سه شنبه ۰۸ فروردینساعت ۱۸:۵۵Mar 2023 28
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «حمل و نقل دریایی»

خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۱/۰۷ - ۱۱:۱۲   + ۷ سایت دیگر  
رییس کمیته حمل ونقل ستاد اجرایی خدمات سفر قشم، گفت: ارائه خدمات حمل ونقل دریایی در قشم بدون تعطیلی و به صورت 24 ساعته در جریان است.
تحلیل بازار   ۱۴۰۲/۰۱/۰۷ - ۱۰:۰۵    
با توجه به جزیره ای بودن بحرین، ابتدا کالا با کشتی به سواحل جنوبی ایران و از آنجا محموله با ریل به ترکمنستان منتقل می شود، به همین دلیل تفاهم نامه هایی برای همکاری در حمل و نقل دریایی و ریلی امضا شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۱/۰۶ - ۱۷:۰۴    
رئیس کمیته نوروزی حمل و نقل دریایی و هوایی کیش از افزایش سرعت پذیرش خودرو ها به کمتر از 20 ثانیه در مبادی ورودی و خروجی کیش خبر داد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۱/۰۵ - ۱۱:۳۶   + ۱۱ سایت دیگر  
سرپرست سازمان منطقه آزاد کیش گفت: افزایش لندینگ کرافت ها و شناور های مسافری با هدف ارائه خدمات به مسافران نوروزی زمینه ساز رضایتمندی گردشگران و ترغیب سفر های مجدد به جزیره می شود.
پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی   ۱۴۰۲/۰۱/۰۴ - ۰۹:۵۳    
توسعه اقتصاد دریامحور، تخلیه وبارگیری بیش از 207 میلیون تن انواع کالاهای تجاری و تامین 48 شناور برای جابجایی در مسافرت های دریایی از مهم ترین اخبار حمل و نقل دریایی در هفته گذشته بود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۱/۰۳ - ۱۱:۱۰    
مدیرعامل منطقه آزاد قشم از ورود 280 هزار گردشگر از طریق حمل و نقل دریایی و هوایی به جزیره قشم خبر داد.
روزنامه صبح ساحل   ۱۴۰۲/۰۱/۰۲ - ۱۳:۲۵   + ۱ سایت دیگر  
رییس کمیته حمل و نقل دریایی ستاد اجرایی خدمات سفر قشم گفت: از ابتدای ساعت کاری شناورها در روز چهارشنبه تا ساعت 11 امروز افزون بر 3 هزار نفر با اتوبوس دریایی و از طریق اسکله شهید ذاکری وارد قشم شدند. ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۱۲/۲۸ - ۱۸:۲۷   + ۴ سایت دیگر  
دبیر انجمن کشتیرانی گفت: با همکاری دولت تا 4 ماه آینده، 17 فروند کشتی به ناوگان حمل و نقل دریایی کشور اضافه خواهد شد.
دومین نشست کمیته خدمات حمل ونقل دریایی ویژه تسهیل مسافرت های دریایی نوروز 1402، با حضور عضو هیات عامل و معاون امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی و نمایندگان ارگان ها و سازمان های کشوری و لشکری برگزار شد.
ایلنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۱ - ۱۰:۱۱    
حمل و نقل دریایی یک روش کارآمد برای جابجایی کالا برای مشاغل داخلی و بین المللی است. دانستن انواع مختلف حمل و نقل دریایی، شرایط تحویل، و نحوه ردیابی کالا در حین حمل و نقل، می تواند به مشتریان کمک کند تا آگاهانه ترین تصمیمات را هنگام انتخاب گزینه حمل و نقل اتخاذ کنند.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۰ - ۲۰:۵۲    
وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی در آیین آغاز عملیات ساخت چهار فروند شناور مدرن در شرکت صدرا بهشهر، گفت: توسعه حمل و نقل دریایی نقش مهمی در حل معضل بیکاری جوانان مازندران دارد.
