سه شنبه ۰۶ آبانساعت ۰۹:۳۴Oct 2020 27

جدیدترین‌های «پژوهش محور»

روابط عمومی صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۱۳:۴۹   + ۵ سایت دیگر  
شبکه رادیویی فرهنگ با برنامه پژوهش محور هزاره ادب فارسی ، تاریخ ادبیات ایران را شنیدنی کرده است. به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، هزاره ادب فارسی عنوان برنامه جدید رادیو فرهنگ است که از یکشنبه 4 آبان ماه روی آنتن می رود ...
اقتصاد آنلاین / شما نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۱۲:۲۹   + ۱۴ سایت دیگر  
تجربه کشورهای توسعه یافته صنعتی جهان و راه حل های آنان جهت حل مشکلات اساسی صنایع نشان می دهد همه این کشورها با ایجاد زبان مشترک و ارتباط مؤثر بین دانشگاه ها و مراکز مهم صنعتی، مشکلات واقعی صنایع را شناسایی نموده و با تغییر در شیوه های آموزشی و پژوهشی به رفع آن اقدام کرده اند.
کرج رسا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۳ - ۱۱:۳۹    
به گزارش کرج رسا، رضا قاسمپور در یادداشتی با عنوان “پژوهش محور دانایی” نوشت: اگر با تمسک به آموزه های دینی و نص صریح قرآن عوامل شکست سازمان ها را غفلت و نافرمانی از رهبران راستین بدانیم و همچنین وظایف پنج گانه مدیران (برنامه ریزی، سازماندهی، نظارت ...
حوزه   ۱۳۹۹/۰۷/۲۱ - ۱۷:۵۹    
حوزه/ مدیر کتابخانه، موزه و مرکز اسناد حرم مطهر کریمه اهل بیت(س) گفت: رویکرد اصلی ما در مرکز اسناد رویکرد پژوهش محور است و ما حتی اسناد دیداری و شنیداری را در قالب تاریخ شفاهی گردآوری می کنیم.
خبر فوری   ۱۳۹۹/۰۷/۲۰ - ۱۷:۱۷   + ۴ سایت دیگر  
جشنواره ملی خلاقیت های علمی- پژوهشی لکوکاپ ایران، به عنوان بزرگترین رویداد پژوهش محور دانش آموزی خاورمیانه هر ساله در فروردین و اردیبهشت ماه برگزار می گردد. با توجه به شیوع ویروس کرونا در سطح کشور، برگزاری این رویداد، به تاریخ دیگری موکول شد. ...
ایمنا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۹ - ۱۱:۴۴   + ۳ سایت دیگر  
رئیس مرکز پژوهش و مطالعات راهبردی شورای اسلامی شهر کرج با بیان اینکه هفته پژوهش امسال به صورت مجازی و غیرحضوری برگزار می شود گفت: هفته پژوهش فرصتی مغتنم جهت ایده پردازی و برنامه ریزی پژوهش محور در راستای طی نمودن مسیر توسعه مدیریت شهری است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۷/۱۵ - ۱۰:۳۰    
با وجود تاکید مقام معظم رهبری بر پژوهش محور شدن دانشگاه ها، وزارت آموزش و پرورش به دنبال ایجاد پژوهشگاهی مستقل برای اجرای زیرنظام پژوهش سند تحول بنیادین است.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۷/۱۴ - ۱۱:۳۰   + ۲ سایت دیگر  
جزئیات امتیازدهی و زمانبندی مصاحبه دکتری تخصصی پژوهش محور گروه علوم پزشکی در سال تحصیلی 1399-1400 اعلام شد.
ایسکانیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۱۴ - ۰۹:۲۰   + ۱ سایت دیگر  
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان خوزستان گفت: این دانشگاه از نظر اساتید، نخبگان، آزمایشگاه، کارگاه ها، فعالیت های پژوهش محور و تولید علم در جایگاه ممتازی در کشور قرار دارد.
وزارت آموزش و پرورش   ۱۳۹۹/۰۷/۱۲ - ۰۷:۵۵    
مدیر آموزش و پرورش ناحیه دو بندر عباس گفت؛ از کسب مقام دوم کشوری در مسابقات اصطلاح شناسی درس آمادگی دفاعی پایه نهم دوره اول متوسطه توسط دبیر هنرستان آینده سازان و سر گروه درس آمادگی دفاعی خبر داد. ...
