دوشنبه ۱۵ خردادساعت ۱۷:۳۷Jun 2023 5
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «قدرت هسته ای»

قدس آنلاین   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۱۰:۵۰   + ۲ سایت دیگر  
کارشناس مسائل بین الملل گفت: طبعا افزایش قدرت هسته ای ایران بر تمایل کشورهای غربی در مذاکره با ایران اثر گذار بوده و ما باید هم زمان دیگر مولفه های قدرت و از جمله توان اقتصادی خود را هم افزایش دهیم.
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۰۸ - ۲۱:۲۲    
اقتصادنیوز: رسانه های چین در واکنش هشدارآمیز به اظهارات وزیرامور خارجه تایوان نوشتند: واشنگتن نه مبنای قانونی برای قرار دادن تایوان در چتر هسته ای خود دارد و نه می تواند مخالفت ها و واکنش های شدید چین به عنوان یک قدرت هسته ای را نادیده بگیرد.
روابط عمومی صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۳/۰۶ - ۱۵:۱۳   + ۳ سایت دیگر  
نگرانی صهیونیست ها از موشک بالستیک خیبر و بازگشت موفقیت آمیز ناو گروه 86 نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران از گردش دور دنیا و بازتاب آن در رسانه های اسرائیلی در غیاهب الکیان شبکه العالم بررسی می شود. ...
راهبرد معاصر   ۱۴۰۲/۰۳/۰۲ - ۲۱:۳۲   + ۱۱ سایت دیگر  
رئیس سازمان انرژی اتمی ایران با بیان اینکه قدرت هسته ای ایران قابل نفی نیست، تصریح کرد: امروز کل چرخه فرآیند سوخت هسته ای کشور کاملا بومی شده است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۳/۰۲ - ۲۰:۱۵   + ۴۴ سایت دیگر  
رییس سازمان انرژی اتمی با بیان اینکه قدرت هسته ای ایران قابل نفی شدن نیست گفت: روایتگری از فعالیت هسته ای ایران یک تصویر وارونه از حقایق را نشان می دهد و در این زمینه نقش سفرا بسیار مهم است.
دیپلماسی ایرانی   ۱۴۰۲/۰۲/۲۸ - ۱۸:۰۹   + ۱ سایت دیگر  
بادهای تغییر در خاورمیانه در حالی می وزد که می تواند، هم جنگ و هم صلح را به ارمغان بیاورد. اخیرا، آنقدر تغییرات کمی در آنجا انباشته شده است که به زودی باید به تغییرات کیفی تبدیل شوند. این منطقه انفجاری درست جلوی چشمان ما در حال دگرگونی است و دیگر هرگز مثل سابق نخواهد بود. ...
عصر ایران   ۱۴۰۲/۰۲/۲۳ - ۱۲:۳۷   + ۴۳ سایت دیگر  
وزارت خارجه کره شمالی پیش تر اعلام کرد، موضع کره شمالی به عنوان یک قدرت هسته ای جهانی، نهایی و غیرقابل بازگشت است و نیازی ندارد که جامعه بین الملل آن را به رسمیت بشناسد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۲/۱۴ - ۲۰:۴۷   + ۶ سایت دیگر  
عضو کمیته اطلاعات مجلس نمایندگان آمریکا گفت که شهرهای ایالات متحده در برابر حمله هسته ای روسیه و چین آسیب پذیر هستند و ایران، چین، روسیه و کره شمالی ترسی از قدرت هسته ای آمریکا ندارند.
