سه شنبه ۰۹ خردادساعت ۱۱:۱۱May 2023 30
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «دولت های اروپایی»

ایسنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۶ - ۲۰:۵۱   + ۲ سایت دیگر  
اسدالله اسدی با پیگیری های دیپلماتیک ایران پس از پنج سال حبس غیرقانونی در بلژیک، به کشورمان بازگشت. در این میان، شبکه ایران اینترنشنال در کنار سازمان منافقین، پیگیری زیادی برای ادامه حبس اسدی و فشار بر ایران داشت اما پس از بازگشت او به کشور، به انتقاد تند از دولت های اروپایی روی آورد.
برترین ها / کیهان   ۱۴۰۲/۰۲/۱۶ - ۰۷:۲۲   + ۷۵ سایت دیگر  
حکم اعدام حبیب فرج الله چعب، ملقب به حبیب اسیود سرکرده گروهک تروریستی حرکة النضال و طراح اصلی حمله تروریستی به رژه نیرو های مسلح در سال 1397 که منجر به شهادت و زخمی شدن تعداد زیادی از شهروندان شد به اجرا درآمد.
برترین ها / خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۲/۱۷ - ۱۸:۳۳   + ۶۱ سایت دیگر  
سخنگوی وزارت امور خارجه مواضع مداخله جویانه و حمایتی برخی دولت های اروپایی درپی اعدام سرکرده یک گروهک تروریستی را تلاشی برای جلوگیری از اجرای عدالت و تشویق و ترویج پدیده شوم تروریسم در سراسر جهان دانست.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۲/۱۳ - ۱۶:۴۲    
سازمان "نان برای جهان" در گزارشی از مانع تراشی های زیاد برای کار سازمان های امدادی در دریای مدیترانه از طرف دولت های اروپایی و پایمال شدن حقوق اساسی پناهندگان در این منطقه خبر داد.
روزنامه جوان آنلاین   ۱۴۰۲/۰۲/۰۷ - ۰۲:۰۷   + ۱ سایت دیگر  
وزیر امور خارجه روسیه گفته که تلاش برای اضافه کردن الزامات جدید به برجام، مسئله را پیچیده تر می کند و از امریکا و دولت های اروپایی که توافق را خراب کردند، خواسته که خودشان آن را احیا کنند.
شارا   ۱۴۰۲/۰۲/۰۶ - ۱۹:۴۰   + ۱ سایت دیگر  
بنا بر اعلام این کمیته، در حالی که اتحادیه اروپا سال هاست قوانین زیادی را به منظور حمایت از آزادی رسانه ها وضع و اجرا کرده، شواهد نشان می دهد پیشرفت در یافتن راه حل های پایدار برای مبارزه با تهدیدها علیه روزنامه نگاران در داخل اتحادیه بسیار کند بوده است ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۱/۲۴ - ۱۵:۰۴   + ۲ سایت دیگر  
سازمان ملل در گزارشی از رکورد غم انگیز مرگ پناهجویان در مسیر دریای مدیترانه در سایه بی توجهی های دولت های اروپایی خبر داد که از سال 2017 بی سابقه بوده است.
پایگاه خبری نما   ۱۴۰۲/۰۱/۲۱ - ۲۳:۴۹   + ۵ سایت دیگر  
دولت های اروپایی بابت حمایت های مکرر از رژیم صدام در بمباران موشکی و شیمیایی علیه ملت ایران در دوران جنگ تحمیلی کماکان باید پاسخگو باشند و تبدیل این پاسخگویی به ژست طلبکاری، وقیحانه به نظرمی رسد.
مشرق نیوز   ۱۴۰۲/۰۱/۲۱ - ۱۲:۲۶   + ۳ سایت دیگر  
دولت های اروپایی مثل فرانسه و آلمان، مسیری مشابه عربستان را در فاصله گذاری تدریجی با سلطه کامل آمریکا انجام می دهند و گسترش مراودات با چین را برای خود گشایش محسوب می کنند.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۱/۲۱ - ۰۶:۳۰   + ۹ سایت دیگر  
معاون مقابله با عرضه و امور بین الملل ستاد مبارزه با مواد مخدر با اشاره به تحریم های دولت های اروپایی علیه ایران حتی برای مبارزه با مواد مخدر، درخصوص تربیت سگ های موادیاب در ایران توضیح داد.
