دوشنبه ۰۴ مردادساعت ۰۲:۳۹Jul 2021 26
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «علف های هرز»

باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۴/۳۱ - ۱۷:۳۶   + ۱ سایت دیگر  
مدیر پایگاه میراث جهانی گنبد قابوس از پاک سازی علف های هرز خودرو گنبد رک این بنای تاریخی به صورت دستی هم زمان با تدوین طرح جامع مرمت بنای گنبد قابوس خبر داد.
جام جم   ۱۴۰۰/۰۴/۲۳ - ۱۹:۵۲   + ۱ سایت دیگر  
سرپرست مدیریت باغبانی سازمان جهادکشاورزی جنوب کرمان بر ضرورت آفتابدهی بستر کاشت گلخانه ها به عنوان روشی غیر شیمیایی و زیست محیطی و کم هزینه جهت کنترل علف های هرز و آفات و بیماریهای گیاهی تاکید کرد.
برترین ها / همشهری   ۱۴۰۰/۰۴/۲۳ - ۱۲:۴۳   + ۱۸ سایت دیگر  
خبرگزاری فارس: جانشین فرمانده ناجا گفت: اراذل و اوباش علف های هرز هستند که باید چیده شوند. سردار قاسم رضایی جانشین فرمانده ناجا در حاشیه هفتمین مرحله از اجرای طرح اقتدار پلیس امنیت تهران بزرگ با تاکید بر عزم و اراده پلیس برای تامین و توسعه نظم و امنیت در جامعه اظهار کرد ...
ایانا   ۱۴۰۰/۰۴/۲۲ - ۱۰:۱۹    
مدیر حفظ نباتات استان گفت: با عنایت به اینکه منبع قانونی توصیه سموم برای کنترل آفات کشاورزی، کتاب فهرست آفات، بیماریها و علف های هرز سازمان حفظ نباتات کشور می باشد ولی متاسفانه مشاهده می شود بعضی از کارشناسان و فروشندگان سموم، جهت کنترل آفت پسیل پسته، سموم توصیه نشده مانند کلرپیریفوس، دلتامترین ...
برترین ها / خبر آنلاین   ۱۴۰۰/۰۴/۲۲ - ۰۷:۰۲   + ۴ سایت دیگر  
توئیت پرس: لشکری از بزها قادرند به کمک مقامات محلی در کالیفرنیا رفته تا جلوی حریق های گسترده را بگیرند. جمعیت بزها مانند سلاح در برابر علف های هرز و بوته های آتش زا عمل کرده و مانع از گسترش آتش می شوند.
روزنامه راه مردم   ۱۴۰۰/۰۴/۰۷ - ۱۱:۵۳   + ۷ سایت دیگر  
رئیس سازمان حفظ نباتات کشور تاکید کرد هیچ محموله ای (نهاده دامی) در گمرکات شمال کشور وجود ندارد که به دلیل موضوعات قرنطینه گیاهی معطل مانده باشد. به گزارش راه مردم ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۴/۰۷ - ۰۹:۱۵   + ۲ سایت دیگر  
رئیس سازمان حفظ نباتات گفت: گرچه عدم کیفیت برخی سموم را نمی توان تکذیب کرد، اما داشتن کارایی موثر برخی سموم به چند عامل بستگی دارد.
بسیج   ۱۴۰۰/۰۴/۰۲ - ۱۱:۲۹    
عملیات پاکسازی و حذف علف های هرز از حاشیه باغات سنتی قزوین انجام می شود.
شرکت خدمات حمايتی کشاورزی   ۱۴۰۰/۰۳/۳۰ - ۱۴:۳۱    
به گزارش روابط عمومی شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان گیلان، مدیر شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان گیلان از بکارگیری پهپاد جهت مبارزه شیمیایی با علف های هرز برنج توسط پیمانکاران بذر برنج شرکت خدمات در سال زراعی جاری خبر داد. ...
شرکت خدمات حمايتی کشاورزی   ۱۴۰۰/۰۳/۲۹ - ۱۲:۵۳    
به گزارش روابط عمومی شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان گیلان، مدیر شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان گیلان ازضرورت شناسایی گونه های علف های هرز شالیزارها و جلوگیری از بروز خسارت به محصول اصلی با ارائه خدمات مشاوره ای در این خصوص از طریق کارگزاری های رسمی این شرکت در استان خبر داد. ...