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۲/۰۲/۱۱ - ۱۹:۱۰   + ۳ سایت دیگر  
اقتصادنیوز: نتانیاهو این ادعا را مطرح کرد که اگر می خواهید مانع از تبدیل شدن ایران به یک قدرت هسته ای شوید، تنها راه تهدید نظامی است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۲/۰۵ - ۱۰:۰۳   + ۳ سایت دیگر  
مدیر بخش منع اشاعه و کنترل تسلیحات وزارت خارجه روسیه هشدار داد خطرات درگیری مستقیم بین این کشور و آمریکا به عنوان دو قدرت هسته ای مرتب در حال افزایش است.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۲/۰۵ - ۰۸:۱۳   + ۸ سایت دیگر  
مهر : یک دیپلمات ارشد روسی روز سه شنبه گفت که خطرات درگیری نظامی مستقیم بین دو قدرت هسته ای روسیه و ایالات متحده، به طور پیوسته در حال افزایش است.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۲/۰۵ - ۰۸:۱۲   + ۸ سایت دیگر  
یک مقام وزارت خارجه روسیه گفت، خطرات درگیری مستقیم نظامی میان روسیه و آمریکا به عنوان دو قدرت هسته ای به طور مداوم در حال افزایش است.
آنا   ۱۴۰۲/۰۱/۲۰ - ۰۹:۰۶    
معاون سیاسی حزب موتلفه اسلامی گفت: امروز جمهوری ایران در هسته ای، وضعیت پیشرفته ای دارد و می تواند با تبدیل شدن به یک قدرت تمام عیار هسته ای، تا حد زیادی موقعیت و جایگاه خود به عنوان یک قدرت برجسته خاورمیانه ای را ارتقا بخشد.
پارسینه   ۱۴۰۲/۰۱/۱۴ - ۱۵:۰۶   + ۴ سایت دیگر  
کد ویدیو دانلود فیلم اصلی روسیه تمرینات خود را با موشک بالستیک قاره پیما یارس آغاز کرده است و مسکو برای نشان دادن قدرت هسته ای خود، چند هزار سرباز را به کار گرفته است. سامانه های سیار یارس در سه منطقه روسیه مانور هایی را انجام خواهند داد.
دیار میرزا   ۱۴۰۲/۰۱/۱۳ - ۲۱:۵۰   + ۱۵ سایت دیگر  
محمود سریع القلم می گوید: اقتصاد ایران همیشه دچار مشکلات ساختاری بوده اما دولتها با پول و منابع مالی حاصل از فروش نفت، مشکلات را پوشانده اند. وقتی آن پول نیست، بحران ها تشدید می شود و به مسائل اجتماعی و سیاسی تبدیل می شود. ...
دیپلماسی ایرانی   ۱۴۰۱/۱۲/۲۹ - ۰۸:۵۱   + ۱ سایت دیگر  
ین متن تلاش می کند در یک چارچوب آکادمیک، ذهن و عمل تصمیم سازان اروپا و آمریکا نسبت به ایران را واکاوی کرده (Deconstruction) و نقشۀ شناختی آنها را حتی المقدور ترسیم نماید (Cognitive Mapping). ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۲/۲۵ - ۱۲:۲۵   + ۴ سایت دیگر  
روسیه به آمریکا هشدار داد تهدید به سرنگون کردن هواپیما های روسی به معنای اعلان جنگ آشکار علیه بزرگترین قدرت هسته ای دنیا خواهد بود.
اصلاحات نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۲۵ - ۱۲:۰۹   + ۲ سایت دیگر  
آناتولی آنتونوف، سفیر روسیه در واشنگتن اعلام کرد که حمله عمدی آمریکا به هواپیمای روسی در حریم هوایی بی طرف، اعلان جنگ آشکار علیه یک قدرت هسته ای خواهد بود.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۱/۱۲/۲۵ - ۰۹:۰۰   + ۲۲ سایت دیگر  
مهر : آناتولی آنتونوف سفیر روسیه در واشنگتن به آمریکایی ها درباره هرگونه ماجرایی جویی علیه روسیه هشدار داد.
سلام نو / پارسینه   ۱۴۰۱/۱۲/۱۸ - ۱۴:۱۷   + ۲۰ سایت دیگر  
بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی، با تاکید بر اینکه تنها راه برای جلوگیری از دستیابی رژیم ایران به سلاح هسته ای تهدید نظامی است و گفت: موشک های ایران به اروپا هم می رسند.
