جمعه ۱۵ اسفندساعت ۰۴:۳۵Mar 2021 5
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «حباب مسکن»

بررسی ها نشان می دهد به دنبال کاهش شدید عایدی اجاره داری در بازار مسکن، موجران هم گروه سوم بازندگان جهش قیمت مسکن هستند که هم اکنون متوسط سود سالانه آنها از فرآیند اجاره داری منهای سود ناشی از تورم ملکی در بلندمدت، به کمتر از کف عایدی اجاره داری، یعنی عدد 5/ 2 رسیده است.
خبرگزاری دانشجو   ۱۳۹۹/۱۱/۱۸ - ۱۰:۰۱   + ۵ سایت دیگر  
طبق آمارها، سهم معاملات سفته بازانه از کل معاملات مسکن در شهرهای کشور 61 درصد و در تهران و کلان شهرها 77 درصد است.
کیهان   ۱۳۹۹/۱۱/۱۳ - ۲۱:۰۹    
با وجودی که، در دو سال اخیر، میانگین نرخ رشد قیمت مسکن در بسیاری از کشورهای جهان (آمریکا، اروپا و آسیا) کمتر از 12٪ بوده و در برخی از کشورهای جهان نیز نرخ رشد منفی را تجربه کرده اند، ولی میانگین نرخ رشد قیمت مسکن در ایران ...
سازه نیوز   ۱۳۹۹/۱۱/۰۸ - ۱۹:۰۰   + ۱۴ سایت دیگر  
عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، معتقد است تاثیر روانی طرح جهش تولید مسکن به دلیل تعداد عرضه مسکن در کشور و حمایت هایی که در این حوزه پیش بینی شده تا حدودی موجب تخلیه شدن حباب قیمتی مسکن خواهد شد.
پایگاه خبری گسترش   ۱۳۹۹/۱۱/۰۸ - ۱۰:۲۲   + ۱ سایت دیگر  
از اردیبهشت ماه 96 تا اردیبهشت ماه 97 نرخ خانه در تهران متری یک میلیون و 450 هزار تومان افزایش یافته است.
اقتصاد آنلاین / میزان   ۱۳۹۹/۱۱/۰۷ - ۱۴:۰۲   + ۱۵ سایت دیگر  
روند ریزش قیمت مسکن طبق آمار بانک مرکزی، با یک نیش ترمز متوقف شد. سطح قیمت آپارتمان در 8 منطقه همچنان کاهشی است؛ اما قیمت میانگین، رشد ماهانه کمتر از 2 درصد را نشان می دهد.
پارسینه   ۱۳۹۹/۱۱/۰۴ - ۱۲:۳۴   + ۵ سایت دیگر  
تحریریه پارسینه - گروه اقتصادی: در هفته گذشته، میزان معاملات مسکن در تهران تا حدی افزایش پیدا کرد و این در حالی بود که به اعتقاد برخی کارشناسان، این میزان افزایش در معاملات را می توان به معاملات موسوم به شب عید نسبت داد ...
کاماپرس   ۱۳۹۹/۱۰/۰۸ - ۱۱:۱۸    
آمارهای بانک مرکزی از وضعیت معاملات مسکن حکایت از آن دارد که برای اولین بار طی سال های اخیر قیمت مسکن در پایان آذرماه 1399 نسبت به آبان ماه امسال با کاهش مواجه شده است که این افت قیمت را می توان به آغاز تخلیه حباب قیمت مسکن تعبیر کرد. ...
گلونی   ۱۳۹۹/۱۰/۰۴ - ۲۱:۰۷    
حباب مسکن در ایران باید ثبت گینس شود به گزارش گلونی یک کارشناس اقتصاد و مسکن با بیان اینکه سالیانه 4 تا 5 درصد به حاشیه نشینی در تهران افزوده می شود گفت: 50 سال است همواره از حباب مسکن صحبت می شود اما این چه حبابی است که 50 سال است نترکیده؟ ...
