یکشنبه ۲۴ تیرساعت ۱۲:۱۳Jul 2024 14
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «جایگزین حبس»

باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۳/۰۴/۲۳ - ۱۴:۳۳   + ۱ سایت دیگر  
رئیس پارک ملی دریاچه ارومیه از صدور حکم جایگزین حبس برای متخلف محیط زیستی در این شهرستان خبر داد.
پانا   ۱۴۰۳/۰۴/۲۲ - ۰۸:۰۳    
تهران (پانا) - یک حقوقدان بر ضرورت شناخت فلسفه مجازات های جایگزین حبس برای قضات تاکید کرد و گفت: در مواردی ممکن است از این مجازات ها به اشتباه استفاده شود، به همین دلیل است که شناخت فلسفه مجازات های جایگزین حبس از مهم ترین مواردی است که باید قضات به آن واقف باشند.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۳/۰۴/۲۰ - ۰۸:۱۴   + ۳ سایت دیگر  
بیرجند_رئیس کل دادگستری خراسان جنوبی گفت: در سال گذشته 87 فقره حکم جایگزین حبس در استان صادر شده و میزان 5 میلیارد و 700 میلیون تومان از این محل برای آبادانی مناطق محروم هزینه شده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۳/۰۴/۱۹ - ۱۳:۱۲   + ۱ سایت دیگر  
رئیس کل دادگستری خراسان جنوبی از تهیه 10 سری جهیزیه برای نوعروسان نیازمند استان به عنوان جایگزین حبس یک متخلف خبر داد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۳/۰۴/۱۸ - ۱۷:۵۲   + ۴ سایت دیگر  
رئیس حوزه قضایی رودبار جنوب گفت: در سال گذشته پنج هزار و 620 فقره پرونده به دادگستری رودبار جنوب وارد که پنج هزار و 564 پرونده مختومه شده است.
میزان   ۱۴۰۳/۰۴/۱۸ - ۱۴:۰۱   + ۵ سایت دیگر  
رئیس کل دادگستری استان بوشهر با اشاره به ظرفیت های قانونی گفت: قضات در راستای کاهش جمعیت کیفری از آرای جایگزین حبس استفاده کنند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۳/۰۴/۱۸ - ۱۳:۱۵   + ۱ سایت دیگر  
دادگاه عمومی بخش سردشت دزفول به منظور تسهیل در خدمات رسانی، باصدور احکام مجازات های جایگزین حبس نقش مهمی در رفع مشکلات و نیاز های مختلف این بخش ایفا می کند.
مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان البرز در دیدار با مدیر کل دادگستری استان ضمن اشاره به نمونه های یهره مندی کانون از احکام جایگزین حبس برخی مجازات های غیرعمد محکومان قضایی ، خواستار بهره مندی فرهنگی کانون البرز از این احکام شد.
ایلنا   ۱۴۰۳/۰۴/۱۲ - ۱۲:۳۵   + ۱ سایت دیگر  
یک قاضی دادگاه ارومیه با صدور احکام جایگزین حبس برای اورژانس یک مرکز درمانی، تجهیزات مناسب برای انتقال و درمان نوزادان بیمار تهیه کرد.
میزان   ۱۴۰۳/۰۴/۱۲ - ۰۸:۱۷   + ۹ سایت دیگر  
یک قاضی دادگاه ارومیه با صدور احکام جایگزین حبس برای اورژانس یک مرکز درمانی، تجهیزات مناسب برای انتقال و درمان نوزادان بیمار تهیه کرد.
ایسنا   ۱۴۰۳/۰۴/۱۱ - ۰۸:۰۴   + ۲ سایت دیگر  
وکیل دادگستری گفت: در رابطه با بدهکاران مالی که این اشخاص بدهکارند و مرتکب جرم نشده اند، سیستم قضایی به کمک قانون گذار باید از شیوه ها و راهکارهایی استفاده کند که از زندانی شدن این اشخاص جلوگیری به عمل آید.
میزان   ۱۴۰۳/۰۴/۱۰ - ۱۱:۵۷    
رئیس کل دادگستری استان آذربایجان غربی با اشاره به آرای جایگزین حبس صادر شده در استان گفت: در راستای کاهش جمعیت کیفری و اجرای ماده 62 قانون مجازات اسلامی در سال گذشته رشد 206 درصدی آرا جایگزین حبس در محاکم استان را شاهد بوده ایم.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۳/۰۴/۱۰ - ۱۰:۲۲    
معاون پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان کردستان از صدور 2904 حکم جایگزین حبس با همکاری دادستانی در این استان خبر داد.
