پنجشنبه ۱۰ مهرساعت ۰۲:۲۱Oct 2020 1

جدیدترین‌های «علوم انسانی»

شعار سال   ۶ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
چند روز پیش، خبر مربوط به معادل دانسته شدن سطح دو و سه حوزه با مدارک کارشناسی و کارشناسی ارشد رشته هایی مانند تاریخ و ادبیات و زبان فارسی برای استخدام در آموزش و پرورش، در میان متخصصان و انجمن های علمی این رشته های حوزه علوم انسانی جنجالی به پا کرد.
ایسکانیوز   ۱۰ ساعت پیش   + ۲ سایت دیگر  
500 سند تاریخی دوره قاجاریه از سوی عضو هیئت علمی دانشکده ادبیات و علوم انسانی به کتابخانه مرکزی دانشگاه تهران اهدا شد.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۷/۰۹ - ۱۴:۴۶   + ۵ سایت دیگر  
رئیس شورای تحول و ارتقاء علوم انسانی شورای عالی انقلاب فرهنگی بر ضرورت تسلط دانشجویان زبان های خارجه به زبان و ادبیات فارسی تاکید کرد.
جلسه 185 شورای تحول و ارتقاء علوم انسانی شورای عالی انقلاب فرهنگی به ریاست دکتر غلامعلی حداد عادل در محل دبیرخانه این شورا برگزار شد.
فرمانداری اردستان   ۱۳۹۹/۰۷/۰۹ - ۱۲:۰۳    
تجلیل فرماندار شهرستان به همراه برخی از مسئولان اردستان از محدثه اسدی رتبه 58 رشته علوم انسانی در روستای نیسیان آینده کشورمان به دست برترین های کنکور رقم خواهد خورد و باید قدر این گوهران ارزشمند و فهیم را دانست. ...
ایسکانیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۰۹ - ۰۹:۲۴    
مدیر دفتر رصد، اعتبار سنجی و گسترش رشته های معاونت علوم انسانی و هنر دانشگاه آزاد اسلامی گفت:دوره اعتبار سنجی دانشکده و گروه های آموزشی علوم انسانی و هنر دانشگاه آزاد اسلامی برای تمامی استان ها برگزار خواهد شد.
پانا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۹ - ۰۹:۲۳   + ۱ سایت دیگر  
بیرجند (پانا)- رتبه یک منطقه دو در کنکور سراسری رشته انسانی معتقد است کتاب های درسی برای مطالعه کافی نیست و باید از سایر منابع به خصوص منابع تستی استفاده کرد. ...
همشهری   ۱۳۹۹/۰۷/۰۹ - ۰۰:۰۱    
دانش آموزان منطقه17 موفق شدند 27رتبه زیر1000 کنکور سراسری را کسب کنند. مهدی نیکبخت رئیس اداره آموزش و پرورش منطقه17 با اعلام این خبر گفت: دانش آموزان مقطع دبیرستان دوره دوم منطقه توانستند 6رتبه برتر در رشته علوم تجربی، 7رتبه در رشته ریاضی و فیزیک ...
ایکنا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۸ - ۱۸:۴۰    
بنیامین کرمی، حافظ کل قرآن کریم مؤسسه اباالفضل العباس(ع)، موفق به کسب رتبه 64 رشته علوم انسانی در آزمون سراسری سال 99 شد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۷/۰۸ - ۱۲:۲۱   + ۳ سایت دیگر  
فیلم کلاس جامعه شناسی 3 پایه دوازدهم رشته ادبیات و علوم انسانی که توسط شبکه چهار تولید شده، در سایت باشگاه خبرنگاران جوان منتشر شده است.
