سه شنبه ۰۷ بهمنساعت ۲۳:۱۲Jan 2021 26
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «جایگزین حبس»

هفته نامه وقایع استان   ۱۳۹۹/۱۱/۰۷ - ۱۱:۱۱    
آیا مجازات های جایگزین حبس و سیاست های بازدارنده، واقعا بازدارنده هستند؟ زندان؛ دغدغه مشترک زندانیان و دولت وحید حاج سعیدی روزگاری دیوار های بلند، سیم های خاردار حلقوی روی دیوار، نگهبان های مسلح، آژیر و چراغ های گردان ...
میزان   ۱۳۹۹/۱۱/۰۶ - ۱۵:۴۵   + ۲ سایت دیگر  
خبرگزاری میزان - حجت الاسلام اسماعیل صادقی نیارکی از صدور حکم جایگزین حبس برای دو متهم خبر داد و گفت: در راستای اجرای سیاست های کلان قوه قضائیه در دوره تحول و کاهش جمعیت کیفری زندان ها و استفاده از مجازات های جایگزین حبس صدور چنین احکامی موجب پیشگیری از وقوع جرم و بروز آسیب های اجتماعی ناشی از ...
میزان   ۱۳۹۹/۱۱/۰۶ - ۱۲:۰۰   + ۴ سایت دیگر  
هادی هاشمیان، رئیس کل دادگستری استان گلستان در گفت وگو با میزان از صدور رای جایگزین حبس برای فردی خبر داد که دستورالعمل های بهداشتی کرونا را نادیده گرفته بود. ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۱/۰۵ - ۱۴:۳۶   + ۷ سایت دیگر  
رئیس کل دادگستری گلستان به تلاش های دادگستری استان برای کاهش ورودی پرونده به محاکم خبر داد و گفت: خوشبختانه ورودی پرونده های با موضوع توهین 37 درصد، تهدید 32 درصد، خیانت در امانت 27 درصد و ضرب و جرح 26 درصد امسال کمتر شده است .
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۱۱/۰۵ - ۱۲:۲۰    
گروه استان ها- رئیس کل دادگستری گلستان از صدور 4 هزار و 500 فقره حکم جایگزین حبس در استان خبر داد.
کمیته امداد امام خمینی   ۱۳۹۹/۱۱/۰۱ - ۱۵:۱۵   + ۶ سایت دیگر  
در اجرای صدور احکام جایگزین حبس توسط دادگاه کیفری شهرستان زنجان به تهیه ماسک به میزان سه میلیون و 500 هزار تومان برای مددجویان تحت حمایت کمیته امداد استان زنجان محکوم شدند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۱۱/۰۱ - ۱۳:۰۲   + ۴ سایت دیگر  
رئیس کل دادگستری آذربایجان غربی گفت: مجازات های جایگزین حبس می تواند برای جرم اولی ها و مجازات هایی مانند حبس به خدمات عام المنفعه تبدیل شود.
خانه ملت   ۱۳۹۹/۱۰/۲۹ - ۲۱:۲۲   + ۲۲ سایت دیگر  
سخنگوی کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: افزایش آمار زندانیان موضوعی نگران کننده است، اما با اجرای صحیح قانون این معضل قابل حل است.
قدس آنلاین   ۱۳۹۹/۱۰/۲۷ - ۱۲:۴۷    
عامل سرقت 156میلیون طلا پس از محاکمه در شعبه 146 دادگاه کیفری دو مجتمع امام خمینی(ره) مشهد، با رأی قاضی مجید شرقی شهری و با توجه به رضایت شاکی پرونده، به جای تحمل حبس، به اجرای چند دستور جایگزین حبس محکوم شد.
