یکشنبه ۰۵ بهمنساعت ۱۰:۳۵Jan 2021 24
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «عبدالله انوار»

سازمان صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۹/۰۹ - ۱۳:۲۵   + ۲ سایت دیگر  
محمد آسیابانی کارشناس مجری برنامه سیم و زر رادیو فرهنگ درباره کتاب تاریخ وصاف با دکتر علیرضا نیک نژادکه این کتاب را زیر نظر استاد عبدالله انوار تصحیح کرده اند گفت و گو می کند ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۸/۲۸ - ۱۷:۳۸   + ۱ سایت دیگر  
حجت الاسلام محمدجواد حجتی کرمانی و عبدالله انوار کتاب هایی را برای مطالعه پیشنهاد کردند.
تهران پرس   ۱۳۹۹/۰۸/۱۵ - ۱۱:۴۶   + ۳ سایت دیگر  
شهردار تهران با نسخه شناس برجسته عبدالله انوار در منزل این استاد دیدار کرد.
شبستان   ۱۳۹۹/۰۷/۱۲ - ۱۱:۰۱   + ۴ سایت دیگر  
سید عبدالله انوار تهران شناس و رئیس اسبق بخش نسخ خطی کتابخانه ملی ایران گفت: کتابخانه ملی یک مکان مهم فرهنگی در تهران است و بخشی از تاریخ فرهنگی پایتخت با فعالیت های کتابخانه ملی تعریف می شود.
پانا   ۱۳۹۹/۰۵/۲۲ - ۱۳:۰۰   + ۹ سایت دیگر  
تهران (پانا) - رییس اسبق بخش نسخ خطی کتابخانه ملی ایران با تاکید بر جایگاه فهرست نویسی کتابخانه ملی ایران در مقایسه با فهرست نویسی نسخ خطی کتابخانه های اروپایی گفت: فهرست نویسی نسخ خطی کتابخانه ملی ایران در جهان یگانه است. ...
شبستان   ۱۳۹۹/۰۵/۱۹ - ۱۴:۱۰    
معاون اسبق سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران به تشریح نقش استاد عبدالله انوار در فهرست نویسی علمی و فنی در کتابخانه ملی پرداخت.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۵/۱۸ - ۱۳:۴۰   + ۴ سایت دیگر  
اشرف بروجردی رییس سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران به مناسبت عید غدیر خم به دیدار سید عبدالله انوار از نسخه شناسان پیشکسوت رفت.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۸/۰۹/۲۳ - ۱۳:۲۰   + ۲ سایت دیگر  
نشست تخصصی جایگاه موسیقی در نظام تعلیم و تربیت با تکیه بر دو کتاب موسیقی کبیر فارابی و جوامع علم موسیقی ابن سینا، با سخنرانی عبدالله انوار و محسن نفر، 30 آذر برگزار می شود.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۹/۱۲ - ۱۶:۲۹   + ۴ سایت دیگر  
نخستین نشست شب های روشن با یاد جلال آل احمد با حضور عبدالله انوار و سعید محبی در موزه کتاب و میراث مستند سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران برگزار شد.
ایسنا   ۱۳۹۸/۰۷/۱۶ - ۱۶:۱۳   + ۱ سایت دیگر  
ابن سینای زمانه را دوستانش به او لقب داده اند، سید عبدالله انوار کسی که سال هاست می توان نامش را کنار نام تهران آورد. وقتی درباره تهران حرف می زند ذهنش آن قدر حولِ تهران قدیم و ظلم هایی که به آن شده می گذرد که دائم مشکلات امروز تهران را به زبان می آورد و از مسوولانِ شهری می خواهد به این شهر رحم ...
تجارت امروز   ۱۳۹۸/۰۷/۱۶ - ۱۵:۳۱   + ۱ سایت دیگر  
مردی که روزی 30 کیلومتر در تهران راه می رفت
جماران   ۱۳۹۸/۰۷/۱۴ - ۲۱:۰۹   + ۴ سایت دیگر  
به گزارش شامگاه یکشنبه خبرنگار ایرنا، نشست تخصصی تهران پژوهان با حضور محسن هاشمی رفسنجانی، احمد مسجد جامعی، شهربانو امامی(رئیس و اعضای شورای شهر)، محمد رضا جوادی یگانه معاون شهردار تهران، سید احمد محیط طباطبائی رئیس ایکوم، ناصر تکمیل همایون و عبدالله انوار از تهران شناسان و تاریخ نویسان برگزار شد ...
