شنبه ۱۸ آذرساعت ۲۲:۱۸Dec 2023 9
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «آثار فرهنگی»

خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۹/۱۳ - ۱۹:۴۸   + ۴ سایت دیگر  
مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گلستان از کشف و ضبط 98 قلم آثار فرهنگی، تاریخی مربوط به دوره های تاریخی، اسلامی در شهرستان گنبد کاووس خبر داد.
رویداد ایران   ۱۴۰۲/۰۹/۱۳ - ۱۰:۰۲   + ۱ سایت دیگر  
سرنوشت تشکیل انجمن های صنفی برای ده ها هزار هنرمند سراسر کشور در وضعیت مبهمی قرار گرفته است. 19 آبان 1398 بود که چگونگی تأسیس انجمن صنفی سراسری اشخاص حقیقی پدیدآورنده آثار فرهنگی و هنری و شاغلان بخش فرهنگ و هنر و رسانه و اجرای آن با پیشنهاد مشترک دو وزارتخانه فرهنگ و ارشاد اسلامی و کار ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۹/۱۱ - ۱۳:۲۲    
آثار سینمایی ایران در بانکوک با فیلم نسترن های وحشی در سازمان آرشیو فیلم تایلند، به نمایش در می آید.
هفت راه   ۱۴۰۲/۰۹/۱۱ - ۱۱:۱۲   + ۱۴ سایت دیگر  
دکتر غلامرضا بصیرنیا دبیر شورای معین در تشریح مصوبات جلسه 447 شورای معین شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: این جلسه که در دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی با حضور اعضای این شورا برگزار شد؛ طرح تسهیل بهره مندی عادلانه خانواده ها از محصولات، خدمات و امکانات فرهنگی و رفاهی ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۹/۱۰ - ۲۱:۵۹   + ۶ سایت دیگر  
قزوین- معاون وزیر میراث فرهنگی گفت: ایجاد دغدغه مردمی کردن حفظ و حراست از میراث فرهنگی باید در دستور کار قرار بگیرد.
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۲/۰۹/۰۸ - ۱۱:۵۲    
مدیر مرکز مرمت آثار فرهنگی سازمان کتابخانه ها، موزه ها و مرکز اسناد آستان قدس رضوی گفت: به طور میانگین، سالانه حدود 500 تا 1000 نسخه خطی و دیگر آثار در کتابخانه آستان مرمت می شوند.
مدیرکل اسناد و کتابخانه ملی استان قزوین در دیدار با مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان خواستار ایجاد پیوند میان هنرمندان و مرکز اسناد استان و تولید آثار فرهنگی هنری مستند و علمیِ مشترک با این مرکز شد.
ایثار   ۱۴۰۲/۰۹/۰۷ - ۱۱:۴۱   + ۱ سایت دیگر  
سرپرست دفتر حمایت و نظارت بر تولید آثار فرهنگی و هنری در آیین افتتاح دومین نمایشگاه هنر های تجسمی ایثار منطقه 4 کشوری گفت: هنر تجسمی هنر پیشرو در عرصه هنر انقلاب اسلامی است و کسانی که تاریخ باشکوه انقلاب اسلامی را می نویسند بار ها اشاره کردند که هنر های شعر، ادبیات ...
قدس آنلاین   ۱۴۰۲/۰۹/۰۷ - ۰۶:۰۳   + ۱ سایت دیگر  
تلاش ها و اقدامات برای شناسایی و استرداد آثار فرهنگی تاریخی به تاراج رفته ایران در دو دهه اخیر سرعت گرفته است.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۹/۰۶ - ۱۳:۰۸   + ۶ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- سرپرست مرکز مطالعات میراث ناملموس گفت: روایتگری میراث ناملموس کشور با آثار فرهنگی همچون موسیقی و تئاتر موجب انتقال آن به نسل آتی خواهد شد و به عبارتی حافظ میراث فرهنگی در کشور است.
بخشدار شبانکاره گفت: حفظ آثار فرهنگی و احیای آئین های بومی و محلی در این بخش با جدیت دنبال شود.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۲/۰۸/۳۰ - ۰۹:۱۶    
دفاع مقدس گنجینه ای عظیم و تمام نشدنی از شکوه، اقتدار، موفقیت و توانمندی ایران است که برای همیشه تاریخ جاودانه خواهد ماند.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۲/۰۸/۲۹ - ۰۰:۱۳   + ۱ سایت دیگر  
محدثی خراسانی گفت: ادبیات، شعر و آثار فرهنگی و هنری نقش مهمی در تبیین، تشریح و انتقال فرهنگ دفاع مقدس به نسل های آینده دارند.
