سه شنبه ۱۱ آذرساعت ۱۵:۴۲Dec 2020 1
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی»

ایرنا   ۲ ساعت پیش   + ۳ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی گفت: اگر یک بیمار ایدزی به کرونا مبتلا شد، ممکن است تا 40 روز پس از شروع علایم بالینی، آزمایش پی سی آر وی مثبت باشد که باید نسبت به این موضوع و از سرگیری ارتباطات اجتماعی دقت کافی کند.
روزانه نیوز   ۴ ساعت پیش    
دست دانشجو برای انتخاب استاد و موضوع باز باشد و نباید برای اساتید سهمیه پایان نامه تعیین کرد،شرایط باید به گونه ای باشد که افرادی که استعداد بیشتر و ایده های نو بیشتری دارند، با دانشجو هم امکان تعامل بیشتری داشته باشند. ...
ایسنا   ۷ ساعت پیش   + ۲ سایت دیگر  
عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در خصوص بروز تخلفات پژوهشی در دانشگاه ها گفت: اگر معاون پژوهشی در دانشگاه حضور داشته باشد و توانمند باشد، می تواند تخلفات را کشف کند ...
ایرنا   ۷ ساعت پیش   + ۲ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- دانشیار دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی گفت: تنها بانک چشم فعال در خاورمیانه متعلق به ایران است و سالانه 6 هزار پیوند قرنیه در این کشور انجام می شود.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۹/۱۰ - ۱۷:۵۱   + ۱۳ سایت دیگر  
تهران-ایرنا- مادر سنگاپوری که به کووید-19 مبتلا بود، پسری دارای پادتن های این بیماری به دنیا آورد.
بهداشت نیوز   ۱۳۹۹/۰۹/۱۰ - ۱۵:۰۶   + ۲۰ سایت دیگر  
دانشیار دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی سرطان ریه را جزو شایعترین سرطان ها در جهان ومصرف دخانیات را مهمترین عامل بروز آن دانست.
سلامت نیوز   ۱۳۹۹/۰۹/۱۰ - ۱۴:۰۲   + ۴۴ سایت دیگر  
سلامت نیوز : افراد سالمند به دلیل این که اغلب بیماریهای همراه و نقص ایمنی دارند، ریسک عوارض و خطر مرگ و میر درآن ها بالاتر و شدیدتر است، بنابراین خود مراقبتی در این گروه سنی از اهمیت بالایی برخوردار است. ...
بهداشت نیوز   ۱۳۹۹/۰۹/۱۰ - ۰۹:۱۷    
دکترای سلامت در بلایا و فوریت های دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با اشاره به وقوع 396 بلایای طبیعی منجر به آسیب اقتصادی در سال 2019 در جهان گفت: بلایا برنامه ریزی نشده اند اما می توان پیش بینی کرد و اقداماتی در راستای پیشگیری و پاسخ به خشونت بر علیه زنان و دختران در زمان بلایا انجام داد.
خبرنامه دانشجویان ایران   ۱۳۹۹/۰۹/۰۹ - ۲۲:۴۳    
در قسمتی از این نامه آمده است: پس از شهادت سردار رشید اسلام، سپهبد حاج قاسم سلیمانی منتظر پاسخی کوبنده و انتقامی سخت بودیم اما این امر آن گونه که شایستۀ مقام حاج قاسم بود هنوز محقق نشده است ...
بهداشت نیوز   ۱۳۹۹/۰۹/۰۹ - ۲۰:۳۳    
متخصص نفرولوژی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با بیان اینکه بخش دیالیز بیمارستان لقمان حکیم با حداکثر توان به بیماران مبتلا به نارسایی کلیوی خدمات ارائه می دهد، از انجام تمهیدات لازم در این بیمارستان در زمینه مقابله با شیوع بیماری کرونا خبر داد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۹/۰۹ - ۱۸:۳۵    
نخستین پژوهشکده چشم و علوم بینایی کشور در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تهران با حضور دکتر زالی افتتاح شد.
روزنامه سپید   ۱۳۹۹/۰۹/۰۹ - ۱۵:۳۹   + ۶ سایت دیگر  
به گزارش سپید، محمد علی جوادی، رئیس مرکز تحقیقات چشم دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی روز یکشنبه در مراسم رونمایی این محلول گفت: با تلاش محققان و پژوهشگران موفق به تولید محلول نگهدارنده قرنیه چشم شدیم. وی ادامه داد: سالیانه حدود 8 هزار ویال محلول نگهدارنده چشم در کشور نیاز داریم. ...
