پنجشنبه ۰۶ آذرساعت ۱۹:۲۲Nov 2020 26
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «قتل جمال خاشقچی»

ایرنا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۵ - ۰۳:۵۴   + ۱۰ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- ترکیه پایان محاکمه غیابی افراد متهم به قتل جمال خاشقچی روزنامه نگار سعودی (2018) را که روز سه شنبه با حضور خدیجه چنگیز نامزد وی و استماع شهادت ایمن نور معارض سرشناس مصری برگزارشد، اعلام کرد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۹/۰۳ - ۱۳:۵۸   + ۲ سایت دیگر  
دادگاهی در ترکیه در ادامه رسیدگی به قتل جمال خاشقچی روزنامه نگار مخالف محمد بن سلمان ولی عهد سعودی در کنسولگری ریاض در استانبول، فردا سه شنبه 20 تبعه سعودی را غیابی محاکمه می کند.
ستاره صبح   ۱۳۹۹/۰۹/۰۳ - ۰۰:۱۸    
ستاره صبح - اجلاس سالانه گروه 20 که شامل بیست اقتصاد برتر جهان است، به میزبانی عربستان سعودی پایان یافت؛ اجلاسی که به دلیل همه گیری ویروس کرونا به صورت مجازی برگزار شد ...
تازه ترین ها   ۱۳۹۹/۰۸/۲۷ - ۱۹:۰۵   + ۷ سایت دیگر  
فارس: منابع یمنی اخیرا از پرواز تعدادی از پهپادهای ترکیه در طول مناطق درگیری در استان أبین و همچنین حضور عناصر القاعده در این استان خبر می دهند. به نوشته وبگاه 26 سپتامبر ، رقابت و تعارض ترکیه و دولت سعودی و امارات در جبهه های مختلف قطر ...
بولتن نیوز   ۱۳۹۹/۰۸/۲۷ - ۱۶:۴۵   + ۱۶ سایت دیگر  
یک وبگاه یمنی از طرح آمریکا برای حل وفصل دو پرونده جنگ یمن و قتل جمال خاشقچی از طریق کنارگذاشتن محمد بن سلمان در دوره ریاست جمهوری بایدن خبر داد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۸/۲۱ - ۱۳:۲۷   + ۱ سایت دیگر  
نامزد حزب دموکرات که در آستانه ورود به کاخ سفید قرار دارد، از کسانی بود که بعد از قتل جمال خاشقچی موضع تندی در مقابل حکام ریاض اتخاذ کرد و در رقابت های انتخابتی وعده داد آمریکای تحت هدایت او در مقابل آن ها کوتاه نخواهد آمد.
روزنامه مردم سالاری   ۱۳۹۹/۰۸/۲۱ - ۰۹:۵۶   + ۲ سایت دیگر  
حسن هانی زاده رژیم های مرتجع عرب در منطقه از جمله، عربستان سعودی، امارات متحده عربی و بحرین به شدت از پیروزی جو بایدن نامزد دموکرات ها در انتخابات ریاست جمهوری بسیار نگران هستند. ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۸/۱۹ - ۱۹:۰۲   + ۶ سایت دیگر  
جو بایدن 12 مهر ماه گذشته به مناسبت سالگرد قتل جمال خاشقچی منتقد آل سعود گفت: ما (در صورت پیروزی در انتخابات) در روابط خود با عربستان تجدید نظر خواهیم کرد.
خبرگزاری دانشجو   ۱۳۹۹/۰۸/۱۷ - ۰۹:۳۰   + ۸ سایت دیگر  
سردبیر رای الیوم با بیان اینکه رابطه دمکرات ها و سعودی ها بسیار بد است گفت: بایدن پرونده قتل جمال خاشقچی روزنامه نگار سعودی را به جریان خواهد انداخت.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۰۸:۵۸   + ۱ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- بعد از گذشت 2 سال از قتل عجیب و فجیع نویسنده و منتقد سعودی در کنسولگری عربستان در استانبول، حالا نامزد ترکیه ای وی ، علیه محمد بن سلمان ولیعهد سعودی در دادگاهی در آمریکا شکایت کرده است تا او همچنان نتواند از تله پرونده ضد بشری اش در ارتباط با قتل جمال خاشقچی خارج شود.
برترین ها / خبر آنلاین   ۱۳۹۹/۰۷/۲۴ - ۰۰:۳۸   + ۷ سایت دیگر  
فرارو: سرهنگ نایف الاسیری یکی از افراد دخیل در قتل جمال خاشقچی (روزنامه نگار سعودی) در ترکیه ترور شد.
