پنجشنبه ۱۳ مهرساعت ۰۱:۵۴Oct 2023 5
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «پیش بینی قیمت مسکن»

سلام نو   ۴ ساعت پیش   + ۳ سایت دیگر  
قفل شدن معاملات بازار مسکن باعث شده است سوال اصلی فعالان بازار مسکن این باشد که رکود در نهایت تا چه زمانی در عرصه املاک ادامه می یابد؟
سلام نو / رویداد 24   ۱۴۰۲/۰۷/۱۱ - ۱۰:۰۸   + ۶ سایت دیگر  
یک کارشناس اقتصاد مسکن گفت: به نظر می رسد، بازار مسکن تا پایان سال با ثبات قیمت و همچنین شرایط رکود معاملاتی همراه باشد.
برترین ها / تجارت نیوز   ۱۴۰۲/۰۷/۱۱ - ۰۷:۲۴   + ۲۳ سایت دیگر  
پیش بینی قیمت مسکن به چالشی جدی تبدیل شده است. بازار مسکن ماه هاست در رکود به سر می برد و فرصت طلایی بهار و تابستان را هم از دست داده است. آیا قیمت مسکن دوباره رشد می کند یا فعلا همین روند رکودی ادامه خواهد داشت؟
شهر بورس   ۱۴۰۲/۰۶/۲۹ - ۱۹:۵۲   + ۱۳ سایت دیگر  
قیمت مسکن در کشور از ابتدای سال جاری تاکنون روندی کاهشی دارد. اما قیمت مسکن در نیمه دوم سال 1402 چگونه پیش بینی می شود؟
ایسکانیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۰۵ - ۱۴:۵۱   + ۶ سایت دیگر  
کارشناس اقتصادی گفت: بازار مسکن با ثبات نرخ ارز به تعادل رسیده است و با آزادسازی بیشتر منابع ارزی ایران پیش بینی می شود قیمت ها در این بازار در 6 ماه آینده کاهشی شود.
برترین ها / رویداد ایران   ۱۴۰۲/۰۵/۱۲ - ۱۹:۴۳   + ۲۰ سایت دیگر  
فعالان بازار مسکن روند قیمت مسکن در ماه های آینده را همچنان افزایشی برآورد می کنند و به ثبات قیمت ها امیدی ندارند.
اقتصاد 24   ۱۴۰۲/۰۵/۰۶ - ۱۴:۲۰   + ۱۰ سایت دیگر  
طی یک دهه گذشته 100 هزار میلیارد تومان از حجم سرمایه گذاری در بخش مسکن کم شده است. در سال 1390 میزان سرمایه گذاری در بخش ساختمان 256 هزار میلیارد تومان برآورد می شد درحالی که عدد سرمایه گذاری در این بخش طی سال 1400 به 150 هزار میلیارد تومان رسیده است.
با کاهش قیمت ارز، تقریباً در تمامی بازارهای سرمایه ای شاهد کاهش قیمت بوده ایم. یکی از بازار های تأثیر گذار بازار مسکن است.
اقتصاد 24   ۱۴۰۲/۰۳/۲۷ - ۱۲:۲۱   + ۵ سایت دیگر  
در کوتاه مدت بعد از حصول توافق، آنچه به صورت سناریوی محتمل قابل انتظار است، رشد صفر یا منفی یک تا 2 درصد قیمت مسکن در ماه اول پس از توافق در مقایسه با ماه قبل از آن است. در قالب این سناریو، افت بیشتر از 2 درصد نیز انتظار می رود
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۲۷ - ۰۷:۰۵   + ۱۴ سایت دیگر  
در کوتاه مدت بعد از حصول توافق، آنچه به صورت سناریوی محتمل قابل انتظار است، رشد صفر یا منفی یک تا 2 درصد قیمت مسکن در ماه اول پس از توافق در مقایسه با ماه قبل از آن است. در قالب این سناریو، افت بیشتر از 2 درصد نیز انتظار می رود.
