دوشنبه ۱۱ اسفندساعت ۱۶:۳۴Mar 2021 1
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «کاهش قدرت خرید»

پرداخت یارانه ها در ایران به مرحله ای بحرانی رسیده که نتایج ناگواری را برای نظام پولی و مالی کشور برجای خواهد گذاشت و فقر را به شکل کاهش قدرت خرید در کشور تعمیق خواهد کرد.
55آنلاین   ۱۳۹۹/۱۲/۰۹ - ۱۵:۰۸   + ۱ سایت دیگر  
افزایش تلاش شرکت های بزرگ برای حضور در بازارهای صادراتی پس از کاهش قدرت خرید مردم
اقتصاد نیوز   ۱۳۹۹/۱۲/۰۸ - ۲۰:۵۷   + ۴۴ سایت دیگر  
اقتصاد نیوز : محسن رضایی، دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به اُفت ارزش ریال و کاهش قدرت خرید مردم گفت: هزار تومان الان به اندازه 150 تومان در سال 92 قدرت خرید دارد و هفتاد درصد آب رفته و بی جان شده است. تنها چیزی که افزایش نیافته است، یارانه است. همه چیز ده برابر شد به جز یارانه ...
بانکداری ایرانی   ۱۳۹۹/۱۲/۰۸ - ۰۹:۵۲   + ۱ سایت دیگر  
افزایش تورم در اقتصاد ایران منجر به کاهش ارزش پول ملی و کاهش قدرت خرید مردم شده است و هر روز سرمایه های سرگردان مردم روانه یک بازار می شوند. افزایش تورم در اقتصاد ایران منجر به کاهش ارزش پول ملی و کاهش قدرت خرید مردم شده است و هر روز سرمایه های سرگردان مردم روانه یک بازار می شوند ...
خبرگزاری ایلنا: نایب رییس اتحادیه طلا و جواهر گفت: در طول یک سال گذشته با توجه به افزایش نرخ طلا، تقاضا برای خرید نقره تا 15 درصد افزایش یافت. محمد کشتی آرای درباره آخرین وضعیت بازار سکه و طلا اظهار داشت ...
آرتان پرس   ۱۳۹۹/۱۲/۰۶ - ۱۷:۱۴    
متاسفانه طمع در بازار مسکن حولان می دهد و مردم قدرت مقابله با این نرخ های فضایی را ندارند. پیش بینی کارشناسان اقتصادی از روند چندماه آتی بازار مسکن آن است که این بازار نیز همچون سایر بازارهای دارایی تا رفع نااطمینانی ها، از حرکت باز نمی ایستد.
برترین ها / ایلنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۶ - ۰۹:۵۲   + ۲۱ سایت دیگر  
خبرگزاری ایلنا: دبیر اتحادیه بنکداران مواد غذایی اظهار داشت: با اینکه در اسفندماه قرار داریم و نزدیک به عید هستیم اما متاسفانه نشانه ای از عید در فروشگاه ها نمی بینیم، خبری از جنب و جوش همیشگی نیست. این موضوع نه به خاطر فراموش کردن عید بلکه به خاطر کاهش قدرت خرید مردم است. ...
اقتصاد آنلاین / روز نو   ۱۳۹۹/۱۲/۰۴ - ۱۵:۵۳   + ۴۹ سایت دیگر  
رییس سازمان برنامه و بودجه کشور تصریح کرد که موضوع همسان سازی حقوق بازنشستگان غیر قابل بازگشت است و حتی در دولت بعد نیز ادامه خواهد یافت.
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۱۲/۰۵ - ۰۰:۴۴    
در حالیکه مرکز پژوهش های مجلس معتقد است خط فقر تهرانی ها در 8 سال گذشته بیش از 350 درصد افزایش داشته، خیرخواهان کارشناس اقتصادی با اشاره به تورم 67 درصد خوراکی ها در بهمن می گوید: هیچ سالی به بدی 99 نبوده است. صف هایی طولانی که در مقابل نانوایی ها تشکیل شده، ناشی از کاهش قدرت خرید خانوارها است.