برترین ها   ۱۴۰۰/۰۳/۲۹ - ۰۱:۰۵   + ۱۷ سایت دیگر  
ایسنا: در حالی که فصل حساسیت به گرده ها هنوز به پایان نرسیده، بسیاری از مبتلایان به تب یونجه از این امر شکایت دارند که احساس می کنند امسال علائم حساسیت شان نسبت به سال های گذشته بدتر بوده است. ...
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۳/۲۷ - ۱۰:۴۵   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/همدان مدیر جهاد کشاورزی شهرستان ملایر از مبارزه با سن مادر در بیش از 10 هزار هکتار از اراضی این شهرستان خبرداد و گفت: طی دو ماهه ابتدای سال در 10 هزار و 390 هکتار مبارزه با سن مادر، 1660 هکتار مبارزه با پوره سن و در 8806 هکتار مبارزه با علف های هرز غلات صورت گرفت.
شرکت خدمات حمايتی کشاورزی   ۱۴۰۰/۰۳/۲۶ - ۱۲:۲۸    
به گزارش روابط عمومی شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان گیلان، مدیر شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان گیلان اهمیت مبارزه با علف های هرز شالیزارها و ارائه خدمات مشاوره ای در این خصوص از طریق کارگزاری های رسمی این شرکت در استان خبر داد. ...
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۰/۰۳/۲۴ - ۱۱:۳۹   + ۱۷ سایت دیگر  
سازمان حفظ نباتات کشور اعلام کرد: تاکنون در سطح بیش از 4 میلیون هکتار از مزارع کشور با علف های هرز مبارزه شده است.
انتخاب   ۱۴۰۰/۰۳/۲۳ - ۱۸:۴۵    
تام، هری و دیک ربات های ویژه کشاورزی هستند که با هم کار می کنند تا علف های هرز را بدون استفاده از مواد شیمیایی از بین ببرند. این ربات ها قبل از کاشت بذر در خاک، علف های هرز را با برق پیدا کنند و آن ها را می کشند.
شعار سال   ۱۴۰۰/۰۳/۲۲ - ۲۲:۱۱   + ۲ سایت دیگر  
مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی استان همدان با اشاره به این که امسال در 80هزار هکتار از مزارع استان، عملیات مبارزه با علف های هرز صورت گرفته، گفت: کشاورزان حتماً باید از فروشندگی های مجاز، سم مورد نیاز خود را خریداری کنند و قبل از هرگونه عملیات سم پاشی ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۳/۲۰ - ۱۵:۰۱   + ۲ سایت دیگر  
مهاباد- ایرنا- رییس اداره جهاد کشاورزی اشنویه گفت: هفت هزار و 500 هکتار از مزارع غلات این شهرستان علیه آفت سن مادری و علف های هرز در سال زراعی جاری سمپاشی شد.
شیرازه   ۱۴۰۰/۰۳/۱۸ - ۱۵:۴۴    
مدیرجهاد کشاورزی شهرستان ارسنجان از انجام عملیات مبارزه شیمیایی با علف های هرز مزارع گندم در سال زراعی جاری در سطح 2347 هکتار خبر داد.
نصیر نیوز   ۱۴۰۰/۰۳/۱۶ - ۰۹:۱۸   + ۱۲ سایت دیگر  
مجید مسلمی راد روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در راستای تامین امنیت غذایی کشور و حفظ محصولات استراتژیک گندم و جو با تلاش های شبانه روزی 67 اکیپ در سراسر استان از اواخر اردیبهشت سال جاری تاکنون طرح مبارزه با سن غلات و علف های هرز اجرا شده است. [...]
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۳/۱۳ - ۱۹:۲۰    
به تازگی، یک وسیله جالب و کاربردی ساخته شده است که علف ها را با ریشه از خاک بیرون می کشد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۳/۱۳ - ۱۵:۵۱   + ۴ سایت دیگر  
همانطور که اگر یک باغ یا باغچه داشته باشید و پس از مدتی بدون رسیدگی، این باغ پر از علف های هرز می شود ، در ازدواج نیز علف های هرز وجود دارند، باید نسبت به آنها آگاه شوید و پس از پیدایش آنها را از بین ببرید.
عصر همدان   ۱۴۰۰/۰۳/۱۳ - ۱۲:۱۶    
به گزارش عصرهمدان ؛ ظلم بیداد می کرد، سایه ی شوم استعمارگری بر سر مردم افتاده بود، انگار هیچ چیز سر جای خودش نبود، ظلم و ستم در جامعه ریشه دوانده و بیداد می کرد ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۳/۱۰ - ۱۰:۰۱   + ۳ سایت دیگر  
تاکنون مبارزه شیمیایی با آفت ها، بیماری ها و علف های هرز در 144 هزار و 289 هکتار مزارع گندم و جو مازندران انجام شد.