فعالیت کمیته خدمات حمل ونقل دریایی و طرح سفرهای دریایی نوروز 1402 با دستور مهرداد بذرپاش وزیر راه و شهرسازی به صورت رسمی در بندرعباس آغاز شد.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۲/۱۹ - ۲۰:۱۳   + ۶ سایت دیگر  
ایسنا/هرمزگان استاندار هرمزگان با اشاره به سفر وزیر راه و شهرسازی به استان از بهره برداری و آغاز عملیات اجرایی چندین پروژه حوزه راه، حمل ونقل دریایی و مسکن خبر داد.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۱/۱۲/۱۹ - ۱۴:۲۷   + ۱۱ سایت دیگر  
مرتضوی، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه مازندران در راستای ایجاد اشتغال پایدار از ظرفیت های بی بدیلی برخوردار است، گفت: توسعه ناوگان حمل و نقل دریایی در راستای افزایش مراودات تجاری، مازندران را به قطب اقتصادی کشور تبدیل خواهد کرد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۱۲/۱۹ - ۱۴:۱۲   + ۳ سایت دیگر  
مدرس خیابانی گفت: با هدف افزایش ماموریت کشتیرانی امسال 90 میلیون دلار در کریدور شمال - جنوب سرمایه گذاری شده است.
تحلیل بازار   ۱۴۰۱/۱۲/۱۹ - ۱۴:۰۷    
بهشهر- مدرس خیابانی، مدیرعامل کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران با اشاره به فعالیت 150 فروند کشتی در آب های کشور گفت: سالانه یک فروند کشتی به ناوگان حمل و نقل دریایی ایران افزوده می شود.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۲/۱۸ - ۲۲:۳۹   + ۱ سایت دیگر  
نماینده مردم ساری و میاندورود در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه حدود 700 هزار تن برنج در انبارهای استان مازندران وجود دارد خواستار ورود دولت برای خرید و حمایت این محصولات از کشاورزان شد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۱۲/۱۸ - ۱۹:۴۶   + ۱۴ سایت دیگر  
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: ناوگان حمل و نقل دریایی کشورمان در راستای توسعه صادرات کالا افزایش خواهد یافت.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۲/۱۸ - ۱۹:۲۳   + ۵ سایت دیگر  
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه برنامه ریزی شده تا مبادی حمل و نقل دریایی را افزایش دهیم، گفت: شرکت پشتیبانی کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران وابسته به وزارت تعاون ...
ارانیکو   ۱۴۰۱/۱۲/۱۸ - ۱۸:۴۹   + ۵ سایت دیگر  
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به افزایش مراودات تجاری با روسبه و دیگر کشورهای حاشیه دریای خزر، گفت: با توافقات صورت گرفته ناوگان حمل و نقل دریایی کشورمان در راستای توسعه صادرات کالا افزایش خواهد یافت.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۲/۱۸ - ۱۷:۱۰   + ۱۴ سایت دیگر  
ساری- وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران با اشاره به افزایش تعاملات و تجارت با کشورهای حاشیه خزر گفت: کشتی هایی با همت این وزارتخانه خریداری و به ناوگان دریایی افزوده می شود.
روزنامه تعادل   ۱۴۰۱/۱۲/۱۶ - ۰۲:۴۱   + ۵ سایت دیگر  
همایش تجاری ایران و قطر برگزار شد. مشکلات جدی در حوزه مبادلات مستقیم پولی، گران تر بودن هزینه حمل ونقل دریایی در قطر نسبت به کشورهای دیگر و مشکلات مجوز اقامت برای تجار ایرانی را می توان از عمده ترین موانع عمده تجارت دو کشور دانست که در این همایش مورد اشاره قرار گرفت.
ایلنا   ۱۴۰۱/۱۲/۱۵ - ۱۴:۱۱   + ۲ سایت دیگر  
نایب رییس اتاق بازرگانی اظهار داشت: اکنون در زمینه روابط بانکی و مبادلات پولی و مالی مشکل وجود دارد، هزینه حمل و نقل دریایی در قطر بالاست و موضوع مجوز اقامت برای تجار ایرانی محل گلایه است، که رفع این مشکلات می تواند رسیدن به اهداف تعیین شده را تسریع کند
پانا   ۱۴۰۱/۱۲/۱۵ - ۱۱:۲۸   + ۲۳ سایت دیگر  
تهران (پانا) - عضو هیأت عامل و معاون امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی پیش بینی کرد نوروز سال 1402 با افزایش 10 درصدی سفرهای دریایی نسبت به مدت مشابه سال گذشته همراه باشد. ...
نشست معاون رئیس آژانس فدرال حمل و نقل دریایی و رودخانه ای روسیه با معاون امور بندری و اقتصادی سازمان بنادر و دریانوردی با موضوع استفاده از ظرفیت های بنادر شمالی و جنوبی ایران جهت ترانزیت کالا، به صورت مجازی برگزار شد.