دنیای خودرو   ۱۳۹۹/۱۲/۰۴ - ۱۴:۴۰   + ۱ سایت دیگر  
بررسی وضعیت بازار لوازم یدکی از کاهش قدرت خرید مردم به دلیل افزایش نرخ ارز و بحث محدودیت های ناشی از شیوع کرونا طی سال جاری حکایت دارد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۴ - ۱۴:۰۹   + ۶ سایت دیگر  
شهرری - ایرنا - رییس اتاق اصناف شهرستان ری با بیان اینکه در یک سال گذشته به دلیل مشکلات اقتصادی و از آنجا که قیمت برخی اجناس به صورت روزانه و توسط کارخانه روی کالا درج می شود، گفت: اصناف در افزایش قیمت ها دخالتی ندارند.
هه وال موکریان   ۱۳۹۹/۱۲/۰۴ - ۱۲:۲۹    
سرویس یادداشت هه وال موکریان ، چهارم اسفندماه 1399 چند نرخی بودن قیمت کالاهای اساسی در بازار شهرستان مهاباد موجب آشفتگی بازار و نیز کاهش قدرت خرید مردم در آستانه سال نو شده است .در این میان جیب دلان و سود جویان فربه تر گشته روز به روز در مقابل تنگ تر شدن جیب مصرف کننده ها ...
بلاغ مازندران   ۱۳۹۹/۱۲/۰۴ - ۱۱:۴۴    
رئیس اتحادیه پیشکسوتان جامعه کارگری با اشاره به کاهش 63 درصدی قدرت خرید کارگران و بازنشستگان در سال جاری، گفت: درخواست ما افزایش حقوق متناسب با کاهش قدرت خرید بازنشستگان است.
بورس نیوز   ۱۳۹۹/۱۲/۰۴ - ۰۸:۰۷    
برای بازار امروز نیز ادامه روند کاهشی قیمت ها را انتظار داریم و با کاهش قدرت خرید بازارگردان ها به دلیل معاملات یک طرفه ای که آن ها در ماه های اخیر داشته اند (و صرفاً در سمت خرید فعال بودند و به دلیل تصمیمات غیر کارشناسانه مسئولین بازار از فروش منع شدند) ...
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۱۲/۰۴ - ۰۸:۰۰   + ۴۱ سایت دیگر  
رئیس اتحادیه پیشکسوتان جامعه کارگری با اشاره به کاهش 63 درصدی قدرت خرید کارگران و بازنشستگان در سال جاری، گفت: درخواست ما افزایش حقوق متناسب با کاهش قدرت خرید بازنشستگان است.
همشهری   ۱۳۹۹/۱۱/۳۰ - ۰۰:۱۲   + ۱۲ سایت دیگر  
آمارها از افول سرانه مصرف شیر ایران در 16سال گذشته و تشدید آن از حوالی سال95 به بعد حکایت دارد. مشخصه اصلی این دوره زمانی، استمرار تورم در اقتصاد ایران است که باعث شده با کاهش قدرت خرید خانوارهای ایرانی سرانه مصرف شیر و لبنیات نیز به عنوان کالاهای نه چندان ضروری حذف شود. ...
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۱۱/۲۹ - ۱۵:۵۳   + ۱ سایت دیگر  
رستگار، به عنوان رئیس اتحادیه فروشندگان آهن با بیان اینکه گرانی مسکن رکود بازار فروش آهن را تشدید کرده است، گفت: به سبب کاهش ساخت وساز قیمت مسکن نیز افزایش چشم گیری داشته و به همین دلیل با توجه به کاهش قدرت خرید مردم بازار آهن نیز با رکود روبه رو شده است.
کیهان   ۱۳۹۹/۱۱/۲۸ - ۲۰:۱۲   + ۱۶ سایت دیگر  
رئیس اتحادیه فروشندگان آهن با اعلام اینکه بازارآهن راکد است، گفت: نمی دانیم براساس کدام استدلال و یا شیوه نامه قیمت در بازار یک مرتبه افزایش پیدا می کند. ...
سلام نو   ۱۳۹۹/۱۱/۲۸ - ۱۲:۵۰   + ۱۸ سایت دیگر  
محمدباقر نوبخت، رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: ما در هدف مشترک مان با مجلس شورای اسلامی به دنبال این هستیم که در راستای جلوگیری از افزایش قیمت و تورم اقدام کنیم اما تلاش دولت محدود به این نشد و تا آنجایی که امکان دارد تلاش می کنیم کاهش قدرت خرید کارکنان دولت را جبران کنیم.
شفا آنلاین   ۱۳۹۹/۱۱/۲۸ - ۰۹:۰۲    
شفاآنلاین سلامت بازار لوازم خانگی همچنان کساد است. هیچ کمبود عرضه ای در بازار نیست و با وجود تحریم ها جنس از همه برندها در فروشگاه ها موجود است، اما افزایش بیش از سه برابری قیمت ها در عرض سه سال در کنار کاهش قدرت خرید مردم بازار لوازم خانگی را کساد کرده است.
