چهارشنبه ۰۵ مهرساعت ۰۵:۲۸Sep 2023 27
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «علف های هرز»

خبرورزشی   ۱۴۰۲/۰۶/۳۰ - ۱۷:۳۱   + ۱ سایت دیگر  
استادیوم فوتبال متروکه ای که زمانی محل استقرار آ اس رم بود، پس از سال ها بی توجهی و عدم رسیدگی، پوشیده از زباله و علف های هرز شد.
ایانا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۹ - ۱۰:۵۴    
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان باوی گفت: دوره مرحله داشت آفات و بیماری ها و علف های هرز شلتوک در دهستان عنافچه برگزار شد.
ایانا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۹ - ۱۰:۰۷   + ۲ سایت دیگر  
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بهبهان گفت: دوره آموزشی مهارتی آفات، بیماری ها و علف های هرز یونجه در شهرستان برگزار شد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۶/۱۵ - ۲۲:۱۷    
ایسنا/زنجان معاون عملیات آتش نشانی زنجان گفت: حریق گاوازنگ زنجان به دلیل اتش گرفتن علف های هرز بوده که به سرعت خاموش شد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۶/۱۵ - ۰۹:۵۱   + ۹ سایت دیگر  
به طور قطع رویش گیاهانی در رسته علف های هرز به لحاظ کمیت و کیفیت کشاورزی را تحت تأثیر قرار می دهد. در جهان این نوع گیاهان حدود 30 درصد باعث افت عملکرد می شوند.
خیام نکویی در دهمین همایش ملی علوم علف های هرز ایران: ارتقاء بهره وری با تولید محصولات کشاورزی دانش بنیان معاون وزیر و رئیس سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی، با اشاره به اینکه برای خودکفایی در امنیت غذایی در افق 1430 ...
فرصت امروز   ۱۴۰۲/۰۶/۰۶ - ۱۱:۴۵    
چمن مصنوعی یکی از بهترین کفپوش هایی که می توان از آن به جای چمن طبیعی استفاده نمود. انواع چمن مصنوعی مانند ، هیچ یک از دردسرهای نگهداری از چمن طبیعی را نداشته و همچنین بسیار بادوام و کاربردی هستند ...
روزنامه جوان آنلاین   ۱۴۰۲/۰۶/۰۱ - ۰۲:۲۷    
گویا بنا نیست ریشه فلاکت و مصیبت قمار با عناوین خوش صورت و زشت سیرت پیش بینی و شرط بندی بر بستر اینترنت در ایران برچیده شود
ایانا   ۱۴۰۲/۰۵/۳۱ - ۱۲:۰۲    
دوره آموزشی مبارزه با آفات، بیماری ها و علف های هرز محصولات تابستانه در شهرستان اهواز برگزار شد.
برترین ها / خبر آنلاین   ۱۴۰۲/۰۵/۳۰ - ۲۱:۲۹   + ۳ سایت دیگر  
در حومه شهر چینی هانگژو، یک معبد کوچک مخروبه مشرف به یک قبرستان است. مجموعه ای از مزارع که صدها صدها ماشین الکتریکی در میان علف های هرز و زباله رها شده اند.
ایانا   ۱۴۰۲/۰۵/۲۸ - ۱۲:۴۱   + ۱ سایت دیگر  
این روزها بار دیگر بحث بر سر مجوز استفاده کشاورزان از گلیفوسات در اروپا داغ شده است! گلایسین یا همان گلیفوسات، علف کش سیستماتیک برای کنترل علف های هرز، به ویژه علف های هرز پهن برگ سالانه و علف های شناخته شده برای محصولات کشاورزی و زراعی در دنیا محسوب می شود.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۵/۲۲ - ۰۸:۱۵   + ۷ سایت دیگر  
رئیس اداره فناوری مکانیزه جهاد کشاورزی مازندران گفت: در حال حاضر 112 دستگاه پهپاد انواع سم پاشی، محلول پاشی، مبارزه با آفات و علف های هرز در استان در حال فعالیت هستند.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۵/۱۸ - ۱۳:۵۷   + ۹ سایت دیگر  
رئیس بخش تحقیقات علف های هرز موسسه گیاهپزشکی کشور گفت: علف های هرز به عنوان یکی از مهم ترین عوامل خسارت زای زنده باعث کاهش عملکرد و کیفیت محصولات کشاورزی می شوند. این میانگین خسارت در محصولات کشاورزی ایران حدود 25 درصد برآورد شده است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۵/۱۷ - ۱۳:۱۸   + ۴ سایت دیگر  
رئیس تحقیقات علف های هرز موسسه تحقیقات گیاه پزشکی گفت: در دنیا علف های هرز منجر به افت 30 درصدی عملکرد تولیدگندم شده، اما در کشور ما این افت 18 تا 26 درصد است.
