سه شنبه ۰۴ مهرساعت ۱۹:۳۵Sep 2023 26
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «مجمع تشخیص»

قدس آنلاین   ۱ ساعت پیش    
همایش بررسی شرایط اقتصادی کشور، دغدغه ها و راهکارها با مشارکت خانه احزاب ایران و خانه دیپلماسی و با حضور دبیران کل و نمایندگان احزاب، فراکسیونهای و کمیسیونهای تخصصی مجلس، نمایندگانی از بخشهای اقتصادی دوبت، مجمع تشخیص و اتاق بازرگانی روز شنبه در تهران برگزار می شود.
سال هاست بحث اسناد غیررسمی یا همان قولنامه ها در کشور مشکلات حقوق زیادی برای مردم ایجاد کرده و ازطرفی بستر بزرگی برای فساد ساخته است در بسیاری از موارد یک فرد ملک یا زمینی را با همین قراردادهای قولنامه ای به چندین نفر می فروشد و پا به فرار می گذارد.
فردا نیوز   ۴ ساعت پیش   + ۲ سایت دیگر  
هیات عالی نظارت به مواد دیگری ورود کرد که محل هیچ اختلافی بین شورای نگهبان و مجلس نبود و شفافیت فقط محدود به مجلس شد. طرح شفافیت در مجمع تشخیص ناکارآمد شد و آن را از بین برده و عقیم کردند.
خبر آنلاین   ۵ ساعت پیش   + ۳ سایت دیگر  
عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس می گوید: بنده اطلاع ندارم چه کسانی در مجمع تشخیص مصلحت نظام مخالف شفافیت هستند چرا که نظری که به ما می گردد این است که شورای عالی نظارت این طرح را رد کرده است.
اعتبار "اسناد عادی" به اذعان تمام کارشناسان از "منشأهای بزرگ فساد" در کشورمان است و مقام معظم رهبری نیز بر لزوم تعیین تکلیف نهایی آن در شورای نگهبان و مجمع تشخصی مصلحت تاکید کردند اما حالا اخبار بسیار نگران کننده ای از مجمع در این خصوص به گوش می رسد!
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۷/۰۴ - ۰۰:۱۱   + ۱ سایت دیگر  
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به بررسی مجدد طرح شفافیت در هیأت عالی نظارت مجمع گفت: ریشه این بررسی، مشکلاتی بوده که در اجرای آن طرح برای دولت ایجاد می شود.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران در نشست اعضای شورای سیاستگذاری نخستین کنگره ملی آیت الله محمد کوهستانی(رحمت الله علیه) عالم وارسته اهل کوهستان شهرستان بهشهر که در دفتر نماینده ولی فقیه در مازندران برگزار شد، گفت: این کنگره 12مهرماه با سخنرانی آیت الله صادق لاریجانی ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۷/۰۳ - ۱۶:۲۴   + ۳۲ سایت دیگر  
عضو کمیسیون شوراهای مجلس گفت: مجمع تشخیص مصلحت نظام در نامه اخیر خود به مجلس علاوه بر مجمع و هیات عالی نظارت، قوای مجریه و قضائیه را نیز از مصوبه مربوط به طرح شفافیت مستثنی کرد.
نبض بازار   ۱۴۰۲/۰۷/۰۳ - ۱۵:۴۷   + ۷ سایت دیگر  
یک نماینده مجلس در صحن علنی بعد از بازگردان طرح از سوی مجمع تشخیص به موضوع تصمیم دولت برای طرح ساماندهی کارکنان دولت پرداخت.
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۴۰۲/۰۷/۰۳ - ۱۴:۱۳   + ۱ سایت دیگر  
اقتصاد ایران: تمدید دوباره و 6 ماهه قانون برنامه ششم که توسط شورای نگهبان رد شده بود با تصویب امروز مجلس به مجمع تشخیص مصلحت نظام ارجاع داده شد.
دانستنی آنلاین   ۱۴۰۲/۰۷/۰۳ - ۱۳:۲۶   + ۵ سایت دیگر  
دانستنی آنلاین: پافشاری نمایندگان مجلس شورای اسلامی بر مصوبه گذشته خود مبنی بر تمدید قانون برنامه ششم، این طرح جهت رفع اختلاف میان مجلس و شورای نگهبان به مجمع تشخیص مصلحت نظام ارجاع می گردد.
