سه شنبه ۱۱ مهرساعت ۰۴:۲۴Oct 2023 3
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «گناهان کبیره»

شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۲/۰۷/۰۴ - ۱۰:۴۸    
وقتی به آموزه های دین اسلام نگاه می کنیم، متوجه می شویم امانت معنای گسترده تری دارد و با درک این معنای گسترده، درمی یابیم که چرا خیانت در امانت در شمار گناهان کبیره جای گرفته است.
فرتاک نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۱۸ - ۱۴:۲۱    
قبل از هر چیزی باید تعریف درستی از گناه داشته باشیم و بعد در ادامه به انواع و اقسام گناه بپردازیم. گناه یک نوع عملی می باشد که در تضاد با رضایت الهی و اراده است که با ایجاد یک فاصله و تاریکی معنوی در نفس انسان از خداوند متعال بخشنده دور کرده و به عبارت دیگر می توان گفت باعث می شود که او از کمال ...
الف   ۱۴۰۲/۰۵/۱۴ - ۲۱:۱۲   + ۲ سایت دیگر  
تیم مورد علاقت رو بچین، با بقیه رقابت کن | فوتبال 360 مطالب پیشنهادی مسخره کردن از جمله رذالت هایی است که برخی بدان زبان می گشایند. در شمار گناهان کبیره است که آدمی را از نیمه راه بهشت هم به سوی جهنم می کشاند. ...
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۵/۱۱ - ۱۱:۱۰   + ۱ سایت دیگر  
یک استاد دانشگاه گفت: امیدواری موهبتی از جانب خداوند به انسان مؤمن به شمار می رود، در حالی که ناامیدی ناشی از وسوسه های شیطانی است که در دل رسوخ می کند و طبق آیات قرآن از گناهان کبیره و نیز از ویژگی های افراد کافر شمرده می شود.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۵/۰۲ - ۰۸:۱۰   + ۶ سایت دیگر  
امام هشتم شیعیان (ع) تاکید کردند که اشک ریختن برای حضرت سیدالشهداء (ع) باعث زدودن گناهان کبیره می شود.
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۴/۳۰ - ۱۴:۳۰   + ۶ سایت دیگر  
امام جمعه قم گفت: تبلیغ در مرحله اول است و دین خدا جز با تبلیغ زنده نمی ماند ما باید با تبیین حق و تبلیغ آن در جامعه از تحریف جلوگیری کنیم زیرا اگر اسلام سیلی بخورد و از کبائر و گناهان کبیره قبح زدایی شود همه بدون استثنا مسئولیم.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۲/۰۴/۲۶ - ۲۳:۱۷   + ۱ سایت دیگر  
حجت الاسلام توانانیا گفت: همچنان که درروایات آمده است، خدمت به خانواده کفاره گناهان کبیره است و در زندگی مشترک زن ومرد باید در رشد یکدیگر کمک کنند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۴/۰۹ - ۱۶:۳۸   + ۱ سایت دیگر  
امام جمعه اسدآباد گفت: متأسفانه در جامعه الگو های مصرف رعایت نمی شود، جامعه دچار اسراف شده و این مسأله از گناهان کبیره است.
شیعه نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۲۲ - ۰۹:۲۸    
اذکار و ادعیه الهیِ رسیده از ائمه اطهار (علیهم السلام) همواره جایگاه منحصر به فردی در میان راویان حدیث و جامعه مسلمین داشته اند؛ اما جالب است بدانید هر یک از این اذکار دارای ثوابی عظیم نیز می باشند که اگر با حضور قلب و قرب الهی بیان گردند، آثار دنیوی و اخرویِ فراوانی را در پی خواهد داشت.
بسیج   ۱۴۰۲/۰۳/۱۹ - ۱۷:۰۸    
حجت السلام والمسلمین رادمرد امام جمعه ماهدشت خطبه ای مبنی بر کنترل هوای نفسانی و یاس رحمت الهی بیان کرد.
تبیان   ۱۴۰۲/۰۳/۰۷ - ۱۱:۲۲    
پدیده شوم سقط جنین، در اسلام حرام شمرده شده و از گناهان کبیره است، کسی که سقط جنین می کند یک انسان را کشته، و کسی که انسانی را بکشد قاتل است.