آنا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۸ - ۱۲:۲۰    
مراسم معارفه سرپرست مرکز مطالعات، برنامه ریزی و تعالی علوم انسانی و هنر دانشگاه آزاد اسلامی و معارفه سرپرست اداره کل آموزش معاونت علوم انسانی و هنر دانشگاه با حضور حجت الاسلام خسروپناه برگزار شد.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۷/۰۸ - ۱۲:۰۱   + ۴ سایت دیگر  
درسگفتار پرسش های مهم در فلسفه دین با تدریس سید امیر اکرمی، عضو هیات علمی پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی به زبان انگلیسی و به صورت آنلاین برگزار می شود.
ایبنا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۸ - ۱۱:۵۰    
محمد مرادی ، شاعر، پژوهشگر ادبی و عضو هیئت علمی دانشکده ادبیات و علوم انسانی دانشگاه شیراز با بیان اینکه آنقدر که ادبیات داستانی رشد کرده، شعر دفاع مقدس رشد نداشته است ، گفت: از نظر تنوع و تعداد آثار شاخص، به نظر می رسد در دهه رکود شعر دفاع مقدس به سر می بریم.
روزنامه وارش   ۱۳۹۹/۰۷/۰۸ - ۱۱:۰۲    
دکتر خصالی با تاکید بر این که رشد، پیشرفت و وضع مطلوب در دانشگاه مازندران به عنوان دانشگاه مادر استان، میسر نمی گردد مگر با شناخت وضع موجود، برنامه ریزی و اتخاذ استراتژی های لازم، راهبرد اصلی این معاونت را حمایت از پژوهش های پایه ای ...
حوزه   ۱۳۹۹/۰۷/۰۸ - ۰۹:۲۷    
حوزه/ سال هاست مسئله ضرورت تحول در علوم انسانی از جانب عالمان و اندیشمندان اسلامی طرح شده است که در این میان مقام معظم رهبری بیش از دیگران ضرورت ورود حوزه های علمیه و دانشگاه ها به عرصه تولید علم و به خصوص تولید نرم افزارهای اداره جامعه اسلامی را مطرح کرده اند.
پانا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۸ - ۰۹:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
تهران (پانا) - چهارمین پیش نشست از اولین کنفرانس مجازی بین المللی نقش معرفت دینی در علوم انسانی؛ از گفتگو تا تأسیس علوم دینی با همکاری سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی تحت عنوان مناسبات علم دینی و برنامه درسی آموزش و پرورش برگزار می شود. ...
نشست مجازی نگاهی به ترجمه آثار ادبیات دفاع مقدس به زبان ترکی استانبولی از سوی وابستگی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در استانبول و با همکاری مرکز ساماندهی ترجمه و نشر معارف اسلامی و علوم انسانی برگزار شد. ...
وزارت آموزش و پرورش   ۱۳۹۹/۰۷/۰۸ - ۰۸:۲۱   + ۳ سایت دیگر  
معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش استان کرمان از برگزاری دوره های مجازی آموزش دروس علوم انسانی خبر داد. به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان کرمان ...
پانا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۸ - ۰۷:۴۱    
تهران (پانا) - نازنین حمیدی، دارنده رتبه 104 کنکور علوم انسانی از احساس خود هنگام شنیدن خبر قبول شدنش و اینکه در طول درس خواندن برای کنکور چه کارهایی انجام داده است، گفت. ...
دین آنلاین   ۱۳۹۹/۰۷/۰۸ - ۰۰:۵۶    
عبدالغنی عماد استاد دانشگاه و پژوهشگر لبنانی در پژوهشی به چگونگی مواجهه اسلام گرایان با علوم اجتماعی و علوم انسانی پرداخته است. به عقیده وی، سه مواجهه با علوم اجتماعی و انسانی از سوی اسلام گرایان قابل مشاهده است.
راهبردنامه   ۱۳۹۹/۰۷/۰۷ - ۱۸:۲۲   + ۱ سایت دیگر  
در کشور ما بخش عمده ای از انتظارات و مسئولیت های سنگین عرصه سلامت بر دوش متخصصان رشته های گروه علوم پزشکی قرار دارد. رشته هایی که طبعاً اهتمام عمده آنها معطوف به دور ماندن بدن انسان از گزند بیماری ها است. حال آنکه این بدن فقط بخشی از وجود انسان، و به تبعِ آن جوامع بشری را شکل می دهد. [...]
