چهارشنبه ۰۴ خردادساعت ۱۳:۴۱May 2022 25
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «تبادل فرهنگی»

فرهنگ سدید   ۱۴۰۱/۰۳/۰۱ - ۱۹:۳۷    
مسوول غرفه عراق در نمایشگاه کتاب جمع بندی اش از نمایشگاه را توضیح داد و گفت: به نظر من بخش بین المللی این رویداد عالی است. ایرانی ها از نمایشگاه و این بخش استقبال چشمگیری داشتند. آن ها به این بخش توجه نشان دادند. مردم ایران نگاه خوبی به ما داشتند ...
ایران پرس   ۱۴۰۱/۰۲/۳۱ - ۲۱:۳۴   + ۵ سایت دیگر  
مدیر سازمان آموزشی، علمی و فرهنگی جهان اسلام (آیسسکو) در پیامی به نمایشگاه بین المللی کتاب تهران از برگزارکنندگان این نمایشگاه به پاس نشر دانش و ایجاد فرصتی برای تبادل فرهنگی بین اندیشمندان، نویسندگان و پدیدآورندگان با هدف ایجاد صلح و همکاری بین کشورها قدردانی کرد.
ایبنا   ۱۴۰۱/۰۲/۳۰ - ۲۰:۲۲    
رئیس سازمان ادبیات و تاریخ دفاع مقدس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس درباره سی و سومین نمایشگاه کتاب تهران نوشت: فرصت نمایشگاه، فرصت تبادل فرهنگ است؛ در کشور ما اقوام و خرده فرهنگ های مختلفی وجود دارد که با حضور آن ها در نمایشگاه بین المللی کتاب تهران، می توانیم شاهد تبادل فرهنگی باشیم.
ایمنا   ۱۴۰۱/۰۲/۲۹ - ۱۰:۳۰    
مدیر نمایشگاه بین المللی کتاب قطر گفت: برای تبادل فرهنگی آمادگی داریم تا کتب ایرانی و قطری را به دو زبان ترجمه کنیم؛ در این دوره استقبال از غرفه قطر مناسب بود و ایران میزبانی خوبی از مهمانان به عمل آورد.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۲/۲۸ - ۱۶:۰۴   + ۴ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- شاعر و مترجم پاکستانی شرکت کننده در نمایشگاه کتاب تهران با تاکید بر اینکه برگزاری خوب نمایشگاه تهران بیانگر اهمیت دادن جمهوری اسلامی ایران به فرهنگ و تمدن است آن را پل ارتباطی میان ملت ها برای تبادل فرهنگی ذکر کرد.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۲/۲۴ - ۱۰:۱۴   + ۸ سایت دیگر  
ایسنا/فارس مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس تاکید کرد: اعتماد به نفس ملی زمینه تبادل فرهنگی به عنوان یک ارزش را به جای پذیرش تهاجم فرهنگی به مثابه یک آسیب، فراهم می کند.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۲/۲۲ - ۱۶:۲۲   + ۴ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- سفیر کره در ایران گفت: واقعا انتظار نداشتم یک نمایشگاه بین المللی کتاب در چنین ابعادی در ایران وجود داشته باشد. ابعاد این نمایشگاه فراتر از انتظاراتم بود و نشان داد حتی ویروس کرونا هم نمی تواند جلوی تبادل و تفکر فرهنگی را بگیرد.
آقای خبر   ۱۴۰۱/۰۲/۲۲ - ۰۳:۵۵   + ۱ سایت دیگر  
خبرگزاری میزان -در این دیدار محمد مهدی اسماعیلی ضمن تاکید بر تبادل فرهنگی بین دو کشور ایران و لبنان گفت: دیدار وزیر فرهنگ کشور لبنان از ایران با هدف تحکیم روابط فرهنگی و ارتقاء بیشتر سطح روابط دو کشور دوست انجام شد ...
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۱/۰۱/۳۰ - ۲۰:۵۷   + ۶ سایت دیگر  
امامی، از خوزستان به عنوان پایتخت فرهنگ و هنر دفاع مقدس نام برد و گفت: این استان مرز تبادل فرهنگی جمهوری اسلامی ایران با جامعه عرب زبان است.
