چهارشنبه ۳۰ مهرساعت ۱۴:۴۷Oct 2020 21

جدیدترین‌های «خانه خدا»

همشهری   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۰۱:۱۵    
سعید مروتی در سال اکران موفق فیلم فردینی جهان پهلوان ، موفقیت نسبی خداحافظ تهران و بلند پروازی اخوان ها با هاشم خان ، مهم ترین اتفاق سینمایی نمایش عمومی خانه خدا بود ...
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۰۹:۰۶   + ۴ سایت دیگر  
عبدالقدوس راجی در کتاب معاویه: شاگرد مکتب نبوت و کاتب وحی نوشته است که او برای مصالح امت اسلام یزید را به جانشینی برگزید. یزید کسی است که بجز فاجعه کربلا دستور به تخریب خانه خدا داد.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۱۹:۵۱   + ۵ سایت دیگر  
بعد از گذشت 200 روز از بسته بودن مسجدالحرام به علت شیوع ویروس کرونا جمعی از مسلمانان اجازه طواف خانه خدا را یافتند.
شبستان   ۱۳۹۹/۰۷/۲۵ - ۱۰:۳۵    
مسجد خاتم الانبیاء(ص) با الهام از سیره نبوی توانسته هم در کمک های مومنانه به محرومان موفق عمل کند و هم پایگاهی برای تربیت دینی و عمل به شعار تهذیب، تحصیل و ورزش باشد. روندی که این خانه خدا را به یکی از مساجد برقرار در شرق تهران تبدیل کرده است.
شبستان   ۱۳۹۹/۰۷/۲۵ - ۱۰:۰۵    
حجت الاسلام حدیدی تلاش در جهت معرفی سیره نبوی را از اولویت های مسجد محمد مصطفی(ص) برشمرد و گفت: تهیه جهیزیه 50 جوان در آستانه ازداوج، کمک های مومنانه به محرومان و ترویج سبک زندگی نبوی از جمله رویکردهای این خانه خدا است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۷/۲۴ - ۲۰:۰۶   + ۲ سایت دیگر  
یک خانم میانسال در حالیکه طواف خانه خدا به دلیل ویروس کرونا ممنوع شده است، به تنهایی به دور کعبه گشت.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۲ - ۱۴:۳۲   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان رضوی مدیر کل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی گفت: تخریب مسجد هفت درب فعلی حرام و خلاف شرع است.
شبستان   ۱۳۹۹/۰۷/۲۲ - ۰۹:۲۷    
حجت الاسلام تک فلاح با اشاره به فعالیت های جهادی مسجد حضرت زینب(س)، گفت: کمک به درمان بیماران نیازمند، تهیه جهیزیه و توزیع بسته های معیشتی بخشی از خدمات این خانه خدا برای محرومان است.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۲۱ - ۱۸:۵۵   + ۲ سایت دیگر  
مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی گفت: تخریب مسجد "هفت در" خلاف شرع و به نوعی هتک حرمت خانه خدا است و ما پیگیری قضایی لازم رو انجام داده ایم.
بلاغ مازندران   ۱۳۹۹/۰۷/۱۸ - ۲۳:۲۴    
یک نویسنده و فعال اهل عربستان پس از مشاهده حال و هوای اربعین امام حسین(ع) در کربلا، این مراسم را با مراسم حج در کشورش مقایسه کرد و خطاب به مقامات سعودی گفت: از خادمان امام حسین (ع) یاد بگیرید.
کیهان   ۱۳۹۹/۰۷/۱۸ - ۲۱:۳۰   + ۱۰ سایت دیگر  
یک نویسنده و فعال اهل عربستان پس از مشاهده حال و هوای اربعین امام حسین(ع) در کربلا، این مراسم را با مراسم حج در کشورش مقایسه کرد و خطاب به مقامات سعودی گفت: از خادمان امام حسین (ع) یاد بگیرید.
رویداد 24   ۱۳۹۹/۰۷/۱۵ - ۱۸:۰۰    
مکه هفت ماه پیش به علت شیوع ویروس کرونا از ورود حجاج جلوگیری کرد و خانه خدا تعطیل شد. اما بعد ماه ها در روز یکشنبه 5 اکتبر بازگشایی شد.
همشهری   ۱۳۹۹/۰۷/۱۴ - ۱۳:۰۴    
نخستین گروه از زائران عمره گزار پس از حدود شش ماه به مسجدالحرام در مکه بازگشتند و مقام های عربستانی اعلام کردند زائران خارجی از اول نوامبر می توانند دور کعبه طواف کنند.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۱۴ - ۱۰:۱۱   + ۹ سایت دیگر  
روز گذشته اولین گروه عمره گزاران در ایام کرونا وارد مسجدالحرام شدند که پس از آن 400 نیروی خدماتی در 15 دقیقه محل طواف و سایر نقاط خانه خدا را ضدعفونی کردند تا برای حضور مجدد زائران آماده شود.
