یکشنبه ۱۴ آذرساعت ۰۵:۲۸Dec 2021 5
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی»

ناطقان   ۹ ساعت پیش   + ۵ سایت دیگر  
عضو هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی گفت: تغییرات متعددی در ژنوم سویه جدید ویروس کرونا به نام "اومیکرون" ایجاد شده که این تغییرات موجب انتشار راحت تر و با سرعت بیشتر نسبت به سایر سویه های ویروس کووید 19 (حتی سویه دلتا) شده است.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۹/۱۳ - ۱۶:۴۸   + ۱۰ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - رییس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی اتخاذ تمهیدات لازم برای تزریق دز سوم واکسن کرونا و بهره گیری از ظرفیت رسانه ها و اقناع عمومی برای توجه مردم به اهمیت تزریق دز یادآور را ضروری دانست.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۹/۱۳ - ۱۶:۱۳   + ۱ سایت دیگر  
تهران- ایرنا - رییس گروه آموزش و ارتقای سلامت دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی از خدمت رسانی هشت هزار داوطلب سلامت این دانشگاه به 80 هزار خانوار در مناطق مختلف تحت پوشش این دانشگاه خبر داد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۹/۱۳ - ۱۴:۳۵    
رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی بر ضرورت توجه به بیانیه گام دوم انقلاب در تدوین برنامه راهبردی دانشگاه تاکید کرد.
سلام نو   ۱۴۰۰/۰۹/۱۳ - ۱۴:۲۳   + ۹ سایت دیگر  
برای آشنایی بیشتر با این نوع واریانت، مختصات و مشخصات آن، علائم بیماری و تفاوت آن با واریانت های گذشته، خطرناک بودن، راهکارهای پیشگیری از ابتلا و برخی سوالات دیگر با پروفسور سید علیرضا ناجی استاد ویروس شناسی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تهران گفت وگو می کنیم.
ایلنا   ۱۴۰۰/۰۹/۱۳ - ۱۱:۵۷   + ۱ سایت دیگر  
دبیر انجمن تغذیه ایران و عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی گفت: دهک های پایین که به لحاظ اقتصادی مشکلات خاص خودشان را دارند، در خطر مواجهه با ناامنی غذایی هستند.
روزنامه ابتکار   ۱۴۰۰/۰۹/۱۳ - ۱۱:۲۷   + ۳ سایت دیگر  
رئیس مرکز تحقیقات ویروس شناسی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با بیان اینکه وقتی که اُمیکرون را در چهارگوشه جهان می بینیم، به این معناست که این ویروس گسترش دارد، گفت: باید توجه کرد که این آمارها واقعی نیستند و شناسایی موارد به نظارت، پایش ژنتیکی کشورها و .. ...
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۹/۱۳ - ۰۴:۴۱   + ۵۲ سایت دیگر  
رییس مرکز تحقیقات ویروس شناسی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تاکید کرد: در شرایطی که واریانت نگران کننده جدیدی به نام اُمیکرون شناسایی شده، بازگشایی های همزمان مقداری خطرناک بوده و می تواند منجر به گسترش بیماری شود.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۰/۰۹/۱۳ - ۰۰:۱۲    
دنیای اقتصاد : درحالی که ویروس جدید کرونا درحال فتح کشورها یکی پس از دیگری است، ایران نیز در مورد ورود سویه جدید کرونا اومیکرون به کشور هشدار داده است ...
برترین ها / ایسنا   ۱۴۰۰/۰۹/۱۲ - ۰۷:۵۶   + ۴۴ سایت دیگر  
ایسنا: رییس مرکز تحقیقات ویروس شناسی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با بیان اینکه وقتی که اُمیکرون را در چهارگوشه جهان می بینیم، به این معناست که این ویروس گسترش دارد، گفت: باید توجه کرد که این آمارها واقعی نیستند و شناسایی موارد به نظارت، پایش ژنتیکی کشورها و .. ...
اقتصاد آنلاین / ایرنا   ۱۴۰۰/۰۹/۱۰ - ۱۳:۴۴   + ۱۳ سایت دیگر  
رییس بخش عفونی بیمارستان مسیح دانشوری، کاهش شناسایی موارد جدید مبتلا به ایدز را یکی از چالش های مهم در دوران پاندمی کرونا عنوان کرد و گفت: قطعا با واکسیناسیون عمومی و کاهش آمار مبتلایان به کرونا، برنامه مبارزه با ایدز با جدیت بیشتر دنبال خواهد شد.
