سه شنبه ۰۶ آبانساعت ۱۹:۳۹Oct 2020 27

جدیدترین‌های «گرانی مرغ»

99/08/06 باید توجه داشت که مشکل گرانی مرغ تنها مربوط به اصفهان نیست و موضوعی کشوری است به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان، معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان در خصوص بازار مرغ گفت ...
نبض بازار   ۱۳۹۹/۰۸/۰۴ - ۲۳:۵۵    
روز گذشته رئیس هیات مدیره اتحادیه مرغ تخم گذار استان تهران با انتقاد شدید از وضعیت بازار نهاده ها و سردرگمی تولیدکنندگان،از دولت درخواست کرد که تولیدکنندگان را از بلاتکلیفی در آورد.
اقتصاد آنلاین   ۱۳۹۹/۰۸/۰۴ - ۱۰:۴۵   + ۴ سایت دیگر  
احد آزادی خواه معتقد است؛ گرانی مرغ به دلیل ضعف الگوهای توزیع نهاده ها در کشور است. شیوه ای که باعث شده، بخش قابل توجهی از نهاده هایی که با ارز 4200تومانی وارد کشور شده اند، سر از بازار آزاد در بیاورند.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۱۳:۳۳   + ۸ سایت دیگر  
بجنورد-استاندار خراسان شمالی کمبود مرغ در استان را به علت ضعف مدیریت دانست و گفت: نهاده های دولتی در اختیار مرغداران استان قرار می گیرد اما بخشی از محصول به استان های دیگر ارسال می شود.
نبض بازار   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۱۲:۲۶   + ۱ سایت دیگر  
گوشت ، 20 درصد گران شد علت این افزایش قیمت چیست/ چه کسی پاسخگو خواهد بود؟
دانا   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۲۰:۰۴    
اکبر آقاجانی، رئیس اتحادیه مرغ و ماهی فروشان استان قزوین گفت: علت گرانی مرغ به دلیل کمبود، گرانی و عدم توزیع مناسب نهاده های طیور از قبیل سویا و ذرت است که موجب شد برخی مرغداران، جوجه ریزی را متوقف و سالن هایشان خالی بماند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۱۲:۵۶   + ۴ سایت دیگر  
استاندار قزوین در نشست ستاد تنظیم بازار با گلایه از کمبود و گرانی مرغ و گوشت در بازار، از فرمانداران خواست تا برای تأمین کالا های اساسی مردم به صورت جدی دست به کار شوند.
شبستان   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۰۸:۴۶    
با شیوع ویروس منحوس کرونا هر روز قیمت کالا ها نیز بی مهری خود را به مردم بیشتر نشان می داد و این بار نوبت به گرانی مرغ و تخم مرغ رسید که پای ثابت سفره بیشتر مردم است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۰۸:۴۵   + ۳ سایت دیگر  
گروه استان ها-فرماندار قم گفت: گره کور در گرانی مرغ، عدم تأمین نهاده ها و کاهش جوجه ریزی است و تا زمانی که این گره کور گشوده نشود، مرغداران امیدی برای جوجه ریزی ندارند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۱۸:۵۰   + ۱ سایت دیگر  
این روز ها قیمت مرغ در بازار خیلی نوسان دارد، عرضه کنندگان مرغ علت گرانی مرغ را کمبود دانه و یا بالارفتن آن می دانند.
تبریز بیدار   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۱۳:۱۰   + ۱ سایت دیگر  
رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان شرقی علت گرانی بی رویه قیمت مرغ را ناشی از مشکلات در تامین نهادهای دامی عنوان کرده و گفت: مرغ به اندازه نیاز مردم در بازار وجود دارد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۱۱:۵۸   + ۴ سایت دیگر  
یاسوج- ایرنا- مدیرکل تعزیزات حکومتی کهگیلویه و بویراحمد گفت: میزان تولید مرغ و تخم مرغ با میزان مصرف مردم استان همخوانی ندارد و این مورد یکی از عوامل اصلی گرانی این محصولات در استان است.
برترین ها / کاماپرس   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۲۳:۵۲   + ۱۴ سایت دیگر  
خبرگزاری مهر: سیدجواد ساداتی نژاد، رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس در جلسه شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی با بیان اینکه در حوزه نهاده های دامی به شدت دچار مشکل شده ایم، اظهار داشت: وضعیت در حوزه نهاده های دامی به شکلی است که در بخش سویا شاهد کاهش 48 درصدی واردات نسبت به پارسال هستیم. ...
شعار سال   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۲۲:۰۷   + ۱ سایت دیگر  
عدم تولید و تامین کافی نهاده ها در بازار و همچنین بازارسیاه کنجاله ها سبب افزایش قیمت مرغ شده است.