مازند اصناف   ۱۳۹۹/۱۱/۲۷ - ۱۳:۵۱   + ۲ سایت دیگر  
عضو هیئت مدیره اتحادیه طلا و جواهر مرکز مازندران با بیان اینکه این روزها با افزایش قیمت طلا و کاهش قدرت خرید مردم، کسی سراغ طلاهای با وزن سنگین را نمی گیرد؛ گفت: واحدهای تولیدی اقدام به تولید طلاهای با وزن سبک کرده اند تا زوج های جوان بتوانند با هزینه کم، حلقه و زیورآلات طلا را خریداری کنند.
پدال نیوز   ۱۳۹۹/۱۱/۲۷ - ۰۹:۰۹   + ۲ سایت دیگر  
پدال نیوز: تکرار تجربه لیزینگی فروش خودرو این روزها و همزمان با آزادسازی قیمت خودروها و همچنین کاهش قدرت خرید به یکی از گزینه های جذاب برای افزایش تقاضا همزمان با افزایش قیمت ها تبدیل شده چرا که بیم آن می رود با تغییر فرمول قیمت گذاری، تقاضا در این بازار با کاهش چشمگیر روبرو شود.
مدیرکل اعتبارات بانک مرکزی با بیان اینکه افزایش سقف وام خرید مسکن در اغلب اوقات دلالی را رونق می دهد، گفت: مسکن از آن موضوعاتی است که دولت باید وارد آن شود، به طوری که دولت زمین ارزان در اختیار شرکت های ساختمان ساز قرار دهد و بخشی از هزینه ساخت تسهیلات باشد و بخشی آورده مردم باشد.
رکنا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۶ - ۱۱:۵۶   + ۱۶ سایت دیگر  
اقتصادی رکنا: نایب رئیس اتحادیه فروشندگان طلا و جواهر ضمن بیان کاهش قدرت خرید مردم در بازار طلا و سکه گفت: کارت های هدیه بانکی برای هدیه جایگزین سکه و طلا شده است.
اقتصاد آنلاین / ایسنا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۶ - ۱۴:۵۹   + ۱۰ سایت دیگر  
تا پیش از کرونا، ماه های پایانی سال زمانی برای رونق بسیاری از بازارها از جمله پوشاک، لوازم خانگی، لوازم الکترونیکی و به خصوص موبایل بود.
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۱۱/۲۵ - ۱۳:۵۵    
همدان- گرانی و کاهش قدرت خرید این روزها به یکی از مهم ترین دغدغه های مردم تبدیل شده ضمن اینکه برخی افراد سودجو هم به این شرایط دامن زده و با گرانفروشی و افزایش خودسرانه قیمت ها عرصه را بر مردم تنگ تر می کنند.
خانه ملت   ۱۳۹۹/۱۱/۲۵ - ۱۳:۰۲   + ۴ سایت دیگر  
عضو کمیسیون کشاورزی در مجلس با بیان اینکه کاهش قدرت خرید مردم سبب می شود کشور در آینده هزینه های بسیاری در حوزه درمان متقبل شود، گفت: کمیسیون کشاورزی باید نگاه ویژه ای به قشر آسیب پذیر داشته باشد.
دنیای اقتصاد   ۱۳۹۹/۱۱/۲۵ - ۰۰:۲۲    
سعیده نبی زاده : بسیاری از تولیدات محصولات در ایران با حاشیه سود منفی روبه رو هستند که دلیل آن نیز ساختار تورمی در هزینه ها و کاهش قدرت خرید مصرف کننده و درنتیجه عدم تطبیق قیمت ها متناسب با هزینه ها است این موضوع را می توان به صورت واضح در تولید اجاق گاز و بسیاری از کالاهای آشپزخانه مشاهده کرد ...
روزنامه ابتکار   ۱۳۹۹/۱۱/۲۱ - ۰۰:۵۹   + ۲ سایت دیگر  
بازار گرمی مشاوران املاک در پردیس و انتشار اخباری مبتنی بر اجرایی شدن عملیات احداث مترو پردیس طی چند روز اخیر روند بازار را در این منطقه تغییر داد و طبق گزارشات میدانی خریداران دوباره به این بازار بازگشته اند. ...