سلامت نیوز   ۱۳۹۹/۰۹/۰۹ - ۱۵:۲۷   + ۹ سایت دیگر  
سلامت نیوز :رییس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، در مراسم افتتاحیه پژوهشکده چشم و علوم بینایی و رونمایی از محلول نگهدارنده قرنیه بر نقش بی بدیل این پژوهشکده در تولید محصولات فناورانه و پیشروی در درمان بیماری های لاعلاج و صعب العلاج چشمی تاکید کرد. ...
همشهری   ۱۳۹۹/۰۹/۰۹ - ۱۳:۲۸   + ۷۲ سایت دیگر  
رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی و رئیس ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران در پیامی حادثه تروریستی به شهادت رساندن محسن فخری زاده را محکوم کرد و شهادت این دانشمند برجسته و ممتاز کشور را تسلیت گفت.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۹/۰۹ - ۱۳:۱۵    
با تلاش دانشمندان و متخصصان کشور، محلول نگهداری قرنیه تولید و در مراسمی با حضور رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی رونمایی شد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۹ - ۱۲:۲۶   + ۱۳ سایت دیگر  
متخصص نفرولوژی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با بیان اینکه بخش دیالیز بیمارستان لقمان حکیم با حداکثر توان به بیماران مبتلا به نارسایی کلیوی خدمات ارائه می دهد، از انجام تمهیدات لازم در این بیمارستان در زمینه مقابله با شیوع بیماری کرونا خبر داد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۹ - ۱۱:۴۸   + ۱ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- رییس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی گفت: محققان ایرانی محلول نگهدارنده قرنیه چشم را برای اولین بار در کشور تولید کردند و جمهوری اسلامی ایران به جمع تولیدکنندگان این محصول در دنیا پیوست.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۹/۰۹ - ۱۰:۳۰    
نخستین پژوهشکده چشم و علوم بینایی کشور در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تهران با حضور دکتر زالی افتتاح شد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۹ - ۰۹:۳۴    
ایسنا/اصفهان رئیس بخش زنان و زایمان بیمارستان لقمان دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی گفت: لازم است در پایان تاریخ 99/9/9 تعداد زایمان های انجام شده را بررسی کرد تا متوجه شویم آیا واقعا آمار زایمان های این روز بالا بوده، یا صرفا یک فضای روانی شکل گرفته و به آن دامن زده شده است.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۹ - ۰۹:۲۶   + ۹ سایت دیگر  
مسئول گروه آموزش و ارتقای سلامت دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با اشاره به قدرت سرایت بالای ویروس و شیوع بالای آن در سطح جامعه، تنها راه پیشگیری از ابتلا و کمک به قطع زنجیره انتقال بیماری را رعایت کامل دستورالعمل های بهداشتی و پروتکل ها دانست.
خبرگزاری دانشجو   ۱۳۹۹/۰۹/۰۸ - ۲۱:۰۵    
بسیج جامعه پزشکی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی به مناسبت شهادت دانشمند هسته ای کشور شهید دکتر محسن فخری زاده بیانیه ای صادر کرد.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۹/۰۸ - ۱۹:۳۳   + ۹ سایت دیگر  
پیشوا- فرماندار پیشوا از تنظیم تفاهم نامه بین دانشگاه آزاد اسلامی و دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی به منظور تکمیل، تجهیز و بهره برداری از بیمارستان پیشوا خبر داد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۹/۰۸ - ۱۲:۵۸   + ۲ سایت دیگر  
عضو هیئت علمی گروه تغذیه بالینی و رژیم درمانی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با اشاره به ارتباط سوءتغذیه و وخامت حال بیماران کرونایی گفت: کیفیت غذای بیمارستان ها نیز در کنترل سوء تغذیه بیماران بسیار اثرگذار است.
سلامت نیوز   ۱۳۹۹/۰۹/۰۸ - ۱۲:۲۴   + ۱۷ سایت دیگر  
سلامت نیوز :دیابت لزوما احتمال بیشتر ابتلا به کووید-19را ایجاد نمی کند، اما خطر ابتلا به بیماری شدید یا مرگ و میر بر اثر عارضه های بیماری را افزایش می دهد. ...
