چهارشنبه ۱۲ آذرساعت ۰۶:۵۲Dec 2020 2
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «چشم و هم چشمی»

تبیان   ۱۳۹۹/۰۹/۱۰ - ۰۹:۲۶   + ۱ سایت دیگر  
چشم و هم چشمی ها باعث شده خانه های آنچنانی برای خودمون بسازیم و اختلاس کنیم. کسی شهید میشه که در زمان حیاتش شهید شده باشه و به این چیزا پشت کنه... روح این شهید گرانقدر شاد
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۹ - ۰۸:۲۴   + ۳ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - جمعیت شناس و پژوهشگر اجتماعی تولد روند را نوعی چشم و هم چشمی از نوع جدید برشمرد و گفت، این کار هیچ ارجحیتی برای فرد ایجاد نمی کند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۹/۰۹ - ۰۰:۰۵   + ۱۱ سایت دیگر  
قشنگ است که تاریخ مراسم های مختلف عدد خاصی داشته باشد، اما این حساسیت برای اتفاقات خاص یک جایی با مشکل روبه رو می شود.
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۰۹/۰۴ - ۰۷:۰۸   + ۱ سایت دیگر  
همدان- این روزها که شرایط اقتصادی به سمت و سوی دیگری رفته و تورم با شرایط خاص شیوع کرونا عجین شده باید خانواده ها در مدیریت اقتصادی به نحوی دیگر پیش روند به طوری که خریدها بر اساس نیازسنجی و اولویت های زندگی انجام شود و اصلاح الگوی مصرف و عدم قدم نهادن در مسیر چشم و هم چشمی و پیش روی به سمت انضباط ...
ایسکانیوز   ۱۳۹۹/۰۹/۰۳ - ۱۳:۱۶    
یک جامعه شناس با اشاره به افزایش آمار ازدواج جوانان ایرانی در ایام کرونا گفت: کرونا تجمل گرایی و چشم وهم چشمی در برگزاری مراسم عروسی را از بین برد و با حذف این مانع شاهد افزایش آمار ازدواج در کشور بودیم.
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۹/۰۸/۲۸ - ۰۰:۵۴   + ۴ سایت دیگر  
در سال های اخیر اضافه کردن آپشن به قراردادهای ستاره های فوتبال تبدیل به یک مد شده و هر کسی بتواند آپشن های بیشتری بگیرد در این چشم و هم چشمی عجیب که دود آن فقط به چشم باشگاه های بدهکار و ورشکسته ایرانی می رود، برنده این بازی است.
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۹/۰۸/۲۸ - ۰۰:۱۹    
مدیر آکادمی باشگاه پرسپولیس گفت: یک مدیر چون می داند سرنوشتنش در یک باشگاه مشخص نیست و امکان دارد عمر مدیریتش کوتاه باشد می خواهد به هر قیمتی که شده بهترین بازیکنان فوتبال ایران را بخرد تا با نتیجه گرفتن تیمش عمر مدیریت او هم بلند شود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۸/۲۷ - ۱۲:۱۴    
بدون شک رسانه های اجتماعی نحوه پیگیری اخبار، تعاملات، گذراندن وقت و درک رویدادهای جهان پیرامون و در یک کلام شیوه زندگی کاربران را به تدریج تغییر داده است.
روز پلاس   ۱۳۹۹/۰۸/۲۴ - ۱۹:۲۳   + ۱۲ سایت دیگر  
اگر چنان چه در ازدواج بحث مادیات عمده شد، این معامله ی عاطفی و روحی و انسانی تبدیل خواهد شد به معامله ی مادی. این معامله های گران، این جهیزیه های سنگین، این چشم و هم چشمی ها و این به رخ کشیدن ثروت ها و پول ها ازدواج را خراب می کنند.
