یکشنبه ۰۷ خردادساعت ۰۳:۵۲May 2023 28
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «مهندسی ژنتیک»

باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۳/۰۱ - ۱۸:۳۲    
رئیس پژوهشگاه ملی مهندسی ژنتیک گفت: مهندسی ژنتیک ابزاری موثر در حفظ تنوع زیستی است .
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۳/۰۱ - ۱۳:۴۳   + ۱ سایت دیگر  
آئین افتتاح سومین سمپوزیوم بین المللی فناوری کریسپر یا ویرایش ژنی، با حضور دانشمندان و محققان ایرانی و بین المللی در پژوهشگاه ملی مهندسی ژنتیک و زیست فناوری برگزار شد.
شفقنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۱ - ۱۲:۲۵   + ۱ سایت دیگر  
شفقنا- دبیر ستاد توسعه علوم و فناوری های سلول های بنیادی معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری گفت: اگر از توسعه فناوری کریسپر (ویرایش ژنی) عقب بمانیم ، برای آینده کشور خطرناک است. ...
برترین ها / خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۳/۰۱ - ۱۴:۴۴   + ۲۲ سایت دیگر  
محققان تایوانی ژنی را در موش ها مهندسی کردند که طول عمر و کیفیت زندگی آنها را ارتقا می دهد و علاوه بر آن در مقابل سرطان نیز مقاوم است. جالب آنکه این ژن در بدن انسان نیز وجوددارد.
شعار سال   ۱۴۰۲/۰۲/۲۷ - ۱۷:۳۴    
یکی از حوزه هایی که شاهد بیشترین میزان تغییر در آینده خواهد بود، صنعت مواد غذایی است، به طوری که اوج گیری روش های مختلف مانند مهندسی ژنتیک در این مسیر تاثیر خواهد گذاشت ...
روزنامه سراسری سایه   ۱۴۰۲/۰۲/۲۷ - ۰۷:۲۹   + ۲ سایت دیگر  
فناوری از زمان ابزارهای سنگی تاکنون راه زیادی را پیموده است. امروزه اینترنت، هوش مصنوعی، مهندسی ژنتیک و ... را داریم. در کل جهان، مردم از فناوری به روش های مختلف برای جمع آوری اطلاعات، آسان سازی کارهای روزمره و برقراری ارتباط استفاده می کنند ...
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۲/۲۵ - ۰۸:۴۰   + ۱ سایت دیگر  
انجمن علمی مهندسی ژنتیک گیاهی دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره) و انجمن علمی مهندسی تولید و ژنتیک گیاهی دانشگاه ارومیه با همکاری اتحادیه انجمن های دانشجویی زراعت، بیوتکنولوژی و گیاهپزشکی کشور، دوره تولید بهینه پروتئین های نوترکیب در سیستم بیانی گیاهی را برگزار می کند.
سینا   ۱۴۰۲/۰۲/۲۴ - ۱۱:۴۱   + ۱ سایت دیگر  
سومین سمپوزیوم بین المللی و پنجمین سمپوزیوم ملی کریسپر (ویرایش ژنی) اول خردادماه امسال به میزبانی پژوهشگاه ملی مهندسی ژنتیک و زیست فناوری و با مشارکت 1500 دانشمند ایرانی و خارجی برگزار می شود. ...
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۲/۲۰ - ۰۸:۵۵   + ۱ سایت دیگر  
انجمن علمی مهندسی ژنتیک گیاهی دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره) و انجمن علمی تولید و ژنتیک گیاهی دانشگاه تهران پردیس ابوریحان با همکاری اتحادیه انجمن های علمی زراعت، گیاهپزشکی و بیوتکنولوژی کشور، دوره کارآفرینی در کشاورزی را برگزار می کند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۲/۱۰ - ۰۸:۴۷   + ۲ سایت دیگر  
رئیس پژوهشگاه ملی مهندسی ژنتیک و زیست فناوری گفت: به کمک بخش خصوصی سعی داریم بستر را برای حضور فعال نخبگان و افراد تأثیرگذار در حل مسائل اولویت دار کشور مهیا کنیم.