ایمنا   ۱۴۰۰/۰۹/۱۰ - ۰۹:۴۶    
عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تهران گفت: از آنجایی که اومیکرون منجر به عفونت خفیف کرونایی می شود، برخی محققان امیدوار هستند این نوع کرونا پایانی بر تاخت و تازهای وحشیانه کرونا باشد و پایان همه گیری را سرعت ببخشد.
اقتصاد آنلاین / پانا   ۱۴۰۰/۰۹/۱۰ - ۰۸:۴۵   + ۳۲ سایت دیگر  
رییس اداره تغذیه بیمارستان مسیح دانشوری، مصرف برخی مواد غذایی را باعث تقویت سیستم ایمنی، تنفسی، گوارشی و قلبی و کاهش آسیب های ناشی از آلاینده ها در بدن عنوان کرد.
خلیج فارس   ۱۴۰۰/۰۹/۱۰ - ۰۹:۲۸   + ۷ سایت دیگر  
به گزارش خلیج فارس ، دکتر سوده غفوری فرد محقق مرکز تحقیقات سلامت مردان و بهداشت باروری دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در خصوص نحوه تشخیص بیماری اوتیسم گفت: اوتیسم؛ بیماری است که حیطه های مختلفی از علائم را دارد و معمولاً تشخیص آن در بچه ها با مشاهده اختلال در سه حیطه اتفاق می افتد ...
عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی گفت: سرطان ها یکی از مهم ترین علل به مخاطره انداختن سلامت زنان است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۹/۰۹ - ۱۷:۰۱   + ۲ سایت دیگر  
دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی از ممنوعیت فروش اینترنتی اقلام سلامت محور در سایت اسنپ فود، اسنپ دکتر، دیجی کالا و پلتفرم های دیگر خبر داد.
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۰/۰۹/۰۹ - ۰۹:۱۹   + ۴۶ سایت دیگر  
دکتر عباس شاهسونی با اشاره به اینکه وضعیت آلودگی هوا در شهر تهران بسیار ناسالم است، گفت: این شرایط به گونه ای است که سلامت آحاد مردم در خطر است و متاسفانه علی رغم اعلام شرایط اضطرار توسط دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی که نماینده وزارت بهداشت در شهر تهران است و علی رغم اعلام استانداری مبنی بر تشکیل ...
همشهری   ۱۴۰۰/۰۹/۰۹ - ۰۸:۵۳   + ۱۰ سایت دیگر  
فوق تخصص بیماری های عفونی و عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی گفت: ما امکانات لازم را برای تشخیص سویه امیکرون داریم اما نمی توانیم این تست را برای همه مردم استفاده کنیم و دلیلش این است که انجام این تست حدود 10 تا 15 میلیون هزینه دارد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۹/۰۹ - ۰۸:۴۹   + ۱۳ سایت دیگر  
استاد تمام ویروس شناسی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی گفت: تا زمانیکه توزیع واکسن در دنیا ناعادلانه باشد و کشور های آفریقایی و آمریکای جنوبی به طور کامل واکسینه نشوند، همچنان باید منتظر جهش های بیشتر کرونا باشیم.
اقتصاد آنلاین / ایرنا   ۱۴۰۰/۰۹/۰۹ - ۰۹:۵۷   + ۸ سایت دیگر  
رییس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، با بیان اینکه کیفیت خدمات درمانی در بیمارستان کودکان مفید در سطح کشور مثال زدنی است، بر ضرورت حمایت بیشتر از پرستاران بخش نوزدان تاکید کرد.
دولت   ۱۴۰۰/۰۹/۰۸ - ۱۳:۱۷   + ۸ سایت دیگر  
وزیر بهداشت در آیین دانشگاهی اولین سالگرد شهادت دانشمند هسته ای و دفاعی کشور، شهید فخری زاده که در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی برگزار شد، این دانشمند را نقطه درخشان تاریخ جمهوری اسلامی ایران خواند و بزرگترین سرمایه کشور را نخبگان دانست.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۹/۰۷ - ۲۳:۵۸    
آیین دانشگاهی اولین سالگرد شهادت دانشمند برجسته هسته ای و دفاعی کشور شهید محسن فخری زاده شامگاه یک شنبه 7 آذر 1400 در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با حضور بهرام عین اللهی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، حجت الاسلام آقاجان پور رئیس سازمان عقیدتی سیاسی وزارت دفاع ...