حوزه   ۱۳۹۹/۰۸/۲۱ - ۲۰:۳۱    
حوزه/ امروزه فشارهای اقتصادی، نداشتن تمکن مالی، کمبود وقت، بهانه جویی های کودکان و چشم و هم چشمی ها باعث شده که آستانه ی تحمل در خانواده به قدری پایین بیاید که نه تنها والدین حوصله ی بازی کردن و وقت گذاشتن با کودکان را ندارند بلکه هم صحبتی با آنان از حد ظرفیتشان فراتر است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۸/۲۱ - ۰۹:۴۰   + ۳ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- براساس دستورالعمل ستاد مقابله با کرونا مقرر شده بود تا از روز گذشته یعنی 20 آبان تمام مشاغل غیرضروری به مدت یکماه از ساعت 18 بعدازظهر تا صبح فردای آن روز تعطیل شود اما تا ساعت ها پس اجرای اولین روز از این طرح، برخی از مغازه های تهران در چشم و همچشمی صاحبانشان با یکدیگر تعطیل نشد.
شیعه نیوز   ۱۳۹۹/۰۸/۲۰ - ۱۳:۱۷   + ۱ سایت دیگر  
صد و دومین سوره قرآن کریم در مکه نازل شده و در جزء سی ام جای گرفته است. نام این سوره از واژه ای گرفته شده که به معنای چشم و هم چشمی در مال اندوزی و بزرگی است،
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۸/۱۹ - ۰۷:۰۲   + ۸ سایت دیگر  
یکی از دغدغه های این روز های خانواده هایی که دخترانشان در شرف ازدواج هستند، تهیه جهیزیه آن هم با قیمت های بالاست.
دانا   ۱۳۹۹/۰۸/۱۲ - ۱۶:۵۷    
رواج مصرف گرایی به خصوص در حوزه برق یکی از چالش های مهم این استان است که در تابستان گذشته بیشترین نواسانات و قطعی برق استان ناشی از همین تجمل گرایی ها و چشم و هم چشمی ها بوده است.
روزنامه گل   ۱۳۹۹/۰۸/۱۰ - ۱۲:۱۱    
نه پیگیری های باشگاه استقلال و نه چشم و هم چشمی پرسپولیس برای جذب این بازیکن به جای نادری و نه تلاش سپاهان برای جذب علی کریمی در اصفهان جواب نداد و این بازیکن بالاخره به لیگ قطر و تیم القطر پیوست.
گلونی   ۱۳۹۹/۰۸/۰۸ - ۰۹:۴۰    
مافیا و شهروند نمی شناسد به گزارش گلونی درشهر چشم و هم چشمی زیاد است. فلان سِمَت دوست دارد جای دیگری باشد. کارگران دل شان می خواهد جای صاحب کارشان باشند، بازیگران دل شان می خواهد جای کارگردان باشند، طبقه متوسط دوست دارند جای ثروتمندان باشند. ...
روزنامه گل   ۱۳۹۹/۰۸/۰۷ - ۱۵:۲۱    
علی کریمی بجای محمدنادری.این یعنی جنگی که برپایه چشم وهم چشمی بنا نهاده شده است.
دانا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۷ - ۰۹:۱۵    
با توجه به شرایط امروز کشور در مسئله اقتصاد و بالا رفتن روزانه قیمت ها اما بازهم تجملات و برخی چشم و هم چشمی ها و افکار غیرمنطقی باعث عدم ازدواج آسان زوج ها می شود که این موضوع نیازمند فرهنگ سازی است.
جام جم   ۱۳۹۹/۰۸/۰۲ - ۱۱:۲۵   + ۱ سایت دیگر  
شکر و سپاس و قناعت از زیباترین آموزه های دینی ما مسلمانان است. باید بدانیم آنچه که داریم خدا داده است و باید قناعت کنیم و شاکر خداوند باشیم. بسیاری از افراد آنچه را که ما داریم ندارند، لذا مناسب است به جای نگاه به فرادستان که چشم و همچشمی را به دنبال دارد، نیم نگاهی هم به فرودستان داشته باشیم.
