چهارشنبه ۰۸ تیرساعت ۲۰:۲۸Jun 2022 29
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «نرخ نفت»

نبض بازار   ۱۴۰۱/۰۴/۰۶ - ۱۴:۱۶    
در گزارش زیر می توانید نرخ نفت و انواع فرآورده های حوزه انرژی را در بازار های جهانی مشاهده نمایید.
قیمت نفت در معاملات روز جمعه بازار جهانی تحت تاثیر عرضه محدود، بیش از سه دلار در هر بشکه افزایش یافت اما در بحبوحه نگرانی ها نسبت به وقوع رکود اقتصادی، دومین کاهش هفتگی متوالی را به ثبت رساند.
پایگاه خبری گسترش نیوز   ۱۴۰۱/۰۳/۱۶ - ۱۳:۵۱   + ۶ سایت دیگر  
سیتی بانک امروز پیش بینی سه ماهه خود از نرخ نفت در امسال و میانگین سال آینده را افزایش داد و دلیل آن را به تاخیر طولانی در افزایش عرضه نفت ایران نسبت داد.
گفته می شود بیشترین جهش نرخ نفت در طول یک هفته در بازار های بین المللی رخ داده این در حالی است که به نظر می رسد کاهش تحریم های روسیه در این امر بی تاثیر نیست.
افزایش تقاضا برای سوخت در امریکا و کمی عرضه و در عین حال کاهش ارزش دلار نرخ نفت را به مرز 114 دلار رساند.
پس از افزایش شدید نرخ بنزین در امریکا و همچنین به علت خوش بینی در مورد بهبود قابل توجه تقاضا در چین، نرخ نفت در معاملات امروز به 114.75 دلار افزایش یافت.
افزایش نرخ نفت در بازار جهانی باعث شده تا نرخ بنزین در جایگاه های امریکا به بالاترین میزان در تاریخ این کشور برسد.
صدای بورس   ۱۴۰۱/۰۲/۲۱ - ۰۳:۱۲    
روز گذشته شاخص کل تا نیمه های بازار با روندی نزولی دنبال شد اما در نیمه دوم با افزایش دوباره نرخ ها در بازار جهانی به ویژه نرخ نفت خام و باتوجه به گارد صعودی دلار با اقبال دوباره سرمایه گذاران مواجه شد و با افت اندک 0.04 درصدی در سطح 1.539 میلیونی واحدی قرار گرفت ...
نگرانی از عرضه کمتر نفت به دنبال اجرای تحریم نفتی روسیه، نرخ نفت را طی هفته گذشته حدود 5 درصد گران کرد.
قیمت نفت در آغاز معاملات آسیا در روز جمعه به خاطر نگرانی در مورد رکود اقتصادی که می تواند تقاضا برای نفت را پایین بیاورد، کاهش یافت. نگرانی در مورد تحریم های جدید اتحادیه اروپا علیه روسیه که شامل تحریم نفت خام این کشور هم می شود، یکی دیگر از دلایل کاهش نرخ نفت بوده است.
پایگاه خبری گسترش نیوز   ۱۴۰۱/۰۲/۱۶ - ۱۰:۰۶   + ۳ سایت دیگر  
محسن طباطبایی مزد آبادی، دبیر کل انجمن علمی اقتصاد شهری ایران به گسترش نیوز می گوید:در صورت توجه و توسعه صنعت گردشگری، می توان از اثرات نامطلوب ناشی از نوسانات درآمدی حاصل از تغییرات نرخ نفت مصون ماند.
پایگاه خبری گسترش نیوز   ۱۴۰۱/۰۲/۰۲ - ۰۹:۲۹   + ۲ سایت دیگر  
کاهش تولید نفت خام روسیه که توسط تصاویر ماهواره ای رصد شده است، از افزایش طولانی مدت تر نرخ نفت خبر می دهد.
دبیرکل کانون صرافان درباره وضعیت قیمت ها در بازار ارز طی روزهای آتی گفت: با توجه به افزایش فروش و نرخ نفت که در ارزآوری تاثیر مثبتی دارد و تکانه جدی نیز در بازار دیده نمی شود، نمی توان برای آینده نزدیک بازار ارز نوسانات قابل توجهی را متصور شد.
پایگاه خبری گسترش نیوز   ۱۴۰۱/۰۱/۱۹ - ۰۳:۰۳   + ۶ سایت دیگر  
قیمت نفت هفته پرنوسانی را پشت سر گذاشت. نرخ نفت دو روز افزایش قابل توجهی یافت و امروز دوباره کاهشی شد. چه عواملی نرخ نفت را افزایش و کاهش می دهد؟
قیمت امروز طلا تحت تاثیر دو عامل کاهش ارزش دارایی خزانه امریکا و افزایش نرخ نفت در بازارهای جهانی بود.