خانه ملت   ۱۳۹۹/۰۷/۱۸ - ۱۳:۵۹   + ۴ سایت دیگر  
عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت: وزیر خارجه سعودی بجای اظهارنظر در مورد برجام به موضوع قتل جمال خاشقچی بپردازد تا مسائل پشت پرده این مهم مشخص شود.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۷/۱۸ - ۰۹:۴۰   + ۱۴ سایت دیگر  
پارلمان اروپا از اتحادیه اروپا خواست تا در مورد میزبانی عربستان از نشست گروه 20 تجدیدنظر و ریاض را به خاطر قتل جمال خاشقجی روزنامه نگار سعودی و مسائل حقوق بشر مورد مجازات قرار دهد.
انتخاب   ۱۳۹۹/۰۷/۱۷ - ۲۲:۰۵   + ۱۴ سایت دیگر  
اعضای پارلمان اروپا روز پنجشنبه طرحی را تصویب کردند تا نقض حقوق بشر توسط عربستان سعودی را محکوم کنند. این نهاد قانونگذار اروپایی همچنین با تصویب این طرح از اتحادیه اروپا خواسته در مورد میزبانی نشست پیش روی گروه20 در این کشور باز نگری کند و این کشور را به دلیل قتل جمال خاشقچی ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۴ - ۰۶:۵۸   + ۷ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- روابط عربستان و ترکیه در سالهای اخیر شاهد تنش و بحران سیاسی دوجانبه با بن مایه های ایدئولوژیک بوده است که از زمان قتل جمال خاشقچی روزنامه نگار منتقد رژیم سعودی در کنسولگری عربستان در ترکیه شدت گرفته و هم اکنون در سطح رسانه ای نیز به بحران قره باغ کشیده شده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۷/۱۲ - ۱۷:۵۵   + ۱ سایت دیگر  
در گزارش تی آر تی آمده است بنا به شواهد و تحقیقات موجود یک گروه چهار نفره سعودی برای محو کردن آثار جرم از مواد شیمیایی استفاده کردند
شبستان   ۱۳۹۹/۰۷/۱۲ - ۱۳:۲۱    
در دومین سالگرد قتل جمال خاشقچی روزنامه نگار عربستانی معترض به آل سعود ناظر حقوق بشر کمپینی علیه مقامات عربستانی به راه انداخته است .
انتخاب   ۱۳۹۹/۰۷/۱۲ - ۰۸:۳۵   + ۱۲ سایت دیگر  
جو بایدن نامزد دموکرات ها در انتخابات 2020 به مناسبت سالگرد قتل جمال خاشقچی منتقد آل سعود گفت: ما (در صورت پیروزی در انتخابات) در روابط خود با عربستان تجدید نظر خواهیم کرد.
نصیر نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۱۲ - ۰۳:۵۷    
تهران- ایرنا- جو بایدن نامزد دموکرات ها در انتخابات 2020 به مناسبت سالگرد قتل جمال خاشقچی منتقد آل سعود گفت: ما در رابطه خود با عربستان تجدید نظر خواهیم کرد. نصیرنیوز
اقتصاد آنلاین / ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۲ - ۰۹:۴۱   + ۶ سایت دیگر  
نامزد موکرات ها در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا اعلام کرد که اگر پیروز انتخابات شود، روابط واشنگتن با ریاض را مورد ارزیابی مجدد قرار خواهد داد و به حمایت ایالات متحده از جنگ یمن پایان می دهد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۲ - ۰۳:۵۴   + ۱ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- جو بایدن نامزد دموکرات ها در انتخابات 2020 به مناسبت سالگرد قتل جمال خاشقچی منتقد آل سعود گفت: ما (در صورت پیروزی در انتخابات) در روابط خود با عربستان تجدید نظر خواهیم کرد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۲ - ۰۳:۴۵    
تهران- ایرنا- جو بایدن نامزد دموکرات ها در انتخابات 2020 به مناسبت سالگرد قتل جمال خاشقچی منتقد آل سعود گفت: ما (در صورت پیروزی در انتخابات) در روابط خود با عربستان تجدید نظر خواهیم کرد.
برترین ها   ۱۳۹۹/۰۷/۱۲ - ۰۱:۱۵   + ۱۲ سایت دیگر  
خبرگزاری فارس : منتقدان حکومت عربستان سعودی می گویند، با گذشت دو سال از قتل یک روزنامه نگار سعودی توسط ولیعهد این کشور، سرکوب مخالفان همچنان روند افزایشی داشته است. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۷/۱۱ - ۱۸:۳۱    
سازمان عفو بین الملل خواهان تحقیق مستقل و بی طرفانه بین المللی درباره جنایت قتل جمال خاشقچی منتقد سعودی شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۷/۱۱ - ۱۶:۵۵    
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صداوسیما ؛ فعالان برای محکوم کردن قتل جمال خاشقچی روزنامه نگار منتقد سعودی در مقابل کنسولگری عربستان سعودی در استانبول گرد هم آمدند. ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۱۱ - ۱۶:۰۸   + ۳ سایت دیگر  
همزمان با دومین سالروز قتل جمال خاشقچی روزنامه نگار منتقد عربستان سعودی در کنسولگری در استانبول، معترضان مقابل کنسولگری این کشور تجمع کردند.
