یکشنبه ۰۴ آبانساعت ۱۷:۰۷Oct 2020 25

جدیدترین‌های «نخلستان»

ایانا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۲۲:۴۱   + ۳ سایت دیگر  
معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان فارس از واردات انبوه خرمای مجول به منظور نوسازی نخلستان های استان فارس و کشور خبر داد و گفت: این رقم در شهرستان های فراشبند، جهرم، لامرد، داراب و فسا کشت شده و عملکرد خوبی داشته است.
آقای خبر   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۰۹:۱۲   + ۴ سایت دیگر  
بافق به عنوان گرمترین شهرستان استان کویری یزد داری معادن غنی سنگ آهن و نخلستان های فراوان است و به همین دلیل به سرزمین نخل و آهن و آفتاب شهرت دارد، این در حالی است که بافق شهرستانی چهار فصل است و هنگامی که مرکز آن دمای 45 درجه را در فصل خرماپزان تجربه می کند ...
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۰۰:۰۹   + ۳ سایت دیگر  
خرمایی که قابلیت تبدیل به ده ها محصول جدید را دارد، همچنان مفت و خام از دست کشاورز به دلال یا تاجر سپرده می شود تا همچنان پای اقتصاد مقاومتی در نخلستان های استان بوشهر لنگ بزند.
گفتارنو   ۱۳۹۹/۰۸/۰۱ - ۱۳:۱۲    
شهردار ریگان گفت: مالکان بدون هماهنگی شهرداری اقدام به تخریب و از بین بردن نخلستان های انبوه شهر ریگان می کنند، شهرداری تاکنون نسبت به این اراضی هیچگونه پروانه ساختمانی صادر نکرده و نخواهد کرد. ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۸/۰۱ - ۱۲:۰۰    
با گران شدن قیمت زمین، مالکان نخلستان ها در شهرستان ریگان استان کرمان اقدام به خشکاندن نخلستان کرده تا سود بیشتری کسب کنند، نخل های سر به فلک کشیده که همانند سدی در برابر طوفان های سهمگین هستند اما این روزها دیگر حال خوشی ندارند و سر به زیر شده اند.
ایانا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۱۳:۳۰   + ۱ سایت دیگر  
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان فسا گفت: برداشت خرما از نخلستان های این شهرستان از اواسط مهر ماه آغاز و تا اواسط آبان ماه ادامه خواهد داشت.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۱۰:۴۶   + ۲ سایت دیگر  
لارستان- ایرنا- مدیر جهاد کشاورزی گراش گفت: حدود چهار هزار تن خرما از نخلستان های این شهرستان جنوبی استان فارس برداشت شد.
فکر شهر   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۱۰:۱۰   + ۸ سایت دیگر  
فکرشهر: نخل درخت مقاوم و سودمند مناطق گرمسیری است که بهره برداری بهینه از آن می تواند بخش عمده ای از نیازهای زندگی و اقتصاد نخلداران را تامین و درآمدزایی و اشتغال مطلوبی برای آنان ایجاد کند. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۱۹:۳۷   + ۲ سایت دیگر  
برداشت خرما از دو هکتار از اراضی مجتمع کشت و صنعت بخش کلات مورموری آبدانان آغاز شده است.
اتحاد خبر   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۱۱:۰۵    
اتحادخبر-میم پاسا:در این وانفسای اقتصادی و طغیان قیمت ها،خرما تنها کالای لوکس زندگی مان بود که می توانستیم با خیالی آسوده و راحت آن را خریداری کنیم و آن را تا یک سال ذخیره کنیم. اما با طرح های رویایی آقای نماینده این آسودگی خیال هم از بین خواهد رفت ...
شبکه تصویر   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۰۱:۰۹   + ۱ سایت دیگر  
شب شعر حبیب حرم همراه با نکوداشت سردار شهید حسین همدانی عصر روز یکشنبه27 مهر ماه با حضور خانواده شهید همدانی و اجرای شاعران آئینی در نخلستان سازمان فرهنگی هنری اوج برگزار شد.وهب همدانی فرزند شهید حاج حسین همدانی
جماران   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۱۱:۴۹    
به گزارش جماران، برداشت خرمای پیارم از نخلستان های شمال استان هرمزگان آغاز شد. حجم ویدیو: 4.11M | مدت زمان ویدیو: 00:02:11 دانلود ویدیو انتهای پیام
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۱۰:۱۱   + ۵ سایت دیگر  
برداشت خرما از چتر های سبز گراش تا پایان ابان ماه ادامه دارد.
آنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۱۰:۰۳    
نخلستان تحقیقاتی دانشگاه آزاد اسلامی واحد زاهد شهر با کمک کارشناسان جهاد کشاورزی و استادان این واحد دانشگاهی در مسیر احیای مجدد است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۷/۲۶ - ۱۵:۲۶   + ۶ سایت دیگر  
شب شعر "حبیب حرم" ویژه شهید حاج حسین همدانی فردا با حضور شاعران و رعایت پروتکل های بهداشتی در نخلستان سازمان اوج برقرار می شود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۷/۲۵ - ۱۷:۱۶   + ۱ سایت دیگر  
عملیات اجرایی قطعه دوم محور مُهر - نخلستان - اسیر آغاز شد.