ایکنا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۳ - ۱۵:۱۷   + ۱ سایت دیگر  
نخستین زائران خانه خدا پس از چندین ماه تعطیلی حج عمره، برای انجام مناسک این سفر معنوی وارد مسجدالحرام شدند.
آنا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۳ - ۱۴:۴۳   + ۴ سایت دیگر  
پس از آنکه مقامات سعودی ممنوعیت بهداشتی مربوط به ویروس کرونا برای انجام حج عمره را تا حدی لغو کردند تعداد محدودی از زائران برای طواف خانه خدا از کشورهای اسلامی به شهر مقدس مکه سفر کردند.
فردا نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۱۳ - ۱۳:۲۸    
اولین زائران خانه خدا پس از حدود 7 ماه ممنوعیت کرونایی
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۳ - ۱۲:۳۲    
پس از آنکه عربستان سعودی محدودیت های اعمال شده چند ماهه برای مبارزه با شیوع ویروس کرونا را لغو کرد، گروه بسیار کوچکی از حجاج که لباس سفید احرام به تن داشتند امروز (یکشنبه) خانه خدا را در شهر مکه طواف کردند.
مشرق نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۱۳ - ۱۰:۵۴   + ۱۰ سایت دیگر  
پس از حدود 7 ماه تعطیلی، درب های خانه خدا از سحرگاه امروز به روی عمره گزاران باز شد و حدود 6 هزار زائر ساکن عربستان با رعایت فاصله و نکات بهداشتی به طواف خانه خدا پرداختند.
برترین ها / خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۱۳ - ۱۰:۳۶   + ۳۰ سایت دیگر  
خبرگزاری فارس: درهای خانه خدا به روی عمره گزاران بعد از حدود 7 ماه از سحرگاه امروز باز شد و حدود 6 هزار عمره گزار ساکن عربستان به زیارت خانه خدا مشرف شدند. ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۱۲ - ۱۰:۳۶   + ۵ سایت دیگر  
متولیان خانه خدا در روزهای اخیر به منظور آماده سازی مسجدالحرام برای بازگشایی به روی عمره گزاران در شرایط کرونا اقدام به ضدعفونی مکرر خانه خدا می کنند.
شبستان   ۱۳۹۹/۰۷/۱۲ - ۰۸:۳۹    
مسجد جعفری ضمن برگزاری نوآورانه ویژه برنامه ها در مناسبت های مذهبی و ملی، در خدمت رسانی به نیازمندان و ترویج فرهنگ کتاب خوانی هم توفیقات بسیار داشته، بزرگداشت یادبود شهدای مفقودالاثر با شیوه ابتکاری نیز از دیگر فعالیت های این خانه خدا است.
خبر آنلاین   ۱۳۹۹/۰۷/۱۰ - ۰۶:۱۸   + ۱ سایت دیگر  
بارش شدید باران در مکه مکرمه، باعث جاری شدن سیل در برخی از خیابانهای این شهر و غافلگیری زائران خانه خدا شد. منبع: خبرگزاری صدا و سیما
شهرآٰرا نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۰۸ - ۱۳:۴۵   + ۱۲ سایت دیگر  
رئیس سازمان حج و زیارت از بازگشایی حج عمره و اعزام زائران به خانه خدا پس از بازگشایی کنسولگری های جمهوری اسلامی ایران در عربستان خبر داد.
شبستان   ۱۳۹۹/۰۷/۰۷ - ۰۹:۲۶   + ۱ سایت دیگر  
مسجد الزهرا(س) با وجود مساحت کمی که دارد اما به همت اعضای پایگاه بسیج سلمان و اهتمام امام جماعت خود، منشا برکات بسیار شده است. تقدیم 60 شهید به انقلاب و اسلام و ترویج فرهنگ و معارف مهدوی ازجمله فعالیت های این خانه خدا است.
شبستان   ۱۳۹۹/۰۷/۰۶ - ۰۸:۵۰    
حجت الاسلام پهلوان با اعلام تشکیل گروه خادمیاران رضوی در مسجد امام سجاد(ع)، گفت: کمک های مومنانه همچنان به همت اهالی این خانه خدا ادامه دارد و برای اربعین طرح اطعام خانواده های بی بضاعت اجرا می شود.
