جمعه ۰۹ آبانساعت ۰۹:۱۱Oct 2020 30
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «محققان آمریکایی»

خبر فوری   ۱۳۹۹/۰۸/۰۸ - ۲۰:۵۷   + ۱ سایت دیگر  
محققان آمریکایی کشف کردند عنکبوت موسوم به Deinopis Spinosa گوش ندارند اما با پاهای پشمالوی خود اصوات را دریافت می کنند. پاهای پر مو به عنکبوت غول شکل اجازه می دهد ارتعاشات صوتی را از فاصله 1.8 متر بشنوند، در حالی که اصلا گوش ندارند.
دنیای اقتصاد   ۱۳۹۹/۰۸/۰۸ - ۰۸:۳۰   + ۵۰ سایت دیگر  
باشگاه خبرنگاران جوان : محققان آمریکایی می گویند شواهد جدید نشان می دهد ویروس کرونا در برخی بیماران می تواند باعث بروز بیماری های خودایمنی و حمله گلبول های سفید خون به بافت های بدن شود.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۶ - ۱۹:۲۴   + ۱ سایت دیگر  
پکن- ایرنا- تلویزیون دولتی چین روز سه شنبه با انتشار تحلیلی بر اساس مطالعات دانشگاهی و محققان آمریکایی و ناظران بین المللی خاطرنشان کرد که خشونت سیاسی در آمریکا فارغ از نتیجه انتخابات ریاست جمهوری آن کشور در حال افزایش است.
آقای خبر   ۱۳۹۹/۰۸/۰۶ - ۱۳:۱۲   + ۲ سایت دیگر  
[ad_1] به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم ؛ مقاومت پلها در برابر زلزله از چالشهای مهم حوزه معماری و شهرسازی است چرا که در زمان وقوع زلزله بیش از سایر سازه ها می توانند خطرآفرین باشند. ...
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۸/۰۶ - ۱۰:۳۹   + ۵ سایت دیگر  
ساخت سازه های مقاوم در برابر زلزله پرهزینه و وقت گیر است، اما محققان آمریکایی برای حل این مشکل از پاهای انسان و نحوه مقاومت آن در برابر لرزش های ناگهانی الهام گرفته اند.
سینا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۵ - ۱۱:۱۳    
سیناپرس: یافته های یک مطالعه جالب که توسط محققان آمریکایی انجام شده است، نشان از آن دارد که سطح درآمد افراد و محلی که در آن زندگی می کنند، تأثیر معنی داری بر زمان تشخیص سرطان کبد و مرگ و میر ناشی از آن دارد.
خبر آنلاین   ۱۳۹۹/۰۸/۰۴ - ۲۰:۵۹   + ۵ سایت دیگر  
محققان آمریکایی ماسکی را طراحی کرده اند که بر اساس ادعای آنها می تواند ویروس کرونا را به طور کامل از بین ببرد.
روز نو   ۱۳۹۹/۰۸/۰۴ - ۱۴:۳۶   + ۲ سایت دیگر  
محققان آمریکایی معتقدند اختلالات بیش فعالی و رفتار های پرخاشگرانه می تواند به دلیل مصرف مواد غذایی سرشار از مقادیر زیادی فروکتوز مانند بیسکویت و بستنی باشد.
خبرگزاری دانشجو   ۱۳۹۹/۰۸/۰۴ - ۱۳:۳۶    
با تلاش محققان آمریکایی غشا نانویی تولید شده است که با کمک قصعات پارچه ای می تواند تا حدود صددرصد از ورود ذرات ویروس به بدن جلوگیری کند.
بهداشت نیوز   ۱۳۹۹/۰۸/۰۴ - ۱۲:۴۲   + ۲ سایت دیگر  
محققان آمریکایی معتقدند اختلالات بیش فعالی و رفتار های پرخاشگرانه می تواند به دلیل مصرف مواد غذایی سرشار از مقادیر زیادی فروکتوز مانند بیسکویت و بستنی باشد.
خبرگزاری دانشجو   ۱۳۹۹/۰۸/۰۴ - ۱۱:۰۶    
محققان آمریکایی پنجره هایی ساختند که در هنگام افزایش دمای هوا با تغییر رنگ به خنک شدن ساختمان و جذب نور مانند سلول خورشیدی کمک می کند
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۸/۰۴ - ۱۱:۰۱   + ۱۹ سایت دیگر  
محققان آمریکایی معتقدند اختلالات بیش فعالی و رفتار های پرخاشگرانه می تواند به دلیل مصرف مواد غذایی سرشار از مقادیر زیادی فروکتوز مانند بیسکویت و بستنی باشد.