آقای خبر   ۱۴۰۰/۰۹/۰۷ - ۲۳:۰۹   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش خبرنگار گروه علم و آموزش ایرنا، آئین نخستین سالگرد شهادت محسن فخری زاده دانشمند هسته ای و دفاعی کشورمان، شامگاه امروز یکشنبه هفتم آذر ماه به شکل حضوری و مجازی در در تالار همایش های بین المللی امام خمینی (ره) دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی برگزار شد. ...
میزان   ۱۴۰۰/۰۹/۰۷ - ۲۱:۴۰    
خبرگزاری میزان - همزمان با سالگرد شهادت محسن فخری زاده مراسم آیین دانشگاهی شهادت این دانشمند هسته ای و دفاعی کشور با حضور علیرضا زالی رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، محمدمهدی طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی،بهرام عین اللهی وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی ...
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۰/۰۹/۰۷ - ۲۰:۰۲    
رییس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی گفت: پرواز از 6کشور منطقه آفریقای جنوبی کنترل می شود، ولی درحال حاضر نگرانی ما پرواز های غیرمستقیم از منطقه آفریقای جنوبی است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۹/۰۷ - ۱۷:۴۸   + ۲ سایت دیگر  
رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی گفت: پرواز از 6 کشور منطقه آفریقای جنوبی کنترل می شود، ولی درحال حاضر نگرانی ما پرواز های غیرمستقیم از منطقه آفریقای جنوبی است.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۹/۰۷ - ۱۵:۱۵   + ۱۱ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با تاکید بر اهمیت توجه والدین به نشانه های آزار جنسی در کودکان گفت: مراجعه به روانشناس با تجربه برای درمان کودکانی که مورد آزار قرار گرفته اند، ضروری است.
ندای پیشوا   ۱۴۰۰/۰۹/۰۷ - ۱۴:۲۷    
رییس دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی گفت: برای مقابله با سویه های جدید کرونا باید آمادگی داشته باشیم/ به گزارش خبرگزاری ندای پیشوا، علیرضا زالی رییس دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی تهران در جمع خبرنگاران اظهار ...
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۰/۰۹/۰۷ - ۱۲:۰۷   + ۱۱ سایت دیگر  
بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی طی نامه ای از وزیر بهداشت خواست تا منابع منسوخ شده آزمون تخصصی علمی پزشکی کشور هر چه سریعتر به روز شوند.
روزنامه شهروند   ۱۴۰۰/۰۹/۰۶ - ۲۳:۰۵   + ۱۰ سایت دیگر  
پیرحسین کولیوند، در دیدار با روسای دانشگاه های علوم پزشکی تهران، ایران و شهید بهشتی بر هم افزایی هلال احمر و مجموعه های پزشکی و دانشگاهی در راستای خدمت رسانی به مناطق کم برخوردار تاکید کرد. ...
اقتصاد آنلاین / ایرنا   ۱۴۰۰/۰۹/۰۶ - ۲۱:۲۳   + ۱۳ سایت دیگر  
رییس دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی با اشاره به وضعیت بیماری کرونا در کشور و تهران گفت: این شرایط کماکان شکننده است و با توجه به افزایش آمار در اروپا و سویه های جدید ویروس همواره باید برای مقابله با امواج بعدی بیماری آماده باشیم.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۹/۰۶ - ۱۰:۱۸   + ۹ سایت دیگر  
مراسم فخر ایران (بزرگداشت دانشگاهیِ شهید فخری زاده) به همت نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی و کانون های فرهنگی هنری این دانشگاه برگزار می شود.
ایمنا   ۱۴۰۰/۰۹/۰۶ - ۱۰:۱۳    
عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تهران در خصوص چرایی از دست دادن حس بویایی و چشایی در بیماران مبتلا به کرونا و درمان آن توضیحاتی ارائه داد.
موج   ۱۴۰۰/۰۹/۰۵ - ۰۹:۳۷   + ۹ سایت دیگر  
رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی گفت: امروز در ایران بسیج کماکان مقتدرانه تر از قبل در حال حرکت است.
اقتصاد آنلاین / رکنا   ۱۴۰۰/۰۹/۰۴ - ۰۹:۱۶   + ۳ سایت دیگر  
رییس کارگروه بهداشت قرارگاه عملیاتی ستاد کرونا گفت: خطر وقوع اپیدمی دوقلو آنفلوآنزا و کرونا در کشور وجود دارد.
مهرصبا   ۱۴۰۰/۰۹/۰۳ - ۱۶:۳۷   + ۴ سایت دیگر  
حمید سوری استاد اپیدمیولوژی دانشکده بهداشت و ایمنی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی و رئیس کارگروه بهداشت و پیشگیری قرارگاه عملیاتی ستاد ملی مقابله با کرونا در گفت وگو با باشگاه خبرنگاران جوان ...
