شنبه ۰۲ مردادساعت ۱۸:۲۴Jul 2021 24
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی»

خبر آنلاین   ۱۴۰۰/۰۵/۰۱ - ۰۹:۴۶   + ۱۱ سایت دیگر  
مهر نوشت: رئیس گروه تغذیه دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با اشاره به اهمیت تغذیه در تقویت سیستم ایمنی بدن، در خصوص تغذیه مناسب قبل و بعد از واکسیناسیون کووید 19 توصیه هایی ارائه داد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۴/۳۰ - ۱۰:۲۲    
تهران - ایرنا - مدیر گروه کاردرمانی دانشکده توانبخشی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با اشاره به نقش هنردرمانی در درمان مبتلایان به ناتوانی ذهنی گفت: هنردرمانی به طور گسترده برای درمان عقب ماندگی ذهنی، اختلالات یادگیری، افت تحصیلی، اضطراب، افسردگی و وسواس اجباری استفاده می شود.
اقتصاد آنلاین / ایرنا   ۱۴۰۰/۰۴/۳۰ - ۱۷:۴۵   + ۱۷ سایت دیگر  
رییس گروه بیماری های غیرواگیر معاونت امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی با اشاره به اهمیت غربالگری نوزادان تاکید کرد: سه تا پنج روز اول پس از تولد، روزهایی طلایی برای شناسایی بیماری های متابولیک و پیشگیری از بروز عقب ماندگی ذهنی در نوزادان است.
اقتصاد آنلاین / صدای بورس   ۱۴۰۰/۰۴/۲۹ - ۰۹:۴۹   + ۲۸ سایت دیگر  
عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، با اشاره به تعدد روش های لاغری و تنوع برنامه های غذایی به منظور کاهش وزن، راهکارهایی برای جلوگیری از فشار گرسنگی ارائه داد.
روزنامه مردم سالاری   ۱۴۰۰/۰۴/۲۹ - ۰۸:۵۳   + ۲۳ سایت دیگر  
استاد تمام ویروس شناسی دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی گفت: خیز پنجم کرونا به دلیل چرخش واریانت دلتا بسیار سهمگین تر از پیک های قبلی است.
افق نیوز   ۱۴۰۰/۰۴/۲۹ - ۰۸:۰۳    
استاد تمام ویروس شناسی دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی با اشاره به این که خیز پنجم کرونا به دلیل چرخش واریانت دلتا بسیار سهمگین تر از پیک های قبلی است، گفت: سیاستگزاران باید سکون جمعیت و قرنطینه سازی شهرها را به صورت بسیار جدی برقرار کنند و فقط به اعمال جریمه بسنده نکند تا گردش ویروس کمتر شود.
نصیر نیوز   ۱۴۰۰/۰۴/۲۸ - ۱۹:۵۶   + ۲ سایت دیگر  
دکتر علیرضا زالی امروز دوشنبه تصریح کرد: امروز بیماران کرونایی رکورد 16 ماهه را شکستند به طوریکه از آغاز کرونا تا کنون چنین موردی وجود نداشت. این موضوع در جلسه ستاد کرونا بررسی و مقرر شد هماهنگی برای نظارت بر محدودیت های اعمال شده در استان تهران انجام شود ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۴/۲۸ - ۱۳:۴۵   + ۳۶ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- رییس مرکز تحقیقات ویروس شناسی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی گفت: خیز پنجم کرونا به دلیل چرخش واریانت دلتا بسیار سهمگین تر از پیک های قبلی است و عوارضی و خسارت های جبران ناپذیری که بدنبال ابتلا به کرونا ایجاد می شود، متوجه مردم است.
اقتصاد آنلاین / ایرنا   ۱۴۰۰/۰۴/۲۸ - ۱۴:۰۸   + ۷ سایت دیگر  
استاد تمام ویروس شناسی دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی با تاکید بر این که سویه دلتا تاثیری براحتمال تست منفی کاذب کرونا ندارد، گفت: تغییراتی که در سویه دلتای کووید 19 ایجاد شده به هیچ عنوان نتیجه تست های ملکولی پی سی آر (pcr) را تحت تاثیر قرار نمی دهد.