افکار نیوز   ۱۴۰۲/۰۱/۱۷ - ۰۷:۲۳   + ۱ سایت دیگر  
کاهش نرخ زاد و ولد همراه با افزایش جمعیت در سن بازنشستگی، ضربه سختی به بازار کار قاره سبز خواهد بود و در عین حال باعث افزایش هزینه های دولت های اروپایی برای بخش های بازنشستگی، بهداشت و زیرساخت ها خواهد شد.
جماران   ۱۴۰۲/۰۱/۱۱ - ۱۳:۱۱   + ۶ سایت دیگر  
دولت های اروپایی حمایت قابل توجهی را به خانوارها و کسب و کارها اختصاص داده اند تا تاثیر قبوض گران انرژی را در بحبوحه بحران های هزینه های زندگی کاهش دهند.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۱/۱۱ - ۰۹:۴۳   + ۴ سایت دیگر  
رئیس کمیته بین المللی المپیک از دخالت دولت های اروپایی درباره پذیرش ورزشکاران روسیه در المپیک انتقاد و عنوان کرد این افراد درباره درگیری ها و جنگ ها در نقاط دیگر جهان هیچ واکنشی نداشتند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۱/۰۸ - ۱۷:۰۷   + ۵ سایت دیگر  
جنگ اوکراین، همان رقابت بین دولت های اروپایی است، آمریکا نیز از منافع اقتصادی و فروش تسلیحاتی بهره مند است و در واقع یکایک کشورهای اروپایی در این جنگ با استفاده از قدرت آمریکا، در صدد ترفیع تفکر و جایگاه خود هستند.
شعار سال   ۱۴۰۱/۱۲/۲۵ - ۱۷:۴۶   + ۲ سایت دیگر  
صنعت گردشگری هنوز بحران کرونا را پشت سر نگذاشته بود که اتفاقات اجتماعی ایران آن را با چالشی جدید مواجه کرد.با شروع ناآرامی ها، دولت های اروپایی به اتباع خود توصیه کردند از سفر کردن به ایران پرهیز کنند. تور های ورودی لغو شد، اما تور های خروجی را افزایش قیمت دلار بود که لغو کرد ...
روزنامه جوان آنلاین   ۱۴۰۱/۱۲/۲۱ - ۲۱:۴۶    
سرویس شبکه های اجتماعی جوان آنلاین: محمد ایمانی طی یادداشتی در کانال تلگرامی خود نوشت: احتمالا به یاد کسی نمانده باشد -و اکنون از یادآوری ماجرا خنده اش بگیرد- که زمانی نه چندان دور، یعنی همین یک ماه قبل ...
سلام نو / ایستا نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۱۹ - ۱۲:۰۰   + ۲۷ سایت دیگر  
اینستکس یا INSTEX مخفف عبارت Instrument in Support of Trade Exchanges به معنای ابزار پشتیبانی مبادلات تجاری است.
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۱/۱۲/۲۰ - ۰۴:۲۳    
سخنگوی وزارت امور خارجه: هرچند جمهوری اسلامی ایران هرگز به این سازوکار تکیه نکرده و دل نبسته بود، در کمال حسن نیت، از هیچ همکاری مقتضی برای فعالیت این کانال دریغ نکرد؛ اما متاسفانه دولت های اروپایی در کنار بی عملی در خصوص دیگر تعهدات خود ...
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۱/۱۲/۲۰ - ۰۰:۱۶   + ۴ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد: ناصر کنعانی، سخنگوی وزارت خارجه ایران در پاسخ به سوال خبرنگاران در خصوص تصمیم کشورهای سهامدار اینستکس برای تعطیلی این سامانه دلیل اصلی ناکامی اینستکس را نبود اراده جدی و ناتوانی دولت های اروپایی در ایفای تعهداتشان در مسیر جبران خروج یکجانبه آمریکا از برجام و همراهی آنها با تحریم های ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۲/۱۹ - ۱۲:۰۲   + ۵ سایت دیگر  
سخنگوی وزارت امور خارجه گفت : دولت های اروپایی در کنار بی عملی در خصوص سایر تعهدات خود، در راه اندازی موثر اینستکس نیز ناکام بودند .
