پنجشنبه ۰۹ آذرساعت ۰۴:۳۰Nov 2023 30
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «قیمت گندم»

رویداد ایران   ۱۴۰۲/۰۹/۰۶ - ۱۸:۱۲   + ۱ سایت دیگر  
اکوایران: وزارت کشاورزی روسیه عوارض صادرات غلات برای هفته پیش رو (29 ام نوامبر تا 5 ام) دسامبر را کاهش داد؛ اقدامی که می تواند کاهش قیمت گندم در بازار جهانی را همراه داشته باشد.
کارآفرین نیوز   ۱۴۰۲/۰۹/۰۶ - ۱۰:۱۳   + ۱۴ سایت دیگر  
رئیس بنیاد ملی گندمکاران گفت: قیمت هر تن گندم در دنیا 300 دلار است و این قیمت برای کشاورزان کشورهای دیگر به صرفه است، زیرا راندمان تولید آنها نسبت به ما بالاتر و هزینه کاشت نیز پایین تر است.
تقریب   ۱۴۰۲/۰۹/۰۴ - ۲۰:۲۴    
مدیر کل غله و خدمات بازرگانی استان گلستان، گفت: با توجه به کیفیت بالای محصول گندم گلستان افزایش قیمت آن مطالبه به حق گندم کاران استان است.
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۲/۰۸/۳۰ - ۱۸:۵۱    
اقتصادنیوز: رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس گفت: دولت مکلف است قیمت 19 هزار و 500 تومانی خرید تضمینی گندم را طی یک هفته آینده اعلام کند و اگر نرخ تورم افزایش پیدا کند باید متناسب با آن قیمت گندم نیز افزایش پیدا داشته باشد.
خانه ملت   ۱۴۰۲/۰۸/۳۰ - ۱۵:۰۰    
رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس با بیان اینکه دولت مکلف است قیمت 19 هزار و 500 تومانی خرید تضمینی گندم را طی یک هفته آینده اعلام کند گفت: در قانون تبصره ای وجود دارد که بر اساس آن اگر نرخ تورم افزایش پیدا کند باید متناسب با آن قیمت گندم نیز افزایش پیدا داشته باشد.
خانه ملت   ۱۴۰۲/۰۸/۳۰ - ۱۰:۱۶   + ۱۳ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس با بیان اینکه دولت مکلف است قیمت 19 هزار و 500 تومانی خرید تضمینی گندم را طی یک هفته آینده اعلام کند گفت: در قانون تبصره ای وجود دارد که بر اساس آن اگر نرخ تورم افزایش پیدا کند باید متناسب با آن قیمت گندم نیز افزایش پیدا داشته باشد.
مجری طرح خودکفایی دانه های روغنی وزارت جهاد کشاورزی خبر داد: تمام مطالبات کلزا کاران پرداخت شد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۸/۱۹ - ۰۷:۴۷   + ۷ سایت دیگر  
دست اندرکاران بخش کشاورزی می گویند علی رغم اجرای هوشمندسازی یارانه نان، تخلفات در این حوزه به دلیل اختلاف قیمت گندم با آرد و نهاده های تولید هنوز وجود دارد.
اقتصاد آنلاین / روز نو   ۱۴۰۲/۰۸/۱۷ - ۲۰:۲۷   + ۲۱ سایت دیگر  
حالا یک سال و اندی از زمانی که وزیر امور اقتصادی و دارایی ادعا کرد که دولت می داند چه کسی از کدام نانوایی نان خریده است می گذرد، اما همچنان فسادهای گسترده ای در حوزه آرد و نان شناسایی می شود ...
اقتصاد آنلاین / فودنا   ۱۴۰۲/۰۸/۱۵ - ۱۳:۵۵   + ۲۵ سایت دیگر  
امروز 15 آبان 1402 هر تن گندم 570 دلار و 6 سنت بوده که نسبت به روز گذشته 2 دلار و 2 سنت کاهش داشته است. پیش بینی می شود بالاترین قیمت گندم امروز در بازار به 573 دلار و 62 سنت برسد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۸/۱۵ - ۱۱:۴۶   + ۱۲ سایت دیگر  
رییس اتاق اصناف کشاورزی اهواز با اشاره به آغاز کشت پاییزه گفت: عدم تعیین نرخ نهایی خرید گندم نگرانی هایی را در زمینه کاهش سطح زیر کشت گندم به وجود آورده است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۸/۱۵ - ۰۹:۲۹   + ۱ سایت دیگر  
رییس اتاق اصناف کشاورزی اهواز با اشاره به آغاز کشت پاییزه گفت: عدم تعیین نرخ نهایی خرید گندم نگرانی هایی را در مورد کاهش سطح زیرکشت گندم به وجود آورده است.