برترین ها   ۱۳۹۹/۱۰/۰۴ - ۰۷:۳۷   + ۱۶ سایت دیگر  
اخیرا محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی به موضوع حباب مسکن اشاره کرده وگفته است: در شرایط کنونی بازار مسکن به دلایل گوناگونی دچار نوسان است و این مساله موجب شده که قیمت آن با حباب مواجه شود، از این رو نمی توان به صورت هیجان زده درباره مسائل مختلف حوزه مسکن از جمله قیمت مسکن و طرح اقدام ملی صحبت کرد ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۰/۰۳ - ۰۱:۵۰   + ۳۷ سایت دیگر  
یک کارشناس اقتصاد مسکن با بیان اینکه سالیانه 4 تا 5 درصد به حاشیه نشینی در تهران افزوده می شود گفت: 50 سال است همواره از حباب مسکن صحبت می شود اما هرگز تخلیه نشده است.
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۹/۲۷ - ۲۰:۰۶   + ۱ سایت دیگر  
رئیس اتحادیه املاک شهرستان اراک گفت: وضعیت مسکن در حال حاضر وضعیت نرمالی دارد و با وضعیت موجود آرامشی که نیاز بوده آرام آرام در حال بازگشت به حوزه مسکن است.
اقتصاد آنلاین / فرارو   ۱۳۹۹/۰۹/۲۷ - ۰۷:۳۰   + ۲۷ سایت دیگر  
عصر جهش قیمت ها طی دست کم یک سال ونیم اخیر همان طور که در بازارهای مختلف فقط یک برنده داشت در بازار مسکن نیز باعث شد دو گروه اصلی، بازنده بزرگ حباب ملکی شوند و یک گروه نفع کامل ببرد.
دنیای اقتصاد   ۱۳۹۹/۰۹/۲۷ - ۰۰:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
عصر جهش قیمت ها طی دست کم یک سال ونیم اخیر همان طور که در بازارهای مختلف فقط یک برنده داشت در بازار مسکن نیز باعث شد دو گروه اصلی، بازنده بزرگ حباب ملکی شوند و یک گروه نفع کامل ببرد ...
صبحانه انلاین   ۱۳۹۹/۰۹/۰۸ - ۱۴:۱۷   + ۳۳ سایت دیگر  
معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی با اشاره به ریزش قیمت ارز، گفت: بخش مسکن در صورت پایداری نرخ ارز به ثبات و قیمت منطقی خواهد رسید.
روز نو   ۱۳۹۹/۰۹/۰۸ - ۱۰:۴۷    
افت 48.4 درصدی حجم معاملات مسکن در شهر تهران به گزارش روز نو : قیمت مسکن و خودرو که از سال 97 خیز برداشته بود و در پایان سال 98 بیش از 90 درصد افزایش قیمت داشت در 8 ماهه اول سال جاری همچنان روند قیمت زمین و مسکن افزایشی بود به طوری که میانگین یک مترمربع مسکن در تهران به بالای 27 میلیون تومان ...
روزنامه تعادل   ۱۳۹۹/۰۹/۰۸ - ۰۲:۴۴   + ۴ سایت دیگر  
در پی بازتاب کور سوی امید و خوش بینی از عرصه سیاست خارجی به عرصه اقتصاد و تعدیل انتظارات تورمی در ماه های پیش رو، قیمت مسکن نیز همچون قیمت سایر دارایی ها،
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۹/۰۷ - ۱۱:۳۱   + ۱ سایت دیگر  
مسکن در روزهای آینده در مسیر کاهش است یا افزایش؟
اقتصاد آنلاین / شفقنا   ۱۳۹۹/۰۸/۱۱ - ۱۲:۳۵   + ۷۳ سایت دیگر  
قلی خسروی گفت: در صورتی که کاهش ارزش دلار در بازار ادامه دار باشد، قیمت خانه سقوط می کند.
ایمنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۱ - ۱۱:۵۳   + ۸ سایت دیگر  
وزیر راه و شهرسازی گفت: به حباب های قیمتی که توسط عده ای در بازار مسکن ایجاد می شود اهمیتی نمی دهیم و تلاش خواهیم کرد با تحلیل های واقعی، راهکارهایی ارائه بدهیم تا به رونق بخش مسکن بینجامد.
اقتصاد آنلاین   ۱۳۹۹/۰۷/۲۰ - ۱۲:۵۹    
شاخص های مختلف در بازار املاک و مستغلات نشان می دهد که شهرهای مونیخ و فرانکفورت در سال جاری بیشترین ریسک حباب مسکن را داشته اند.
