سه شنبه ۰۷ بهمنساعت ۲۲:۲۳Jan 2021 26
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «شورای ملی زعفران»

تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۱۱/۰۲ - ۱۲:۳۴   + ۱ سایت دیگر  
حسینی، عضو شورای ملی زعفران ایران با خیانت خواندن مشارکت ایران در کشت گلخانه ای زعفران در قطر می گوید: حضور چینی ها در مزراع زعفران کشور موجب به هم ریختن ساختار طبیعی زعفران ایران می شود.
میزان   ۱۳۹۹/۱۰/۳۰ - ۰۸:۰۵   + ۶ سایت دیگر  
سید علی حسینی در گفت وگو با میزان با بیان اینکه میزان خرید زعفران دولت در سال جاری تنها 12 تا 13 تُن بوده است، گفت: طبق قراردادی که بین دولت با کشاورزان در خصوص خرید زعفران منعقد شد ...
انتخاب   ۱۳۹۹/۱۰/۲۹ - ۱۹:۲۰    
عضو هیات رئیسه شورای ملی زعفران با بیان اینکه کیفیت زعفران ایرانی درحال فدا شدن برای سود بیشتر دلالان چینی شده است، اظهار کرد: دلالان چینی از کشاورزان می خواهند که زعفران به اصلاح "اتویی" یا "پرسی" تولید کنند که کلاله بلند و کشیده و وزن بیشتری دارد، اما طعم و عطر و رنگ اصیل زعفران ایرانی را ندارد ...
برترین ها / ایلنا   ۱۳۹۹/۱۰/۲۹ - ۲۲:۱۸   + ۲۱ سایت دیگر  
ایلنا: زعفران افغانستان بار دیگر مقام اول جایزه سه ستاره طلایی را از انستیتوی بین المللی طعم و مزه به دست آورد. وزارت تجارت افغانستان می گوید که این کشور توانسته است فرآوری زعفران را بهبود بخشد و در بین ده ها کشور اعتبار کسب کند. ...
نایب رئیس شورای ملی زعفران گفت: بنابر آمار گمرک صادرات زعفران 20 درصد رشد داشته که تا پایان سال این رشد به 35 درصد می رسد.
علی حسینی از جهش صادرات زعفران خبر داد و گفت: با استمرار روند فعلی، صادرات زعفران تا پایان سال رکورد می زند.
نایب رئیس شورای ملی زعفران از افزایش 2 تا 3 درصدی قیمت زعفران همزمان با پیک عرضه نسبت به هفته گذشته خبر داد.
حداقل قیمت هر کیلو زعفران در بازار 8 میلیون تومان و حداکثر قیمت آن 15 میلیون تومان است. ( منبع )
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۱۰/۰۶ - ۰۸:۵۵   + ۱ سایت دیگر  
بیرجند- احتشام، رئیس شورای ملی زعفران گفت: در 8 ماهه امسال 64 تن زعفران صادر شده که 25درصد افزایش نسبت به مدت مشابه سال قبل داشته است.
ایمنا   ۱۳۹۹/۰۹/۲۵ - ۱۲:۵۹   + ۱ سایت دیگر  
رئیس شورای ملی زعفران گفت: ایران ظرفیت تأمین 95 درصد زعفران دنیا را دارد، با وجود این به دلیل نداشتن استراتژی، در تعیین قیمت قدرتی نداریم.
جهان اقتصاد   ۱۳۹۹/۰۹/۲۵ - ۱۰:۴۴   + ۶ سایت دیگر  
عضو شورای ملی زعفران افزایش حداقل 20 تا 30 برابری قیمت خرید زعفران با توجه به هزینه های تمام شده تولید و تورم حاکم بر اقتصاد را مناسب می داند. به گزارش جهان اقتصاد به نقل از ایلنا، با رسیدن به اوج تولید زعفران شاهد افت شدید قیمت خرید این محصول از کشاورزان بودیم ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۹/۲۴ - ۲۰:۰۳   + ۶ سایت دیگر  
شیراز-ایرنا-یکی از بانوان کارآفرین شهرستان کازرون با پیگیری، پشتکار و اطلاعاتی که از شورای ملی زعفران کشور به دست آورد، برای نخستین بار موجب ترویج کشت زعفران در بین زنان روستایی این منطقه و ایجاد اشتغال برای 37 نفر از آنان شد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۹/۲۲ - ۱۴:۲۰   + ۷ سایت دیگر  
نایب رئیس شورای ملی زعفران گفت: بنابر آمار گمرک، صادرات زعفران نسبت به سال قبل 20 درصد رشد داشته است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۹/۱۹ - ۱۶:۰۷   + ۱ سایت دیگر  
گروه استان ها- رئیس شورای ملی زعفران با تاکید بر اینکه باید به سمت محصول سالم و ارگانیک برویم از رشد 15 درصدی صادرات زعران خبر داد و گفت: باید از صنایع کوچک فراوری زعفران و زرشک حمایت کنیم.
