شنبه ۲۳ تیرساعت ۱۵:۰۰Jul 2024 13
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «سم زدایی»

دنیای اقتصاد   ۹ ساعت پیش   + ۵ سایت دیگر  
خبرآنلاین : اصطلاح سم به آلاینده ها، مواد شیمیایی مصنوعی، فلزات سنگین و غذاهای فرآوری شده اشاره دارد که می توانند بر سلامتی تأثیر منفی بگذارند. سم زدایی نیز به معنای پیروی از یک رژیم غذایی برای حذف سموم از بدن است ...
خبر آنلاین   ۱۴۰۳/۰۴/۲۲ - ۱۶:۰۱   + ۱۹ سایت دیگر  
اسید سیتریک موجود در لیمو ترش موجب افزایش تولید صفرا در کبد می شود و از این طریق می تواند به سم زدایی از سموم بدن کمک کند.
حفظ سلامت کبد برای سلامت عمومی بسیار مهم است، زیرا کبد نقشی حیاتی در سم زدایی، متابولیسم و ذخیره مواد مغذی ایفا می کند. داشتن یک رژیم غذایی سالم برای حفظ سلامت کبد مهم است که در این میان میوه ها نقش مهمی ایفا می کنند.
فرارو   ۱۴۰۳/۰۴/۱۹ - ۲۱:۱۷   + ۸ سایت دیگر  
همه ما گاهی وسوسه می شویم و رژیم غذایی سالم را کنار گذاشته و پرخوری می کنیم و بعد از پرخوری خیلی سریع دچار پشیمانی و اضطراب میشویم. بهتر است استرس نداشته باشید و بر روی راه های موثر سم زدایی بدن تمرکز کنید تا با هضم بهتر آنچه خورده اید عوارض پرخوری را رفع کنید. ...
آبادان خبر   ۱۴۰۳/۰۴/۱۹ - ۱۹:۲۰   + ۳ سایت دیگر  
آبادان خبر _ پس از پرخوری، معمولاً احساس پشیمانی و اضطراب داریم، اما بهتر است به جای استرس گرفتن، به دنبال راه های موثر برای سم زدایی بدن باشیم تا با بهبود هضم و جذب غذا، عوارض پرخوری را رفع کنیم. ...
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۳/۰۴/۱۸ - ۰۸:۰۷   + ۶ سایت دیگر  
دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کرمان، گفت: جامعه ای زمانی استمرار دارد که خوبی ها در آن مستمر باشد و نهی از منکر جامعه را سم زدایی می کند.
ایمنا   ۱۴۰۳/۰۴/۱۵ - ۰۸:۳۵    
مصرف دم نوش هایی مانند چای زردچوبه، دمنوش لیمو و زنجبیل، چای سبز و نوشیدن آب نارگیل به سم زدایی بدن کمک می کند.
ایتنا   ۱۴۰۳/۰۴/۱۵ - ۰۱:۴۱   + ۱ سایت دیگر  
ایتنا - دکتر مایکل سیلی روان درمانگر مستقر در کالیفرنیا، اخیراً تجربه جالبی را در یک پرواز چهار ساعته به اشتراک گذاشت.
همشهری   ۱۴۰۳/۰۴/۱۳ - ۰۸:۱۹   + ۳ سایت دیگر  
یک شرکت دانش بنیان ایرانی موفق به تولید کیت های تصفیه آب فوری با یک سوم تا یک چهارم قیمت نمونه مشابه خارجی شده است. این کیت ها در کنار گندزدایی و رسوب زدایی از ذرات معلق، کار سم زدایی را نیز انجام می دهد. آب تصفیه شده توسط این کیت ها تا 90 درصد قابلیت شرب دارد.