حوزه   ۱۳۹۹/۰۷/۰۹ - ۱۶:۳۲    
حوزه/ مدیر حوزه علمیه استان فارس با بیان این که هدف اصلی درس خارج آموزشی محوری نیست، گفت: غرض اصلی آموزش، پژوهش محور بودن آن است، استاد در درس خارج روش اجتهاد را تعلیم می دهد، از این رو برخی محتواهای محل بحث به عنوان نمونه است نه اینکه به صورت غایت باشد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۷ - ۱۹:۵۳    
ایسنا/قزوین حمام های خاموش آیین ها و باورهای مردم درباره حمام های قزوین، اثری پژوهش محور و البته مستند روایی از فرشته بهرامی دانش آموخته مردم شناسی دانشگاه تهران است. این کتاب در سال 1396 توسط نشر آموت منتشر شده است.
ایسکانیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۰۷ - ۱۴:۲۱    
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف آباد گفت: متقاضیان بسیاری برای تحصیل در دوره های پژوهش محور تحصیلات تکمیلی وجود دارد که با تسهیل گری در این مورد نیز می توانیم به آمار بالایی از جذب دست پیدا کنیم.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۷/۰۵ - ۱۲:۳۶   + ۳ سایت دیگر  
رئیس دانشگاه صنعتی اصفهان با اشاره به اینکه در ترم جدید 50 درصد دروس مجازی به صورت آنلاین ارائه شود، گفت: به دانشجویان پژوهش محور که درسشان تمام شده، خوابگاه ارائه می شود.
حوزه   ۱۳۹۹/۰۷/۰۲ - ۱۰:۲۸   + ۱ سایت دیگر  
حوزه/حجت الاسلام والمسلمین سیدجواد حسینی خواه، گفت: گروه فقه پزشکی مرکز فقهی ائمه اطهار علیهم السلام آموزش و پژوهش محور بوده لذا تابه حال سه دوره پذیرش طلبه داشته است ...
شبستان   ۱۳۹۹/۰۶/۲۶ - ۱۲:۲۹   + ۷ سایت دیگر  
جوکار نماینده مردم یزد و اشکذر در مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه امروز دیگر زمان آزمون وخطا در کارها گذشته است گفت: تمام فعالیت ها و برنامه های کشور باید پژوهش محور باشد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۶/۲۶ - ۱۱:۴۵   + ۱ سایت دیگر  
کرج - ایرنا - رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی البرز اعلام کرد که برای دستیابی به شرایط مطلوب در سطح کشور و جهان ، فعالیت های اقتصادی استان در بخش تولید ، عرضه و صادرات بر محور پژوهش پیش خواهد رفت.
حوزه   ۱۳۹۹/۰۶/۲۰ - ۱۴:۱۱    
حوزه/حجت الاسلام والمسلمین جزایری با بیان اینکه جامعةالمصطفی به دنبال آموزش پژوهش محور و تربیت مدار است، تصریح نمود: آموزش، پژوهش و تربیت، سه ضلع موفقیت به شمار می روند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۶/۱۹ - ۱۶:۱۵   + ۲ سایت دیگر  
سیدعباس طاهری، نویسنده کتاب نگاه خیره گفت: با انتخاب 10 اثر موفق تاریخ سینمای ایران، نظر منتقدین و نظریه پردازان خارجی درباره آنها را جمع آوری و تحلیل کردم.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۶/۱۸ - ۱۲:۴۲   + ۲ سایت دیگر  
ایلام - ایرنا - رییس دانشگاه ایلام گفت: مجوز پذیرش دانشجوی دکتری پژوهش محور برای تحصیل دانشجویان عراقی در ایلام اخذ شده است تا این افراد به صورت جامعه محور و مسأله محور این دوره را گذرانده و هدفمند وارد بازار کشور عراق شوند.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۶/۱۷ - ۱۲:۱۱   + ۱ سایت دیگر  
در ترم اول مجازی همه در تلاش برای ارائه مجازی دروس و پایان ترم بودند. در این شلوغی، بخشی که به دلیل ماهیت از قافله آموزش مجازی عقب تر ماند، پژوهش به ویژه در بخش تحصیلات تکمیلی و پژوهش محور بود. در نهایت نخستین ترم مجازی کرونایی بدون پژوهش به سر شد.