ایران اکونومیست   ۱۴۰۲/۰۵/۱۷ - ۰۹:۴۳   + ۶ سایت دیگر  
به گزارش ایران اکونومیست شهرام نعیمی در نشست خبری موسسه گیاهپزشکی کشور گفت: آفات، عوامل بیماری زا و علف های هرز مهمترین رقبای انسان در دستیابی به مواد غذایی هستند که در صورت عدم کنترل آفات و عوامل بیماری زا ممکن است تا 100 درصد محصول کشاورزی نابود شود. ...
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۵/۱۷ - ۰۹:۳۳   + ۱۰ سایت دیگر  
رئیس موسسه گیاهپزشکی کشور گفت: طبق برآورد سازمان خواروبار و کشاورزی ملل متحد (فائو) میانگین خسارت آفات، عوامل بیماری زا و علف های هرز به حوزه کشاورزی در جهان حدود 40 درصد است.
صبح قزوین   ۱۴۰۲/۰۵/۱۲ - ۰۹:۵۷    
رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری قزوین گفت: از ابتدای شروع فصل گرما به طور میانگین روزانه 10 ماموریت مبنی بر آتش سوزی مراتع و علف های هرز در مزارع کشاورزی داشته ایم که با حضور به موقع پرسنل آتش نشانی اطفاء شده است.
اقتصاد آنلاین / ایسنا   ۱۴۰۲/۰۵/۱۳ - ۱۲:۴۲   + ۸ سایت دیگر  
استک راک فورت، نام قلعه - جزیره ای متروک در جنوب غربی ولز است که بین سال های 1850 و 1852 میلادی برای محافظت در برابر حمله های دریایی به این کشور ساخته شد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۵/۱۱ - ۱۰:۵۵    
ایسنا/لرستان معاون عملیاتی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی بروجرد گفت: 800 مورد حریق در علف های هرز و مزارع کشاورزی شهر ثبت شده است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۵/۱۰ - ۰۱:۳۷   + ۳ سایت دیگر  
معاون عملیاتی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی بروجرد گفت: با توجه به افزایش دما و گرمای هوا در تیر ماه بیش از 800 حریق در علف های هرز سطح شهر و مزارع کشاورزی رخ داده است.
ایلنا   ۱۴۰۲/۰۵/۰۹ - ۱۱:۰۸   + ۴ سایت دیگر  
معاون بهبود تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی لرستان از مبارزه با علف های هرز در سطح بیش از 231 هزار هکتار از اراضی استان خبر داد.
خبرنامه دانشجویان ایران   ۱۴۰۲/۰۴/۲۷ - ۱۱:۰۲    
برای اینکه درختان فندق به خوبی رشد کنند، آنها را در آفتاب کامل با خاک غنی و کمی اسیدی با زهکشی خوب و عاری از علف های هرز بکارید. به گزارش خبرنامه دانشجویان ایران ؛ برای اینکه درختان فندق به خوبی رشد کنند، آنها را در آفتاب کامل با خاک غنی و کمی اسیدی با زهکشی خوب و عاری از علف های هرز بکارید ...
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۴/۲۵ - ۱۲:۳۳    
زنجان - ایرنا - رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری زنجان گفت: 118 عملیات اطفای آتش سوزی علف های هرز در شهر زنجان از ابتدای تیرماه تاکنون انجام شد.