شبستان   ۱۴۰۰/۰۳/۰۸ - ۱۴:۴۸    
مدیر جهادکشاورزی شهرستان بوکان از مبارزه با علف های هرز و سن غلات در سطح 93 هزار و 460 هکتار از مزارع غلات این شهرستان در سال جاری خبر داد.
شبستان   ۱۴۰۰/۰۳/۰۷ - ۲۰:۰۰    
اکبرزاده با تاکید بر رعایت نکات ضروری توسط کشاورزان برای کاهش مصرف آب در اراضی گفت: مصرف به موقع علف کش جهت کنترل علف های هرز نیز موجب کاهش رشد این علف ها می شود.
نصیر نیوز   ۱۴۰۰/۰۳/۰۵ - ۱۳:۰۲   + ۳ سایت دیگر  
جعفر ایمانیان روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: گندمکاران این شهرستان با مساعد شدن شرایط آب و هوا، مبارزه با علف های هرز و بیماری سن را در مزارع خود شروع و تاکنون 12 هزار هکتار علیه “سن مادر” و 9 هزار هکتار علیه “پوره سن” سمپاشی کرده اند. وی با بیان اینکه سمپاشی [...]
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۳/۰۴ - ۱۵:۳۸   + ۹ سایت دیگر  
مدیر جهادکشاورزی شهرستان بوکان از مبارزه با علف های هرز و سن غلات در سطح 93 هزار و 460 هکتار از مزارع غلات این شهرستان در سال جاری خبر داد.
شرکت خدمات حمايتی کشاورزی   ۱۴۰۰/۰۳/۰۴ - ۱۳:۰۲    
شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان گلستان حمید هزار جریبی مدیر شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان گلستان، از بازدید مزرعه10 هکتاری گندم رقم کلاته ، ابوالفضل قربانی پیمانکار تکثیری کار گندم این شرکت خیرداد . ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۳/۰۲ - ۰۸:۵۸   + ۱ سایت دیگر  
قزوین – ایرنا – شهردار قزوین گفت: سال گذشته از مجموع سه هزار و 700 عملیات آتش نشانی در محدوه شهر قزوین بیش از 60 درصد در مراتع، باغ های سنتی و علف های هرز انجام شده است.
همت خبر   ۱۴۰۰/۰۲/۲۸ - ۱۵:۵۸   + ۷ سایت دیگر  
معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری منطقه 4 در آستانه گرم شدن هوا از علف کشی و حذف علف های هرز در بوستان ها و فضاهای سبز شهری خبر داد.
نصیر نیوز   ۱۴۰۰/۰۲/۲۶ - ۱۲:۵۵   + ۴ سایت دیگر  
محسن بنائیان روز یکشنبه به خبرنگار ایرنا گفت: در سال زراعی جاری 10 هزار هکتار از اراضی شهرستان زیر کشت محصول جو رفته که این میزان نسبت به سال گذشته، تغییری نداشته است. وی افزود: با اقدامات مناسبی که در بحث مبارزه با علف های هرز و سن غلات صورت گرفته و با توجه به [...]
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۰۲/۲۵ - ۱۰:۰۰   + ۳ سایت دیگر  
زنجان- رئیس سازمان جهاد کشاورزی زنجان گفت: برای اولین بار در استان به منظور مبارزه با علف های هرز از پهپاد سمپاش استفاده می شود.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۲/۲۲ - ۱۳:۰۸   + ۳ سایت دیگر  
گناوه - ایرنا - معاون برنامه ریزی و امور عمرانی فرمانداری دیلم استان بوشهر گفت: کشاورزان از آتش زدن بقایا و علف های هرز مزارع منطقه پس از برداشت محصولات بجد خودداری کنند.