پایگاه خبری گسترش نیوز   ۱۴۰۱/۰۱/۱۸ - ۱۷:۳۰   + ۳ سایت دیگر  
افزایش نرخ نفت و همچنین تنش های ژئوپولیتیکی در جهان، واشنگتن را بیش از هر زمان دیگری به لزوم حصول توافق زودهنگام با تهران نیازمند کرده است.
پارسینه   ۱۴۰۱/۰۱/۱۶ - ۰۸:۳۱   + ۲۳ سایت دیگر  
غلامحسین بهمنی دبیر انجمن تصفیه کنندگان شکر گفت: با توجه به افزایش قیمت جهانی شکر در پی جنگ روسیه و اوکراین، قیمت هر تن شکر تحویل بنادر ایران 530 تا 540 دلار است. به گفته او، قیمت شکر خام وابسته به نرخ نفت است، به طوری که با نوسانات نفت، قیمت شکر افزایش می یابد. ...
خبر خودرو   ۱۴۰۱/۰۱/۰۹ - ۱۱:۲۱    
به گزارش خبرخودرو، یک کارشناس بازار سرمایه با اشاره به تشکیل صفوف خرید در دو گروه خودرویی و بانکی در روزهای پایانی سال گذشته گفت: بازار سرمایه در هفته پایانی سال به دلیل امیدواری نسبت به وقوع برخی گشایش ها در مذاکرات برجام ...
پایگاه خبری قلم   ۱۴۰۰/۱۲/۲۳ - ۱۱:۴۴   + ۲ سایت دیگر  
قلم | qalamna.ir : گروه اقتصادی: روزنامه اعتماد نوشت: یکی از بازار هایی که بلافاصله پس از تجاوز روسیه به اوکراین دچار نوسانات صعودی مستمر شد، بازار نفت است ...
خبر آنلاین   ۱۴۰۰/۱۲/۲۳ - ۰۶:۳۶   + ۱۱ سایت دیگر  
اعتماد نوشت:یکی از بازارهایی که بلافاصله پس از تجاوز روسیه به اوکراین دچار نوسانات صعودی مستمر شد، بازار نفت است. کمتر از 24 ساعت پس از آغاز این بحران، قیمت نفت، رکوردهای بالای 100دلاری را ثبت کرد، 11اسفندماه نرخ نفت به 110 دلار ...
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۰/۱۲/۲۱ - ۱۸:۰۶   + ۲ سایت دیگر  
از روز جمعه و با اعلام توقف در مذاکرات وین، نگرانی ها نسبت به دورنمای مذاکرات هسته ای ایران افزایش پیدا کرده است. حالا به نظر می رسد همزمانی این اتفاق با تحریم نفت روسیه و پافشاری اوپک پلاس برای ایستادگی روی تصمیمش، نرخ نفت را به پیش بینی های نزدیک تر کرده است.
بورس نیوز   ۱۴۰۰/۱۲/۱۶ - ۰۹:۲۷   + ۱ سایت دیگر  
دولت می تواند با افزایش فروش نفت، تامین مالی خود را تا حد زیادی از طریق درآمد های نفتی و فروش دارایی سرمایه خود انجام دهد.
فاش نیوز   ۱۴۰۰/۱۲/۱۵ - ۱۱:۲۹   + ۱۳ سایت دیگر  
در حالی که یک رسانه روسی تأکید کرد؛ بازار نفت، برای توافق در وین و ورود نفت ایران به بازار لحظه شماری می کند ، یک روزنامه آمریکایی نوشت: بایدن باید نفت ایران را جایگزین کمبود حاصل از تحریم روسیه کند. ...
بانک سرمایه گذاری جی پی مورگان پیش بینی می کند در صورت ادامه اختلال در عرضه نفت روسیه و تاخیر در حضور نفت ایران در بازار، نرخ نفت به 185 دلار در هر بشکه برسد.
بولتن نیوز   ۱۴۰۰/۱۲/۱۱ - ۱۷:۱۵    
نمایندە جنبش تغییر در پارلمان کردستان، با اشارە بە اینکە نرخ نفت بە بشکە ای 111 دلار رسیدە و درآمدهای داخلی اقلیم کردستان نیز افزایش یافتە، تاکید کرد کە اگر دولت اقلیم در این شرایط هم قادر بە پرداخت حقوق بە حقوق بگیران خود نباشد؛ شکست خوردە است.