تابناک ایلام   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۱۹:۳۱    
در حالیکه هنوز نتوانستیم برای موضوع چرایی گرانی مرغ به یک جمعبندی برسیم اما امروز خبرهایی منتشر شد دال بر اینکه قیمت گوشت قرمز نیز در مراکز سنتی ورسمی عرضه این کالا به شکل خیره کننده ای افزایش یافته است ،افزایش قیمتی که می رود تا برای همیشه بساط گوشت قرمز وسفید را از سفره مردم جمع کند ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۱۴:۵۷   + ۱۳ سایت دیگر  
رئیس اتاق اصناف بوشهر گفت: ازآنجاکه بخشی از نهاده های دامی از خارج وارد می شود، افزایش قیمت ارز باعث شوک قیمتی به تولیدات مرغداری ها شده است.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۱۱:۳۸   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/اصفهان رئیس انجمن صنفی کشتارگاه های صنعتی مرغ استان اصفهان با اشاره با کاهش کشتار مرغ در اصفهان، گفت: متاسفانه طی هفته گذشته مرغ کمتری از سوی مرغداران تحویل کشتارگاه ها شده است.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۰۰:۴۱   + ۱۱ سایت دیگر  
نائب رئیس اتحادیه مرغداران استان هرمزگان گفت: علت گران شدن مرغ در سطح استان و کشور کمبود سویا و کم شدن سهمیه دولتی مرغداران از 1600 به 500 گرم عنوان کرد.
آنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۰۰:۰۷   + ۲ سایت دیگر  
افزایش قیمت نهاده های دامی و تشکیل بازار سیاه آن در کنار عدم تخصیص به موقع نهاده ها به واحدهای مرغداری از تداوم التهابات بازار مرغ خبر می دهد.
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۱۴:۰۱    
تبریز- با وجود اینکه تولیدات مرغ و تخم و مرغ در استان آذربایجان شرقی مازاد بر مصرف مردم این استان است، اما سیاست های اشتباه اقتصادی در سطح ملی و اوضاع نابسمان ارز، باعث گرانی بیش از حد این تولیدات شده است که کارشناسان امر تاکید می کنند کمبود نهاده عامل اصلی گرانی مرغ و تخم مرغ است.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۱۱:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/اصفهان دبیر انجمن مرغداران استان اصفهان با بیان اینکه کاهش تولید، موجب گرانی مرغ شده است، گفت: در صورت تداوم این وضعیت و نرسیدن نهاده های تولید به دست مرغداران حتی باید انتظار رسیدن مرغ به قیمت 40 هزار تومان را هم داشته باشیم که در این شرایط وضعیت تولیدکنندگان و مصرف کننده سیاه خواهد شد.
نایب رئیس کانون سراسری مرغداران گوشتی با بیان اینکه کمبود و گرانی نهاده های دامی دلیل گرانی مرغ است، گفت: در صورتی که تامین نهاده تسهیل نشود قیمت بالاتر هم می رود.
تابناک ایلام   ۱۳۹۹/۰۷/۲۵ - ۱۰:۱۴    
اتحادیه مرغداران استان ایلام در واکنش به این مطلب مبادرت به ارسال جوابیه ای نموده اند که براساس قانون مطبوعات عینا در این صفحه منتشر می شود.
تابناک ایلام   ۱۳۹۹/۰۷/۲۴ - ۲۱:۳۴   + ۱ سایت دیگر  
صرفنظر از رد پای سودگرانی که با منفعت طلبی که از طریق خروج مرغ تولیدی مرغداری ها از استان زمینه کمبود عرضه وافزایش قیمت آن را در بازار فراهم آورده اند ...
برترین ها   ۱۳۹۹/۰۷/۲۴ - ۱۹:۰۲   + ۳ سایت دیگر  
برترین ها: گرانی مرغ و رسیدن قیمت آن به حدود 27 هزار تومان موجب واکنش های طنز کاربران توئیتری شد.
برترین ها / کاماپرس   ۱۳۹۹/۰۷/۲۴ - ۰۸:۱۹   + ۱۰۴ سایت دیگر  
خبرگزاری ایسنا: براساس گزارش های رسیده از برخی از خرده فروشی های سطح شهر تهران، هرکیلو گرم مرغ گرم با قیمت حدود 26 هزار تومان عرضه می شود. ابتدای مهرماه قیمت مرغ گرم در خرده فروشی های سطح شهر تهران 18 تا 19 هزارتومان بود که با افزایش قیمت حدود 4000 تومانی در اواسط مهرماه به 21 تا 22 هزارتومان ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۷/۲۴ - ۰۸:۴۶   + ۳ سایت دیگر  
کمبود مرغ، بازار شهرکرد را دو روزی است که با چالش مواجه کرده است و اکنون زمزمه تغییر نرخ آن به گوش می رسد.
