یکشنبه ۰۳ بهمنساعت ۱۵:۳۵Jan 2022 23
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «دولت های اروپایی»

عصر ایران   ۱۴۰۰/۱۰/۲۸ - ۱۳:۲۴    
به گفته انجمن شرکت های توزیع کننده گاز در اروپا سرمای هوا طی ماههای آینده به این معنا خواهد بود که میزان واردات گاز باید پنج تا 10 درصد از سقف آن طی سالهای اخیر بیشتر شود زیرا در غیر این صورت احتمال مواجهه با کمبود گاز وجود خواهد داشت.
شبستان   ۱۴۰۰/۱۰/۱۴ - ۱۱:۰۳   + ۱ سایت دیگر  
گزارش منتشر شده درباره اسلام هراسی در اروپا نشان می دهد که برخی از دولت های اروپایی و گروه های راست افراطی برای اجرای تدابیر ضد اسلامی و قانونی کردن اسلام هراسی تلاش می کنند.
همشهری   ۱۴۰۰/۱۰/۱۳ - ۲۱:۲۲   + ۱ سایت دیگر  
هفته نامه ی دوچرخه: این روزها و پس از تعطیلات سال نو میلادی، با شیوع دوباره ی کرونا، دولت های اروپایی برای بازگشایی مدارس هم چنان سردرگم هستند.
دیپلماسی ایرانی   ۱۴۰۰/۱۰/۱۳ - ۱۶:۰۹   + ۲ سایت دیگر  
استراتژیست ها در حال حاضر در تلاش هستند از تاریخ درس بگیرند و رویکردی را ابداع کنند که ایالات متحده و چین را قادر می سازد بدون ایجاد یک درگیری فاجعه بار با یکدیگر رقابت کنند و شاید بهترین امید برای رسیدن به این نتیجه در اروپا باشد. ...
شبکه خبر   ۱۴۰۰/۱۰/۰۷ - ۲۰:۲۸   + ۱ سایت دیگر  
منتقدان، دولت های اروپایی را در مرگ پناهجویان در مدیترانه بی تاثیر نمی دانند.
دانا   ۱۴۰۰/۱۰/۰۵ - ۱۲:۱۱    
محمود مرادی گفت: سردار شهید حاج قاسم سلیمانی نه فقط در میان مردم ایران و عراق و سوریه و لبنان، بلکه در میان تمامی ملت های جهان و از جمله آمریکا و دولت های اروپایی به عنوان قهرمان مبارزه با داعش و قلع و قمع کننده این گروه تروریستی شناخته می شود.
بلاغ مازندران   ۱۴۰۰/۱۰/۰۵ - ۱۱:۵۳   + ۲ سایت دیگر  
یک کارشناس مسائل سیاسی گفت: سردار شهید حاج قاسم سلیمانی نه فقط در میان مردم ایران و عراق و سوریه و لبنان، بلکه در میان تمامی ملت های جهان و از جمله آمریکا و دولت های اروپایی به عنوان قهرمان مبارزه با داعش و قلع و قمع کننده این گروه تروریستی شناخته می شود.
ایرنا   ۱۴۰۰/۱۰/۰۳ - ۰۹:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - پس از یک دوره بی سابقه تجربه محدودیت های ناشی از بیماری همه گیر کووید-19، تلاش های دولت های اروپایی برای بهبودی اقتصادی آغاز شد اما بحران انرژی نه تنها با افزایش سرسام آور قیمت های برق و گاز، اروپا را غافلگیر کرد بلکه تداوم تهدید این بحران بر سال 2022 نیز سایه افکنده است.
شبستان   ۱۴۰۰/۰۹/۲۶ - ۱۴:۳۰   + ۱۱ سایت دیگر  
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل گفت: تهدیدات رژیم صهیونیستی جنگ روانی است که ایران شروط کمرشکن آمریکا و دولت های اروپایی را در مذاکره قبول کند ولی کور خوانده اند دولت ایران هیچ وقت با دست خود ملت خود و کشور عزیز را ذلیل نخواهد کرد.
راهبرد معاصر   ۱۴۰۰/۰۹/۲۳ - ۱۱:۲۵    
ناکامی رهبران رژیم صهیونیستی از مجاب ساختن دولت های اروپایی و آمریکا درباره ی ناکارآمدی احیای برجام و ضرورت توسل به اهرم نظامی در برخورد با ایران، نفتالی بِنِت را متقاعد ساخته تا با سفر به همسایه ی جنوبی ایران ...
