جمعه ۱۰ آذرساعت ۲۲:۳۱Dec 2023 1
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «پوشش ریسک»

ایسنا   ۸ ساعت پیش   + ۴ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان رضوی استاندار خراسان رضوی همزمان با هفته بیمه و در آستانه روز بیمه، با صدور پیامی ضمن تبریک این هفته به اهالی صنعت بیمه، گفت: بیمه ابزاری مهم در پوشش ریسک سرمایه گذاری و تامین مالی پروژه های اقتصادی است.
موسسه مطالعاتی تحریریه   ۱۴۰۲/۰۹/۰۹ - ۲۰:۰۷    
ری دالیو مؤسس شرکت بریج واتر اسوشیتس، بزرگ ترین صندوق پوشش ریسک جهان، با حدود 130 میلیارد دلار سرمایه تا ژوئن 2022 است.
صدای بورس   ۱۴۰۲/۰۹/۰۸ - ۱۶:۲۷    
مدیرعامل فرابورس گفت: در شش ماهه اول سال جاری ارزش معاملات سهام 120 درصد و ارزش معاملات صندوق های پوشش ریسک ، 228 درصد رشد داشته است.
نقدینه   ۱۴۰۲/۰۹/۰۶ - ۱۵:۵۷   + ۳۵ سایت دیگر  
نقدینه - به همت شرکت تامین سرمایه تمدن آتی سبد اسناد خزانه اسلامی یک گام به اجرایی شدن نزدیک و به تصویب کمیته فقهی سازمان بورس رسید . به گزارش پایگاه خبری نقدینه ...
صفحه اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۹/۰۱ - ۱۳:۱۷   + ۸ سایت دیگر  
صنعت بیمه بخش مهمی از کیفیت زندگی و مباحث درمانی آحاد جامعه را بر عهده دارد و کاهش ریسک های موجود در حوزه سلامت عمومی برای بیمه گران از اهمیت بالایی برخوردار است.
آنا   ۱۴۰۲/۰۸/۳۰ - ۱۰:۴۷    
گزارش جدید رتبه بندی کالج ها و دانشگاه های آمریکا برای بزرگ ترین صندوق های غیرانتفاعی پوشش ریسک دانشگاهی، رسوایی به بار آورده و برتری نخبگانی آن ها را بی اعتبار کرده است.
صفحه اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۸/۲۸ - ۱۳:۲۶   + ۲۵ سایت دیگر  
رئیس کل بیمه مرکزی طرح پرهیب بیمه رازی را یکی از طرح های بسیار خوب این شرکت توصیف کرد و گفت: پوشش ریسک های همه جانبه ساختمان در این بیمه نامه طرح پرهیب در نظر گرفته شده و در ساخت و سازها از ابتدا تا مراحل پایانی را پوشش می دهد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۸/۱۰ - ۰۰:۰۴   + ۳ سایت دیگر  
صندوق های طلای بورسی به سرمایه گذاران این امکان را می دهد که به جای خرید و نگهداری فیزیکی طلا و تحمل مسائل امنیتی اوراق این صندوق ها را به صورت برخط خرید و فروش کنند و علاوه بر موارد مطرح شده ریسک ناشی از نوسانات قیمتی طلا را هم برای خود پوشش دهند.
روزنامه تعادل   ۱۴۰۲/۰۸/۰۹ - ۰۱:۵۱   + ۱۵ سایت دیگر  
محمدی پور مدیر مطالعات اقتصادی و امور بین الملل بورس کالا گفت: بورس های کشور های پیشرفته با راه اندازی معاملات قرارداد های آتی و اختیار معامله بر محصولات کشاورزی نظیر ذرت، گندم، جو و... ضمن پوشش ریسک قیمتی کشاورز، منجر به انتشار شفاف اطلاعات قیمتی این محصولات می شوند.