بازار کار   ۱۴۰۲/۰۲/۰۴ - ۰۸:۴۶   + ۵ سایت دیگر  
رئیس پژوهشگاه ملی مهندسی ژنتیک و زیست فناوری با اشاره به همکاری با انجمن سمپاد برای توانمندسازی و جذب نخبگان این حوزه اظهار داشت: دو ساختمان را که از 27 سال قبل نیمه کاره بود، تکمیل کردیم تا شرکت های دانش بنیان در این بناها مستقر شده و از توانایی نخبگان این حوزه برای حل مشکلات کشور کمک بگیرند.
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۴۰۲/۰۲/۰۲ - ۰۹:۱۲   + ۹ سایت دیگر  
اقتصاد ایران: رئیس پژوهشگاه ملی مهندسی ژنتیک با اشاره به تلاش پژوهشگران ایرانی برای درمان مبتلایان هموفیلی با روش ژن درمانی گفت: همکاران ما در مدل حیوانی موفق شدند که موش های هموفیل را تولید کنند و به دنبال این هستند که فاز بالینی مطالعات ژن درمانی را انجام دهند.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۱/۳۱ - ۱۰:۲۱   + ۶ سایت دیگر  
مدیر مرکز رشد پژوهشگاه ملی مهندسی ژنتیک و زیست فناوری از دستیابی محققان کشور به فناوری تولید کیت های نوعی بیماری عضلانی نخاعی با نام SMA خبر دادند که تاکنون به کشور وارد می شد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۱/۲۴ - ۱۷:۲۱    
پژوهشگاه ملی مهندسی ژنتیک و زیست فناوری در سال گذشته برنامه هایی به صورت حضوری و آنلاین برای توانمندسازی استعدادهای درخشان در حوزه های مرتبط با مهندسی ژنتیک برگزار کرد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۱/۲۴ - ۱۰:۳۵    
پژوهشگاه ملی مهندسی ژنتیک و زیست فناوری در سال گذشته برنامه هایی به صورت حضوری و آنلاین برای توانمندسازی استعداد های درخشان در حوزه های مرتبط با مهندسی ژنتیک برگزار کرد.
سینا   ۱۴۰۲/۰۱/۲۳ - ۰۸:۱۸   + ۲ سایت دیگر  
محصولات تراریخته از جمله محصولاتی هستند که امروزه با بکارگیری روش های دقیق مهندسی ژنتیک کاربردهای مختلفی در حوزه های پزشکی، دارویی، صنعتی و کشاورزی دارند. ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۱/۲۱ - ۲۳:۲۵   + ۱۷ سایت دیگر  
برنامه های توانمند سازی مهندسی ژنتیک و زیست فناوری استعداد های درخشان کشور در پژوهشگاه ملی مهندسی ژنتیک و زیست فناوری برگزار می شود.
آنا   ۱۴۰۲/۰۱/۲۰ - ۰۹:۰۶    
رئیس پژوهشگاه ملی مهندسی ژنتیک و زیست فناوری گفت: تولید اگر به بخش خصوصی واگذار شود و حمایت های لازم صورت بگیرد می توان به تحقق شعار رشد تولید و مهار تورم امیدوار بود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۱/۱۸ - ۱۳:۱۸    
محققان با اصلاح ژنتیکی گونه ای از باکتری ای. کولی و مقاوم ساختن آن در برابر همه انواع عفونت های ویروسی، به پیشرفت خیره کننده ای در زمینه مهندسی ژنتیک و بیولوژی مصنوعی (synthetic) دست یافتند.
برترین ها / اقتصاد 24   ۱۴۰۲/۰۱/۰۳ - ۰۸:۱۶   + ۴ سایت دیگر  
در میلیاردها سالی که از عمر زمین می گذرد، میلیاردها گونه جانوری در آن به وجود آمده و بیش از 99 درصد این گونه ها از میان رفته اند، حالا دانشمندان امیدوارند که برخی از این جانوران را به زمین برگردانند.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۲/۲۷ - ۱۳:۵۰   + ۱۱ سایت دیگر  
محققان چینی به طور موفقیت آمیز ورم رنگیزه ای شبکیه (رتینیت پیگمانتوزا) را در موش ها درمان کرده اند. این بیماری ارثی یکی از دلایل اصلی نابینایی به حساب می آید.
آنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۷ - ۰۸:۰۵    
پژوهشگاه ملی مهندسی ژنتیک و زیست فناوری با حرکت به سمت رفع نیاز های جامعه و اشتغال آفرینی در حوزه دانش بنیان گام موثری در راستای تحقق شعار سال برداشته است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۲/۲۱ - ۱۲:۲۴   + ۳ سایت دیگر  
رئیس پژوهشگاه ملی مهندسی ژنتیک در آیین افتتاحیه کنگره بین المللی ژنتیک بر آسیب شناسی کاهش فعالیت های تحقیقاتی در موضوعات زیست فناوری کشاورزی تأکید کرد.
ستاره صبح   ۱۴۰۱/۱۲/۲۰ - ۲۱:۳۵   + ۶ سایت دیگر  
سم آلتمن مدیرعامل شرکت OpenAI که ربات شگفت انگیز ChatGPT را توسعه داده است اکنون 180 میلیون دلار روی یک استارتاپ بیوتکنولوژی سرمایه گذاری کرده تا پیری را معکوس کند و به افرادی مانند جف بزوس، جک دورسی و مارک زاکربرگ پیوسته و به دنبال راه حل هایی برای افزایش طول عمر است ...
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۲/۱۶ - ۱۳:۱۵   + ۴ سایت دیگر  
معاون پژوهشی پژوهشگاه ملی زیست فناوری و مهندسی ژنتیک با اشاره به پیش نویس قانون ایمنی زیستی، گفت: تصور کردیم هر قدر کار علمی انجام دهیم، قدر ما را می دانند، ولی الان انجام همان تحقیقات، جرم انگاری می شود.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۲/۱۶ - ۱۱:۰۶   + ۲ سایت دیگر  
رئیس پژوهشگاه ملی زیست فناوری و مهندسی ژنتیک با اشاره به چالش پیش روی کشور در حوزه آب گفت: با توجه به این چالش و بحران کم آبی در ایران ما نیاز داریم تا از تکنولوژی های نوین برای امنیت غذا استفاده کنیم.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۲/۰۹ - ۱۷:۴۵   + ۱ سایت دیگر  
مدیران امور بین الملل دانشگاه های تهران، فردوسی مشهد، علم و صنعت، سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران، پژوهشگاه ملی مهندسی ژنتیک و زیست فناوری و پارک علم و فناوری خراسان شمالی در چهاردهمین نشست سراسری معاونان و مدیران بین الملل دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی پژوهشی و فناوری تجلیل شدند.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۲/۰۹ - ۱۶:۵۱   + ۱۲ سایت دیگر  
رئیس مرکز مطالعات همکاری علمی و بین المللی وزارت علوم با تاکید بر اینکه دانشگاه های تهران، فردوسی مشهد و علم و صنعت ایران به ترتیب رتبه های اول تا سوم در عرصه تعاملات بین المللی را به دست آوردند ...
جهاد دانشگاهی کشور   ۱۴۰۱/۱۲/۰۷ - ۱۰:۱۲    
مدیر گروه پژوهشی بیوتکنولوژی گیاهان باغبانی پژوهشکده بیوتکنولوژی صنعتی جهاددانشگاهی خراسان رضوی گفت: با استفاده ازتکنیک کشت بافت و فناورهای ی نوین از جمله مدیریت برنامه های اصلاحی ( مهندسی ژنتیک) سعی در تولید ارقام جدید داریم.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۲/۰۱ - ۱۹:۵۰    
محققان پژوهشگاه ملی مهندسی ژنتیک موفق شدند، نوعی آنزیم برای خوراک دام و طیور تولید کنند.