بلاغ مازندران   ۱۳۹۹/۰۷/۰۲ - ۱۱:۵۳   + ۱ سایت دیگر  
وزارت کشور عربستان سعودی اعلام کرد که برگزاری عمره برای زائران خانه خدا از سیزدهم مهر ماه به طور تدریجی و طی چهار مرحله از سر گرفته می شود که مراحل نخست برای عمره گزاران داخل این کشور است و سپس عمره گزاران خارجی هم به آنها افزوده می شود.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۰۲ - ۰۶:۱۹   + ۱۰ سایت دیگر  
خانه خدا که با شیوع کرونا بسته شده بود، با تصمیم مسؤولان سعودی قرار است از 17 صفر و با رعایت نکات بهداشتی بازگشایی و عمره مفرده با اعمال محدودیت و فقط برای ساکنان عربستان برقرار شود.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۷/۰۲ - ۰۵:۴۵   + ۲ سایت دیگر  
عربستان اعلام کرد برگزاری حج عمره و زیارت خانه خدا با رعایت اصول بهداشتی و به تدریج برای شهروندان داخلی و خارجی از 13مهر آغاز می شود.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۰۲ - ۰۳:۱۹   + ۲۰ سایت دیگر  
وزارت کشور عربستان سعودی اعلام کرد که برگزاری عمره برای زائران خانه خدا از سیزدهم مهر ماه به طور تدریجی و طی چهار مرحله از سر گرفته می شود که مراحل نخست برای عمره گزاران داخل این کشور است و سپس عمره گزاران خارجی هم به آنها افزوده می شود.
ایکنا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۲ - ۰۰:۲۷   + ۱ سایت دیگر  
وزیر حج و عمره عربستان سعودی اعلام کرد که در شرایط کرونا ثبت نام برای ادای عمره مفرده و زیارت مسجدالنبی(ص) از طریق نرم افزاری که شرکت های زیارتی به زودی معرفی خواهند کرد، ممکن خواهد بود. همچنین اعزام زائران طی چهار مرحله از 13 مهر انجام می شود و ابتدا مختص داوطلبان از داخل عربستان است.
پارسینه   ۱۳۹۹/۰۷/۰۱ - ۱۴:۱۶   + ۶ سایت دیگر  
امسال با شیوع کرونا سفر به حج تمتع لغو شد و فقط ساکنان عربستان امکان انجام مناسک حج تمتع را داشتند. با این اقدام عربستان، زائران ایرانی که بیش از یک دهه در انتظار سفر به خانه خدا بودند ...
شبستان   ۱۳۹۹/۰۶/۱۹ - ۱۱:۴۲   + ۳ سایت دیگر  
مرحوم آیت الله طالقانی از نخستین کسانی بود که با جلسات تفسیر قرآن خود در مسجد هدایت و دعوت روحانیان و روشنفکران دینی برای سخنرانی ، پای جوانان را به مسجد گشود و به این فعالیت های این خانه خدا رونق بخشید.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۶/۱۵ - ۱۱:۰۳   + ۵ سایت دیگر  
درهای کعبه برای اولین بار در سال جدید قمری یعنی سال 1442 همزمان با نیمه ماه محرم بدون حضور زائران باز و با مواد معطر و آب زمزم شست وشو شد.
تقریب   ۱۳۹۹/۰۶/۱۴ - ۱۵:۵۵   + ۴ سایت دیگر  
مراسم شستشوی خانه خدا، عصر دیروز، 13 شهریورماه، با حضور امیر مکه برگزار شد.
شیعه نیوز   ۱۳۹۹/۰۶/۱۰ - ۱۳:۰۶   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش شیعه نیوز ، امام حسین(ع) حج خود را ناتمام گذاشت و راهی سرزمین شهادت شد. او از کنار خانه خدا با اهل بیت و یارانش، سفری را آغاز کرد که هنوز پایانی ندارد و تا قیام حضرت حجت(عج) ادامه خواهد داشت ...
روز نو   ۱۳۹۹/۰۶/۰۸ - ۱۴:۰۷   + ۱ سایت دیگر  
در این مطلب عکس تعدادی از بازیگران ایرانی که به حج رفته اند را می بینید. تصاویری از هنرمندان ایرانی که به حج رفته اند را در این مطلب می بینید. بازیگرانی که به حج رفته اند ...
شبستان   ۱۳۹۹/۰۶/۰۶ - ۱۱:۰۶    
حجت الاسلام قائنی با بیان اینکه در شرایط کرونایی می توان هزینه نذورات را به تهیه بسته های معیشتی برای محرومان اختصاص داد، گفت: اهالی مسجد مهدیه این هزینه را صرف خرید فرش های نو برای این خانه خدا کرده اند.
بسیج   ۱۳۹۹/۰۶/۰۵ - ۲۲:۲۲    
خبرگزاری بسیج: اهالی مسجد امام حسین (ع) امرآباد تلاش دارند با عمل به وقف نامه مسجد امام حسین (ع) امر آباد این خانه خدا را کانون نشر معارف دینی تبدیل کنند.
