جمعه ۰۴ فروردینساعت ۱۰:۴۵Mar 2023 24
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «شریعت اسلامی»

خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۱/۱۲/۰۹ - ۲۲:۲۰   + ۱ سایت دیگر  
ماموستا رستمی به دارا بودن اخلاق اسلامی و اشاعه آن در جامعه اشاره کرد و گفت: اخلاق اسلامی مقوله ای است که جز با همراهی شریعت اسلامی پیاده نخواهد شد لذا این مهم مؤید این است که دین اسلام زیر بنای تمام شاخص های جامعه اسلامی به ویژه اخلاق و تربیت است.
ایکنا   ۱۴۰۱/۱۱/۲۶ - ۱۶:۱۵    
یک کمیته پارلمانی کویت پیشنهاد تعطیلی بازار و مغازه ها در وقت برپایی نماز جمعه را بر مبنای لزوم اعمال شریعت اسلامی به عنوان منبع قانونگذاری تصویب کرد.
عصر ایران   ۱۴۰۱/۱۱/۱۶ - ۲۱:۴۱   + ۲ سایت دیگر  
وزارت تحصیلات عالی طالبان تحصیل دختران را تا اطلاع بعدی تعلیق کرده است. پیشتر وزارت معارف این گروه نیز آموزش دختران را تا اطلاع ثانی تعلیق کرده و گفته بود که روی طرحی کار می کند؛ اما با گذشت یک ونیم سال نه طرح نهایی شد و نه هم از امر ثانی خبری است.
ایکنا   ۱۴۰۱/۱۱/۱۶ - ۱۲:۲۷   + ۲ سایت دیگر  
در قانون جدید نام گذاری اماکن و مراکز در عربستان سعودی استفاده از اسامی جلاله به جز تعدادی معدود، نام مساجد بزرگ و معروف در جهان اسلام و همچنین نام های مخالف شریعت اسلامی ممنوع شده است.
ایکنا   ۱۴۰۱/۱۱/۰۳ - ۱۶:۱۳   + ۶ سایت دیگر  
اولین متاورس جهان که بر اساس شریعت اسلامی عمل می کند در مالزی راه اندازی شد.
ایکنا   ۱۴۰۱/۱۰/۲۶ - ۱۵:۴۰    
استارتاپ کانادایی از امروز اهدای وام های مسکن مطابق با شریعت اسلامی را آغاز کرد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۱۰/۲۰ - ۰۹:۳۲    
وزیر تحصیلات عالی طالبان علت تعلیق تحصیل دختران در افغانستان را عوامل بیرونی اعلام کرد.
روزنامه جوان آنلاین   ۱۴۰۱/۱۰/۱۹ - ۲۲:۳۷   + ۶ سایت دیگر  
با توجه به اینکه نوع حکومت در کشور ایران اسلامی و مبتنی بر شریعت اسلامی است، قوانین و مقررات مختلف از جمله قانون اساسی که قانون مادر کشور است مبتنی بر موازین شرعی تنظیم می شود
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۱۰/۰۶ - ۱۴:۰۳    
وزارت صنعت و تجارت طالبان اجازه فعالیت در چهار چوب شریعت اسلامی را به اتاق تجارت زنان تجارت پیشه اجازه فعالیت می دهد.
ستاره صبح   ۱۴۰۱/۱۰/۰۵ - ۰۱:۵۹   + ۳ سایت دیگر  
ابوالفضل ظهره وند، سفیر پیشین ایران در افغانستان در گفت وگو با ستاره صبح: ستاره صبح، فائزه صدر: طالبان تحصیل دختران در دانشگاه ها را به بهانه "عدم رعایت مسائل شرعی" به حالت تعلیق درآورد ...
تقریب   ۱۴۰۱/۱۰/۰۴ - ۱۵:۱۸   + ۱ سایت دیگر  
هیئت علمای بزرگ عربستان با صدور بیانیه ای محروم کردن زنان و دختران از تحصیل را مخالف شریعت اسلامی عنوان کرد.