روزنامه جوان آنلاین   ۱۴۰۲/۰۸/۱۳ - ۲۳:۰۷    
گویا بنا نیست حاشیه های پرداخت مطالبات گندمکاران تمام شود. سال زراعی گذشته با حواشی تعیین قیمت گندم همراه بود. کشاورزان که مستقیماً درگیر کشت گندم با انواع هزینه های تحمیلی اعم از هزینه سرسام آور تجهیزات کشاورزی ساخت داخل! هزینه نجومی کود، هزینه سنگین برداشت و انتقال گندم و الخ هستند ...
شادا   ۱۴۰۲/۰۸/۰۳ - ۱۳:۴۲   + ۱ سایت دیگر  
1- حدود 2 سال از استقرار دولت سیزدهم می گذرد. قیمت خرید تضمینی گندم در این دو سال حدود 200 درصد افزایش یافته و در سال 1402 ، با خرید بیش از 10.3 میلیون تن گندم از کشاورزان، کشور در موضوع تامین گندم مورد نیاز نان کشور بعد از مدت ها خودکفا شد ...
بازار نیوز   ۱۴۰۲/۰۸/۰۱ - ۱۳:۳۱   + ۲ سایت دیگر  
رئیس بنیاد ملی گندمگاران در واکنش کشاورزان به نرخ 19 هزار و 500 تومانی گفت: کشاورزان از این قیمت گلایه و به نرخ تعیین شده انتقاد دارند.
تجارت نیوز   ۱۴۰۲/۰۷/۳۰ - ۲۳:۰۴   + ۱ سایت دیگر  
دولت در نهایت پس از حدود پنج تا شش ماه و وعده های متعدد، طلب گندمکاران را برای خرید تضمینی در سال زراعی پیشین تسویه کرد. با وجود این امروز نخستین ماه سال زراعی جدید به پایان رسید اما قیمت گندم هنوز مشخص نشده است. در حالی که دولت باید این نرخ را در تیر اعلام می کرد.
عرشه آنلاین   ۱۴۰۲/۰۷/۳۰ - ۱۴:۰۴   + ۶ سایت دیگر  
سرانجام با تاخیر چند ماه وزارت جهاد اعلام کرد که مطالبات همه گندمکاران پرداخت شده است هرچند برخی از گندمکاران این ادعا را تایید نمی کنند
عرشه آنلاین   ۱۴۰۲/۰۷/۲۶ - ۱۶:۳۰    
دولت باید تا پایان تیر نرخ گندم را برای سال زراعی 1403-1402 اعلام می کرد اما با گذشت 21 روز از آغاز سال زراعی جدید هنوز تکلیف این موضوع مشخص نیست.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۷/۲۳ - ۱۰:۱۱   + ۱ سایت دیگر  
مدیرعامل تعاون روستایی استان کرمانشاه با بیان اینکه تعاون روستایی مباشر اداره غله و خدمات بازرگانی است، گفت : میزان خرید تعاون روستایی استان کرمانشاه 85 هزار و 271 تن گندم از کشاورزان بوده است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۷/۲۳ - ۰۹:۰۶   + ۲۰ سایت دیگر  
به گفته کارشناسان افزایش هر 1,000 تومان قیمت گندم 8 هزار میلیارد تومان بار مالی برای دولت در راستای تأمین یارانه آرد به دنبال خواهد داشت.
زیر نویس   ۱۴۰۲/۰۷/۲۲ - ۱۳:۵۸   + ۱۵ سایت دیگر  
به گزارش خبرنگار مهر، خرید تضمینی گندم امسال به حدود 10 میلیون و 340 هزار تن رسید این در حالی است که پیش بینی شده بود این عدد 8 میلیون تن باشد. این امر منجر به مشکلاتی در تأمین مالی مورد نیاز شد. از سوی دیگر تغییر قیمت گندم از 13 به 15 هزار تومان [...]
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۷/۲۲ - ۱۰:۵۵   + ۹ سایت دیگر  
اهمیت خودکفایی ایران در تولید گندم نان با گزارش روز گذشته بلومبرگ مبنی بر رشد بیش از 8 دلاری قیمت گندم جهانی، اهمیت بیشتری پیدا کرد.
سلام نو / عرشه آنلاین   ۱۴۰۲/۰۷/۲۲ - ۱۶:۱۶   + ۶ سایت دیگر  
قرار است شورای تعیین نرخ تضمینی محصولات کشاورزی تشکیل شود، ولی سازمان برنامه و بودجه که نگاه بودجه ای به مسئله دارد با آن مخالف است.
