جمعه ۱۰ تیرساعت ۲۳:۴۵Jul 2022 1
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «دانه های روغنی»

فرماندار کاشان علت اصلی افزایش قاچاق را عدم توازن بین نرخ ارز رسمی و غیررسمی عنوان کرد و گفت:قاچاق می تواند صادرات هم باشد، مثل آن کسی که با ارز 4200 تومانی گندم و دانه های روغنی را وارد می کند و به بیسکوییت ...
نیاز سالانه کشور به واردات روغن نباتی 1 و نیم میلیون تن است و اگر میزان مصرف خانواده متناسب با استاندارد جهانی شود سهم بسزایی در جبران کاستی ها خواهد داشت.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۴/۰۷ - ۱۹:۲۵   + ۳ سایت دیگر  
مهاباد - ایرنا - وزیر جهاد کشاورزی گفت: اکنون که دنیا دچار چالش غذایی شده، تولید کالاهای اساسی به ویژه گندم، دانه های روغنی و علوفه مهمترین اولویت جهاد کشاورزی است.
خبرگزاری صنایع   ۱۴۰۱/۰۴/۰۷ - ۱۴:۳۰   + ۳۱ سایت دیگر  
به دلیل عدم ابلاغ مصوبه ستاد تنظیم بازار در خصوص تغییر حقوق و عوارض گمرکی کالاهای اساسی به یک درصد، بیش از 60 هزار تن روغن نباتی در گمرکات معطل مانده است. *** معطل ماندن 60 هزار تن روغن خام در گمرکات ...
تحلیل بازار   ۱۴۰۱/۰۴/۰۶ - ۲۱:۳۱   + ۴ سایت دیگر  
تبریز- مهردادی، مدیر تعاون روستایی آذربایجان شرقی از آغاز خرید گندم و دانه های روغنی در استان خبر داد و گفت: برای این منظور تعداد 67 مرکز آماده خرید گندم از گندمکاران استان است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۰۴/۰۶ - ۰۹:۰۳   + ۴ سایت دیگر  
اصفهان با تولید شش هزار تن دانه گیاه گلرنگ بیشترین تولید را در کشور از آن خود کرده و این محصول به دلیل رنگ های طبیعی و خواص دارویی صادر می شود.
تین نیوز   ۱۴۰۱/۰۴/۰۵ - ۱۷:۳۸   + ۲۷ سایت دیگر  
ما قراردادهای خوبی با مسکو در حوزه غلات بسته ایم و فکر می کنیم که سقف تعامل دو کشور در این حوزه از جمله گندم، جو و دانه های روغنی به پنج میلیون تن برسد.
ایانا   ۱۴۰۱/۰۴/۰۴ - ۱۴:۰۸   + ۳ سایت دیگر  
کارشناس مسئول دانه های روغنی سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان گفت: مساحت زیر کشت گلرنگ در استان اصفهان نسبت به سال گذشته رشد 400 درصدی داشته است.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۱/۰۴/۰۴ - ۰۰:۲۹   + ۱۳ سایت دیگر  
آیدا سهیلی فر /پژوهشگر انجمن صنایع فرآورده های لبنی ایران اوایل بهار سال 1397، دولت با توجه به افزایش نرخ ارز و با هدف کنترل قیمت کالاهای اساسی، ارز ترجیحی را تعریف کرد ...
شعار سال   ۱۴۰۱/۰۴/۰۳ - ۱۵:۴۵   + ۱ سایت دیگر  
کشور انگار سازمان بازرسی و دیوان محاسبات ندارد که میزان پیشرفت برنامه ها را رصد کند؟ 75 درصد خودکفایی در روغن کشور تا چه سالی باید محقق می شد؟ چرا کشاورزان از قیمت خرید تضمینی سویا ناراضی هستند؟ چرا محمد قربانی فقط وعده درمانی می کند و شعار می دهد؟ آقای دکتر قالیباف ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۰۴/۰۳ - ۰۹:۳۵   + ۳ سایت دیگر  
کارشناسان و مسئولان وزارت جهادکشاورزی، عمده ترین دلیل جا ماندن طرح توسعه دانه های روغنی از برنامه ششم را، واردات پرحجم و اختصاص ارز دولتی برای واردات دانستند.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۰۴/۰۲ - ۱۲:۲۹   + ۱ سایت دیگر  
گرگان- رییس اداره پنبه و دانه های روغنی گلستان گفت: 200 میلیارد تومان یارانه به سویاکاران گلستانی اختصاص یافت که در قالب کشت قراردادی به کشاورزان پرداخت می شود.
