ما کنار شیطان می ایستیم. پس در مساله فلسطین خط کشی تازه ای نباید ساخت.
ایران اکونومیست   ۱۴۰۲/۰۸/۲۸ - ۱۱:۲۹   + ۷ سایت دیگر  
به گزارش ایران اکونومیست، احمد مازنی در یادداشتی درباره وضعیت فعلی غزه نوشت: امام موسی صدر در پیام خود به نشست دوره ششم مجلس ملی فلسطین که در سال 1969 میلادی در قاهره برگزار شد ...
روابط عمومی صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۸/۲۷ - ۱۲:۲۵   + ۲ سایت دیگر  
با چشمان بسته کتاب بخوانید این شعار حک شده بر صفحه اول پایگاه کتاب گویای ایران صداست، رسانه نوین رادیو . به گزارش روابط عمومی رسانه ملی به نقل از خبرگزاری صداوسیما، ایران صدا ضمن دسته بندی موضوعی کتابها، فایل شنیداری و چکیده هر کتاب را هم ارائه می دهد ...
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۲/۰۸/۲۵ - ۱۰:۳۹    
امام موسی صدر در یک سخنرانی تاریخی در سال 1350 در شهر کاشان، به مناسبت ولادت حضرت علی(ع) شیعیان را پس از مصیبت خود علی (ع) و مصیبت اولاد علی، مصیبت سوم امیرالمومنین خواند و گفت: اینان که ننگ ابدی برای این سرور هستند. اینان که یکی شان کافی است تا بگویند علی باطل بوده و هرچه می گفته، درست نبوده ...
ایران آنلاین   ۱۴۰۲/۰۸/۲۱ - ۱۰:۳۱    
عملیات طوفان الاقصی در 7 اکتبر، تحلیل ها و بحث های مختلفی را در محافل مختلف برانگیخت. اما شاید بتوان حلقه وصل تمام این تحلیل ها را تأکید بر تغییر معادله و زمین بازی و درهم شکسته شدن تصور شکست ناپذیری اسرائیل دانست ...
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۲/۰۸/۲۱ - ۰۱:۴۴    
بسته ویدیویی تابناک مجموعه ای از ویدیوها عمدتاً متکی بر گزارش ها و تحلیل ها و ویدیویی هایی درباره دیگر موضوعات فرهنگی، اقتصادی و... است که تماشایش را از دست داده اید؛ نگاهی دوباره و متفاوت به آنچه در این بستر می توان فرا گرفت.
شهر بیست   ۱۴۰۲/۰۸/۱۶ - ۰۸:۵۴   + ۱ سایت دیگر  
معاون فنی و عمرانی شهرداری قم گفت: ساختمان جدید شورای شهر واقع در بلوار امام موسی صدر در آینده ای نزدیک تکمیل و به بهره برداری می رسد.
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۸/۱۴ - ۱۷:۲۷   + ۱ سایت دیگر  
مهاجر با استناد به سخن امام موسی صدر در رابطه با هیئت که فرمودند من هیئت و حسینیه ای را هیئت نمیدانم مگر این که دلاورانی برای نبرد با دشمن اسرائیل فارغ التحصیل کند، در هیئتی که دغدغه مبارزه با اسرائیل سینه می زد گفت: افرادی که در هیئت فعالیت می کنند باید عامل به فرامین باشند.
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۲/۰۸/۰۸ - ۲۳:۵۷   + ۵ سایت دیگر  
بسته ویدیویی تابناک مجموعه ای از ویدیوهای عمدتاً متکی بر گزارش ها و تحلیل ها و ویدیویی هایی درباره دیگر موضوعات فرهنگی، اقتصادی و... است که تماشایش را از دست داده اید؛ نگاهی دوباره و متفاوت به آنچه در این بستر می توان فرا گرفت.
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۲/۰۸/۰۷ - ۱۷:۰۹    
در جریان جنگ داخلی لبنان، برخی مسلمانان با طرح این موضوع که مسیحیان نجس هستند، سعی کردند به کسب آنها ضربه بزنند. عمو آنتیبا بستنی فروش مسیحی یکی از آنها بود ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۸/۰۷ - ۰۱:۰۶   + ۹ سایت دیگر  
امام موسی صدر می گوید: ما اسرائیل را شرّ مطلق می دانیم. بدتر از اسرائیل در جهان وجود ندارد. اگر اسرائیل و شیطان با یکدیگر بجنگند، ما در کنار شیطان می ایستیم. اگر اسرائیل با چپ بجنگد، ما درکنار چپ خواهیم ایستاد.
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۲/۰۸/۰۶ - ۱۰:۲۶    
فاطمه طباطبایی خواهر مرحوم دکتر سید صادق طباطبایی و خواهرزاده امام موسی صدر از نوع مواجهه این روحانی با زنان بی حجاب سخن می گوید. در تابناک می بینید و می شنوید.