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۲/۰۷/۰۳ - ۱۲:۳۱   + ۹ سایت دیگر  
نمایندگان در جریان بررسی طرح اصلاح بند(ز) تبصره (20) ماده واحده قانون بودجه سال 1402 اعاده شده از شورای نگهبان بر مصوبه قبلی خود مبنی بر تمدید برنامه ششم توسعه تا پایان سال اصرار کردند لذا این طرح به مجمع تشخیص مصلحت نظام ارجاع می شود.
نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز (دوشنبه) سوم مهر ماه 1402 درحال بررسی گزارش کمیسیون تلفیق در خصوص کلیات لایحه برنامه هفتم توسعه جمهوری اسلامی ایران هستند که در گزارش زیر می توانید دنبال کنید.
تجارت نیوز   ۱۴۰۲/۰۷/۰۳ - ۱۱:۳۱   + ۱ سایت دیگر  
با اصرار نمایندگان مجلس شورای اسلامی بر مصوبه قبلی خود در طرح تمدید قانون برنامه ششم، این طرح جهت رفع اختلاف میان مجلس و شورای نگهبان به مجمع تشخیص مصلحت نظام ارجاع می شود.
روزنامه جوان آنلاین   ۱۴۰۲/۰۷/۰۳ - ۱۱:۱۸   + ۱ سایت دیگر  
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه طرح شفافیت مورد تایید هیأت عالی نظارت قرار نگرفته است، گفت: طرح شفافیت با گستردگی زیاد شدنی نیست اما ممکن است مجدد در هیات عالی نظارت مجمع تشخیص بررسی شود.
مثلث آنلاین   ۱۴۰۲/۰۷/۰۳ - ۱۰:۵۸   + ۳ سایت دیگر  
با اصرار نمایندگان مجلس شورای اسلامی بر مصوبه قبلی خود در طرح تمدید قانون برنامه ششم، این طرح جهت رفع اختلاف میان مجلس و شورای نگهبان به مجمع تشخیص مصلحت نظام ارجاع می شود.
دیار میرزا   ۱۴۰۲/۰۷/۰۳ - ۱۰:۳۰   + ۴ سایت دیگر  
احدیان ضمن انتقاد از رویه مجمع تشخیص مصلحت نظام در مواجهه با طرح شفافیت قوای سه گانه مجمع را عامل تاخیر غیرمعقول 9 ماهه در روند بررسی طرح شفافیت قوای سه گانه دانسته و معتقد است در مجلس بعدی تنوع و تکثر بیشتری وجود دارد. ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۷/۰۳ - ۰۹:۴۱   + ۳۹ سایت دیگر  
با اصرار نمایندگان مجلس شورای اسلامی بر مصوبه قبلی خود در طرح تمدید قانون برنامه ششم، این طرح جهت رفع اختلاف میان مجلس و شورای نگهبان به مجمع تشخیص مصلحت نظام ارجاع شد.
خبر آنلاین   ۱۴۰۲/۰۷/۰۳ - ۰۰:۳۳   + ۲ سایت دیگر  
هاشمی رفسنجانی روز دوم مهر از یک نشست با اعضای مجمع تشخیص مصلحت نظام و بحث در مورد انتخابات نوشته است. او همچنین به برخی اخبار خارجی نیز اشاره کرده است.
دیار میرزا   ۱۴۰۲/۰۷/۰۲ - ۲۱:۲۲   + ۲ سایت دیگر  
دلخوش نماینده صومعه سرا در مجلس شورای اسلامی گفت: مجمع تشخیص مصلحت نظام جلوی قیر تهاتری را گرفته است با اینکار پروژه های عمرانی راه روستایی و شهری مردم همه تعطیل می شود. ...
پانا   ۱۴۰۲/۰۷/۰۲ - ۱۱:۱۴   + ۱ سایت دیگر  
مجمع تشخیص مصلحت به مصوبات ایراد می گیرد اما در جامعه، عدم تصویب به پای مجلس نوشته می شود
انصاف نیوز   ۱۴۰۲/۰۷/۰۲ - ۰۹:۰۱    
سرویس اقتصادی انصاف نیوز: ریشه بحران تامین اجتماعی دخالت دولت است این جان کلام مهدی اسفندیار است که علاوه بر تحصیل در رشته سیاست گذاری بخش عمومی، در بخش های گوناگون حوزه اجتماعی هم فعالیت و کسب تجربه کرده ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۷/۰۱ - ۲۳:۵۸   + ۲ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون قضایی مجلس، مجمع تشخیص مصلحت نظام را در خصوص معطل ماندن مصوبه بی اعتبارشدن قولنامه ها مورد انتقاد قرار داد.