بانک مردم   ۱۴۰۲/۰۸/۰۵ - ۱۲:۴۱   + ۶ سایت دیگر  
پایگاه خبری تحلیلی بانک مردم: حق بیمه تولیدی طی نیمه نخست سال جاری به بیش از 135 همت رسیده که در میان رشته های بیمه ای بیشترین رشد مربوط به بیمه پول بوده، به طوری که نسبت به مدت مشابه سال قبل 154 درصد افزایش داشته است. ...
وزارت نیرو   ۱۴۰۲/۰۷/۲۶ - ۱۹:۵۵   + ۳۴ سایت دیگر  
مدیر توسعه بازار برق و هماهنگی با بورس انرژی گفت: ورود شرکت های خرده فروش به معاملات برق سبز به توسعه معاملات در این بازار و تعمیق آن کمک قابل توجهی می کند ...
بورس نیوز   ۱۴۰۲/۰۷/۲۶ - ۱۶:۳۷   + ۱ سایت دیگر  
این استراتژی برای سرمایه گذارانی که دارایی پایه را نگهداری می کنند جذابیت دارد و همچنین توسط بسیاری از صندوق ها به عنوان ابزار پوشش ریسک مورداستفاده قرار می گیرد.
اقتصاد ملت   ۱۴۰۲/۰۷/۲۶ - ۱۶:۳۱   + ۱۷ سایت دیگر  
رحمان آراسته مدیر بازار مشتقه و صندوق های کالایی بورس کالای ایران در یادداشتی، کارکردهای ابزارهای مشتقه، تاریخچه راه اندازی قراردادهای آتی در ایران و فرصت ها و محدودیت های این ابزارهای مالی را مورد بررسی قرار داده است. ...
بانکداری ایرانی   ۱۴۰۲/۰۷/۲۳ - ۰۸:۳۰   + ۲ سایت دیگر  
صنعت بیمه که منظور از آن مجموعه شرکت ها یا موسسات مالی بیمه بازرگانی است، نقش مهمی را در بازارهای مالی کشور ایفا می کنند که در این مختصر، به آنها اشاره می شود. ...
روزنامه تعادل   ۱۴۰۲/۰۷/۱۶ - ۰۰:۰۸    
معاملات گواهی سپرده پسته بادامی از روز دوشنبه 3 مهر در بازار مالی بورس کالای ایران آغاز و آیین افتتاح این معاملات روز پنجشنبه 6 مهر (همزمان با برگزاری جشنواره ملی پسته مه ولات) برگزار شد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۷/۱۳ - ۱۲:۲۹   + ۱۴ سایت دیگر  
مدیر بازار مشتقه و صندوق های کالایی بورس کالا گفت: ماهیت ایجاد قرارداد آتی برای پوشش ریسک نوسانات قیمت است.
بانکداری ایرانی   ۱۴۰۲/۰۷/۱۳ - ۰۹:۰۰   + ۲ سایت دیگر  
پوشش ریسک های مرتبط با وسایل نقلیه طی 5 ماهه نخست امسال موجبات اختصاص 34.9 درصد از حق بیمه تولیدی و 40.5 درصد از خسارت پرداختی بازار بیمه را فراهم آورده است. بیمه پول نیز که درواقع وجوه در صندوق و پول در راه (در حال حمل) را شامل می شود رشد بالایی را ثبت کرده است. ...
اقتصاد آنلاین / ایسنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۹ - ۱۳:۲۸   + ۵۱ سایت دیگر  
طرح فروش متری مسکن از طریق بورس، مراحل نهایی خود را سپری می کند و به زودی شکل اجرایی به خود می گیرد؛ از جمله مزایای این طرح می توان به نوسازی بافت های فرسوده، پوشش ریسک تورم بازار مسکن و امکان خرید آپارتمان برای متقاضیان مصرفی اشاره کرد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۶/۲۷ - ۰۸:۵۱   + ۵ سایت دیگر  
مدیر صندوق های کالایی بورس کالا گفت: فعالان بازار می توانند در کنار دارایی گواهی سپرده شمش طلا از خاصیت اهرمی بودن قرار داد آتی استفاده کنند.