سینا   ۱۴۰۳/۰۴/۱۲ - ۱۰:۳۱    
یک شرکت دانش بنیان موفق به تولید کیت های تصفیه فوری آب با یک سوم تا یک چهارم نمونه مشابه خارجی شده است که علاوه بر گندزدایی و رسوب زدایی از ذرات معلق، سم زدایی را هم انجام می دهد و آب تصفیه شده از طریق این کیت ها تا 90 درصد قابل شرب است. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۳/۰۴/۱۲ - ۰۸:۳۸    
دمنوش زیره به همراه چند گیاه دیگر می تواند علاوه بر سم زدایی بدن، به کاهش وزن فوری نیز کمک کند. این معجون گیاهی به تقویت پوست، هضم، سیستم ایمنی، سلامت قلب و کاهش وزن کمک خواهد کرد.
روزنامه شهروند   ۱۴۰۳/۰۴/۱۱ - ۲۳:۳۹   + ۱ سایت دیگر  
یک شرکت دانش بنیان ایرانی موفق به تولید کیت های تصفیه آب فوری با یک سوم تا یک چهارم نمونه مشابه خارجی شد. این کیت ها علاوه بر گَندزدایی و رسوب زدایی از ذرات معلق، سم زدایی هم می کنند و آب تصفیه شده از طریق این کیت ها تا 90 درصد قابل شرب است ...
یک شرکت دانش بنیان موفق به تولید کیت های تصفیه آب فوری با یک سوم تا یک چهارم نمونه مشابه خارجی شده است که علاوه بر گندزدایی و رسوب زدایی از ذرات معلق، سم زدایی را هم انجام می دهد و آب تصفیه شده از طریق این کیت ها تا 90 درصد قابل شرب است.
سلام نو / بهداشت نیوز   ۱۴۰۳/۰۴/۰۹ - ۱۹:۳۶   + ۱۰ سایت دیگر  
عرق کردن به خودی خود به سوخت وساز کمکی نمی کند، اما شما با فعال بودن هر چه کالری بیشتری بسوزانید سوخت و سازتان بیشتر می شود.
پایگاه خبری نگاه ایرانیان نیوز   ۱۴۰۳/۰۴/۰۸ - ۱۰:۲۲    
تمامی آنچه در خصوص سم زدایی گفته شد موجب آن گشت در این گزارش شما را با یکی از بهترین راه های تسریع کردن و شدت بخشیدن به روند سم زدایی آشنا کنیم.
تحلیل بازار   ۱۴۰۳/۰۴/۰۳ - ۱۸:۳۶   + ۱ سایت دیگر  
اسلامی رئیس سازمان انرژی اتمی در نشست خبری گفت: برای سم زدایی از آفلاتوکسین که مربوط به سم زدایی از پسته است، یکی از جلوه های استفاده از فناوری پلاسما است.
رکنا   ۱۴۰۳/۰۴/۰۳ - ۱۴:۴۰    
رکنا: راندن سموم از بدن با مصرف چغند ممکن است.
شیعه نیوز   ۱۴۰۳/۰۴/۰۳ - ۱۰:۵۵    
دمنوش زیره، تخم گشنیز و رازیانه فرآیند سم زدایی و تصفیه ی خون را بهبود می بخشد، متابولیسم بدن را افزایش می دهد و عملکرد کبد و ترشح صفرا را بهبود می بخشد.
پایگاه خبری نگاه ایرانیان نیوز   ۱۴۰۳/۰۳/۳۰ - ۱۹:۴۷    
آشنایی با خواص گیاه خار مریم در سم زدایی از کبد و درمان بیماری ها
سلام نو   ۱۴۰۳/۰۳/۳۰ - ۱۶:۲۶   + ۱۵ سایت دیگر  
عناب به تحریک تولید آنزیم های سم زدایی، افزایش گردش خون و خنثی کردن رادیکال های آزاد سم زدایی کبد کمک می کند.
پایگاه خبری نگاه ایرانیان نیوز   ۱۴۰۳/۰۳/۲۹ - ۲۲:۰۱    
حجامت بین دو کتف یا حجامت عام، یکی از روش های طب سنتی است که قدمتی دیرینه دارد و در فرهنگ های مختلف، به عنوان روشی برای درمان و پیشگیری از بیماری ها مورد استفاده قرار گرفته است ...
