چهارشنبه ۳۰ مهرساعت ۲۲:۳۶Oct 2020 21

جدیدترین‌های «تصاویر ماهواره ای»

دیار جنوب   ۲۳ دقیقه پیش   + ۲ سایت دیگر  
کارشناسان در تپه های مشرف به صحرای نازکا در پرو، نقشی از یک گربه کشف کردند. طرح ها و نقش های وسیع چندین کیلومتری این صحرا، به دلیل وسعت خارق العاده ای که دارند از سطح زمین قابل تشخیص نیست و در عصر جدید و با تصاویر ماهواره ای و هواپیماهای بلندپرواز کشف شدند.
خلیج فارس   ۹ ساعت پیش   + ۲ سایت دیگر  
خلیج فارس: شبکه سی ان ان مدعی شده است روسیه فعالیت های موشکی در قطب شمال را آغاز کرده است. به گزارش خلیج فارس به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان؛ شبکه سی ان ان با اشاره به تصاویر ماهواره ای کارشناسی شده موسسه پلانت لبز ادعا کرد که روسیه در حال آماده سازی برای از سرگیری آزمایش موشکی کروز هسته ای بور ...
جام جم   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۱۰:۵۲    
بررسی دقیق تصاویر ماهواره ای نشانگر توسعه بخش مخصوص عملیات پهپادی در این پایگاه مستقر در اردن است و مشخص می کند نیروی هوایی آمریکا یا CIA سرمایه گذاری قابل توجهی روی توسعه آن کرده اند.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۰۹:۲۹   + ۱ سایت دیگر  
نخست وزیر مستعفی لبنان اعلام کرد این کشور همچنان منتظر ارسال تصاویر ماهواره ای انفجار بندر بیروت از سوی ایتالیا و فرانسه است.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۱۶:۰۸   + ۳ سایت دیگر  
تصاویر ماهواره ای نشان می دهد که میانگین غلظت دی اکسید نیتروژن کشور نسبت به مدت مشابه سال گذشته 8 درصد افزایش یافته است.
تازه ترین ها   ۱۳۹۹/۰۷/۲۴ - ۱۳:۳۶   + ۵ سایت دیگر  
به گزارش گروه اقتصاد بین الملل تازه ترین ها به نقل از رویترز، تصاویر ماهواره ای نشان می دهد که علیرغم تعهدات برخی کشورها به کاهش انتشار گازهای گلخانه ای میزان انتشار گاز متان از صنایع نفت وگاز در سال جاری 30 درصد افزایش یافته است. ...
جام جم   ۱۳۹۹/۰۷/۲۳ - ۱۲:۰۱    
تصاویر ماهواره ای نشان می دهد یا آمریکا درباره تعداد موشک های کروز شلیک شده به سمت اهداف خود داستان سرایی کرده یا اینکه اهداف بیشتری مورد حمله قرار گرفته که این حملات با شکست رو به رو شده اند.
استانداری گلستان   ۱۳۹۹/۰۷/۲۰ - ۱۲:۰۹    
به همت دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان و همکاری دانشگاه شیراز و مرکز تحقیقات ملی ایتالیا، اولین وبینار آموزشی بین المللی تحت عنوان "کاربرد تصاویر ماهواره ای در حرکات توده ای”، برگزار شد. ...
اسپاش   ۱۳۹۹/۰۷/۱۹ - ۲۱:۰۵    
پایش ماهواره ای عرصه های جنگلی مناطقی از مازندران در بازه زمانی 1380 تا 1397 که توسط اداره کل سنجش از دور سازمان فضایی ایران صورت گرفته، نشان می دهد طی این مدت 14 هکتار از عرصه های جنگلی اطراف روستای پیله کوه و روستای یعقوب محله درختکاری و احیاء شده اند ...
جام جم   ۱۳۹۹/۰۷/۱۹ - ۱۷:۵۱    
تصاویر ماهواره ای نشان دهنده برنامه مخفیانه اما سریع امارات برای توسعه فرودگاه و بندر شهر بربره واقع در منطقه سومالی لند است که می تواند پایگاه جدیدی برای حمله به مردم بی دفاع یمن باشد.
جام جم   ۱۳۹۹/۰۷/۱۷ - ۱۷:۲۷    
پاکستان در حال ساخت زیردریایی جدید است و تصاویر ماهواره ای نشان از تکمیل بعضی از مراحل این پروژه دارد.
روز پلاس   ۱۳۹۹/۰۷/۱۷ - ۱۵:۰۲    
یک مقام آذربایجانی می گوید ارمنی ها در قره باغ از 27 سال پیش این تونل ها و گودال ها را حفر کرده اند. چراکه احتمالا می دانستند که یک روز صبر آذربایجان سرریز خواهد شد.