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۸/۰۶ - ۰۹:۵۳    
امام موسی صدر در یکی از سخنرانی هایش درباره رژیم صهیونیستی گفته است جنگ ما با اسرائیل جنگ با یک مجموعه از انسان ها نیست، بلکه این جنگ در واقع نبرد با اندیشه تبعیض نژادی است که اساس تفکر آن هاست. تفکر آنان این است که ما دوستان خدا هستیم، نه مردم دیگر ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۸/۰۴ - ۲۲:۲۸    
امام موسی صدر در مورد رژیم صهیونیستی صحبت هایی را ارائه داده بود، که در ادامه می بینیم.
شبکه اجتهاد   ۱۴۰۲/۰۸/۰۴ - ۱۰:۰۶    
استاد رضا مختاری گفت: خوانندهٔ کتاب ایام تحصیل پی می برد که صدر سالیان دراز با علمای رده اول نجف و قم هم مباحثه و هم ردیف بوده است. آیت الله شبیری زنجانی بارها در مصاحبه های منتشرشده گفته اند که مباحثه با آقاموسی مشوق من برای طلبگی بود ...
شهر بیست   ۱۴۰۲/۰۷/۳۰ - ۲۱:۳۹   + ۲ سایت دیگر  
مدیرکل فنی و طراحی شهرداری قم با بیان اینکه در خیابان امام موسی صدر و خیابان هفت تیر مناسب سازی انجام گرفته است، گفت: امسال مناسب سازی 30 متری کیوانفر و خیابان کارگر طراحی و ابلاغ شده و مناسب سازی میدان مطهری نیز در حال اجراست.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۷/۳۰ - ۱۵:۱۴   + ۴ سایت دیگر  
تلخ یا شیرین این یک واقعیت است که تا قبل از امام موسی صدر هیچ فعالیت ضد اسرائیلی از سوی احزاب و مردم لبنان صورت نگرفته بود.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۲/۰۷/۳۰ - ۰۴:۱۳    
سید موسی صدر، مرجع دینی و سیاسی شیعیان بود که پس از هجرت از ایران به لبنان، مجلس اعلای شیعیان لبنان را تأسیس کرد و رهبری فکری و سیاسی شیعیان این کشور را عهده دار شد. او در میان شیعیان به امام موسی صدر مشهور است.
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۲/۰۷/۲۸ - ۰۱:۲۲    
بسته ویدیویی تابناک مجموعه ای از ویدیو های عمدتاً متکی بر گزارش ها و تحلیل ها و ویدیویی هایی درباره دیگر موضوعات فرهنگی، اقتصادی و... است که تماشایش را از دست داده اید؛ نگاهی دوباره و متفاوت به آنچه در این بستر می توان فرا گرفت.
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۲/۰۷/۲۷ - ۰۶:۰۲   + ۱ سایت دیگر  
امام موسی صدر در یک نامه صوتی که خطاب به مرحوم دکتر صادق طباطبایی ضبط کرده است، نکاتی را برای خواهرزاده اش جوانش پیش از عزیمت برای ادامه تحصیل به آلمان بیان کرده است. او در این نامه که فایل صوتی آن را می شنوید، می گوید: آیندۀ ما به دست تو و امثال تو از جوان هاست .. ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۷/۲۶ - ۰۹:۳۹   + ۹ سایت دیگر  
امام موسی صدر بنیانگذار مقاومت علیه اشغالگران صهیونیست در لبنان بیش از همه متفکران، مردم را به توجه به ریشه های صهیونیسم فرا می خواند.
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۲/۰۷/۲۵ - ۰۸:۳۴   + ۱ سایت دیگر  
اگر اسرائیل و شیطان با هم بجنگند، ما در کنار شیطان می ایستیم این یکی از تعابیر امام موسی صدر درباره رژیم اسرائیل است. مجموعه چند روایت این روحانی را درباره رژیم صهیونیستی که در دهه 1350 هجری شمسی در ایران و لبنان بیان کرده را در تابناک می بینید و می شنوید.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۷/۲۵ - ۰۸:۲۰   + ۱ سایت دیگر  
انجمن علمی دانشجویی علوم اجتماعی دانشگاه الزهرا (س)، نشست بازخوانی آرا و اندیشه های امام موسی صدر را برگزار می کند.
شیعه نیوز   ۱۴۰۲/۰۷/۲۴ - ۰۰:۲۸    
شیعه نیوز : آیت الله سیدرضا صدر، برادر بزرگ امام موسی صدر در 23 اردیبهشت 1300 شمسی (5 رمضان 1339 قمری) در مشهد به دنیا آمد. پدر او آیت الله سید صدرالدین و مادرش، بی بی صفیه قمی، دختر مرحوم آیت الله حاج آقا حسین قمی بود. ...