ایمنا   ۱۴۰۳/۰۳/۲۹ - ۰۸:۳۵    
مصرف روزانه سیر خام موجب تقویت سیستم ایمنی بدن، کاهش فشار خون، کاهش کلسترول خون و سم زدایی بدن می شود.
ایمنا   ۱۴۰۳/۰۳/۲۶ - ۰۹:۴۰    
از جمله عادت های اشتباه کاهش وزن می توان به پیروی از رژیم های غذایی محدودکننده شدید کالری، حذف وعده های غذایی، استفاده از مکمل های کاهش وزن، پیروی از رژیم سم زدایی و حذف کامل گروه های غذایی اشاره کرد.
رویداد 24   ۱۴۰۳/۰۳/۲۵ - ۱۵:۰۰   + ۲۳ سایت دیگر  
همه ما بارها و بارها زرشک را از نزدیک دیده و آن را خورده ایم اما شاید ندانیم این دانه های سرخ و زیبا و خوش مزه تا چه اندازه خاصیت دارد.
پارت نیوز   ۱۴۰۳/۰۳/۲۳ - ۱۸:۲۲    
در این مقاله به معرفی سبزی مفید برای سم زدایی بدن می پردازیم. سبزی ها سرشار از مواد مغذی هستند و شما هر چه بیشتر مصرف کنید، فواید زیادی را به شما می رسانند.
تیتر برتر   ۱۴۰۳/۰۳/۲۱ - ۰۷:۴۴   + ۱۴ سایت دیگر  
برای درمان بسیاری از بیماری ها در طب سنتی از گیاهان دارویی استفاده می شود. گیاهان دارویی نه تنها برای درمان بیماری مفید هستند بلکه می توان با استفاده از آنها از فواید سلامتشان نیز بهره برد ...
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۳/۰۳/۱۹ - ۰۴:۳۹   + ۳۱ سایت دیگر  
اقتصادنیوز :یک دکترای تخصصی قارچ شناسی پزشکی گفت: حرارت و پختن قارچ های سمی نمی تواند سموم موجود در آنها را از بین ببرد.
بهار نیوز   ۱۴۰۳/۰۳/۱۶ - ۱۳:۵۱   + ۹ سایت دیگر  
گروه سلامت: بدن شما همان چیزی است که می خورید، بنابراین مهم است که مراقب رژیم غذایی خود باشید.به گزارش سلامت نیوز،در روند بررسی رژیم غذایی خود، ما یک ترفند کوچک داریم که نه تنها سیستم شما را سم زدایی می کند، بلکه به کاهش وزن اضافی نیز کمک می کند ...
ایمنا   ۱۴۰۳/۰۳/۱۵ - ۰۸:۰۱    
از جمله مزایای مصرف زیره می توان به بهبود عملکرد سیستم گوارش، تنظیم اسید معده، سم زدایی بدن، تقویت سیستم ایمنی و افزایش متابولیسم اشاره کرد.
عصر ایران   ۱۴۰۳/۰۳/۱۴ - ۰۱:۴۲   + ۱ سایت دیگر  
رازیانه یک گیاه قوی و سالم است که می تواند خواص بسیاری برای بدن انسان داشته باشد. کمک به لاغری، سم زدایی کبد چرب و تنظیم فشار خون از مهم ترین خواص این گیاه است.
فرتاک نیوز   ۱۴۰۳/۰۳/۱۳ - ۱۹:۲۸   + ۶ سایت دیگر  
در طی فعالیت های روزمره ممکن است شاهد تعریق بدن باشیم و طبیعتا احساس ناخوشایندی برای ما خواهد بود. اما آیا میدانستید عرق کردن دارای مزایایی برای بدن است؟ ...
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۳/۰۳/۱۲ - ۰۶:۰۰   + ۵ سایت دیگر  
اطلاعات : محققان موسسه تحقیقات زوال عقل بریتانیا در امپریال کالج لندن یک مطالعه ابتکاری با استفاده از رنگ فلورسنت برای نظارت بر حرکت و پاکسازی مایعات در مغز موش انجام دادند.
