یکشنبه ۱۲ آذرساعت ۰۸:۰۳Dec 2023 3
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «تصاویر ماهواره ای»

فرارو   ۱۴۰۲/۰۹/۱۱ - ۱۲:۰۰   + ۲ سایت دیگر  
بزرگ ترین کوه یخ جهان در حال حرکت به فراسوی آب های قطب جنوب است و ماهواره ها حرکت آن را از فضا ردیابی می کنند. به گزارش خبرآنلاین، کوه یخی که A 23 a نام دارد، پس از بیش از سه دهه سکون، شکسته شده و در حال عبور از قطب جنوب است ...
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۹/۰۹ - ۲۳:۲۹   + ۸ سایت دیگر  
تهران-ایرنا-شبکه الجزیره قطر پنجشنبه شب شب اعلام کرد که تصاویر ماهواره ای دریافتی نشان می دهد که دستگاه ها و تانک های اسرائیل از مناطق مسکونی غزه که وارد آن شده بودند، عقب نشینی کرده اند.
سیتنا   ۱۴۰۲/۰۹/۰۹ - ۱۵:۵۳   + ۳ سایت دیگر  
به گفته محققان و بر اساس ارزیابی تصاویر ماهواره ای، بزرگترین کوه یخ جهان در قطب جنوب برای نخستین بار در طول سه دهه اخیر به حرکت درآمده است که این مسئله می تواند باعث ایجاد خطرهای جدی شود.
برترین ها / اقتصاد 24   ۱۴۰۲/۰۹/۰۹ - ۱۴:۰۴   + ۶ سایت دیگر  
این روزها خبرهایی از قطعی شدن خشک شدن دریاچه ارومیه به گوش می رسد.
ایفنا   ۱۴۰۲/۰۹/۰۷ - ۱۲:۵۸   + ۱ سایت دیگر  
پایگاه خبری فولاد ایران- صدها مسجد در طول پنج سال گذشته در چین تعویض کاربری شده اند. تصاویر ماهواره ای نشان می دهد که حداقل 1714 ساختمان تغییر یا تخریب شده اند. دولت می گوید این تغییرات برای مدرن کردن مساجد و "هماهنگی" آنها با فرهنگ چین است. ...
ایلنا   ۱۴۰۲/۰۹/۰۷ - ۰۸:۲۷   + ۱ سایت دیگر  
خبرگزاری رسمی کره شمالی امروز -سه شنبه- اعلام کرد که رهبر کره شمالی تصاویری از کاخ سفید، پنتاگون و ناوهای هواپیمابر ایالات متحده در پایگاه دریایی نورفولک دریافت کرده است که توسط ماهواره جاسوسی پیونگ یانگ که اخیرا پرتاب شد، تهیه شده اند.
سلام نو / رویداد ایران   ۱۴۰۲/۰۹/۰۵ - ۲۰:۳۷   + ۴ سایت دیگر  
در ویدیو زیر شاهد تصاویری از حرکت بزرگ ترین کوه یخ کره زمین برای اولین بار در بیش از سه دهه گذشته خواهید بود.
دولت بهار   ۱۴۰۲/۰۹/۰۴ - ۲۰:۵۷   + ۲ سایت دیگر  
تصاویر ماهواره ای نشان می دهد که بزرگترین کوه یخ جهان از بدنه اصلی جدا و به سمت اقیانوس منجمد جنوبی در حرکت است.
برترین ها / خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۹/۰۴ - ۱۹:۰۵   + ۴ سایت دیگر  
رئیس کره شمالی از نخستین تصاویر ثبت شده از مناطق هدف اصلی، توسط ماهواره جاسوسی جدید این کشور بازدید کرد.
جهان نیوز   ۱۴۰۲/۰۹/۰۴ - ۱۵:۰۹    
تصاویر ماهواره ای امروز می تواند به خوبی عمق جنایت صهیونیست های جنایتکار را نشان دهند.
سیتنا   ۱۴۰۲/۰۹/۰۴ - ۱۱:۵۳    
تصاویر ماهواره ای جدید از دریاچه ارومیه حاکی از آن است که طی یک سال گذشته، 80 درصد از سطح آب این دریاچه خشک شده و در حال حاضر تنها 170 کیلومترمربع معادل 4 درصد از سطح آب آن باقی مانده است.
عصر ایران   ۱۴۰۲/۰۹/۰۴ - ۱۱:۴۲    
آخرین تصاویر ماهواره ای از دریاچه ارومیه نشان می دهد که در فاصله یکسال اخیر از سطح 878 کیلومتر مربعی آب دریاچه ارومیه، حدود 80 درصد خشک شده و حالا فقط 170 کیلومتر مربع و معادل 4درصد از سطح آب دریاچه به جا مانده که مساوی با مرگ قطعی ششمین دریاچه آب شور جهان است.