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۲/۱۹ - ۱۰:۲۲   + ۱۰۵ سایت دیگر  
سخنگوی وزارت امور خارجه با بیان اینکه هیچگاه به اینستکس دل نبسته بودیم و تجارت بین المللی خود را از سایر کانال های مالی و بانکی بین المللی انجام دادیم، گفت: اروپایی ها هیچ منبع مالی یا خط اعتباری بلندمدت به این کانال تزریق نکردند.
جام جم   ۱۴۰۱/۱۲/۱۷ - ۱۵:۱۵   + ۱۴ سایت دیگر  
به گزارش جام جم آنلاین ، جوسپ بورل روز چهارشنبه در آستانه برگزاری نشست غیر رسمی وزرای دفاع کشورهای عضو اتحادیه اروپا در بروکسل، به خبرنگاران گفت: ما بسته ای از تحریم ها را تصویب کرده ایم که طیف وسیعی از مسائل حقوق بشری، به ویژه حقوق زنان را پوشش می دهد ...
ایلنا   ۱۴۰۱/۱۲/۱۲ - ۰۸:۴۱   + ۹ سایت دیگر  
روزنامه وال استریت ژورنال ، در گزارشی از اختلاف نظر بین دولت های اروپایی و آمریکا درباره نوع واکنش به غنی سازی سطح بالای اورانیوم در ایران خبر داد.
همشهری   ۱۴۰۱/۱۲/۱۱ - ۱۸:۱۵   + ۶ سایت دیگر  
امیرعبداللهیان و خوزه مانوئل آلبارز وزیر خارجه اسپانیا در مورد مهمترین موضوعات مورد اهتمام دو کشور گفت وگو و تبادل نظر کردند.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۱/۱۲/۱۱ - ۱۶:۲۶   + ۴۴ سایت دیگر  
وزیر امور خارجه کشورمان با اشاره به اغتشاشات اخیر در ایران و سوء استفاده جریان های تروریستی از این شرایط اظهار داشت: متأسفانه برخی از دولت های اروپایی تحت تأثیر دروغ سازی گروهک تروریستی منافقین که سال ها در فهرست سازمان های تروریستی آمریکا قرار داشت، دچار خطای تحلیل شدند.
خبر آنلاین   ۱۴۰۱/۱۲/۰۹ - ۰۱:۵۲   + ۴ سایت دیگر  
سطح تحصیلات اعضای بسیاری از دولت های ما از اعضای دولت های اروپایی هم بالاتر است! بیگدلی: گشت مدیران دولت انقلابی در دو پرده / پرده اول: دریافت لوح تقدیر از رئیسی / پرده دوم ، 25 روز بعد، بازداشت به اتهام اختلاس و تبانی در معاملات + عکس 2121 2121
هشدار نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۰۹ - ۰۰:۳۴   + ۱۲ سایت دیگر  
حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران دیروز دوشنبه هشتم اسفند ماه در پنجاه و دومین نشست شورای حقوق بشر سازمان ملل در ژنو حضور یافت و به تبیین مواضع جمهوری اسلامی ایران درباره موضوعات حقوق بشری پرداخت. ...
جهت پرس   ۱۴۰۱/۱۲/۰۸ - ۱۶:۱۷    
سیاست های جنگ افروزانه دولت های اروپایی و تورم ناشی از آن مردم این کشورها را به اعتراض علیه این اقدام دولت شان واداشته است.
فرارو   ۱۴۰۱/۱۲/۰۸ - ۱۰:۳۷   + ۶ سایت دیگر  
فرارو- یک سال پس از حمله روسیه علیه اوکراین دولت های اروپایی تاثیر تحریم های وضع شده علیه مسکو را زیر سوال می برند. به گزارش فرارو به نقل از پولیتیکو، بر روی لوگوی فنجان های قهوه آنان اکنون عبارت روسی "Vkusno i tochka" دیده می شود به معنای "خوشمزه و تمام" ...
جام جم   ۱۴۰۱/۱۲/۰۳ - ۱۲:۱۰   + ۲ سایت دیگر  
اتحادیه اروپا موضعی متناقض در قبال ایران اتخاذ می کند که بیانگر سردرگمی سردمداران دولت های اروپایی در قبال کشورمان است. کشورهای غربی بسته تحریمی تازه ای علیه مقامات جمهوری اسلامی تصویب کرده و همزمان از مواضع پیشین خود در مورد تروریستی اعلام کردن سپاه پاسداران عقب نشسته اند ...