اقتصادگردان   ۱۳۹۹/۰۷/۱۳ - ۰۷:۰۸    
بی گمان خلق پول و تزریق پول به اقتصاد در مقیاسی بزرگ، یکی از مهم ترین عوامل واقعی بروز و ظهور حباب دارایی به شمار می رود.
روزنامه تعادل   ۱۳۹۹/۰۷/۱۳ - ۰۱:۳۵    
بی گمان خلق پول و تزریق پول به اقتصاد در مقیاسی بزرگ، یکی از مهم ترین عوامل واقعی بروز و ظهور حباب دارایی به شمار می رود.
روزنامه تعادل   ۱۳۹۹/۰۷/۰۹ - ۰۲:۳۳   + ۲ سایت دیگر  
اگر چه فاصله قیمتی هر متر مربع واحد مسکونی در شمال و جنوب تهران، کمی بیش از 40 میلیون تومان است،
حباب سنجی بازار مسکن در 31 مرکز استان، دمای قیمت خانه و آپارتمان غالب شهرهای کشور را در وضعیت قرمز یا زرد نشان می دهد.
دنیای اقتصاد   ۱۳۹۹/۰۶/۳۰ - ۲۳:۱۶   + ۱ سایت دیگر  
حباب سنجی بازار مسکن در 31 مرکز استان، دمای قیمت خانه و آپارتمان غالب شهرهای کشور را در وضعیت قرمز یا زرد نشان می دهد. نتایج عملیات سنجش حباب مسکن در مراکز استان ها که با نسبت قیمت به اجاره انجام می شود، حاکی است: در 22 مرکز ...
تلنگر   ۱۳۹۹/۰۵/۲۰ - ۲۳:۰۳   + ۱۷ سایت دیگر  
یک ماه است که مجلس شورای اسلامی طرح مالیات بر خانه های خالی را تصویب کرده که به اعتقاد برخی کارشناسان اگر این قانون از ساز و کار مناسب و ضمانت اجرایی قوی برخوردار باشد می تواند حباب در بازار مسکن را بشکند.
پایگاه خبری گسترش   ۱۳۹۹/۰۵/۰۱ - ۰۹:۰۹   + ۱ سایت دیگر  
این روز ها بازار مسکن از طرح مهمی با نام کارت اعتباری خرید مصالح ساختمانی غفلت کرده است، طرحی که حدود 10 درصد منجر به کاهش حباب مسکن می شود.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۵/۰۱ - ۰۰:۱۶   + ۱۳ سایت دیگر  
این روز ها بازار مسکن از طرح مهمی با نام کارت اعتباری خرید مصالح ساختمانی غفلت کرده است، طرحی که حدود 10 درصد منجر به کاهش حباب مسکن می شود.
خانه ملت   ۱۳۹۹/۰۴/۱۴ - ۱۰:۴۹    
در گیر و دار یکه تازی کرونا در میانه بالا رفتن حباب قیمت ارز و طلا ، حباب مسکن سر بیرون درآورد تا جایی که عرصه زندگی را بر ایرانیان در تحریم سخت تر از گذشته کرد و قشر ضعیف جامعه حقیقت تلخی را پذیرفتند که این گرانی ها خیال ارزان شدن ندارد و برای فرار از بی خانمانی چنگ به هر ریسمانی باید زد.
آقای خبر   ۱۳۹۹/۰۳/۲۹ - ۱۵:۰۶   + ۵ سایت دیگر  
دلالان نام آشنایان بازار های مختلف ایران هستند، هر بازاری که به هم می ریزد سلاطین و دلالان از آن سر در می آورند، بخش مسکن نیز مستثنی از این موضوع نیست، چرا دلالان این همه بر بازار مسکن کشور تاثیر گذارند؟ ...
اقتصادگردان   ۱۳۹۹/۰۳/۲۷ - ۰۹:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
اگر چه پیامد جهش های قیمتی ملک طی دو سال اخیر اقتصاد اغلب خانوارهای شهری را بر هم زده است و مشکلات متعددی را برای مستاجران و متقاضیان مصرفی مسکن به همراه آورده است.
اعتدال   ۱۳۹۹/۰۳/۲۲ - ۱۰:۱۸   + ۵۰ سایت دیگر  
وزیر راه و شهرسازی می گوید: قیمت های فعلی بازار مسکن به شدت دارای حباب مصنوعی است و از هیچ منطقی پیروی نمی کند؛ این حباب با پیگیری رئیس جمهوری و همراهی معاون اول رئیس جمهوری، رئیس کل بانک مرکزی و وزیر اقتصاد شکسته خواهد شد.