سلام نو / خبر آنلاین   ۱۴۰۲/۰۹/۰۴ - ۲۱:۱۱   + ۵ سایت دیگر  
در ویدیو زیر شاهد تصاویری از وضعیت دردناک دریاچه ارومیه خواهید بود.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۹/۰۴ - ۰۹:۵۹   + ۱ سایت دیگر  
رسانه دولتی کره شمالی امروز (شنبه) اعلام کرد، کیم جونگ اون رهبر کره شمالی تصاویر گرفته شده توسط ماهواره جاسوسی جدید این کشور از مناطق هدف اصلی از جمله سئول، پایتخت کره جنوبی و شهرهایی که پایگاه های نظامی آمریکا را در خود جای داده اند، بررسی کرده است.
نصر نیوز   ۱۴۰۲/۰۹/۰۳ - ۲۱:۳۲    
نصر: روزهای گذشته تصاویر ماهواره ای از دریاچه ارومیه منتشر شده که نشان می دهد این دریاچه زیبای آذربایجان بدترین وضعیت خود را تاکنون تجربه می کند.
خارگ نیوز   ۱۴۰۲/۰۹/۰۳ - ۱۰:۳۴   + ۱۵ سایت دیگر  
تصاویر ماهواره ای ثبت شده، نشان می دهد که در بارش های اخیر 6 میلیون هکتار از اراضی کشور تحت تاثیر بارش برف قرار گرفته است.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۹/۰۳ - ۱۰:۰۳   + ۲۰ سایت دیگر  
تصاویر ماهواره ای ثبت شده، نشان می دهد که در بارش های اخیر 6 میلیون هکتار از اراضی کشور تحت تاثیر بارش برف قرار گرفته است.
برترین ها / فرادید   ۱۴۰۲/۰۹/۰۳ - ۰۱:۵۵   + ۳ سایت دیگر  
مطالعه جدید نشان می دهد که گروه محوطه های تیسا مرکز مهم نوآوری در دوران ماقبل تاریخ در اروپا بوده است و در زمان اوج حکومت مسینی ها (در یونان)، هیتی ها (قوم هندواروپایی) و پادشاهی جدید مصر در حدود 1500 تا 1200قبل ازمیلاد یک قطب شبکه ای بزرگ را در این منطقه شکل داده بوده است.
برترین ها / رویداد ایران   ۱۴۰۲/۰۹/۰۴ - ۰۹:۰۱   + ۱۳ سایت دیگر  
گوگل ارث (Google Earth) و تصاویر ماهواره ای چیزهای عجیبی را فاش کرده اند، از لب های صحرا در کشور سودان گرفته تا جزایر فانتوم و شکل پنج ضلعی مرموز در قزاقستان.
برترین ها   ۱۴۰۲/۰۹/۰۲ - ۰۷:۴۸   + ۵۱ سایت دیگر  
آخرین تصاویر ماهواره ای از دریاچه ارومیه نشان می دهد که در فاصله یکسال اخیر و از آبان 1401 تا آبان 1402، از سطح 878 کیلومتر مربعی آب دریاچه ارومیه، حدود 80 درصد خشک شده و حالا فقط 170 کیلومتر مربع و معادل 4درصد از سطح آب دریاچه به جا مانده که مساوی با مرگ قطعی ششمین دریاچه آب شور جهان و بزرگ ترین ...
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۹/۰۱ - ۱۴:۰۵   + ۱۴ سایت دیگر  
تصاویر ماهواره ای بقایای یک سکونتگاه مخفی عصر برنز واقع در صربستان را آشکار کرد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۹/۰۱ - ۱۴:۰۴   + ۴ سایت دیگر  
رسانه های کره شمالی از تصویربرداری ماهواره ای از پایگاه های نظامی آمریکا در جزایر اقیانوس آرام خبر دادند.
چند ثانیه   ۱۴۰۲/۰۸/۳۰ - ۱۷:۲۲   + ۱۶ سایت دیگر  
سامانه بارشی امروز در بخش هایی از غرب، جنوب و شمال غرب، جنوب، دامنه های البرز، دامنه های زاگرس مرکزی، سواحل دریای خزر، شمال شرق و شرق کشور فعال است.