سراج24   ۱۴۰۱/۱۲/۰۳ - ۰۱:۱۴    
سخنگوی وزارت امور خارجه به دولت های اروپایی توصیه کرد که به جای فضاسازی های تصنعی و طلبکارانه به بخشی از هنجارهای ادعایی خود عمل کنند.
ایلنا   ۱۴۰۱/۱۲/۰۲ - ۲۳:۳۶   + ۳۸ سایت دیگر  
سخنگوی وزارت امور خارجه تاکید کرد: برخی دولت های اروپایی صلاحیت ندارند که منادی اجرا و رعایت موازین حقوق بین الملل و توصیه آنها به دیگر دولت ها باشند.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۱/۱۲/۰۱ - ۰۰:۴۵    
ایسنا : مدیر اجرایی آژانس بین المللی انرژی (IEA) با اشاره به ورود میزان اندکی از ظرفیت جدید گاز طبیعی مایع (ال ان جی) به بازار و رشد مصرف چین در سال جاری، نسبت به کمبود انرژی در زمستان آینده هشدار داد ...
خبر خودرو   ۱۴۰۱/۱۱/۳۰ - ۱۵:۰۶   + ۱۳ سایت دیگر  
مدیر اجرایی آژانس بین المللی انرژی (IEA) با اشاره به ورود میزان اندکی ظرفیت جدید گاز طبیعی مایع (ال ان جی) به بازار و رشد مصرف چین در سال جاری، نسبت به کمبود انرژی در زمستان آینده هشدار داد. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۱/۳۰ - ۱۴:۰۲   + ۷۶ سایت دیگر  
سخنگوی دستگاه دیپلماسی، هیاهوی رسانه ای کاخ سفید و برخی دولت های اروپایی را تاکتیکی نخ نما برای سرپوش گذاشتن بر بحران های داخلی آنان دانست.
سینا   ۱۴۰۱/۱۱/۲۹ - ۱۳:۳۷   + ۲۱ سایت دیگر  
در پی شروع جنگ روسیه و اوکراین و تحریم های روسیه که منجر به قطع شدن گاز صادراتی روسیه به اتحادیه اروپا بود، برخی از کارشناسان نظریه زمستان سخت اروپا را مطرح کردند که در عمل به دلیل مدیریت مناسب دولت های اروپایی و زمستان نه چندان سرد، محقق نشد. ...
ایفنا   ۱۴۰۱/۱۱/۲۶ - ۱۲:۱۳   + ۱ سایت دیگر  
پایگاه خبری فولاد ایران – اندیشکده بروگل فاش کرد که هزینه دولت های اروپایی برای محافظت از شرکت ها و خانواده ها در برابر افزایش قیمت های انرژی به نزدیک به 800 میلیارد یورو افزایش یافته است. ...
کیهان   ۱۴۰۱/۱۱/۲۵ - ۲۲:۱۳    
سرویس خارجی- شبکه تلویزیونی تله سور آمریکای لاتین با اشاره به ارسال گسترده تسلیحات غربی به اوکراین نوشته به دلیل نبود زمان کافی برای آموزش نیروهای اوکراینی برای استفاده از این سلاح ها، این تسلیحات به ضایعاتی در دستان سربازان غربی تبدیل شده است! ...
روز پلاس   ۱۴۰۱/۱۱/۲۵ - ۱۰:۰۹    
گزارش دیروز رویترز به نقل از اندیشکده بروگل نشان می دهد دولت های اروپایی برای کمک به خانوارها در پرداخت هزینه قبوض انرژی خود 800 میلیارد یورو یارانه پرداخت کرده اند.
کیهان   ۱۴۰۱/۱۱/۲۴ - ۲۲:۱۳   + ۱ سایت دیگر  
با اذعان سیمور هرش روزنامه نگار تحقیقی به نقل از منابع آگاه آمریکایی مبنی بر دست داشتن دولت بایدن در انفجار خط لوله نورد استریم که گاز روسیه را به اروپا منتقل می کرد ...