موج   ۱۴۰۱/۰۴/۰۱ - ۱۹:۱۰    
کارشناس دانه های روغنی و گیاهان صنعتی استان اصفهان گفت: پیش بینی می شود از هر هکتار مزارع استان اصفهان حدود 3 تن پنبه برداشت شود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۰۴/۰۱ - ۱۷:۲۰    
دانه روغنی کاملینا یکی از بذرهای شناسایی شده برای جلوگیری از واردات دانه های روغنی است که در برخی مناطق لرستان کشت شده است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۰۴/۰۱ - ۰۹:۲۰   + ۶ سایت دیگر  
مدیرکل غله وخدمات بازرگانی استان زنجان گفت:دومین جلسه کمیته خریدگندم و دانه های روغنی استان باهدف هماهنگی وبررسی فصل خرید گندم در زنجان برگزارشد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۴/۰۱ - ۰۸:۳۹   + ۸ سایت دیگر  
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بهار از آغاز برداشت دانه های روغنی کاملینا خبر داد.
نصیر نیوز   ۱۴۰۱/۰۴/۰۱ - ۰۲:۳۷   + ۲ سایت دیگر  
ابوالحسن صداقت کیش روز دوشنبه در در جمع خبرنگاران اظهار داشت: همچنین 95درصد از مطالبات خرید تضمینی دانه های روغنی کلزا در کهگیلویه و بویراحمد پرداخت شده است. وی بیان کرد: از ابتدای فصل برداشت تاکنون 2هزار و 320 میلیارد ریال بابت خرید تضمینی محصولات گندم و کلزا به کشاورزان استان پرداخت شده است ...
بولتن نیوز   ۱۴۰۱/۰۳/۳۱ - ۱۰:۴۵   + ۶۳ سایت دیگر  
با تداوم اجرای برنامه های تأمین، علاوه بر خرید گسترده و تضمینی گندم و دانه های روغنی به صورت گسترده و ذخیره سازی این محصولات....
تحلیل بازار   ۱۴۰۱/۰۳/۳۰ - ۱۶:۰۲    
همدان - مصرف به اندازه و کافی ریزمغذی ها باعث افزایش رشد غلات، حبوبات و دانه های روغنی شده و مزارع را پرورش می شود اما متاسفانه امسال شرایط نامناسب اقلیمی در همدان سبب کاهش استفاده از ریزمغذی ها شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۰۳/۳۰ - ۱۱:۳۰    
با حمایت از کشت محصولاتی همچون پنبه و دانه های روغنی می توان کشور را از نیاز به این محصولات بی نیاز و خودکفا کرد .
چند ثانیه   ۱۴۰۱/۰۳/۳۰ - ۰۰:۵۳   + ۳ سایت دیگر  
فروشگاه های زنجیره ای و واحدهای صنفی مملو از روغن هستند و برخی از مشاهدات میدانی حاکی از این مهم است که برای از عرضه کنندگان برای فروش این محصول تخفیف هایی برای خریداران در نظر گرفته اند. ...
خوزپرس   ۱۴۰۱/۰۳/۲۹ - ۱۳:۰۵   + ۸ سایت دیگر  
به گزارش خوزپرس از اهواز، جهانپور معماریان روز یکشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: دولت به تازگی با هدف توسعه کشت دانه های روغنی و ایجاد انگیزه بیشتر برای کشت این محصول راهبردی در سال آینده زراعی ...
روزنامه کسب و کار   ۱۴۰۱/۰۳/۲۹ - ۱۰:۵۶   + ۱۲ سایت دیگر  
کسب و کار نیوز- علیرضا شرفی مدیرعامل شرکت تعاونی فرآوری روغن و دانه های روغنی اظهار داشت: افزایش قیمت این محصول باعث شد میزان تقاضا برای خرید روغن حدود 30 تا 40 درصد کاهش پیدا کند ...