نصیر نیوز   ۱۳۹۹/۰۶/۱۶ - ۰۲:۳۶   + ۱ سایت دیگر  
حجت الاسلام حمید حسن زاده روز شنبه در آئین بازگشایی مدارس میاندوآب که به صورت نمادین در دبیرستان دوره اول تیزهوشان شهید بهشتی این شهرستان برگزار شد، اظهار داشت ...
حوزه   ۱۳۹۹/۰۶/۱۵ - ۱۵:۱۵    
حوزه/ حجت الاسلام و المسلمین مدرسی در افتتاحیه سال تحصیلی جدید حوزه یزد، خواستار تدریس پژوهش محور و مسلح شدن طلاب به ابزار تدبر در قرآن شد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۶/۱۵ - ۱۳:۵۰   + ۲ سایت دیگر  
کرج - ایرنا - سخنگوی کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس شورای اسلامی از بررسی وضعیت آمایش سرزمینی در کشور خبرداد و گفت: متاسفانه یکی از مشکلات بزرگ درسطح استانی و ملی آن است که مطالعه پژوهش محور در راستای آمایش سرزمین به خوبی انجام نشده است.
رویداد ایران   ۱۳۹۹/۰۶/۱۲ - ۱۵:۲۰   + ۸ سایت دیگر  
عضو هیئت انتخاب سومین جشنواره فیلم نامه نویسی هشت نوشت گفت:برای تولید آثار هر چه بهتر در زمینه دفاع مقدس باید این جشنواره به صورت پژوهش محور برگزار شود.
وزارت آموزش و پرورش   ۱۳۹۹/۰۶/۱۰ - ۱۳:۱۸    
معاون آموزش ابتدایی استان از برگزاری نهمین دوره جشنواره علمی پژوهشی "جابربن حیان وفرصت های متنوع یادگیری" به صورت مجازی در تابستان 99 خبر داد. به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش گلستان ...
حوزه   ۱۳۹۹/۰۶/۰۵ - ۱۴:۴۳    
حوزه/ مدیر حوزه علمیه کرمانشاه با بیان اینکه آشنایی با فرهنگ عاشورا میراث راویان پژوهش محور است، گفت: تقویت بنیۀ کار پژوهشی در حوزه های علمیه نیاز به ایجاد انگیزه و آموزش لازم به طلاب، همراه با حرکت جهادی در راستای نشر فرهنگ پژوهش محور دارد.
شما نیوز   ۱۳۹۹/۰۶/۰۲ - ۰۹:۵۶   + ۲۹ سایت دیگر  
شرکت صنایع غذایی فرنان به واسطه راه اندازی خطوط جدید تولید پنیر و خمیر پیتزا و سایر محصولات خمیری و همچنین کیفیت محصولات خود و رضایت مصرف کنندگان، علاوه بر اشتغالزایی گسترده برای جوانان این مرز و بوم و تأمین نیازهای داخلی، توانسته است محصولات خود را به کشورهای مختلف صادر کند ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۶/۰۱ - ۰۷:۴۰   + ۳ سایت دیگر  
رئیس جهاد دانشگاهی کشور با تشریح تغییراتی که کرونا در روندهای آموزشی ایجاد کرد و چالش های تجربه اخیر آموزش الکترونیکی، از افت شدید درآمدهای آموزشی، سقف افزایش شهریه و احتمال رفع ممنوعیت جذب دانشجوی پژوهش محور خبر داد.
ایبنا   ۱۳۹۹/۰۵/۳۰ - ۰۹:۰۸   + ۱ سایت دیگر  
آنچه کتاب فقه، سیاست و حکومت را از دیگر آثار مشابه متمایز می کند این است که کتاب باوجود رویکرد پژوهش محور نویسندگان آن و ارجاعات فراوان آن به منابع مهم در فقه اسلامی، به زبانی روشن و قابل فهم نوشته شده است.