دبیر شورای فرهنگ عمومی کشور گفت: ثروت فرهنگی جامعه ایران دفاع مقدس است و خوزستان پایتخت فرهنگ و هنر و دفاع مقدس و پایتخت تولید ارزش ها در نیم قرن اخیر بوده و مرز تبادل فرهنگی جمهوری اسلامی با جامعه عرب است از این رو چنین استانی باید به سمت تولید دانش بنیان حرکت کند.
ایرنا   ۱۴۰۰/۱۲/۲۸ - ۱۲:۱۹   + ۲ سایت دیگر  
گناوه - ایرنا - امروزه گردشگری به عنوان یکی از مهم ترین صنعت ها در فرایند توسعه پایدار و مظهر وحدت ملی و تبادل فرهنگی به شمار می آید که از این طریق می توان فرصت بزرگ اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی برای هر منطقه ای که دارای جاذبه ها و ظرفیت های گردشگری باشد، فراهم کرد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۱۲/۱۹ - ۰۸:۵۰   + ۱ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر قزوین گفت: قزوین پایتخت خوشنویسی ایران، قطب بزرگ گردشگری مذهبی کشور و مهد پرورش دانشمندان، مشاهیر و بزرگان می تواند نسبت به صادرات ارزش های فرهنگی خود به کشورهای همسایه اقدام کند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۱۲/۱۶ - ۱۵:۲۱   + ۱ سایت دیگر  
سخنگوی وزارت خارجه روسیه اعلام کرد دفتر دولتی مسئول تبادل فرهنگی میان روسیه و فرانسه با کوکتل مولوتف مورد حمله قرار گرفته است.
موج   ۱۴۰۰/۱۲/۰۲ - ۱۰:۵۴    
عضو کمیسیون فرهنگ و هنر جوانان کشور گفت: در راستای تبادل فرهنگی و اشاعه هنر اصیل ایرانی، نمایشگاه مرا بخوان در دوبی برپا می شود.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۰/۱۱/۲۱ - ۲۳:۱۲   + ۱ سایت دیگر  
سید احمد حسینی سرکنسول جمهوری اسلامی ایران و الویه حمزه اوا نماینده مجلس ملی جمهوری آذربایجان و رییس اتحادیه نقاشان جمهوری خودمختار نخجوان در دیدار روز پنجشنبه در زمینه گسترش تبادل فرهنگی و هنری و همکاری های پارلمانی گفت وگو و تاکید کردند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۱۱/۲۰ - ۱۱:۳۱   + ۵ سایت دیگر  
کارگردان نمایش ساکو اهل لورتسی گفت: حضور هنرمندان ایرانی در ارمنستان باعث بالارفتن تبادلات فرهنگی می شود و امیدوارم همین روند ادامه داشته باشد و همانطور که ما در جشنواره تئاتر فجر حاضر شدیم، گروه های ایرانی نیز حاضر شوند و این تبادل فرهنگی بین کشور ها بیشتر شود.
موج   ۱۴۰۰/۱۰/۱۱ - ۱۵:۳۲   + ۸ سایت دیگر  
رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران بیان کرد: گردشگری را علاوه بر رویکردهای اقتصادی باید یک فرصت مغتنم برای تبادل فرهنگی تلقی کنیم، نه آنکه به چشم تهاجم فرهنگی تفسیرش کنیم.
نبض بازار   ۱۴۰۰/۱۰/۰۸ - ۱۷:۰۷    
آرامگاهی به ارتفاع 53 متر که در سال 1006 برای قابوس بن وشمگیر، حاکم و اهل ادب زیاری در نزدیکی خرابه های شهر باستانی جرجان در شمال شرق ایران ساخته شد، این برج گواه تبادل فرهنگی بین عشایر آسیای مرکزی و تمدن باستانی ایران است..