منجیل خبر   ۱۳۹۹/۰۷/۱۹ - ۱۲:۳۳   + ۵ سایت دیگر  
به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم ، موضوع ازدواج این روزها با چالش های مختلفی روبروست؛ از چشم و هم چشمی در بالابردن هزینه ها و امکانات گرفته تا انتخاب گزینه هایی که بعضا ً با شک و تردید همراه است، که هرکدام از آنها سم مهلکی است برای جوانان کشور ...
هرمز   ۱۳۹۹/۰۷/۰۱ - ۱۲:۳۱   + ۱ سایت دیگر  
اگرچه راه شهدا سخت اما شناختشان آسان است، زندگی آنها در سکوت و خفا و چشم و هم چشمی های زنانه و مردانه نبود و کار را فقط برای رضای خدا انجام می دادند اگر در جایی فساد می دیدند در مقابلش می ایستادند ...
برترین ها   ۱۳۹۹/۰۷/۰۱ - ۰۹:۴۶   + ۲ سایت دیگر  
برترین ها: یادمه وقتی توی دبیرستان بودم، همیشه به این فکر میکردم که ای خدا، کی میشه این مدرسه لعنتی تموم شه و من وارد دانشگاه بشم. اون وقته که حالم خیلی بهتر میشه و میتونم کارایی که دوست دارم رو انجام بدم! این جا خوشحالی من شرطی شده بود و شرطش یه چیز بود: دانشگاه ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۶/۳۱ - ۱۰:۲۵   + ۲ سایت دیگر  
رئیس شعبه 245 دادگاه خانواده: خیلی از مهریه هایی که تعیین می شود، بر اساس توان مرد نیست و بیشتر مهریه ها براساس چشم و هم چشمی بین اقوام و دوستان تعیین می شود.
ندای موج   ۱۳۹۹/۰۶/۲۰ - ۱۱:۱۶    
امروزه در جامعه ما بسیاری از مشکلات خانوادگی و طلاق ها نشات گرفته از چشم و هم چشمی و پیروی از الگوهای ناصحیح است.
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۰۶/۲۰ - ۰۷:۰۲   + ۱ سایت دیگر  
تهران- سال تحصیلی در حالی در شرایط کرونایی و 15 روز زودتر از موعد مقرر آغاز شده است، که گرانی لوازم التحریر و چشم و هم چشمی های این بازار صدای بسیاری از مصرف کنندگان را درآورده است.
پارس فوتبال   ۱۳۹۹/۰۶/۱۷ - ۱۵:۲۴   + ۴ سایت دیگر  
جمشید نورشرق ، رییس کمیته تعیین وضعیت اعلام کرد که فدراسیون فوتبال نمی تواند برای باشگاه ها سقف قرارداد تعیین کند. او هم چنین نقد جالبی به منع حضور خارجی ها در تیم های لیگ برتری وارد کرد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۶/۱۷ - ۱۲:۰۵    
رئیس کمیته تعیین وضعیت فدراسیون فوتبال: در بالا رفتن مبلغ قرارداد های بازیکنان، عوامل مختلفی دخالت دارد که مهمترین آن چشم و هم چشمی باشگاه ها در بستن تیم است.
دانا   ۱۳۹۹/۰۵/۲۷ - ۱۰:۵۸    
متأسفانه بسیاری از ما اصل را که ازدواج آسان و خوشبختی است فراموش کرده ایم و به سمت غرور کاذب با هزینه های نجومی روی آورده ایم.
حوزه   ۱۳۹۹/۰۵/۲۲ - ۱۰:۱۱    
حوزه/ حجت الاسلام سید رضی شکوری در سخنانی چشم و هم چشمی را از مشکلات در زندگی زوجین عنوان کرد
روزنامه سپهر   ۱۳۹۹/۰۵/۲۱ - ۰۹:۳۸    
سپهرغرب، گروه خبر : آرامش یا مسابقه؟ چشم و هم چشمی یک عاملی است تا زندگی به سمت تجمل گرایی پیش برود. چون دوست من فلان مدل مبل را برای خانه خودشان خریدند، منم باید بالاتر را داشته باشم و بهترین زیورآلات را استفاده کنم ...