ایلنا   ۱۴۰۱/۰۳/۲۹ - ۰۹:۱۴   + ۲۸ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت تعاونی فرآوری روغن و دانه های روغنی اظهار داشت: افزایش قیمت این محصول باعث شد میزان تقاضا برای خرید روغن حدود 30 تا 40 درصد کاهش پیدا کند. در حال حاضر مصرف کنندگان از ذخایر خانگی استفاده می کنند از این رو ممکن است تا 2 ماه برای تامین نیاز به بازار مراجعه نکنند.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۱/۰۳/۲۸ - ۰۰:۳۱   + ۲ سایت دیگر  
محمد مختاریانی عضو هیات مدیره انجمن روغن نباتی ایران زنجیره توسعه کشت دانه های روغنی شامل سه حلقه کشاورز، بخش خصوصی و کارخانه ها و دولت است که آسیب به هر کدام از این حلقه ها کل زنجیره را با مشکل مواجه می کند اما متاسفانه دولت همواره به حلقه وسط که بخش خصوصی است بی توجهی کرده و نهایت تلاش خود را ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۳/۲۷ - ۱۸:۰۱    
امام جمعه دهاقان گفت: کشت محصولات استراتژیک و راهبردی در کشور اولویت دارند، نداشتن غلات، حبوبات، دانه های روغنی و قند کشور را دچار مشکل می کند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۳/۲۷ - ۱۴:۳۱    
امام جمعه رفسنجان گفت: نسبت به تأمین نیازهای کشور به ویژه در بحث گندم، دانه های روغنی و خوراک دام توجه ویژه شود که هم نیاز داخل است و هم نیاز کل دنیاست.
55آنلاین   ۱۴۰۱/۰۳/۲۷ - ۰۹:۰۴   + ۴ سایت دیگر  
محمد قربانی معاون برنامه ریزی و اقتصادی وزارت جهاد کشاورزی در ارتباط با یارانه بلاعوض کشت محصولات کشاورزی اظهار داشت: برای حمایت از تولید کالاهای اساسی در کشور به کشاورزانی که گندم، دانه های روغنی و نهاده های دامی بکارند یارانه به صورت مستقیم پرداخت می شود
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۰۳/۲۶ - ۱۱:۱۰    
خودکفایی 55 درصدی دانه های روغنی کلزا از وعده های دولت سیزدهم است.
شبستان   ۱۴۰۱/۰۳/۲۶ - ۱۰:۲۱    
مدیر امور زراعت سازمان جهاد کشاورزی خراسان شمالی گفت: توسعه و افزایش کشت دانه های روغنی در این استان از برنامه هاست و در این زمینه تلاش داریم تا کشتزارهای کُلزا و کاملینا بیشتر شود.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۳/۲۵ - ۱۴:۲۱   + ۲ سایت دیگر  
رئیس جهاد کشاورزی شهرستان کهگیلویه گفت: به رغم خشکسالی های اخیر، تاکنون بیش از 12 هزار تن گندم خرید تضمینی انجام گرفته و در برداشت دانه های روغنی نیز گام های امیدوار کننده ای برداشته ایم.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۰۳/۲۵ - ۱۱:۴۰   + ۷ سایت دیگر  
مدیر زراعت سازمان جهاد کشاورزی فارس از تولید 150 تن کاملینا در این استان خبر داد و گفت: برای اولین بار شرکت دانه های روغنی در فارس به خرید این دانه روغنی اقدام کرد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۰۳/۲۴ - ۲۱:۴۰   + ۲ سایت دیگر  
وزارت جهاد کشاورزی با تغییر سیاست از واردات روغن خام، بدنبال واردات دانه های روغنی است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۰۳/۲۴ - ۱۲:۱۵   + ۲ سایت دیگر  
رئیس سازمان جهاد کشاورزی چهارمحال و بختیاری گفت: امسال، 700 هکتار از اراضی کشاورزی استان به کشت دانه روغنی کلزا اختصاص یافته است.
پیام فوری   ۱۴۰۱/۰۳/۲۴ - ۱۲:۱۵   + ۱۵ سایت دیگر  
معاون وزارت جهاد کشاورزی با بیان اینکه چرخش سیاستی در حمایت از تولید محصولات اساسی کشاورزی ایجاد شده است گفت: از سال زراعی آینده تولید 8 محصول اساسی مشمول یارانه بلاعوض 6 میلیون تومانی برای هر هکتار می شود. ...
فود پرس   ۱۴۰۱/۰۳/۲۳ - ۱۹:۳۱    
هم افزایی لازم برای ایجاد امنیت غذایی کشور نیز ایجاد شده و یکی از نمونه های آن اجرای طرح کشت قراردادی در جهت تشویق کشاورزان به تولید کلزا و تقویت دانه های روغنی در کشور است.
رجا نیوز   ۱۴۰۱/۰۳/۲۳ - ۱۲:۵۴   + ۱ سایت دیگر  
دانه های روغنی چون به عنوان ماده اولیه تأمین روغن خوراکی محسوب می شوند از اهمیت بالایی در تأمین امنیت غذایی کشور برخوردارند به همین دلیل کشت این محصولات همراه با 9محصول دیگر از سال 1394 به منظور کاهش وابستگی و افزایش خوداتکایی کلید خورد.
