پنجشنبه ۰۶ آذرساعت ۰۷:۰۴Nov 2020 26
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «ضدتحریم»

ایرنا   ۱۳۹۹/۰۸/۱۹ - ۱۶:۳۳   + ۶ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- سفر اخیر محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه به سه کشور آمریکای لاتین را ناظران از زوایای مختلفی مورد توجه قرار داده اند که یکی از مهمترینِ آن ها شکل گیری محوری شرقی-غربی علیه تحریم های آمریکایی است.
فردا نیوز   ۱۳۹۹/۰۸/۱۰ - ۰۹:۳۳   + ۵۶ سایت دیگر  
رئیس دفتر رئیس جمهور گفت: این افتخار دولت است که ظریف و زنگنه، دو سرباز وطن در خط مقدم دفاع از ایران، توسط ضدایرانی ترین دولت ایالات متحده تحریم می شوند.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۶/۱۸ - ۱۱:۴۹   + ۲۵ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: مقابله با یکجانبه گرایی آمریکا از طریق باشگاه ضد تحریم باعث اتحاد کشورهای مورد غضب استکبار جهانی خواهد شد.
عصر ایران   ۱۳۹۹/۰۴/۱۵ - ۱۳:۴۶   + ۱۳ سایت دیگر  
دولتِ گفتگو و مذاکره نمی تواند علیه مذاکره باشد. دولت ضدتحریم نمی تواند به تحریم ها خوش آمد بگوید/ اینکه برجام وجود دارد و کار می کند یک ناراست بزرگ است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۴/۰۹ - ۰۹:۱۲   + ۲ سایت دیگر  
یک کارشناس اقتصادی با اشاره به اینکه مبارزه علمی و مواجهه مکانیزمی، تحریم را به بهترین فرصت برای کشور تبدیل خواهد کرد، معتقد است، با تقاطع گیری هوشمند از اطلاعات تجاری و اقتصادی کشور امکان واکنش فوری به تحریم وجود دارد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۴/۰۱ - ۰۹:۰۳   + ۶ سایت دیگر  
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس، با اشاره به اینکه، اتاق تحریم آمریکاییها، اتاق ضدتحریم نیاز دارد، پیشنهاد کرد مجلس یازدهم بجای اقدامات "شتابزده، موردی و شعاری" یک کمیته تخصصی از نمایندگان کمیسیونهای مرتبط با هدف کاهش آثار تحریمها تشکیل دهد.
ایمنا   ۱۳۹۹/۰۳/۳۱ - ۲۲:۲۴   + ۳ سایت دیگر  
نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی گفت: پیشنهادم آن است که مجلس یازدهم بجای اقدامات "شتابزده، موردی و شعاری" مثل... یک کمیته تخصصی از نمایندگان کمیسیون های مرتبط تشکیل دهد. اتاق تحریم آنها، اتاق ضدتحریم میخواهد.
دانا   ۱۳۹۹/۰۱/۰۹ - ۱۱:۴۸    
صنعت مواد غذایی در اختیار بخش خصوصی است، 100 درصد خودکفا، بدون هیچ گونه وابستگی به واردات، با قدرت رقابتی بالا و صادرات رو به رشد؛ یک صنعت ضدتحریم محسوب می شود.
تیتر ۱   ۱۳۹۹/۰۱/۰۹ - ۰۵:۰۱   + ۶ سایت دیگر  
صنعت مواد غذایی در اختیار بخش خصوصی است، 100 درصد خودکفا است، هیچ وابستگی به واردات ندارد، قدرت رقابتی بالایی دارد و صادرات آن رو به رشد است و به همین دلیل، یک صنعت ضدتحریم محسوب می شود. بازدید صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
ساعت24   ۱۳۹۸/۱۲/۲۰ - ۰۹:۱۹   + ۵ سایت دیگر  
ساعت 24 -تحریم اقتصادی ایران از سوی آمریکا به مثابه ابزار جنگی ادامه دارد و ایران راهی برای مبارزه با تحریم درمسیر حذف یا کاهش آن پیدا نمی کند. دویچه ول آلمان امروز برروی سایت فارسی خود یک خبر خوب ضد تحریم گذاشته است و یک خبر تشدید تحریم. خبر خوب ضد تحریم از اروپا می آید و خبر بد تحریمی از آمریکا.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۱۰/۱۴ - ۰۰:۳۵   + ۶ سایت دیگر  
در مجموعه قوانین مقررات ناهماهنگ موجود و مربوط به منابع طبیعی دو مشکل ناآشنایی قانونگذاران با منابع طبیعی و ناآگاهی اهالی منابع طبیعی با اصول قانونگذاری آشکار است.