شفقنا   ۱۴۰۰/۰۴/۲۸ - ۱۲:۵۶   + ۲ سایت دیگر  
شفقنا زندگی- دکتر شهنار آرمین، فوق تخصص عفونی اطفال و استاد دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی و پزشک مسئول کنترل عفونت بیمارستان امام خمینی درباره علایم ویروس کرونا دلتا در کودکان اظهار داشت ...
روزنامه سپید   ۱۴۰۰/۰۴/۲۸ - ۰۵:۲۴   + ۱ سایت دیگر  
چرخش ویروس در کشور مساوی است با واریانت های جدید یاسر مختاری ویروس دلتا در حال حاضر به عنوان یک نگرانی جهانی مطرح است چنانکه دبیرکل سازمان جهانی بهداشت آن را عامل فاجعه آفرینی در بسیاری از کشورهای جهان می داند ...
رادیو گفت و گو   ۱۴۰۰/۰۴/۲۶ - ۱۳:۴۹   + ۱ سایت دیگر  
دریافت فایل علیرضا ناجی، رئیس مرکز تحقیقات ویروس شناسی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در پاسخ به چرایی مدیریت ضعیف در برابر کرونای دلتا به "صبح وگفتگو" گفت: اشکال کار در سیاست های کنترلی و نبود نگاه علمی به انتقال کووید است. ...
اقتصاد آنلاین / ایرنا   ۱۴۰۰/۰۴/۲۹ - ۰۲:۲۰   + ۳۱ سایت دیگر  
مواد غذایی آبدار مانند میوه ها، سبزی ها، انواع سوپ علاوه برکمک به تامین آب بدن، سیستم ایمنی بدن را نیز تقویت می کنند. به ویژه در صورت بروز تب بعد از واکسیناسیون، باید مایعات و غذا های آبدار به میزان فراوان نوشیده و میل شود.
بخش مراقبت ویژه ICU و دستگاه تصویربرداری MRI بیمارستان طالقانی با حضور دکتر جان بابایی، معاون درمان وزارت بهداشت و دکتر زالی، رییس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی افتتاح شد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۴/۲۳ - ۱۵:۰۲   + ۱۱ سایت دیگر  
تهران-ایرنا- عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی گفت: تجربه تلخ از بارداری و زایمان قبلی مادران بر عدم فرزندآوری مجدد آنها اثرگذار است و وظیفه ماماها است که با راهکارهای خوشایند مانع از ایجاد تجربیات تلخ مادران و در نتیجه افزایش رشد جمعیت با فرزندآوری شوند.
همشهری   ۱۴۰۰/۰۴/۲۳ - ۱۳:۴۸   + ۸ سایت دیگر  
رئیس مرکز تحقیقات و آزمایشگاه ویروس شناسی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی گفت: قبلا هدف از تزریق واکسن کرونا این بود که از ابتلا به بیماری جلوگیری کنیم، اما الان هدف این است که از بیماری شدید و مرگ و میر جلوگیری شود.
روزنامه بازار کار   ۱۴۰۰/۰۴/۲۳ - ۱۱:۵۳   + ۶ سایت دیگر  
دبیر شورای عالی برنامه ریزی علوم پزشکی وزارت بهداشت گفت: رتبه بندی جدید دانشگاه های علوم پزشکی با همکاری سه حوزه آموزش، تحقیقات و فناوری و فرهنگی و دانشجویی در حال انجام است. ...