خبر آنلاین   ۱۴۰۳/۰۳/۰۹ - ۲۱:۴۲   + ۸ سایت دیگر  
کبد، سیستم سم زدای طبیعی بدن است؛ زیرا بدن را از سموم پاک می کند و برای هضم سالم غذاها صفرا تولید می کند. یک کبد سالم تقریباً هر آنچه وارد بدن می شود را سم زدایی می کند. هنگامی که کبد بیمار می شود، بدن نمی تواند مواد سمی را به میزان مؤثر فیلتر کند ...
سلام نو   ۱۴۰۳/۰۳/۰۹ - ۱۷:۲۵   + ۸ سایت دیگر  
سرکه سیب فواید زیادی به برای سلامتی دارد از جمله اینکه باعث بهبود سلامت قلب، استقامت، سرکوب باکتری ها می شود.
زیر نویس   ۱۴۰۳/۰۳/۰۹ - ۱۲:۱۹   + ۸ سایت دیگر  
به گزارش زیرنویس،سرهنگ حسن باباپور روز چهارشنبه در این خصوص افزود: البته موضوع فقط به نگهداری معتادان متجاهر ختم نمی شود بلکه پس از این، افراد سم زدایی می شوند و به همت شهرداری تهران بر روی موضوعات مختلف روانشناسی، پزشکی ...
عصر ایران   ۱۴۰۳/۰۳/۰۶ - ۱۳:۳۴   + ۱۶ سایت دیگر  
خستگی دائمی یا ایجاد آکنه و خارش روی پوست از علائم نشان دهنده تجمع سموم در بدن هستند که برای درمان آن ها باید با روش های طبیعی بدن خود را سم زدایی کنید.
سلام نو   ۱۴۰۳/۰۳/۰۵ - ۱۸:۱۷   + ۱۷ سایت دیگر  
نوشیدن آب گرم و سرد هر دو برای سلامتی مفید هستند و اما آب گرم باعث بهبود هضم و متابولیسم و سم زدایی بدن می شود.
تبیان   ۱۴۰۳/۰۳/۰۵ - ۱۵:۱۸    
کلید سالم ماندن در دنیای بیش از حد متصل ما، اتخاذ عادات پایدار در مورد نحوه استفاده از فناوری است.
فرتاک نیوز   ۱۴۰۳/۰۲/۳۰ - ۲۱:۲۱   + ۲ سایت دیگر  
بیشتر بدن های سالم برای حذف سموم و ضایعات خود به کمک نیاز ندارند. نقش اصلی اندام های گوناگون در سیستم بدن این است که سموم را متابولیسم و حذف کنند. تا زمانی که این سیستم سالم است، کار خودش را هر روز به صورت خودکار انجام می دهد. ...
ایسنا   ۱۴۰۳/۰۲/۲۹ - ۱۱:۲۵   + ۱ سایت دیگر  
در این گفتار به مبحث کربن فعال خوراکی و ویژگی های این ماده می پردازیم. کربن اکتیو خوراکی یک فرم خاص از کربن فعال است که استانداردهای دقیق برای استفاده در برنامه های غذایی و نوشیدنی را دارا می باشد. در صنایع تصفیه آب و غذایی برای اهداف تصفیه، رنگ زدایی و سم زدایی استفاده می شود.
عصر ایران   ۱۴۰۳/۰۲/۲۹ - ۰۰:۵۱   + ۳ سایت دیگر  
تجدید قوای پس از یک خواب شبانه خوب، برای ما کاملاً آشناست و یکی از توضیحات علمی محبوب برای چنین اثری این است که مغز سموم خود را در طول خواب می زداید. اما یافته های یک مطالعه جدید نشان از این دارند که این عقیده محبوب می تواند غلط باشد.