میزان   ۱۴۰۳/۰۴/۱۰ - ۱۰:۱۱   + ۱۳ سایت دیگر  
رئیس دادگستری شهرستان قائنات در استان خراسان جنوبی از خرید تجهیزات گرمایشی برای مرکز توانبخشی اعصاب و روان مهرآفرین به عنوان حکم جایگزین حبس در این شهرستان خبر داد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۳/۰۴/۰۸ - ۰۰:۱۳    
رئیس کل دادگستری استان بوشهر حبس زدایی را از برنامه های مهم دستگاه قضا دانست و گفت: در این راستا مجازات جایگزین حبس در دستور کار قرار گرفته و امسال 20 درصد صدور احکام جایگزین حبس در استان هدف گذاری شده است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۳/۰۴/۰۷ - ۲۱:۱۰    
رئیس دادگستری زرندگفت: صدور حداکثری آرای مجازات جایگزین حبس در زرندرا شاهد هستیم.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۳/۰۴/۰۷ - ۱۵:۴۹   + ۲ سایت دیگر  
رئیس کل دادگستری استان یزد: در حوزه استفاده از مجازات های جایگزین حبس در سال های گذشته اقدامات بسیار خوبی در دادگستری استان یزد انجام گرفته است.
کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان   ۱۴۰۳/۰۴/۰۷ - ۱۱:۵۳    
مهدی آقایاری مدیر کل کانون استان اصفهان : امیدواریم از طریق مجازات جایگزین حبس علاوه بر متنبه شدن مجرمین، موجب بهره مندی کودکان و نوجوانان از امکانات فرهنگی و هنری بیشتر باشد .
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۳/۰۴/۰۶ - ۱۴:۰۵    
دبیر ستاد حقوق بشر آمادگی قوه قضاییه برای تبادل تجربیات با کشورهای مختلف در حوزه های کاهش اطاله دادرسی، مدیریت زندان ها، کاهش جمعیت کیفری زندان ها، مجازات های جایگزین حبس و هوشمندسازی نظام های قضایی اعلام کرد.
پایگاه خبری خاورستان   ۱۴۰۳/۰۴/۰۶ - ۰۹:۳۴   + ۲ سایت دیگر  
رئیس کل دادگستری خراسان جنوبی گفت: سال گذشته 87 فقره آرای جایگزین حبس با رویکرد محرومیت زدایی در استان صادر شده که 57 میلیارد ریال برای محرومان آورده داشته است.
بازتاب ایلام   ۱۴۰۳/۰۴/۰۴ - ۱۵:۰۴   + ۶ سایت دیگر  
بازتاب/رئیس دادگستری ایلام گفت: تاکنون دو هزار و 81 مورد مجازات جایگزین حبس از قبیل الزام به خدمات عموم رایگان در سطح استان اجرا شده است.
معاون فرهنگی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان کشور در دیدار با رئیس کل دادگستری استان آذربایجان غربی گفت: احکام جایگزین حبس اگر به درستی مدیریت شود به فعالیت های مفید و سازنده در حوزه ی فرهنگی منجر می شود.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۳/۰۴/۰۴ - ۰۹:۴۷   + ۴ سایت دیگر  
رئیس کل دادگستری گیلان با بیان اینکه 27درصد محکومیت ها به صورت جایگزین حبس انجام می شود، گفت: مجازات های جایگزین حبس در سال 1402 نسبت به مدت زمان مشابه سال 1401 مقدار هفت درصد رشد داشته است
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۳/۰۴/۰۴ - ۰۹:۱۴   + ۳ سایت دیگر  
بوشهر- مهدی مهرانگیز رییس کل دادگستری استان بوشهر از اجرای احکام جایگزین حبس در استان بوشهر خبر داد.
شبستان   ۱۴۰۳/۰۴/۰۳ - ۱۰:۲۷    
آسیابی گفت: در سال گذشته 6 هزار و 325 فقره رای جایگزین حبس در دادگستری گلستان صادر شد.