ملت بیدار آنلاین   ۱۴۰۱/۱۱/۲۴ - ۱۷:۱۹   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، هادی بیگی نژاد عضو کمیسیون انرژی و نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی در توئیتی نوشت: رفتار دوگانه آمریکا و دولت های اروپایی در کمک رسانی به آسیب دیدگان یک زلزله ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۱/۲۴ - ۱۶:۴۶   + ۸ سایت دیگر  
نتایج یک تحقیق که امروز منتشر شد نشان می دهد که دولت های اروپایی برای کمک به خانوارها در پرداخت هزینه قبوض انرژی خود 800 میلیارد یورو یارانه پرداخت کرده اند.
انتخاب   ۱۴۰۱/۱۱/۲۴ - ۱۲:۴۵   + ۱ سایت دیگر  
ناصر کنعانی، سخنگوی وزارت خارجه درباره انحلال اینستکس گفت: در حالی که دولت های اروپایی ملتزم و متعهد شده بودند خروج یکجانبه آمریکا را جبران کنند و مکانیسم هایی از جمله اینستکس را تعریف کرده بودند متاسفانه دولت های اروپایی ملتزم به تعهد خود نبودند و اقدام لازم را انجام نداد.
میزان   ۱۴۰۱/۱۱/۱۶ - ۰۸:۰۱    
اروپا به دلیل سیاست های غلط اسلام ستیزانه خود حق اعتراض به ورود مهاجران مسلمان به این قاره را ندارد. خبرگزاری میزان – کارشناسان هشدار می دهند که پیامدهای سیاست اسلام ستیزانه اروپا متوجه کشورهای اروپایی می شود. ...
کیهان   ۱۴۰۱/۱۱/۱۵ - ۲۲:۰۲   + ۳ سایت دیگر  
در حالی که اروپا و آمریکا همچنان با تسلیح اوکراین به ادامه جنگ اصرار دارند برخی دولت های اروپایی نسبت به سرنوشت جنگ ابراز نگرانی کرده اند. اسپانیا یکی از این کشورهاست که وزیر خارجه اش گفته، اوکراین با این روند به افغانستانی دیگر تبدیل خواهد شد ...
کیهان   ۱۴۰۱/۱۱/۱۵ - ۲۲:۰۲   + ۶ سایت دیگر  
ارگان رسانه سازمان سیا در تحلیلی مایوس کننده اذعان کرد: زمزمه تحریم سپاه پاسداران از سوی پارلمان اروپا بیشتر جنبه تبلیغاتی دارد.
هشدار نیوز   ۱۴۰۱/۱۱/۱۳ - ۰۱:۴۶   + ۷ سایت دیگر  
در حالی که دولت های اروپایی طی ماه های گذشته به هر ابزار و حقه ای متوسل شدند تا با تنفس مصنوعی آشوب ها را در ایران زنده نگه دارند اما این خود اروپاست که این روزها درگیر بدترین و خسارت بارترین آشوب ها و اعتراض ها شده است ...
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۱/۱۲ - ۱۰:۴۷   + ۳ سایت دیگر  
سازمان همکاری اسلامی از دولت های اروپایی خواست اقدامات تنبیهی جدی را برای اهانت کنندگان به قرآن کریم در سوئد، هلند و دانمارک در پیش بگیرند.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۱/۱۱/۱۲ - ۰۰:۴۱    
دکتر غلامرضا حداد /عضو هیات علمی دانشگاه اتحادیه اروپا دوشنبه سوم بهمن ماه، 18شخصیت و 19نهاد ایرانی را به فهرست تحریم های خود اضافه کرد و در مجموع تاکنون 173شخصیت و 31نهاد به اتهام نقض حقوق بشر از سوی این اتحادیه موضوع تحریم قرار گرفته اند ...
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۱/۱۱/۱۰ - ۰۰:۴۵   + ۳ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد- پیمان قناعتی فرد : افزایش نامتعارف هزینه انرژی مصرفی خانوارهای اروپایی مانند ارقام بالای قبوض گاز و برق در زمستان جاری، نه تنها به عنوان چالش جدید پیش روی دولتمردان قاره سبز مطرح شده، بلکه در نوع خود میزان بهره وری کسب وکارهای خرد و کلان این منطقه را تهدید می کند ...