شبستان   ۱۴۰۱/۱۰/۰۳ - ۱۴:۰۱   + ۳ سایت دیگر  
مقامات الجزایر با مسئولان مسجد جامع پاریس توافقنامه ای به منظور نظارت و کنترل محصولات صادراتی فرانسه به این کشور امضا کردند تا در صورت منطبق بودن این محصولات با شریعت اسلامی گواهینامه حلال دریافت کنند.
خبر فوری   ۱۴۰۱/۱۰/۰۲ - ۱۶:۵۸   + ۶ سایت دیگر  
الازهر مصر تصمیم طالبان در افغانستان برای محروم کردن زنان از حق تحصیل در دانشگاه را محکوم کرد و گفت که این تصمیم با شریعت اسلامی که به تعلیم مستمر بدون هیچ محدودیتی تشویق می کند، مغایرت دارد.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۰/۰۲ - ۱۰:۰۰   + ۱۴ سایت دیگر  
الازهر تصمیم طالبان برای ممانعت از تحصیل دختران افغانستانی در دانشگاه ها را محکوم کرد و آن را با شریعت اسلامی مغایر دانست.
فرهنگ سدید   ۱۴۰۱/۰۹/۲۶ - ۱۲:۴۹    
اساساً فلسفه تشکیل حکومت اسلامی اجرای قوانین الهی در اجتماع می باشد. وقتی تحلیل واقعه اینگونه باشد مشخصاً تغییر ذائقه مردم، عرف های مذموم و... تأثیری در وضع یا رفع قوانین ندارد چرا که منبع مصلحت و مفسده و منشأ قانون گذاری شریعت اسلامی است و حکومت تابع و مجری آن خواهد بود.
عصر ایران   ۱۴۰۱/۰۹/۱۷ - ۱۲:۴۴   + ۶ سایت دیگر  
گفته می شود که شماری از نیروهای طالبان حتی با مبانی شریعت اسلامی هم آشنا نیستند.
ایکنا   ۱۴۰۱/۰۹/۱۲ - ۱۲:۵۰    
اندونزی به دنبال انجام تغییراتی در قوانین جزایی خود برای انطباق بیشتر با شریعت اسلامی و فرهنگ این کشور است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۰۹/۰۷ - ۰۷:۵۱    
مولوی عبدالکبیر، معاون سیاسی ریاست الوزرای طالبان اعلام کرد حقوق زنان در چوکات شریعت اسلامی تأمین و حکومت طالبان عملاً همه شمول است.
ایکنا   ۱۴۰۱/۰۸/۲۹ - ۱۲:۲۵   + ۱ سایت دیگر  
براساس قانون اساسی کویت هیچ قانونی جز با رأی مجلس شورای ملی و تأیید امیر این کشور تصویب نمی شود. در پیشنهاد نماینده مجلس کویت اضافه شدن شرط سوم برای ابلاغ قوانین، منطبق با شریعت اسلامی تصریح شده است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۰۸/۱۵ - ۱۰:۰۳    
وزارت صنعت و تجارت طالبان گفت تلاش کرده است تا مطابق به شریعت اسلامی زمینه و محیط سالم سرمایه گذاری و تجارتی را برای زنان فراهم کند.
روزنامه جوان آنلاین   ۱۴۰۱/۰۸/۰۹ - ۲۲:۳۶    
در حالی که غربی ها در جشن هالووین کشورشان لباس سنتی کشور های عربی حاشیه خلیج فارس را به همراه یک کمربند انفجاری نمادین به منظور تروریست نشان دادن اعراب و مسلمان ها بر تن می کنند، سعودی ها با برگزاری این جشن شیطانی ...
ایکنا   ۱۴۰۱/۰۸/۰۷ - ۱۳:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
نخستین حساب منطبق با شریعت اسلامی در بانک تراست فاینانس اوگاندا راه اندازی شد.