سلام نو   ۱۴۰۲/۰۲/۳۱ - ۰۸:۳۱   + ۱۲ سایت دیگر  
کمترین هزینه ساخت برای هر مترمربع مسکن با کیفیت و تجهیزات معمولی، در حدود 12 میلیون تومان آب می خورد.
برترین ها / خبر فوری   ۱۴۰۲/۰۲/۰۹ - ۱۲:۱۵   + ۳۸ سایت دیگر  
نایب رئیس اتحادیه املاک با بیان اینکه برای کاهش التهاب بازار مسکن دولت باید مشوق هایی برای ورود سرمایه گذاران به تولید مسکن ارائه کند گفت: پیش فروش مسکن می تواند به رونق تولید مسکن کمک کند.
عصر خودرو   ۱۴۰۲/۰۱/۲۹ - ۱۴:۲۵   + ۱ سایت دیگر  
عصر خودرو- مسکن همواره یکی از نیاز های اولیه و اساسی انسان در همه ادوار بوده است و باگذشت زمان، پیچیدگی های بیشتری بر سر راه خرید آن قرار گرفته است.
آنا   ۱۴۰۲/۰۱/۲۸ - ۱۳:۵۴   + ۱ سایت دیگر  
خرید آپارتمان در چیتگر، تهران پارس و شهرک غرب از جمله عبارت های پرجستجو در بازار مسکن پایتخت به حساب می آیند.
سلام نو   ۱۴۰۲/۰۱/۲۸ - ۰۶:۱۴   + ۲۰ سایت دیگر  
طبق شواهد موجود و رصد بازار قیمت مسکن در سال جدید افزایش شدیدی را تجربه کرده است، در این مطلب به بررسی پیش بینی قیمت مسکن در سال 1402 پرداخته ایم که در ادامه خواهید خواند.
عرشه آنلاین   ۱۴۰۲/۰۱/۲۵ - ۱۴:۱۶   + ۱۴ سایت دیگر  
این بخش مولد با وجود گرانی حالا از دسترس خرید مردم خارج شده و همین موضوع موجب شد تا تعداد معاملات در سال 1401 نسبت به سال های قبل با کاهش قابل توجهی همراه شود.
598   ۱۴۰۲/۰۱/۱۰ - ۲۱:۳۷   + ۱۶ سایت دیگر  
یک کارشناس مسکن گفت: بازار مسکن در سال 1402 قطعا در رکود نیست و قطعا شاهد افزایش ساخت وساز هستیم.
روزنامه تعادل   ۱۴۰۲/۰۱/۰۴ - ۱۰:۰۷   + ۱ سایت دیگر  
بررسی بازار مسکن در سال 1401 حاکی از آن است که گرانی در سالی گذشت گریبان این بازار را گرفت و قیمت مسکن از فروردین تا دی ماه بین 40 تا 50 درصد گران شد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۱/۰۳ - ۰۹:۳۷   + ۶۹ سایت دیگر  
یک کارشناس بازار مسکن گفت: ساخت سالانه یک میلیون مسکن در کنار بهبود روابط بین الملل که نشانه های آن اواخر سال گذشته بروز کرد، می تواند منجر به تقویت ارزش پول ملی، افزایش اشتغال، ایجاد تعادل بین عرضه و تقاضای مسکن ...
پایگاه خبری گسترش نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۲۸ - ۱۶:۳۳   + ۴ سایت دیگر  
یک مدرس دانشگاه معتقد است: در شرایط کنونی ایران وابستگی قیمت مسکن به دلار به علت کمبود تعداد واحدهای مسکونی نیست بلکه به دلیل وجود شرایط احتکار مسکن و قفل کردن این واحدها به مثابه سرمایه گذاری برای جلوگیری از کاهش سرمایه ناشی از تورم است.
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۲۷ - ۰۸:۲۰   + ۵ سایت دیگر  
قیمت های پیشنهادی مسکن در یکی از مناطق پایتخت، آینه متوسط قیمت مسکن در شهر تهران است.