زیر نویس   ۱۴۰۳/۰۲/۲۸ - ۲۱:۰۱    
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی زیرنویس، تجدید قوای پس از یک خواب شبانه خوب، برای ما کاملاً آشناست و یکی از توضیحات علمی محبوب برای چنین اثری این است که مغز سموم خود را در طول خواب می زداید. اما یافته های یک مطالعه جدید نشان از این دارند که این عقیده محبوب می تواند غلط باشد. اگر [...]
یک پزشک   ۱۴۰۳/۰۲/۲۶ - ۱۶:۰۷    
ژل ساخته شده از پروتئین های شیر و نانوذرات طلا ممکن است درمان نهایی خماری باشد و از وقوع پیامد های وحشتناک الکلی در وهله اول، پیشگیری کند. البته این ژل هنوز در مراحل اولیه توسعه است، آزمایش های اولیه روی موش ها یک استراتژی امیدوارکننده در سم زدایی مؤثر الکل را مطرح کرده است. ...
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۳/۰۲/۲۶ - ۰۵:۴۶   + ۱۸ سایت دیگر  
ایسنا : اثرات مثبت و ترمیمی یک استراحت خوب شبانه به طور گسترده ای شناخته شده و توضیح علمی رایج این بوده است که مغز در طول خواب سموم را دفع می کند. با این حال یافته های جدید نشان می دهد این فرضیه که به دیدگاه غالب در علوم اعصاب تبدیل شده، ممکن است اشتباه باشد.
فرارو   ۱۴۰۳/۰۲/۲۴ - ۲۳:۱۱   + ۴ سایت دیگر  
باور های نادرست متعددی درباره چیز هایی که می خوریم وجود دارند و برخی از آن ها هیچ پشتوانه علمی هم ندارند. به گزارش انتخاب به نقل از بی بی سی، در این مطلب به چندین باور نادرست درباره رژیم های غذایی مانند سم زدایی و قطع مصرف کربو هیدرات ها می پردازم که نباید در دام آن ها بیفتید. ...
55آنلاین   ۱۴۰۳/۰۲/۲۴ - ۱۳:۰۲    
ویزی گرین ول و کلر فرینو در دو ماه قبل یک گروه واتس اپی تشکیل دادند تا در آن درباره چگونگی کاهش تقاضای کودکان برای تلفن های هوشمند به بحث و گفت وگو بپردازند.
سلام نو / بهار نیوز   ۱۴۰۳/۰۲/۲۰ - ۰۸:۰۱   + ۶ سایت دیگر  
هنگام درمان عفونت یا جراحت ها، بدن ملتهب می شود و این التهاب ضروری است. اما وقتی بدن به التهاب بیش از حد مبتلا می شود، تمام سیستم های ایمنی بدن از جمله، سیستم سم زدایی دچار اختلال می شوند. ورزش منظم از ابتلا به بیماری های مختلف و همچنین التهاب می کاهد و فرد را سلامت نگه می دارد.
سلام نو / آفتاب نیوز   ۱۴۰۳/۰۲/۲۰ - ۰۷:۰۱   + ۱۸ سایت دیگر  
جعفری یک ضد عفونی کننده عالی و ادرار آور بسیار خوب است. این سبزی معطر و البته پرطرفدار، عملکرد کلیه ها را تحریک می کند و نقش مهمی در دفع سموم بدن دارد. به غذاهایتان مثل سالادها، پاستاها، سوپ و ... جعفری اضافه کنید.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۳/۰۲/۱۹ - ۰۴:۱۲    
ایلنا : برای زیبایی ، جوانی ، تناسب اندام و ده ها گزینه ی تیک خورده ی سلامتی دیگر آب گوجه فرنگی بنوشید.
یزد فردا   ۱۴۰۳/۰۲/۱۸ - ۰۰:۲۸   + ۱۴ سایت دیگر  
یزدفردا: ترک قند و شکر برای بسیاری از افراد امری دشوار و غیر قابل قبول است در صورتی که فواید ترک قند و شکر خود یک انگیزه بسیار قوی برای ترک این ماده است.