آخرین اقدامات و عملکرد سازمان بنادر و دریانوردی تا پایان دی ماه سال 1401 در حوزه ناوگان، حمل ونقل دریایی، خدمات دریابی و بندری و فناوری اطلاعات، تشریح شد.
حمل ونقل دریایی مهم ترین محرک تجارت جهانی و صادرات 65 هزار تن گندله آهن برای اولین بار از بندر چابهار از مهمترین اخبار حوزه بنادر و دریانوردی در هفته گذشته بود.
بولتن نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۰۴ - ۱۲:۱۵    
افزایش ظرفیت ترانزیت کالا در بنادر کشور از مهمترین اولویت ها درحوزه حمل ونقل دریایی به شمار می رود که دراین خصوص اقدامات توسعه ای زیادی انجام شده است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۱۲/۰۴ - ۰۷:۳۲   + ۴ سایت دیگر  
افزایش ظرفیت ترانزیت کالا در بنادر کشور از مهمترین اولویت ها در حوزه حمل و نقل دریایی به شمار می رود که در این خصوص اقدامات توسعه ای زیادی انجام شده است.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۱/۱۲/۰۳ - ۰۰:۵۳   + ۲ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد-رضا دهقان : کشورهای صاحب دریا در قیاس با کشورهای محصور در خشکی، از مزیت های ویژه ای برخوردار هستند. با وجود اینکه 90 درصد تجارت کشور از طریق حمل ونقل دریایی انجام می شود، سهم اقتصاد دریایی بنادر در تولید ناخالص داخلی حدود یک درصد است ...
رئیس کمیسیون حمل ونقل و لجستیک اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران با اشاره به اینکه تامین سوخت کم سولفور از ضروریات حفظ جایگاه ایران در حمل ونقل دریایی دنیا است، گفت: تولید سوخت کم سولفور در مناطق جنوب کشور، هزینه حمل ونقل دریایی را کاهش می دهد.
با حضور مدیرعامل و اعضای هیات عامل سازمان بنادرودریانوردی، دومین دوره آموزش و ارزیابی جذب نخبگان در دستگاه های اجرایی کشور (طرح شهید مصطفی موسوی) با حضور 80 نفر از نخبگان آماده ورود به دولت، به منظور آشنایی با حوزه حمل ونقل دریایی و لجستیک بندری آغاز به کار کرد.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۱/۳۰ - ۱۱:۰۰   + ۱۰ سایت دیگر  
دبیرکل انجمن کشتیرانی و خدمات وابسته ایران ضمن تشریح چالش های تامین سوخت کم سولفور برای شناورهای بین المللی داخلی و خارجی، گفت: اگر به الزامات حمل ونقل دریایی توجه نداشته باشیم و به مقوله مهمی همچون سوخت کم سولفور توجه نکنیم، از معادلات اقتصادی منطقه ای و جهانی عقب خواهیم ماند.
ایفنا   ۱۴۰۱/۱۱/۲۵ - ۱۵:۴۳   + ۱ سایت دیگر  
پایگاه خبری فولاد ایران – در حالی که بازارها برای انتشار آخرین داده های شاخص قیمت مصرف کننده آماده می شوند، مدیران لجستیک نسبت به یک منبع دائمی تورم در زنجیره تامین که بر کیف پول مصرف کنندگان تاثیر می گذارد، هشدار می دهند. ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۱/۲۵ - ۱۱:۱۷   + ۱۱ سایت دیگر  
دبیرکل اتحادیه مالکان کشتی ایران گفت: سازمان بنادر و دریانوردی و اتحادیه مالکان کشتی ایران با جدیت پیگیر تامین سوخت کم سولفور از طریق دولت و مجلس شورای اسلامی هستند.
انتخاب   ۱۴۰۱/۱۱/۲۳ - ۰۰:۵۵    
کتاب تاریخ روابط ایران و آمریکا: داوود و مارش مدت یک سال و نیم در اوج محرمانگی و با اطلاع و پشتیبانی دولت های خود ملاقات می کردند. در اکتبر 1851 در قسطنطنیه بین ایران و ایالات متحده معاهده دوستی و تجارت و حمل ونقل دریایی امضا شد ...
شفقنا   ۱۴۰۱/۱۱/۲۲ - ۱۷:۱۱    
شفقنا- یک شرکت حمل و نقل دریایی در ترکیه، کشتی های خود را برای اسکان اضطراری زلزله زدگان این کشور اختصاص داد. به گزارش سرویس ترجمه شفقنا به نقل از رویترز ...