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۹/۰۶/۰۴ - ۲۰:۳۴    
اگر مرا نمی شناسید من فرزند حسن هستم که او فرزند پیامبر برگزیده خداست؛ من قاسم از نسل علی هستم؛ به خانه خدا سوگند ما به پیامبر نزدیک تریم؛ تا از شمر بن ذی الجوشن یا ابن زیاد.
بازتاب   ۱۳۹۹/۰۶/۰۳ - ۱۴:۵۶   + ۵ سایت دیگر  
فاجعه منا در حج تمتع سال 94 به دلیل بی کفایتی آل سعود اتفاق افتاد و در این فاجعه بیش از 7 هزار زائر خانه خدا به شهادت رسیدند. پس از آن ایران همواره در پی احقاق حقوق خانواده شهدای منا و همچنین روشنگری عربستان در این فاجعه بود، اما طرف سعودی ...
ایکنا   ۱۳۹۹/۰۶/۰۲ - ۰۹:۳۲   + ۲ سایت دیگر  
شهید مرتضی مطهری در صفحه 96 جلد پنجم کتاب آشنایی با قرآن کریم می گوید: ما درباره هر یک از اولیای حق، پیغمبر اکرم (ص)، امیرالمومنین (ع)، حضرت زهرا(س)، حضرت امام حسین(ع) و هر کس دیگر و بلکه هر کاملتری نسبت به ناقص تر از خودش می تواند شفیع باشد، خیال نکنیم که این رفتن به سوی شفیع ...
بسیج   ۱۳۹۹/۰۶/۰۱ - ۲۳:۳۲    
دبیر اجرایی بنیاد بین المللی غدیر استان البرز با بیان اینکه اسلام مسجد را به عنوان خانه خدا معرفی کرده است، گفت: مساجد محلی برای سجده و تواضع به درگاه الهی و کسب معرفت و تقوی ورزی هستند.
آقای خبر   ۱۳۹۹/۰۶/۰۱ - ۱۶:۱۶   + ۶ سایت دیگر  
به گزارش خبرنگار حج و زیارت خبرگزاری فارس، مسجدالحرام از اواخر سال گذشته به دلیل جلوگیری از شیوع کرونا بسته شد و با این اقدام عمره مفرده نیز به حالت تعلیق درآمد. ...
شبستان   ۱۳۹۹/۰۶/۰۱ - ۱۳:۰۶   + ۱ سایت دیگر  
حجت الاسلام کریمی تبار با بیان اینکه حضور مردم و به ویژه نسل جوان موجب رونق و آبادانی مساجد می شود، گفت: خانه خدا بهترین پناهگاه برای مصون ماندن از تبلیغات سوء، مسموم، بمباران های تبلیغاتی و تهاجم فرهنگی علیه ارزش ها و باورهای جامعه است.
عصر ایران   ۱۳۹۹/۰۵/۳۱ - ۲۰:۰۷   + ۱ سایت دیگر  
همزمان با روز جهانی مسجد، موزه ملی ایران با معرفی 14 اثر تاریخی اسلامی به نمایش درآمده در موزه مادر ایران، این مناسبت را تکریم کرد. به گزارش ایسنا، نمایشگاه مجازی شمیم خانه خدا با گزیده ای از آثار موزه ملی ایران در محدوده زمانی سده های اولیه اسلامی یعنی قرن های سوم و چهارم قمری تا پایان دوره ی ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۵/۳۱ - ۱۴:۵۳   + ۷ سایت دیگر  
"مهم ترین رسالت مسلمانان در روز جهانی مسجد بازخوانی نقشه های اشغال گران متجاوز و چاره اندیشی و تشریک مساعی برای آزادی مسجدالاقصی و نجات فلسطین و درهم شکستن سیطره پوشالی صهیونیست ها بر قدس است ...
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۵/۳۱ - ۱۱:۲۴   + ۱۱ سایت دیگر  
زائران خانه خدا جهت پرداخت مرحله دوم هزینه سفر حج تمتع سال 1400، باید به چند نکته توجه کنند.
الف   ۱۳۹۹/۰۵/۳۱ - ۱۰:۳۵   + ۱ سایت دیگر  
ویروس کرونا برهمه اوضاع زمانه وروزگارمان تاثیرگذاشته است.بسیاری ازمناسک وعبادات جمعی راتعطیل کرد که نمونه بارزآن زیارت خانه خدا وحج تمتع بود که امسال بیش از1000زایربا رعایت پروتکل های بهداشتی کعبه راطواف کردند.
ایکنا   ۱۳۹۹/۰۵/۳۱ - ۰۹:۰۰    
مساجد در طول تاریخ به عنوان مراکزی برای کاهش آسیب های بحران ها مورد استفاده قرار می گرفتند، اما کاهش کارکردهای مساجد موجب شد به جای اینکه مساجد محور آموزش و ترویج مقابله با کرونا در محلات باشند، بسته شدن آنها به عنوان اولین اقدام مد نظر قرار گیرد.