جام جم   ۱۳۹۹/۰۷/۲۵ - ۱۶:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
از مناطق کوهستانی با دشت ها و تپه ماهورهای پراکنده تا کویری با نخلستان ها و تپه های شنی، همه بخشی از طبیعت محافظت شده بافق را رقم می زنند. با کاراکال یکی از معروف ترین کویرهای ایران و عجایب آن آشنا شویم.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۲۵ - ۱۳:۵۷   + ۱ سایت دیگر  
امام جمعه ریگان با تقدیر و تشکر از هیئت های عزاداری شهرستا ن در راه اندازی طرح های هر نخلستان یک حسینیه و هر کوچه و خیابان یک حسینیه ، در ایام محرم و صفر بیان داشت: این کار یکی از طرح های ماندگار در روستاها و شهر ریگان است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۷/۲۳ - ۱۱:۴۲    
نخلداران خنجی این روز ها مشغول برداشت خرما از نخلستان های این شهرستان هستند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۷/۲۳ - ۱۱:۳۲    
برداشت خرما از نخلستان های شهرستان هفتکل که آغاز شده است تا پایان مهرماه ادامه خواهد داشت.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۷/۲۳ - ۰۸:۲۱   + ۱ سایت دیگر  
قصب، محصولی مفید و مغذی که این روز ها باغداران فراشبندی مشغول برداشت آن از نخلستان های خود هستند
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۲۲ - ۱۲:۵۶   + ۱ سایت دیگر  
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان شاهرود گفت: امسال 250 تن خرما از نخلستان های منطقه طرود این شهرستان برداشت شد.
اتحاد خبر   ۱۳۹۹/۰۷/۲۲ - ۱۲:۰۸    
اتحادخبر-سیده اکرم شاروبندآزاد: کابوس نخلستان پشت کرده بودیم به نخل ها ومی دویدیم.نمی دانم من پاهایم را به دنبال خود می کشیدم یا آن ها مرا.نفسمان بریده بریده می آمد.می دویدیم بی اینکه بدانیم به کجا می رویم ...
شبکه خبر   ۱۳۹۹/۰۷/۲۲ - ۰۹:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
یکی از فرآورده های پرفروش خرما، شیره خرما است که تمام ارزش های غذایی خرما را دارد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۱ - ۰۹:۰۰   + ۳ سایت دیگر  
آبادان - ایرنا - مدیر جهاد کشاورزی شادگان گفت: 50 هزار تن انواع خرما از نخلستان های این شهرستان برداشت و به بازارهای داخلی و خارجی عرضه شد.
آبادان نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۲۰ - ۱۸:۵۹   + ۵ سایت دیگر  
تاخیر بیش از اندازه در خرید حمایتی و تضمینی خرما از نخلداران آبادانی از سوی تعاون روستایی باعث ضرر و زیان کشاورزان این شهرستان شد. به گزارش آبادان خبر ...
خبرگزاری تابناک   ۱۳۹۹/۰۷/۲۰ - ۱۱:۳۰   + ۷ سایت دیگر  
عرق از پیشانی پهن رحمان سرازیر شده و کف دستانش به رنگ طلایی شیره خرما درآمده است. لحظه ای مکث می کند و نگاهی به دستانش می اندازد؛ شیره خرما مثل آینه شده، نور خورشید را بازتاب می دهد. رحمان همراه دو کارگر دیگر، حدود 200 کیلوگرم خرما را در کیسه ها خالی کرده اند و در نیسان بار زده اند به مقصد قشم ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۷/۱۹ - ۱۳:۱۴   + ۲ سایت دیگر  
برداشت پیارم مرغوب ترین خرمای جهان در 2 هزار و 200 هکتار از نخلستان های شهرستان حاجی آباد هرمزگان آغاز شد.
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۰۷/۱۸ - ۲۱:۳۵   + ۳ سایت دیگر  
سمنان- معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی سمنان مجموع سطح زیرکشت خرمای استان را 143 هکتار عنوان کرد و گفت: پیش بینی می شود از این میزان نخلستان 350 تن خرما برداشت شود.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۱۸ - ۱۰:۲۹   + ۵ سایت دیگر  
کار برداشت خرما از شهریورماه در شهرستان دشتستان آغاز شده و پیش بینی می شود 120هزار تن خرما از نخیلات این منطقه برداشت شود.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۱۷ - ۱۸:۵۹    
طریق العلماء یا طریق الفرات ، نام مسیر قدیمی زائران پیاده کوفه به کربلاست که از کنار رود فرات و نخلستان می گذرد. در گذشته با توجه به محدودیت های ظالمانه رژیم بعث صدام و ممنوعیت پیاده روی اربعین و زیارت حرم اباعبدالله الحسین (ع) ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۷/۱۷ - ۰۷:۳۴    
گروه استان ها- مدیر آب و خاک و امور فنی مهندسی جهاد کشاورزی استان بوشهر با اشاره به اجرای طرح تحول کشاورزی برای اصلاح شیوه آبیاری در نخلستان ها گفت: در این راستا 10 هزار هکتار اراضی نخلستانی استان بوشهر زیرپوشش طرح آبیاری نوین قرار می گیرد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۷/۱۶ - ۱۲:۲۵    
نخل داران بهبهانی با تولید بیش از 10 رقم خرما، برداشت این محصول را آغاز کردند.