برترین ها / اقتصاد 24   ۱۴۰۱/۱۲/۲۶ - ۲۱:۵۴   + ۲۱ سایت دیگر  
با وجود شرایط نابسامان بازار مسکن در سال جاری و افزایش شارپی قیمت آن از نیمه دوم سال 1401 حالا این پرسش برای متقاضیان مسکن و مستاجران مطرح است که سال آینده این بازار مولد در چه وضعیتی قرار خواهد گرفت؟
وانا   ۱۴۰۱/۱۲/۰۸ - ۱۸:۵۱   + ۹ سایت دیگر  
پیمان مولوی، اقتصاددان معتقد است که در شرایط تورمی، افراد تنها به حفظ ارزش دارایی خود فکر و تلاش می کنند سرمایه خود را به بازاری ببرند که در درجه اول ارزش پول را حفظ کند و در درجه دوم از مزیت بازدهی برخوردار باشند ...
همشهری   ۱۴۰۱/۱۲/۰۸ - ۱۳:۴۴   + ۷ سایت دیگر  
رئیس هیئت مدیره انجمن انبوه سازان استان تهران گفت: اگر دولت تمهیداتی اتخاذ کند ممکن است بازار مسکن کنترل و تورم در بخش مسکن برعکس شود؛ در مجموع همه چیز به سیاستگذاری های دولت و وضعیت کلان اقتصادی بستگی دارد. البته با تورمی که وجود دارد اگر کسی قصد و توان خرید مسکن دارد امروز بهتر از فرداست.
صدای بورس   ۱۴۰۱/۱۲/۰۶ - ۰۹:۵۸   + ۳۲ سایت دیگر  
بنابر پیش بینی کارشناسان مسکن از وضعیت بازار پس از ورود به سال جدید، تعداد معاملات مسکن همچنان کاهشی و روند قیمت ها افزایشی خواهد بود؛ البته این افزایش قیمت دلبخواهی و توسط مالکان و بر حسب نیاز مالی آنها صورت می گیرد.
پارسینه   ۱۴۰۱/۱۲/۰۳ - ۰۶:۱۳   + ۲۰ سایت دیگر  
فرشید پورحاجت می افزاید: در این شرایط، ما هیچ برنامه مشخصی برای رفع اثر از این شرایط حاکم بر بازار مسکن مشاهده نمی کنیم و به نوعی می توان گفت که فعالان بخش خصوصی یک مقدار دل نگران برای آینده بازار مسکن هستند. ...
پول نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۰۱ - ۱۶:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
به طور معمول بسیاری از متقاضیان اواخر سال برای خرید مسکن اقدام می کنند اما به تازگی بحث افزایش وام مسکن مطرح شده و برخی خریداران و فروشندگان فعلا دست نگه داشته اند.
شهر بورس   ۱۴۰۱/۱۱/۲۰ - ۱۹:۲۱    
پیش بینی قیمت مسکن همیشه یکی از جذاب ترین پیش بینی ها در حوزه اقتصادی بوده است. روند قیمت مسکن در سال 1402 چگونه پیش بینی می شود؟
اقتصاد 24   ۱۴۰۱/۱۱/۰۶ - ۱۲:۵۱   + ۷ سایت دیگر  
عضو هیات مدیره انجمن انبوه سازان استان تهران می گوید: با توجه به اینکه شرایط اقتصادی وضعیت خوبی ندارد؛ طبیعتا نباید انتظار داشته باشیم بازار و قیمت مسکن هم وضعیت خوبی داشته باشد. قیمت مصالح ساختمانی افزایش چشمگیری داشته و به تبع بر قیمت مسکن تاثیر می گذارد.
ایلنا   ۱۴۰۱/۱۱/۰۴ - ۱۲:۳۶    
این روزها که پیش بینی قیمت دلار، طلا و مسکن سخت شده است و موثر بر قیمت سایر اجزا مانند مصالح ساختمانی و قیمت آجر هستند، بهتر است پیش بینی قیمت مسکن را در سال 1402 بدانید و نسبت به آن تصمیم به خرید بگیرید.