اقتصاد آنلاین / ایرنا   ۱۳۹۹/۰۹/۱۹ - ۱۷:۵۸   + ۱۲ سایت دیگر  
رییس شورای ملی زعفران گفت: صادرات زعفران در هفت ماه امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل از لحاظ وزنی 15 درصد افزایش یافت در حالیکه در 2 ماه ابتدای سال جاری با کاهش صادرات مواجه شدیم.
شعار سال   ۱۳۹۹/۰۹/۱۸ - ۲۳:۵۵   + ۱۷ سایت دیگر  
علی حسینی عضو شورای ملی زعفران ایران را در تولید زعفران بی رقیب می داند، و موضوع افتتاح گلخانه بزرگ زعفران ایرانی در قطر را ساده انگارانه بی اهمیت می شمارد. ای کاش ایشان را چندسال دیگر، وقتی خدای ناکرده زعفران ایرانی به زعفران قطری شناخته شد، می شد محاکمه کرد.
صبای سلامت   ۱۳۹۹/۰۹/۱۷ - ۲۱:۲۶   + ۲ سایت دیگر  
مهندس محسن احتشام از رشد 15درصدی زعفران در هفت ماهه اول سال 99 نسبت به سال گذشته خبر داد . به گزارش صبای سلامت ، به نقل از پایگاه خبری صنعت غذا و کشاورزی (اگروفودنیوز) ...
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۰۹/۱۵ - ۱۸:۰۶   + ۳ سایت دیگر  
احتشام، رئیس شورای ملی زعفران بیان کرد: ایران ظرفیت تأمین 95 درصد زعفران موردنیاز دنیا را دارد و تولید زعفران برای ایران مزیت مطلق است، با این وجود به دلیل نداشتن استراتژی، قدرتی در تعیین قیمت طلای سرخ نداریم ...
صبحانه انلاین   ۱۳۹۹/۰۹/۱۰ - ۲۰:۰۴   + ۷ سایت دیگر  
عضو شورای ملی زعفران با اشاره به اینکه برداشت زعفران تا 20 آذر ادامه دارد، گفت: حداقل نرخ هر کیلو زعفران 8 میلیون و حداکثر 16 میلیون تومان است.
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۰۹/۰۷ - ۱۱:۴۴   + ۲ سایت دیگر  
حسینی، عضو شورای ملی زعفران با بیان اینکه زعفران کاران از نرخ حمایتی اعلام شده راضی نیستند، اظهار داشت: پیشنهاد ما به عنوان نماینده تولیدکنندگان به دولت این است که بر خلاف سال گذشته ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۹/۰۳ - ۱۸:۳۰   + ۱۰ سایت دیگر  
عضو شورای ملی زعفران گفت: طبق پیشنهاد سازمان تعاون روستایی برای خرید زعفران مازاد نرخ حداقل و حداکثر زعفران 11 تا 13 میلیون تومان است.
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۱ - ۰۹:۵۶   + ۸ سایت دیگر  
یک عضوی شورای ملی زعفران با اشاره به کندی صادرات این محصول در پی شیوع ویروس کرونا در جهان، گفت: کندی صادراتی خلاء قابل توجه ای را در بازار کشورهای مصرف کننده ایجاد کرده است که انتظار می رود با پایان یافتن بیماری کرونا شاهد جهش بزرگ صادراتی زغفران برای پر کردن خلاء به وجود آمده باشیم.
اقتصاد آنلاین / ارانیکو   ۱۳۹۹/۰۸/۳۰ - ۰۹:۳۰   + ۱۱ سایت دیگر  
میری گفت: با توجه به رونق صادرات زعفران پیش بینی می شود که تا پایان سال میزان صادرات در مقایسه با سال قبل 40 درصد رشد کند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۸/۲۲ - ۱۴:۲۳   + ۵ سایت دیگر  
عضو شورای ملی زعفران گفت: با توجه به خالی بودن بازار های جهانی از زعفران، انتظار می رود که با کنترل موضوع کرونا، صادرات رونق گیرد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۸/۲۰ - ۰۶:۴۹   + ۹ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- نایب رییس شورای ملی زعفران گفت: با توجه به پایین بودن قیمت زعفران در بازار، دولت برای خرید حمایتی این محصول در برخی استان های کشور ورود کرده که این اقدام به نفع زعفران کاران است.