یافته   ۱۳۹۹/۱۰/۲۴ - ۰۷:۱۹    
چاپ ایمیل توضیحات بخش: یادداشت مجموعه : اجتماعی فقر، مسائل و مشکلات اقتصادی، بیکاری، تورم افسارگسیخته و... باعث شده است که در جامعه لرستان شاهد افزایش آسیب های اجتماعی و رشد جرائم و بزه های اجتماعی باشیم، این وضعیت منجر به افزایش تراکم جمعیت کیفری زندانیان در سطح استان شده است. ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۰/۲۳ - ۱۱:۱۰   + ۴ سایت دیگر  
رئیس شعبه 119 دادگاه کیفری 2 ارومیه، از صدور حکم تهیه ماسک و مواد ضدعفونی کننده برای زندانیان یا افراد نیازمند و تهیه بسته معیشتی برای افراد مبتلا به کرونا، به عنوان مجازات جایگزین حبس برخی متهمان خبر داد.
ایمنا   ۱۳۹۹/۱۰/۲۱ - ۰۸:۵۲   + ۱ سایت دیگر  
رئیس کل دادگستری استان اصفهان در خصوص آزادی سه زندانی تبعه افغان، مجازات های جایگزین حبس، میزان عفو و صدور قرارهای منجر به بازداشت و سند تحول قوه قضائیه توضیحاتی ارائه داد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۰/۲۰ - ۰۹:۵۴    
ایسنا/چهارمحال و بختیاری معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری چهارمحال و بختیاری با اشاره به اینکه در هشت ماه ابتدای سال جاری تعداد یک هزار و 390 رای جایگزین حبس صادر شده است، گفت: امیدواریم که با صدور آرای مبتنی بر مجازات های جایگزین حبس، نرخ تکرار جرم به طور چشمگیر کاهش یابد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۱۰/۱۸ - ۱۷:۱۰   + ۷ سایت دیگر  
قضات فارس از ابتدای امسال تا کنون بیش از شش هزار و دویست رای جایگزین حبس صادر کردندکه در مقایسه با پارسال 39 درصد افزایش یافته است.
شبستان   ۱۳۹۹/۱۰/۱۷ - ۲۱:۱۸    
هاشمیان گفت: در 9 ماهه ابتدای سال چهار هزار و 600 رای جایگزین حبس در استان گلستان صادر شده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۱۰/۱۷ - ۰۸:۱۱   + ۴ سایت دیگر  
از ابتدای امسال 6 هزار و 229 حکم جایگزین حبس در استان فارس صادر شده است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۱۰/۱۵ - ۱۰:۰۵   + ۴ سایت دیگر  
رئیس دادگستری مراغه گفت:امسال برای 277 محکوم به حبس در مراغه مجازات های جایگزین تعیین شده است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۱۰/۱۴ - ۱۰:۰۲   + ۱۰ سایت دیگر  
رئیس کل دادگستری استان زنجان گفت: دستگاه قضایی استان زنجان رتبه پنجم را در اعمال مجازات های جایگزین حبس دارد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۱۰/۱۳ - ۱۷:۰۹   + ۴ سایت دیگر  
گروه استانها رئیس کل دادگستری استان اردبیل از افزایش 32درصدی استفاده از مجازات های جایگزین حبس در اردبیل خبر داد.
اهر خبر   ۱۳۹۹/۱۰/۱۰ - ۲۱:۰۴   + ۴ سایت دیگر  
رئیس حوزه قضایی خاروانا از محکومیت ناقضان دستورات ستاد مقابله با کرونا به تهیه و توزیع لوازم بهداشتی در خاروانا خبر داد.
ایلنا   ۱۳۹۹/۱۰/۰۹ - ۱۵:۲۲    
معاون پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان کهگیلویه و بویراحمد تاکید کرد که در صدور آرای جایگزین حبس هیچگونه مشکلی وجود ندارد.
فرهیختگان   ۱۳۹۹/۱۰/۰۹ - ۱۲:۱۳   + ۳۳ سایت دیگر  
با یک جست وجو پیرامون مجازات های جایگزین، ابتدا به مجازات های جایگزین حبس برمی خوریم که در سال 92 به منظور کاهش حبس و افرادی که زندان می روند به وجود آمد.