پرس شیعه   ۱۳۹۸/۰۷/۰۲ - ۱۲:۴۵   + ۳ سایت دیگر  
نشست نقد و بررسی کتاب ابن سینا از مجموعه تاریخ و ادبیات ایران عصر فردا سوم مهرماه برگزار می شود. به گزارش شیعه پرس، به همت سازمان اسناد و کتابخانه ملی جمهوری اسلامی ایران، نشست نقد و بررسی کتاب ابن سینا از مجموعه تاریخ و ادبیات ایران عصر فردا سوم مهرماه برگزار می شود. ...
ایبنا   ۱۳۹۸/۰۶/۱۶ - ۲۳:۲۹   + ۵ سایت دیگر  
برگردان و شرح فارسی حساب شفا توسط سیدعبداله انوار آماده چاپ شده است.
ایلنا   ۱۳۹۸/۰۴/۰۹ - ۱۴:۱۲   + ۸ سایت دیگر  
زندگینامه، پرتره علمی و حرفه ای سید عبدالله انوار در برنامه امشب حکایت دل معرفی می شود.
روزنامه شهروند   ۱۳۹۸/۰۳/۰۸ - ۱۴:۰۲    
سید عبدالله انوار ، حکیم 95 ساله، مترجم، نسخه شناس، فهرست نویس و متخصص متون کهن است. از او به عنوان حافظه زنده تاریخ معاصر ایران به ویژه تهران نام برده می شود ...
ایبنا   ۱۳۹۸/۰۱/۲۰ - ۱۹:۱۴   + ۱ سایت دیگر  
عبدالله انوار گفت: ایرج افشار از معدود ایران شناسانی بود که به مساله آرشیو و حفظ اسناد و عکس ها و مدارک تاریخی و علمی و تدوین آن ها اهمیت می داد و در این موضوع سرآمد دیگران بود.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۷/۱۲/۰۹ - ۱۳:۱۳   + ۲ سایت دیگر  
مجموعه دو جلدی تعلیقه بر اساس الاقتباس خواجه نصیرالدین طوسی اثر عبدالله انوار به چاپ دوم رسید. چاپ نخست این کتاب در سال 75 منتشر شده بود.
ایبنا   ۱۳۹۷/۱۲/۰۷ - ۰۸:۰۲   + ۱ سایت دیگر  
عبدالله انوار گفت: یگانه جنایتی که صورت گرفته، جنایتی است که به دانشگاه شده است. چنان مدرک گرایی اهمیت پیدا کرده است و علم گرایی سقوط کرده و به انزوا رفته است که به نظر من باید در دانشگاه یک کودتای عظیم علمی صورت بگیرد که این فکر و اندیشه مدرک گرایی ریشه کن بشود.
ایران آنلاین   ۱۳۹۷/۰۹/۱۰ - ۰۸:۱۱   + ۳ سایت دیگر  
وقتی از امیرحسین آریان پور، عبدالله انوار و در آخر مهدی محقق، همسرش صحبت می کند لبخندی به پهنای صورتش نقش می بندد و از عهدی قدیمی که روزگاری میان این سه تن بوده می گوید: عهد بسته بودند هیچگاه ازدواج نکنند ...
همشهری   ۱۳۹۷/۰۸/۰۹ - ۱۲:۵۸    
تاریخ خیابان کشی های تهران به دوران پهلوی برمی گردد. اما اسناد تاریخی و نقشه های جغرافیایی به ما می گویند که خیابان مولوی در زمان ناصرالدین شاه قاجار شکل گرفت. ماجرای خیابان مولوی را عبدالله انوار تهران شناس و فهرست نویس این طور برایمان تعریف می کند: ناصرالدین شاه تصمیم گرفت بر وسعت تهران بیفزاید ...
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۷/۰۸/۰۱ - ۱۱:۱۵   + ۹ سایت دیگر  
سید عبدالله انوار گفت: باید آزادی را تا حدودی به جامعه داد. اگر بیش از آن به جامعه ای که هنوز به آن حد نرسیده آزادی بدهید، جامعه را فلج می کنید.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۷/۰۷/۳۰ - ۱۱:۰۸   + ۱۰ سایت دیگر  
سید عبدالله انوار، حکیم 94 ساله، شارح، مترجم، نسخه شناس، فهرست نویس، ریاضی دان و متخصص متون کهن مهمان شوکران سیزدهم است.
