یکشنبه ۱۰ اسفندساعت ۰۰:۵۳Feb 2021 28
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «صنعت چرم»

دنیای اقتصاد   ۱۳۹۹/۱۲/۰۹ - ۰۰:۰۳   + ۱ سایت دیگر  
ندا علیزاده : برای توسعه صنعت چرم کشور و افزایش تولیدات با کیفیت و قابل رقابت در بازارهای خارجی باید علاوه بر رفع موانع موجود، زیرساخت های چرخه تامین مواد اولیه، تولید و توزیع محصول را تقویت کرد ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۱۲/۰۱ - ۰۹:۳۶   + ۱ سایت دیگر  
همدان را در قدیم به شهر "دباغ خانه " می شناختند یعنی جایی که صنعت چرم در آن حرف اول را میزد و محصولاتش حتا به ایتالیا صادر می شد.
پایگاه خبری گسترش   ۱۳۹۹/۱۱/۲۷ - ۱۵:۵۷   + ۱ سایت دیگر  
هفتمین نمایشگاه امپکس به عنوان تنها نمایشگاه مرتبط تخصصی با صنایع چرم ، کیف، کفش و صنایع وابسته صبح امروز در نمایشگاه بین المللی تهران و با حضور صادقی نیارکی معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت و قاسم نوده فراهانی رئیس اتاق اصناف تهران افتتاح شد. این نمایشگاه تا تاریخ 30 بهمن دایر خواهد بود.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان شرقی بر ایجاد رقابت پذیری در صنعت چرم و کفش استان تأکید کرد و گفت: تحقق این موضوع جز با وصل شدن این صنعت به حوزه های دانش و فناوری و سرمایه گذاری در زمینه تحقیق و توسعه امکان پذیر نیست.
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۱۱/۰۱ - ۱۷:۱۰    
همدان - گازرانی؛ رئیس اتحادیه کیف، کفش و چرم همدان از فعالیت خوشه چرم همدان خبر داد و گفت: میز صادرات صنعت چرم همدان افتتاح شده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۱۰/۲۳ - ۰۹:۰۹    
مردان نمکی و محله دباغلار سندی بر قدمت صنعت چرم زنجان است.
خبر آنلاین   ۱۳۹۹/۱۰/۱۰ - ۱۶:۵۰   + ۷ سایت دیگر  
رئیس سازمان بسیج سازندگی استان آذربایجان شرقی گفت: اگر فرهنگ و تفکر جهادی در جامعه رواج پیدا کند، بسیاری از مشکلات و موانع موجود بر طرف خواهد شد.
آنا   ۱۳۹۹/۱۰/۰۸ - ۰۹:۵۳    
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان آذربایجان شرقی با بیان اینکه چشم بسته وارد صنعت چرم و کفش نشده ایم، گفت: مجموعه اراده استان بر این تعلق گرفته که صنعت و دانشگاه به شکل عملیاتی وارد این صنعت شوند.
پارسینه   ۱۳۹۹/۱۰/۰۱ - ۰۹:۱۹   + ۱۲ سایت دیگر  
هر شترمرغ بالغ به روزانه 3 کیلوگرم خوراک احتیاج دارد، حجم غذای مورد نیاز برای چنین جمعیتی بسیار سخت است. می توان گفت 60 تا 70 درصد هزینه ی کل پرورش شترمرغ را شامل می شود. دانه و آذوقه غیر دولتی هم صرفه اقتصادی برای تولید کنندگان ندارد ...
پایگاه خبری قلم   ۱۳۹۹/۰۹/۱۲ - ۱۱:۱۶   + ۲ سایت دیگر  
قلم/ همدان- در وضعیتی که تحریم ها و شیوع ویروس کرونا بر بدنه صنایع دستی و تولید فشار وارد کرده است، گویی در استان همدان نیز گَرد فراموشی و بی توجهی بر صنعت چرم همدان ریخته شده و در سایه تحریم و کرونا رو به زوال است ...