ایکنا   ۱۴۰۰/۱۰/۰۵ - ۱۳:۲۵   + ۱ سایت دیگر  
نفر سوم رشته حفظ کل مسابقات قرآن اوقاف و امور خیریه گفت: در این مسابقات با برترین های هر رشته در سطح کشور آشنا می شویم و می توانیم به تبادل فرهنگی و دانسته های قرآنی با یکدیگر بپردازیم.
ایمنا   ۱۴۰۰/۰۹/۱۱ - ۱۳:۳۲    
رییس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر کاشان با اشاره به قرارداد خواهر خواندگی بین کاشان و نجف گفت: ویژگی های مشترکی چون سابقه تاریخی، مذهبی، دانشگاهی و گردشگری می تواند وجوه اشتراک موثری برای ارتباط این دو شهر باشد.
رسا   ۱۴۰۰/۰۹/۰۷ - ۱۶:۳۲   + ۱ سایت دیگر  
اصفهان - آیت الله سلیمانی امضای پروتکل خواهرخواندگی کاشان با نجف اشرف یک رخداد فرهنگی مهم دانست و گفت: این تبادل فرهنگی در چارچوب مشترکات این دو شهر است.
عصر ایران   ۱۴۰۰/۰۸/۲۵ - ۱۴:۵۷   + ۷ سایت دیگر  
جشنواره بین المللی فیلم دهوک با هدف پل ارتباطی میان کارگردان کُرد و کارگردانان سراسر جهان و همچنین ایجاد تبادل فرهنگی میان ملت های مختلف دنیا تأسیس شده است.
ایلنا   ۱۴۰۰/۰۸/۱۹ - ۱۵:۴۰   + ۱۰ سایت دیگر  
یاسر احمدوند، معاون امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: معتقدیم که هر کشوری فرهنگ منحصر به فردی دارد که برای دیگر کشورها ارزشمند است و از این رو تبادل فرهنگی امری مهم و ارزشمند محسوب می شود و نیاز به تقویت دارد.
هورگان   ۱۴۰۰/۰۸/۱۶ - ۰۸:۳۳    
فیلم سینمایی دینامیت برای ایرانیان مقیم اروپا به نمایش در می آید محمد سرافراز، رئیس اسبق صداوسیما: مدیر شبکه 3 خواست خودی نشان بدهد 90 را تعطیل کرد! کجای دنیا یک رسانه برند خودش را تعطیل می کند؟ ...
سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی   ۱۴۰۰/۰۸/۱۵ - ۰۹:۰۶    
طالبی متین در مراسم افتتاحیه نمایشگاه دولت قزاقستان در نوشته های قرون وسطایی گفت: ما آماده همه گونه همکاری به منظور ارتقاء سطح مناسبات فی مابین تا رسیدن به ظرفیت واقعی همکاری ها هستیم. ...
برترین ها / انتخاب   ۱۴۰۰/۰۸/۰۸ - ۱۶:۲۷   + ۲۰ سایت دیگر  
ایلنا: مراسم روز ملی کره در محل اقامت سفیر این کشور در تهران برگزار شد. روز ملی کره 3 اکتبر است اما به دلیل همزمانی این روز با ایام عزاداری ماه صفر این مراسم روز پنجشنبه برگزار شد. ...
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۰/۰۷/۲۹ - ۰۰:۱۵    
دنیای اقتصاد - لیلا لامعی: گردشگری یکی از صنایع مهم در توسعه زیرساخت های یک کشور محسوب می شود، چرا که این صنعت علاوه بر درآمدزایی، هزاران شغل ایجاد کرده و اقتصاد کشور را تحت تاثیر قرار می دهد. بسیاری از کشورها عمده درآمدهای توسعه ای خود را از صنعت گردشگری و تقویت این بخش از اقتصاد خود دارند ...
کاشان نیوز   ۱۴۰۰/۰۷/۲۷ - ۱۰:۰۰    
کاشان نیوز – سعید غلامیان: هفته فرهنگی اتریش با حضور رایزن فرهنگی اتریش از چندین هفته قبل برنامه ریزی و اطلاع رسانی شده بود اما در شب برگزاری و یک ساعت قبل از مراسم افتتاحیه لغو شد! ...