روزنامه سپید   ۱۴۰۰/۰۹/۰۳ - ۰۹:۰۳    
آرزو دهقانی دانشجوی دکترای سلامت در بلایا و فوریت های دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی فدراسیون قربانیان حوادث ترافیکی از سال 1995، هر ساله 21 نوامبر را به یاد میلیون ها قربانی حوادث رانندگی گرامی می دارد ...
رکنا   ۱۴۰۰/۰۹/۰۳ - ۰۸:۳۳   + ۱ سایت دیگر  
رکنا: رئیس مرکز تحقیقات ویروس شناسی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با بیان این که واکسن نزده ها به مشکل تمام جهان تبدیل شده اند، گفت: تمام کشورها باید رویه ای واحد را درباره اقدامات غیردرمانی و اجبار یا قانع کردن مردم خود نسبت به واکسیناسیون کرونا پیگیری کنند ...
اقتصاد آنلاین / ایرنا   ۱۴۰۰/۰۹/۰۴ - ۲۳:۵۲   + ۴۴ سایت دیگر  
فوق تخصص خون و آنکولوژی دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی در توضیحی درباره سرطان خون، گفت: نمای کلی این بیماری ممکن است شبیه به سرماخوردگی و یا بیماری های عفونی باشد، به شکلی که دوره بیماری طولانی می شود و مبتلایان به درمان های معمول پاسخ نمی دهند.
آنا   ۱۴۰۰/۰۹/۰۲ - ۱۲:۵۵    
رئیس مرکز تحقیقات ویروس شناسی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی گفت: در حال حاضر شاهد شیوع ویروس کرونا دلتا و موج چهارم آن در برخی از کشورهای اروپایی هستیم که به علت امتناع از واکسیناسیون است.
اقتصاد آنلاین / رویداد 24   ۱۴۰۰/۰۸/۲۹ - ۱۴:۵۶   + ۲۴ سایت دیگر  
عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، بر رعایت سه اصل تعادل، تنوع و میانه روی در تمام رژیم های غذایی تاکید کرد و نقش صرف وعده های اصلی و میان وعده ها در فواصل زمانی مشخص را در کنترل اشتها و کاهش وزن بسیار موثر خواند.
شفقنا   ۱۴۰۰/۰۹/۰۲ - ۰۷:۳۰   + ۱ سایت دیگر  
شفقنا – روزنامه اطلاعات در مطلبی با عنوان مافیای دخانیات و صنایع دارویی به قلم دکتر محمدرضا مسجدی – استاد دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی این گونه آورده است: ...
روز نو   ۱۴۰۰/۰۹/۰۱ - ۱۰:۴۶   + ۹ سایت دیگر  
همچنین پاداش جمعی از بازنشستگان سال 99 بهداشت و درمان دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تهران، آذربایجان غربی، گیلان، کرمانشاه، فارس، مرکزی، اصفهان و لرستان پرداخت شد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۹/۰۱ - ۱۰:۳۴   + ۲ سایت دیگر  
گروه جهادی منتظران مصلح (عج) بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با برگزاری اردوی جهادی به نیازمندان خدمات رایگان دانداپزشکی ارائه کردند.
برترین ها   ۱۴۰۰/۰۹/۰۱ - ۰۸:۲۸   + ۶ سایت دیگر  
آفتاب یزد: طی اتفاقی عجیب رضا جلیلی خشنود، رئیس بیمارستان شهدای تجریش وابسته به دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، در نامه ای به ریاست سازمان عمران پردیس، ضمن تجلیل از خدمات خودش و دو نفر دیگر از پزشکان در دوران کرونا، از جمله حمیدرضا زالی ...
کرج رسا   ۱۴۰۰/۰۸/۳۰ - ۲۰:۴۹   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش کرج رسا به نقل از فرارو، رضا جلیلی خشنود، رئیس بیمارستان شهدای تجریش وابسته به دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، در نامه ای به ریاست سازمان عمران پردیس، ضمن تجلیل از خدمات خودش و دو نفر دیگر از پزشکان در دوران کرونا، از جمله حمیدرضا زالی ...
آفتاب نیوز   ۱۴۰۰/۰۸/۳۰ - ۱۹:۲۰   + ۵ سایت دیگر  
دانشجویان بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی برای خدمت به مردم و اقشار محروم بسیج شدند.