جماران   ۱۴۰۰/۰۹/۱۵ - ۱۰:۵۰    
به گزارش جماران روزنامه رای الیوم، در سرمقاله خود به قلم عبدالباری عطوان سردبیر روزنامه نوشت:این روزها سوالاتی در میان دولت های اروپایی به صورت فوری مطرح می شود.. ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۹/۱۴ - ۱۲:۴۱   + ۱ سایت دیگر  
تهران – ایرنا – صعود دوباره منحنی شیوع کرونا در اروپا و نیز از ترس از سویه جدید این ویروس به نام اومیکرون، برخی دولت های اروپایی را ناگزیر به اعمال قرنطینه های شدید و محدودیت های سخت کرده و این محدودیت ها، مردم خشمگین و معترض را بار دیگر به خیابان ها کشانده است.
ایکنا   ۱۴۰۰/۰۹/۱۳ - ۲۳:۰۲    
پاپ فرانسیس در اولین سفر خود در دو دهه اخیر به آتن، از سیاست های مهاجرت اروپایی انتقاد کرده و آن را در اثر خودخواهی ملی گرایانه، متلاشی شده توصیف کرد.
کیهان   ۱۴۰۰/۰۹/۱۰ - ۲۱:۵۱    
همزمان با شیوع مجدد کرونا در آلمان دولت این کشور ریاست ستاد مدیریت بحران کرونای این کشور را به یک ژنرال ارتش سپرد. اروپا بار دیگر به کانون شیوع دوباره کرونا در جهان تبدیل شده است ...
کیهان   ۱۴۰۰/۰۹/۰۳ - ۲۱:۲۱   + ۲ سایت دیگر  
سازمان جهانی بهداشت در گزارشی پیش بینی کرد تا آخر زمستان امسال با فوت 700 هزار نفر تعداد قربانیان کرونا در اروپا از مرز 2 میلیون نفر عبور می کند. اوضاع کرونا در اروپا بار دیگر بحرانی شده است و این قاره بار دیگر به کانون شیوع کرونا در جهان تبدیل شده است ...
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۰/۰۹/۰۳ - ۰۷:۳۷   + ۴ سایت دیگر  
دولت های اروپایی در مواجهه با افزایش نرخ عفونت و بیماری- بیش از 2 میلیون مورد جدید در هفته که بیشترین میزان از زمان شروع همه گیری است - قوانین سخت گیرانه تری را مد نظر قرار داده اند.
روزنامه سیاست روز   ۱۴۰۰/۰۹/۰۱ - ۲۰:۱۸   + ۳ سایت دیگر  
در حالی پیش از این سران بسیاری از کشورهای اروپایی ادعای پیشگام بودن در مقابله با کرونا را سر می دادند که در پی خیزش همه گیری کرونا در اروپا که دولت ها را مجبور به وضع محدودیت های سختگیرانه کرده، پایتخت ها و شهرهای اروپایی با اعتراضات مواجه شده که در بسیاری مواقع به خشونت کشیده می شود. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۹/۰۱ - ۱۲:۴۶   + ۱ سایت دیگر  
همزمان با اوج موج جدید کرونا در اروپا، اعتراض ها به نحوه عملکرد دولت های اروپایی در مهار آن هم افزایش یافته است.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۹/۰۱ - ۱۱:۲۱    
تهران- ایرنا- همزمان با بازگشت اروپا به کانون شیوع کرونا، دولت های اروپایی مقررات جدیدی را برای اعمال محدودیت وضع کرده اند که خشم مردم این قاره را برانگیخته است و منجر به بروز اعتراض های خشونت آمیز گسترده شده که می تواند در صورت تداوم ثبات اروپا را به خطر بیندازد.