سازه نیوز   ۱۳۹۹/۰۳/۲۰ - ۱۷:۴۷   + ۱۶ سایت دیگر  
نماینده مجلس یازدهم شورای اسلامی با تأکید بر این که اگر مسکن با گفتن "نخرید" ارزان می شد دیگر نیازی به مسئول و وزارتخانه نبود، گفت: بنگاه های املاک قیمت مسکن را به نفع خودشان تعیین می کنند.
موج   ۱۳۹۹/۰۳/۱۱ - ۰۰:۰۰    
فعال اجتماعی همدانی در یادداشتی برای خبرگزاری موج همدان ضمن اشاره به اینکه همدان نسبت به سایر استان ها از شرایط مناسب تری جهت حباب مسکن برخوردار است، از علت های گرانی مسکن در همدان نوشت.
موج   ۱۳۹۹/۰۳/۰۱ - ۱۰:۰۳    
در شرایط کنونی وزیر اقتصاد باید وضع مالیات بر خانه های خالی را پیگیری کند. اخذ مالیات از خانه های خالی در ساماندهی بازار مسکن می تواند موثر باشد؛ البته دست هایی در درون دولت هست که نمی گذارند نظارت کافی بر بخش مسکن اجرا شود و خانه های خالی شناسایی شوند.
دنیای اقتصاد   ۱۳۹۹/۰۱/۲۳ - ۰۰:۱۷   + ۳ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد : اندک اندک ابعاد اقتصادی کرونا در کنار ابعاد انسانی آن وضوح بیشتری می یابد. تمام موسسات بین المللی و نشریات معتبر از کرونا می گویند. سازمان تجارت جهانی در تازه ترین ارزیابی خود گزارش داده است، تجارت کالایی جهان با سقوطی عمیق تر نسبت به بحران مالی 2008، ممکن است تا 32 درصد کاهش یابد ...
دنیای اقتصاد   ۱۳۹۹/۰۱/۲۳ - ۰۰:۰۸    
اندک اندک ابعاد اقتصادی کرونا در کنار ابعاد انسانی آن وضوح بیشتری می یابد. تمام موسسات بین المللی و نشریات معتبر از کرونا می گویند. سازمان تجارت جهانی در تازه ترین ارزیابی خود گزارش داده است، تجارت کالایی جهان با سقوطی عمیق تر نسبت به بحران مالی 2008، ممکن است تا 32 درصد کاهش یابد ...
دنیای اقتصاد   ۱۳۹۸/۱۲/۲۵ - ۰۰:۰۷   + ۹ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد : بازار خرید مسکن همه استان ها برای تشخیص وجود حباب قیمتی تست شد. نتایج بررسی ها از نسبت قیمت به اجاره مسکن در 31 استان نشان می دهد. این نسبت برای کل کشور- با احتساب میانگین قیمت و اجاره بهای کشوری- به سقف متعارف خود رسیده که به معنای بیشترین فاصله ممکن بین قیمت خرید و اجاره است ...
برترین ها / کیهان   ۱۳۹۸/۱۱/۲۹ - ۱۳:۵۷   + ۸ سایت دیگر  
خبرگزاری فارس: وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه خانه های خالی را شناسایی می کنیم، گفت: با امضای تفاهم نامه با سازمان نظام مهندسی تهران و بازار تهاتر ایرانیان، مصالح ساختمانی با تخفیف در اختیار سازندگان طرح ملی مسکن قرار می گیرد تا با تخفیف 20 درصد مردم را راحت تر خانه دار کند. ...
فردا نیوز   ۱۳۹۸/۱۱/۲۹ - ۱۰:۴۹   + ۱۳ سایت دیگر  
وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه مسیر طی شده سال های گذشته برای راه اندازی سامانه ملی املاک و اسکان درست نبود، گفت:در چند ماه گذشته تلاش کرده ایم این مسیر را اصلاح کنیم و امروز با راه اندازی سامانه ملی املاک، تلاش خواهد شد حباب مسکن مدیریت شود.