خبر آنلاین   ۱۳۹۹/۰۷/۰۸ - ۱۵:۴۶   + ۱ سایت دیگر  
دو سال از قتل جمال خاشقچی می گذرد و این تصور در ذهن ها نقش می بندد که یک متحد نزدیک امریکا در خاورمیانه با اعمال سیاست سرکوبگرانه، بحران بین المللی را با این مرکزیت ایجاد کند که رئیس یک کشور می تواند با کشاندن یک روزنامه نگار به سرکنسول گری، وی را بکشد و امیدوار باشد از این ماجرا فرار کند.
شبستان   ۱۳۹۹/۰۷/۰۸ - ۰۹:۱۴    
گزارش های رسانه ها حاکی است دادستان های ترکیه کیفرخواست دوم خود را درباره قتل جمال خاشقچی روزنامه نگار مخالف سعودی ماده کرده و شش مقام سعودی را به طور رسمی متهم کرده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۷/۰۷ - ۱۵:۱۰    
دادستانی کل استانبول دومین ادعانامه در مورد پروندۀ قتل جمال خاشقچی روزنامه نگار سعودی را صادر کرد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۰۵ - ۱۲:۱۹   + ۸ سایت دیگر  
شهردار شهر نیویورک در اعتراض به موارد نقض حقوق بشر در عربستان سعودی از جمله قتل جمال خاشقچی از شرکت در نشست مجازی شهرداران گروه 20 به میزبانی عربستانی سعودی انصراف داد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۶/۲۸ - ۰۱:۰۹   + ۴ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- پارلمان اروپا از کشورهای عضو اتحادیه اروپا می خواهد تا به دلیل نقش عربستان در پرونده قتل جمال خاشقچی و جنگ در یمن تحریم تسلیحاتی علیه این کشور اعمال کنند.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۶/۲۵ - ۱۵:۳۷   + ۱ سایت دیگر  
تهران – ایرنا – شماری از کشورهای غربی روز سه شنبه ضمن ابراز نگرانی از تداوم بازداشت فعالان زن در عربستان، خواستار اجرای عدالت درمورد عوامل قتل جمال خاشقچی روزنامه نگار منتقد سعودی شدند.
شبستان   ۱۳۹۹/۰۶/۲۲ - ۱۰:۲۰    
دونالد ترامپ رئیس جمهور کنونی آمریکا می گوید تلاش های او باعث شده که بن سلمان ولیعهد عربستان سعودی از محکومیت و محاکمه در پرونده قتل جمال خاشقچی خبرنگار معترض عربستانی روزنامه واشنگتن پست فرار کرده است.
انصاف نیوز   ۱۳۹۹/۰۶/۲۱ - ۱۵:۳۱   + ۳ سایت دیگر  
عفو بین الملل در واکنش به حکم صادره دادگاه عربستان درباره پرونده ی قتل جمال خاشقچی خواهان انجام تحقیقات بین المللی مستقل و بی طرفانه درباره پرونده ترور جمال خاشقجی شد. ...
ابنا   ۱۳۹۹/۰۶/۲۱ - ۱۵:۲۱    
به گزارش خبرگزاری اهل بیت(ع) ابنا سخنگوی رسمی دادستانی کل عربستان روز دوشنبه 17 شهریور با اعلام احکام نهایی درباره هشت متهم پرونده قتل جمال خاشقچی روزنامه نگار منتقد سعودی، از بسته شدن پرونده این قتل خبر داد ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۶/۱۹ - ۲۰:۵۲   + ۵ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- فدراسیون بین المللی روزنامه نگاران (IFJ) چهارشنبه صدور احکام نهایی هشت متهم پرونده قتل جمال خاشقچی روزنامه نگار عربستانی را محکوم و آن را انکار بهت آور عدالت توصیف کرد.
ساعت24   ۱۳۹۹/۰۶/۱۹ - ۱۳:۲۳   + ۴ سایت دیگر  
ساعت 24- حکم اعدامی که در دسامبر 2019 برای اعضای گروه کماندویی عامل قتل جمال خاشقچی در سال 2018 در استانبول صادر شد، به 20 سال حبس تبدیل شد.