دکتر هانس کافمیر ، مدیر موسسه تبادل فرهنگی کالچرکس در حوزه ارتباطات فرهنگی و هنری ایران و بلژیک،در ارتباط تصویری در این نشست شرکت داشت و درباره تبادل فرهنگی ورزشی ایران و بلژیک سخن گفت.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۷/۰۶ - ۱۷:۱۹   + ۱ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- یک کتابخانه مختص رمان ها، مقالات، مصاحبه ها و دست نوشته های هاروکی موراکامی این هفته به عنوان مرکزی برای تحقیقات ادبی، تبادل فرهنگی و گردهمایی طرفداران موراکامی در توکیو افتتاح می شود.
نصیر نیوز   ۱۴۰۰/۰۷/۰۲ - ۱۴:۲۹   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش نصیرنیوز به نقل از ایرنا ، حجت الاسلام کریم اسدی در خطبه های نماز جمعه خلخال با گرامیداشت پنجم مهرماه سالروز جهانی گردشگری و جهانگردی اظهارکرد: توجه به گردشگری یکی از ابزارهای مهم تبادل فرهنگی و از عوامل تاثیرگذار در استفاده سالم و بهینه از اوقات فراغت مردم است ...
پانا   ۱۴۰۰/۰۵/۱۶ - ۱۲:۰۴   + ۷ سایت دیگر  
تهران (پانا) - نمایشنامه آشویتس زنان به نویسندگی علی صفری در چاپ دوم به بهانه ی حضور هم بین المللی این نمایش در کشور اکراین در جهت تبادل فرهنگی و معرفی آثار ایرانی به دو زبان به چاپ دوم می رسد. ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۴/۱۷ - ۱۳:۳۴    
تهران- ایرنا- دکتر زهره زرشناس، زبانشناس و استاد دانشگاه، با یادآوری تبادل فرهنگی میان ملت ها از طریق داستان و تمثیل، به حکایت دیو و دلبر در ادبیات غرب اشاره کرد که در زبان کهن سغدی نیز نقل شده است.
احسان العر با تأکید بر افزایش تبادل فرهنگی میان ایران و سوریه گفت: ایران سرآمد تمدن و تاریخ جهان است و باید فرهنگ و هنر غنی این کشور را به جهانیان نشان داد. ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۳/۱۹ - ۲۱:۲۴   + ۲۳ سایت دیگر  
تهران-ایرنا-سخنگو و رئیس مرکز دیپلماسی عمومی وزارت امور خارجه کشورمان در دیدار با وزیر فرهنگ عراق بر افزایش تبادل فرهنگی میان دو کشور تاکید کردند.
تقریب   ۱۴۰۰/۰۲/۳۰ - ۱۳:۱۹    
وجود قومیت ها و نژادهای متعدد و ناهمگون در منطقه غرب آسیا و فراهم شدن زمینه شکل گیری گروههای تندرو و خشن، کشورهای این منطقه از جهان را با چالشهای فرهنگی و اجتماعی مواجه ساخته و در بعضی مناطق امنیت کشورهای مسلمان درگیر را با خطر جدی رو به رو کرده است.
ایمنا   ۱۴۰۰/۰۲/۲۸ - ۱۷:۱۶   + ۱ سایت دیگر  
رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان با استقبال از برگزاری شب فرهنگی اصفهان در شهر بنت، گفت: فارغ از احداث بیمارستان در بنت توسط اصفهانی ها، باید تبادل فرهنگی میان دو شهر نیز در اولویت باشد.
قدس آنلاین   ۱۴۰۰/۰۲/۱۱ - ۱۰:۲۱    
وقتی سخن از تعامل و تبادل فرهنگی به میان می آید و یا سیاست های توزیع محصولات فرهنگی مطرح می شود، ترکیه حرف اول را در منطقه می زند.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۶ - ۰۹:۱۴    
تهران- ایرناپلاس- ارتباط ایران و افغانستان می تواند برای ایجاد صلح و آرامش و تبادل فرهنگی در دو کشور همسایه مهم باشد. افغانستان دوره تاریخی مملو از تشنج و رنج را سپری کرده و در عصر جدید یعنی عصر دیجیتال، تحت تاثیر رسانه ای ایران قرار گرفته و این تاثیر بدون شک تاثیر مثبت و مفیدی است.