حوزه   ۱۳۹۸/۱۰/۰۱ - ۰۷:۴۸   + ۶ سایت دیگر  
حوزه/ چشم انداز برترین اخبار ایران و جهان در 24 ساعت گذشته، با گزینش اهمّ رویدادهای سیاسی، اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی از رسانه های مختلف در بسته ی خبری صبحگاهی تقدیم حضور کاربران محترم خبرگزاری حوزه می گردد،انتظار داریم با ارائه نظرات ارزشمند شما فرهیختگان گرامی، پویش روزافزون آن را شاهد باشیم.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۰۹/۳۰ - ۱۷:۳۴   + ۶ سایت دیگر  
اجلاس کشورهای اسلامی در مالزی در حالی به پایان رسید که نخست وزیر این کشور با تاکید بر لزوم تمرکز بر پیشرفت فناوری بومی در جهان اسلام، خواستار تجارت مشترک با دینار طلا و تهاتر شد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۰۹/۳۰ - ۰۶:۱۱   + ۶ سایت دیگر  
علیرغم اینکه به گفته برخی قانون گذاری سنتی کشور دچار بیماری مزمن تورم قانون و قانون گذاری است متاسفانه باید اعتراف نمود در زمینه اکتشاف منابع انسانی قوانین پرشمار و قوی و جامع وجود ندارد.
اقتصاد آنلاین   ۱۳۹۸/۰۹/۲۵ - ۱۱:۳۹   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از جام جم، بررسی های دستگاه های مسؤول نشان می دهد که قطعا توطئه ای علیه صنایع غذایی ایران در کار است، چراکه صنایع غذایی ایران دارای ویژگی های متمایزی در اقتصاد ایران است؛ این صنعت کاملا در اختیار بخش خصوصی است، 100 درصد خودکفا است، هیچ وابستگی به واردات ندارد ...
آنا   ۱۳۹۸/۰۹/۱۸ - ۱۴:۳۰   + ۱۱ سایت دیگر  
نوبخت در نشست خبری امروز درباره افزایش حقوق کارمندان گفت: بیشتر از 15 درصد نمی توانستیم حقوق را افزایش دهیم.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۰۹/۱۳ - ۰۵:۲۳   + ۴ سایت دیگر  
البته تحریم ها ناشی از دسیسه های دشمنان است اما وظیفه دستگاه های اجرایی در ایجاد سد مقاوم در برابر تحریم ها معمولا مورد غفلت قرار می گیرد و از مردم با شعارهای تبلیغاتی خواسته می شود که در برابر دردهای ناشی از تحریم ها مقاومت کنند.
