یکشنبه ۰۴ آبانساعت ۰۲:۲۱Oct 2020 25

جدیدترین‌های «دانه های روغنی»

سازمان صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۱۱:۳۵   + ۵ سایت دیگر  
ابوالحسن خلیلی در گفتگو با رادیو اقتصاد افزود: در شش ماهه نخست امسال 36 درصد واردات دانه های روغنی نسبت به مدت مشابه در سال گذشته با کاهش روبرو شده است. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۸/۰۱ - ۰۹:۳۱    
مجری طرح دانه های روغنی وزارت جهاد کشاورزی : علاوه بر تولید کلزا، سویا، آفتابگردان، کنجد و گلرنگ که در طرح ده ساله خوداتکایی پیش بینی شده، آماده کشت گیاهان جدید برای تامین روغن و کنجاله هستیم.
موج رسا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۱ - ۰۹:۱۲   + ۱ سایت دیگر  
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار زنجان با بیان اینکه روغن نباتی جهان، فعال بوده و مشکل خاصی ندارد، گفت: تنها مشکل این شرکت، فعالیت با کمتر از ظرفیت بوده که علت اصلی ان نیز کمبود مواد اولیه و دانه های روغنی است.
رهیاب   ۱۳۹۹/۰۸/۰۱ - ۰۲:۲۷    
رهیاب/شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی، با تولید 36 ملیون لیتر الکل در سال، 80 درصد نیاز الکل طبی کشور را برطرف می کند و در راستای کاهش وابستگی به واردات، آمادگی جهش در زمینه تولید را خواهد داشت.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۰۷:۲۷   + ۲ سایت دیگر  
قم - ایرنا - رییس سازمان جهاد کشاورزی قم گفت: با نظارت کارشناسان پهنه این سازمان مطابق برنامه تعیین شده در سال جهش تولید، در کشت پاییزه استان، تولید محصولات راهبردی همچون غلات، گندم، جو و دانه های روغنی کلزا دنبال می شود.
ایانا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۲۰:۱۵   + ۱ سایت دیگر  
مشاور وزیر و مجری طرح دانه های روغنی کشور ضمن اشاره به تخصیص اعتبارات کشت کلزا، از همکاری ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) در کشت کلزا خبر داد.
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۰۹:۲۲   + ۱ سایت دیگر  
گرگان - رئیس اداره پنبه و دانه های روغنی جهادکشاورزی گلستان از آغاز برداشت دانه روغنی سویا از مزارع استان خبر داد و گفت: پیش بینی می کنیم امسال 24 هزار تن سویا در استان تولید و برداشت شود.
روزنامه جوان آنلاین   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۰۰:۰۱   + ۱۴ سایت دیگر  
گمرک، بانک مرکزی و وزارت صنعت، معدن و تجارت توافق کردند برای ترخیص قطعی و فوری پنج قلم کالای اساسی شامل ذرت، جو، کنجاله سویا، دانه های روغنی و روغن خام ترخیص بدون ارائه کد رهگیری بانک بلامانع باشد ...
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۱۸:۴۸   + ۲ سایت دیگر  
زرگران، عضو هیئت مدیره کانون انجمن های صنایع غذایی ایران از واردات 45 تا 50 درصدی اقلامی همچون روغن خام، نهاده های دامی مثل جو، کنجاله سویا و همینطور دانه های روغنی طی شش ماه و نیم سال جاری در کشور خبرداد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۱۶:۰۷    
رئیس اداره پنبه و دانه های روغنی جهادکشاورزی گلستان گفت: تاکنون 500 هکتار در اراضی استان چغندر کشت شده است.
ایانا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۱۰:۱۴    
مجری طرح دانه های روغنی وزارت جهاد کشاورزی گفت: در این طرح تامین 70 درصد روغن و 50 درصد کنجاله از طریق افزایش عملکرد تولید و سطح زیر کشت با استفاده از تکنولوژی های روز ظرف ده سال هدفگذاری شده، اما به رغم برنامه ریزی ها به دلیل برخی مشکلات از روند افزایشی آن کاسته شده است.
وزارت جهاد و کشاورزی   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۰۹:۵۵   + ۲۴ سایت دیگر  
مجری طرح دانه های روغنی وزارت جهاد کشاورزی گفت: علاوه بر تولید کلزا، سویا، آفتابگردان، کنجد و گلرنگ که در طرح ده ساله خوداتکایی پیش بینی شده، آماده کشت گیاهان جدید برای تامین روغن و کنجاله هستیم. ...
شرکت خدمات حمايتی کشاورزی   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۰۹:۱۲    
به گزارش روابط عمومی شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان بوشهر آقای مهندس شاپور رضائی از برداشت کنجد دانه های روغنی کنجد از 2200 هکتار اراضی کشاورزی شهرستان های دشتستان، دشتی، تنگستان در اواخر مهر ماه خبر داد. ...