دانا   ۱۳۹۹/۰۸/۱۹ - ۱۱:۵۲    
علی رستمی گفت: شورای ملی زعفران از ابتدا به قیمت مصوب اعتراض داشت و اعلام شد حتی اگر هزار میلیارد تومان تسهیلات را به ما بدهید به دلیل بالا بودن قیمت مصوب، نه بازار داخلی و نه بازار جهانی کشش این مبلغ از پیش تعیین شده را ندارد.
اقتصاد آنلاین / همشهری   ۱۳۹۹/۰۸/۱۹ - ۱۴:۲۳   + ۱ سایت دیگر  
فصل برداشت زعفران در خطه خراسان آغاز شده و هزینه های آن به هزار و یک دلیل افزایش یافته است؛ هزینه هایی که قرار بود با نرخ جدید اعلام شده از سوی شورای ملی زعفران جفت و جور شود، اما کشاورزان از لحاظ نشدن این قیمت ها در خرید محصولاتشان می گویند.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۸/۱۸ - ۲۱:۴۷    
تربت حیدریه- ایرنا- معاون استاندار و فرماندار تربت حیدریه گفت: به علت شانه خالی کردن اعضای شورای ملی زعفران از اجرای مصوبات خودشان، طرح خرید حمایتی زعفران امسال نیز همچون سنوات گذشته توسط دولت اجرا شد.
دانا   ۱۳۹۹/۰۸/۱۷ - ۱۳:۵۶    
پس از زیر پا گذاشتن امضا و تعهد اعضای شورای ملی زعفران و اتحادیه صادرکنندگان به قیمت مصوب تعیین شده، در نهایت با رایزنی نمایندگان مجلس، خرید حمایتی محصول زعفران، از کشاورزان خراسان بزرگ از صبح امروز توسط سازمان تعاون روستایی آغاز شده و تا پایان آذرماه نیز ادامه دارد.
تجارت گردان   ۱۳۹۹/۰۸/۱۷ - ۰۶:۲۹   + ۳۱ سایت دیگر  
عضو هیات رییسه شورای ملی زعفران از دولت درخواست کرد که از زعفران کاران واقعی خرید حمایتی زعفران صورت گیرد و دلالان در این بین نباشند.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۸/۱۶ - ۱۸:۵۹   + ۱ سایت دیگر  
مشهد- ایرنا- نایب رییس شورای ملی زعفران گفت: با آغاز خرید حمایتی زعفران از سوی سازمان تعاون روستایی، تسهیلات 10 هزار میلیارد ریالی که با پیگیری یک نماینده مجلس به خرید زعفران اختصاص یافته بود به دلیل روند طولانی بانکها در پرداخت آن به کار نمی آید.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۸/۱۲ - ۱۳:۴۰   + ۳ سایت دیگر  
عضو شورای ملی زعفران گفت: با وجود افزایش هزینه های تولید، نرخ زعفران با 2 سال گذشته تفاوتی ندارد.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۸/۱۱ - ۱۲:۱۱   + ۲ سایت دیگر  
مشهد شورای ملی زعفران در مهرماه قیمت مصوب برای این محصول را تعیین کرد اما نه تنها این مصوبه اجرا نمی شود بلکه این روزها صحبت از تبانی در بازار زعفران است.
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۰۸/۰۸ - ۱۶:۱۵    
میری، نائب رئیس شورای ملی زعفران از افزایش 10 درصدی صادرات زعفران در شش ماهه نخست سال نسبت به مدت مشابه سال قبل خبر داد.
پایگاه خبری قلم   ۱۳۹۹/۰۸/۰۷ - ۱۴:۰۹    
قیمت گل زعفران به 60 تا 70 هزار تومان نزول کرده که این موضوع موجبات ضرر و زیان کشاورزان را فراهم آورده است و باعث شده تا دلالان با سو استفاده از فرصت، این محصول با ارزش را به نازل ترین قیمت از کشاورزان خریداری کنند.
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۷ - ۱۳:۱۹   + ۵ سایت دیگر  
این روزها بازار زعفران شاهد کاهش قیمت این محصول ارزشمند بوده به نحوی که به ادعای وزارت جهاد کشارزی، روزانه کشاورزان بین 100 تا 200 میلیون تومان ضرر می کنند ...
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۰۸/۰۷ - ۱۰:۵۷   + ۵ سایت دیگر  
میری، نائب رئیس شورای ملی زعفران ایران گفت: صادرات زعفران در شش ماهه نخست سال جاری نسبت به مدت مشابه در سال گذشته 10 درصد رشد داشته است.