دنیای اقتصاد   ۱۳۹۸/۰۹/۱۲ - ۰۰:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد-نسیم علایی : روسیه به عنوان بزرگ ترین صادرکننده گاز طبیعی جهان و چین که یکی از بزرگ ترین مصرف کنندگان انرژی محسوب می شود، روز گذشته با راه اندازی خط لوله ای برای انتقال گاز، گامی بلند در راستای افزایش پیوندهای اقتصادی و سیاسی برداشتند ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۰۹/۰۶ - ۱۱:۳۲   + ۱۰ سایت دیگر  
دبیر اتحادیه مالکان کشتی با تأکید بر اینکه ضرورت دارد در بخش کشتیرانی هم کمیته ضدتحریم داشته باشیم، گفت: در حال مذاکره با سازمان بنادر و دریانوردی هستیم تا بسته های حمایتی تعرفه ای در فضای تحریم ها داشته باشیم.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۰۹/۰۳ - ۰۲:۳۰   + ۶ سایت دیگر  
نبود راهبرد کلان یا کارآمد نبودن سیاست های موجود در کنار تعدد مراکز و مراجع تصمیم گیر پیرامون منابع طبیعی کشور موجب شده است که نابسامانی ها در گیرودار کاغذبازی های اداری بصورت خزنده عرصه های مرتبط با منابع طبیعی را فرا بگیرد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۰۸/۲۷ - ۰۶:۵۳   + ۳ سایت دیگر  
ضعف مفرط کشور در مدیریت بهره برداری منابع انسانی ناظر به نخبگان و برگزیدگان، متخصصان و دانش آموختگان و ماهران و فناوران است که از نظر علمی و تجربی قادرند موازنه دانش و قدرت را در موازنه تحریم و ضدتحریم به نفع کشور تغییر دهند.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۰۸/۱۸ - ۰۲:۲۸   + ۷ سایت دیگر  
تقریبا منابع اجتماعی ایران اسلامی در برابر تحریم ها دست نخورده باقی مانده است زیرا گفتمان اجتماعی متناسب با آن وجود ندارد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۰۸/۰۶ - ۰۰:۱۰   + ۶ سایت دیگر  
هدف گذاری، سازماندهی و نظارت بر منابع طبیعی با روش های فعلی نمی تواند گفتمان اجتماعی مرتبط با خود را بوجود آورد یا نهادها و دستگاه های مسئول در این زمینه قادر به گفتمان سازی موثر پیرامون منابع طبیعی کشور نیستند.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۰۷/۲۶ - ۰۷:۱۰   + ۶ سایت دیگر  
در برهوتی که منابع انسانی کشور از هیچ گفتمانی برخوردار نیست و حتی بصورت جنبی هم در سایر گفتمان ها حضور ندارد. بی گفتمانی منابع انسانی کشور عملا آنها را از گردونه اطلاعات، ثروت و قدرت در جامعه دور ساخته است.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۰۷/۱۷ - ۰۲:۱۵   + ۵ سایت دیگر  
مهم ترین ضعف کشور در بروز یا تشدید مشکلات ناشی از تحریم ها در زندگی مردم، برنامه ریزی و اقدام بر اساس منطق جزیی برای حل مشکلات اجتماعی است که معمولا جواب برعکس هم حاصل می شود.
پایگاه خبری خاورستان   ۱۳۹۸/۰۷/۱۱ - ۱۰:۵۲   + ۶ سایت دیگر  
با در جا زدن در استفاده از منابع طبیعی رو به اتمام موجود چاره جز انتقال فشار ناشی از تحریم ها به لایه های میانی و پایین جامعه نیست اما در صورت مدیریت اکتشاف منابع طبیعی براحتی می توان این منابع را برای حصول درآمدهای مورد نیاز اداره کشور جایگزین کرد.
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از مهر، حسین راغفر امروز در نشست خبری همایش بین المللی اقتصاد جهانی و تحریم ها، با بیان اینکه در شرایط فعلی یکی از اصلی ترین موضوعات اقتصاد کشور بحث تحریم هاست ...
فردا نیوز   ۱۳۹۸/۰۷/۰۹ - ۱۳:۰۵   + ۱۲ سایت دیگر  
دبیر علمی همایش اقتصاد جهانی و تحریم ها با اشاره به تهدید اساتید دعوت شده به همایش ضدتحریم از سوی آمریکا گفت: سیاست آزادسازی یارانه ها می تواند تشدیدکننده اثرات تحریم اقتصادی باشد.