شعار سال   ۱۳۹۹/۰۷/۲۱ - ۱۱:۳۵   + ۱۳ سایت دیگر  
با وجود اذعان مسئولان پشتیبانی امور دام مبنی بر تامین نهاده های دامی، اما مرغداران در تامین ذرت و سویا همچنان دچار مشکل هستند و همین عامل یکی از عوامل کمک به گرانی مرغ است.
میزان   ۱۳۹۹/۰۷/۲۰ - ۱۲:۵۰    
محمد رشیدی در گفت وگو با میزان، درباره علت گرانی مرغ، گفت: تنها پنجاه درصد نهاده های دامی مورد نیاز مرغداران توسط دولت تهیه می شود و پنجاه درصد مابقی را مرغدار باید در بازار آزاد تهیه کند که این موضوع مشکلات عدیده ای برای تولید کننده به وجود آورده است. ...
آقای خبر   ۱۳۹۹/۰۷/۲۰ - ۱۱:۱۸   + ۶ سایت دیگر  
علیرضا نظری در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت ، با انتقاد از گرانی مجدد مرغ در روزهای اخیر به علل گرانی و راه های ایجاد ثبات قیمتی این کالای اساسی اشاره کرد و گفت ...
خانه ملت   ۱۳۹۹/۰۷/۲۰ - ۰۹:۵۶   + ۵ سایت دیگر  
عضو کمیسیون کشاورزی مجلس، دلیل اصلی گرانی مرغ را در عدم تامین نهاده های دامی دانست و گفت: درصورت تامین این نهاده ها می توان به تولید انبوه گوشت مرغ و حتی صادرات نیز رسید.
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۰۷/۱۹ - ۱۲:۱۲    
شیراز- رئیس اتحادیه فروشندگان مرغ، تخم مرغ و ماهی شیراز گفت: قیمت عرضه شده مرغ ربطی به فروشندگان و مغازه ها در شیراز ندارد.
گفتارنو   ۱۳۹۹/۰۷/۱۹ - ۰۹:۵۰   + ۱ سایت دیگر  
معاون بازرگانی صمت استان کرمان گفت: به علت کاهش تفاوت قیمت با بازار آزاد، سهمیه شکر دولتی در استان کرمان بطور کامل جذب نشده است. معاون بازرگانی داخلی سازمان صمت استان کرمان گفت ...
شعار سال   ۱۳۹۹/۰۷/۱۶ - ۱۴:۲۱   + ۵ سایت دیگر  
رفیعی: کمیسیون کشاورزی قصد دارد؛ وظایف وزارت کشاورزی را متمرکز کند، درواقع این وزارتخانه علاوه بر تولیدکننده، برای میزان تولید نیز تصمیم گیرنده باشد، همچنین قیمت گذاری ها را انجام دهد. اگر این مهم محقق شود؛ بسیاری از مشکلات کنونی حوزه محصولات کشاورزی حل خواهد شد
خانه ملت   ۱۳۹۹/۰۷/۱۵ - ۱۵:۳۵   + ۳ سایت دیگر  
عضو هیات رئیسه کمیسیون کشاورزی مجلس گفت: مشکل گرانی مرغ آنجا است که با بی تدبیری ارز 4200 تومانی در اختیار افراد سودجو و اهل رانت قرار گرفت و این را باید اصلی ترین دلیل گرانی مرغ دانست.
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۰۷/۱۵ - ۰۹:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
فرزاد طلاکش، دبیرکل کانون پرورش دهندگان مرغ تخم گذار، بر این باور است که خوراک دام با نرخ ارز آزاد وارد کشور نشده ولی قیمت خوراک دام در ماه های اخیر چند برابر شده و یک عامل گرانی تخم مرغ، دلالی است.
جام نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۱۴ - ۱۷:۳۲   + ۸ سایت دیگر  
عضو اتحادیه مرغداران گوشتی کمبود عرضه ناشی از مشکل تامین دان را علت اصلی افزایش قیمت مرغ در بازار اعلام کرد.
سلام نو   ۱۳۹۹/۰۷/۱۰ - ۱۳:۳۰   + ۳۳ سایت دیگر  
سیامک شادافزا، تولید کننده مواد اولیه سوسیس و کالباس گفت: بالا رفتن شدید قیمت گوشت و مرغ مصرف کالباس و سوسیس 50 درصد افزایش یافت.