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۲/۰۸/۲۷ - ۱۴:۴۸    
مرکز مرمت آثار فرهنگی سازمان کتابخانه ها، موزه ها و مرکز اسناد آستان قدس رضوی با هدف حفظ میراث فرهنگی اسلامی، با قدمتی نزدیک به 500 سال در زمان صفویه تاسیس شده است.
روزنامه جوان آنلاین   ۱۴۰۲/۰۸/۲۶ - ۲۳:۳۸    
شروع کار حاج احمد عطایی به زمانی برمی گردد که حضرت آقا، پرچم مقابله با تهاجم فرهنگی را بلند کردند و هجوم به سمت ایمان مردم در قالب آثار فرهنگی شروع شده بود.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۸/۲۶ - ۰۹:۰۲   + ۳ سایت دیگر  
معاون صنایع دستی و هنر های سنتی وزارت میراث فرهنگی گفت: شهرستان خوروبیابانک همچون خورشید بر نصف جهان می تابد و باید تلاش شود تا به جهانیان معرفی شود. ...
خبرگزاری میراث آریا   ۱۴۰۲/۰۸/۲۴ - ۱۲:۳۸    
به گفته برگزارکنندگان، برگزاری مسابقه فوتبال به عنوان یکی از فعالیت های فرهنگی در مقابل یک مکان میراثی برای ما مفید است و می تواند توجه مردم سراسر جهان را به سمت حفظ میراث فرهنگی افغانستان جلب کند.
خبرگزاری میراث آریا   ۱۴۰۲/۰۸/۲۳ - ۱۲:۱۰   + ۱ سایت دیگر  
اولویت بندی حفاظتی و مرمت اشیاء فرهنگی تاریخی موزه ها و مخازن آن ها مورد بررسی و آسیب شناسی قرار گرفت.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۸/۲۰ - ۱۸:۳۴   + ۱ سایت دیگر  
یک استاد دانشگاه گفت: هفته کتاب مشوقی برای افزایش آثار فرهنگی و هنری و مجالی برای گفتگو و ارتقای فرهنگی است.
خبرگزاری میراث آریا   ۱۴۰۲/۰۸/۱۹ - ۱۱:۰۶   + ۲ سایت دیگر  
یک پیشکسوت معماری معتقد است معرفی مهم ترین ابزار امر حفاظت است. بنابراین اهمیت جشنواره ملی تولیدات رسانه ای میراث فرهنگی در همین است که به کار معرفی میراث فرهنگی از طرق مختلف پرداخته و از همین راه به جریان حفاظت آثار فرهنگی کمک شایان می کند.
میزان   ۱۴۰۲/۰۸/۱۸ - ۰۹:۳۳    
رحیم مختومی مدیر انتشارات بعثت در گفت وگو با خبرگزاری میزان درباره غفلت در تولید کتاب هایی که به جنایات منافقین بپردازد، گفت: آثار فرهنگی همانند کتاب در حوزه انقلاب اسلامی و گروه ها و احزاب خصوصا منافقین که به نوعی گره خورده با انقلاب اسلامی هستند، کمتر تولید شده است ...
متخصص طب ایرانی با اشاره به افزایش آلودگی هوا در فصل سرما و تأثیرات منفی که بر قلب و ریه می گذارد از تدابیر طب ایرانی برای کاهش عوارض آن گفت. به گزارش خبرنامه دانشجویان ایران ؛ اثرات مضر آلودگی هوا بر سلامت انسان ...
تبیان   ۱۴۰۲/۰۸/۱۴ - ۱۳:۵۳    
صهیونیست ها با داشتن ثروت بالا توانستند نقوذ بالایی در رسانه ها و شرکت های تولید آثار فرهنگی جهان داشته باشند و همیشه سعی داشتند تصویر مظلوم و قربانی از خود را در ذهن مردم دنیا بازسازی کنند و با این ماسک ساختگی ...
وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی   ۱۴۰۲/۰۸/۰۹ - ۰۸:۱۸    
به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه، پوریا جلالی سرپرست اداره کل با حضور در منزل تاریخی استاد اردشیر اکبری که موزه ای از آثار فرهنگی و هنری می باشد با جمعی از هنرمندان خوش نویسی استان دیدار و گفت و گو کرد. ...