فاش نیوز   ۱۴۰۰/۰۹/۰۱ - ۱۰:۵۰   + ۱۹ سایت دیگر  
سفیر سابق ایران در آلمان که به اجبار قانون عدم به کارگیری بازنشستگان، بازنشسته شد، می گوید: در ازای پذیرش اجرای پروتکل الحاقی، ژاپنی ها حاضر به امضای قرارداد درباره پروژه آزادگان شدند، هرچند که آن قرارداد نفتی به سرانجام نرسید(!) ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۸/۲۹ - ۱۰:۱۲   + ۱ سایت دیگر  
تهران-ایرنا- همزمان با بازگشت اروپا به کانون شیوع کرونا، دولت های اروپایی مقررات جدیدی را برای اعمال محدودیت وضع کرده اند که خشم مردم این قاره را برانگیخته است. در جدیدترین اعتراض ها، معترضان هلندی با نیروهای ضد شورش درگیر شدند که هفت مجروح بر جای گذاشت.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۸/۲۳ - ۱۵:۲۸   + ۱ سایت دیگر  
تهران-ایرنا- با بازگشت اروپا به کانون شیوع کرونا، دولت های اروپایی مقررات جدیدی را برای اعمال محدودیت وضع کرده اند که خشم مردم این قاره را برانگیخته است.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۸/۰۳ - ۱۷:۴۵    
تهران – ایرنا – همزمان با واکنش های جهانی به کودتا در سودان، اتحادیه اروپا و برخی دولت های اروپایی نیز روز دوشنبه به این رویداد واکنش نشان دادند و آن را محکوم کردند.
خانه ملت   ۱۴۰۰/۰۷/۲۶ - ۱۱:۴۳   + ۱ سایت دیگر  
عضو هیات رئیسه مجلس بیان کرد: عکس العمل جامعه بین المللی را مناسب ندیده ایم، دولت های اروپایی با وجود اینکه اطلاع دارند ایران چه هزینه های سنگینی برای مبارزه با قاچاق مواد مخدر می دهد، هیچ مساعدتی در طول سال های گذشته برای مبارزه با قاچاق نداشتند.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۱ - ۱۴:۲۴   + ۱ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - دولت های اروپایی با هراس از راه رسیدن زمستانی سخت و قیمت های انرژی سرسام آور منتظر هستند تا جزئیات ساز و کارهای جدید کمیسیون اروپا در ذخیره استراتژیک گاز و خرید مشترک سوخت توسط کشورهای عضو را بررسی کنند.
قدس آنلاین   ۱۴۰۰/۰۷/۲۱ - ۰۸:۱۶    
بحران انرژی در حالی گریبانگیر کشورهای جهان به خصوص دولت های اروپایی شده که هفته گذشته گروه اوپک پلاس نیز بر تداوم سیاست قبلی خود و ثبات سطح تولیدات نفتی تأکید کرد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۷/۱۸ - ۱۴:۰۷   + ۱ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - شیوع ویروس کرونا گرچه جهان را به کشف تاریخ سازِ واکسن نائل کرد اما حتی دستپاچگی دولت های اروپایی پس از کشف، در تامین، احتکار و حتی انقضای محموله ها تا کنون نتوانسته است شهروندان برخی کشورهای قاره سبز را برای دریافت واکسن متقاعد کند.
سلام نو / آقای خبر   ۱۴۰۰/۰۷/۱۰ - ۰۸:۴۷   + ۲۴ سایت دیگر  
روزنامه اطلاعات نوشت: اظهارنظرها نشان می دهد که ماجرای برجام همچنان ادامه دارد و از شواهد چنین برمی آید که نتیجه نهایی آن مثبت خواهد بود.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۰/۰۷/۱۰ - ۰۰:۰۹   + ۳ سایت دیگر  
در دوره قاجار، به ویژه پس از جنگ ایران و روسیه (1813-1803م)، گسترش مبادلات تجاری و توسعه روابط همه جانبه با غرب، در ساختار اجتماعی و اقتصادی کشور تغییرات بنیادینی ایجاد کرد ...
انتخاب   ۱۴۰۰/۰۷/۰۹ - ۲۱:۰۰   + ۲ سایت دیگر  
بر اساس یک گزارش رسمی که روز جمعه 1 اکتبر منتشر شده، هزینه های انرژ ی در اروپا شاهد رشد پیوسته ای بوده است و به طوری که با تورم سالیانه 3.4 درصدی، قیمت انرژی در قاره سبز 17.4 درصد گران تر شده است ...
کیهان   ۱۴۰۰/۰۶/۲۸ - ۲۲:۲۸   + ۴ سایت دیگر  
روند تحقیر دولت های اروپایی با وجود خوش خدمتی های آنها، همچنان از سوی آمریکا ادامه دارد.