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۴ - ۱۲:۵۱    
دروغ یکی از رذایل اخلاقی و به معنای خلاف واقع سخن گفتن است. دروغ گویی در قرآن و روایات اسلامی از گناهان کبیره محسوب می شود، چرا که می تواند پیامدهای بسیار مخربی داشته باشد. به همین منظور بخشی از بیانات آیت الله عاملی در رابطه با عاقبت دروغ در برنامه سمت خدا تقدیم مخاطبان عزیز ایکنا می شود.
رکنا   ۱۴۰۲/۰۲/۳۱ - ۱۵:۳۲    
رکنا: سوییچ پارتی نوعی مهمانی شوم است که از لحاظ اخلاقی دور از قوانین کشورمان است و می توان آن را یکی از گناهان کبیره عنوان کرد که در جوامع غربی که معمولا هیچ تعهدی همسران به یکدیگر ندارند در مهمانی ها صورت می گیرد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۲/۱۶ - ۱۴:۱۶   + ۱ سایت دیگر  
تهمت به دیگران یکی از گناهان کبیره به شمار می آید که خدای متعال کننده این کار را مورد عذاب سختی قرار می دهد.
کبنا نیوز   ۱۴۰۲/۰۲/۱۵ - ۲۱:۱۳    
این خطیب جمعه عدم توازن بین عرضه و تقاضا را عامل هرج مرج ترانزیت کالای مورد نیاز مردم برشمرد و گفت: این عدم توازن قطعا همین بی عدالتیهای امروزه ای را ببار می آورد که باعث شده یک استانی در رنج کامل باشد و مسئولان بدانند، گناهِ فشار و ظلم به این مردم را خدا می بیند و میداند.
چند ثانیه   ۱۴۰۲/۰۲/۰۹ - ۲۳:۲۰    
رضوی اردکانی: انجام کورتاژ ها در بیمارستان ها مخالفت با دستور خداست، وقتی نطفه منعقد شد؛ قتل نفس است و باید دکتر ها و بیمارستان ها بدانند که انجام این کار حرام است. ...
رجا نیوز   ۱۴۰۲/۰۲/۰۹ - ۱۱:۳۱    
راهکار آسان برای کفاره گناهان کبیره از زبان حجت الاسلام سید حسین حسینی قمی را در برنامه سمت خدا خواهید دید.
اقتصاد آنلاین / خبر آنلاین   ۱۴۰۲/۰۲/۰۸ - ۱۶:۳۷   + ۲۴ سایت دیگر  
حجت الاسلام والمسلمین رضوی اردکانی در خطبه های نماز جمعه امروز شیراز با اشاره به آیه شریفه 151 تا 153 سوره انعام، اظهار داشت: بار ها گفته می شود وصیت خدا و انبیا و ائمه هدی و اولیای خدا به تقوا است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۲/۰۸ - ۱۵:۰۵   + ۴ سایت دیگر  
امام جمعه موقت شیراز با دعوت همگان به عمل به واجبات و ترک محرمات به عنوان شرط رستگاری گفت: برخی گناهان کبیره است که فقط با توبه آن هم تحت شرایطی خاص محو می شوند و مجازات این موارد هم در دنیا است و هم در آخرت و باید بکوشیم از آلودگی به این گناهان دور شویم.
فرتاک نیوز   ۱۴۰۲/۰۲/۰۲ - ۰۰:۰۱    
استمنا به معنای خودارضایی می باشد. همانطور که می دانید استمنا در دین اسلام عملی حرام است و جزء گناهان کبیره به حساب می آید و انجام آن اصلا جایز نیست. اما برای خیلی ها سوال است که در بعضی مواقع و برای بعضی افراد که می خواهند آزمایش اسپرم بدهند و باید عمل استمنا را انجام بدهند چه حکمی دارد که در ...