حوزه علمیه خواهران   ۱۳۹۹/۰۵/۲۷ - ۲۱:۰۵    
معاون پژوهش حوزه علمیه خواهران استان فارس گفت: پژوهش محور شدن تعلیم می تواند در تربیت اندیشمندان متفکر نقش مهمی ایفا کند.
الف   ۱۳۹۹/۰۵/۲۶ - ۱۴:۲۰   + ۷ سایت دیگر  
در شرایط امروز بیش از هر زمان دیگر ضرورت پرداختن به وجوه سیاسی فقه اسلامی و تبیین جنبه های مختلف آن بخصوص برای نسل جوان و اهل مطالعه احساس می شود. کتاب فقه ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۵/۲۵ - ۰۸:۵۱   + ۵ سایت دیگر  
یک عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی تاکید کرد که با تعطیلی ادارات، مدارس، دانشگاه ها و لغو آزمون ها کرونا شکست نمی خورد، بلکه نیاز به طراحی یک الگوی پژوهش محور به منظور اصلاح رفتارهای اجتماعی و بالا بردن مسئولیت پذیری اجتماعی داریم.
شعار سال   ۱۳۹۹/۰۵/۲۳ - ۱۳:۴۶   + ۱۴ سایت دیگر  
پژوهشگر و مورخ خطاب به دزفولی کارگردان مستند قمار، گفت: باور دارم این مستند نه پژوهش محور و نه گفت وگو محور بلکه پروژه محور است. فیلم ساز قبل از ساخت این مستند نتیجه گرفته و می دانسته که با چه افرادی می خواهد تسویه حساب کند.
نجف آباد نگار   ۱۳۹۹/۰۵/۲۳ - ۱۱:۲۰    
تدریس پژوهش محور به گزارش نجف آباد نگار ازحوزه معاونت پژوهش، برنامه ریزی و نیروی انسانی و گروه تحقیق و پژوهش اداره کل آموزش و پرورش استان، به منظور استفاده از ظرفیت تمامی مناطق و نواحی در توسعه فرهنگ تحقیق و پژوهش، کارگروه تدریس پژوهش محور، از سال 1395 به شهرستان نجف آباد واگذار شده است. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۵/۲۲ - ۱۸:۳۶    
نماینده ولی فقیه درگیلان گفت : جهاد دانشگاهی باید با جذب جوانان نخبه و مستعد پژوهش محور باشد.
اقتصاد آنلاین   ۱۳۹۹/۰۵/۲۰ - ۱۱:۴۱    
شرکت پژوهش محور سیما کالا پویا فعال در حوزه بازاریابی، فروش و برندینگ جهت تکمیل کادر اداری خود در استان خراسان رضوی (مشهد) از افراد واجد شرایط زیر دعوت به همکاری می نماید.
شهرداری یزد   ۱۳۹۹/۰۵/۱۹ - ۰۷:۵۹   + ۱ سایت دیگر  
شهردار یزد در سازمان جهاد دانشگاهی استان حضور یافت و با رئیس و مدیران این نهاد دیدار و گفت و گو کرد. به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری یزد - جمال الدین عزیزی در این دیدار ضمن تبریک چهلمین سالگرد تاسیس جهاد دانشگاهی و همچنین گرامیداشت روز خبرنگار ...
شبستان   ۱۳۹۹/۰۵/۱۷ - ۱۵:۳۸   + ۱ سایت دیگر  
حجت الاسلام دیانی گفت: با توجه به شیوع کرونا و ادامه دار بودن این بحران و تعطیلی کلاس های آموزشی حضوری برای قطع زنجیره ابتلا به این ویروس، تمرکز موسسه فرهنگی قرآن و عترت پیامبر اعظم(ص) شهرستان ساری تا پایان سال جاری به حوزه پژوهش و نشر خواهد بود.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۵/۱۶ - ۱۴:۴۲    
ایسنا/سمنان رئیس جهاددانشگاهی استان سمنان با بیان اینکه جهاددانشگاهی در چهل سال اخیر مبدا تحولات بنیادی متعددی بوده است بر نقش مهم این نهاد در اجرای طرح های پژوهش محور و دوره های آموزشی مهارت محور و فعالیتهای فرهنگی متناسب نیاز جامعه و توسعه فعالیتهای خبرگزاری های جهاددانشگاهی در این استان تأکید ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۵/۱۶ - ۱۱:۱۰   + ۵ سایت دیگر  
ایسنا/سمنان رئیس جهاددانشگاهی استان سمنان با بیان اینکه جهاددانشگاهی در چهل سال اخیر مبدا تحولات بنیادی متعددی بوده است بر نقش مهم این نهاد در اجرای طرح های پژوهش محور و دوره های آموزشی مهارت محور و فعالیتهای فرهنگی متناسب نیاز جامعه و توسعه فعالیتهای خبرگزاری های جهاددانشگاهی در این استان تأکید ...