مرور نیوز   ۱۳۹۹/۰۶/۱۹ - ۱۲:۵۶   + ۲ سایت دیگر  
دادستانی کل عربستان سعودی از مختومه شدن پرونده قتل جمال خاشقچی خبر داد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۶/۱۸ - ۱۹:۲۶   + ۱ سایت دیگر  
تهران-ایرنا- نزدیک به دو سال از قتل جمال خاشقچی روزنامه نگار منتقد سعودی در کنسولگری عربستان در ترکیه گذشت و بالاخره عربستان دیروز دوشنبه حکم نهایی را صادر و این پرونده را مختومه اعلام کرد؛ اما این دادگاه بنابر اعلام نهادهای بین المللی آنقدر غیرشفاف و مبهم بود که ضمن اعتراض ...
جام نیوز   ۱۳۹۹/۰۶/۱۸ - ۱۹:۱۷   + ۲ سایت دیگر  
دادستان کل عربستان روز دوشنبه با صدور احکام حبس علیه هشت متهم، پرونده قتل جمال خاشقچی را مختومه اعلام کرد؛ اقدامی که واکنش هایی را در پی داشته است.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۶/۱۸ - ۱۲:۳۵   + ۲ سایت دیگر  
گزارشگر ویژه سازمان ملل اقدام عربستان سعودی در مختومه کردن پرونده قتل جمال خاشقچی در کنسولگری ریاض در استانبول را محکوم و اعلام کرد درباره ارتباط محمد بن سلمان در این قتل تحقیق نشده است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۶/۱۸ - ۱۱:۳۹   + ۷ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - گزارشگر ویژه سازمان ملل متحد در اعدام های خودسرانه، حکم دادگاه عربستان درباره پرونده قتل جمال خاشقچی را فاقد مشروعیت خواند.
شبستان   ۱۳۹۹/۰۶/۱۸ - ۰۹:۵۶    
یک کارشناس سازمان ملل متحد ، حکم دادگاه عربستان سعودی مبنی بر لغو حکم اعدام محکومین درگیر در قتل جمال خاشقچی روزنامه نگار عربستانی را در سال 2018 را مسخره و نقض عدالت عنوان کرد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۶/۱۸ - ۰۹:۵۵   + ۳ سایت دیگر  
مدیر ارتباطات دفتر ریاست جمهوری ترکیه ضمن تأکید بر تصمیم آنکارا برای ادامه تحقیقات درباره قتل جمال خاشقچی تصریح کرد که ریاض باید درباره مختومه اعلام کردن این پرونده پاسخگو باشد.
روزنامه آسیا نیوز   ۱۳۹۹/۰۶/۱۸ - ۰۲:۲۱   + ۳ سایت دیگر  
دادگاهی در عربستان سعودی حکم نهایی متهمان به قتل جمال خاشقچی، منتقد و روزنامه نگار سعودی را صادر کرد. پنج نفر از متهمان هر کدام به 20 سال حبس محکوم شدند، و سه نفر دیگر هر یک بین هفت تا 10 سال حبس گرفتند. ...
بولتن نیوز   ۱۳۹۹/۰۶/۱۷ - ۲۱:۲۰   + ۹ سایت دیگر  
دادستانی سعودی با اعلام 20 سال حبس برای پنج تن از محکومان قتل جمال خاشقچی از بسته شدن پرونده احکام صادره در بعد عمومی و خصوصی خبر داد.
ایسکانیوز   ۱۳۹۹/۰۶/۱۷ - ۲۰:۱۲   + ۷ سایت دیگر  
دادستانی سعودی با اعلام احکام نهایی محکومان قتل جمال خاشقچی از بسته شدن پرونده این قتل در جنبه عمومی و خصوصی جرم خبر داد.
برترین ها / راهبرد معاصر   ۱۳۹۹/۰۶/۱۷ - ۱۸:۳۲   + ۳۱ سایت دیگر  
خبرگزاری فارس: دادستانی سعودی امروز (دوشنبه) با صدور احکام جدیدی در حق محکومان پرونده قتل جمال خاشقچی این پرونده را مختومه اعلام کرد. به نوشته العربیه، دادستانی سعودی با صدور این احکام ...
دنیای اقتصاد   ۱۳۹۹/۰۶/۱۷ - ۱۹:۱۶   + ۱۱ سایت دیگر  
ایرنا : سخنگوی رسمی دادستانی کل عربستان امروز دوشنبه با اعلام احکام نهایی درباره هشت متهم پرونده قتل جمال خاشقچی روزنامه نگار منتقد سعودی، از بسته شدن پرونده این قتل خبر داد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۶/۱۷ - ۱۹:۰۸   + ۶ سایت دیگر  
تهران-ایرنا- سخنگوی رسمی دادستانی کل عربستان امروز دوشنبه با اعلام احکام نهایی درباره هشت متهم پرونده قتل جمال خاشقچی روزنامه نگار منتقد سعودی، از بسته شدن پرونده این قتل خبر داد.