استان کهگیلویه و بویراحمد دارای بنیه فوق العاده قوی در زمینه پایبندی مردم به ارزش های دینی و شریعت اسلامی است، به گونه ای که بسیاری از روستائیان، پیرزن ها و پیر مرد ها با شریعت اسلامی آشنا بوده و این استان در زمینه باور های دینی قوی است.
ایکنا   ۱۴۰۱/۰۷/۱۸ - ۱۰:۱۳    
استارتاپ رابطه ، زمینه را برای افزایش تعداد زنان مسلمانی که به اندیشمندان، رهبران و تغییرات مثبت فرهنگی تبدیل می شوند، فراهم می کند. این استارتاپ از طریق کلاس های آنلاین و راهنمایی، به ارتقای مهارت های اجتماعی در بین زنان در حوزه شریعت اسلامی می پردازد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۷/۱۷ - ۱۰:۰۴   + ۳۱ سایت دیگر  
بیش از هزار و 700 نفر از اساتید حوزه علمیه در بیانیه ای درباره اغتشاشات اخیر تاکید کردند: دشمنان آشکارا تجاهر به فسق و هتاکی کردند و قرآن ها و مساجد را به آتش کشیدند و بر ناموس مردم بی حرمتی کردند و با ایجاد رعب و وحشت در دل مردم سعی در دور کردن آنان از دین و شریعت اسلامی داشتند.
ایکنا   ۱۴۰۱/۰۷/۰۱ - ۱۴:۵۵   + ۱ سایت دیگر  
بر اساس یک نظرسنجی جدید، از هر سه مسلمان در آسیای جنوب شرقی، یک نفر خود را مذهبی تر از والدین خود می داند. براین اساس مطابقت محصوالات و خدمات مختلف با شریعت اسلامی برای اکثر مردم این منطقه در اولویت نخست قرار دارد.
برترین ها / عصر ایران   ۱۴۰۱/۰۶/۲۳ - ۰۹:۱۱   + ۱۴ سایت دیگر  
مقامات سعودی همچنین گفتند کار این فرد، مخالف احکام شریعت اسلامی است که ادای حج به نیابت از افراد غیرمسلمان را منع می کند.
بانک صادرات ایران   ۱۴۰۱/۰۶/۱۵ - ۱۷:۰۸   + ۲۰ سایت دیگر  
سیدضیاء ایمانی، مدیرعامل بانک صادرات ایران در پیامی به مناسبت هفته بانکداری اسلامی، نقش قانون بانکداری بدون ربا در توسعه اقتصادی و عمرانی کشور و پاکیزگی روح مبادلات پولی بر مبنای شریعت اسلامی را نقطه عطفی در صنعت بانکداری کشور برشمرد و تاکید کرد ...
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۱/۰۶/۱۱ - ۱۷:۰۸   + ۸ سایت دیگر  
اقتصادنیوز: سخنگوی دفتر سیاسی طالبان گفت: مسئله به رسمیت شناختن اسرائیل و روابط با این کشور مطرح نیست و سیاست امارت اسلامی در پرتو شریعت اسلامی و منافع ملی افغانستان بوده است.
ایکنا   ۱۴۰۱/۰۶/۱۰ - ۰۹:۱۷   + ۱ سایت دیگر  
بخش فین تک در اندونزی با وجود نوپابودن از پتانسیل بالایی برای رشد برخوردار است اما در حوزه فین تک اسلامی بزرگ ترین مشکل شرکت های فعال در این حوزه، تطبیق قوانین و خدمات خود با شریعت اسلامی است.
تقریب   ۱۴۰۱/۰۶/۰۸ - ۱۴:۵۸   + ۳۱ سایت دیگر  
مصباحی مقدم با بیان اینکه بانکداری اسلامی صرفاً محدود به حذف ربا نیست، گفت: در بانکداری اسلامی سود از محل تولید، تجارت و فعالیت اقتصادی ایجاد شده و متناسب با منافع فعالان اقتصادی است.