صدای بورس   ۱۴۰۲/۰۶/۲۲ - ۰۸:۳۴    
ارتباط بین قیمت های آتی و نقد برای درک مفهوم پوشش ریسک بسیار مهم است. اختلاف بین قیمت های آتی و نقد را به نام مبنا می شناسند...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۶/۲۱ - ۱۵:۱۴   + ۲ سایت دیگر  
معاون پذیرش و ناشران بورس تهران گفت: منتظریم تا طرح صندوق پوشش ریسک در هیئت مدیره سازمان بورس مطرح شود تا یک صندوق جدیدی به صندوق بازار سرمایه اضافه شود.
مجید پیره گفت: سوآپ به عنوان یک قرارداد برای اهدافی همچون پوشش ریسک یا کسب سود از محل پیش بینی روند آینده بازار مورد استفاده قرار می گیرد.
علی بیگ زاده از راه اندازی صندوق طلای تمدن خبر داد و گفت: این صندوق از نوع ETF با سقف حدود 100 میلیارد تومان است. از این رو موضوع نقدشوندگی آن مدنظر قرار خواهد گرفت و صندوق توسعه بازار تمدن ضامن بازارگردان خواهد بود.
مشاور رئیس جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد تجاری صنعتی و ویژه اقتصادی در آیین امضای تفاهم نامه همکاری با صندوق ضمانت صادرات ایران گفت: این تفاهم نامه با هدف توسعه صادرات و تقویت سرمایه گذاری ها با رویکرد سرمایه گذاری خارجی در مناطق آزاد و ویژه اقتصادی به امضا رسید.
برترین ها / روز نو   ۱۴۰۲/۰۶/۰۷ - ۰۰:۴۰   + ۳۸ سایت دیگر  
موضوع پرداخت وام یارانه در دو دولت دوازدهم و سیزدهم مورد تاکید قرار گرفت. اما ماجرای این وام به کجا رسید؟
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۴۰۲/۰۶/۰۵ - ۱۳:۱۲   + ۳ سایت دیگر  
اقتصاد ایران: تحلیلگر بازار سرمایه با اشاره به اثر کاهش دخالت دولت در توسعه بورس گفت: راه اندازی صندوق های پوشش ریسک به دو طرفه بودن و نقدشوندگی بازار آپشن و آتی کمک می کند.
تجارت گردان   ۱۴۰۲/۰۶/۰۱ - ۱۲:۰۵   + ۱۴ سایت دیگر  
مدیر مالی و سرمایه گذاری بیمه رازی سطح توانگری این شرکت را بسیار خوب ارزیابی کرد و گفت: سطح یک توانگری مالی شرکت بیمه رازی بیانگر توان شرکت در پوشش ریسک های مختلف و توانایی ورود به بازارهای مختلف همچون قبولی اتکایی است.
یک کارشناس بازار سرمایه با اشاره به اینکه عرضه کالا و محصولات از طریق بورس کالا مزایای بسیاری دارد، گفت: با عرضه محصولات در بورس کالا و قیمت گذاری براساس عرضه و تقاضا، شاهد پوشش ریسک برای شرکت ها خواهیم بود و این موضوع شفافیت را بیش از پیش افزایش می دهد ...
روزنامه تعادل   ۱۴۰۲/۰۵/۳۱ - ۰۵:۵۳    
وجود ابزارهای مالی متنوع برای سرمایه گذاران در بازارهای مالی باعث افزایش مشارکت سرمایه گذاران و در نهایت باعث بهبود کارایی آن بازارها می شود. ابزارهای مشتقه که با هدف اصلی پوشش ریسک های آتی نوسانات قیمتی بر روی دارایی های مختلفی از جمله سهام ایجاد شده اند یکی از ابزارهای مالی به حساب می آیند که ...