سازمان نظام پزشکی   ۱۴۰۰/۰۴/۲۲ - ۱۸:۱۸   + ۲ سایت دیگر  
واکسیناسیون 5000 نفر از پرسنل مطب ها و مراکز درمانی بخش خصوصی از شنبه 26 تیرماه طی یک هفته در یکی از مراکز واکسیناسیون دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی انجام خواهد شد
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۴/۲۲ - ۱۵:۳۵   + ۲ سایت دیگر  
رییس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی از بررسی اثرگذاری های دارو های التهابی برای بیماری های التهابی روده IBD و تأثیر آن در درمان کرونا خبر داد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۴/۲۲ - ۱۲:۳۲   + ۱۰ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی نشانه های افسردگی بعد از زایمان را در برخی موارد خطرناک و نیازمند درمان جدی دانست و گفت: اگر نشانه های افسردگی بعد از زایمان ادامه یابد یا شدیدتر شود، نیاز به مداخلات جدی تر دارد.
پیک نکا   ۱۴۰۰/۰۴/۲۲ - ۰۸:۴۹   + ۷ سایت دیگر  
عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در کلاب هاوس گفت: جامعه پزشکی فکر می کنند که سازمان نظام پزشکی صنف است، در حالی که سازمان نظام پزشکی تنظیم کننده مقررات بین جامعه و حاکمیت است و باید به منافع صنف و جامعه فکر کند.
شبکه خبر   ۱۴۰۰/۰۴/۲۱ - ۱۶:۱۶   + ۱ سایت دیگر  
نخستین جشنواره انضباط مالی و اقتصاد مقاومتی در 5 محور مالی، بودجه، سرمایه انسانی، خیرین سلامت و پشتیبانی در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تهران برگزار شد.
حامیان ولایت   ۱۴۰۰/۰۴/۲۱ - ۱۵:۱۲   + ۱ سایت دیگر  
عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی بیان کرد: همچنین چنانچه بر خلاف انواع قبلی ویروس های کودکان و نوجوانان بیشتر گرفتار شده باشند و به علاوه اگر ریه به سرعت درگیر شود در آن صورت هم به احتمال زیاد ابتلا به ویروس دلتا رخ داده است.
سلامت نیوز   ۱۴۰۰/۰۴/۲۱ - ۱۴:۵۸   + ۱ سایت دیگر  
سلامت نیوز : زالی گفت: در سال های اخیر دچار مشکلات مالی در کشور بوده ایم و بهره نظام سلامت کشور از بودجه عمومی بسیار اندک است. به گزارش سلامت نیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان ...
شفقنا   ۱۴۰۰/۰۴/۲۱ - ۱۳:۱۵   + ۲۴ سایت دیگر  
شفقنا زندگی- عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی بیان کرد: همچنین چنانچه بر خلاف انواع قبلی ویروس های کودکان و نوجوانان بیشتر گرفتار شده باشند و به علاوه اگر ریه به سرعت درگیر شود در آن صورت هم به احتمال زیاد ابتلا به ویروس دلتا رخ داده است. ...
پارسینه   ۱۴۰۰/۰۴/۲۱ - ۱۳:۰۲   + ۳۱ سایت دیگر  
دکتر علیرضا زالی فرمانده عملیات مقابله با کرونا در تهران در حاشیه نخستین جشنواره انضباط مالی و اقتصاد مقاومتی در نظام سلامت که در محل دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی برگزار شد، در جمع خبرنگاران، درباره واکسیناسیون افرا 68 سال به بالا ...
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۴/۲۱ - ۱۲:۴۴   + ۳ سایت دیگر  
رییس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با تاکید بر مبحث شفافیت اقتصادی و همچنین فسادستیزی در عرصه های مختلف اقتصادی و ازجمله حوزه سلامت، بر لزوم استفاده از ظرفیت شرکتهای دانش بنیان برای برون رفت از شرایط موجود تاکید کرد.