تازه نیوز   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۱۲:۲۸   + ۸ سایت دیگر  
محققان آمریکایی درباره جهان پساکرونا پیش بینی کرده اند که نرخ تولد کاهش یافته و مردم جهان برای مدت طولانی مجرد خواهند ماند.
دنیای اقتصاد   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۰۲:۴۶   + ۱۵ سایت دیگر  
فارس : محققان آمریکایی روز جمعه هشدار دادند که امکان دارد قربانیان ویروس کرونا در این کشور تا ماه فوریه (بهمن) به 500 هزار نفر برسند مگر آنکه تمامی آمریکایی ها از ماسک استفاده کنند.
پایگاه خبری قلم   ۱۳۹۹/۰۸/۰۲ - ۱۲:۳۴    
گروه علمی: دانشمندان آمریکایی اخیرا از ژن درمانی برای بازیابی بینایی در موش های نابینا استفاده کرده و قصد دارند اواخر سال جاری آزمایشات بالینی این روش را بر روی انسان آغاز کنند.به گزارش ایسنا، عامل اصلی این فرآیند یک پروتئین سنجش نور به نام ” اپسین MCO1 ” است که هنگام اتصال به سلول های خاص [...]
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۲ - ۱۲:۰۶   + ۱۲ سایت دیگر  
دانشمندان آمریکایی اخیرا از ژن درمانی برای بازیابی بینایی در موش های نابینا استفاده کرده و قصد دارند اواخر سال جاری آزمایشات بالینی این روش را بر روی انسان آغاز کنند.
برترین ها / فردا نیوز   ۱۳۹۹/۰۸/۰۱ - ۲۰:۰۲   + ۴ سایت دیگر  
برترین ها: به نقل از توئیت پرس؛ محققان آمریکایی با روش ژن درمانی توانستند بینایی در موش نابینا را برگردانند و حالا قصد دارند از اواخر 2020 آن را روی انسان انجام دهند. عامل اصلی پروتئین سنجش نور به نام MCO1 opsin است که هنگام اتصال به سلول های خاص در پشت چشم، بینایی را بازیابی می کند. ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۱۰:۴۹   + ۱۷ سایت دیگر  
مطالعه جدید محققان آمریکایی نشان می دهد بی تفاوتی یا بی احساسی یکی از علائم اولیه زوال عقل است.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۰۷:۲۱   + ۱۸ سایت دیگر  
بررسی محققان آمریکایی نشان می دهد این تصور که ویروس بیماری کرونا در فصول سرد سال بیشتر شیوع پیدا کرده و افراد بیشتری را آلوده می کند از نظر عملی نیز دقیق و درست است.
آخرین نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۲۶ - ۱۳:۰۳    
محققان آمریکایی در سال 2016 از قتلی مرموز در قرون وسطی رمزگشایی کردند.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۷/۲۵ - ۲۱:۲۵   + ۸ سایت دیگر  
محققان آمریکایی در سال 2016 از قتلی مرموز در قرون وسطی رمزگشایی کردند.
عصر ایران   ۱۳۹۹/۰۷/۲۵ - ۱۹:۳۵   + ۳ سایت دیگر  
محققان آمریکایی از قتلی مرموز در قرون وسطی رمزگشایی کردند: ترور حسن بن علی(ع) با مرکوری کلراید
تیک   ۱۳۹۹/۰۷/۲۵ - ۱۶:۰۶   + ۱۹ سایت دیگر  
بثورات پوستی به ویژه روی دست ها و پاها اغلب می تواند اولین نشانه ابتلا به بیماری کووید-19 در افرادی باشد که به دیگر علائم این بیماری دچار نشده اند. در بررسی انجام شده مشخص شد علائم پوستی ناشی از بیماری کووید-19 از هر پنج بیمار در یک نفر ظاهر می شود. ...
جهان نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۲۵ - ۱۱:۱۵   + ۱۲ سایت دیگر  
به گزارش جهان نیوز ، حسن ملکوتی مدیر اجرایی مجموعه فطرس مدیا در گفتگو با خبرنگار مهر درباره مستند بازخوانی یک ترور بیولوژیک که در آستانه سالگرد شهادت امام حسن مجتبی (ع) در فضای مجازی عرضه شده است، گفت: این مستند 13 دقیقه ای براساس یک پروژه علمی ساخته شده است ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۷/۲۵ - ۰۹:۲۱   + ۵ سایت دیگر  
محققان آمریکایی در سال 2016 از قتلی رمزگشایی کردند که نشان می داد امام حسن (ع) در یک ترور بیولوژیکی به شهادت رسیده است.