تازه ترین ها   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۱۵:۵۳   + ۲ سایت دیگر  
کاوه زرگران در گفت وگو با خبرنگار اقتصادی تازه ترین ها با بیان اینکه در حال حاضر تأمین روغن خام و دانه های روغنی و همچنین نهاده های دامی مانند کنجاله و جو وضعیت نامناسبی دارد ...
به گزارش روابط عمومی شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان مازندران مدیر شرکت خدمات حمایتی کشاوری مازندران از توزیع 20تن کود کشاورزی از نوع سولفات پتاسیم در شهرستان گلوگاه در 6 ماهه سال جاری برای توسعه کشت دانه های روغنی خبر داد. مجید سلطانی با اعلام این مطلب افزود: ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۰۹:۴۸    
رئیس اداره پنبه و دانه های روغنی جهادکشاورزی گلستان گفت: کشاورزان در برداشت سویا عجله نکنند و اجازه دهند رطوبت دانه به کمتر از 14 درصد برسد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۷/۲۵ - ۱۲:۲۶   + ۱ سایت دیگر  
کمبود دانه های روغنی در کشور باعث شد تا کشاورزان صفادشتی هم برای تامین بخشی از نیاز داخل، کشت کلزار را در این شهر آغاز کنند.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۲۵ - ۰۰:۰۷   + ۵ سایت دیگر  
مسؤول توسعه کشت دانه های روغنی جهاد کشاورزی مازندران گفت: 4شرکت تولیدکننده بذر سویا در استان داریم که بذرها در داخل استان تولید می شود و وابسته به سایر استان ها و یا خارج کشور نیستیم.
شرکت خدمات حمايتی کشاورزی   ۱۳۹۹/۰۷/۲۳ - ۱۲:۲۴    
به گزارش روابط عمومی شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان مازندران مدیر شرکت خدمات حمایتی کشاورزی مازندران از توزیع 295تن کود کشاورزی از انواع پرمصرف در شهرستان گلوگاه در 6 ماهه سال جاری برای توسعه کشت دانه های روغنی خبرداد. مجید سلطانی با اعلام این مطلب افزود: ...
شرکت خدمات حمايتی کشاورزی   ۱۳۹۹/۰۷/۲۳ - ۱۲:۲۴    
به گزارش رابط روابط عمومی مدیریت فنی و بهبود کیفیت بذرونهال ، آقای مهندس مسعودی فر مدیر فنی و بهبود کیفیت بذر و نهال ، در تاریخ 21 مهرماه بعنوان نماینده شرکت خدمات حمایتی در جلسه “ تهیه بذر سویا برای سال 1400” باحضور آقای دکتر وفا بخش معاون وزیر در امور زراعت - آقای اسفندیارپور مشاور وزیر و مجری ...
به گزارش روابط عمومی شرکت خدمات حمایتی کشاورزی قزوین؛ فریدون نقی زاده مدیر شرکت خدمات حمایتی کشاورزی قزوین اعلام کرد؛ با توجه به کشت دانه های روغنی و نیاز به مصرف کودهای کشاورزی مقدار 1800 تن کودهای پتاسه جهت کشت دانه های روغنی تأمین و در انبار های استان ذخیره شده است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۳ - ۰۸:۴۶   + ۵ سایت دیگر  
مشهد- ایرنا- کارشناس مسوول نظارت بر کالا و خدمات سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی گفت: علت اصلی کمبود روغن خوراکی در بازار کاهش تولید واحدهای صنعتی مرتبط با این بخش است زیرا دانه های روغنی یا روغن خام به اندازه کافی در اختیار ندارند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۷/۲۳ - ۰۸:۰۲    
رئیس اداره پنبه و دانه های روغنی جهادکشاورزی گلستان از افزایش قیمت خرید سویا در استان خبر داد.
ایانا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۲ - ۲۰:۲۰    
معاون امور زراعت وزارت جهاد کشاورزی از کشت قراردادی حدود 250 هزار هکتار دانه های روغنی خبر داد.
پارس نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۲۲ - ۱۲:۴۴    
علیزاده برمی گفت: از مباحثی که در صحن مجلس مطرح است، بحث خودکفایی در محصولات اصلی کشاورزی بوده که یکی از آنها نهادههای دامی مثل ذرت و سویا و ذرت دامی و ساده و دانه های روغنی است که کمیسیون در حال طراحی این مسئله بوده تا آن را به صحن علنی بیاورد و به نتیجه برساند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۷/۲۲ - ۱۲:۱۷   + ۳ سایت دیگر  
رئیس اداره پنبه و دانه های روغنی جهادکشاورزی گلستان از پایان چین اول پنبه در استان خبر داد.