شفقنا   ۱۴۰۲/۰۲/۰۱ - ۱۵:۱۹    
شفقنا – این جزء از آیه 1سوره نباء آغاز و تا آیه 6 سوره ناس ادامه دارد. در این جز سوره نباء، نازعات، عبس ، تکویر، انفطار، مطففین، انشقاق ، بروج ، الطارق، اعلی، الغاشیه، فجر، بلد، الشمس، اللیل، ضحی، انشراح، تین، علق، قدر، بینه، زلزال، عادیات، قارعه، تکاثر، عصر، همزه، فیل، قریش، ماعون، کوثر، کافرون ...
نواندیش   ۱۴۰۲/۰۱/۳۱ - ۲۰:۵۶   + ۲ سایت دیگر  
برنا: طبق فتوای هم مراجع اقدام به خودکشی، حرام و از گناهان کبیره است اما سؤال اینجاست که مگر انسان ، مالک بدن خودش نیست؟ آیا اختیار جسم خودمان را هم نداریم؟ اگر داریم پس به چه دلیل، قتل نفس حرام است و مستوجب عذاب اخروی؟ جان ها امانت خدا هستند ...
شهدای ایران   ۱۴۰۲/۰۱/۲۶ - ۱۷:۰۷    
شهدای ایران : سرویس سیاسی / آن چه می خوانید محورهای سخنان علامه مصباح یزدی (ره) در اواخر فروردین سال 97 در دیدار جمعی از طلاب فرهنگی می باشد که در ادامه آن را برای شما عزیزان بازخوانی کرده ایم: ...
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۱/۲۰ - ۱۱:۴۱   + ۱ سایت دیگر  
استاد حوزه علمیه تهران با تاکید بر اینکه برخی گناهان همه زحماتی را که یک نفر در طول ماه رمضان کشیده است بر باد می دهد، گفت: توهین، تمسخر، تحقیر، غیبت و تهمت و ... جزء گناهان کبیره است که باعث حبط اعمال دیگر خواهد شد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۱/۰۷ - ۱۳:۲۶   + ۱۰ سایت دیگر  
رجاء لازم است، امید به رحمت الهی، به مغفرت الهی، به عون الهی، اینها لازم است؛ تا جایی که یکی از گناهان کبیره را یأس عن روح الله دانسته اند.
ایکنا   ۱۴۰۱/۱۲/۱۶ - ۱۶:۲۲    
استاد درس خارج حوزه علمیه، کتمان حق را از گناهان کبیره از نگاه قرآن برشمرد که با استغفار زبانی و نماز شب و انجام مستحبات پاک نمی شود و تأکید کرد: در قرآن کمتر گناهی به بزرگی این گناه وجود دارد که پروردگار برای آن عذاب الیم، سخن نگفتن خدا با این افراد و پر شدن بطونشان از آتش را وعده داده باشد.
میگنا   ۱۴۰۱/۱۱/۲۹ - ۰۸:۴۲   + ۶ سایت دیگر  
اسلام با شادی، جشن و میهمانی عروسی مخالفتی ندارد.اولین گزاره لاکچری بازی در ازدواج گناه است چرا که اسراف از گناهان کبیره است، حال تصور کنید که یک بنای مقدس می خواهد با یک گناه کبیره شروع شود.
قم پرس   ۱۴۰۱/۱۱/۲۵ - ۱۶:۲۳   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش قم پرس به نقل از روابط عمومی رادیو معارف؛ برنامه "اندیشه آفتاب" از برنامه هایی است که با هدف بررسی اندیشه های اخلاقی ، تفسیری و فلسفی امام خمینی (ره) طراحی و تولید می شود. ...
جهان نیوز   ۱۴۰۱/۱۱/۰۹ - ۰۹:۵۴    
دروغ از گناهان کبیره بشمار می رود. در چه مواقعی دروغ گفتن جایز است ؟ آیا برای حفظ جان می توان دروغ گفت؟
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۱/۰۶ - ۱۲:۴۹   + ۶ سایت دیگر  
ایسنا/قم سخنران حرم حضرت معصومه (س) در رابطه با گناهان کبیره گفت: هر گناهی که پروردگار اسم برده و در کنار آن وعده عذاب جهنم را داده است گناه کبیره است.