بلاغ مازندران   ۱۴۰۲/۰۷/۲۱ - ۱۶:۵۲   + ۳ سایت دیگر  
اسرائیل شرّ مطلق است. اسرائیل ضد اسلام، ضد مسیحیت، ضد ایمان، ضد قومیت عربی، ضد انسانیت و ضد میهن است.
جماران   ۱۴۰۲/۰۷/۱۷ - ۱۷:۳۹   + ۳ سایت دیگر  
این روزها باید افکار و اندیشه های امام موسی صدر را بازخوانی کرد که فرمودند من حسینیه را حسینیه و مسجد را مسجد نمی دانم مگر آنکه دلاورانی را برای نبرد با اسرائیل فارغ التحصیل کنند.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۷/۱۷ - ۱۷:۳۲   + ۹ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- عضو فراکسیون روحانیون مجلس گفت: این روزها نیازمند بازخوانی اندیشه امام موسی صدر هستیم که می گفت حسینیه و مسجدی که از آن دلاورانی برای نبرد با اسرائیل فارغ التحصیل نشوند، مسجد و حسینیه نمی دانم.
هنر صدا   ۱۴۰۲/۰۷/۱۶ - ۱۳:۰۹   + ۱۰ سایت دیگر  
مراسم رونمایی از نمایش رادیویی شرح صدر با حضور حورا صدر فرزند امام موسی صدر ، محسن سوهانی مدیرکل هنرهای نمایشی رادیو و رادیو نمایش و هنرمندان نمایش رادیویی شرح صدر در موسسه فرهنگی تحقیقاتی امام موسی صدر برگزار شد. ...
حوزه   ۱۴۰۲/۰۷/۱۵ - ۱۵:۱۲   + ۱ سایت دیگر  
حوزه/ نشست صمیمی با حضور و سخنرانی شیخ حسین عثمان حبلی، امام جماعت مسجد بحر صیدای لبنان، در سالن امام موسی صدر دانشگاه ادیان و مذاهب برگزار شد.
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۷/۱۴ - ۰۰:۴۴   + ۳ سایت دیگر  
به همت معاونت فرهنگی - اجتماعی؛ نشست علمی نگاهی به سیره و اخلاق پیامبر اسلام(ص) از منظر ادیان آسمانی با حضور علامه سیدعلی فضل الله، امام جمعه بیروت در سالن امام موسی صدر دانشگاه ادیان و مذاهب برگزار شد.
رادیو فرهنگ   ۱۴۰۲/۰۷/۰۹ - ۱۴:۲۷   + ۲ سایت دیگر  
این مجموعه نمایشی 10 قسمتی که در ایام منتهی به سالروز ربوده شدن امام موسی صدر پخش شد، به شرح زندگی این شخصیت بزرگ جهان اسلام پرداخته و چگونگی دعوت ایشان به لبنان، فعالیت های فرهنگی، نظامی، سیاسی و مذهبی ایشان در لبنان ...
روز نو   ۱۴۰۲/۰۷/۰۸ - ۱۴:۰۷   + ۲ سایت دیگر  
عدنان طباطبایی فرزند صادق طباطبایی برادر همسر سیداحمد خمینی فرزند امام و خواهرزاده امام موسی صدر هم نامش در این گزارش ها دیده می شود. او مدیرعامل یک مرکز تحقیقاتی در اروپاست که قرارداد هایی هم با وزارت خارجه آلمان دارد.
رویداد ایران   ۱۴۰۲/۰۷/۰۸ - ۰۴:۰۳   + ۱ سایت دیگر  
دختر امام موسی صدر صحبت های جدیدی درباره سرنوشت پدرش کرده است.
خبر آنلاین   ۱۴۰۲/۰۷/۰۷ - ۲۱:۵۵   + ۴ سایت دیگر  
مبلغ نوشت: کتاب ایام تحصیل؛ روایتی از دوران طلبگی سید موسی صدر در کتابخانه آیت الله العظمی بروجردی با حضور مولف کتاب، خانم حوراء صدر مدیرعامل موسسه امام موسی صدر، آیت الله علوی بروجردی و حجت الاسلام والمسلمین رضا مختاری رئیس موسسه کتابشناسی شیعه رونمایی شد.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۷/۰۷ - ۰۹:۳۱   + ۲ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- به گفته سفیر سابق ایران در لبنان، دو مساله در داخل این کشور وجود دارد که مرتبط با ماست؛ یکی مستقیم و دیگری غیرمستقیم. یکی بحث ربایش چهار دیپلمات است و دیگری ناپدیدشدن امام موسی صدر که این دو پرونده تقریبا هر دو سرنوشت مشابهی با هم دارند.