تدبیر و امید   ۱۴۰۱/۱۲/۱۸ - ۱۵:۴۶   + ۱۰ سایت دیگر  
در ادامه این گزارش آمده است: کیم تقریباً به طور قطع سلاح های هسته ای و موشک های هسته ای را ضامن نهایی حکومت خود می داند و قصد ندارد این برنامه ها را کنار بگذارد، زیرا معتقد است که با گذشت زمان به عنوان یک قدرت هسته ای مقبولیت بین المللی به دست خواهد آورد .
فرارو   ۱۴۰۱/۱۲/۰۸ - ۰۸:۴۰   + ۹ سایت دیگر  
فرارو- علی رغم آن که ایالات متحده و متحدانش هفته جاری را به دلیل ناکامی روسیه در تلاش برای تسلط بر اوکراین پس از یک سال جنگ جشن گرفتند برخی تحولات می تواند پیامد هایی بسیار فراتر از پابرجا ماندن دولت اوکراین در کی یف به همراه داشته باشد. ...
خرداد نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۰۵ - ۱۴:۴۵   + ۷۸ سایت دیگر  
آژانس بین المللی انرژی اتمی در ابتدا و زمانی که برای بازدید آمد موارد زیادی بازدید انجام داد. آن ها اعلام کردند تغییراتی در زیرساخت ها انجام شده است. اما باید بگویم که زیرساخت ها تغییر نکرده است. هیچ تغییری ایجاد نشده است. ما به آن ها گفتیم که بازرس شما اشتباه اعلام کرده است
فرارو   ۱۴۰۱/۱۱/۲۰ - ۱۲:۴۴   + ۱۴ سایت دیگر  
کره شمالی امروز (پنجشنبه) با برگزاری مانور نظامی گسترده ای به مناسبت هفتاد و پنجمین سالروز تشکیل نیرو های مسلح موشک های بالستیک قاره پیمای خود را به نمایش گذاشت؛ موشک هایی که طبق ادعای پیونگ یانگ قابلیت حمل کلاهک اتمی را دارند. ...
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۱/۱۹ - ۱۶:۰۶   + ۱۰ سایت دیگر  
یک روزنامه روسی به نقل از منابع ناشناس نوشت، پنج قدرت هسته ای جهان اوایل ماه جاری میلادی اجلاس دو روزه ای را در شهر دوبی به منظور بحث درباره مسائل مربوط به عدم اشاعه تسلیحات هسته ای برگزار کردند.
پارسینه   ۱۴۰۱/۱۱/۱۹ - ۱۴:۵۰   + ۶ سایت دیگر  
به گزارش پارسینه ، روزنامه روسی کامرسانت به نقل از منابع آگاه گزارش داد که پنج قدرت هسته ای جهانی در اوایل ماه جاری میلادی نشستی دو روزه در دوبی امارات متحده عربی برگزار کردند تا در مورد موضوع منع اشاعه هسته ای گفتگو کنند. ...
هشدار نیوز   ۱۴۰۱/۱۱/۱۷ - ۰۱:۵۲   + ۲۴ سایت دیگر  
جوزپ بورل، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در بخشی از مصاحبه خود با روزنامه اسپانیایی ال پائیس درخصوص برجام صحبت می کند و می گوید: این توافق هنوز نمرده است. ...
فرارو   ۱۴۰۱/۱۱/۱۶ - ۱۱:۴۳   + ۳۳ سایت دیگر  
جوزپ بورل، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در گفتگو با یک رسانه اسپانیایی زبان خاطر نشان کرد که برجام هنوز نمرده است. بورل در مصاحبه اختصاصی خود با columnadigital در پاسخ به سوالی درباره سرنوشت برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) اظهار داشت ...
پارسینه   ۱۴۰۱/۱۱/۱۶ - ۱۰:۳۰   + ۴۱ سایت دیگر  
جوسپ بورل مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در مصاحبه اختصاصی با روزنامه ال پائیس اسپانیا در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا توافق هسته ای با ایران آینده ای دارد؟ گفت: توافقی که قرار بود در ازای اجازه به مشارکت در تجارت بین المللی و به ویژه صادرات نفت، ایران به یک قدرت هسته ای تبدیل نشود ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۱/۱۳ - ۱۰:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
سفیر روسیه در آمریکا گفت واشنگتن مرتکب یک خطای راهبردی شده، زیرا در واقع به مناقشه با دو قدرت هسته ای جهان یعنی روسیه و چین دامن زده است.