روز نو   ۱۴۰۰/۰۶/۱۳ - ۰۰:۱۰   + ۵ سایت دیگر  
خبرگزاری بلومبرگ با اشاره به برگزاری کنفرانس عمومی آژانس بین المللی انرژی اتمی در روز 30 شهریور امسال و احتمال دیدار رافائل گروسی، مدیر کل این آژانس و محمد اسلامی، رئیس سازمان انرژی اتمی ایران ...
روز پلاس   ۱۴۰۰/۰۶/۱۲ - ۱۷:۱۶    
کارشناس بین الملل درباره پیش نویس قطعنامه پاریس و لندن درباره کابل گفت: امریکایی ها خروج امنی را برای نیروهای خود و هم افغانی هایی که دنبال مهاجرت از افغانستان بودند، فراهم کنند فرانسه و انگلیس بعنوان دو عضو جدید و کشورهایی که قبلاً در افغانستان حضور نظامی داشتند، ابتکار عمل را در دست گرفتند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۶/۰۸ - ۱۴:۲۵   + ۲ سایت دیگر  
جوزپ بورل از دولت های اروپایی خواست به منظور برخورداری از آمادگی بهتر برای مقابله با بحران های آتی یک نیروی واکنش سریع تشکیل دهند.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۵/۲۶ - ۱۰:۳۰   + ۱ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - لشکرکشی ناتو به افغانستان پس از 11 سپتامبر 2001 به بهانه جنگ علیه تروریسم آغاز شد اما با گذشت دو دهه از این ماموریت، پیشروی سریع طالبان سبب شد تا کشورهای مختلف از جمله اعضای ناتو، سراسیمه نسبت به خروج هیئت های دیپلماتیک،کارکنان و شهروندان خود از خاک این کشور آسیایی اقدام کنند.
میزان   ۱۴۰۰/۰۵/۲۴ - ۰۳:۲۰   + ۱ سایت دیگر  
خبرگزاری میزان - پایگاه پولیتیکس در گزارشی نوشت تکان دهنده است که موسسه نجات ملی انگلیس مجبور شد از هدف خود دفاع کند؛ برای نجات جان افراد در دریا، صرف نظر از اینکه این افراد چه کسانی هستند؛ این یک سرویس اضطراری است؛ اگر آن ها اقدامی نمی کردند، مردم می مردند؛ به همین سادگی. ...
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۵/۲۳ - ۰۳:۵۷   + ۹ سایت دیگر  
نشانه شناسی تصویر در زمینه سیاسی کنونی یک پیام آشکار برای دولت های اروپایی و آمریکا دارد: برای شما مسیر تهران از مسکو می گذرد. اگر به دنبال امتیاز یا توافقی با ایران هستید، باید با روسیه کنار بیایید؛ جایی که شما در محدودیت هستید ما حضور داریم.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۵/۱۹ - ۱۴:۳۷    
کشورهای عضو اتحادیه اروپا برای تحت فشار قرار دادن افراد واکسینه نشده و مجبور کردن آن ها به تزریق واکسن سیاست هایی را در پیش گرفته اند که روز به روز زندگی روزمره را برای این گروه ها دشوارتر می کند.
ایفنا   ۱۴۰۰/۰۵/۱۸ - ۱۲:۵۹    
پایگاه خبری فولاد ایران - رئیس بانک VTB روسیه معتقد است خروج روسیه از سیستم پرداخت سوئیفت تنها در صورتی اتفاق می افتد که اتحادیه اروپا تحریم های مسکو را تشدید کند، که این امر بعید است ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۵/۰۷ - ۲۱:۱۵    
دولت های اروپایی برای افزایش رغبت شهروندان به تزریق واکسن از روش های مختلفی از جمله تهدید، تشویق و پاداش استفاده می کنند و صنعت خودروسازی انگلیس هم به دلیل محدودیت های کرونایی در ماه ژوئن بدترین ماه اقتصادی در هفتاد سال گذشته را تجربه کرد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۵/۰۶ - ۱۵:۱۰    
اخیرا دولت های کشورهای اروپایی برای پیشبرد اهداف خود و به منظور تسریع کمپین واکسیناسیون سراسری، طرح اجباری شدن واکسن را در دستور کار قرار داده اند که این مسئله موجبات خشم و اعتراض بسیاری شهروندان را فراهم کرده است.