پانا   ۱۳۹۹/۰۸/۲۵ - ۱۲:۳۹   + ۲ سایت دیگر  
تهران ( پانا) =– مقالات مرتبط با صنعت چرم و صنایع وابسته به آن در سمینار تخصصی صنعت کفش مورد بررسی و تحلیل قرارگرفت . از جمله این مقالات تحقیقات پزشکی در خصوص کفش، درآمدی بر صنعت چرم و صنایع مربوط به رعایت اصول ارگونومی در کفش های طبی ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۸/۲۵ - ۰۷:۳۱   + ۱ سایت دیگر  
کرج - ایرنا - کارشناسان صنعت چرم بر این باورند که با بهره گیری از ماشین آلات پیشرفته و توسعه فناوری در این صنعت، ضمن ایجاد اشتغال پایدار برای صدها نفر جویای کار در سطح کشور و البرز ، زمینه مناسبی برای تحول در صادرات و جهش تولید فراهم می شود.
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۰۸/۱۸ - ۱۰:۴۰    
تبریز- صنعت چرم و کفش در تبریز از دیرباز رونق داشته و از پیشینه ای غنی برخوردار است و از دهه چهل شمسی رونق چرم و کفش در این شهر و استان آذربایجان شرقی سیر صعودی داشت.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۸/۱۷ - ۰۷:۴۳   + ۱ سایت دیگر  
کرج - ایرنا - رییس انجمن تخصصی صنایع همگن نساجی، پوشاک و چرم البرز بیان داشت که این صنایع در کشور و البرز برای سرمایه گذاری و توسعه اشتغال از ظرفیت های فراوانی برخوردار هستند.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۸/۱۱ - ۱۱:۴۵   + ۱ سایت دیگر  
کرج - ایرنا - مدیر رسته چرم و کفش کشور، کم توجهی ها به آموزش و کمبود نیروی انسانی از مهمترین ضعف های صنعت چرم و کفش کشور نام برد و اظهار داشت : برای تقویت این صنعت باید همکاری های آموزشی و پژوهشی با مراکز دانشگاهی و فنی و حرفه ای بیشتر شود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۲۳:۲۹   + ۶ سایت دیگر  
یک کارشناس صنعت چرم گفت:استفاده از چرم شتر مرغ ایرانی در کارخانه های چرم سازی ارزش افزوده را افزایش می دهد.
تازه ترین ها   ۱۳۹۹/۰۷/۲۶ - ۱۴:۰۸   + ۳ سایت دیگر  
محمد لاهوتی در گفت وگو با خبرنگار اقتصادی تازه ترین ها در مورد وضعیت تولید و صادرات چرم و سالامبور گفت: عدم سرمایه گذاری خارجی یکی از مشکلات جدی این صنعت است، اما در کشورمان به دلایل مختلف ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۶ - ۱۴:۴۱   + ۴ سایت دیگر  
با وجود اینکه تولید سالامبور خطرهای زیست محیطی، مصرف آب 70 درصد، اشتغال بسیار پایین و ارزش افزوده خیلی پایین دارد و با تکمیل زنجیره ارزش سالامبور و تولید محصول چرمی بین 200 تا 400 درصد ارزش افزوده تولید می شد، در حال حاضر 95 درصد از این محصول به صورت خام صادر می شود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۷/۱۶ - ۱۳:۰۵    
صنعت چرم مدتی است با مشکلاتی دست و پنجه نرم می کند و نبود چرخه کامل از محصول خام تا محصول نهایی عمده ترین نقطه ضعف صنعت چرم است.