شفقنا   ۱۴۰۱/۱۰/۲۹ - ۱۸:۱۱    
شفقنا- دیمیتری مدودف، رئیس جمهور سابق روسیه که به ولادیمیر پوتین نزدیک است، به ناتو هشدار داد که شکست مسکو در اوکراین می تواند منجر به جنگ هسته ای شود. ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۱۰/۲۹ - ۱۴:۵۱   + ۴ سایت دیگر  
مقامات روسیه نسبت به اجازه واشنگتن به کی یف برای استفاده از تسلیحات غربی به منظور حمله به منطقه کریمه و همچنین سخنان مقامات غربی درباره لزوم شکست روسیه واکنش نشان داده و آنها را از اقدام تحریک آمیز و تهدید یک قدرت هسته ای برحذر داشتند.
همشهری   ۱۴۰۱/۱۰/۲۹ - ۱۱:۵۲   + ۸ سایت دیگر  
رئیس جمهور پیشین روسیه هشدار داد شکست یک قدرت هسته ای در یک جنگ متعارف، ممکن است منجر به جنگ اتمی شود.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۰/۲۹ - ۱۱:۲۵   + ۱۳ سایت دیگر  
رئیس جمهور پیشین روسیه هشدار داد شکست یک قدرت هسته ای در یک جنگ متعارف، ممکن است منجر به جنگ اتمی شود.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۱/۱۰/۲۶ - ۰۰:۳۵   + ۴ سایت دیگر  
متیو کرونیگ/ سرپرست مرکز استراتژی و امنیت اسکوکرافت ادعا می شود در سال 2023، ایران به احتمال زیاد از نقطه بی بازگشت هسته ای عبور کرده و به صورت بالفعل به کشور دارای توانایی ساختن سلاح هسته ای تبدیل خواهد شد ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۱۰/۲۵ - ۰۹:۰۱   + ۳ سایت دیگر  
کره شمالی به اظهارات دبیرکل سازمان ملل که برنامه هسته ای پیونگ یانگ را "خطری آشکار و فعلی" معرفی کرده بود، واکنش نشان داد.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۰/۱۴ - ۱۱:۳۹   + ۹ سایت دیگر  
اسناد داخلی دولت آمریکا و بررسی سوابق فناوری چین نشان می دهد که افزایش سریع قدرت هسته ای پکن به کمک فناوری های موشکی و هسته ای آمریکایی انجام شده که جاسوس های چینی به آن دست یافته اند.
دیده بان البرز   ۱۴۰۱/۱۰/۰۹ - ۱۴:۳۲    
رئیس دفتر عقیدتی و سیاسی فرماندهی معظم کل قوا گفت: مردم باید به این موضوع توجه داشته باشند که بین حق و باطل حد وسطی وجود ندارد، یک جریان یا حق است یا باطل.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۱/۱۰/۰۹ - ۱۴:۲۱   + ۲ سایت دیگر  
رئیس دفتر عقیدتی و سیاسی فرماندهی معظم کل قوا گفت: ما امروز در ایران قدرتمند و قوی زندگی می کنیم؛ کشوری که قدرت هسته ای و توانایی 60 درصد غنی سازی اورانیوم دارد، می تواند این میزان را تا 99 درصد نیز افزایش دهد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۰/۰۸ - ۰۰:۱۰   + ۳ سایت دیگر  
وزیر خارجه روسیه گفت که کشورهای غربی به رهبری یک قدرت هسته ای (ایالات متحده) در حال جنگ با روسیه هستند و این رویارویی بعد از کودتای کی یف اعلام شده است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۰/۰۷ - ۰۷:۳۰   + ۱ سایت دیگر  
بسته خبر خوب امروز ما رنگ و بوی فاطمی دارد. شاید پیش خودتان بگویید خوب! سالگرد شهادت بانوی دو عالم کجایش خبرخوب است؟ اما نگاهتان را حتی در بزرگ ترین مصیبت ها می توانید خبرخوبی کنید و یادتان باشد فاطمه (س) همه اش خبرخوب است. بارزترین ویژگی سبک زندگی حضرت زهرا(س)کوثر بودنشان است ...