آقای خبر   ۱۴۰۱/۰۵/۲۸ - ۱۴:۱۶   + ۸ سایت دیگر  
به گزارش جام جم آنلاین ، هبت الله آخندزاده رهبر طالبان در نشست یک روزه در قندهار گفت: کشورهای جهان برای تعامل و مشروعیت بین المللی با نام حقوق بشر به دنبال فشار به طالبان برای عدم اجرای حدود شرع است. ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۰۵/۲۸ - ۱۲:۱۸   + ۲۰ سایت دیگر  
رهبر طالبان با بیان اینکه جهانیان به خاطر تعامل و مشروعیت بین المللی می خواهند به نام حقوق بشر حدود عمل نشود،گفت که آماده است تا بر اساس شریعت اسلامی دوباره با آمریکا بجنگد.
نقدینه   ۱۴۰۱/۰۵/۲۶ - ۱۱:۴۴   + ۵ سایت دیگر  
نقدینه -دیدگاه نظریه پردازان و حقوقدانان اسلامی می گوید: سه ویژگی قرارداد؛ عدم اطمینان و احتمالی بودن آن، وجود قرار در قراردادهای بیمه ای و شائبه وجود بهره (ربا) در بیمه های رایج بازرگانی با قوانین و الزامات شریعت اسلامی همسو نیست ...
سبلان ما   ۱۴۰۱/۰۵/۱۳ - ۰۹:۰۸   + ۶ سایت دیگر  
به گزارش سبلان ما ، حجت الاسلام والمسلمین حسین کثیرلو صبح امروز در همایش ائمه جماعات و دبیران شورای امر به معروف و نهی از منکر ادارات، نهادها و دستگاه های دولتی و غیر دولتی با تسلیت ایام سوگواری ابا عبدالله الحسین (ع) و گرامیداشت دهه احیای امر به معروف و نهی از منکر ...
مرصاد   ۱۴۰۱/۰۵/۱۲ - ۱۸:۳۳    
مرصاد نیوز:کارشناس مسائل سیاسی گفت: باید در جامعه اسلامی با استفاده از مکتب حسینی اصلاحات حسینی صورت گیرد و منجر به استقرار شریعت اسلامی در جامعه، تقویت ارزش های دینی، شایسته سالاری و حاکمیت صالحین بر جامعه شود.
شفقنا   ۱۴۰۱/۰۵/۰۵ - ۱۱:۵۴   + ۱۵ سایت دیگر  
شفقنا- مدیر اندیشکده تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه و اجتماعی با تاکید بر پاسخگویی به موضوع سهام عدالت از پایگاه فقه و شریعت اسلامی گفت: باید یک شورای فقهی ناظر به بحث سهام عدالت تشکیل شود . ...
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۵/۰۲ - ۱۲:۲۹   + ۱ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - معاون سخنگوی دولت طالبان در واکنش به سخنان وزارت خارجه آمریکا گفت که این دولت به تمامی تعهداتش در توافق نامه دوحه عمل کرده و متعهد به رعایت حقوق اقلیت ها و زنان در چارچوب شریعت اسلامی است.
ایکنا   ۱۴۰۱/۰۴/۲۵ - ۱۰:۰۰    
وزارت تعاون و شرکت های کوچک و متوسط اندونزی قصد دارد با سرعت بخشیدن به دیجیتالی شدن شرکت های خرد، کوچک و متوسط، پتانسیل توسعه اقتصاد اسلامی را در این کشور فعال کند.
سلام نو   ۱۴۰۱/۰۴/۲۰ - ۲۲:۰۳    
نمازهای روزانه ای که در پنج نوبت خوانده می شود، از واجبات بسیار مهم شریعت اسلامی بوده و بلکه ستون دین است و ترک یا سبک شمردن آن شرعاً حرام و موجب استحقاق عقاب است.
ایران آنلاین   ۱۴۰۱/۰۴/۱۸ - ۱۳:۰۳   + ۱ سایت دیگر  
حج به معنای قصد وآهنگ چیزی یا جایی را داشتن، در شریعت اسلامی به مفهوم حرکت به سوی بیت الله الحرام و انجام اعمالی مخصوص، در وقتی خاص است.