پایگاه خبری گسترش نیوز   ۱۴۰۱/۱۱/۰۲ - ۰۸:۵۱   + ۷ سایت دیگر  
تورم اخیر در حوزه ارز و طلا و بالا رفتن قیمت های خودرو و... باعث سوال بسیاری از افراد شده که آیا مسکن نیز از آنچه امروز قیمت دارد گران تر می شود؟
پایگاه خبری گسترش نیوز   ۱۴۰۱/۱۰/۲۹ - ۰۹:۰۲   + ۱ سایت دیگر  
محمد علیزاده کارشناس حوزه مسکن گفت: در آخرین فصل از سال شاهد جهش قیمت ها خواهیم بود. به نظر می رسد پس از 22 بهمن افزایش قیمت را شاهد باشیم. در همین راستا اجاره مسکن هم افزایش خواهد داشت.
برترین ها / وانا   ۱۴۰۱/۱۰/۲۶ - ۰۱:۱۳   + ۲۴ سایت دیگر  
دبیر کانون سراسری انبوه سازان معتقد است: تکانه های دو ماه گذشته هنوز اثر خود را در حوزه مسکن نشان نداده و در ماه های آینده نشان خواهد داد.
نبض بازار   ۱۴۰۱/۰۸/۲۵ - ۰۸:۰۴   + ۱۸ سایت دیگر  
سقوط وحشتناک تولید مسکن در بهار امسال، این روزها موجی از نگرانی را وارد بازار مسکن کرده است که سمت و سوی قیمت ها چه خواهد بود.
سلام نو / عرشه آنلاین   ۱۴۰۱/۰۸/۱۲ - ۰۸:۱۹   + ۴۲ سایت دیگر  
طبق آخرین گزارش بانک مرکزی از تحولات بازار مسکن در تهران طی مهر ماه 1401 معاملات مسکن با افت 10 درصدی مواجه شده و قیمت مسکن 1.2 درصد رشد داشته است.
تجارت نیوز   ۱۴۰۱/۰۸/۰۶ - ۰۹:۵۹   + ۴ سایت دیگر  
بازار مسکن این روزها در رکود معاملاتی عمیقی به سر می برد. معاملات مسکن فسخ و یا اینکه اصلا انجام نمی شود. این روند از وضعیت بغرنج بازار حکایت دارد. تداوم این روند می تواند تبعات اقتصادی منفی بسیاری را به دنبال داشته باشد.
برترین ها   ۱۴۰۱/۰۸/۰۵ - ۰۲:۵۰   + ۲۴ سایت دیگر  
اگر بی ثباتی ها ادامه پیدا کرد، یک مقداری ترس مردم از سرمایه گذاری در بخش مسکن بالا خواهد رفت و تقاضا نیز کاهش می یابد.
اقتصاد آنلاین / فرتاک نیوز   ۱۴۰۱/۰۷/۲۷ - ۱۳:۴۶   + ۱۲ سایت دیگر  
عبده تبریزی به سه عامل مهم کاهش درآمد سرانه از 86، نرخ رشد اقتصادی نزدیک صفر در دهه 90 و منفی شدن روند سرمایه گذاری اشاره کرد و گفت: این وضعیت نابه سامان در حالی است که قیمت مسکن به طرز غیرقابل باوری رشد کرده که با توان پرداخت مصرف کننده واقعی هم خوانی ندارد.
تجارت نیوز   ۱۴۰۱/۰۷/۲۲ - ۱۰:۰۱   + ۱۴ سایت دیگر  
بازار مسکن علی رغم پیش بینی های صورت گرفته، دو هفته اول مهر ماه را در رکود به سر برد. به گونه ای که طبق آمار موجود معاملات و قیمت مسکن با تغییر چندانی همراه نشد.