همشهری   ۱۳۹۸/۰۷/۰۴ - ۱۰:۵۳    
مجلس به طرح تشکیل وزارت تجارت و خدمات بازرگانی با هدف متمرکزکردن روند واردات و توزیع کالاهای اساسی در شرایط تحریم رای مثبت داد دولت: هدف از تشکیل وزارت بازرگانی، کنترل قیمت ها و تنظیم بازار در شرایط دشوار کنونی است http://newspaper.hamshahri.org/id/81072
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۰۷/۰۳ - ۰۰:۳۴   + ۴ سایت دیگر  
عملکرد نادرست نخبگان و برگزیدگان متولی قوای سه گانه و نهادهای حاکمیتی موجب گشته است که سایر بخش های منابع انسانی شامل متخصصان و دانش آموختگان و ماهران و فناوران نیز نتوانند و نمی توانند در راستای خودکفایی، استقلال ملی و خودباوری گام بردارند.
روزنامه مردم سالاری   ۱۳۹۸/۰۶/۳۱ - ۱۵:۱۲   + ۴ سایت دیگر  
سیزدهمین نمایشگاه ایران پلاست امروز در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران آغاز به کار کرد. این رویداد مهم، عرصه نمایش یکی از مزیت های اقتصاد ایران است که هم می تواند رشد اقتصادی و اشتغالزایی قابل توجهی به همراه داشته باشد و هم در مقابل تحریم ها، بازدارندگی اقتصادی ایجاد کند ...
ایبنا   ۱۳۹۸/۰۶/۲۴ - ۱۳:۱۴   + ۷ سایت دیگر  
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: تحقق اقتصاد مقاومتی، تأثیرات ناشی از تحریم ها را کاهش داد و باید از ظرفیت مدیران بانکی در زمینهٔ ضدتحریم و چگونگی ایجاد روابط بین الملل بانکی برای گردش تجارت استفاده شود
ایران آنلاین   ۱۳۹۸/۰۶/۱۴ - ۰۹:۱۱   + ۱ سایت دیگر  
ایران برای مقابله با تحریم های نفتی تمرکز جدی روی صدور فرآورده های نفتی و محصولات پتروشیمی دارد، چرا که این محصولات تحریم ناپذیرهستند و ارزش افزوده بالاتری به نسبت نفت دارند. اما به نظر می رسد که این راهبرد ضدتحریم از سوی سیاستگذاران در سطح کلان به صورت منسجم دنبال نمی شود.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۰۶/۱۲ - ۰۴:۳۵   + ۵ سایت دیگر  
راهبرد اصلی تحریم ها، جلوگیری از دسترسی کشور به منابع مورد نیاز برای اداره کشور است. بر همین اساس ضروری است برای رهایی یکبار و برای همیشه تاریخ این مرز و بوم راهبرد ضدتحریم استفاده حداکثری از منابع ملی مورد توجه قرار گیرد.
آنا   ۱۳۹۸/۰۶/۰۶ - ۱۴:۴۴   + ۶ سایت دیگر  
کتاب بسته اقدامات ضدتحریم توسط امام جمعه مشهد و رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در دومین اجلاس سراسری مسئولان کانون های بسیج اساتید این دانشگاه رونمایی شد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۰۶/۰۵ - ۰۳:۵۷   + ۵ سایت دیگر  
طراحان تحریم ها در اجرای آن معتقدند که فشارهای حداکثری تحریم ها آنها را به پاسخ دلخواه شان نزدیک می کند و این موضوع نه به معنای اثربخشی کامل تدبیرهای تحریمی آنها است بلکه آنها به ترکیب تحریم ها با خودتحریمی های داخلی امید دارند.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۰۵/۳۰ - ۱۰:۲۳   + ۷ سایت دیگر  
حسابداری اجتماعی تحریم ها شامل هزینه ها، درآمدها، سود و زیان اجتماعی اعمال تحریم ها در دو کفه ترازو برای تحریم کنندگان و کشور تحریم شونده قابل محاسبه و ارائه صورتحساب است.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۰۵/۲۳ - ۰۲:۱۵   + ۹ سایت دیگر  
گزاره پایه تحریم های چهل ساله علیه ایران جلوگیری از دسترسی کشور به منابع مورد نیاز خود است که به معنای محدودسازی و افزایش هزینه تامین منابع برای اداره کشور است.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۰۵/۱۶ - ۰۴:۱۴   + ۶ سایت دیگر  
واژگان پرکاربرد در کتاب هنر تحریم ها؛ نگاهی از درون میدان نشانه ای از تالیف یک کتاب ساده سیاسی یا اقتصادی یا علمی و دانشگاهی نیست بلکه کتابی کاملا کاربردی و عملیاتی است و برای اهداف خاص تالیف شده است.