دانا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۷ - ۰۸:۰۶   + ۲ سایت دیگر  
با وجود تاکید مقام معظم رهبری در دیدار دوم شهریور ماه امسال با دولتمردان، مبنی بر عدم خام فروشی زعفران و حمایت از این محصول، اما زعفرانکاران خراسان رضوی همه ساله گرفتار مافیا هستند و کاهش شدید قیمت و عدم حمایت از این محصول، زنگ خطر نابودی 70 هزار نفر اشتغال مستقیم را به صدا درآورده است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۸/۰۶ - ۱۲:۴۶    
قدرت دلال ها بیشتر از شورای ملی زعفران است و توانستند زعفران از کیلویی 80 هزار تومان را به 150 هزار تومان برسانند.
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۰۸/۰۶ - ۰۶:۵۱   + ۵ سایت دیگر  
مشهد- درحالی که شورای ملی زعفران و دولتمردان در ماه گذشته طی نشستی فوق العاده به منظور حمایت از خرید قیمت های تضمینی گل زعفران وارد میدان عمل شد و قیمت های جدیدی را نیز برای حمایت از کشاورزان اعلام کرد اما این قیمت ها و قول و قرارها دوام چندانی نداشت و زعفران یک بار دیگر سقوط کرد.
روزنامه سپهر   ۱۳۹۹/۰۸/۰۵ - ۱۶:۲۰   + ۸ سایت دیگر  
مجری طرح گیاهان دارویی وزارت جهاد کشاورزی گفت: شورای ملی زعفران مسؤولیت تنظیم خرید طلای سرخ را به درستی اجرا نمی کند و به همین دلیل قیمت خرید گل زعفران از کشاورزان به یک پنجم کاهش یافته است. ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۸/۰۵ - ۱۶:۰۰   + ۴ سایت دیگر  
نایب رئیس شورای ملی زعفران گفت: 42 تن زعفران از کشور خارج شده که قاچاق آن منجر به از دست دادن بازار های صادراتی می شود.
تازه ترین ها   ۱۳۹۹/۰۸/۰۵ - ۱۳:۲۹   + ۵ سایت دیگر  
به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، برداشت گل زعفران 20 روزی است در کشور آغاز شده اما قیمت آن در بازار دلالی به یک پنجم کاهش یافته، یعنی از کیلویی 250 هزار تومان به 50 هزار تومان رسیده است ...
میزان   ۱۳۹۹/۰۸/۰۵ - ۰۹:۴۵    
علی حسینی در گفت وگو با میزان، درباره طرح خرید زعفران با قیمت تعیین شده، با بیان اینکه طبق مفاد تفاهم نامه، خرید زعفران با قیمت اعلام شده منوط به پرداخت تسهیلات 15 درصدی به متقاضیان تعیین شده است، گفت: وقتی تسهیلاتی پرداخت نشده است چگونه انتظار دارند بند های دیگر تفاهم نامه اجرا شود ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۵ - ۰۱:۵۲   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان رضوی مدیر جهاد کشاورزی تربت حیدریه گفت: هر چند قبل از زمان برداشت محصول زعفران در شهرستان جلساتی برگزار و مقرر شد که محصول کشاورزان با قیمت بالا خریداری شود اما شورای ملی زعفران و تجار همراهی نکردند.
نایب رئیس شورای ملی زعفران با بیان اینکه نامه سازمان جهاد کشاورزی در خصوص معرفی خریداران گل زعفران به بانکها جهت دریافت تسهیلات چهارشنبه واصل شده است گفت: متقاضیان فردا معرفی خواهند شد؛ ضمن اینکه با بررسی که انجام دادیم اصلاً اعتباری در بانک ها برای پرداخت این تسهیلات وجود ندارد.
آنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۴ - ۱۲:۴۱   + ۱ سایت دیگر  
منفعل بودن دولت ها در طول سال های متمادی نسبت به این محصول استراتژیک که آن را طلای سرخ می نامند منجر به جولان دلالان در این بازار با صادرات فله ای زعفران به کشورهای اروپایی شده است.
اقتصاد آنلاین   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۱۹:۲۵    
زنگنه، نماینده مردم تربت حیدریه در مجلس گفت: امکان دریافت وام برای خریداران عمده زعفران فراهم است، اما شورای ملی زعفران به تعهداتش عمل نمی کند.
پانا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۱۸:۵۸   + ۱۴ سایت دیگر  
تهران (پانا) - مجری طرح گیاهان دارویی وزارت جهاد کشاورزی بیان کرد با محقق نشدن تعهدات بخش خصوصی زعفران مبنی بر خرید تضمینی زعفران، قیمت این محصول افت کرده و به دست دلالان افتاده است. ...