بورس نیوز   ۱۴۰۰/۱۲/۱۱ - ۱۰:۰۰   + ۳ سایت دیگر  
قیمت نفت در روز گذشته اول مارس 2022 جهشی 10درصدی داشت و قیمت ها از مرز 105 دلار در بشکه عبور کردند
بورس نیوز   ۱۴۰۰/۱۲/۰۹ - ۱۰:۱۳   + ۱ سایت دیگر  
افزایش قیمت نفت که به واسطه این جنگ بوجود آمده، می تواند در بازار سرمایه کشور نیز تأثیر مثبتی داشته باشد.
قیمت نفت برنت به 100 دلار و چهار سنت در هر بشکه و قیمت نفت وست تگزاس اینترمدیت به 95 دلار 54 و سنت رسید.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۱۱/۱۸ - ۰۹:۴۱   + ۵ سایت دیگر  
با افزایش قیمت نفت به بالاترین رقم 7 سال گذشته، قیمت طلا نیز متاثر از فشارهای تورمی ایجاد شده از سوی نفت، بالا رفت و به 1810.55 دلار در هر اونس رسید.
پایگاه خبری گسترش نیوز   ۱۴۰۰/۱۱/۱۵ - ۱۰:۳۶   + ۵ سایت دیگر  
در اقتصاد نفتی ایران با افزایش نرخ نفت ممکن است چه اتفاقاتی رخ دهد؟ بازارهایی مثل دلار، مسکن و بورس ممکن است چه واکنشی نشان دهند؟ طبق آخرین پیش بینی ها نرخ نفت ممکن است پس از هفت سال دوباره از مرز 100 دلار عبور کند. ما برای چه اتفاقاتی باید آماده باشیم؟
ایرنا   ۱۴۰۰/۱۱/۰۹ - ۰۸:۴۸   + ۱۲ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- قیمت نفت به دنبال کاهش دمای هوا در اکثر مناطق جهان و ادامه بحران گاز در اروپا، گران شد و نرخ نفت برنت به بالای 90 دلار در هر بشکه رسید.
صدای ایران   ۱۴۰۰/۰۹/۲۵ - ۱۳:۰۹   + ۱۰ سایت دیگر  
به گزارش صدای ایران نقل از وزارت نفت، دبیرخانه سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) اعلام کرد: قیمت سبد نفتی اوپک در روز سه شنبه 23 آذرماه 74 دلار و 28 سنت ثبت شد. این در حالی است که قیمت سبد نفتی اوپک دوشنبه 22 آذر ماه 75 دلار و 4 سنت بود. ...
صدای ایران   ۱۴۰۰/۰۹/۱۲ - ۱۶:۰۱   + ۱۶ سایت دیگر  
به گزارش صدای ایران ، بهای معاملات وست تگزاس اینترمدیت آمریکا یک دلار و 19 سنت معادل 1.8 درصد افزایش یافت و به 67 دلار و 69 سنت در هر بشکه رسید. شاخص نفت آمریکا روز پنج شنبه 1.4 درصد افزایش داشت. بهای معاملات نفت برنت یک دلار و 19 سنت معادل 1 ...
صدا نیوز   ۱۴۰۰/۰۸/۱۲ - ۱۲:۴۳   + ۳ سایت دیگر  
کارشناسان غربی احتمال از سرگیری مذاکرات هسته ای را با چشم انداز بازگشت نفت ایران به بازار جهانی و پایین آمدن نرخ نفت مرتبط می دانند. به اعتقاد آنان، این امر می تواند، بازی اعضای اوپک پلاس را که قصد دارند، رویکرد محتاطانه خود را در قبال افزایش تولید نفت حفظ کنند، شکست دهد ...
افکار نیوز   ۱۴۰۰/۰۷/۲۰ - ۱۱:۴۷   + ۲۳ سایت دیگر  
قیمت نفت خام برنت با 26 سنت کاهش به 83.39 دلار رسید و نرخ نفت نیمه سنگین تگزاس غرب آمریکا نیز 0.33 سنت کاهش یافت.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۷/۱۳ - ۱۵:۳۰   + ۵ سایت دیگر  
در معاملات امروز بازار جهانی انرژی، قیمت نفت فاصله کمی تا رسیدن به 82 دلار در هر بشکه دارد.
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۰/۰۷/۱۰ - ۱۹:۲۲    
نخستین گام برای ابلاغ نرخ نفت خام و بهای فرآورده های نفتی به عنوان مواد اولیه صنایع پالایشی با اطلاعیه اخیر وزارت نفت برداشته شد.