هه وال موکریان   ۱۳۹۹/۱۰/۰۸ - ۱۲:۴۴   + ۵ سایت دیگر  
به گزارش هه وال موکریان ، مهران نظری مدیر کل حفاظت محیط زیست آذربایجان غربی افزود: برای جلوگیری از معضل حیوان آزاری در جامعه، اقدامات بازدارنده با اجرای مجازات جایگزین حبس ، برای فردی که اقدام به بریدن گوش توله سگ کرده و در شبکه های اجتماعی انتشار داده بود صادر شد. ارومیه ...
میزان   ۱۳۹۹/۱۰/۰۴ - ۰۹:۵۰   + ۹ سایت دیگر  
هادی هاشمیان، رئیس کل دادگستری گلستان در گفت وگو با میزان از افزایش 52 درصدی صدور آراء جایگزین حبس در محاکم استان گلستان طی 9 ماهه امسال خبر داد. رئیس کل دادگستری استان گلستان گفت ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۱۰/۰۳ - ۱۷:۵۷   + ۶ سایت دیگر  
گروه استان ها- رئیس شورای عالی قضایی خوزستان گفت: جهت کاهش جمعیت زندانیان استان باید از ظرفیت شورای حل اختلاف برای حل و فصل پرونده های زندانیان و مجازات جایگزین حبس استفاده کرد.
گلستان ما   ۱۳۹۹/۱۰/۰۳ - ۱۳:۲۰   + ۲ سایت دیگر  
چگونگی پاسخگویی به مردم و کیفیت رسیدگی ها امروز در بازدید سرزده رئیس کل دادگستری گلستان از حوزه های قضایی استان بررسی شد.
شبستان   ۱۳۹۹/۱۰/۰۳ - ۰۸:۵۹   + ۷ سایت دیگر  
1390 رای مجازات های جایگزین حبس در استان صادر شد/ افزایش 44 درصدی هزینه خانوارها، عناوین مهم روزنامه های امروز 3 دی در چهارمحال و بختیاری است.
میزان   ۱۳۹۹/۱۰/۰۲ - ۰۹:۰۵   + ۱۱ سایت دیگر  
هادی هاشمیان، رئیس کل دادگستری استان گلستان در گفت وگو با میزان از درخواست منابع طبیعی این استان از دادگستری برای کمک به بیابان زدایی با استفاده از ظرفیت مجازات های جایگزین حبس خبر داد و بیان کرد ...
میزان   ۱۳۹۹/۱۰/۰۲ - ۰۸:۰۵   + ۵ سایت دیگر  
احمدرضا بهرامی، رئیس کل دادگستری استان چهارمحال و بختیاری در گفت وگو با میزان از صدور بیش از هزار و 390 رای مجازات جایگزین حبس طی هشت ماهه نخست سال جاری خبر داد و اظهار کرد: بیش از یک هزار و 390 رأی جایگزین حبس در راستای کاهش جمعیت کیفری زندان ها با تمرکز بر اجرایی شدن 8 تأسیس تعلیق اجرای حکم ...
میزان   ۱۳۹۹/۰۹/۳۰ - ۱۱:۰۵    
خبرگزاری میزان - حجت الاسلام والمسلمین اکبری در ششمین جلسه کاهش جمعیت کیفری استان، ضمن مثبت ارزیابی کردن اقدامات مراجع قضایی در اجرای دستورالعمل کاهش جمعیت کیفری خاطرنشان کرد: راهبرد کنونی دستگاه قضاء بر جنبه تربیتی و اصلاح مجرمان توأم با بازدارندگی مجازات های صادره از سوی محاکم می باشد. ...