عرشه آنلاین   ۱۴۰۲/۰۷/۲۱ - ۰۹:۳۲   + ۲۲ سایت دیگر  
دست اندرکاران بخش کشاورزی اذعان می کنند که براساس قانون خرید تضمینی محصولات کشاورزی، تا پایان تیر باید نرخ خرید تضمینی اعلام شود اما هنوز خبری از اجرای این قانون نیست
روزنامه تعادل   ۱۴۰۲/۰۷/۱۸ - ۱۳:۳۱   + ۲۹ سایت دیگر  
وزیر جهاد کشاورزی در واکنش به عدم اعلام نرخ خرید تضمینی گندم توسط دولت گفت: نرخ این محصول حداکثر تا اوایل هفته آینده برای سال زراعی جدید اعلام می شود.
فود پرس   ۱۴۰۲/۰۷/۱۸ - ۱۲:۱۵    
وزارت جهاد کشاورزی، معاونت صنایع عمومی وزارت صمت و سازمان حمایت به رغم اجرای اخذ مابه التفاوت از ذرت صنایع پالایشگاهی اقدامی عملی برای اجرای کامل مصوبه تنظیم بازار در خصوص بازنگری در قیمت شکر صنف و صنعت و قیمت گندم مورد استفاده در صنایع گلوکز و نشاسته نکرده اند.
عرشه آنلاین   ۱۴۰۲/۰۷/۱۸ - ۱۰:۰۷   + ۱ سایت دیگر  
وزیر جهاد کشاورزی: نرخ خرید تضمینی گندم سال زراعی جدید تا اوایل هفته آینده ابلاغ خواهد شد.
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۲/۰۷/۱۷ - ۰۶:۵۸   + ۱ سایت دیگر  
اقتصادنیوز: کشاورزان نمی دانند که قیمت قیمت خرید تضمینی گندم، جو و کلزا برای سال زراعی جدید چقدر خواهد بود. این در حالی است که فصل زراعی در خیلی از مناطق آغاز شده است.
ایبنا   ۱۴۰۲/۰۷/۱۵ - ۱۰:۵۲   + ۳ سایت دیگر  
قیمت ها در بحبوحه کاهش قیمت گندم و برنج ثابت است، در حالی که قیمت شکر به بالاترین سطح از سال 2010 افزایش یافته است.
عرشه آنلاین   ۱۴۰۲/۰۷/۱۴ - ۲۱:۱۴    
سال زراعی جدید شروع شده اما هنوز کشاورزان گندمکار نتوانسته اند کل مطالبات خود را بابت فروش گندم از دولت وصول کنند. نیمه مهر ماه آخرین وعده ای است که دولت به گندمکاران برای پرداخت مطالبات داده است ...
عرشه آنلاین   ۱۴۰۲/۰۷/۰۹ - ۱۶:۴۸   + ۲۷ سایت دیگر  
در حالی که قرار بود تا پایان شهریور ماه همه مطالبات گندمکاران به طور کامل پرداخت و بدهی دولت به کشاورزان گندمکار صفر شود اما آن طور که مسئولان وعده داده اند این تسویه حساب تا پایان مهرماه انجام خواهد شد.
ایفنا   ۱۴۰۲/۰۷/۰۹ - ۱۳:۰۴   + ۱ سایت دیگر  
پایگاه خبری فولاد ایران- گندم به سمت بدترین زیان سه ماهه در 14 سال گذشته رو به رو شد، زیرا برداشت های عظیم در بخش هایی از نیمکره شمالی تنش های جاری در دریای سیاه پس از فروپاشی توافق غلات را خنثی کرد. ...
ایسکانیوز   ۱۴۰۲/۰۷/۰۹ - ۱۲:۲۷   + ۱۲ سایت دیگر  
نماینده مردم رشت در مجلس با بیان اینکه بارها در مجلس صحبت از قیمت گندم و ندادن پول گندمکاران مطرح شده است، اما چرا درخصوص برنج کاران شمال به ویژه گیلان سخنی گفته نمی شود؟ گفت: مجلس به موضوع برنج کاران شمال ورود کند.
خانه ملت   ۱۴۰۲/۰۷/۰۹ - ۱۱:۵۹   + ۴ سایت دیگر  
نماینده مردم رشت در مجلس با بیان اینکه بارها در مجلس صحبت از قیمت گندم و ندادن پول گندمکاران مطرح شده است، اما چرا درخصوص برنج کاران شمال به ویژه گیلان سخنی گفته نمی شود؟ گفت: مجلس به موضوع برنج کاران شمال ورود کند.