پانا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۶ - ۱۱:۵۷   + ۱۱ سایت دیگر  
زاهدان (پانا)-مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی سیستان وبلوچستان از برداشت بیش از 200 هزار تن خرما از نخلستان های سیستان و بلوچستان خبر داد. به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۱۶ - ۱۰:۴۶   + ۱ سایت دیگر  
اکثر زائران خوابیده اند. تعدادی دارند با هم گفت وگو می کنند. شب، اینجا معنای دیگری دارد. برای من که کمتر نخلستان دیده ام، شب مانی در اینجا حال و هوایی عجیب دارد. دلم نمی خواهد بخوابم. کمی قدم می زنم و محو پذیرایی ابومحمد و همسرش از زائران حسین(ع) می شوم.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۱۵ - ۱۷:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
سرپرست جهاد کشاورزی شهرستان فیروزآباد از برداشت محصول خرما سطح 241 هکتار از نخلستان های فیروزاباد خبر داد.
دانا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۴ - ۱۴:۳۴   + ۱ سایت دیگر  
کشاورزان غزه با شروع فصل برداشت خرما، جمع آوری این محصول را از نخلستان های غزه آغاز کرده اند.
دانا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۴ - ۰۹:۲۹   + ۲ سایت دیگر  
غزاویه روستایی از توابع بخش مرکزی شهرستان کارون در استان خوزستان است. این روستا در نزدیکی اهواز دارای نخلستان های متعددی است و سالانه مقدار زیادی خرما توسط کشاورزان و نخل داران آن برداشت می شود.
دانا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۴ - ۰۸:۵۳   + ۶ سایت دیگر  
کشاورزان غزه با شروع فصل برداشت خرما، جمع آوری این محصول را از نخلستان های غزه آغاز کرده اند.
کیهان   ۱۳۹۹/۰۷/۱۳ - ۲۱:۳۶    
مراسم شب شعر مقاومت عصر روز شنبه با حضور اهالی فرهنگ و ادب در نخلستان اوج برگزار شد.
فرهنگ وهنر   ۱۳۹۹/۰۷/۱۳ - ۱۲:۵۵    
شب شعر مقاومت عصر امروز شنبه 12 مهرماه با حضور غلامعلی کویتی پور، مرتضی امیری اسفندقه ،حمیدرضا شکارسری و جمعی از شاعران در نخلستان اوج برگزار شد.
بهار نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۱۳ - ۱۱:۳۱   + ۵ سایت دیگر  
گروه جامعه: بوشهر را به نخل های سربر آسمانش می شناسند. نخل هایی که بی آبی قامت برخی از آنها را خم کرده است. قامت خم شده نخل ها چین های پیشانی، پینه های دستان نخلداران را هم بیشتر کرده است. کسانی که نخل همه دارایی شان است و چرخ روزگارشان با محصول آن می چرخد ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۷/۱۲ - ۱۶:۴۶    
شب گذشته در پی بی احتیاطی مسافران، حدود 60 درخت خرما در کاروندر از توابع بخش مرکزی طعمه حریق شد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۱ - ۲۰:۲۰   + ۱ سایت دیگر  
ایرنا - بم - قنات روستای پاکَم در فاصله 11 کیلومتری باغ شهر تاریخی بم واقع شده و نخلستان های اطراف را سیرآب می کند.5054
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۱۱ - ۱۴:۲۸    
افتتاح اقامتگاه بومگردی، حضور در جاده گردشگری نخلستان و برگزاری جشنواره برداشت خرما از جمله برنامه های بوشهری ها در هفته گردشگری بود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۷/۱۰ - ۲۰:۲۵    
نخلداران شهرستان مهر این روز ها مشغول برداشت خرما از نخلستان ها هستند.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۰ - ۱۶:۳۵   + ۲ سایت دیگر  
شیراز-ایرنا- مدیر جهاد کشاورزی شهرستان خنج گفت: برداشت خرما از سطح 2 هزار و 700 هکتار از نخلستان های این شهرستان آغاز شده و تا پایان مهرماه 99 ادامه دارد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۰ - ۰۷:۳۴   + ۲ سایت دیگر  
زاهدان- ایرنا- مدیر جهاد کشاورزی سرباز سیستان و بلوچستان گفت: 9 هزار تن خرما از سطح 2 هزار و 300 هکتار از نخلستان های این شهرستان برداشت و روانه بازار مصرف شده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۷/۰۹ - ۱۴:۰۶   + ۱ سایت دیگر  
50 هکتار از نخلستان های روستای برغمی شهرستان حاجی آباد در آتش سوخت.