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۱/۱۰/۰۵ - ۱۱:۲۸    
دهلی نو، پکن را به تلاش برای تغییر یکجانبه وضعیت موجود سرزنش کرد، در حالی که ارتش آزادی بخش خلق چین گفت که نیروهایش در حال انجام یک گشت زنی منظم بوده و با ارتش هند که به طور غیرقانونی در حال عبور از مرز بودند برخورد کرده اند.
خرداد نیوز   ۱۴۰۱/۰۹/۲۵ - ۱۵:۰۸   + ۱۱ سایت دیگر  
کارشناسان سیاسی از برهم خوردن توازن سیاسی در داخل و خارج کشور خبر می دهند. این کارشناسان معتقدند حاکمیت با عنوان استقلال و افزایش قدرت هسته ای و نظامی، هم با مردم میهن و هم با بخش عظیمی از جهان قهر کرده، یا در دام توطئه رقبا افتاده است ...
انتخاب   ۱۴۰۱/۰۹/۲۲ - ۲۳:۲۵   + ۲ سایت دیگر  
فراهانی، رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران و چین می گوید: چین مایل نیست ایران به جمع کشورهای دارای قدرت هسته ای بپیوندد
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۱/۰۹/۲۲ - ۱۴:۰۴   + ۵ سایت دیگر  
اکوایران : نیروهای هند و چین در منطقه مرزی مورد مناقشه در هیمالیا با یکدیگر درگیر شدند. این اولین درگیری اعلام شده بین دو قدرت آسیایی دارای سلاح هسته ای در نزدیک به دو سال گذشته است.
روزنامه جوان آنلاین   ۱۴۰۱/۰۹/۲۰ - ۰۲:۱۰   + ۲ سایت دیگر  
مهدی خورسند، درباره بیانیه مشترک اخیر چین و عربستان که در بخشی از آن هم به موضوع ایران و پرونده فعالیت های هسته ای ایران تاکید شده بود، گفت: چین نگران رقابت با قدرت هسته ای ایران است و ایران باید بتواند اعتمادسازی در روابط با این کشور را رقم بزند.
جام جم   ۱۴۰۱/۰۹/۱۴ - ۱۳:۳۰   + ۱ سایت دیگر  
وزارت دفاع آمریکا در گزارش سالانه خود درباره پیشرفت های ارتش چین مدعی شده این کشور ممکن است تا سال 2035میلادی 1500کلاهک هسته ای داشته باشد و این مسأله پیامد های جدی برای منافع امنیتی ما خواهد داشت. ...
برترین ها   ۱۴۰۱/۰۹/۰۶ - ۱۰:۵۴   + ۱۰ سایت دیگر  
رهبر کره شمالی با اشاره به پرتاپ موشک های بالستیک قاره پیما گفت که این به وضوح به جهان نشان داد که پیونگ یانگ یک قدرت هسته ای کامل است.
اسپادانا خبر   ۱۴۰۱/۰۹/۰۶ - ۱۰:۴۳   + ۱۰ سایت دیگر  
دانشمندان کره شمالی متعهد شده اند که از "قدرت مطلق" کیم دفاع کنند و موشک ها تنها در جهتی که کیم به آن اشاره کرد با قدرت پرواز خواهند کرد.
راهبرد معاصر   ۱۴۰۱/۰۹/۰۶ - ۰۹:۵۰   + ۲ سایت دیگر  
رهبر کره شمالی اعلام کرد هدف نهایی پیونگ یانگ این است که قدرتمندترین نیروی هسته ای جهان را در اختیار داشته باشد.