تجارت نیوز   ۱۴۰۲/۰۷/۰۶ - ۰۰:۱۲   + ۲ سایت دیگر  
وعده ها در مورد تسویه با گندمکاران، پشت سر هم تکرار می شوند اما موعد آنها که فرا می رسد خبری از اجرا نیست. این بار، حتی قبل از اینکه تاریخ وعده ای که در روزهای اخیر داده شده بود فرابرسد، مسئولان آن را نقض کردند و وعده جدیدی را برای پرداخت طلب کشاورزان مطرح کردند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۷/۰۵ - ۰۷:۰۴   + ۱ سایت دیگر  
تعیین قیمت 19500 تومانی برای گندم در سال 1403 می تواند بسیاری از مشکلات کشاورزان را حل کند.
تجارت نیوز   ۱۴۰۲/۰۷/۰۲ - ۱۹:۲۱   + ۱ سایت دیگر  
در حالی که سال از نیمه گذشته و سال زراعی جدید هم آغاز شده است، دولت هنوز برای خرید گندم سال گذشته به کشاورزان بدهی دارد. حالا پس از چند بار طرح وعده و بدعهدی، تاریخ جدیدی برای پرداخت طلب گندمکاران اعلام شده است.
اقتصاد ایران: قیمت گندم به دلیل برداشت زیاد محصول در روسیه به پایین ترین حد در سه سال اخیر رسیده است.
سلام نو / اقتصاد 24   ۱۴۰۲/۰۷/۰۱ - ۱۶:۲۶   + ۳۱ سایت دیگر  
رئیس بنیاد ملی گندمکاران گفت: در شورای قیمت گذاری محصولات اساسی کشاورزی قیمت خرید تضمینی گندم 19هزار و 500 تومان تعیین شده است.
تجارت نیوز   ۱۴۰۲/۰۷/۰۱ - ۱۶:۱۳   + ۵ سایت دیگر  
شهریور به پایان رسید و با وجود وعده های چندباره و حتی دستور رئیس دولت، مطالبات گندمکاران تسویه نشد. ضمن اینکه با آغاز سال زراعی جدید، هنوز خبری از اعلام قیمت گندم نیست.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۷/۰۱ - ۱۵:۳۸   + ۸ سایت دیگر  
قیمت گندم در بازار جهانی طی روزهای گذشته به کمترین میزان در سال های گذشته رسید و دلیل آن هم برداشت خوب این محصول در فصل کنونی در روسیه بوده است.
روزنامه صبح ساحل   ۱۴۰۲/۰۶/۳۱ - ۱۹:۴۶   + ۷ سایت دیگر  
قیمت گندم بصورت غیر رسمی اعلام شد اما وزیر جهاد کشاورزی هنوز این قیمت را تایید نکرده است قیمت گندم . هر کیلو 19.500 تومان تعیین شد. در حالی که قرار بود اول شهریور قیمت گندم و محصولات کشاورزی پس از یک ماه تأخیر مشخص شود با چندین بار تاخیر سرانجام بیست دوم شهریور نرخ خرید تضمینی گندم مشخص شد وزیر ...
صفحه اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۶/۳۱ - ۱۵:۳۰   + ۱ سایت دیگر  
در این گزارش به توضیحاتی درباره قیمت گندم و وعده های مسئولین به گندمکاران پرداخته شده است.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۶/۲۸ - ۰۰:۲۳   + ۲ سایت دیگر  
افزایش قابل توجه تولید گندم روسیه باعث شد قیمت این محصول به دلیل عرضه بیش از حد، به کمترین میزان خود در سه سال اخیر کاهش پیدا کند. به گزارش اکوایران ، دومین برداشت بزرگ و متوالی گندم در روسیه ...
تحلیل بازار   ۱۴۰۲/۰۶/۲۷ - ۰۵:۲۷   + ۲۸ سایت دیگر  
عضو کمیسیون کشاورزی مجلس، گفت: با توافق و بررسی های به عمل آمده در شورای قیمت گذاری محصولات کشاورزی به قیمت 19 هزار و 500 تومانی برای خرید تضمینی گندم رسیدیم و این نرخ بر اساس تورم تعیین شده است.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۶/۲۷ - ۰۰:۳۲   + ۴ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد : عضو هیات رئیسه اتاق اصناف کشاورزی ایران با اشاره به قیمت اعلامی گندم، گفت: قیمت گندم امسال بر اساس تورم 30 درصدی اعلامی از سوی بانک مرکزی تصویب شده است و چنانچه نرخ تورم تا پایان سال افزایش یابد، به همان اندازه به قیمت این محصول نیز افزوده می شود.
تحلیل بازار   ۱۴۰۲/۰۶/۲۶ - ۱۹:۱۳   + ۴ سایت دیگر  
عضو کمیسیون کشاورزی مجلس گفت: به یقین عدم پرداخت مابه التفاوت قیمت خرید گندم کاران پذیرفتنی نیست، بنابراین این موضوع را در کمیسیون کشاورزی دنبال خواهیم کرد.