روزنامه بازار کار   ۱۳۹۹/۰۷/۱۶ - ۰۹:۱۵   + ۱ سایت دیگر  
دبیر انجمن صنایع چرم ایران گفت: در حال حاضر صنایع مرتبط با چرم در کشور با 30 درصد ظرفیت فعال هستند. به گزارش بازارکار به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، آقای جهانگیر مجیدی با حضور در برنامه گفتگوی ویژه خبری سه شنبه شب شبکه دو سیما با اشاره به اینکه بخش بزرگی از کارخانه ها به دلیل کرونا و بحران ...
شبستان   ۱۳۹۹/۰۷/۱۶ - ۰۸:۱۷    
لشکری درباره موانع پیش رو در صنعت چرم گفت: یکی از مشکلات در صادرات به اوراسیا موضوع تعرفه و انتقال پول از روسیه به ایران است.
شبستان   ۱۳۹۹/۰۷/۱۶ - ۰۸:۰۷   + ۱۰ سایت دیگر  
محرابی با اشاره به اینکه در صنعت چرم کشور که قدمت بیش از 100 سال دارد بسیاری از واحدها از ماشین آلات قدیمی استفاده می کنند، گفت: نیازمند به روز رسانی در جهت رقابت در بازار هستند
پایگاه خبری گسترش   ۱۳۹۹/۰۷/۱۶ - ۰۳:۴۲    
پتانسیل ارزآوری بالای کشور در صنعت چرم که قربانی خام فروشی و بی تدبیری می شود. منبع: آخرین خبر
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۷/۱۵ - ۲۳:۵۰   + ۶ سایت دیگر  
مشکلات صنعت چرم از صادرات سالامبور تا نوسازی کارخانه ها در برنامه گفت و گوی ویژه خبری امشب بررسی شد.
شبکه خبر   ۱۳۹۹/۰۷/۱۵ - ۱۶:۳۰    
صنعت چرم ایران با وجود برخورداری از ماده اولیه ممتاز، اشتغال آفرینی پایدار و ارز آوری بالا همچنان از بی توجهی ها رنج می برد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۳ - ۱۴:۴۳   + ۵ سایت دیگر  
یک فعال تعاونی حوزه چرم، توسعه صادرات غیرنفتی را یک اولویت اساسی در سال جهش تولید دانست و راه اندازی مراکز تجاری در کشورهای هدف با حمایت وزارت تعاون و ایجاد نمایشگاههای تخصصی صنعت چرم و کفش را خواستار شد.
عصر همدان   ۱۳۹۹/۰۷/۰۹ - ۲۰:۰۴    
به گزارش عصرهمدان، با توجه به قدمت بالای همدان در صنعت چرم، اداره فنی و حرفه ای استان همدان در کلیپی آموزش رشته صنعت چرم، ساخت جامدادی چرمی نمایش داده است. انتهای پیام/
عضو هیئت مدیره انجمن صنایع چرم ایران از 1.5 برابر شدن قیمت محصولات چرمی در سال جاری خبر داد و گفت: امسال قیمت تمام شده محصولات چرمی بالا رفته و قدرت خرید مردم هم در سال های اخیر کاهش یافته که مجموع این شرایط باعث کاهش تولید چرم در سال جاری شده است.
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۰۷/۰۵ - ۱۵:۴۶   + ۱ سایت دیگر  
تبریز- یکی از انواع شاخه های گردشگری که حداقل در متون توسعه گردشگری ایران به آن کمتر پرداخته شده است، گردشگری بازرگانی است که صنعت چرم تبریز در رونق این نوع از گردشگری در این شهر نقش مهمی دارد این قسمتی از یادداشت آرش خورمهر، کارشناش مدیریت گردشگری است که برای رسانه بازار نوشته است.