شبستان   ۱۳۹۷/۰۷/۱۷ - ۱۵:۰۸   + ۱ سایت دیگر  
آیین بزرگداشت روز تهران با سخنرانی عبدالله انوار و میزبانی خانه اندیشمندان علوم انسانی برگزار می شود.
ایبنا   ۱۳۹۷/۰۶/۲۷ - ۱۱:۵۹   + ۹ سایت دیگر  
شانزدهمین جشنواره حامیان نسخ خطی (جایزه سیدعبدالله انوار) در دو بخش اصلی و جنبی توسط سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران برگزار می شود.
فرهنگ وهنر   ۱۳۹۷/۰۵/۲۲ - ۱۶:۱۱    
جمعی از همکاران فرهنگ سرای ملل به منظور تکریم و ارج نهادن به مقام پیشکسوتان عرضه فرهنگ و هنر به دیدار استاد عبدالله انوار مترجم و محقق معاصر کشور رفتند و از ایشان تجلیل کردند.
رویداد 24   ۱۳۹۷/۰۴/۲۴ - ۱۸:۴۲   + ۱۰ سایت دیگر  
نشست "باغ های گم شده از مجموعه نشست های مشترک کمیته معماری و طرح های شهری شورای اسلامی شهر تهران و جامعه مهندسان مشاور ایران روز سه شنبه 26 تیرماه 97 با حضور محسن هاشمی رفسنجانی، سید محمد بهشتی و عبدالله انوار برگزار می شود.
ربیع   ۱۳۹۷/۰۳/۰۷ - ۱۵:۳۱   + ۱۲ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه خبری ربیع ، به نقل از فارس، سیدعباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در تازه ترین توئیت خود نوشت: خیابان شنگرف(در کتابخانه ملی) به نام استاد عبدالله انوار نامگذاری شد. ...
نسیم   ۱۳۹۷/۰۳/۰۶ - ۱۶:۵۳    
طرح نامگذاری خیابان شنگرف به نام استاد عبدالله انوار با 19 رای موافق از سوی اعضای شورای شهر تهران تصویب شد.
شهر فردا   ۱۳۹۷/۰۳/۰۶ - ۱۴:۵۱   + ۲ سایت دیگر  
عضو شورای شهر تهران تأکید کرد: باید تا وقتی افراد در قید حیات هستند، قدردانی خود را نسبت به آن ها نشان دهیم.
ایسنا   ۱۳۹۷/۰۳/۰۶ - ۱۴:۴۰   + ۷ سایت دیگر  
اعضای شورای اسلامی شهر تهران به نامگذاری خیابانی به نام عبدالله انوار رای مثبت دادند.
ایران آنلاین   ۱۳۹۷/۰۳/۰۶ - ۱۴:۳۹   + ۲ سایت دیگر  
احمد مسجدجامعی، عضو شورای شهر گفت: با توجه به اینکه خیابان شنگرف در حاشیه کتابخانه ملی است؛ استاد انوار بنیانگذار فهرست نویسی و بزرگترین فهرست نویس زنده جهان اسلام هستند. باید این خیابان را به نام ایشان نامگذاری کنیم.
ایبنا   ۱۳۹۷/۰۳/۰۶ - ۱۲:۵۶   + ۲ سایت دیگر  
محمدجواد حق شناس رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران درباره نام گذاری خیابانی به نام عبدالله انوار گفت: در شورای شهر تصمیم ما بر این بوده که بتوانیم از شخصیت ها و چهره هایی که می توانند الگوی نسل آینده باشند اینگونه تجلیل به عمل آوریم و در عین حال این نام گذاری های می تواند گوشه ای از ...
ایبنا   ۱۳۹۷/۰۳/۰۶ - ۱۱:۵۰   + ۱ سایت دیگر  
خیابان شنگرف تهران به نام عبدالله انوار تغییر نام پیدا می کتد.