فرهیختگان   ۱۴۰۲/۰۸/۲۹ - ۱۹:۰۲   + ۱ سایت دیگر  
فایننشال تایمز نوشت تحلیل تصاویر ماهواره ای ثابت می کند طی حملات چند هفته اخیر ارتش رژیم صهیونیستی به مناطق مسکونی نوار غزه، حدود نیمی از ساختمان ها در نیمه شمالی این منطقه به طور کامل ویران شده یا به شدت آسیب دیده اند.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۸/۲۹ - ۱۰:۲۴   + ۱۱ سایت دیگر  
آتشفشان کلوچفسکایا(Klyuchevskoy) در روسیه که بلندترین آتشفشان اوراسیا(اروپا و آسیا) است به تازگی به شدت فوران کرد و ردی از دود و خاکستر به ارتفاع 1600 کیلومتر به جای گذاشته که توسط ماهواره های ناسا عکسبرداری شده است.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۸/۲۸ - ۲۰:۲۲   + ۴ سایت دیگر  
گرگان - ایرنا - مدیرکل هواشناسی گلستان گفت: براساس تصاویر ماهواره ای دریافتی و تحلیل های انجام شده، طی 72 ساعت آتی شاهد فعالیت 2 سامانه جوی متفاوت در این استان خواهیم بود.
پانا   ۱۴۰۲/۰۸/۲۶ - ۱۴:۳۱   + ۵۱ سایت دیگر  
تهران (پانا) - سازمان هواشناسی از بارش پراکنده باران در برخی نقاط کشور از فردا خبر داد. بررسی نقشه های پیش یابی و تصاویر ماهواره ای هواشناسی نشان می دهد امروز در شرق و جنوب شرق کشور و استانهای هرمزگان، جنوب فارس و بوشهر ابرناکی بارش و در پاره ای مناطق رگبار و رعد و برق پیش بینی می شود. ...
روزنامه جوان آنلاین   ۱۴۰۲/۰۸/۲۴ - ۲۳:۰۶    
خودروی زره پوش اسرائیلی شامل تانک، نفربر، بولدوزر نظامی و یک خمپاره انداز ظرف 24 ساعت منتهی به عصر دیروز در غزه هدف قرار گرفت تا شمار خودرو های زرهی اسرائیلی که از زمان شروع جنگ زمینی هدف قرار گرفته اند به عدد 200 برسد ...
ایران آنلاین   ۱۴۰۲/۰۸/۲۴ - ۱۰:۵۱   + ۹ سایت دیگر  
به گزارش ایران آنلاین ، یک وبگاه تخصصی نظامی روز سه شنبه گزارش داد که ارتش رژیم صهیونیستی در 5 روز نبرد با نیروهای مقاومت 88 خودروی زرهی خود را از دست داده است. ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۸/۲۴ - ۱۰:۲۵   + ۸ سایت دیگر  
با توجه به درگیری عراق با مسئله بغرنج گردوغبار، تصاویر ماهواره ای بروز و دقیق ایران می تواند کمک بزرگی برای این کشور باشد و در آینده نیز در صورت ورود عراق به ساخت ماهواره های سنجشی و مخابراتی، پایگاه های فضایی ایران در دسترس عراق خواهد بود.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۸/۲۴ - ۰۰:۴۴    
تهران-ایرنا-شبکه الجزیره قطر سه شنبه شب اعلام کرد که تصاویر ماهواره ای دریافتی نشان می دهد که نیروهای اسرائیلی به صورت کلیدی در شمال غرب و جنوب غرب شهر غزه مستقر هستند.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۸/۲۴ - ۰۰:۲۵    
دنیای اقتصاد : یک سازمان تحقیقاتی روز دوشنبه ادعا کرد که تصاویر ماهواره ای پیشرفت در ساخت کارخانه ای در روسیه را نشان می دهد که پهپادهای کامیکازه طراحی ایران را در مقیاس انبوه تولید می کند و انتظار می رود مسکو آنها را علیه تاسیسات انرژی اوکراین مورد استفاده قرار دهد ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۸/۲۳ - ۱۱:۲۵   + ۱۱ سایت دیگر  
فروش آزاد تصاویر ماهواره ای بعد از اینکه روزنامه نیویورک تایمز تصویری ماهواره ای از شمال غزه و محل تجمع و تجاوز نیروهای رژیم صهیونیستی به غزه منتشر کرد، ممنوع شد!
روزنامه جوان آنلاین   ۱۴۰۲/۰۸/۲۲ - ۲۳:۴۲    
الجزیره با تحلیل تصاویر ماهواره ای به این نتیجه رسیده که تعداد خودرو های زره پوش اعم از تانک، نفربر و بولدوزر در شمال غربی نوار غزه از 383 دستگاه در سوم نوامبر به 295 دستگاه در 8 نوامبر کاهش یافته است. همزمان، دیروز تصاویری از شمار زیادی تانک منهدم شده اسرائیلی در غزه منتشر شد.