شیعه نیوز   ۱۴۰۱/۰۳/۳۰ - ۱۶:۲۵   + ۳ سایت دیگر  
اظهارات احمد کریمه استاد فقه تطبیقی و شریعت اسلامی دانشگاه الازهر در خصوص پاکی خوک و سگ، در شبکه های اجتماعی جنجال آفرید.
رسا   ۱۴۰۱/۰۳/۱۸ - ۱۷:۴۶    
نظام اسلامی ایران دارای یک ماده اصلی به نام ایمان به خدا و غیب و نیز دارای یک قالب و صورت به نام شریعت اسلامی است و چنین نظامی جز در صدر اسلام، دیگر در طول تاریخ وجود نداشته است و امروز هم جز در ایران اسلامی در هیچ جای جهان وجود ندارد.
ایکنا   ۱۴۰۱/۰۳/۰۷ - ۱۱:۳۰   + ۱ سایت دیگر  
سازمان دولتی پس انداز پاکستان(CDNS) با ورود به بازار تأمین مالی اسلامی از این پس خدمات خود را براساس احکام شریعت اسلامی ارائه خواهد کرد.
خبر آنلاین   ۱۴۰۱/۰۳/۰۲ - ۲۲:۵۶   + ۲ سایت دیگر  
گردشگری حلال در دهه اخیر با رشد چشمگیری در سراسر جهان روبه رو شده و امروز مسلمانان بیشتری خواستار سفر به مناطقی هستند که دارای امکاناتی همچون فضای مناسب برای عبادت، در دسترس بودن غذای حلال و تفریحات منطبق با شریعت اسلامی باشد.
شیعه نیوز   ۱۴۰۱/۰۳/۰۱ - ۱۱:۰۴    
یک شرکت فعال در زمینه اقتصاد اسلامی، نخستین متاورس مطابق با آموزه های شریعت اسلامی را راه اندازی کرده است.
بدر پرس   ۱۴۰۱/۰۲/۱۴ - ۰۹:۵۳   + ۱ سایت دیگر  
وزیر کشور هیئت حاکمه افغانستان اعلام کرد، افرادی که فرمان عفو عمومی رهبر طالبان را نقض کرده اند، محاکمه خواهند شد. به گزارش بدر پرس:، سراج الدین حقانی وزیر کشور هیئت حاکمه افغانستان در پیامی به مناسبت عید فطر اظهار داشت: افرادی که از فرمان عفو عمومی هبت الله آخوندزاده رهبر طالبان سرپیچی کنند ...
شفقنا   ۱۴۰۱/۰۲/۱۱ - ۱۳:۰۹   + ۲ سایت دیگر  
شفقنا-عربستان سعودی در تلاش است تا سیستم قضایی خشن خود را اصلاح کند، اما اصلاحات تحت الشعاع اعدام ها و رفتار سخت با مخالفان قرار گرفته است و این موضوع، پرسش ها را در مورد میزان تغییر بیشتر کرده است. ...
شوشان   ۱۴۰۱/۰۲/۱۰ - ۱۴:۳۶    
شوشان - فاضل گطافه پور : از دیدگاه شریعت اسلامی بیت المقدس ، قبله ی اول مسلمین و مقصد معراج رسول أکرم (ص) از جایگاهی بس رفیع برخوردار است و از این نظر هر گونه تعرض و تلاش جهت تقدس زدایی از سومین مکان مقدس اسلامی نکوهیده و با جواب خشم آلود ملل مسلمان مواجه می گردد ...
دین آنلاین   ۱۴۰۱/۰۱/۱۷ - ۱۲:۰۴   + ۱ سایت دیگر  
گردشگری حلال در دهه اخیر با رشد چشمگیری در سراسر جهان روبه رو شده و امروز مسلمانان بیشتری خواستار سفر به مناطقی هستند که دارای امکاناتی همچون فضای مناسب برای عبادت، در دسترس بودن غذای حلال و تفریحات منطبق با شریعت اسلامی باشد.