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۸/۰۸ - ۰۸:۱۰   + ۲ سایت دیگر  
یزد-ایرنا- مدیر خانه فرهنگ شهید صدوقی یزد گفت: آثار و کتاب هایی که مرتبط با یزد بوده و توسط نویسندگان یزدی یا غیر یزدی نوشته شده باشد مورد حمایت قرار گرفته و توسط انتشارات این موسسه منتشر می شود.
سرپرست اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان در نخستین روز های شروع به کار با کارکنان واحد های مختلف اداره کل دیدار و گفت و گو و خط مشی کاری خود را ترسیم نمود ...
سینما پرس   ۱۴۰۲/۰۸/۰۶ - ۱۱:۴۹    
سینماپرس: اسرافیل علمداری بازیگر سینما و تلویزیون گفت: استخراج مفاهیم مشترک دینی و مذهبی و انعکاس آن در قالب هنر می تواند مبحث مهم تقریب مذاهب را یاری کند و این وظیفه مدیران و سیاست گذاران کلان فرهنگی و سینمایی است که در این راستا کوشا باشند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۸/۰۳ - ۰۹:۰۰   + ۴ سایت دیگر  
هوش مصنوعی می تواند در تولید و تکامل آثار فرهنگی و هنر از طریق پردازش داده های مستند علمی و تجربی پایگاه دانش نقش مهمی داشته باشد. سید احمد قاسمی
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۸/۰۱ - ۱۴:۴۵   + ۶ سایت دیگر  
غلامرضا منتظری به عنوان نائب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی درباره ارتقاء بودجه فرهنگ و مطالبه از دستگاه های فرهنگی برای شکوفایی و بالا بردن خلاقیت و نوآوری در آثار فرهنگی و محصولات هنری توضیحاتی داد.
خبرگزاری میراث آریا   ۱۴۰۲/۰۷/۳۰ - ۲۱:۵۹   + ۱ سایت دیگر  
علی دارابی قائم مقام وزیر و معاون میراث فرهنگی کشور در پیامی به مناسبت روز جهانی کارکنان موزه ها نوشت: موزه ها به عنوان نهادی در خدمت جامعه که به گردآوری و معرفی میراث ملموس و ناملموس می پردازند از یک سو گنجینه ای از آثار فرهنگی تاریخی ارزشمند هستند و از سوی دیگر گنجینه ای از نیروی انسانی که با ...
خبرگزاری میراث آریا   ۱۴۰۲/۰۷/۳۰ - ۱۳:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
یکی از خبرهای مسرت بخش در ماه های اخیر برای مردم کشورمان خبر ثبت کاروانسراهای ایرانی در فهرست آثار فرهنگی و تاریخی جهان بوده که نقطه عطفی در تاریخ میراث فرهنگی خراسان رضوی است
وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی   ۱۴۰۲/۰۷/۲۹ - ۲۲:۱۵    
رئیس سازمان سینمایی کشور در مشهد گفت: محوریت آثار فرهنگی و هنری جشنواره امام رضا(ع)، باید بر پایه مرام و معرفت صاحب آن باشد.
شهرداری یزد   ۱۴۰۲/۰۷/۲۹ - ۱۰:۱۶    
به گزارش روابط عمومی سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری یزد – محمد حسن منصوری زاده از اجرای دوره جدید گالری شهری با هدف ارائه آثار فرهنگی و هنری در شهر خبر داد. ...
برترین ها / رویداد ایران   ۱۴۰۲/۰۷/۲۶ - ۱۱:۲۴   + ۱۹ سایت دیگر  
باستان شناسان در 70 کیلومتری مشهد، زوایای ناشناخته یک نیایشگاه ساسانی را کشف کردند. در کاوش های باستان شناسان منطقه لار استان فارس نیز شواهدی از کوره ساخت سفال به دست آمد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان آذربایجان غربی، زهرا آب سوران ضمن بازدید از نمایشگاه و آثار فرهنگی و هنری اعضای کانون سلماس به گفت وگو با مربیان در خصوص فعالیت های شش ماهه دوم سال پرداخت. ...
پایگاه خبری انتهاج   ۱۴۰۲/۰۷/۲۵ - ۰۱:۴۵   + ۱ سایت دیگر  
محمد قاسم زاده با تأکید بر این که آینده بدون ادبیات برایش متصور نیست، می گوید: هوش مصنوعی دارد آدم ها را کمی می ترساند، آثار فرهنگی جهان از بین نمی رود و هوش مصنوعی نیامده که جهان را به برهوت تبدیل کند.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۷/۲۵ - ۰۱:۰۰   + ۶ سایت دیگر  
محمد قاسم زاده با تأکید بر این که آینده بدون ادبیات برایش متصور نیست، می گوید: هوش مصنوعی دارد آدم ها را کمی می ترساند، آثار فرهنگی جهان از بین نمی رود و هوش مصنوعی نیامده که جهان را به برهوت تبدیل کند.