برترین ها / روند بازار   ۱۳۹۹/۰۷/۰۸ - ۰۳:۲۷   + ۴ سایت دیگر  
خبرورزشی: فکر نکنید شکست در فینال لیگ قهرمانان اروپا برای نیمار فقط با اشک و حسرت همراه بود، او تنها با حضور در نبردِ لیسبون مقابل بایرن مونیخ، شرکت پوما را به عقد قراردادی نجومی برای کفش هایش ترغیب کرد. ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۶/۳۰ - ۱۸:۵۸    
اخبار عصرگاهی ایرنا در 30 شهریور 1399 قاچاق لوازم یدکی خودرو درفهرست اقلام پرسود است؟ پای قرارداد ویلموتس به کمیسیون اصل90 بازشد ، آبشار شیخ علیخان ، غاریخی چما به همراه درخت گردوی 250 سال چهار محال و بختیاری درفهرست آثارملی ثبت شدند ، شنگ جانوری در معرض خطر انقراض درپناه محیط بانان زنجانی ...
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۰۶/۳۰ - ۱۱:۱۹    
حیاتی، رئیس اتحادیه فروشندگان چرم و لوازم کیف و کفش تهران با تاکید بر ضرورت اصلاح اکوسیستم اقتصادی در کشور اظهار داشت: هر رویشی در طبیعت نیازمند تابش خورشید است تا عمل فتوسنتز انجام شود، نور خورشید منجر به ایجاد و مواد آلی در کره زمین می گردد و خورشید عملیات تولید، همان مواد اولیه است ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۶/۲۹ - ۱۳:۵۹   + ۸ سایت دیگر  
یک فعال تعاونی حوزه چرم با تاکید بر توان بالای صادراتی صنعت چرم ایران، گفت: با توجه به سرانه مصرف کفش و محصولات چرمی در کشور،این صنعت از اشتغالزایی و ارزآوری بسیار بالایی برخوردار است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۶/۲۶ - ۱۰:۳۰   + ۶ سایت دیگر  
کرج - ایرنا - عضو هیات مدیره انجمن صنایع چرم ایران اعلام کرد که صنعت چرم کشور با وجود برخی کاستی ها و مشکلات طی 2 سال اخیر بر مدار جهش و رونق تولید قرار گرفته است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۶/۱۲ - ۱۶:۱۵   + ۱ سایت دیگر  
مراغه - ایرنا - معاون استاندار و فرماندار مراغه با بیان اینکه صنعت چرم شهرستان مورد بی مهری قرار گرفته، گفت: تا 15 سال پیش، روزانه 15 تن چرم از مراغه به کشور ترکیه صادر می شد و نزدیک 20 کارخانه با اشتغالزایی بیش از 500 نفر در این صنعت فعالیت می کردند.
کاماپرس   ۱۳۹۹/۰۶/۰۴ - ۱۲:۳۳   + ۱ سایت دیگر  
صنعت چرم در ایران، صنعتی که بین سالهای 1348 تا سال 1357 از رشد بسیار بالایی برخوردار بود و در این مدت زمان توانسته بود با تاسیس 5 کارخانه بزرگ و مدرن از صنعت چرم کشور ترکیه هم پیشی بگیرد ولی الان چه بر سر این صنعت چرم تاریخی ایران آمده که در سال 1382 در میان 36 گروه مختلف 43 درصد افت ...
همت خبر   ۱۳۹۹/۰۶/۰۱ - ۱۷:۰۲   + ۲ سایت دیگر  
مدیرعامل مارال چرم در تلویزیون اینترنتی ریتیل شو گفت: ما ماهی دریا هستیم یا راهی خواهیم یافت و یا راهی خواهیم ساخت.
کاماپرس   ۱۳۹۹/۰۵/۲۵ - ۱۵:۵۴   + ۱ سایت دیگر  
چرم، یکی از جذاب ترین و پر سود ترین صنایع و تجارت جهان به شمار می رود. چرا که ارزش افزوده بسیاری را عاید فعالان خود می کند. در کهن دیار ایران، از روزگارانی خیلی دور ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۵/۱۸ - ۱۴:۵۲   + ۸ سایت دیگر  
رئیس اتحادیه کفاشان تبریز گفت: مدرسه علمی و مهارتی و دانشکده صنعت چرم و کفش در دانشگاه آزاد اسلامی واحد تبریز راه اندازی می شود.