برترین ها / یک پزشک   ۱۴۰۲/۰۵/۰۶ - ۰۸:۰۳   + ۶ سایت دیگر  
چرا برخی از ساختمان ها و خانه ها خیلی ترسناک به نظر می رسند.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۴/۲۰ - ۰۹:۱۴   + ۸ سایت دیگر  
ایسنا/زنجان رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری زنجان از آتش سوزی ارتفاعات جارچی در نیمه شب گذشته خبر داد و گفت: اطفای حریق پس از دو ساعت عملیات به پایان رسید.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۴/۱۴ - ۲۳:۰۴    
معاون سازمان آرمستان شهرداری آبادان از آغاز عملیات پاکسازی آرامستان این شهرستان از بوته ها و علف های هرز خبرداد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۴/۱۴ - ۰۷:۲۸    
ایسنا/لرستان معاون عملیاتی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری بروجرد گفت: بیش از 40 مورد عملیات نفس گیر اطفای حریق علف های هرز و مزارع کشاورزی روستاهای اطراف در روز گذشته انجام شد.
رئیس امور اداری منطقه گفت : به منظور استفاده بهینه از فضای سبز و آراستگی اداری و حذف هر گونه آلودگی تصویری ، علف چینی و وجین علف های هرز فضای سبز آغازشد.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۴/۱۲ - ۰۰:۳۴   + ۱ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- محافظت از باغ در برابر گیاهان ناخواسته و علف های هرز نیمی از فرایند باغبانی است. یک محقق با کمک یک ربات علف سوز، مبارزه با این گیاهان ناخواسته را بهبود بخشیده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۴/۱۱ - ۰۶:۰۳   + ۱ سایت دیگر  
مقامات یک پارک در شهر سان آنتونیو در آمریکا از بز ها برای از بین بردن علف های هرز استفاده می کنند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۴/۰۸ - ۱۶:۰۱    
یک کشاورز چینی برای از بین بردن علف هرز شالیزار خود از هزاران مرغابی استفاده می کند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۴/۰۸ - ۱۵:۱۰   + ۸ سایت دیگر  
مانور آمادگی در برابر حریق علف های هرز و خشک با همکاری سازمان آتش نشانی، ستاد مدیریت بحران و مجموعه بیمارستان شهید لواسانی برگزار شد.
یزد آوا   ۱۴۰۲/۰۳/۳۱ - ۰۹:۳۶   + ۱ سایت دیگر  
خدمات ساماندهی باغچه ها و حذف علف های هرز فضای سبز مناطق پنج گانه شهرداری یزد
شرکت مهندسی اب و فاضلاب کشور   ۱۴۰۲/۰۳/۲۹ - ۰۹:۴۱    
در راستای آمادگی همه جانبه وارتقای سطح آمادگی شرکت های آب وفاضلاب اولین مانور سراسری دفاع از مقر با رمز یا جوادالائمه (ع) برگزار شد. این مانور به منظور مواجهه با بحران های احتمالی وصیانت ونگهداری از منابع ومخازن وتاسیسات صنعت آب وفاضلاب درسطح کشور به واسطه فرارسیدن فصل گرما وخشک شدن علف های هرز ...
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۳/۲۷ - ۰۹:۳۰   + ۳ سایت دیگر  
ایسنا/لرستان معاون عملیاتی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری بروجرد گفت: در فصل گرما، خشک شدن علف های هرز باعث افزایش آتش سوزی در پارک ها و تفرجگاه ها می شود.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۳/۲۴ - ۰۸:۳۶   + ۲ سایت دیگر  
مدیر جهادکشاورزی مهاباد گفت: امسال 33 هزار هکتار از مزارع دیم و آبی گندم علیه علف های هرز سمپاشی شده اند.
ایانا   ۱۴۰۲/۰۳/۲۳ - ۰۸:۴۴   + ۳ سایت دیگر  
سرپرست مدیریت حفظ نباتات جهاد کشاورزی مازندران از مبارزه با آفات و بیمار ی ها و علف های هرز در 143 هزار و 620 هکتار مزارع گندم و جو استان خبر داد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۳/۲۲ - ۱۴:۰۴   + ۱۳ سایت دیگر  
محمد هادی علی احمدی، شهردار منطقه 13 تهران از پاکسازی و علف زنی 400 هکتار بوستان جنگلی سرخه حصار در راستای جلوگیری از حریق احتمالی ناشی از گرمای فصل تابستان خبر داد.