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۰۲/۱۸ - ۱۰:۰۳   + ۵ سایت دیگر  
همدان - مسلمی راد، مدیر سازمان تعاون روستایی استان همدان گفت: شرکت های تعاونی تولید از اوایل فروردین ماه تاکنون در 66هزار هکتار از اراضی تحت پوشش خود با سن مادر و علف های هرز برگ پهن مبارزه کرده اند.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۲/۱۷ - ۰۸:۴۱   + ۵ سایت دیگر  
سنندج- ایرنا- مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی کردستان گفت: 140 هزار و 429 هکتار از مزارع گندم و جو استان به منظور کنترل علف های هرز سمپاشی شد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۲/۱۷ - ۰۸:۲۸   + ۵ سایت دیگر  
مدیر حفظ نباتات جهاد کشاورزی مازندران از مبارزه شیمیایی با آفات، بیماری ها و علف های هرز در 123 هزار و 956 هکتار از مزارع گندم استان خبر داد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۲/۱۵ - ۱۶:۵۳   + ۲ سایت دیگر  
مهاباد- ایرنا- رییس اداره جهاد کشاورزی مهاباد گفت: 25 هزار هکتار از مزارع غلات این شهرستان علیه آفت سن مادری و علف های هرز سمپاشی شد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۲/۱۵ - ۱۵:۰۳   + ۱ سایت دیگر  
یک ماشین رباتیک با فناوری لیزر می تواند علف های هرز را از سایر گیاهان در زمین های کشاورزی جدا کند.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۲/۱۴ - ۱۳:۲۳   + ۴ سایت دیگر  
ایسنا/کردستان مدیر روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی کردستان با اشاره به آمار مبارزه با آفات و علف های هرز تا اردیبهشت ماه سالجاری اعلام کرد که مبارزه با سن مادر در سطح 164 هزار و 158 هکتار صورت گرفته است.
ایانا   ۱۴۰۰/۰۲/۱۱ - ۱۴:۴۴    
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان تهران از عملیات گشت زنی اکیپ شبکه مراقبت شهرستان در سطح مزارع این شهرستان خبر داد.
ایانا   ۱۴۰۰/۰۲/۱۱ - ۱۲:۲۴    
معاون رئیس سازمان و مدیر جهادکشاورزی شهرستان ویژه مرند از سمپاشی بیش از 2هزار هکتار از مزارع گندم ، جو و کلزا این شهرستان علیه علفهای هرز خبر داد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۲/۱۱ - ۰۹:۰۷   + ۱ سایت دیگر  
سنندج - ایرنا - مدیر جهاد کشاورزی مریوان گفت: چهار هزار هکتار از مزارع گندم و جو این شهرستان آلوده به آفت از نوع علف های هرز بوده و مبارزه با آن در دست اجرا است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۲/۱۰ - ۱۰:۴۱   + ۱ سایت دیگر  
405 هزار هکتار از مزارع گندم و جو استان کرمانشاه در مقابل علف های هرز سمپاشی شدند.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۲/۱۰ - ۰۱:۰۳    
ایسنا/لرستان یک کارشناس ارشد زراعت گفت: مبارزه با علف های هرز روش های متوعی دارد که ازجمله آن ها می توان به روش های شیمیایی، مکانیکی، بیولوژیکی و ... اشاره کرد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۲/۰۹ - ۱۰:۴۱   + ۴ سایت دیگر  
مهاباد- ایرنا- رییس اداره جهاد کشاورزی مهاباد گفت: 12 هزار هکتار از مزارع گندم این شهرستان علیه بیماری "سن مادر" و علف های هرز سمپاشی شد.
رادیو گفت و گو   ۱۴۰۰/۰۲/۰۸ - ۱۴:۰۷   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی رادیو گفت وگو، دکتر عباسعلی روانلو عضو هیئت علمی موسسه تحقیقات گیاه پزشکی کشور درمورد شرکتهای دانش بنیان، تولید و حمایتها با برنامه گفتگوی علمی مصاحبه کرد. ...
همت خبر   ۱۴۰۰/۰۲/۰۸ - ۱۳:۲۹   + ۱۵ سایت دیگر  
شهرداری منطقه 2 ، به منظور حفظ و صیانت از درختان و فضای سبز و جلوگیری از آتش سوزی های ناشی از علف های خشک در سطح منطقه نسبت به جمع آوری به موقع و مستمر علف های هرز اقدام کرد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۲/۰۸ - ۱۲:۵۴    
رباتی موسوم به "Autonomous Weeder" با استفاده از لیزر قادر است در هر ساعت 100 هزار علف هرز را از زمین های کشاورزی بیرون بکشد. این ربات با گازوئیل کار می کند و می تواند به صورت شبانه روزی فعالیت کند.
ایانا   ۱۴۰۰/۰۲/۰۷ - ۱۱:۱۴    
مسئول حفظ نباتات شهرستان فارسان با اشاره به مبارزه با علف های های هرز غلات در سطح شهرستان اظهار داشت :تاکنون سطحی بیش از هزار و 112 هکتار از مزارع گندم آبی این شهرستان با علف هرز پهن برگ مبارزه صورت گرفته است.