سلام نو   ۱۳۹۹/۰۷/۲۲ - ۱۴:۳۴   + ۵ سایت دیگر  
نتایج یک مطالعه توسط محققان آمریکایی نشان می دهد که داروی رمدسیویر دوره بهبودی کرونا را 5 روز کاهش می دهد.
پارسینه   ۱۳۹۹/۰۷/۲۰ - ۱۵:۲۴   + ۲۴ سایت دیگر  
درحالیکه زنان باردار به طور معمول علائم خفیف کروناویروس را تجربه می کنند، نتایج یک بررسی نشان می دهد این علائم می تواند برای دو ماه یا بیشتر در یک نفر از هر چهار زن باردار ادامه پیدا کند. ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۷/۲۰ - ۱۴:۰۳   + ۱۰ سایت دیگر  
یک پژوهشگر ایرانی به همراه همکارانش در دانشگاه تولیدوی آمریکا، معتقدند استفاده از هورمون عشق برای درمان کرونا موثر است.
تازه نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۱۵ - ۱۳:۲۵    
محققان آمریکایی گفته اند بیش از 80 درصد بیماران کرونایی بستری در بیمارستان علائم عصبی دارند.
سلام نو   ۱۳۹۹/۰۷/۱۵ - ۱۳:۲۰   + ۶ سایت دیگر  
محققان آمریکایی در بررسی های جدید خود اعلام کردند که از هر 10 بیمار مبتلا به کرونا 8 نفر دچار علائم عصبی می شوند.
سینا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۴ - ۰۸:۳۶   + ۱ سایت دیگر  
سیناپرس: محققان آمریکایی با توجه به داده های آزمایشگاهی دریافتند که درد به عنوان یکی از علائم ابتلا به بیماری کووید 19 توسط پروتئین اسپایک موجود در ویروس کرونا کاهش پیدا کرده و سرکوب می شود.
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۳ - ۲۱:۵۶   + ۶ سایت دیگر  
گروهی از دانشمندان و محققان آمریکایی روش جدیدی را برای شناسایی و برچسب گذاری سریع نسخه های جهش یافته ویروس کرونا که باعث ایجاد بیماری کووید 19 می شود، کشف کردند.
عصر ایران   ۱۳۹۹/۰۷/۱۳ - ۰۹:۵۹   + ۲۸ سایت دیگر  
نتایج یک بررسی نشان می دهد که افراد ممکن است حدود دو روز پیش از بروز علائم بیماری کووید-19 ناقل و عامل گسترش ویروس باشند. به گزارش ایسنا، متخصصان آمریکایی اظهار داشتند: در حقیقت پیش از آنکه علائم بیماری بروز پیدا کند احتمال ناقل بودن افراد بیشتر است. ...
سینا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۲ - ۱۱:۰۱   + ۲ سایت دیگر  
سیناپرس: محققان آمریکایی در تحقیقی نوین و حائز اهمیت، با ترکیب دانش نانوفناوری و بیولوژی سرطان، موفق به کشف درمان موفقی برای این بیماری شده اند که قابلیت تبدیل به واکسن را نیز دارد.
اسپاش   ۱۳۹۹/۰۷/۱۲ - ۱۰:۰۱    
امارات متحده عربی پس از ارسال یک فضاپیما به سوی مریخ که با همکاری محققان آمریکایی ساخته شده بود، قصد دارد بدون کمک کشوری دیگر و با بهره گیری از دانش مهندسان بومی خود یک کاوشگر رباتیک را برای انجام اکتشافات روی سطح ماه توسعه دهد ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۲ - ۰۷:۵۸   + ۱ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- محققان آمریکایی برای اولین بار موفق به کشف سطوح قابل تشخیص از ویروس کرونا در نمونه های آب ساحلی دریاچه سوپریور در آمریکای شمالی شدند.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۷/۰۵ - ۱۴:۰۳   + ۷ سایت دیگر  
محققان آمریکایی هشدار داده اند سیگنال های 5G در پیش بینی وضعیت آب و هوا تاثیر گذارند و درصد خطا را افزایش می دهند.