موج   ۱۴۰۱/۰۳/۲۲ - ۱۴:۳۶   + ۳ سایت دیگر  
مدیر جهاد کشاورزی جوین بیان کرد: ترویج کشت دانه های روغنی با توجه به شرایط تحریم های ظالمانه به عنوان یکی از اولویت های سازمان جهاد کشاورزی است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۳/۲۱ - ۱۸:۵۹   + ۱۰ سایت دیگر  
معاون امور اقتصادی وزارت جهاد کشاورزی دلایل عقب ماندگی برنامه های خود اتکایی دانه های روغنی در کشور را تشریح کرد.
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۱/۰۳/۲۱ - ۱۳:۲۸    
به گزارش اقتصاد آنلاین، روغن آفتابگردان از دانه های روغنی گل آفتابگردان استخراج و برای مصرف خوراکی استفاده می شود. روغن آفتابگردان حاوی 5 تا 16 درصد اسیدهای چرب اشباع شده و باقی آن از اسیدهای چرب اشباع نشده تشکیل شده است. فرآیند تولید روغن آفتابگردان در کارخانه چگونه است؟ ...
اول فارس   ۱۴۰۱/۰۳/۲۱ - ۱۲:۵۷    
مدیرعامل شرکت تعاونی کشاورزی دانه های روغنی از خرید دانه کاملینا توسط شرکت تعاونی دانه های روغنی فارس به عنوان مباشر و مرکز خرید استان های فارس، خوزستان، کهکیلویه و بویراحمد خبرداد. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۰۳/۱۹ - ۱۰:۳۱   + ۲ سایت دیگر  
امسال سطح زیر کشت دانه روغنی گلرنگ در استان به 10 برابر افزایش یافته است.
کیهان   ۱۴۰۱/۰۳/۱۷ - ۲۲:۰۱   + ۳۹ سایت دیگر  
شرکت بازرگانی دولتی ایران اعلام کرد: با برنامه ریزی به عمل آمده برای توسعه کشت کلزا و سایر دانه های روغنی از طریق اقدامات حمایتی همچون کشت قراردادی، انتظار می رود با افزایش تولید، میزان خودکفایی کشورمان در زمینه روغن مصرفی به تدریج تا 50 درصد افزایش یابد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۰۳/۱۷ - ۱۶:۰۱   + ۶ سایت دیگر  
اردبیل- رئیس پارک علم و فناوری استان اردبیل گفت: مرکز نوآوری اقتصاد دیجیتال و هوش مصنوعی در اردبیل راه اندازی شده و در کنار آن ایجاد مرکز نوآوری تولید بذر دانه های روغنی در حال انجام است.
اروم نیوز   ۱۴۰۱/۰۳/۱۷ - ۱۳:۳۶    
مدیر جهاد کشاورزی پلدشت گفت: برای اولین بار در آذربایجان غربی برداشت دانه روغنی کاملینا در شهرستان پلدشت آغاز شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۰۳/۱۶ - ۱۸:۲۶   + ۵ سایت دیگر  
رئیس نظام صنفی کشاورزی کشور گفت: افزایش قیمت برخی از محصولات کشاورزی موجب کشت کمتر دانه های روغنی در کشور شده است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۰۳/۱۶ - ۰۸:۴۳   + ۳ سایت دیگر  
رئیس اداره پنبه و دانه های روغنی سازمان جهادکشاورزی گلستان از کشت پنبه در 12 هزار هکتار مزارع استان خبر داد.
موج   ۱۴۰۱/۰۳/۱۴ - ۱۵:۰۶   + ۵ سایت دیگر  
کارشناس دانه های روغنی و گیاهان صنعتی استان اصفهان از کشت 800 هکتار طلای سفید در استان اصفهان در سال جاری خبر داد.
قم پرس   ۱۴۰۱/۰۳/۱۴ - ۰۰:۵۲    
بهزاد رادمنش روز شنبه در گفت و گو با ایرنا، بیان کرد: شرکت غله و خدمات بازرگانی قم برای اجرای طرح خرید تضمینی دانه های روغنی در سال جاری 2 مرکز خرید را در سطح استان دایر کرد که یکی از آن ها نزدیک سیلو ذخیره سازی شهید نخعی قم دایر شد و از 20 اردیبهشت ماه سال جاری تاکنون 670 تن دانه های روغنی کلزا را ...