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۹/۲۶ - ۱۱:۴۰   + ۴ سایت دیگر  
کاشان - دادستان کاشان گفت: حدود 47 درصد از مددجویان کاشان در نهادهای عمومی و شرکت های خصوصی به عنوان مجازات جایگزین حبس مشغول به کار هستند.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۹/۲۵ - ۱۹:۰۵   + ۵ سایت دیگر  
دادستان کاشان گفت: حدود 47 درصد از مددجویان زندان کاشان در نهادهای عمومی و شرکت های خصوصی به عنوان مجازات جایگزین حبس مشغول به کار هستند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۹/۲۵ - ۰۸:۴۵   + ۱ سایت دیگر  
گروه استان ها - دادستان کاشان ضمن اشاره به اشتغال 47 درصد مددجویان زندان کاشان در نهادها به عنوان جایگزین حبس گفت: طرح "جنگلانه" با مشارکت مددجویان تکمیل می شود.
هزار ماسوله   ۱۳۹۹/۰۹/۲۲ - ۰۲:۲۶   + ۴ سایت دیگر  
دادستان پاوه با بیان اینکه قانونگذار جریمه های سنگین را علاوه بر در نظر گرفتن حبس برای متخلفان در نظر گرفته است گفت: با مشاهده هرگونه شکار غیر مجاز؛ اسلحه شکارچیان توقیف و به نفع دولت ضبط می شود و مجازات های تکمیلی یا جایگزین حبس برای آنها در نظر گرفته می شود چرا که شکار خط قرمز ما است.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۹/۲۱ - ۱۱:۰۱   + ۷ سایت دیگر  
رییس شعبه دادگاه کیفری 2 شعبه 119 مجتمع شهید بهشتی ارومیه و قاضی برتر کشوری توانسته است با مجازات های جایگزین حبس نقش بسزایی در کاهش جمعیت کیفری استان ایفا کند.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۹/۱۹ - ۱۳:۰۹   + ۴ سایت دیگر  
رئیس کل دادگستری استان کردستان گفت: مجازات های جایگزین حبس اولویت دادگستری کردستان است.
دیار میرزا   ۱۳۹۹/۰۹/۱۵ - ۲۱:۴۰   + ۱ سایت دیگر  
رئیس شورای قضایی استان گیلان به تاکیدات رئیس قوه قضائیه درباره کاهش جمعیت کیفری نیز اشاره کرد و اظهار داشت: با توجه به شرایط کنونی کشور که در وضعیت اضطرار و اعمال محدودیت های بهداشتی قرار دارد استفاده از قوانین ارفاقی و مجازات های جایگزین حبس بهترین راهکار در کاهش تعداد زندانیان است.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۹/۱۰ - ۲۰:۰۶   + ۵ سایت دیگر  
رییس کل دادگستری آذربایجان غربی گفت:کارهای زیادی در خصوص کاهش جمعیت کیفری زندان ها انجام شده است و جمعیت کیفری زندان ها به حال تعادل رسیده است که این ها همه مرهون عملیاتی کردن سیاست های تحولی قوه قضائیه به خصوص غربالگری زندانیان و استفاده از مجازات های جایگزین حبس است.
خبرگزاری تابناک   ۱۳۹۹/۰۹/۱۰ - ۱۰:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
طرح نظارت الکترونیکی، نخست در قانون مجازات اسلامی مصوب 92 پیش بینی شد که به موجب قانون مذکور، در برخی جرایم تعزیری دادگاه می تواند در صورت وجود شرایط مقرر در تعویق مراقبتی، محکوم به حبس را با رضایت وی در محدوده مکانی مشخص تحت نظارت سامانه الکترونیکی قرار دهد.