خبرگزاری علمی و فناوری   ۱۴۰۱/۱۱/۲۵ - ۲۳:۴۸   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش خبرگزاری علم و فناوری، به نقل از تلگراف، نان هنگام پخت یک ماده سمی خطرناک به نام آکریل آمید تولید می کند که به اعتقاد کارشناسان سرطان زاست و هنگام تست شدن، مرگبارتر می شود. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۱/۲۵ - ۱۴:۱۰   + ۱۵ سایت دیگر  
محققان گندمی کشت کرده اند که به طور ژنتیکی مهندسی شده تا مواد شیمیایی که به ایجاد سرطان منجر می شود را حذف کنند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۱/۲۴ - ۲۰:۵۵   + ۳ سایت دیگر  
رئیس پژوهشگاه ملی مهندسی ژنتیک و زیست فناوری گفت: این پژوهشگاه در چهار سال گذشته بر اساس داده های پایگاه استنادی سایماگو جزو پنج پژوهشگاه برتر خاورمیانه بوده و رتبه اول یا دوم کشور را بر اساس همین نظام رتبه بندی کسب کرده است.
خبر آنلاین   ۱۴۰۱/۱۱/۲۳ - ۲۱:۵۸   + ۱ سایت دیگر  
مبلغ نوشت: خداوند متعال، کائنات مادی را مسخر انسان کرده تا در قبضه ی انسان باشد ولی اگر تصرفاتی در چهارچوب و فرآیند زیست فناوری صورت ببندد که منتهی به نقض کرامت انسان شود، مشروع قلمداد نمی شود.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۱/۱۱ - ۰۷:۳۷   + ۱ سایت دیگر  
انجمن علمی دانشجویی بیوتکنولوژی دانشگاه یزد، جامع ترین دوره جامع تئوری تخصصی مهندسی ژنتیک را برگزار می کند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۱۱/۰۷ - ۰۰:۰۲   + ۱ سایت دیگر  
دوره های آموزش تخصصی ششمین کارسوق ملی مهندسی ژنتیک کشور به میزبانی سیستان و بلوچستان از امروز ششم بهمن به مدت 2 روز در زاهدان آغاز شد.
خبرگزاری علمی و فناوری   ۱۴۰۱/۱۱/۰۲ - ۰۸:۰۷    
دکتر مهدی جاویدی در گفت و گو با خبرگزاری علم و فناوری اظهار داشت: گسترش و اعتلای روز افزون علوم در زمینه های مختلف سبب شده که مطالعات و تحقیقات علمی، بسیار تخصصی و هدفمند شوند ...
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۰/۲۸ - ۰۹:۴۲   + ۹ سایت دیگر  
مدیر مرکز رشد زیست فناوری پژوهشگاه ملی مهندسی ژنتیک با بیان اینکه دستگاه اتوسمپلر برای استخراج DNA با همکاری محققان دانشگاه تهران به تولید رسیده است، گفت: با استفاده از این دستگاه برای استخراج DNA، خطای انسانی حذف شده است.
بیوتکنولوژی ایران   ۱۴۰۱/۱۰/۱۹ - ۱۷:۲۲    
در حالی که ایران صاحب یکی از مترقی ترین قوانین ایمنی زیستی است، جریان فناوری هراس در تلاش است تا با تصویب قانونی جدید راه تولید و بهره برداری از فناوری مهندسی ژنتیک و زیست فناوری را از آنچه تاکنون بوده ناهموارتر کند. این اقدام با اعتراض جامعه علمی زیست فناوری همراه بوده است.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۰/۱۸ - ۱۵:۱۹   + ۳ سایت دیگر  
رئیس پژوهشگاه ملی مهندسی ژنتیک و زیست فناوری با اشاره به برنامه ریزی این پژوهشگاه برای راه اندازی پردیس فناوری در حوزه های بیوتکنولوژی، گفت: شرکت های مستقر در این پردیس باید توانایی لازم برای رفع نیازهای ملی و کلان کشور در حوزه های مرتبط را داشته باشند.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۰/۱۷ - ۱۵:۲۲   + ۱۶ سایت دیگر  
تفاهم نامه ای در راستای اجرای پروژه های نانو و بیو پژوهشگاه ملی مهندسی ژنتیک با دانشگاه شهیدبهشتی منعقد شد.