رکنا   ۱۴۰۲/۰۷/۰۱ - ۲۲:۱۰   + ۱ سایت دیگر  
رکنا: رئیس کمیسیون قضایی مجلس: چرا بعد از دستور رهبر انقلاب، هنوز مصوبۀ بی اعتبارشدنِ قولنامه ها در مجمع تشخیص معطل مانده؟
مشرق نیوز   ۱۴۰۲/۰۷/۰۱ - ۱۹:۴۶   + ۳ سایت دیگر  
مجمع تشخیص مصلحت نظام در جلسه امروز خود علاوه بر انتخاب چهار عضو جدید هیأت عالی نظارت، مواد 22 و 66 از مصوبه مجلس در خصوص طرح بانک مرکزی را که شورای نگهبان به آنها ایراد گرفته بود، بررسی کرد.
خبر آنلاین   ۱۴۰۲/۰۷/۰۱ - ۱۸:۴۲   + ۵ سایت دیگر  
عضویت رئیس مجلس در هیات عالی نظارت مجمع تشخیص از نگاه برخی تحلیلگران گامی رو به جلو برای حل و فصل اختلافات بین این دو نهاد سیاسی است.
8 صبح   ۱۴۰۲/۰۷/۰۱ - ۱۸:۰۹   + ۱ سایت دیگر  
پایگاه خبری هشت صبح _ مجمع تشخیص مصلحت نظام تشکیل جلسه داد و علاوه بر انتخاب 4 عضو جدید هیات عالی نظارت، مواد 22 و 66 از مصوبه مجلس درخصوص طرح بانک مرکزی که مورد ایراد شورای نگهبان واقع شده بود را بررسی کرد. آیت الله آملی لاریجانی پیش از دستور جلسه در سخنانی به افزایش تعداد اعضای [...]
خانه ملت   ۱۴۰۲/۰۷/۰۱ - ۱۸:۰۲   + ۳ سایت دیگر  
عضو کمیسیون اصل 90 در مجلس گفت: مردم از اعضای هیات عالی نظارت مجمع تشخیص می پرسند چرا جاده های اروپا با قیر ایرانی آسفالت شود اما با آسفالت جاده های روستایی کشور مخالفت می شود؟
تدبیر و امید   ۱۴۰۲/۰۷/۰۱ - ۱۵:۴۸   + ۱۱ سایت دیگر  
نگاهی که در مجمع تشخیص یا شورای عالی مجمع وجود دارد هم همان نگاه و تفکر متفاوت از نگاه مجلس جوان یازدهم است. ازاین رو نگاه مجمع تشخیص به برخی مصوبات مجلس، متفاوت از نگاه مجلسی هاست و آنها از منظری دیگر به آن موضوع نگاه می کنند ...
موسسه مطالعات ایران و اوراسیا   ۱۴۰۲/۰۷/۰۱ - ۱۳:۴۸    
شورای راهبردی آنلاین – گفتگو: پژوهشگر پژوهشکده مجمع تشخیص مصلحت ضمن با اهمیت خواندن دیدار اخیر روسای جمهور ترکیه و روسیه در شهر سوچی گفت: بحران اوکراین و فشارهای غرب، بر رویکرد متوازن ترکیه در رابطه با غرب و روسیه تاثیر منفی گذاشته و روس ها نسبت به سیاست های آینده ترکیه بدگمان هستند.
شبستر نیوز   ۱۴۰۲/۰۷/۰۱ - ۱۲:۵۹   + ۷ سایت دیگر  
نماینده شبستر در مجلس شورای اسلامی خواستار تعیین تکلیف مصوبات مجلس در مجمع تشخیص مصلحت نظام همچون طرح ساماندهی کارکنان دولت شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۷/۰۱ - ۱۲:۱۹   + ۷ سایت دیگر  
با رای اعضای مجمع تشخیص مصلحت نظام، چهار عضو جدید هیئت عالی نظارت بر حسن اجرای سیاست های کلی نظام تعیین شدند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۷/۰۱ - ۱۰:۳۹   + ۷۶ سایت دیگر  
مجمع تشخیص مصلحت نظام تشکیل جلسه داد و علاوه بر انتخاب 4 عضو جدید هیات عالی نظارت، مواد 22 و 66 از مصوبه مجلس درخصوص طرح بانک مرکزی که مورد ایراد شورای نگهبان واقع شده بود را بررسی کرد.