بازار گرمی مشاوران املاک در پردیس و انتشار اخباری مبتنی بر اجرایی شدن عملیات احداث مترو پردیس طی چند روز اخیر روند بازار را در این منطقه تغییر داد و طبق گزارشات میدانی خریداران دوباره به این بازار بازگشته اند.
اقتصاد آنلاین   ۱۳۹۹/۱۱/۱۹ - ۱۳:۲۵   + ۱۰ سایت دیگر  
در دهه های گذشته اقتصاد ایران همواره با مشکل نقدینگی و تورم حاصل از آن مواجه بوده و دو رقمی ماندن تورم به عاملی برای کاهش قدرت خرید مردم بدل شده و فشاری که امروز به کم درآمدها می آید ریشه در همین شرایط دارد.
همشهری   ۱۳۹۹/۱۱/۱۹ - ۰۰:۰۰    
رکود و انقباض در بخش های زیادی از اقتصاد ایران همچنان ادامه دارد و آنگونه که اطلاعات شاخص شامخ در دی ماه برمی آید، کاهش قدرت خرید و افت تقاضای بازار نیز به عواملی در جهت تداوم این رکود تبدیل شده اند ...
شفقنا   ۱۳۹۹/۱۱/۱۶ - ۱۰:۴۹   + ۵ سایت دیگر  
شفقنا رسانه_ صفحه یک روزنامه ها به عنوان ویترین در مقابل چشم خواننده است به همین جهت انتخاب تیتر، عکس و مطالب فرعی در این صفحه اهمیت زیادی دارد تا خواننده را به داخل متن بکشاند و همراه خود کند ...
برترین ها   ۱۳۹۹/۱۱/۱۶ - ۰۷:۴۲   + ۱۴ سایت دیگر  
خراسان: یادش بخیر همین چند سال پیش بود که به مناسبت ولادت حضرت زهرا(س) طلا فروشی ها مملو از مشتری به منظور خرید هدیه برای روز زن و مادر می شد اما به دلیل بالا رفتن قیمت طلا و کاهش قدرت خرید مردم این اقبال رفته رفته کاهش پیدا کرد و حالا دیگر خانواده ها برای هدیه طلا نمی خرند بلکه به عنوان یک سرمایه ...
تجارت نیوز   ۱۳۹۹/۱۱/۱۵ - ۱۵:۴۰   + ۱۸ سایت دیگر  
کاهش قدرت خرید مسکن، نوسانات قیمت آهن و میلگرد در کنار افزایش قیمت بهای تمام شده مسکن برای سازنده همگی منجر به کاهش عرضه یا ساخت و ساز مسکن شده است. در حال حاضر پیش بینی روند افزایش یا کاهش قیمت مسکن کار ساده ای نیست و پارامترهای زیادی را شامل می شود که در این مقاله به بررسی آنها پرداخته شده است.
پایگاه خبری گسترش   ۱۳۹۹/۱۱/۱۴ - ۱۸:۳۳   + ۶ سایت دیگر  
آلبرت بغزیان گفت: هرگونه تغییر نرخ ارز به سمت بالا یعنی کاهش قدرت خرید مردم و افزایش نرخ کالاهایی که با نرخ قبلی وارد کشور می شده است.
خانه ملت   ۱۳۹۹/۱۱/۱۴ - ۱۵:۳۵   + ۸ سایت دیگر  
عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه افزایش سرسام آور قیمت مسکن به هیچ عنوان قابل پذیرش نیست، گفت: سیر نزولی قیمت مسکن به دلیل کاهش قدرت خرید مردم، واقعی نبودن قیمت ها و رکود است.
شادا   ۱۳۹۹/۱۱/۱۳ - ۱۳:۲۷   + ۳ سایت دیگر  
رییس اتحادیه مشاوران املاک با تاکید بر اینکه رشد اجاره نشینی و تعداد مستاجران به دلیل کاهش قدرت خرید متقاضیان است، گفت: این روزها بازار مسکن در حالت ثبات قیمتی قرار گرفته است.
راه پرداخت   ۱۳۹۹/۱۱/۱۲ - ۱۱:۲۸   + ۱ سایت دیگر  
راه پرداخت بهترین منبع شما برای دانستن هر چیزی در زمینه فناوری های مالی است. امروزه با توجه به شرایط اقتصادی کشور و سطح درآمدی پایین و متوسط اغلب جامعه و همچنین کاهش قدرت خرید مردم ...