ایرنا   ۱۴۰۳/۰۴/۰۳ - ۰۹:۴۷   + ۶۶ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - رئیس قوه قضاییه گفت: بارها تاکید کرده ایم که برای محکومان و محبوسان واجد شرایط، ارفاقات قانونی را لحاظ کنید و تجویز پابند الکترونیک را نیز برای محکومین واجد شرایط مدنظر داشته باشید و قضات تا آنجایی که ممکن است از مجازات های جایگزین حبس بهره بگیرند.
کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان   ۱۴۰۳/۰۴/۰۲ - ۱۳:۱۴    
معاون فرهنگی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان کشور با عتباتی رئیس کل دادگستری استان آذربایجان غربی دیدار کرد.
روزنامه آسیا نیوز   ۱۴۰۳/۰۴/۰۱ - ۲۳:۳۶   + ۲ سایت دیگر  
آسیانیوز / یزد ؛ حجت الاسلام حسین طهماسبی در اولین نشست مطبوعاتی خود به مناسبت هفته قوه قضائیه در جمع خبرنگاران، ضمن تبریک اعیاد قربان و غدیرخم و تسلیت شهادت شهدای خدمت خاطرنشان کرد ...
ایمنا   ۱۴۰۳/۰۳/۳۱ - ۲۳:۵۰   + ۱ سایت دیگر  
رئیس کل دادگستری استان یزد گفت: 33 درصد از پرونده های کیفری استان یزد توسط قضات، احکام و آرای جایگزین حبس گرفتند.
میزان   ۱۴۰۳/۰۳/۳۱ - ۱۵:۵۰   + ۵ سایت دیگر  
رئیس کل دادگستری استان یزد گفت: 33 درصد آرا قضات استان در مجازات ها مربوط به صدور مجازات های جایگزین بوده که در جهت ارتقا کیفی و کمی آن ها تلاش می کنیم.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۳/۰۳/۳۱ - ۱۱:۵۵    
نماینده ولی فقیه درآذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه برلزوم تبیین و ترویج فرهنگ عفو و گذشت وصدور احکام جایگزین حبس تاکید کرد.
ایسنا   ۱۴۰۳/۰۳/۳۰ - ۱۴:۵۰   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/زنجان رئیس کل دادگستری استان زنجان گفت: ایراد ضرب و جرح عمدی رتبه اول جرایم را در زنجان به خود اختصاص داده است.
ایسنا   ۱۴۰۳/۰۳/۳۰ - ۱۱:۲۸   + ۴ سایت دیگر  
ایسنا/آذربایجان غربی رئیس کل دادگستری آذربایجان غربی گفت: طی سال گذشته بالغ بر 8 میلیارد تومان احکام جایگزین حبس در استان صادر شده است.
پانا   ۱۴۰۳/۰۳/۲۸ - ۰۹:۰۲    
تهران (پانا) - یک حقوقدان گفت اعمال مجازات های جایگزین حبس در مواردی که قانون گذار اعمال آن را الزامی دانسته است، نیازمند گذشت شاکی و وجود کیفیات مخففه نیست.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۳/۰۳/۲۷ - ۱۸:۳۱    
رئیس دادگاه کیفری دو و قاضی دادگاه انقلاب شهرستان اشنویه گفت: 10فقره احکام جایگزین حبس در اشنویه با اهداف خدمات عام المنفعه به نفع توسعه ورزشی با محوریت ایجاد نشاط و سلامتی ورزشی در مناطق محروم صادر شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۳/۰۳/۲۷ - ۱۶:۴۸   + ۱ سایت دیگر  
بیش از سه میلیارد ریال احکام جایگزین حبس دردادگاه بخش سیمینه شهرستان بوکان صادر شد.
ایسنا   ۱۴۰۳/۰۳/۲۷ - ۰۹:۱۷   + ۳ سایت دیگر  
ایسنا/آذربایجان غربی رئیس کل دادگستری آذربایجان غربی از صدور آرای جایگزین حبس به مبلغ سه میلیارد و 160 میلیون ریال در 3 ماهه سال 1403 در دادگاه بخش سیمینه خبر داد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۳/۰۳/۲۶ - ۱۴:۳۵   + ۴ سایت دیگر  
کرمان- رئیس کل داگستری استان کرمان گفت: برای اصلاح و باز اجتماعی کردن مجرمین و بازگشت آنان به اجتماع در آینده، از آراء جایگزین حبس در استان کرمان استفاده خواهد شد.