ایکنا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۷ - ۱۴:۴۰    
عضو هیئت علمی پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی ضمن تبیین اصول تحلیل نهضت عاشورا در نسبت با مطالعات روشی - تمدنی، بر این مدعاست که دوگانه حماسه حسینی و حسین وارث آدم و حتی کارهای دیگری که درباره عاشورا انجام شده است، از نداشتن نگاه های روشی و تمدنی به عاشورا و نهضت امام حسین(ع) رنج می برند.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۷ - ۱۲:۵۷   + ۳ سایت دیگر  
ایسنا/ایلام رئیس دانشکده ادبیات و علوم انسانی دانشگاه ایلام از گرفتن مجوز انتشار مجله علمی مطالعات عراق خبر داد و گفت: با همکاری انجمن ایرانی تاریخ اسلام در ماه های آینده، شماره اول این مجله منتشر خواهد شد.
شبکه اجتهاد   ۱۳۹۹/۰۷/۰۷ - ۱۲:۰۲   + ۳ سایت دیگر  
حجت الاسلام والمسلمین عبدالحسین خسروپناه (استاد حوزه علمیه، رئیس سابق مؤسسه پژوهشی حکمت و فلسفه و معاون علوم انسانی و هنر دانشگاه آزاد اسلامی) در یازدهمین نشست هم اندیشی فقه حکومتی به ارائه نظریه فقه نظام ولائی می پردازد.
روزنامه بانی فیلم   ۱۳۹۹/۰۷/۰۷ - ۱۱:۵۱   + ۱ سایت دیگر  
رئیس پژوهشکده مطالعات فرهنگی و ارتباطات پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی با بیان اینکه در زمان وقوع بحرانها همواره از عملکرد رسانه ها انتقاد می شود تصریح کرد: درمورد شیوع کووید 19 آنچه که اهمیت دارد مدیریت اطلاعات در زمان بحران سلامت است که می تواند خطر بحران را به حداقل برساند. ...
روزنامه بازار کار   ۱۳۹۹/۰۷/۰۷ - ۱۰:۵۲    
فرماندهی انتظامی گیلان از میان جوانان دیپلمه در مقطع افسری نیرو جذب می کند. به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از رشت، نیروی انتظامی گیلان اعلام کرد: برای تکمیل کادر افسری از بین جوانان با مدرک دیپلم ریاضی و فیزیک، علوم تجربی ...
منجیل خبر   ۱۳۹۹/۰۷/۰۷ - ۰۷:۴۴   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم ، نشست نخستین همایش ملّی هوش مصنوعی و علوم انسانی با شعار استفاده از فناوری اطلاعات و فضای مجازی با حضور بهروز مینایی دبیر علمی همایش و رئیس دانشکده کامپیوتر دانشگاه علم و صنعت و محمدرضا قاسمی دبیر اجرایی همایش در باشگاه خبرنگاران پویا (تسنیم) برگزار شد. ...
آنا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۶ - ۱۹:۴۶   + ۸ سایت دیگر  
معاون علوم انسانی و هنر دانشگاه آزاد اسلامی در واحد قم گفت: ارتباط سیستماتیک و نظام مند دانشگاه آزاد اسلامی قم با پژوهشگاه ها و مراکز آموزشی حوزه علمیه به تعالی علوم انسانی کمک می کند.
دیار میرزا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۶ - ۱۹:۰۶    
فرماندهی انتظامی گیلان از بین جوانان مؤمن، متعهد و علاقه مند به خدمت در ناجا برای تکمیل کادر افسری محصل در گروه های آزمایشی ریاضی و فیزیک، علوم تجربی، علوم انسانی و معارف اسلامی با مدرک تحصیلی دیپلم و پیش دانشگاهی، دانشجو می پذیرد.