تازه ترین ها   ۱۳۹۹/۰۷/۱۶ - ۱۴:۵۱   + ۵ سایت دیگر  
به گزارش گروه بین الملل تازه ترین ها، ترکیه و امارات متحده عربی با زیرپا گذاشتن محدودیت های تسلیحاتی سازمان ملل، همچنان در حال ارسال سلاح به لیبی هستند. ...
استانداری گلستان   ۱۳۹۹/۰۷/۱۵ - ۱۳:۰۶    
در راستای تفاهم نامه منعقد شده بین دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان و مرکز تحقیقات ملی ایتالیا و با توجه به محدودیت های حاکم بر جامعه بین الملل علمی در پی شیوع بیماری واگیردار کووید-19 و ضرورت رعایت اصول بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی، اولین وبینار بین المللی آموزشی ...
جام جم   ۱۳۹۹/۰۷/۱۳ - ۱۰:۴۰    
تصاویر ماهواره ای نشان می دهد اماراتی ها در سواحل پایتخت جمهوری خود خوانده سومالی یعنی شهر بربرة، در حال ساخت یک پایگاه دریایی و یک مرکز هوایی هستند که این شهر در ساحل خلیج عدن قرار گرفته است.
آفتاب نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۱۱ - ۰۸:۰۰    
کارشناسان هشدار می دهند در صورت آسیب دیدن جدی یکی از دو راکتور در این نیروگاه که تصاویر ماهواره ای از آن تهیه شده جان بیش از 100 میلیون نفر در معرض خطر خواهد بود.
اسپاش   ۱۳۹۹/۰۷/۰۹ - ۱۲:۳۱    
مطابق یک مطالعه، بازار تصاویر ماهواره ای تجاری در سطح جهان طی سال های آینده رشد سالیانه بیش از 11 درصدی خواهد داشت؛ امری که دلیل مهم آن پیشرفت فناوری و در نتیجه افزایش کیفیت تصاویر و کاهش هزینه ها در این حوزه عنوان می شود ...
برترین ها / خبرگزاری دانشجو   ۱۳۹۹/۰۷/۰۶ - ۱۹:۲۶   + ۶ سایت دیگر  
ایرنا: یک اندیشکده آمریکایی با استناد به تصاویر ماهواره ای جدید مدعی شد که سد نیروگاه اتمی یانگ بیون کره شمالی دچار شکاف شده است. به گزارش یونهاپ، اندیشکده شمال 38 که اخبار و فعالیت های هسته ای کره شمالی را رصد می کند روز یکشنبه اعلام کرد ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۷/۰۶ - ۱۳:۵۶    
خبرگزاری یونهاپ کره جنوبی مدعی شد بر اساس تصاویر ماهواره ای منتشر شده، سد نزدیک نیروگاه هسته ای یانگ بیون کره شمالی شکاف برداشته است.
اقتصاد آنلاین / ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۶ - ۱۸:۳۳   + ۴ سایت دیگر  
یک اندیشکده آمریکایی با استناد به تصاویر ماهواره ای جدید مدعی شد که سد نیروگاه اتمی یانگ بیون کره شمالی دچار شکاف شده است.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۷/۰۴ - ۱۱:۳۶   + ۳ سایت دیگر  
سازمان فضایی ایران تغییرات مساحت سطح آب برخی تالاب های مهم کشور را در بازه زمانی شهریور 98 و 99 بر مبنای اطلاعات ماهواره سنجش از دور سنتینل2 منتشر کرد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۷/۰۲ - ۱۳:۳۰   + ۲ سایت دیگر  
مدیرعامل یک شرکت دانش بنیان ایرانی از طراحی مجموعه نرم افزارهایی برای پردازش تصاویر ماهواره ای در کاربردهایِ کشاورزی و حوادثی همچون آتش سوزی و سیل خبر داد؛ نرم افزار "ستیا" این شرکت دانش بنیان کشورمان به مراتب کارایی بیشتری نسبت به "گوگل ارث" دارد!
روزنامه نصف جهان   ۱۳۹۹/۰۷/۰۲ - ۱۱:۵۱   + ۸ سایت دیگر  
خبرفوری: ذوب شدن یخ های قطب شمال در فصل گرم سال 2020 اوج تازه ای یافت که سبب شد حجم کل این توده یخی برای دومین بار در 42 سال گذشته به میزان قابل توجهی کوچک شود. دانشمندان می گویند این امر دیگر بار نشان می دهد که تغییرات اقلیمی چطور به سرعت قطب شمال زمین را تحت تأثیر قرار می دهد ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۰۲ - ۱۱:۴۷   + ۳ سایت دیگر  
یک اندیشکده آمریکایی مدعی است تصاویر ماهواره ای از تاسیسات آموزشی کره شمالی ثبت کرده که نشان می دهد کِشنده های موشک بالستیک احتمالا در رژه دهم اکتبر حضور دارند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۷/۰۱ - ۱۸:۵۰   + ۳ سایت دیگر  
تصاویر ماهواره ای سنتینل-2 نشان می دهند که تالاب گاوخونی به طور کامل خشک شده است.