ایران خبر   ۱۳۹۹/۰۵/۱۶ - ۱۶:۵۳   + ۳ سایت دیگر  
امروزه مراسم مجلل و پر زرق و برق که با نیت چشم و هم چشمی برپا می شود جای جشن های ساده ای که برای شروع یک زندگی برگزار می شد را گرفته است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۵/۱۴ - ۱۲:۳۰   + ۲ سایت دیگر  
گروه استان ها- با رفتن زندگی سنتی به سمت مدرنیته چشم و هم چشمی ها بیشتر شده و این رسم ناپسند فرصت ازدواج را از جوانان به دلیل نداری گرفته است.
برترین ها   ۱۳۹۹/۰۵/۰۲ - ۰۸:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
روزنامه اعتماد: ولیعهد سعودی خود را آماده کرده است تا در صورت دستیابی ایران به سلاح هسته ای، از این کشور عقب نماند. اما باید دید آیا او در نهایت عربستان را به مهره ای اتمی در دست ابرقدرت ها تبدیل می کند؟ ...
هرمز   ۱۳۹۹/۰۵/۰۱ - ۱۱:۰۶   + ۱ سایت دیگر  
یک کارشناس خانواده گفت: همسر گزینی یک مهارت است و شایسته است که در تصمیم به ازدواج معیارهای آن مطابق با عقلانیت انسان باشد و چهار اصل مشاهده، مصاحبه، مکاشفه و مشاوره را داشته باشند.
حوزه   ۱۳۹۹/۰۵/۰۱ - ۰۷:۱۶    
حوزه/ استاد حوزه علمیه همدان با بیان اینکه متاسفانه زندگی های امروز گرفتار مسائل دنیوی همچون مهریه تا لوازم پر زرق و برق شده است، گفت: بسیاری از مشکلات زندگی ناشی از چشم و هم چشمی و دوری از ساده زیستی است.
پایگاه خبری گسترش   ۱۳۹۹/۰۵/۰۱ - ۰۶:۰۰   + ۲ سایت دیگر  
از طرفی با توجه به پایین آمدن چشم گیر دلار، برخی کارشناسان معتقدند این امر می تواند تاثیر بسزایی در روند بازارسرمایه بگذارد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۴/۳۱ - ۰۰:۰۶   + ۵ سایت دیگر  
یک روانشناس گفت: به هر اندازه که انسان از هویت واقعی اش فاصله بگیرد و به هویت صوری اش نزدیک شود، حس عدم رضایت مندی از زندگی در او ایجاد می شود.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۴/۲۵ - ۰۶:۴۱   + ۵۳ سایت دیگر  
مدت هاست که موضوع پرداخت وام ودیعه مسکن به مستاجران سر زبان مسئولان این حوزه است و این سوال بین مستاجران مطرح می شود که گیرنده این وام مستاجر است یا مالک و اصلا کدام مستاجران مشمول دریافت هستند.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۴/۲۴ - ۱۴:۰۴   + ۳ سایت دیگر  
ایسنا/کرمانشاه رئیس اداره مشاوره اداره کل آموزش و پرورش استان کرمانشاه از دانش آموزان کلاس نهمی که قصد انتخاب رشته دارند خواست تا بر اساس توانایی و علایق خود انتخاب رشته کرده و از روی چشم وهم چشمی رشته ای را انتخاب نکنند که بعدا پشیمان شوند.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۴/۱۰ - ۰۸:۱۳   + ۲ سایت دیگر  
اتحادیه اروپا در پی پرتاب های موفق فضایی اخیر آمریکا و چین به صرافت افتاده است تا برنامه های فضایی خود را سرعت ببخشد و ماهواره های خود را حتی سه سال جلوتر از زمان مقرر پرتاب خواهد کرد.