شرکت خدمات حمايتی کشاورزی   ۱۳۹۹/۰۷/۲۲ - ۱۱:۵۰    
به گزارش روابط عمومی شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان مازندران مدیر شرکت خدمات حمایتی کشاورزی مازندران از توزیع 273تن کود کشاورزی از نوع اوره در شهرستان گلوگاه در 6 ماهه سال جاری برای توسعه کشت دانه های روغنی خبرداد. مجید سلطانی با اعلام این مطلب افزود: ...
ایسکانیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۲۲ - ۱۱:۳۲    
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان اصفهان گفت: محصولات پربازده جدیدی از جمله پیاز زعفران، دانه های روغنی و گیاهان دارویی به محوریت واحد دانشگاهی مجلسی وارد چرخه تحقیقاتی شده است.
دنیای اقتصاد   ۱۳۹۹/۰۷/۲۲ - ۰۰:۱۸    
پوریا خالدیان، تحلیلگر بازار سرمایه: صنعت روغن کشی از دانه های روغنی و تولید روغن یکی از زیرمجموعه های صنعت غذایی در کشور است. از دیگر زیرشاخه های این صنعت می توان به شرکت های فعال در تولید شیرینی ها و کنسروهای غذایی و انواع رب و سس و محصولات لبنیاتی اشاره کرد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۷/۲۱ - ۱۵:۳۵   + ۱ سایت دیگر  
در هفته های اخیر شاهد کمبود و افزایش قیمت روغن نباتی و مایع در بازار های خراسان رضوی هستیم و این در حالی است که خراسان رضوی رتبه اول کشت دانه های روغنی را در کشور داراست.
روزانه نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۲۱ - ۱۳:۲۳   + ۲۴ سایت دیگر  
دبیر ستاد تنظیم بازار با اشاره به مصوبه امروز ستاد تنظیم بازار گفت: کالا از زمان تامین ارز حداکثر ظرف 3 ماه باید به کشور وارد شود، در غیر این صورت از ابزارهای قانونی برای تبدیل ارز به کالا استفاده خواهیم کرد. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۷/۲۱ - ۱۲:۱۱    
معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهادکشاورزی استان از پیشگیری سرمازدگی محصولات تا تسهیلات کشت دانه های روغنی سخن گفت.
عصر همدان   ۱۳۹۹/۰۷/۲۱ - ۰۹:۳۶   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش عصر همدان ، با توجه به اینکه حدود 15 درصد روغن خوراکی کشور توسط کشاورزان تأمین می شود استفاده از گیاهانی که از آن ها روغن تولید شود بسیار ضروری و مهم است و با افزایش کاشت این محصولات وابستگی به روغن های خارجی کمتر می شود. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۷/۲۰ - ۱۸:۵۷    
امسال 3 هزار هکتار از اراضی کشاورزی این شهرستان به کشت دانه های روغنی کلزا اختصاص یافته است.
شرکت خدمات حمايتی کشاورزی   ۱۳۹۹/۰۷/۲۰ - ۱۳:۰۹    
به گزارش روابط عمومی شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان سمنان، آقای افضلی مدیر استان سمنان بیان کردند،1980 هکتار از اراضی کشاورزی استان زیر کلزا می باشد که نشان از افزایش سطح زیر کشت دانه های روغنی در سطح استان می باشد مهندس افضلی با اعلام این مطلب افزود: ...
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۰۷/۲۰ - ۱۱:۵۰    
گرگان - رئیس اداره پنبه و دانه های روغنی جهادکشاورزی گلستان با اشاره به اینکه تاکنون 85 تن بذر کلزا بین کشاورزان گلستانی توزیع شده است، گفت: پیش بینی می کنیم امسال 200 هزار تن سویا در استان تولید و برداشت شود.
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۰۷/۲۰ - ۱۰:۵۷   + ۲ سایت دیگر  
خدرایی، معاون طرح دانه های روغنی وزارت جهاد کشاورزی گفت: امسال 370 هزار هکتار سطح زیر کشت دانه روغنی کلزا در کشور برنامه ریزی شده است.
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۰۷/۲۰ - ۰۷:۰۰    
ساری- طی سال های اخیر استقبال مازندرانی ها برای کشت دانه های روغنی کلزا مضاعف شده و با تداوم چنین روندی برای خودکفایی در تولید روغن خوراکی گام برداشته می شود.
وب سایت چطور   ۱۳۹۹/۰۷/۱۹ - ۲۰:۱۷    
امروز در دورانی زندگی می کنیم که افراد به ظاهر، مخصوصا پوست و موی خود اهمیت بسیار زیادی می دهند. شما جزء کدام دسته هستید؟ افرادی که به این مسائل رسیدگی می کنند؟ یا اصلا این مسائل برایتان اهمیتی ندارد؟ اگر جزء دسته اول هستید حتما با روغن های گیاهی و خواص دارویی دانه های روغنی آشنایی کامل را دارید ...