شفقنا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۱ - ۱۱:۰۴   + ۱ سایت دیگر  
شفقنا- محققان می گویند میزان ذوب شدن یخ های قطبی باز هم به یک رکورد جدید دست یافته است. به گزارش سرویس ترجمه شفقنا به نقل از خبرگزاری فرانسه، محققان آمریکایی اعلام کردند برای دومین بار در 42 سال گذشته- که اندازه صفحات یخی در قطب اندازه گیری می شود- میزان ذوب شدن این یخ ها رکورد شکنی کرده است ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۱ - ۰۹:۴۶   + ۲ سایت دیگر  
بر اساس انتشار یکسری تصاویر ماهواره ای مشخص شد با وجود هشدار بالای کره شمالی درباره پاندمی ویروس کرونا، این کشور خود را برای برگزاری یک رژه نظامی بسیار بزرگ به منظور بزرگداشت هفتاد و پنجمین سالگرد تاسیس حزب حاکم در ماه آتی میلادی آماده میکند.
شیعه نیوز   ۱۳۹۹/۰۶/۳۱ - ۱۱:۴۷   + ۵ سایت دیگر  
یک روزنامه انگلیسی با تشریح روایتی از جنایت ها علیه مسلمانان روهینگیا اعلام کرد که علیرغم ثبت تصاویر ماهواره ای از این جنایتها، هنوز تلاشی برای مجازات عاملان آن صورت نگرفته است.
دنیای اقتصاد   ۱۳۹۹/۰۶/۳۰ - ۲۳:۳۳   + ۱ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد : تحلیل تصاویر ماهواره ای زمین های کشاورزی به منظور ارائه خدمات مشاوره ای و همچنین مدیریت کاشت و برداشت محصولات، توسط شرکت بوم نگاران هوشمند امید با عنوان استارت آپ ست پلت میسر شد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۶/۲۹ - ۱۱:۵۱    
براساس گزارش جدید یکی از اندیشکده های مستقر در واشنگتن، تصاویر ماهواره ای جدید از سومین ناو هواپیمابر نوع 002 نیروی دریایی ارتش آزادی بخش خلق چین، واضح ترین تصویر گرفته شده از این کشتی را به دنبال ساخت وساز و جابجایی وسیع فراهم می کند.
برترین ها / انتخاب   ۱۳۹۹/۰۶/۲۸ - ۱۹:۲۵   + ۲۶ سایت دیگر  
خبرگزاری فارس: روزنامه ساندی تایمز انگلیس در گزارشی ادعا کرده تصاویر ماهواره ای جدید نشان می دهد کره شمالی خود را برای نمایش بهترین سلاح هایش در رژه نظامی 10 اکتبر (19 مهر) به مناسبت هفتادوپنجمین سالگرد حزب کارگران کره آماده می کند و احتمالاً موشک قاره پیمای هواسونگ-15 خود را که مدت هاست درباره آن ...
همشهری   ۱۳۹۹/۰۶/۲۸ - ۱۵:۲۸    
تصاویر ماهواره ای از داخل مرزهای کره شمالی بیانگر آن است که کیم جونگ-اون پس از حدود دو سال در رژه ارتش در روز 10 اکتبر از یک سلاح تازه رونمایی یا یک موشک پیشرفته آزمایش می کند.
ایانا   ۱۳۹۹/۰۶/۲۸ - ۱۱:۱۰   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش خبرنگار ایانا در استان چهارمحال و بختیاری،مهران چراغ پور اظهار کرد: بر اساس بررسی آخرین نقشه ها و تصاویر ماهواره ای برای امروز بعدازظهر افزایش ابر و وزش باد به نسبت شدید پیش بینی می شود. وی گفت: از روز جمعه تا اواسط هفته آینده جو پایدارتری در سطح استان انتظار می رود. ...
جماران   ۱۳۹۹/۰۶/۲۶ - ۲۰:۴۸    
به گزارش جماران به نقل از روسیا الیوم، بر اساس تصاویر ماهواره ای که امروز چهارشنبه گرفته شد حجم وسیع و وحشتناکی که آتش سوزی مهیب در غرب ایالات متحده آمریکا به بار آورده است مشخص شده است به طوری که دود ناشی از این آتش سوزی های بزرگ به اروپا رسیده است. ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۶/۲۵ - ۱۳:۵۶    
تصاویر ماهواره ای جدیدی از آتش سوزی جنگل های کالیفرنیا منتشر شده که حجم زیاد آتش سوزی ها در این مناطق را نشان می دهد.