شیعه نیوز   ۱۴۰۲/۰۷/۰۷ - ۰۸:۰۶   + ۳ سایت دیگر  
جفاهای زیادی به امام موسی صدر شده که بیشتر از سمت خودی ها بوده است، گفت: این را باید تاریخ روشن کند و واضح هم می کند. مورخان و اهل تاریخ باید بدون اعمال نظر خود، تنها از روی تحقیق، نتایج به دست آمده از بررسی ها و تحقیق را عرضه کنند. این چیزی نیست که در تاریخ بماند ...
عصر ایران   ۱۴۰۲/۰۷/۰۷ - ۰۰:۰۲   + ۷ سایت دیگر  
فعالیت های زیادی برای آزادی ایشان شد ولی کافی نبود، اگر کافی بود ایشان الان آزاد بودند. اگر فعالیت ها و پیگیری ها در خور و در شأن و حد اهمیت قضیه بود زودتر آزاد می شدند. در موقعیت ها و فرصت هایی که ایجاد شد، کاری که باید می شد انجام نشد.
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۲/۰۷/۰۷ - ۰۰:۰۱    
امام موسی صدر در بخشی از یکی از سخنرانی هایش درباره آنهایی که در قبال ظلم به دیگران سکوت پیشه می کنند، آنها را هم ردیف ظالمین قرار می دهد. این بخش از سخنرانی عربی امام موسی صدر را با زیرنویس فارسی در تابناک می بینید و می شنوید.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۷/۰۶ - ۲۰:۵۸   + ۴۱ سایت دیگر  
وزیر خارجه در نشستی با حجت الاسلام سید عیسی طباطبایی و هیئت همراه که به مناسبت تجلیل از مجاهدان در غربت در ایران به سر می برند، تلاش های وی را در راستای فعالیت های امام موسی صدر توصیف کرد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۷/۰۴ - ۲۱:۱۲    
صدر الدین الصدر اعلام کرد اطلاعات تایید شده ای وجود دارد که نشان می دهد امام موسی صدر و دو همراهش قبل از سقوط قذافی در زندان مکتب النصر بوده اند.
قم پرس   ۱۴۰۲/۰۷/۰۳ - ۲۱:۵۶   + ۴ سایت دیگر  
به گزارش قم پرس ; شرکت آبفای قم در اطلاعیه ای اعلام کرد: به اطلاع شهروندان گرامی می رساند به علت عملیات اصلاح و توسعه شبکه آب رسانی، جریان آب در برخی مناطق فردا سه شنبه 4 مهر دچار افت شدید فشار، قطعی احتمالی یا کاهش کیفیت خواهد شد. ...
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۲/۰۷/۰۳ - ۰۱:۵۸    
بسته ویدیویی تابناک مجموعه ای از ویدیو ها پیرامون رویداد های سیاسی عمدتاً متکی بر گزارش ها و تحلیل ها و ویدیویی هایی درباره دیگر موضوعات فرهنگی، اقتصادی و... است که تماشایش را از دست داده اید؛ نگاهی دوباره و متفاوت به آنچه در این بستر می توان فرا گرفت.
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۲/۰۷/۰۲ - ۲۱:۱۱   + ۲ سایت دیگر  
جلال الدین تاج اصفهانی، استاد برجسته آواز ایرانی در سفری به سوریه با امام موسی صدر دیدار می کند و در همان دیدار به درخواست امام صدر چند دقیقه ای آواز می خواند. تاج اصفهانی یک آواز افشار در گوشه عراق متکی بر غزلی از سعدی می خواند ...
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۶/۳۱ - ۱۰:۱۳    
نمی توان ایمان به خدا و عشق را از یکدیگر جدا کرد. نمی توان احترام به انسان و به ویژه رنج دیدگان و عشق را از یکدیگر جدا ساخت. همان گونه که نمی توان عبادت خداوند و خدمت به انسان نیازمند ساکن زمین را از هم جدا کرد. امام موسی صدر
برترین ها / بهار نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۲۳ - ۱۲:۵۷   + ۹ سایت دیگر  
رهبر جریان صدر عراق با اشاره به فاجعه طوفان و سیل در لیبی آن را به عدم افشای سرنوشت امام موسی صدر در این کشور نسبت داد.
خبر آنلاین   ۱۴۰۲/۰۶/۲۴ - ۱۷:۳۷   + ۳ سایت دیگر  
ایرنا نوشت: اولین نماینده حضرت امام (ره) در لبنان و یار و همراه امام موسی صدر که در حال حاضر نمایندگی مقام معظم رهبری را بر عهده دارد، می گوید به برکت انقلاب اسلامی شرایط برای برتری و پیروزی مستضعفین فراهم شده است و نباید از رحمت خدا مأیوس شد.