نصیر نیوز   ۱۴۰۰/۰۱/۲۵ - ۱۸:۵۴   + ۱۳ سایت دیگر  
اسماعیل اوستااوغلو (İsmail Ustaoğlu) روز چهارشنبه در دیدار تصویری با استاندار آذربایجان شرقی، ادامه داد: ایران برای ترکیه اهمیت بسیاری دارد زیرا این 2 کشور دارای زمینه های مشترک فرهنگی زیادی هستند ...
اول فارس   ۱۴۰۰/۰۱/۱۱ - ۱۱:۰۱    
به گزارش اول فارس ، آشپزی هنری است که بهره گیری از تجارب دیگران و آموزش می تواند علاوه بر گرم کردن کانون خانواده و دورهمی ها تا حدود زیادی به اقتصاد خانواده نیز کمک می نماید. ...
صمت   ۱۳۹۹/۱۲/۲۶ - ۰۹:۱۲    
یکی از ابزارهای مهم رونق بخشیدن به اقتصاد در چشم انداز بلندمدت و انجام فعالیت مؤثر برای ارتقای سطح اشتغال، ایجاد روابط بین المللی، تبادل فرهنگی ملت ها و جذب گردشگران نمایشگاه های جهانی (اکسپو) هستند. ...
رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی خرمشهر در گفتگو با شبکه الفرات عراق، گفت: دیپلماسی رسانه ای بر تبادل فرهنگی و هنری بین دو کشور ایران و عراق تأثیر بسیاری دارد.
صمت   ۱۳۹۹/۱۲/۲۳ - ۱۱:۱۷   + ۳ سایت دیگر  
مرتضی دیلان گفت: اکسپو یکی از مهم ترین مکان هایی است که ما می توانیم در آنجا آثار مربوط به ایران هراسی موجود در کشورهای مختلف جهان را کمرنگ و یا بی اثر کنیم. ...
با هماهنگی رایزنی فرهنگی ایران در ژاپن، جشنواره مجازی دهمین جشنواره بین المللی مد و لباس فجر در بخش تبادل فرهنگی ایران و ژاپن نیز برگزار شد. به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۱/۰۶ - ۱۸:۴۵   + ۵ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- کارشناسان و ناشران ایرانی و افغانستانی معتقدند نزدیکی فرهنگ دو کشور و ملت مراودات در حوزه نشر را نیز تسهیل می کند، البته باید مباحث حقوقی و مشکلات بانکی نقل و انتقال کتاب را حل کرد.
شبستان   ۱۳۹۹/۱۱/۰۵ - ۱۳:۱۹   + ۱ سایت دیگر  
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی گفت: امیدواریم در نمایشگاه مجازی کتاب رویدادها و گفت وگو بین اصحاب قلم و مخاطبان همچنین جریان تبادل فرهنگی و دیالکتیک هم افزا رخ دهد.
تابا خبر   ۱۳۹۹/۱۰/۲۳ - ۱۲:۱۷   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش تابا ، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان دزفول گفت:این جشنواره بستری مناسب برای نمایش فیلم های کوتاه داستانی، مستند و پویانمایی و ایجاد تفاهم اقتصادی و تبادل فرهنگی بین ملت ها با موضوع مشترک زیبایی انسانیت فراهم می آورد. ...
وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی   ۱۳۹۹/۱۰/۲۲ - ۰۸:۵۷    
مدیر فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان فیروزه گفت:با هدف گسترش تبادل فرهنگی شهرستان ها، نخستین نشست علمی و ادبی انجمن نویسندگان اهل قلم خراسان و سمن کتاب کمال فیروزه با حضور استاد حقیقت خواه مدیر انجمن نویسندگان، ناشر و پژوهشگر برگزار گردید.