ایرنا   ۱۴۰۳/۰۳/۲۵ - ۱۲:۲۰   + ۸ سایت دیگر  
ارومیه- ایرنا- رییس کل دادگستری آذربایجان غربی گفت: یک متهم در دادگاه کیفری 2 ارومیه به تهیه کتب درسی 350 نفر دانش آموز مناطق کمتر توسعه یافته به عنوان جایگزین حبس محکوم شد.
رئیس کل دادگستری استان البرز از تشکیل شعب ویژه در دادسراها و دادگاههای حوزه های قضایی دادگستری کل استان البرز برای رسیدگی به جرایم انتخاباتی دوازدهمین ریاست جمهوری خبر داد. ...
درگاه ملی قوه قضایيه   ۱۴۰۳/۰۳/۲۳ - ۱۳:۲۹   + ۲ سایت دیگر  
رییس دادگستری شهرستان زرند با اعلام اولویت یافتن پیشگیری از وقوع جرم و ورودی پرونده در دستگاه قضایی زرند از کاهش ورودی 2 درصدی پرونده و 8 درصدی سرقت به عنوان مهمترین اولویت استان خبر داد. ...
پول نیوز   ۱۴۰۳/۰۳/۱۲ - ۲۲:۰۴   + ۱ سایت دیگر  
استفاده از پابند الکترونیک به منظور کاهش جمعیت کیفری زندان ها و جلوگیری از کاهش آسیب های حبس بر زندانیان و خانواده های آنان در سال های اخیر مورد توجه ویژه دستگاه قضایی قرار گرفته است ...
میزان   ۱۴۰۳/۰۳/۱۲ - ۲۱:۰۷    
رئیس حوزه قضایی ملایر استان همدان بر استفاده از تاسیسات قانونی همانند مجازات های جایگزین حبس با بهره گیری از ظرفیت سازمان های مردم نهاد تاکید کرد و گفت: سازمان های مردم نهاد می توانند زمینه انجام خدمات عمومی رایگان را در جامعه فراهم کنند.
میزان   ۱۴۰۳/۰۳/۱۲ - ۲۰:۴۵    
رئیس کل دادگستری استان فارس ضمن اعلام اینکه سال گذشته 10 هزار حکم مجازات جایگزین حبس صادر شده است گفت: مجازات جایگزین حبس، از ورود فرد به زندان جلوگیری می کند و خانواده های آن ها در معرض آسیب کم تری قرار می گیرند.
میزان   ۱۴۰۳/۰۳/۱۲ - ۱۹:۴۵    
مجازات های جایگزین حبس عبارت از دوره مراقبت، خدمات عمومی رایگان، جزای نقدی، جزای نقدی روزانه و محرومیت از حقوق اجتماعی است.
میزان   ۱۴۰۳/۰۳/۱۲ - ۱۰:۵۳   + ۱۳ سایت دیگر  
رئیس کل دادگستری استان مازندران با تاکید بر صدور احکام جایگزین حبس خصوصا برای افرادی که برای بار اول مرتکب خطا شده اند، گفت: استفاده از مجازات های جایگزین حبس یکی از سیاست های کلی قوه قضاییه است.
سلام نو / باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۳/۰۳/۱۰ - ۱۰:۳۷   + ۱۱ سایت دیگر  
رئیس کل دادگاه های عمومی و انقلاب رشت اظهار کرد: همزمان با برخوردهای قاطع قضایی، از جمله تاکیدات رئیس دادگستری گیلان بر رویکرد کاهش جمعیت کیفری با استفاده از مجازات جایگزین حبس در جرایم سبک با هدف ارائه خدمات عام المنفعه است.
درگاه ملی قوه قضایيه   ۱۴۰۳/۰۳/۰۹ - ۱۴:۳۵   + ۲۸ سایت دیگر  
رئیس کل محاکم عمومی و انقلاب شهرستان رشت از ابتکار قاضی گیلانی در صدور آرای جایگزین حبس و تهیه بسته های معیشتی و کتاب خبر داد.
میزان   ۱۴۰۳/۰۳/۰۹ - ۱۲:۵۷   + ۲ سایت دیگر  
رئیس کل دادگستری استان مرکزی با اشاره معایب صدور قرار بازداشت موقت، گفت: صدور قرار موقت، باعث حبس فرد می شود که خانواده او مجبور به تحمل مشقات زیادی می شود، پس تا جای ممکن قضات از مجازات های جایگزین حبس استفاده کنند.