55آنلاین   ۱۴۰۰/۰۴/۲۱ - ۱۲:۱۸   + ۴ سایت دیگر  
دکتر مسعود مردانی فوق تخصص بیماری های عفونی و استاد دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در روزنامه ایران نوشت:متأسفانه طبق آمار وزارت بهداشت دلتای هندی 25 استان کشور را فرا گرفته است و این نشاندهنده پیک پنجم موج اول کرونا است.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۴/۲۱ - ۱۲:۰۹   + ۲ سایت دیگر  
آمار دانشجویان انتقالی خارج از کشور دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در 12 رشته علوم پزشکی اعلام شد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۴/۲۱ - ۱۱:۵۸   + ۷ سایت دیگر  
رئیس دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با بیان اینکه سازمان نظام پزشکی با اختیاراتی که دارد آن طور که شایسته است نتوانسته خدماتش را انجام دهد،گفت:انسجام و وحدت در بین حِرف پزشکی آنگونه که باید اتفاق نیفتاده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۴/۲۱ - ۱۱:۴۸    
رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی گفت: ما در دوران کرونا شاهد تبلور نقش شرکت های دانش بنیان در تأمین نیاز های جامعه بودیم.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۴/۲۱ - ۱۱:۴۷   + ۸ سایت دیگر  
رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی ، خواستار توجه بیشتر دولت به حوزه سلامت شد و گفت: دولت ها باید مداخلات بیشتری در حوزه سلامت داشته باشند.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۴/۲۱ - ۱۱:۳۷    
تهران - ایرنا - رییس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی حمایت همه جانبه از شرکت های دانش بنیان را ضروری دانست و گفت: دانش بنیان ها، نهادی بسیار موثر در شکل گیری اقتصاد خِرد محور در کشور هستند.
رویداد 24   ۱۴۰۰/۰۴/۲۱ - ۰۹:۰۶   + ۷ سایت دیگر  
دکتر مسعود مردانی فوق تخصص بیماری های عفونی و استاد دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در روزنامه ایران نوشت:متأسفانه طبق آمار وزارت بهداشت دلتای هندی 25 استان کشور را فرا گرفته است و این نشاندهنده پیک پنجم موج اول کرونا است.
شفا آنلاین   ۱۴۰۰/۰۴/۲۱ - ۰۸:۳۲    
دکتر علی دباغ استاد دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی و معاون آموزشی نظام پزشکی تهران،کاندیدای هشتمین دوره انتخابات سازمان نظام پزشکی تهران شد.
خبر آنلاین   ۱۴۰۰/۰۴/۲۱ - ۰۸:۰۱   + ۱۴ سایت دیگر  
دکتر مسعود مردانی فوق تخصص بیماری های عفونی و استاد دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در روزنامه ایران نوشت:متأسفانه طبق آمار وزارت بهداشت دلتای هندی 25 استان کشور را فرا گرفته است و این نشاندهنده پیک پنجم موج اول کرونا است.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۴/۲۰ - ۱۴:۲۸   + ۷ سایت دیگر  
تهران _ایرنا_ اتاق عمل های جدید و بخش سی تی اسکن بیمارستان مهدیه با حضور دکتر جان بابایی معاون درمان وزارت بهداشت و دکتر زالی رییس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی افتتاح شد و به بهره برداری رسید.
استانداری تهران   ۱۴۰۰/۰۴/۲۰ - ۱۲:۵۹   + ۱ سایت دیگر  
برنامه بازدید رییس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی و فرمانده ستاد مقابله با کرونا استان از مراحل تجهیز بیمارستان شهدای پاکدشت با همراهی فرماندار برگزار شد.
سازمان نظام پزشکی   ۱۴۰۰/۰۴/۲۰ - ۱۲:۵۴   + ۳ سایت دیگر  
برای پاسخ به پرسش های متعدد در زمینه ساخت واکسن ایرانی، کرونای هندی و وضعیت امروز کشور در مبارزه با کرونا، سراغ دکتر حسن رودگری، متخصص ژنتیک دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی و مدیر پژوهش سازمان نظام پزشکی کشور رفتیم ...