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۱/۱۱/۰۴ - ۱۷:۴۷    
اینکه در آموزه های دینی بر پیشگیری از گناهان کوچک تأکید می شود به این خاطر است که راه را برای ارتکاب گناهان کبیره باز می کند.
جماران   ۱۴۰۱/۰۹/۲۸ - ۱۸:۰۵   + ۳ سایت دیگر  
تهمت به مسلمان، به ویژه اگر در برابر عموم باشد و بالاخص درباره خدمتگزاران شناخته شده و بسیار محترم جامعه، از گناهان کبیره است؛ مانند اینکه به کسی تهمت دزدی یا بی دینی زده شود ...
رکنا   ۱۴۰۱/۰۹/۰۹ - ۱۱:۲۷   + ۱ سایت دیگر  
رکنا: گناه و معصیت مانند لجنزار متعفنی است که انسان هر چه بیشتر در آن فرو می رود، کمتر بوی تعفن آن را حس می کند؛ زیرا حس بویایی او از کار می افتد و متوجه غرق شدن بیشتر خود نمی شود ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۸/۰۴ - ۱۲:۳۰   + ۱ سایت دیگر  
براساس شرع مقدس اسلام خودکشی یکی از بزرگترین گناهان کبیره است یعنی پس از شرک به خدا و یأس از رحمت خدا، بزرگترین گناه در اسلام محسوب می شود که در قرآن و روایات بدان تأکید شده است. صحبت های حجت الاسلام ادیب یزدی در این باره را بخوانید.
شبستان   ۱۴۰۱/۰۶/۲۹ - ۱۱:۳۹    
همه ما در زندگی با مسائل و اتفاقات مختلفی روبرو می شویم که قضاوت های زودهنگام و عجولانه در خصوص این مسائل و دیگران، سبب شده مرتکب گناهان کبیره ای شده که از جمله اثرات اخروی آن حرام شدن بهشت بر انسان و مرگ ایمان در قلب است.
ایکنا   ۱۴۰۱/۰۵/۲۲ - ۰۸:۳۵   + ۱ سایت دیگر  
در آیه مَا لِلظَّالِمِینَ مِنْ أَنْصَارٍ مراد از ظالم کسی است که با خودداری از پرداخت حقوق تهیدستان بر آنان ستم می کند و این ستمی است که قابل توبه نیست؛ انفاق نکردن به بینوایان از گناهان کبیره است، زیرا اگر از گناهان صغیره بود، در اثر پرهیز از گناهان کبیره بخشیده می شد.
ناطقان   ۱۴۰۱/۰۵/۱۲ - ۲۱:۲۵    
عاق والدین یکی از گناهان کبیره است که در همین دنیا مجازات می شود.
سلام نو   ۱۴۰۱/۰۴/۲۵ - ۲۲:۴۶    
خودکشی امری ناپسند و یکی از گناهان کبیره است. خداوند برای انجام خودکشی عذاب و مجازاتی سخت در نظر گرفته است. قرآن کریم خودکشی را امری حرام می داند.
سلام نو   ۱۴۰۱/۰۴/۲۳ - ۱۹:۱۱    
یکی از واجبات و شرعیات اسلام داشتن حجابب است. بی حجابی در قیامت عذابی دردناک دارد زیرا از گناهان کبیره به شمار می رود. بنابراین نباید از دستورات الهی سرپیچی کنیم.
سلام نو   ۱۴۰۱/۰۴/۱۵ - ۲۳:۴۲   + ۱ سایت دیگر  
عدالت انسان با انجام گناه کبیره شکسته می شود و کسی که مرتکب این گناهان می شود عادل نیست و در نهایت شاهد خوبی هم در دادگاه شهادت نخواهد بود و نمی تواند به عنوان امام جماعت قرار بگیرد ولی گناهان صغیره این آثار را در خود ندارند.
ناطقان   ۱۴۰۱/۰۴/۱۴ - ۰۰:۳۴    
دروغگویی از بزرگترین گناهان کبیره ای است که در قرآن و روایات مورد مزمت قرارگرفته است و باید آثار و برکات راستگویی و اثرات مخرب دروغ و رزائل اخلاقی را از نهاد خانواده به افراد آموزش داد...