میزان   ۱۳۹۷/۰۳/۰۶ - ۱۱:۱۷   + ۶ سایت دیگر  
خبرگزاری میزان- در شصت و ششمین جلسه علنی شورای شهر تهران طرح نامگذاری خیابان شنگرف در محدوده منطقه 3 به نام استاد عبدالله انوار با 19 رای موافق به تصویب اعضای شورای شهر تهران رسید.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۷/۰۲/۲۹ - ۲۱:۵۵   + ۲ سایت دیگر  
شهردار تهران فردا با حضور در صحن شورای شهر سوگندنامه خود را خواهد خواند.
ایرنا   ۱۳۹۷/۰۲/۲۴ - ۲۱:۰۲   + ۱ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - عضو شواری علمی انجمن آثار و مفاخر فرهنگی، گفت: خیام برای اولین بار معادلات درجه سوم ریاضی را قبل از اینکه هندسه کشف شود، حل کرده است.
فرهنگ امروز   ۱۳۹۶/۱۲/۱۳ - ۱۲:۰۲    
کتابخانه ملی 80 ساله شد؛ کتابخانه ای که تاریخ آن را می توان از گفته های سید عبدالله انوار، رییس پیشین بخش نسخ خطی کتابخانه ملی جست.
فرهنگ امروز   ۱۳۹۶/۱۱/۲۴ - ۰۹:۲۸   + ۴ سایت دیگر  
عبدالله انوار که سال هاست پروژه ترجمه و تصحیح و تعلیق بر کتاب شفا ی ابن سینا را در دست دارد، می گوید هنوز ناشری تقبل نکرده است که تمام مجلدهای آن را کامل منتشر کند، او می گوید: شفای بوعلی سینا را در 22 جلد ترجمه کرده ام که به دلیل وسعت کار هنوز ناشرش مشخص نیست و تنها دو جلد از آن به زودی چاپ می شود.
فرهنگ امروز   ۱۳۹۶/۰۸/۲۲ - ۱۲:۲۲   + ۱ سایت دیگر  
22 آبان 51سال از درگذشت سعید نفیسی محقق برجسته، نسخه شناس و مترجم کشورمان می گذرد.عبدالله انوار معتقد است قلم نفیسی روان بود و نثر او نثر ادبی قوی ای بود.
خبر آنلاین   ۱۳۹۶/۰۵/۱۸ - ۲۰:۵۰   + ۸ سایت دیگر  
عبدالله انوار گفت: در آزادی است که انسان به مرتبه فرشته بودن می رسد و در پناه آزادی است که اراده بیدار بشری شکوفا می شود و آدمی در پناه آن به جایی می رسد که به قول صوفیان جز خدا نبیند.
انصاف نیوز   ۱۳۹۶/۰۵/۱۴ - ۰۹:۴۵    
دکتر عبدالله انوار در این سال ها نسبت به گذشته بیشتر شناخته شده است؛ او بیست سال رییس بخش نسخه شناسی کتابخانه ملی بوده و جزو تهران شناسان مطرح هم به حساب می آید. او تالیفات، ترجمه ها و شرح های زیادی دارد ...
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۶/۰۴/۰۴ - ۱۱:۰۴   + ۵ سایت دیگر  
نود و سومین جلسه دیدار و گفتگو کتابفروشی آینده به استاد سیدعبدالله انوار اختصاص یافته است.
دبیرخانه نهمین جشنواره بین المللی فارابی از دو برگزیده خود تقدیر کرد. به گزارش روابط عمومی پژوهشکده مطالعات فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، این دبیرخانه از استاد عزت الله فولادوند و دکتر سیدعبدالله انوار قدردانی کرد. ...
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۶/۰۳/۰۶ - ۱۱:۱۱   + ۴ سایت دیگر  
بلخاری، رئیس انجمن آثار و مفاخر فرهنگی گفت: یکی از بزرگان میراث برای جامعیت علم در تمدن اسلامی که ثمرات مبارکی داشت استاد انوار است.
همشهری   ۱۳۹۶/۰۳/۰۴ - ۱۴:۴۳   + ۱ سایت دیگر  
- همشهری آنلاین: نکوداشت عبدالله انوار، نسخه شناس، کتابشناس، فهرست نگار، تهران پژوه اهالی فرهنگ و قلم در انجمن آثار و مفاخر فرهنگی برگزار شد.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۶/۰۳/۰۲ - ۱۲:۴۶   + ۱ سایت دیگر  
مراسم بزرگداشت عبدالله انوار چهارشنبه سوم خردادماه در انجمن آثار و مفاخر فرهنگی برگزار می شود.