پایگاه خبری نما   ۱۴۰۰/۰۴/۲۰ - ۱۱:۴۸   + ۲۰ سایت دیگر  
به گزارش نما، عاطفه عابدینی با بیان اینکه به نظر می رسد ویروس موج پنجم از نوع دلتا باشد، افزود: ویروس دلتا هم تکثیرش بسیار زیاد است، هم بسیار مسری تر از ویروس های قبلی است. ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۴/۱۹ - ۱۷:۰۴   + ۵ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تهران اعلام کرد: فشارخون نه تنها باعث مرگ سالانه 100 هزار نفر در کشور می شود بلکه آسیب های زیادی مانند سکته های قلبی، مغزی و معلولیت را برای بیماران به همراه دارد.
پرتال دانشگاهی   ۱۴۰۰/۰۴/۱۹ - ۱۰:۵۶   + ۱ سایت دیگر  
اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشگاه 19 تیر 1400 - 10 July 2021 دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی و دانشگاه علامه طباطبایی به صورت مشترک اولین دوره پودمانی ارتباطات سلامت را برگزار می کنند. ...
شفا آنلاین   ۱۴۰۰/۰۴/۱۸ - ۱۲:۱۸   + ۹ سایت دیگر  
استاد دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی اظهار کرد:تغییراتی که گرما در روند زندگی ما ایجاد می کند روی نحوه تغذیه هم اثر می گذارد.
رییس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی استان تهران گفت: در حال حاضر تعداد بیماران بستری در بیمارستان های استان تهران بالغ بر 5600 نفر هستند که از این تعداد نزدیک به 2 هزار نفر در بخش مراقبت های ویژه بستری هستند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۴/۱۷ - ۱۶:۳۵   + ۱ سایت دیگر  
گروه استان ها - رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی گفت: دو طرح مهم درمانی شامل آی سی یو با 12 تخت و یک کلینیک تخصصی و فوق تخصصی با اعتبار 25 میلیارد تومان به بهره برداری رسید.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۴/۱۷ - ۱۲:۱۶   + ۶ سایت دیگر  
گروه استان ها - رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی استان تهران گفت: مناطق شرق و جنوب شرق استان تهران در برخورداری از زیرساخت های درمانی مغفول ماندند هستند و حتی امکانات موجود در این شهرستان ها با برخی استان های محروم کشور برابری نمی کند.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۴/۱۷ - ۱۱:۳۱   + ۱ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی گفت: استان تهران در امکانات زیرساختی درمان با مشکل مواجه است، اما در سایه تلاش های دولت، بخشی از مشکلات برطرف شده است.
رادیو گفت و گو   ۱۴۰۰/۰۴/۱۶ - ۱۴:۳۴   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی رادیو گفت و گو، دکتر حمید سوری، اپیدمیولوژیست و رئیس مرکز تحقیقات ارتقا ایمنی و پیشگیری از مصدومیت های دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی و رئیس کمیته اپیدمیولوژی و کار گروه واکنش سریع کووید 19 با برنامه گفتگوی علمی در مورد بایدها و نبایدهای بازگشایی مدارس و دانشگاه ها در سال ...
اقتصاد آنلاین / ایسنا   ۱۴۰۰/۰۴/۱۶ - ۱۳:۰۱   + ۷ سایت دیگر  
تعدادی از داوطلبان آزمون ارتقاء و گواهینامه دستیاری پرشکی با ارسال نامه ای به استاندار تهران و رییس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی که مسئولیت فرماندهی ستاد ملی مقابله با کرونا در استان تهران را بر عهده دارد ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۴/۱۵ - ۲۰:۱۹    
تهران - ایرنا - رییس دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی در نشست خبری نخستین جشنواره انضباط مالی و اقتصاد مقاومتی، گفت: در حال حاضر سهم مردم از خزانه در حوزه سلامت و رفاه اجتماعی بسیار اندک است.