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۰/۰۷/۱۰ - ۱۱:۰۶   + ۸ سایت دیگر  
قیمت جهانی نفت در پایان معاملات دیشب (بامداد شنبه به وقت تهران)، تحت تأثیر ریکاوری تقاضا، افت ارزش دلار و کمبود عرضه به علت محدودیت های تولید اوپک پلاس، به بالای 79 دلار رسید.
نخستین گام برای ابلاغ نرخ نفت خام و بهای فرآورده های نفتی به عنوان مواد اولیه صنایع پالایشی با اطلاعیه اخیر وزارت نفت برداشته شد.
می متالز   ۱۴۰۰/۰۶/۱۷ - ۱۶:۲۸   + ۱ سایت دیگر  
می متالز - برآورد نرخ خرید نفت خام برای سال 1400 گفت: طبق پیش بینی های بودجه 1400، میانگین نرخ نفت خام برای سال جاری 55 دلار می باشد. نرخ تسعیر ارز نیز برای نیمه دوم سال 200,000 ریال برآورد شده است.
می متالز   ۱۴۰۰/۰۳/۲۸ - ۱۴:۳۲   + ۱ سایت دیگر  
می متالز - پالایشگاه تهران با کاهش نرخ خرید نفت خام و تغییرات نرخ فروش فرآورده های اصلی در اسفند 98 از تعدیل مثبت 606.2 میلیارد تومانی خبر داد.
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۰/۰۳/۲۶ - ۱۸:۲۰   + ۲ سایت دیگر  
شتران، شبندر، شبریز، شراز و شاوان تغییر در نرخ نفت خام و فرآورده های اسفند 1398 و تغییر در فروش فرآورده های سال 1398 و 1399 را شفاف سازی کردند.
تجارت نیوز   ۱۴۰۰/۰۳/۲۶ - ۱۱:۰۸   + ۵ سایت دیگر  
شبندر در خصوص تغییر در نرخ نفت خام و فرآورده های اسفند 1398 و تغییر در فروش فرآورده های سال 1398 و 1399 در سایت کدال شفاف سازی کرد.
صدای بورس   ۱۴۰۰/۰۳/۱۳ - ۱۹:۴۴    
افزایش نرخ نفت به 70 دلار و 6 عامل دیگر درخشان ترین هفته معاملاتی بورسی 1400 را به ارمغان آورد.
پایگاه خبری نما   ۱۴۰۰/۰۳/۱۲ - ۱۰:۱۲   + ۴ سایت دیگر  
به گزارش نما ، روند صعودی قیمت نفت امروز نیز در جریان معاملات بازار های جهانی ادامه یافت و قیمت نفت برنت در کانال 70 دلار ماند. طبق این گزارش، نرخ نفت وست تگزاس اینتر مدیت از ابتدای امروز با افزایش 0.08 درصدی به قیمت 67 دلار و 80 سنت فروخته می شود. ...
نرخ نفت برنت طی سه روز گذشته و در پی افزایش امیدواری ها به احیای برجام و لغو تحریم ها علیه ایران حدود 4 دلار کاهش داشته است.
ایسنا: یک داوطلب انتخابات ریاست جمهوری گفت: من صنعت نفت را از ملی شدن به مردمی شدن تبدیل کنم. مردم باید سهامدار شرکت ملی نفت باشند تا از افزایش قیمت نفت بهره مند شوند. ...
پایگاه خبری نما   ۱۴۰۰/۰۲/۱۸ - ۱۳:۵۱   + ۱۶ سایت دیگر  
به گزارش نما، قیمت نفت در جریان معاملات امروز بازارهای جهانی روند صعودی خود را حفظ کرد و شاخص قیمت در سبد نفتی وست تگزاس و برنت سبز ماند. طبق این گزارش، نرخ نفت وست تگزاس اینتر مدیت از ابتدای امروز با افزایش 0.19 درصدی به قیمت 64 دلار و 90 سنت فروخته می شود. ...
صدای بورس   ۱۴۰۰/۰۲/۰۷ - ۰۹:۴۴    
نرخ نفت وست تگزاس اینتر مدیت از ابتدای امروز با افزایش 0.32 درصدی به قیمت 62 دلار و 23 سنت فروخته می شود.
صمت   ۱۴۰۰/۰۲/۰۷ - ۰۷:۳۸    
بازار نفت یکی از اصلی ترین بازارهای جهانی است که به طور معمول در مقایسه با دیگر بازارها، پیشرو محسوب می شود؛ به عبارت دیگر تغییرات نفت موجب تحول در دیگر بازارها از جمله ارز می شود و عکس این موضوع صادق نیست ...