کرج رسا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۴ - ۱۰:۲۱   + ۶ سایت دیگر  
به گزارش کرج رسا به نقل از اسپوتنیک نوشت: محققان آمریکایی در پژوهشی که راجع به بیش از 1500 فرد بالای 100 سال انجام دادند به این نتیجه مهم دست پیدا کردند. ...
اسپوتینگ روسیه   ۱۳۹۹/۰۷/۰۳ - ۲۱:۵۵    
محققان آمریکایی اولین اطلس کامل قلب انسان را طراحی کردند.
اقتصاد آنلاین / میزان   ۱۳۹۹/۰۷/۰۳ - ۱۸:۵۰   + ۱۵ سایت دیگر  
نتایج یک تحقیق تازه نشان می دهد با انجام آزمایش های خون عادی می توان مشخص کرد کدام یک از افراد مبتلا به بیماری کرونا بیش از دیگران با خطر مرگ مواجه هستند.
شفقنا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۱ - ۱۱:۰۴   + ۱ سایت دیگر  
شفقنا- محققان می گویند میزان ذوب شدن یخ های قطبی باز هم به یک رکورد جدید دست یافته است. به گزارش سرویس ترجمه شفقنا به نقل از خبرگزاری فرانسه، محققان آمریکایی اعلام کردند برای دومین بار در 42 سال گذشته- که اندازه صفحات یخی در قطب اندازه گیری می شود- میزان ذوب شدن این یخ ها رکورد شکنی کرده است ...
ایران آنلاین   ۱۳۹۹/۰۶/۲۹ - ۱۵:۰۵   + ۲ سایت دیگر  
آخرین یافته های محققان آمریکایی روشن کرده است که خوردن غذا در رستوران احتمال ابتلا به کرونا را دو برابر افزایش می دهد.
خبرگزاری دانشجو   ۱۳۹۹/۰۶/۲۸ - ۱۲:۴۶    
با تلاش محققان آمریکایی حسگر های زیستی جدیدی تولید شده اند که راه حلی بویژه برای کاربرد های پوستی ارائه می دهد.
فکر شهر   ۱۳۹۹/۰۶/۲۶ - ۲۳:۰۴   + ۲ سایت دیگر  
فکرشهر: محققان دانشکده پزشکی "دانشگاه واشنگتن" در مطالعه اخیرشان اظهار کرده اند که سیستم ایمنی، بدن و ذهن را تحت تاثیر قرار می دهد. به گزارش فکرشهر از ایسنا و به نقل از تک اکسپلوریست ...
سینا   ۱۳۹۹/۰۶/۲۶ - ۰۹:۲۶   + ۱ سایت دیگر  
سیناپرس: یافته های جدید محققان آمریکایی که یک پروتئین مهم در ویروس کرونا را مورد بررسی قرار داده اند، امیدهایی نو را برای تولید داروی این بیماری منحوس زنده کرده است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۶/۲۵ - ۲۳:۰۰   + ۵ سایت دیگر  
محققان آمریکایی رابطه ای جالب بین فشار خون و میزان چربی دور ران پا پیدا کردند.
انتخاب   ۱۳۹۹/۰۶/۲۵ - ۲۲:۱۰   + ۱ سایت دیگر  
نتایج پژوهش های محققان آمریکایی نشان می دهد که اگر فراد از وبسایت های معتبر، علائم کرونا را جستجو کرده و بررسی کنند، می توان از افزایش مرگ و میر پیشگیری کرد.
سلام نو   ۱۳۹۹/۰۶/۲۵ - ۱۱:۴۰   + ۲۳ سایت دیگر  
پژوهشگران آمریکایی در بررسی جدید خود دریافتند که معتادها بیشتر کرونا می گیرند و عوارض بیماری در این افراد بیشتر از سایرین است.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۶/۲۴ - ۱۲:۱۷   + ۲ سایت دیگر  
تیمی از محققان آمریکایی نتایج آزمایش اسکلت خارجی" ری استور"( ReStore) در راه رفتن افرادی که تحت توانبخشی پس از سکته مغزی قرار دارند، منتشر کردند.
ایمنا   ۱۳۹۹/۰۶/۱۹ - ۱۵:۴۷   + ۵ سایت دیگر  
محققان آمریکایی اعلام کردند برخی از کودکان و نوجوانان در برابر ویروس کرونا آسیب پذیرتر هستند.