تدبیر و امید   ۱۳۹۹/۰۹/۰۸ - ۱۱:۵۲   + ۴۳ سایت دیگر  
استاد دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با توصیه مردم به رعایت هرچه بیشتر مسائل بهداشتی برای حفظ جان خود، اعضای خانواده و دیگران گفت: یکی از مهمترین راههای انتقال کرونا از فرد بیمار به دیگران از طریق هوابرد است و بهترین راه مقابله با آن استفاده از ماسک های استاندارد و شست وشوی مکرر دست ها است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۸ - ۰۹:۴۷   + ۱ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی گفت: به جای رویکرد غیرفعال مجبوریم رویکرد غربالگری فعال و استفاده حداکثری از فناوری های نوین را برای رهگیری و رصد مبتلایان به خدمت بگیریم و باید از مشارکت فعال مردم، نهادهای مردمی و افراد داوطلب استقبال کنیم.
اقتصاد ایران: مسئول اداره مامایی معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با تاکید بر عوارض خطرناک زایمان های زودرس و تهدید سلامت نوزادان نارس، اظهار کرد ...
افق تهران   ۱۳۹۹/۰۹/۰۶ - ۱۴:۱۳   + ۳ سایت دیگر  
عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی بیان کرد: : از دخالت و دستکاری در زمان زایمان مگر در موارد اورژانسی که ادامه حاملگی برای جان مادر و جنین خطر دارد باید جدا اجتناب کرد.
برترین ها / پارسینه   ۱۳۹۹/۰۹/۰۶ - ۱۱:۳۲   + ۴۲ سایت دیگر  
خبرگزاری ایرنا: عضو ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: لباس های تاناکورایی عامل بسیار مهمی برای انتقال ویروس کرونا و حتی دیگر بیماری های عفونی هستند. دکتر مسعود مردانی با تاکید بر اینکه استفاده از ماسک یکی از بهترین راه های جلوگیری از انتقال کرونا به دیگران است ...
همشهری   ۱۳۹۹/۰۹/۰۵ - ۱۴:۴۵   + ۷۰ سایت دیگر  
عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی درباره دخالت والدین در تاریخ تولد نوزاد که ممکن است منجر به بروز عوارض ماندگار، ناتوانی و حتی مرگ فرزند آنها شود، هشدار داد.
شفقنا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۵ - ۱۲:۳۷   + ۵ سایت دیگر  
شفقنا زندگی- دکتر شروین شکوهی، مدیرگروه بیماری های عفونی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی و عضو کمیته علمی ستاد مقابله با کرونا معتقد است: اینکه واکسن کرونا ساخته می شود کار بسیار خوبی است هر چند که خطرات مشخصی دارد ولی در آینده به تدریج خواهیم دید که واکسن ها عوض می شوند و حتما تغییری در ویروس رخ می ...
سلامت نیوز   ۱۳۹۹/۰۹/۰۵ - ۱۱:۰۴   + ۱۳ سایت دیگر  
سلامت نیوز : دومین تجزیه و تحلیل موقت داده های کارآزمایی بالینی، کارایی واکسن SPUTNIK V روسیه را 28 روز پس از دوز یکم 91.4 درصد و 42 روز پس از دوز یکم 95 درصد نشان داد. ...
آیین امضای تفاهم نامه همکاری بین ستادفرماندهی مدیریت کرونا در کلانشهر تهران و سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران در دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی برگزار شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۹/۰۴ - ۱۶:۴۸   + ۳۴ سایت دیگر  
لیست مراکز منتخب غربالگری بیماران مبتلا یا مشکوک به کرونا در تهران از سوی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی اعلام شد.
تازه ترین ها   ۱۳۹۹/۰۹/۰۴ - ۱۵:۱۵   + ۳ سایت دیگر  
به گزارش مهر به نقل از معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت، معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت، با همکاری دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی و به منظور تکریم دانشجویان فعال در خط مقدم مبارزه با ویروس کرونا و ارج نهادن به روحیه کار داوطلبی و مسئولیت پذیری اجتماعی و ترویج فرهنگ ایثار و ازخودگذشتگی ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۴ - ۱۵:۱۳   + ۱۰ سایت دیگر  
معاونت دانشجویی و فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی از راه اندازی نقاهتگاه 17 شهریور برای مراقبت از دانشجویان مبتلا به کووید 19 خبرد داد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۴ - ۰۹:۳۶    
شماره سوم نشریه لاک پشت قرمز ویژه نامه علمی، فرهنگی و اجتماعی کانون محیط زیست دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی منتشر شد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۴ - ۰۳:۱۰   + ۷ سایت دیگر  
مسئول آموزش مجازی دانشکده پزشکی علوم پزشکی شهید بهشتی ضمن ارایه گزارشی از عملکرد آموزش مجازی دانشکده از ابتدای شیوع کرونا، از تبدیل مرکز آموزش مجازی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی به یک مرکز معتبر آموزشی در وزارت بهداشت خبر داد.