پارسینه   ۱۳۹۹/۰۴/۰۳ - ۱۶:۰۰    
قدیما نمیدونم دل ما خوش بود ، یا قدیما بیشتر خوش می گذشت ! نمیدونم سلامتی بیشتر بود ، یا ما مریض نبودیم ! نمیدونم ما بی نیاز بودیم ، یا توقع ها پایین بود ؟ نمیدونم همه چی داشتیم ، یا چشم و هم چشمی نداشتیم ! نمیدونم اون موقع ها ، حوصله داشتیم ! یا الان وقت نداریم !!! ...
دنیای اقتصاد   ۱۳۹۹/۰۴/۰۱ - ۰۰:۳۹   + ۲ سایت دیگر  
دکتر محیا کربلایی/ تحلیلگر کسب وکار mk@IEB.today چشم و هم چشمی کردن یا چشم و هم چشمی نکردن؟ مساله این است. یک عمر به شما گفته اند که چشم و هم چشمی کردن اخلاق بدی است که می تواند زندگی را از هم بپاشد ...
شهرآٰرا نیوز   ۱۳۹۹/۰۳/۲۴ - ۱۹:۳۶   + ۹ سایت دیگر  
در این جامعه است که می گویند اگر گرگ نباشی، کلاهت پس معرکه است. گرگ بودن یعنی رحم نکردن به دیگران.
حامیان ولایت   ۱۳۹۹/۰۳/۲۰ - ۰۹:۲۱   + ۶ سایت دیگر  
رسول جلیلی کارشناس فضای مجازی درباره حضور دختران در شبکه های اجتماعی گفت: موضوع حضور اقشار مختلف با توجه به نیاز و شرایط شان باید به نحوی مدیریت شود که رفتار سلبی بر ایجابی غلبه نکند؛ یعنی تعاملات اجتماعی و بین المللی برقرار باشد. ...
حوزه   ۱۳۹۹/۰۳/۰۹ - ۰۲:۳۳   + ۱ سایت دیگر  
حوزه/ حجت الاسلام گرجی، چشم و هم چشمی را یکی دیگر از عوامل دچار شدن به حرام خواری عنوان کرد و گفت: یکی از سفارشات اهل بیت(ع) این است که در امور مادی به پایین دست خود نگاه کنید.
ایکنا   ۱۳۹۹/۰۲/۳۱ - ۱۹:۲۷    
در برنامه درس هایی از قرآن بیست و ششمین روز ماه رمضان، موضوعاتی مانند ممنوعیت فخرفروشی و برتری طلبی، خطر اشرافی گری در جامعه، دوری از چشم و هم چشمی در مصرف، استفاده درست از فرصت ها، توجه به شرایط و نیازهای جامعه و عذرخواهی از مردم و حلالیت طلبی مطرح شد.
آقای خبر   ۱۳۹۹/۰۲/۲۷ - ۲۰:۵۹    
به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم ، جایی در خیابان مقدس اردبیلی برنامه افطاری تلویزیونی برقرار است؛ با دکوری ساده و مملو از درختچه های باطراوت و بهاری، امید به زندگی را یادِ بیننده تلویزیون می اندازد ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۲/۲۷ - ۱۴:۵۱    
تاک شوهای تلویزیون در رمضان پخش می شوند؛ اولین اتهامی که به آنها وارد می شود چرا "ماه عسل " زده اید؟! قاعده داستان گویی را فراموش کرده اید و یا می خواهید فقط آنتن پُر کنید؟ نکته ای که نوابی نژاد هم به آن اعتقاد دارد به هرقیمتی نباید آنتن را پُر کرد.
افکار نیوز   ۱۳۹۹/۰۲/۰۷ - ۰۷:۵۶   + ۶ سایت دیگر  
یک روانشناس درباره علت چشم و هم چشمی افراد در زندگی توضیحاتی داد.