خانه ملت   ۱۳۹۹/۰۵/۱۳ - ۱۳:۵۱   + ۴ سایت دیگر  
رئیس فراکسیون کارآفرینان مجلس با تأکید بر ضرورت احیای صنعنت چرم و کفش، گفت: ضروری است صاحبان این صنایع با افزایش کیفیت کالای خود، به زودی به بازارهای بین المللی دست پیدا کنند.
موج   ۱۳۹۹/۰۵/۱۱ - ۱۹:۲۱   + ۲ سایت دیگر  
نایب رئیس اتاق اصناف همدان با اشاره به شیوع کروناویروس و همایش تخصصی صنعت چرم و کفش، از تاخیر در برگزاری نمایشگاه این صنعت در استان خبر داد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۵/۰۵ - ۰۰:۳۲    
در بسته گزارش تصویری شنبه 4 مرداد 99 شاهد گزارش هایی از استان های خراسان جنوبی، خراسان رضوی، اصفهان، چهارمحال و بختیاری و سیستان و بلوچستان باشید.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۵/۰۴ - ۲۳:۵۵   + ۱ سایت دیگر  
در صنعت پوست و چرم ایران 90 درصد خام فروشی می شود و این مقوله از ارزآوری برای کشور جلوگیری می کند.
شعار سال   ۱۳۹۹/۰۵/۰۴ - ۲۲:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
دبیر اتحادیه لوازم جانبی کفش و چرم تهران بر ضرورت توجه دولت و مجلس به صنعت چرم تاکید کرد.
عصر اترک   ۱۳۹۹/۰۴/۲۸ - ۰۹:۳۷   + ۱ سایت دیگر  
زهرا رجعتی فاروجی، بانوی کار آفرینی از شهرستان فاروج که از سال 92 چرم دوزی را شروع کرده و به مرور زمان با گسترش کارش هم اکنون برای 7 نفر اشتغالزایی کرده است.
روزنامه سپهر   ۱۳۹۹/۰۴/۲۵ - ۰۹:۱۵    
یک فعال صنعت چرم در همدان با بیان آنکه این صنعت نیازمند حمایت و نظارت مسئولان است، گفت: چرم همدان و صنایع دستی وابسته ظرفیت صادرات را دارند. همدان ازجمله شهرهای مهم تولیدکننده و صادرکننده چرم در ایران است و سابقه این صنعت در همدان آن چنان طولانی بوده که آن را در گذشته شهر دباغ خانه ها نیز نامیده ...
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۰۴/۲۳ - ۱۹:۰۷    
همدان - صنعت چرم سازی همدان با پیشینه ای سه هزار ساله هم اکنون چشم امید به مسئولان اقتصادی کشور دارد تا از ورطه نابودی نجات پیدا کند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۴/۲۰ - ۰۶:۵۵    
ایران یکی از مهم ترین صادر کنندگان پوست خام دنیاست و 90 درصد مواد اولیه صنعت چرم بدون فرآوری و ارزش افزوده به سایر کشور ها صادر می شود.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۴/۱۲ - ۱۴:۰۱   + ۳ سایت دیگر  
مراغه - ایرنا - معاون استاندار و فرماندار ویژه مراغه از برنامه ریزی برای احیای صنعت چرم سازی این شهرستان خبر داد و گفت: با توجه به قدمت این صنعت در شهرستان، ضروری است برنامه های جامعی برای احیای آن ارایه شود.
روند بازار   ۱۳۹۹/۰۳/۲۱ - ۱۴:۱۵   + ۲ سایت دیگر  
با اعلام قانون منع جلب و پیگیری قضایی برای چک های برگشتی به دلیل کرونا که از سوی بانک مرکزی اعلام شد، امروز با گذشت 3 ماه از سال، فعالان صنعت چرم در میان انبوهی از چک های برگشتی گیر افتاده اند. ...