روزنامه جوان آنلاین   ۱۴۰۱/۰۳/۲۹ - ۲۱:۰۷    
همه ما این جمله را شنیده ایم که اَلغِیبَه اَشَدُّ مِنَ الزِّنا...! غیبت یکی از گناهان کبیره است که میزان منع شدن از آن تا جایی است که حتی بالاتر از گناه زنا در نظر گرفته شده است ...
بصیر آنلاین   ۱۴۰۱/۰۳/۲۹ - ۰۸:۳۸   + ۵ سایت دیگر  
از آیت الله بهجت (ره)، درباره ترک غیبت برای افرادی که به آن عادت کرده اند نقل شده است: قبل از هر چیز، بر زبان و صحبت هایشان نظارت داشته باشند. غیبت، یکی از گناهان کبیره است که درباره آن گفته شده است: اگر در غیاب کسی، عیبی از او بگویید که وجدان بیدارتان، شما را از آن نهی کند ...
حوزه   ۱۴۰۱/۰۳/۲۱ - ۰۹:۱۲   + ۱ سایت دیگر  
حوزه/ شاید مراد از ذنوب گناهان کبیره باشد و مراد از سیّئات گناهان صغیره، چنانکه در آیه ی شریفه ان تجتنبوا کبائر ما تنهون عنه نکفّر عنکم سیّئاتکم... [1] سیّئات در برابر کبائر آمده است و ممکن است مراد از سیّئات آثار گناه باشد.
افکار نیوز   ۱۴۰۱/۰۳/۱۹ - ۰۸:۱۳   + ۶ سایت دیگر  
شرب خمر در کنار عاق والدین و ترک نماز، از بزرگ ترین گناهان کبیره در اسلام است؛ اما با همه سنگینی حرمت شرب خمر، اسلام بلافاصله آن را تحریم نمی کند. شراب آن چنان در جامعه جاهلی رواج داشته که عملا قسمتی از خوراک، اقتصاد و فرهنگ جامعه به آن وابسته بوده است.
ناطقان   ۱۴۰۱/۰۳/۱۲ - ۲۳:۴۶    
لواط یک عمل بسیار ناپسند و شنیع است که در دین مبین اسلام رد شده است. این عمل که از گناهان کبیره می باشد، به هم بستر شدن دو مرد با یکدیگر برای پاسخ به غرایز جنسی آنها گفته می شود. در این عمل، آلت تناسلی مرد به اندازه ختنه گاه و یا بیشتر از آن در مقعد مرد دیگر وارد می شود.
ناطقان   ۱۴۰۱/۰۳/۰۳ - ۰۰:۰۶    
به آمیزش مرد با مرد برای رفع غریزه جنسی عمل لواط گفته می شود که نام آن از قوم لوط گرفته شده است. این عمل ناپسند از گناهان کبیره ای است که منجر به از دست رفتن نسل و فاسد شدن اجتماع می شود. عمل لواط بر خلاف اصول فطری است و از عمل زنا قبیح تر می باشد ...
سلام نو / رویداد 24   ۱۴۰۱/۰۲/۱۸ - ۲۲:۳۴   + ۹ سایت دیگر  
وب سایت دیده بان ایران به نقل از یک منبع آگاه در خبری مدعی شده است: اپیلاسیون نقاط محرمه جزو گناهان کبیره است و نباید خانم ها این کار را انجام دهند!
مرور نیوز   ۱۴۰۱/۰۲/۰۵ - ۱۵:۳۴   + ۶ سایت دیگر  
استاد انصاریان غش در معامله را از جمله گناهان کبیره برشمرد و بیان کرد: به این موضوع در دین توجه بسیاری شده و پیغمبر اکرم(ص) از این مسأله بسیار رنجیده اند.
حوزه   ۱۴۰۱/۰۱/۲۷ - ۱۶:۴۴    
حوزه/ در نشست معارفی نهج البلاغه به تبیین تعدادی از گناهان کبیره بر محور معارف نهج البلاغه پرداخته شد.