دنیای خودرو   ۱۴۰۰/۰۵/۰۶ - ۱۲:۵۳    
دولت های اروپایی به ویژه دولت بریتانیا مقررات سفت و سختی را برای از رده خارج کردن خودروهای فسیلی و جایگزینی با خودروهای برقی در نظر گرفته اند. از این نظر فشار بر رانندگان انگلستانی برای رد وسایل نقلیه بنزینی و دیزلی و روی آوردن به خودروهای کاملا برقی درحال افزایش است.
نصیر نیوز   ۱۴۰۰/۰۵/۰۴ - ۲۱:۴۹   + ۷ سایت دیگر  
به گزارش نصیرنیوز به نقل از ایرنا، محمد نعیم سخنگوی دفتر سیاسی طالبان در پیام توییتری نوشت: بعدازظهر (دوشنبه)، عبدالحق واسیک رئیس بخش ارتباط با دولت های اروپایی “امارت اسلامی” و هیئت همراه وی با نیکلسون نماینده ویژه اتحادیه اروپا در افغانستان و هیئت همراه او دیدار کردند ...
دنیای خودرو   ۱۴۰۰/۰۵/۰۴ - ۱۰:۵۳    
با شتاب گرفتن تولید خودروهای برقی و با نزدیک شدن به پایان ضرب العجل دولت های اروپایی درخصوص تولید این مدل خودرو و جایگزینی آن ها با خودروهای سوخت فسیلی، شرکت های بزرگ خودروسازی نیز دست به کار شده اند و دربحث تولید باتری سرمایه گذاری های چشمگیری کرده اند.
صدا نیوز   ۱۴۰۰/۰۴/۳۱ - ۰۰:۰۱    
در شرایط فعلی که آمریکا به طور یکجانبه تصمیم به خروج از افغانستان گرفته، بدون تردید دولت های اروپایی با چالش حرکت سیل مهاجران افغان به سمت مرزهای خود رو به رو خواهند شد. امری که شاید حتی آن ها را وادار کند تا بار دیگر نیروهای نظامی خود را به افغانستان بازگردانند. ...
آقای خبر   ۱۴۰۰/۰۴/۳۰ - ۱۸:۱۵   + ۴ سایت دیگر  
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روسیاالیوم، جنبش فتح فلسطین از دولت های اروپایی خواست تا برای ممانعت از تعامل شرکت های اروپایی با شهرک ها و شهرک نشینان صهیونیست اقدامات مناسبی اتخاذ کنند. ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۴/۲۷ - ۱۳:۲۵   + ۱ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - روی قهرآمیز طبیعت با وقوع سیل در آلمان و بلژیک و آتش سوزی در اسپانیا و پرتغال، بیش از پیش ناکارآمدی سیاست های دولت های اروپایی در مقابله با تغییرات آب وهوایی را نشان داد.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۰/۰۴/۲۳ - ۰۰:۴۲   + ۲ سایت دیگر  
عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: ما مراتب اعتراض خودمان را به این رفتار غیردیپلماتیک و غیر متعارف ابلاغ کردیم و حتما هم اجازه نمی دهیم برخی دولت های اروپایی در امور کشورمان مداخله کنند.
آفتاب یزد   ۱۴۰۰/۰۴/۲۲ - ۲۳:۵۴   + ۱۵ سایت دیگر  
یک تحلیل گر ارشد مسائل بین الملل گفت: در وین، عراقچی باید دولت های اروپایی و شرقی را - که هر کدام منافع، نقشه ها و غرض ورزی های خود را دارد - به نحوی هدایت کند که از دل رایزنی آن ها با آمریکا منافع ایران تامین شود ...
دیپلماسی ایرانی   ۱۴۰۰/۰۴/۲۲ - ۱۶:۱۳    
تمرکز نگاه های جهانی بعد از مدت ها کلنجار با اخبار مرگ و بدحالی هم نوعان خود با پاندمی منحوس کرونا و یاس و دلمردگی حاصل از محدودیت های شدید حاکم بر زندگی جامعه انسانی برای لحظاتی هم که شده متوجه یک بازی تماشایی فوتبال در سطح کلاس یک جهانی شد که بین یک تیم صاحب سبک مورد علاقه فوتبالدوستان جامعه ...