بهداشت نیوز   ۱۳۹۹/۰۹/۰۳ - ۱۵:۵۴   + ۲ سایت دیگر  
متخصص ارولوژی دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی گفت: مبتلایان به نارسایی کلیوی، مجاری ادرار، فشارخون مزمن و دیابت ضمن رعایت پروتکل های بهداشتی در دوران پاندمی ها، تحت نظر پزشک باشند؛ چرا که تعویق درمان ممکن است عوارض جبران ناپذیری ایجاد کند.
سلامت نیوز   ۱۳۹۹/۰۹/۰۳ - ۱۵:۳۵   + ۲۲ سایت دیگر  
سلامت نیوز :فرمانده عملیات مقابله با کرونا در کلانشهر تهران، از اهدای 5000 بسته سلامتی ویژه اقشار محروم از محل مشارکت هموطنان در پویش نذر سلامتی و همچنین آغاز پویش بزرگ پاندمی امید خبر داد. ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۳ - ۱۵:۱۲   + ۲۰ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- متخصص ارولوژی دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی گفت: مبتلایان به نارسایی کلیوی، مجاری ادرار، فشارخون مزمن و دیابت ضمن رعایت پروتکل های بهداشتی در دوران پاندمی ها، تحت نظر پزشک باشند؛ چرا که تعویق درمان ممکن است عوارض جبران ناپذیری ایجاد کند.
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۳۹۹/۰۹/۰۳ - ۱۲:۴۳   + ۵ سایت دیگر  
اقتصاد ایران: معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی از تمدید اعتبار پروانه های موسسات پزشکی تا پایان سال جاری خبر داد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۳ - ۱۱:۱۱   + ۹ سایت دیگر  
معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی از تمدید اعتبار پروانه های موسسات پزشکی تا پایان سال جاری خبر داد.
برترین ها / میزان   ۱۳۹۹/۰۹/۰۳ - ۰۱:۱۴   + ۵۵ سایت دیگر  
ایسنا: یک محقق حوزه علوم اعصاب ضمن اشاره به عوارض بیماری کووید 19 بر سیستم عصبی و مغز مبتلایان بر اساس آخرین یافته های علمی و تحقیقاتی؛ به تشریح میزان اثرگذاری کرونا بر مغز و سیستم عصبی مبتلایان، ارتباط کرونا با بروز بیماری های عصبی، درصد ماندگاری عوارض مغزی کرونا ...
روزانه نیوز   ۱۳۹۹/۰۹/۰۳ - ۱۰:۲۵   + ۱ سایت دیگر  
در دوران پاندمی عارضه کاهش حس بویایی و چشایی به صورت ناگهانی، بدون هیچ زمینه و عارضه قبلی و بدون کیپ شدن بینی بروز کند، یک نشانه اختصاصی فوق العاده برای تشخیص کووید 19 است. ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۳ - ۰۹:۳۰    
ایسنا/اصفهان استاد ایمونولوژی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با بیان اینکه بهترین راه برای مقابله با ویروس کرونا این است که خود را در معرض این ویروس قرار ندهیم، گفت: مهم ترین راه برای بهبود کارکرد کل بدن و ازجمله سیستم ایمنی نیز تغذیه مناسب و حفظ آرامش روانی است.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۳ - ۰۸:۴۴    
سومین شماره نشریه چای نبات ماهنامه دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی منتشر شد.
جام جم   ۱۳۹۹/۰۹/۰۲ - ۱۷:۵۰   + ۳۹ سایت دیگر  
متخصص تغذیه و عضو هیات علمی گروه تغذیه بالینی رژیم درمانی دانشکده تغذیه دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی ضمن اشاره به علل بروز دیابت نوع یک و دو، در عین حال چند توصیه تغذیه ای برای مبتلایان دیابت در دوران کرونا را مطرح کرد.
اقتصاد ایران: معاون هماهنگ کننده ستاد مقابله با بیماری کرونا در تهران با بیان اینکه در یک ماه اخیر 18 درصد بستری بیماران کرونایی در استان تهران مربوط به بیمارستان های تحت مالکیت دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی است ...
بهداشت نیوز   ۱۳۹۹/۰۹/۰۲ - ۱۷:۳۳    
متخصص تغذیه و عضو هیات علمی گروه تغذیه بالینی رژیم درمانی دانشکده تغذیه دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی ضمن اشاره به علل بروز دیابت نوع یک و دو، در عین حال چند توصیه تغذیه ای برای مبتلایان دیابت در دوران کرونا را مطرح کرد.