آنا / خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۷/۰۶ - ۱۸:۱۵   + ۹ سایت دیگر  
معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم، در مراسم امضای تفاهم نامه استانی برگزاری هفته پژوهش و فناوری که با حضور رئیس مرکز مطالعات راهبردی و آموزشی وزارت کشور در محل این وزارتخانه برگزار شد، برگزاری هفته پژوهش را مهم ترین رویداد علمی و فنی کشور برشمرد.
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۰۷/۰۶ - ۱۳:۵۵    
قم - استان قم با برخورداری 21 شرکت حوزه صنایع فرهنگی و علوم انسانی توانست بعد از استان های تهران، اصفهان، خراسان رضوی و یزد به رتبه پنجم شرکت های دارای مجوز صنایع خلاق دست یابد.
ایسکانیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۰۶ - ۱۳:۴۱    
مسئول هیئت اندیشه ورز دانشگاه آزاد اسلامی استان لرستان از انتشار اولین شماره مجله موضوعی اقتصاد مقاومتی در سال تحصیلی جدید خبر داد.
آنا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۶ - ۱۳:۳۲    
آیین تکریم و معارفه رؤسای جدید و قدیم دانشگاه آزاد اسلامی استان قم با حضور معاون علوم انسانی و هنر دانشگاه آزاد اسلامی برگزار شد.
وزارت آموزش و پرورش   ۱۳۹۹/۰۷/۰۶ - ۱۲:۴۰    
به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی؛ عصر روز شنبه پنجم مهر ماه با حضور استاندار و مدیرکل آموزش و پرورش استان قزوین , نازنین زهرا افشار دانش آموز حائز رتبه ششم رشته علوم انسانی در کنکور سراسری سال 99 مورد تجلیل قرار گرفت. ...
پانا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۶ - ۱۱:۱۰   + ۱ سایت دیگر  
اصفهان ( پانا) - دانش آموز دبیرستان شهید مطهری خمینی شهر و رتبه 4 گروه علوم انسانی کنکور 99 معتقد است دانش آموز هدفمند باید از آموزش های آنلاین و غیرحضوری استفاده کند و بصورت خودمحور به مباحث موردنیاز برای کنکور برسد. ...
ایسکانیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۰۶ - ۰۹:۱۶   + ۲ سایت دیگر  
مدیرکل پژوهش و تحصیلات تکمیلی معاونت علوم انسانی و هنر دانشگاه آزاد اسلامی گفت: طی همکاری که با بنیاد حفظ و نشر آثار دفاع مقدس داشتیم، از فعالیت های پژوهشی دانشجویان در حوزه ادبیات دفاع مقدس، نگارش رمان و داستان کوتاه حمایت خواهد شد.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۷/۰۶ - ۰۹:۰۲   + ۲ سایت دیگر  
یک نظریه پرداز علوم انسانی اسلامی گفت: تا وقتی منبع شناخت را منحصر در حس و عقل بدانیم خروجی علوم انسانی موجود است، اما مرکز تولید علوم انسانی اسلامی قلب مد نظر قرآن است.
عصر ایران   ۱۳۹۹/۰۷/۰۶ - ۰۰:۲۸   + ۵ سایت دیگر  
در مقطع دکتری دانشگاه های آمریکا نیز، خود آمریکایی عمدتاً در رشته های علوم انسانی تحصیل می کنند و در مقابل، سهم بیشتری به دانشجویان مهاجر برای تحصیل در رشته های فنی و پزشکی می دهند.
همشهری   ۱۳۹۹/۰۷/۰۶ - ۰۰:۰۱    
دور از همه هیاهوهای چند سال پیش، حالا پشت یک میز ساده نشسته است؛ در اتاق کوچکی در دانشکده علوم انسانی دانشگاه تربیت مدرس. لابه لای حرف هایش بارها تأکید می کند که هرگز از آموزش وپرورش جدا نشده و نمی شود ...