ایلنا   ۱۳۹۹/۱۱/۱۲ - ۰۸:۲۲   + ۷ سایت دیگر  
نادر مرادی از تصمیم نمایندگان مجلس یازدهم برای افزایش نرخ مالیات بر ارزش افزوده انتقاد کرد و آن را مخالف منافع جمعی کارگران دانست.
برترین ها / تازه ترین ها   ۱۳۹۹/۱۱/۱۰ - ۱۵:۲۴   + ۳۲ سایت دیگر  
فارس نوشت: رئیس اتحادیه فروشندگان و تولیدکنندگان لوازم خانگی تهران با بیان اینکه بعد از کاهش قیمت ارز نمی توان بلافاصله انتظار کاهش نرخ تولیدات داخلی را داشت، گفت: اما حداقل تاثیر آن جلوگیری از افزایش قیمت است. ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۱/۱۰ - ۰۰:۲۹   + ۵ سایت دیگر  
ایسنا/لرستان نایب رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی گفت:کسری بودجه سبب افزایش تورم و رشد قیمت ها و کاهش قدرت خرید مردم می شود.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۱/۰۸ - ۱۳:۲۲   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/اصفهان رئیس اتحادیه فروشندگان تلفن همراه اصفهان با اشاره به افت 10 درصدی قیمت موبایل در بازار، گفت: با افزایش قیمت موبایل و کاهش قدرت خرید مردم، افراد به سمت خرید گوشی های دست دوم رفته اند تا جایی که بازار خرید و فروش گوشی های دست دوم در کشور و اصفهان داغ تر شده است.
موج   ۱۳۹۹/۱۱/۰۸ - ۱۳:۱۳   + ۴۵ سایت دیگر  
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: مردم و تولید کنندگان، کاهش قدرت خرید را در سفره خود و افزایش قیمت مواد اولیه احساس می کنند و بخش زیادی از این پدیده دردناک به فجایعی مرتبط است که در نهاد بانک و با سودهای ربوی انجام می گیرد.
رسا   ۱۳۹۹/۱۱/۰۷ - ۱۷:۲۲    
تعطیلی کارخانجات، بیکاری کارگران، افزایش تورم، کاهش قدرت خرید مردم،کاهش ارزش پول کشور و نهایتا رشد منفی در سال های گذشته، گواه کم توجهی به اقتصاد مقاومتی در دولت است.
رکنا   ۱۳۹۹/۱۱/۰۷ - ۱۴:۵۰   + ۳ سایت دیگر  
اقتصادی رکنا: با توجه به بالاتر رفتن نرخ ارز و کاهش قدرت خرید مردم، سامانه همتا پیش بینی کرده که آمار گوشی های ثبت شده بالای 300 یورو در سال 99 در شبکه ارتباطاتی کشور حداکثر تنها به 5 درصد برسند؛ در حالی که بیش از 25 درصد ارز تخصیص داده موبایل صرف واردات آنها شود ...
دنیای اقتصاد   ۱۳۹۹/۱۱/۰۶ - ۱۰:۱۵    
تحریم های اقتصادی و خروج برندهای معتبر جهانی از بازار لوازم خانگی کشور می تواند تبدیل به فرصتی طلایی برای جهش تولید برندهای داخلی این صنعت شود. در همین رابطه می توان از کاهش قدرت خرید مشتریان و تغییر این انگاره که کیفیت محصولات خارجی بسیار بالاتر از نمونه های مشابه ایرانی است به عنوان مهمترین چالش ...
آفتاب نیوز   ۱۳۹۹/۱۱/۰۶ - ۰۹:۲۵   + ۲ سایت دیگر  
ریال ایران 80 درصد از ارزش خود را در برابر دلار در دوران ریاست جمهوری ترامپ از دست داد. در واقع، بیش ترین ضرر حاصل از کارزار "فشار حداکثری" دوره ترامپ به ریال وارد شد. این موضوع باعث افزایش نرخ تورم و کاهش قدرت خرید مردم در ایران شد و میلیون خانواده ایرانی فقیرتر شدند ...
کاماپرس   ۱۳۹۹/۱۱/۰۵ - ۰۸:۲۳    
گشتی در سوپرمارکت ها نشان می دهد نمک از پر مصرف ترین اقلام غذایی خانوار هنوز بر شوری خود اصرار دارد و چندان طعم تلخ گرانی را به خود نگرفته و به گونه ای که ارزان ترین نمک های بازار را می توان از 1700 تومان خریداری کرد. ...