بازار کار   ۱۴۰۲/۰۵/۲۹ - ۱۴:۲۲   + ۱۰ سایت دیگر  
مدیر عامل صندوق ضمانت سرمایه گذاری تعاون نیز در این نشست گفت: حدوداً 14 سال از عمر تأسیس این صندوق می گذرد و بنا به استطاعت خود پوشش ریسک فعالیت اقتصادی بخش تعاونی را انجام می دهد.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۵/۲۶ - ۰۰:۳۳   + ۴ سایت دیگر  
د نیای اقتصاد : تشکیل بازار آتی ارز یکی از گزینه هایی است که کارشناسان برای مد یریت بهتر نوسانات و پوشش ریسک های بازار ارز به سیاستگذار پیشنهاد می کنند . طی سال های گذشته که نرخ ارز د ر ایران نوسانات شد ید ی را تجربه می کرد ، شرایط چند ان برای استفاد ه از این ابزار فراهم نبود ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۵/۲۴ - ۱۲:۱۰   + ۵ سایت دیگر  
حامدی مدیر پژوهش توسعه و مطالعات اسلامی سازمان بورس با اشاره به پوشش ریسک نوسانات نرخ مسکن با اوراق سلف مسکن از عرضه این اوراق تا قبل از پایان سال خبر داد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۵/۲۳ - ۱۲:۳۰    
گودرزی گفت: امیدوارم در چند ماه آینده و قبل از پایان سال صندوق پوشش ریسک با حمایت سازمان بورس و اوراق بهادار در بورس تهران آغاز به کار کند.
تحلیل بازار   ۱۴۰۲/۰۵/۲۲ - ۲۱:۱۸   + ۴ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت تامین سرمایه مسکن گفت: اتکا به نیروهای پیشران حوزه ساختمان و استفاده از محرک هایی برای شکوفایی بازار مسکن به عنوان یکی از راهکارهای عبور از مشکلات اقتصادی موجود کشور، به شمار می رود.
پولی مالی   ۱۴۰۲/۰۵/۱۶ - ۱۵:۴۹   + ۱ سایت دیگر  
اخبار پولی مالی_ در ایران در بحث بیمه تکمیلی حدود 20 میلیون نفر، بیمه زندگی 30 میلیون نفر، شخص ثالث بیش از 30 میلیون دستگاه و در پوشش ریسک منازل مسکونی نزدیک به 26 میلیون تحت پوشش صنعت بیمه هستند.
صدای بورس   ۱۴۰۲/۰۵/۱۶ - ۱۰:۲۸    
معامله اسپرد عبارت است از اخذ یک موقعیت تعهدی خرید در یک قرارداد آتی و همزمان اخذ موقعیت تعهدی فروش در قرارداد آتی مرتبط دیگری.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۵/۰۸ - ۰۰:۳۶   + ۴ سایت دیگر  
مدیر بازار مشتقه و صندوق های کالایی بورس کالای ایران گفت: قرارداد اختیار معامله صندوق طلای کهربا از یکشنبه هفته جاری در بورس کالای ایران راه اندازی شده است و فعالان بازار می توانند با وارد شدن به این ابزار، ریسک ناشی از نوسانات قیمتی در آینده را پوشش دهند ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۵/۰۷ - ۰۷:۳۸   + ۵ سایت دیگر  
راه اندازی قرارداد اختیار معامله صندوق طلا و پوشش ریسک نوسانات قیمتی با استفاده از اختیار معامله صندوق طلا از مهمترین رویداد های بورس کالا در هفته گذشته بود.
صدای بورس   ۱۴۰۲/۰۵/۰۶ - ۱۵:۵۲    
مدیران مالی برای پوشش ریسک در بنگاه هایی که در آنها مشغول به کار هستند عموما با چالش هایی مواجهند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۵/۰۴ - ۱۱:۲۰   + ۶ سایت دیگر  
مدیر بازار مشتقه و صندوق های کالایی بورس کالای ایران گفت: فعالان می توانند با وارد شدن به ابزار قرارداد اختیار معامله، ریسک ناشی از نوسانات قیمتی را کنترل کنند.