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۷/۰۵ - ۲۱:۴۷   + ۳ سایت دیگر  
قزوین – استاندار قزوین از نازنین زهرا افشاری که در کنکور سراسری 99 رتبه 6 را در رشته علوم انسانی کسب کرده بود تجلیل کرد.
حوزه   ۱۳۹۹/۰۷/۰۵ - ۱۵:۰۷   + ۱ سایت دیگر  
حوزه/ همایش ظرفیت های علوم انسانی برای تحقق بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی ، با سخنرانی رئیس جامعةالمصطفی، به صورت برخط برگزار شد.
ایکنا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۵ - ۱۵:۰۷    
مراسم گرامیداشت چهلمین سالگرد دفاع مقدس، یکشنبه، 6 مهرماه، از ساعت 10 تا 12 در پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی برگزار می شود.
انصاف نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۰۵ - ۱۴:۴۱    
سید جواد میری ، جامعه شناس و عضو هیئت علمی پژوهشگاه علوم انسانی، در نامه ای به شورای عالی انقلاب فرهنگی و وزیر علوم به انتقاداتی از حذف پژوهشکده ی حکمت معاصر توسط پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی پرداخت که ادامه متن آن را می خوانید: با سلام و احترام ...
ایکنا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۵ - ۱۴:۳۷    
کارگاه آنلاین آشنایی با روش ها، رویکردها و مکاتب تفسیری با حضور فروغ پارسا، محسن قاسم پور، محمدعلی مهدوی راد و جعفر نکونام به همت پژوهشکده مطالعات قرآنی پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی برگزار می شود.
آنا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۵ - ۱۲:۳۴    
بازنگری سرفصل ها و رشته های علوم انسانی و هنر به ریاست معاون علوم انسانی و هنر دانشگاه آزاد اسلامی برگزار شد.
کرج رسا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۵ - ۱۰:۴۱    
به گزارش کرج رسا، فرماندهی انتظامی استان البرز در مقطع افسری دانشگاه علوم انتظامی امین، دانشجوی مرد با مدرک تحصیلی دیپلم نظری ( ریاضی، تجربی، علوم انسانی و معارف اسلامی) می پذیرد. شرط سنی حداقل 18 و حداکثر 25 سال، معدل حداقل 14 و قد حداقل 170 سانتی متر از جمله شروط است . ...
ایسکانیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۰۵ - ۰۹:۵۸   + ۱ سایت دیگر  
رئیس مرکز امور شاهد و ایثارگران دانشگاه آزاد اسلامی گفت: کتاب نظام موضوعات دفاع مقدس با همکاری معاونت علوم انسانی و بنیاد حفظ و نشر آثار دفاع مقدس را به زودی تدوین خواهیم کرد و در اختیار دانشجویان قرار خواهیم داد.
پرس شیعه   ۱۳۹۹/۰۷/۰۴ - ۱۱:۳۷   + ۴ سایت دیگر  
سخنرانان ششمین همایش بین المللی شمس و مولانا که هشتم الی دهم مهرماه به صورت مجازی برپا می شود، اعلام شد. به گزارش شیعه پرس، ششمین همایش بین المللی شمس و مولانا با مشارکت تولیت آرامگاه شمس تبریزی، پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی ...
ایکنا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۴ - ۰۰:۱۰    
مدیر مؤسسه آموزش عالی حوزوی امام رضا(ع) ضمن اشاره به اهمیت ایجاد ارتباط میان علوم انسانی و فقاهت، از برنامه ریزی این مؤسسه برای ایجاد چهل رشته تحصیلی در این زمینه خبر داد.
آنا / روزنامه بازار کار   ۱۳۹۹/۰۷/۰۲ - ۱۳:۳۴   + ۴ سایت دیگر  
رشته های زیر شاخه علوم انسانی در همه مقاطع تحصیلی اهمیت دارند، اما فقط برخی از آن ها دارای بازار کار هستند.