سلام نو   ۱۳۹۹/۰۶/۲۵ - ۰۹:۴۷    
تصاویر ماهواره ای از آتش سوزی های گسترده در ایالات متحده آمریکا از زاویه ای کاملا متفاوت منتشر شده است.
روزنامه ابتکار   ۱۳۹۹/۰۶/۲۵ - ۰۰:۲۵   + ۹ سایت دیگر  
معاون دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر از پایان عملیات مقابله با آلودگی نفتی در60 مایلی بندر بوشهر و در نزدیکی سکوهای نفتی العربیه عربستان خبر داد. ...
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۶/۲۲ - ۰۸:۵۶   + ۱ سایت دیگر  
پردازش تصاویر ماهواره ای از رصد مساحت آبی هامون های سیستان نشان می دهد که سطح آب این دریاچه ها در 6 ماه گذشته به تدریج با کاهش همراه شده است.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۶/۲۱ - ۱۱:۳۵   + ۲ سایت دیگر  
برخی از ماهواره ها و ابزارهای فضایی از آتش سوزی کالیفرنیا که حدود یک هفته پیش آغاز شد، تصویربرداری کرده اند.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۶/۲۰ - ۱۶:۳۸   + ۲ سایت دیگر  
"ان دی تی وی" افشا کرد، تصاویر ماهواره ای حاکی از آن است که جمهوری خلق چین در حال اشغال و ایجاد پست های جدید در ساحل جنوبی دریاچه پانگونگ است؛ جایی که چین و هند در رویارویی خطرناکی درگیر هستند.
دانا   ۱۳۹۹/۰۶/۱۹ - ۱۰:۵۱   + ۸ سایت دیگر  
بر اثر بارش شدید باران و جاری شدن سیل طی چند روز گذشته در مناطق مختلف سودان 101 نفر جان خود را از دست دادند.
خلیج فارس   ۱۳۹۹/۰۶/۱۹ - ۱۰:۳۳   + ۴ سایت دیگر  
خلیج فارس:بر اثر بارش شدید باران و جاری شدن سیل طی چند روز گذشته در مناطق مختلف سودان 101 نفر جان خود را از دست دادند.
فکر شهر   ۱۳۹۹/۰۶/۱۸ - ۱۹:۲۶   + ۷ سایت دیگر  
فکرشهر: معاون دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر گفت: عملیات مقابله با آلودگی نفتی در 60 مایلی بندر بوشهر و در نزدیکی سکوهای نفتی العربیه عربستان در خلیج فارس آغاز شد. ...
باشگاه خبرنگاران: یک فضانورد ناسا در صفحه توئیتر خود تصاویر ماهواره ای از طوفان هایشن را منتشر کرده است. یکی از فضانوردان ناسا به نام کریس کسدی، تصاویری از طوفان هایشن را در صفحه توئیتر خود منتشر کرده است. این تصاویر توسط یک ماهواره از بالای دریای فیلیپین ثبت شده است. ...
تدبیر و امید   ۱۳۹۹/۰۶/۱۶ - ۱۲:۴۵   + ۴ سایت دیگر  
مرکز مطالعات بین المللی و استراتژیک آمریکا ادعا کرد که کره شمالی در حال آماده سازی مقدمات آزمایش موشک بالستیک از طریق زیر دریایی است. به گزارش ایرنا از یونهاپ ...
دنیای اقتصاد   ۱۳۹۹/۰۶/۱۶ - ۰۰:۳۵    
رویترز : یک اندیشکده آمریکایی گزارش کرد، تصاویر ماهواره ای از یک کارخانه کشتی سازی در کره شمالی نشان می دهد که احتمال دارد این کشور در حال آماده سازی برای پرتاب آزمایشی یک موشک بالستیک میان برد ضد زیردریایی باشد ...
ایسکانیوز   ۱۳۹۹/۰۶/۱۵ - ۱۳:۵۸   + ۱ سایت دیگر  
تصاویر ماهواره ای ناسا نشان داد که طوفان هایشن اکنون به یک ابر طوفان فوق العاده بزرگ تبدیل شده است.
برترین ها / اقتصاد نیوز   ۱۳۹۹/۰۶/۱۵ - ۱۱:۰۶   + ۱۷ سایت دیگر  
ایسنا نوشت: یک اندیشکده آمریکایی گزارش کرد، تصاویر ماهواره ای از یک کارخانه کشتی سازی در کره شمالی نشان می دهد که احتمال دارد این کشور در حال آماده سازی برای پرتاب آزمایشی یک موشک بالستیک میان برد ضد زیردریایی باشد. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۶/۱۵ - ۰۹:۳۵   + ۱ سایت دیگر  
یک اندیشکده آمریکایی اعلام کرد تصاویر ماهواره ای از یک کشتی سازی در کره شمالی، فعالیت هایی را نشان می دهد که حاکی از تدارک آزمایش یک موشک میانبرد از روی یک زیردریایی است.