ایران اکونومیست   ۱۴۰۱/۱۱/۲۱ - ۱۲:۴۷   + ۲۲ سایت دیگر  
به گزارش ایران اکونومیست از روابط عمومی گروه کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران، به مناسبت چهل و چهارمین فجر انقلاب اسلامی برخی از مهم ترین دستاوردهای این گروه کشتیرانی اعلام شد. ...
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۱/۲۰ - ۱۶:۰۱   + ۷ سایت دیگر  
ایسنا/هرمزگان وزیر کشور گفت: در ایزوایکو سرمایه گذاری حدود 3 میلیارد دلاری صورت پذیرفته و امیدواریم علاوه بر توسعه اشتغال، حمل و نقل دریایی را نیز متحول کند؛ این مجتمع باید بیش از این، تقویت و از ظرفیت های آن استفاده شود.
نشست شورای هماهنگی مدیران ارشد ارگان های های دریایی کشور با حضور مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی به میزبانی شرکت کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران برگزار شد.
روزنامه عصر اقتصاد   ۱۴۰۱/۱۱/۱۶ - ۱۶:۰۷   + ۲۲ سایت دیگر  
معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: طی سال های بعد از انقلاب ظرفیت عملکرد بنادر کشور از 19 میلیون تن به 270 میلیون تن رسیده است. به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، علی اکبر صفایی مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی درباره وضعیت بنادر کشور، قبل و بعد از انقلاب اسلامی ...
ایلنا   ۱۴۰۱/۱۱/۱۶ - ۱۲:۱۰    
اتحادیه کارگران حمل و نقل دریایی جهان ITF برای دفاع از حق کارگران بریتانیا برای اعتصاب به تظاهرات توده ای پیوسته است.
روزنامه صبح ساحل   ۱۴۰۱/۱۱/۱۶ - ۰۸:۳۲   + ۱ سایت دیگر  
علیرغم اینکه پتروشیمی پارس به مدت چهارماه متوقف بود و خوراک اصلی که توسط آن تامین می شد، تولید و فروش شرکت رشد قابل ملاحظه ای داشته و درآمد این شرکت از محل فروش محصولات طی 10 ماهه سال جاری از 42 هزار میلیارد تومان گذشت. ...
برترین ها / فرارو   ۱۴۰۱/۱۱/۱۰ - ۰۹:۴۲   + ۴ سایت دیگر  
پسری 15 ساله در حالی که با دوستانش قایم باشک بازی می کرد به داخل کانتینر حمل و نقل رفت و شش روز بعد در کشور دیگری پیدا شد.
آنا   ۱۴۰۱/۱۱/۰۹ - ۱۵:۴۰   + ۹ سایت دیگر  
معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان گفت: معاونت علمی برنامه جدی در همه حوزه های اقتصاد دریا به ویژه در حوزه حمل و نقل دریایی دارد و امیدواریم در سال های آینده، شرکت های دانش بنیان فعال در این حوزه رونق بیشتری بیابند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۱/۰۹ - ۱۲:۴۸   + ۸ سایت دیگر  
تحریم های اتحادیه اروپا علیه محموله های نفتی روسیه، هزینه های حمل ونقل دریایی را بالا برده و این موضوع سبب شد تا انتقال کشتی به کشتی نفت اورال روسیه رکورد بزند.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۱/۰۹ - ۱۲:۳۳   + ۲۴ سایت دیگر  
معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان رییس جمهوری از بسته حمایتی برای توسعه اقتصاد دریایی به ویژه در حوزه حمل و نقل دریایی خبر داد.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۱/۱۱/۰۹ - ۰۰:۴۳   + ۲ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد-گروه اقتصاد بین الملل : کاهش تقاضای بین المللی برای کالاهای چینی منجر به افزایش لغو حمل ونقل دریایی در بزرگ ترین بنادر این کشور شده است و این امر، به یک مانع برای رسیدن به رشد اقتصادی موردانتظار تبدیل شده است ...
ایسکانیوز   ۱۴۰۱/۱۱/۰۸ - ۱۰:۳۱   + ۷ سایت دیگر  
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی از راه اندازی دانشکده مهارت و کارآفرینی حمل و نقل دریایی و آبزی پروری در دانشگاه آزاد اسلامی واحد قشم خبر داد.