شبستان   ۱۳۹۹/۰۵/۱۳ - ۱۳:۰۹    
یزدان پناه لموکی با بیان اینکه کتاب کتاب سه جلدی پژوهش هایی درباره کرانه های دریای کاسپین درباره تاریخ اقوام از زبان، فرهنگ و هنر حوزه دریای کاسپین شکل گرفت، دامنه کار پژوهشی ما از ترکستان کهن تا قفقاز است، گفت: متاسفانه در بحث فروش مشکل داریم.
حوزه   ۱۳۹۹/۰۵/۱۲ - ۰۰:۳۶   + ۱ سایت دیگر  
حوزه/ حجت الاسلام محمدتقی شرف پور گفت: اساتید تدریس پژوهش محور را به عنوان رکن مهم رشد علمی تلقی کنند.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۵/۱۱ - ۰۹:۳۴   + ۵ سایت دیگر  
معاون دانشجویی دانشگاه امیرکبیر گفت: 500 دانشجوی پژوهش محور این دانشگاه در ترم گذشته درخواست حذف ترم دادند که با 90 درصد درخواست ها موافقت شد.
بسیج   ۱۳۹۹/۰۵/۰۹ - ۱۸:۰۹   + ۱ سایت دیگر  
نخستین دبستان ابتدای مفید با حمایت سپاه کربلا در بابل به بهره برداری رسید.
سبلانه   ۱۳۹۹/۰۵/۰۹ - ۰۰:۵۲   + ۲ سایت دیگر  
عباس زاده نماینده مردم مشگین شهر در مجلس با بیان اینکه حل مسائل اقتصادی باید در اولویت کاری مسئولان کشور قرارگیرد به پژوهش محور کردن برنامه های خرد و کلان اشاره کرد و گفت: تنها در صورتی می توان آینده پیش رو را اصلاح کرد که بتوان کشور را در مسیر علمی سازی و مردمی سازی مدیریت کشور هدایت کرد.
آنا   ۱۳۹۹/۰۵/۰۷ - ۱۷:۳۳    
معاون علوم انسانی و هنر دانشگاه آزاد اسلامی گفت: استاد باید نگاهی نظریه پردازانه به علوم انسانی داشته باشد و تا این کار صورت نگیرد و دانشگاه ما آموزشِ پژوهش محور کارآمد نباشد، تحول در علوم انسانی اتفاق نمی افتد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۴/۳۰ - ۱۱:۲۴    
برخی کاربران فارس من پرسیده اند که چرا دانشجویان وادار به گذراندن درس پایان نامه می شوند؟ و خواستار تسهیل در تغییر شیوه تحصیلی از پژوهش محور به آموزش محور شده اند. خبرنگار فارس این مطالبه را پیگیری کرده است.
قم فردا   ۱۳۹۹/۰۴/۲۵ - ۰۹:۴۵   + ۷ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا ، در سال های اخیر ابوالفضل صفری تهیه کننده جوان تلویزیون به همراه احمد معظمی در مقام کارگردان و مرتضی متولی در مقام مشاور تهیه و تولید، سه گانه ای را با موضوعات امنیتی برای تلویزیون تولید کرده اند. ...
کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان   ۱۳۹۹/۰۴/۲۵ - ۰۹:۳۷    
نشست فصلی همکاران و مربیان ادبی کانون پرورش فکری سیستان و بلوچستان پیرامون تبادل نظر در خصوص برنامه های ادبی سال 1399 برگزار شد