زریان   ۱۴۰۲/۰۳/۲۲ - ۰۹:۵۲   + ۱۴ سایت دیگر  
سرویس موکریان_فرماندار ویژه مهاباد گفت: آتش سوزی علف های هرز حاشیه و اطراف پادگان تیپ 364 شهید نصیرزاده ارتش علت شنیده شدن صدای انفجار در این شهر است.
برترین ها / پارس فوتبال   ۱۴۰۲/۰۳/۲۲ - ۱۰:۱۸   + ۷ سایت دیگر  
هادی چوپان قهرمان مستر المپیا با انتشار یک استوری به مخاطب خاص اش حمله کرد.
سلام نو / انتخاب   ۱۴۰۲/۰۳/۲۲ - ۰۱:۲۷   + ۱۶ سایت دیگر  
حسن عباسی فرماندار مهاباد علت شنیده شدن صدای انفجار در حوالی پادگان مهاباد را توضیح داد.
برترین ها / خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۳/۲۲ - ۰۰:۱۴   + ۳۰ سایت دیگر  
فرماندار مهاباد دلیل شنیده شدن صدای انفجار در حوالی پادگان مهاباد را تشریح کرد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۳/۲۰ - ۰۸:۴۶    
ایسنا/لرستان معاون عملیاتی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی بروجرد گفت: نمودار حریق در علف های هرز و زمین های کشاورزی در آمار سازمان آتش نشانی نگران کننده است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۳/۱۶ - ۰۱:۴۰   + ۴ سایت دیگر  
خرم آباد- رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان از مبارزه با علف های هرز در سطح 231 هزار هکتار از اراضی گندم این استان خبر داد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۱۲:۳۵    
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان قزوین از اجرای کنترل و مبارزه با علف های هرز در سطح 11 هزار و 639 هکتار از مزارع غلات این شهرستان خبر داد.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۷ - ۲۰:۳۶    
اهالی روستای قازیگوند در کشمیر جنوبی طی یک جشنواره سالانه با سبدهای حصیری در چشمه پانزاث ناگ ماهی می گیرند. صدها مرد و کودک از روستاهای مختلف به طور دسته جمعی به ماهی گیری می روند تا چشمه را از علف های هرز و گل و لای خلاص کرده و از این طریق آن را احیا کنند.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۲/۳۱ - ۱۴:۴۲    
ایسنا/لرستان معاون عملیاتی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی بروجرد گفت: 8 مورد آتش سوزی علف های خشک در روز گذشته به ثبت رسید که این امر در این فصل نگران کننده است.
عصر همدان   ۱۴۰۲/۰۲/۳۰ - ۰۸:۴۴    
دستگاه تیپ و پلاستیک کش جهت کاشت کدو آجیلی به مقدار تقریبی 7000 متر، از زمین های هنرستان کشاورزی مورد استفاده گرفت. به گزارش عصر همدان؛ به منظور صرفه جویی در زمان ،هزینه کاشت، استفاده بهینه از آب با روش آبیاری نوین وآبیاری تحت فشار به صورت قطره ای ،کاهش هزینه ها ...
بسیج   ۱۴۰۲/۰۲/۲۷ - ۲۰:۱۰   + ۱ سایت دیگر  
امسال مبارزه با علف های هرز در سطح 805هکتار از مزارع شهرستان فیروزکوه عملیاتی شد،که نسبت به سال گذشته افزایش 40درصدی داشته است.
عرشه آنلاین   ۱۴۰۲/۰۲/۲۷ - ۱۷:۲۹   + ۷ سایت دیگر  
گورستان هزار ساله شیراز صبح اولین روز هفته گرفتار آتشی شد که مسؤولان میراث فرهنگی استان فارس می گویند کار معتادان بوده و فقط علف های هرز را سوزانده و به قبرهای تاریخی آسیبی نرسانده است.