نواندیش   ۱۴۰۲/۰۸/۲۲ - ۱۸:۲۱   + ۲ سایت دیگر  
بررسی تصاویر ماهواره ای شمال غزه نشان می دهد تعداد 88 تانک و خودروی زرهی ارتش اسرائیل در این منطقه در 5 روز، کاهش یافته است. شبکه الجزیره این بررسی را اعلام کرده است ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۸/۲۲ - ۱۶:۵۰   + ۱ سایت دیگر  
تجزیه و تحلیل تصاویر ماهواره ای نشان داده است که تعداد تانک های رژیم اشغالگر اسرائیل روز 8 نوامبر در غزه کاهش یافته است.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۸/۲۲ - ۱۱:۰۸   + ۵ سایت دیگر  
تیم تحقیقاتی منبع باز در آژانس سند شبکه الجزیره توانست تصاویر ماهواره ای را که تعداد خودروهای ارتش اشغالگر، مکان های استقرار آن و خطوط پیشروی را نشان می داد تجزیه و تحلیل کند تا به مختصات دقیق عملیات نظامی زمینی در داخل غزه دست یابد.
فرهیختگان   ۱۴۰۲/۰۸/۲۲ - ۱۰:۲۹   + ۳ سایت دیگر  
الجزیره اعلام کرد که تحلیل تصاویر ماهواره ای نشان می دهد که تعداد خودروهای زره پوش اعم از تانک، نفربر و بولدوزر در شمال غربی نوار غزه از 383 دستگاه در سوم نوامبر به 295 دستگاه در 8 نوامبر کاهش یافته است.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۸/۲۲ - ۰۰:۱۸   + ۱ سایت دیگر  
تهران-ایرنا-شبکه الجزیره قطر یکشنبه شب اعلام کرد که تصاویر ماهواره ای دریافتی نشان می دهد که تانک های ارتش اسرائیل در مرز غزه در یک بازه زمانی کاهش یافته است.
وزارت جهاد و کشاورزی   ۱۴۰۲/۰۸/۲۱ - ۱۷:۰۹   + ۲ سایت دیگر  
رییس سازمان امور اراضی کشور گفت: استفاده از ظرفیت های سازمان جغرافیایی نیروهای مسلح در تهیه عکس های هوایی از اولویت های سازمان برای حفظ و صیانت از اراضی کشاورزی است . ...
همشهری   ۱۴۰۲/۰۸/۲۱ - ۱۴:۲۸   + ۵ سایت دیگر  
سازمان فضایی ایران، تصاویر ماهواره ای که توسط ماهواره های بین المللی تهیه شده را برای نخستین بار منتشر کرده است. در این تصاویر آبگیری سد چمشیر در یک سال گذشته دیده می شود.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۸/۲۱ - ۱۳:۳۱   + ۱۹ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- سازمان فضایی ایران، تصاویر مربوط به آبگیری سد چمشیر را برای نخستین بار در اختیار ایرنا قرار داد. این تصاویر حکایت از آبگیری چشمگیر این سد در یک سال گذشته دارد.
آنا   ۱۴۰۲/۰۸/۱۹ - ۱۳:۵۴    
دانشمندان موفق به توسعه یک سیستم هوش مصنوعی شده اند که قادر است کوه های یخی غول پیکر را از تصاویر ماهواره ای با سرعت و دقت بالا نقشه برداری کند.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۸/۱۷ - ۱۰:۵۱   + ۲ سایت دیگر  
بنا بر گزارش ها، تصاویر ماهواره ای از نوار غزه که به طور منظم در اختیار سازمان های خبری و پژوهشگران قرار می گرفت، در روزهای اخیر به دلیل ادامه جنگ رژیم صهیونیستی علیه حماس در غزه محدود شده است.
عصر ایران   ۱۴۰۲/۰۸/۱۷ - ۰۹:۵۰   + ۲ سایت دیگر  
برخلاف آنچه این نماینده مجلس گفته، هیات فنی ایران اجازه بازدید از سرمنشا هیرمند را نیافت و تصاویر ماهواره ای نشان دادند هیرمند پر از آب است و طالبان به بهانه های مختلف حقابه ایران را نمی دهد.
عصر ایران   ۱۴۰۲/۰۸/۱۶ - ۱۷:۴۱   + ۳ سایت دیگر  
پس از آنکه نیویورک تایمز گزارشی در مورد مواضع تانک های اسرائیل بر اساس تصاویر ماهواره ای منتشر کرد، ارائه دهندگان اصلی این تصاویر به سازمان های خبری و سایر محققان، شروع به کنترل و محدود کردن تصاویر هوایی غزه کردند.