صدای بورس   ۱۴۰۲/۰۵/۰۲ - ۱۵:۴۸    
پوشش ریسک در بازارهای انرژی به آن دسته از استراتژی های معاملاتی مربوط است که توسط خریداران و فروشندگان کالاهای انرژی صورت می گیرد.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۴/۳۰ - ۱۱:۱۸   + ۹ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- قرارداد اختیار معامله بر روی واحدهای سرمایه گذاری صندوق طلا در حالی از روز اول مردادماه به عنوان یک قرارداد جدید در بورس کالای ایران راه اندازی می شود که خاصیت و مزیت اصلی این قرارداد، پوشش ریسک سرمایه گذار و به نوعی بیمه سرمایه او در برابر هر گونه تحول در بازار است.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۴/۲۹ - ۰۰:۲۴   + ۸ سایت دیگر  
محمد حقانی نسب، رئیس اداره توسعه ابزارهای مالی بورس کالای ایران، در خصوص مزایا و جزئیات راه اندازی قرارداد اختیار معامله (آپشن) روی واحدهای سرمایه گذاری صندوق طلا به کالاخبر گفت: کارکرد اصلی قراردادهای اختیار معامله به عنوان یکی از ابزارهای نوین مالی پذیرفته شده در دنیا، پوشش ریسک فعالیت مشتری است ...
صدای بورس   ۱۴۰۲/۰۴/۲۸ - ۱۷:۵۱    
پوشش ریسک روشی است که شرکت های فعال در حوزه انرژی می توانند از طریق آن به کاهش ریسک و بعضا افزایش سود دست یابند. درواقع انگیزه اصلی این شرکت ها از حضور در بازارهای آتی، کاهش ریسک نوسانات قیمت کالاهاست.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۴/۲۸ - ۱۶:۰۹   + ۳ سایت دیگر  
معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان رئیس جمهوری از دسته بندی جدید شرکت های دانش بنیان به نوپا، نوآور و فناور خبر داد و گفت: این دسته بندی بر مبنای ایجاد اشتغال و رقم فروش است.
تاپیکو   ۱۴۰۲/۰۴/۲۴ - ۱۳:۴۵   + ۱ سایت دیگر  
این دوره از ساعت 9 الی 16 روز جمعه 22 تیر در سالن اجتماعات شرکت نفت پاسارگاد برگزار شد. در این نشست آقای علی اکبر محمدی، به تدریس ساختار قراردادهای نفت و گاز و انواع روش های تحویل و همچنین مسائل مرتبط با پوشش ریسک پرداختند. ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۴/۲۲ - ۱۱:۳۴   + ۲ سایت دیگر  
مطهری نیا گفت: چهارشنبه 21 تیر، انجام معاملات قرارداد آتی صندوق های قابل معامله (ETF) روی نماد صندوق اهرم امکان پذیر شد.
فلزات آنلاین   ۱۴۰۲/۰۴/۲۰ - ۱۱:۵۳    
برخی فعالان بازار در زنجیره تامین مواد اولیه مورد استفاده در تولید باتری، به نیاز فزاینده بازار به ایجاد صندوق پوشش ریسک برای لیتیوم کربنات به منظور کاهش احتمال روند افزایشی قیمت آن اشاره کردند ...
بانک و صنعت   ۱۴۰۲/۰۴/۱۷ - ۱۵:۰۷   + ۲ سایت دیگر  
ایرانی عضو هیات مدیره بانک توسعه تعاون: ریسک های ششگانه در امر صادرات مبلمان از جمله ریسک پلتیکال ریسک ، ریسک قانونی ، ریسک ارز و ریسک های لجستیکی وجود دارد که این ریسک ها باید توسط تجار صنعت مبلمان شناسایی و پوشش داده شود.
صدای بورس   ۱۴۰۲/۰۴/۱۶ - ۲۰:۳۲    
از سال های دور تا به امروز عدم پیش بینی پذیری قیمت ها در بازارهای مختلف دنیا همواره چالشی پرهزینه برای تولید کنندگان و مصرف کنندگان کالاهای مختلف بوده است.