دنیای اقتصاد   ۱۳۹۸/۰۹/۲۱ - ۰۰:۲۶   + ۱ سایت دیگر  
رابرت شیلر: اقتصاددان دانشگاه ییل مکتب: نئو کینزین گرایش کاری: اقتصاد رفتاری رابرت شیلر ، اقتصاددان دانشگاه ییل، تحقیقات پیشگامانه ای در خصوص اقتصاد و بازارهای مالی انجام داده است و در سال 2013 جایزه نوبل را با یوجین فاما و لارس پیتر هانسن برای کار در زمینه تحلیل قیمت دارایی به اشتراک گذاشت ...
فرصت امروز   ۱۳۹۸/۰۸/۱۱ - ۱۰:۵۹    
The big short را باید یکی از بهترین فیلم های مدیریتی تاریخ سینما دانست که روایتگر یکی از مهم ترین وقایع اقتصادی تاریخ است که در سال 2007 اتفاق افتاده و از آن به عنوان انفجار حباب مسکن یاد می شود که یک بحرانی در سطح جهانی را به همراه داشته است ...
شهر فردا   ۱۳۹۸/۰۷/۲۸ - ۱۲:۵۲    
عضو کمیسیون عمران گفت : موج کاهش قیمت مسکن که از شهریور ماه در پایتخت آغاز شده بود به شهرهای بزرگ هم رسید
شهر فردا   ۱۳۹۸/۰۷/۱۵ - ۱۷:۲۴    
رئیس اتحادیه املاک گفت : با تخلیه حباب مسکن انتظار می رود ، ورود خانه اولیها به بازار افزایش یافته و خرید و فروش مسکن به وضعیت معمول بازگردد.
اقتصاد آنلاین / عصر شهروند   ۱۳۹۸/۰۷/۱۴ - ۱۰:۳۵   + ۶ سایت دیگر  
اقتصادآنلاین – مهسا نجاتی؛ بر اساس شاخص سالیانه حباب املاک و مستغلات UBS، مونیخ شهری است که بیشتر از همه در معرض حباب قیمت مسکن قرار دارد. جالب توجه است که از 10 شهری که بیش از همه در معرض حباب قیمت مسکن قرار دارند، شش شهر در اروپا قرار دارند. ...
برترین ها / ایسنا   ۱۳۹۸/۰۷/۱۵ - ۰۴:۳۸   + ۴۵ سایت دیگر  
ایسنا: واسطه های ملکی در شهرهای اطراف مجموعه شهری تهران و کرج ابراز می کنند که نرخ های پیشنهادی مسکن 10 تا 20 درصد کاهش یافته اما کمتر خریداری در بازار دیده می شود. البته فایل های زیر قیمت هنوز برای فروش شانس دارند. قیمت مسکن در هشتگرد به ثبات رسید ...
دنیای اقتصاد   ۱۳۹۸/۰۷/۱۵ - ۰۰:۱۱   + ۵ سایت دیگر  
حباب بازار مسکن در 24 کلان شهر جهان براساس شاخص قیمت به اجاره مورد سنجش قرار گرفت. تحقیقات انجام شده توسط نهاد مطالعاتی یک بانک سوئیسی نشان می دهد شاخص P به R در بازار مسکن عمده شهرهای جهان از عدد 30 فراتر رفته که این وضعیت به معنای تشکیل حباب بزرگ در بازار املاک غالب مناطق شهری است ...
دنیای اقتصاد   ۱۳۹۸/۰۷/۱۵ - ۰۰:۱۰   + ۲ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد : حباب بازار مسکن در 24 کلان شهر جهان براساس شاخص قیمت به اجاره مورد سنجش قرار گرفت. تحقیقات انجام شده توسط نهاد مطالعاتی یک بانک سوئیسی نشان می دهد شاخص P به R در بازار مسکن عمده شهرهای جهان از عدد 30 فراتر رفته که این وضعیت به معنای تشکیل حباب بزرگ در بازار املاک غالب مناطق شهری است ...
برترین ها / بورس نیوز   ۱۳۹۸/۰۷/۱۲ - ۰۷:۱۴   + ۲۵ سایت دیگر  
خبرگزاری میزان: بازار مسکن در تابستان سال جاری نسبت به سال گذشته رونق بیشتری داشته و متقاضایان و مصرف کنندگان واقعی در تلاش برای تهیه سرپناهی برای خود بودند، ولی با توجه به گران شدن بیش از صد در صدی نرخ مسکن از تصمیم خود منصرف شدند. ...