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۲/۰۷/۲۴ - ۱۳:۳۶    
اکنون ارزش گذاری آثار فرهنگی و هنری در وهله اول به گیشه و فروش فیلم گره خورده است و جنبه اقتصادی نسبت به بعد فرهنگی قالب شده است.
رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در ژاپن آثار فرهنگی و صنایع دستی کشورمان را در نمایشگاه جهانی آگه او شهر سایتاما به نمایش گذاشت.
ایثار   ۱۴۰۲/۰۷/۱۹ - ۱۴:۱۱   + ۱ سایت دیگر  
سرپرست معاونت فرهنگی بنیاد شهیدتهران بزرگ، گفت: اولین یادواره 345 جانباز 70 درصد شهید در آبان ماه با حضور مسئولان کشوری برگزار خواهد شد.
ایبنا   ۱۴۰۲/۰۷/۱۷ - ۱۲:۲۸   + ۵ سایت دیگر  
خراسان رضوی - رئیس اداره مرمت آثار فرهنگی سازمان کتابخانه ها، موزه ها و مرکز اسناد آستان قدس گفت: در شش ماه نخست سال قریب به 70 هزار اقدام حفاظتی و مرمتی در خصوص آثار و اسناد فرهنگی متعلق به این سازمان انجام شد.
خبرگزاری میراث آریا   ۱۴۰۲/۰۷/۰۸ - ۱۲:۱۴   + ۲ سایت دیگر  
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اردبیل گفت: حفاظت از آثار پرتعداد تاریخی و فرهنگی استان تنها با همکاری عموم مردم و نیروهای نظامی و امنیتی ممکن خواهد بود که سپاه و بسیج می توانند در این مورد نقش مهمی داشته باشند.
خبرگزاری میراث آریا   ۱۴۰۲/۰۷/۰۷ - ۰۹:۴۷   + ۴ سایت دیگر  
وزیر کشور گفت: برای حفاظت و صیانت از آثار فرهنگی تاریخی خصوصا آثار ثبت جهانی شده در کنار وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی هستیم.
نمایشگاه شقایق های سرخ از مجموعه آثار فرهنگی هنری و ادبی اعضا و مربیان مراکز استان در مرکز فرهنگی هنری قروه برپا شد.
تدبیر و امید   ۱۴۰۲/۰۷/۰۵ - ۱۱:۲۹   + ۳۳ سایت دیگر  
اسماعیلی با اشاره به ثبت جهانی 54 کاروانسرای قدیمی ایران، گفت: آمادگی همکاری با وزارت میراث فرهنگی برای احیای آثار فرهنگی – هنری این کاروانسراها هستیم و از همه ظرفیت های فرهنگی – هنری مان استفاده خواهیم کرد.
وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی   ۱۴۰۲/۰۷/۰۴ - ۱۶:۴۳    
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان از ابن یمین فریومدی به عنوان شهیرترین شاعر و مفاخر این استان یاد کرد و گفت: برای نکوداشت این شاعر نامی، آثار و تولیدات فرهنگی و ادبی تولید و آماده شده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۷/۰۴ - ۱۴:۳۴    
مدیرکل ثبت آثار تاریخی با مهم دانستن توجه به حریم ثبتی آثار، از پژوهشگاه میراث فرهنگی خواست در این زمینه، فعال تر عمل کند.
میزان   ۱۴۰۲/۰۶/۳۱ - ۰۸:۲۹   + ۱ سایت دیگر  
امیرحسین صالحی در گفت وگو با میزان در مورد روی آنتن رفتن پویانمایی دشت پرماجرا و ویژگی های این اثر در رده سنی کودک و نوجوان گفت: پویانمایی دشت پرماجرا در چهار فصل 13 قسمتی و در مجموع 130 قسمت با تکنیک سه بعدی برای گروه سنی کودک و نوجوان روی آنتن خواهد رفت ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۶/۳۰ - ۱۸:۰۶   + ۱ سایت دیگر  
از تازه های نشر تا خبرهایی از آثار فرهنگی در حوزه دفاع مقدس را در بسته کتاب این هفته ببینیم.