رویداد 24   ۱۴۰۲/۰۷/۰۱ - ۰۹:۰۵   + ۳ سایت دیگر  
اگرچه به عملکرد مجلس انتقاد های زیادی وارد است، ولی بعضا شاهدیم که همین مجلس همسو با دولت سیزدهم، در برخی تصمیم های اقتصادی مصوبات خوبی داشته است؛ اما این قوانین یا از سوی دولت به درستی اجرا نشده اند، یا از سوی شورای عالی مجمع تشخیص رد شده اند!
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۲/۰۷/۰۱ - ۰۸:۵۳   + ۱ سایت دیگر  
مجلس پس از کنار گذاشتن طرح شفافیت آرا، شفافیت قوای سه گانه را در دستور کار قرار داد. این طرح پس از کش و قوس های فراوان نهایتا به دیوار هیات عالی نظارت برخورد کرده و رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام دلیل مخالفت را گلایه مندی رئیس جمهور و نبود زیرساخت عنوان کرده است
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۷/۰۱ - ۰۰:۲۶    
عضویت روسای قوا در هیات نظارت مجمع: آیت الله صادق آملی لاریجانی، رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام از افزایش اعضای هیات عالی نظارت بر حسن اجرای سیاست های کلی نظام به 24 نفر خبر داد و گفت: روسای قوای سه گانه هم به ترکیب جدید هیات عالی نظارت پیوسته اند. / ایسنا
اینتیتر   ۱۴۰۲/۰۶/۳۱ - ۱۲:۴۴   + ۴ سایت دیگر  
طرح ساماندهی نیروهای شرکتی و پیمانکاری در بخش های دولتی با وجود تصویب نمایندگان، همچنان گرفتار پاس کاری بین مجمع تشخیص مصلحت و مجلس است.
روز پلاس   ۱۴۰۲/۰۶/۳۱ - ۱۲:۱۵    
عضو کمیسیون اصل 90 در گفتگو با روزپلاس در واکنش به خبر عضویت سران قوا در هیات نظارت مجمع تشخیص مصلحت گفت: با این اقدام، تصمیم گیری هیات نظارت مجمع به سمت انطباق با واقعیات روز کشور خواهد رفت.
عرشه آنلاین   ۱۴۰۲/۰۶/۳۱ - ۰۹:۱۵   + ۹ سایت دیگر  
طرح ساماندهی نیروهای شرکتی و پیمانکاری در بخش های دولتی با وجود تصویب نمایندگان، همچنان گرفتار پاس کاری بین مجمع تشخیص مصلحت و مجلس است.
روزنامه 19 دی   ۱۴۰۲/۰۶/۳۱ - ۰۶:۱۹   + ۳۹ سایت دیگر  
آیت الله صادق آملی لاریجانی روز پنج شنبه در ابتدای جلسه هیئت عالی نظارت بر حسن اجرای سیاست های کلی نظام، با بیان اینکه آئین نامه جدید هیئت عالی نظارت به تأیید رهبری انقلاب رسیده است ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۶/۳۰ - ۲۰:۲۱   + ۳ سایت دیگر  
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام بر جلوگیری از فرار مغزها و استفاده از این سرمایه ها در راستای توسعه کشور تاکید کرد.
فرهیختگان   ۱۴۰۲/۰۶/۳۰ - ۲۰:۰۲   + ۱۲ سایت دیگر  
رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام اعلام کرد: با موافقت رهبر معظم انقلاب رؤسای قوای سه گانه هم به ترکیب جدید هیأت عالی نظارت پیوسته اند.
روز نو   ۱۴۰۲/۰۶/۳۰ - ۱۹:۲۵   + ۸ سایت دیگر  
طرح ساماندهی کارکنان دولت متوقف شد؟ مانعی جدید در برابر طرح ساماندهی کارکنان دولت ایجاد شد . طرح ساماندهی کارکنان دولت مغایر با سیاست های کلی نظام تشخیص داده شد. ایراد مجدد مجمع تشخیص به طرح ساماندهی کارکنان دولت این بار نیز تکرار شد. طرح ساماندهی کارکنان دولت گویا بار سنگین مالی دارد.