میزان   ۱۳۹۹/۰۹/۰۶ - ۱۱:۴۵   + ۴ سایت دیگر  
خبرگزاری میزان - با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی و به منظور جلوگیری از شیوع بیماری کرونا مراسم تکریم و معارفه رییس جدید حوزه قضایی خنج و دادستان عمومی و انقلاب شهرستان گراش به صورت ویدئو کنفرانس و با حضور رییس کل دادگستری استان فارس، قائم مقام و معاونین قضایی دادگستری فارس، امام جمعه ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۵ - ۰۸:۱۶    
ایسنا/آذربایجان غربی رئیس دادگستری شوط گفت: مجازات جایگزین حبس در این شهرستان به جدیت پیگیری می شود.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۹/۰۴ - ۱۴:۴۰   + ۷ سایت دیگر  
رئیس کل دادگستری استان البرز با بیان اینکه بیش از 5 هزار اقدام در زمینه مرخصی و نهادهای جایگزین حبس در البرز داشته ایم، گفت: در اجرای قانون مجازات های جایگزین حبس در مورد بالغ بر 1500 زندانی، آزادی یا تقلیل مجازات انجام شده است.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۹/۰۳ - ۱۳:۰۸   + ۶ سایت دیگر  
کرمانشاه-رئیس کل دادگستری کرمانشاه از استفاده مجازات های جایگزین حبس برای کاهش افراد حاضر در زندان های کرمانشاه خبر داد.
کمیته امداد امام خمینی   ۱۳۹۹/۰۹/۰۱ - ۱۲:۴۶   + ۱ سایت دیگر  
معاون پیشگیری دادگستری استان قزوین گفت: دستگاه قضایی تلاش می کند تا از ظرفیت های قانونی خود برای توسعه فرهنگ انفاق و نیکوکاری در جامعه استفاده می کند و یکی از این ظرفیت ها صدور احکام جایگزین حبس است.
کمیته امداد امام خمینی   ۱۳۹۹/۰۹/۰۱ - ۱۲:۱۹    
طی مراسمی با حضور مدیرکل کمیته امداد و معاون پیشگیری دادگستری استان قزوین از تلاش ها و اهتمام رئیس حوزه قضایی بخش آبگرم در صدور احکام جایگزین حبس با رویکرد نیکوکاری تقدیر شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۸/۲۶ - ۱۶:۴۸   + ۱ سایت دیگر  
شکارچیان متخلف به جای حبس، ملزم به خرید دوربین های تله شکاری برای حفاظت از محیط زیست بختگان شدند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۸/۲۲ - ۱۵:۳۱    
برای متهمان تهدید علیه بهداشت عمومی در پارسیان جرائم جایگزین حبس صادر می شود.
میزان   ۱۳۹۹/۰۸/۲۲ - ۱۲:۱۰   + ۱۷ سایت دیگر  
خبرگزاری میزان - عبدالصمد خرم آبادی، معاون نظارت بر دادسراهای دادستانی کل کشور در نوزدهمین همایش دادستان ها با اشاره به نقش کنترل مجرمان حرفه ای سابقه دار در ایجاد امنیت با تاکید بر اینکه امنیت از ضروری ترین نیازهای جامعه است ...
ساوالان خبر   ۱۳۹۹/۰۸/۲۱ - ۱۰:۲۳   + ۷ سایت دیگر  
ناصر عتباتی در جلسه کمیته ساماندهی امور زندانیان استان در مشگین شهر اظهارداشت: بدنبال سیاست های کلی رییس قوه قضاییه به تمامی روسا و دادستان های استان ابلاغ شده که در صدور حکم محکومان مالی و محکومان جرایم غیرعمد و افراد فاقد پیشنیه کیفری حتما از مجازات های جایگزین حبس استفاده کنند ...
نصیر نیوز   ۱۳۹۹/۰۸/۱۸ - ۰۱:۲۸   + ۴ سایت دیگر  
احمد موقری روز شنبه در جلسه ویدئو کنفرانس نحوه اجرای دستورالعمل استفاده از پابند الکترونیکی و طرح مشکلات و مسائل مربوط به آن، بر ضرورت استفاده از مجازات های جایگزین حبس از جمله پابند الکترونیکی و استفاده از خدمات عمومی رایگان تاکید کرد ...