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۱/۰۷/۱۹ - ۰۶:۵۵   + ۳۳ سایت دیگر  
اقتصادنیوز: سرمایه گذاران ساختمانی برآوردی از آینده قیمت ها در بازار زمین و مسکن ارائه می کنند که منعکس کننده اولین گمانه جدی از ناحیه فعالان بازار مسکن درباره میزان تورم در بازار مسکن 1402 است.
پایگاه خبری گسترش نیوز   ۱۴۰۱/۰۷/۱۸ - ۱۲:۰۴   + ۲ سایت دیگر  
منوچهر بهرویان؛ کارشناس مسکن گفت: رکود موجود در بازار قطعا شکننده است. اگر تنش ها و اعتراضات اخیر در جامعه ادامه دار باشد، بی شک قیمت مسکن کاهش خواهد یافت. این موضوع بستگی به آینده وضع موجود دارد.
ارانیکو   ۱۴۰۱/۰۷/۰۹ - ۱۶:۴۵   + ۷ سایت دیگر  
کارشناس اقتصاد مسکن با پیش بینی بازار مسکن و قیمت واحدهای مسکونی در نیمه دوم سال جاری گفت: چند سالی است که سرمایه گذاری در بازار مسکن منفی است.
سلام نو / همشهری   ۱۴۰۱/۰۶/۲۶ - ۱۵:۲۸   + ۴۹ سایت دیگر  
رامین گوران کارشناس بازار مسکن، درباره پیش بینی بازار مسکن در شش ماهه دوم سال گفت: سرمایه گذاری در بازار مسکن به شدت کاهش یافته است و خریداران به علت تورم توان خرید ندارند.
موسسه مطالعاتی تحریریه   ۱۴۰۱/۰۶/۱۷ - ۲۱:۴۴    
نیاز مسکن از اساسی ترین کالاها و ضروریات زندگی مردم است ولی متاسفانه مدیریت غلط در 10 سال گذشته موجب افزایش شدید قیمت مسکن شد.
سلام نو / تجارت نیوز   ۱۴۰۱/۰۶/۰۵ - ۱۳:۳۶   + ۹ سایت دیگر  
فصل طلایی در بازار مسکن تابستان است اما امسال به دلیل اخبار مثبت و منفی از مذاکرات برجامی و ماه های محروم و صفر رکود بر این بازار غالب شد.
عرشه آنلاین   ۱۴۰۱/۰۶/۰۲ - ۰۸:۲۵   + ۶ سایت دیگر  
یک کارشناس اقتصادی مسکن از ثبات قیمت مسکن تا یکسال آینده خبر داد و گفت: بحث توافق احتمالی یا حتی عدم توافق مذاکرات و برجام در حال حاضر تاثیر خاصی روی قیمت مسکن و زمین نخواهد داشت وضعیت بازار مسکن مانند بازار ارز و سکه نیست که با کوچکترین خبری از برجام تحت تاثیر قرار گیرد.
طلا   ۱۴۰۱/۰۵/۳۱ - ۱۶:۰۳   + ۶ سایت دیگر  
یک کارشناس اقتصادی می گوید: تأثیر مذاکرات برجام بر بازار مسکن را طولانی مدت می داند و معتقد است اگر این مذاکرات به نتیجه برسد و اثرات آن رنگ واقعیت به خود بگیرد چند سال زمان لازم است و مسکن می تواند مقصد سرمایه های مردم باشد .
اقتصاد آنلاین / مثلث آنلاین   ۱۴۰۱/۰۵/۳۰ - ۰۹:۱۴   + ۳ سایت دیگر  
فرض کنیم برجام نهایی شود و قیمت دلار با افت مواجه شود (افت خیلی جدی نباشد مثلا حدود 25 هزار تومان شود)، با قیمت فعلی متری 45 میلیون تومان مسکن در تهران، قیمت هر متر آپارتمان 1800 دلار می شود که به سقف تاریخی قیمت ملک بسیار نزدیک است و آنجاست که می توان گفت قیمت ملک، حباب دارد.