برترین ها / خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۷/۰۹ - ۱۴:۱۳   + ۱۷ سایت دیگر  
خبرگزاری مهر: نماینده مردم تهران در مجلس در تذکری به رئیس جمهور از وضعیت گرانی های بازار انتقاد کرد. سیدمحسن دهنوی در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی طی اخطار قانون اساسی، گفت: مطابق با قانون اساسی دولت وظایفی را برای تأمین مایحتاج مردم برعهده دارد و باید در این راستا فعالیت کند. ...
برترین ها / خبرگزاری دانشجو   ۱۳۹۹/۰۷/۰۷ - ۱۵:۵۲   + ۸ سایت دیگر  
خبرگزاری دانشجو: امروز برخی از مراغدان و گوشت داران در اعتراض به گرانی بی سر و سامان مرغ و تخم مرغ مقابل وزارت صنعت و معدن و تجارت تجمع کردند. رضا ترکاشوند مدیرعامل اتحادیه سراسری مرغ تخمگذار کشور درباره دلیل افزایش قیمت تخم مرغ ...
خبرگزاری دانشجو   ۱۳۹۹/۰۷/۰۴ - ۰۸:۱۰   + ۵ سایت دیگر  
استاد اقتصاد گفت: برای اینکه دان مرغ وارد شده با ارز دولتی سر از بازار آزاد نیاورد دولت بایستی از طریق مکانسیم الکترونیکی از واردات تا توزیع و تولید را نظارت کند.
شهرآٰرا نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۰۳ - ۲۰:۴۶    
معاون سازمان حمایت گفت: چالش اصلی در قیمت مرغ، تامین نهاده ها است، واردات کنجاله سویا نسبت به سال پیش 57 درصد کاهش داشته است.
خبرگزاری دانشجو   ۱۳۹۹/۰۷/۰۲ - ۱۵:۳۶   + ۱ سایت دیگر  
درحالی رانت خواران با فروش نهاده های دامی یارانه ای در بازار آزاد سود های هزاران میلیاردی به جیب می زنند که معیشت مردم مستضعف با گرانی 150 درصدی مرغ و تخم مرغ در سال 99 به مخاطره افتاده است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۱ - ۱۲:۵۵   + ۶ سایت دیگر  
ساوه-ایرنا- مرغ و به خصوص تخم مرغ را شاید پرمصرف ترین و البته دم دستی ترین مواد غذایی سفره خانوارهای ایرانی دانست اما روند افزایش قیمت این اقلام در هفته های اخیر که خود برآیند دلایل متعددی است، وضع را جوری پیش می برد که شاید این غذاهای سهل الوصول کم کم به خوراکی های لاکچری و اعیانی تبدیل شوند.
برترین ها / مثلث   ۱۳۹۹/۰۷/۰۱ - ۰۸:۳۵   + ۷۲ سایت دیگر  
خبرگزاری تسنیم: با توجه به افزایش قیمت کنجاله سویا از 2415 تومان به 2650 تومان در جلسه کارگروه تنظیم بازار تصمیم گیری شد که وزارت جهاد کشاورزی قیمت جدید تخم مرغ، مرغ و شیرخام و ... را پیشنهاد و سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولید گنندگان نرخ آنها را محاسبه کرده تا تصمیم گیری و ابلاغ شود. ...
خبرگزاری دانشجو   ۱۳۹۹/۰۷/۰۱ - ۰۷:۳۷   + ۵ سایت دیگر  
رئیس انجمن صنایع خوراک دام، طیور و آبزیان ایران گفت: عدم تخصیص ارز برای واردات نهاده های دامی از سوی بانک مرکزی و فقدان استراتژی مناسب و شبکه توزیع و عدم هماهنگی وزارت صمت و وزارت جهاد کشاورزی عامل گرانی مرغ و تخم مرغ است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۶/۲۷ - ۱۸:۰۷   + ۱ سایت دیگر  
گروه استانها- قیمت تخم مرغ و مرغ در دو هفته اخیر در نوسان است به طوری که امروز تخم مرغ با 16300 و مرغ 16600 در بازار عرضه شد تا از دومینوی گرانی ها عقب نماند هرچند مسئولان علت گرانی ها را افزایش قیمت دان و کمیاب بودن آن می دانند.
برترین ها / شفقنا   ۱۳۹۹/۰۶/۲۷ - ۰۸:۱۱   + ۹ سایت دیگر  
روزنامه توسعه ایرانی: این روزها سخن گفتن از گرانی های فزاینده و عجیب وغریب نه تازه است و نه حاصلی دارد. زندگی بسیاری از مردم با درآمدها و حقوقی که می گیرند هیچ تناسبی ندارد. قیمت ضروری ترین اقلام مصرفی و روزمره افزایش می یابد و سبد معیشتی قشر متوسط و پایین هر روز کوچکتر شود. ...