همشهری   ۱۳۹۸/۰۳/۲۳ - ۱۳:۴۸    
محسن تولایی/خبرنگار نشست و برخاست های دیپلماتیک ایران یک سال پس از خروج آمریکا از برجام به روال عادی خود نزدیک تر شده؛ با کاسته شدن از فضای سنگین ناشی از تحریم های آمریکا دیگر اعضای برجام، آمادگی بیشتری در میزبانی از یکدیگر دارند و استقبال گرم تری از هم دارند ...
خبرگزاری تابناک   ۱۳۹۸/۰۲/۱۲ - ۲۰:۰۱   + ۴ سایت دیگر  
رصد خانه تابناک خبر هایی برای مخاطبان آماده می کند که غیررسمی هستند یا اینکه کمتر از اهمیت خود، مورد توجه قرار می گیرند. تیتر هایی مانند:واکنش رئیس کمیسیون امنیت مجلس به شایعه سهمیه بندی بنزین و تکذیب آن/اینستاگرام پیام تبریک عارف به فرمانده کل سپاه را حذف کرد ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۸/۰۲/۱۲ - ۱۵:۲۵   + ۳ سایت دیگر  
پورابراهیمی گفت: آمریکا ادعا دارد که فروش نفت ایران را به صفر می رساند که ما نیز متقابلاً کمیته ضدتحریم را تشکیل دادیم.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۸/۰۲/۱۲ - ۱۴:۳۱   + ۱۷ سایت دیگر  
گروه استان ها رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: آمریکا ادعا دارد که فروش نفت ایران را به صفر می رساند که ما نیز متقابلاً کمیته ضدتحریم را تشکیل دادیم و رصد می کنیم.
مقیم/وزیر اقتصاد از فعالیت کمیته ضدتحریم در وزارت اقتصاد خبر داد و گفت: در شرایط کنونی ادبیات اقتصاد کلاسیک جواب نمی دهد.
بانکداری ایرانی   ۱۳۹۸/۰۱/۲۶ - ۲۲:۳۷   + ۸ سایت دیگر  
بانکداری ایرانی وزیر اقتصاد از فعالیت کمیته ضدتحریم در وزرات اقتصاد خبر داد و گفت: در شرایط کنونی ادبیات اقتصاد کلاسیک جواب نمی دهد. به گزارش مهر، هشتاد و چهارمین جلسه شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی و اولین نشست این شورا در سال 98 با حضور فرهاد دژپسند ...
اقتصاد آنلاین / ایسنا   ۱۳۹۸/۰۱/۲۶ - ۲۱:۲۰   + ۷ سایت دیگر  
به گزارش اقتصادآنلاین ، فرهاد دژپسند در این جلسه که هشتاد و چهارمین نشست این شورا محسوب می شود، با بیان اینکه قوای مقننه، مجریه و قضائیه به منظور تحقق اهداف مقام معظم رهبری در نامگذاری سال 1398 تحت عنوان "رونق تولید"، در حال تهیه و ارایه برنامه های اجرایی خود هستند ...
همشهری   ۱۳۹۷/۱۲/۰۵ - ۰۹:۴۳   + ۱۷ سایت دیگر  
تاسیس بانک های جدید چند ملیتی برای حل مشکل نقل و انتقال های مالی ناشی از تحریم ها با مشارکت ترکیه، عراق وچین در دستور کار قرار گرفت. طبق آمار این 3کشور شریکان عمده تجاری ایران به حساب می آیند. ...