ارانیکو   ۱۳۹۹/۰۷/۱۹ - ۱۳:۱۵    
کنجد یکی از قدیمی ترین دانه های روغنی در جهان است، قدمت این دانه های به چند هزار سال می رسد. یکی از چاشنی های اصلی غذا های بومیان هند و آسیای شرقی دانه های کنجد سیاه و سفید است که از دیرباز از خواص روغن کنجد برای پوست استفاده می کردند.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۱۹ - ۱۲:۲۲   + ۲ سایت دیگر  
مسؤول دانه های روغنی سازمان جهاد کشاورزی مازندران قیمت خرید تضمینی دانه روغنی کلزا را امسال 7 هزار و 800 تومان اعلام کرد و گفت: این مبلغ می تواند مشوقی برای توسعه کشت از سوی کشاورزان باشد.
رادیو ایران   ۱۳۹۹/۰۷/۱۹ - ۱۱:۳۳    
به گزارش شبکه رادیویی ایران، مهرداد جمال ارونقی معاون فنی و امور گمرکی گمرک ایران در برنامه سلام صبح بخیر رادیو ایران درباره وضعیت کالاهای اساسی در بنادر کشور گفت: امروز موجودی بنادر ایران در حوزه کالاهای اساسی (گندم، ذرت، جو، کنجاله های سویا، نهاده های دامی، روغن خام و دانه های روغنی و .. ...
شرکت خدمات حمايتی کشاورزی   ۱۳۹۹/۰۷/۱۹ - ۱۰:۱۲    
به گزارش روابط عمومی شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان سمنان، آقای افضلی مدیر شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان سمنان از تامین و توزیع 200 تن کود کشاورزی از نوع اوره در شهرستان شاهرود برای کشت دانه های روغنی خبر داد مهندس افضلی با اعلام این مطلب افزود: ...
خانه ملت   ۱۳۹۹/۰۷/۱۹ - ۰۸:۵۷   + ۷ سایت دیگر  
نایب رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس، گفت: باید به سمت تولید نهاده های استراتژیک مانند دانه های روغنی، سویا و ذرت در داخل کشور حرکت کنیم، در حال حاضر 75 درصد از نیاز کشور به دانه های روغنی ازطریق واردات تامین می شود.
به گزارش روابط عمومی شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان مازندران مدیر شرکت خدمات حمایتی کشاورزی مازندران از توزیع 227 تن کود کشاورزی از نوع اوره در شهرستان بهشهر در 6 ماهه سال جاری برای توسعه کشت دانه های روغنی خبر داد. مجید سلطانی با اعلام این مطلب افزود: ...
دنیای اقتصاد   ۱۳۹۹/۰۷/۱۸ - ۱۵:۵۰   + ۳ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد : به همت متخصصان جوان شرکت پنبه و دانه های روغنی خراسان، از شرکت های زیرمجموعه سازمان اقتصادی کوثر نخستین واحد تجاری استحصال روغن هسته انگور با ظرفیت بالا در کشور تاسیس شده و با تولید این محصول وارداتی گام بزرگی در جهت خودکفایی در تولید روغن های خاص و ارزآوری برداشته شده است.
عیار آنلاین   ۱۳۹۹/۰۷/۱۷ - ۲۳:۴۲    
طبق گزارش های گمرک جمهوری اسلامی ایران واردات نهاده های دامی از لحاظ وزنی و ارزش دلاری رتبه نخست محصولاتی وارداتی کشور را به خود اختصاص داده اند. موضوعی که به اعتقاد بسیاری از کارشناسان علوم کشاورزی، تهدید جدی برای امنیت غذایی کشور محسوب می شود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۷/۱۷ - ۱۵:۱۱   + ۲۰ سایت دیگر  
مجری طرح دانه های روغنی گفت: بیش از 10 کارخانه روغن کشی تفاهم نامه ای امضا کردند که محصولات را با قیمتی بیش از خرید تضمینی از کشاورزان خریداری کنند.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۷ - ۰۰:۳۳   + ۳ سایت دیگر  
ایسنا/گیلان مسئول سازمان بسیج مهندسین کشاورزی سپاه قدس گیلان با بیان اینکه شهرستان رودبار بیشترین بستر آمادگی برای کشت کلزا را دارد گفت: ارتقاء سطح زیرکشت دانه های روغنی با حفظ سطح زیرکشت محصولات دیگر لازم است.
تجارت گردان   ۱۳۹۹/۰۷/۱۶ - ۱۸:۰۴   + ۲۵ سایت دیگر  
مجری طرح دانه های روغنی وزارت جهاد کشاورزی اعلام کرد: در سال زارعی جاری در 200 هزار هکتار دانه های روغنی کشت قراردادی می شود.