سینا   ۱۴۰۱/۱۰/۱۶ - ۱۱:۵۸    
به گزارش سیناپرس همدان، یک مطالعه جدید توسط موسسه عصب شناسی بورک (BNI)، پزشکی ویل کورنل، نشان می دهد که فعال سازی سیگنال دهی MAP2K توسط مهندسی ژنتیک یا تحریک مغناطیسی مکرر غیرتهاجمی ترانس جمجمه ای ( rTMS) باعث جوانه زدن آکسون دستگاه قشر نخاعی (CST) و بازسازی عملکردی پس از آسیب نخاعی می شود ...
سلامت نیوز   ۱۴۰۱/۱۰/۱۴ - ۱۸:۵۸    
سلامت نیوز: علی سلاجقه رییس سازمان حفاظت محیط زیست گفت: از ابتدا به صراحت گفتیم "قانون ایمنی زیستی" مشکل دارد و حتما باید تغییر کند و پروژه های مهندسی ژنتیک حتما باید قانونمند باشد؛ ما هم نظرات اصلاحی داریم و محکم بر سر نظرات خود می ایستیم ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۱۰/۰۹ - ۱۶:۰۱   + ۲ سایت دیگر  
مدیر مرکز رشد پژوهشگاه ملی مهندسی ژنتیک گفت: محصولات این شرکت در حوزه های مختلف زیست فناوری است که از جمله آنها کشت بافت های گیاهی، تولید پروبیوتیک ها، کیت های تشخیص پزشکی، تولید "فرمون" در جلوگیری از شیوع آفات کشاورزی و ... است.
ایسکانیوز   ۱۴۰۱/۰۹/۲۴ - ۰۵:۰۱   + ۶ سایت دیگر  
محققان کشاورزی در انگلستان، از طریق مهندسی ژنتیک موفق به تولید نوعی گوجه فرنگی شده اند که ویتامین دی بیشتری را به بدن می رساند و نیاز روزانه بدن را تامین می کند.
پانا   ۱۴۰۱/۰۹/۲۱ - ۱۱:۲۱    
بهبهان (پانا) - سرپرست آموزش و پرورش بهبهان از درخشش دو تیم از دانش آموزان شهرستان بهبهان با صعود به مرحله دوم کشوری در ششمین کارسوق ملی مهندسی ژنتیک خبر داد. ...
شعار سال   ۱۴۰۱/۰۹/۲۰ - ۱۹:۲۸   + ۳ سایت دیگر  
دکتر جواد محمدی رئیس پژوهشگاه ملی مهندسی ژنتیک و زیست فناوری مقاله محوری را در مراکز آموزش عالی به ویژه پژوهشگاه ها مهم ترین مشکل پژوهش دانست و گفت: انجام طرح های تحقیقاتی گسترده و بین المللی باید با اولویت رفع مسائل کشور، به فرهنگ تبدیل شود.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۹/۲۰ - ۱۷:۵۱   + ۳ سایت دیگر  
مدیر مرکز رشد پژوهشگاه ملی مهندسی ژنتیک و زیست فناوری با اشاره به محصولات عرضه شده این مرکز در نمایشگاه دستاوردهای پژوهش، فناوری و فن بازار گفت: محصول جایگزین آنتی بیوتیک محرک رشد دام و طیور، سیمان زیستی و چغندرقند تراریخته آماده تجاری سازی و ورود به بازار هستند.
سراج24   ۱۴۰۱/۰۹/۱۸ - ۱۸:۵۸   + ۹ سایت دیگر  
رییس پژوهشگاه ملی مهندسی ژنتیک و زیست فناوری گفت: ایران بیشترین تنوع محصولات بیوتکنولوژی را در آسیا دارد که پژوهشگاه ژنتیک سهم بسزایی در این خصوص دارد.
مشرق نیوز   ۱۴۰۱/۰۹/۱۸ - ۱۴:۲۱   + ۷ سایت دیگر  
رئیس پژوهشگاه ملی مهندسی ژنتیک و زیست فناوری گفت: ایران بیشترین تنوع محصولات بیوتکنولوژی را در آسیا دارد.