جمعه ۰۳ اردیبهشتساعت ۱۹:۴۳Apr 2021 23
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «سلول درمانی»

روزنامه بازار کار   ۱۴۰۰/۰۱/۲۳ - ۱۱:۰۹   + ۱۰ سایت دیگر  
معاون علمی و فناوری رئیس جمهور گفت: بیش از 150 شرکت دانش بنیان در سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی نقش آفرینی می کنند. به گزارش بازارکار به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۱/۱۸ - ۱۱:۲۷   + ۵ سایت دیگر  
روش های درمانی پیشرفته ای که مبتنی بر فناوری سلول های بنیادی است، بیماری های مهلک و صعب العلاجی چون سرطان را از پای درمی آورند.
خبرگزاری علمی و فناوری   ۱۴۰۰/۰۱/۰۸ - ۰۰:۵۶    
به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از خراسان جنوبی و به نقل از Newatlas، عفونتهای قارچ های کریپتوکوکوس به طور بالقوه کشنده هستند، زیرا سیستم ایمنی بدن برای مقابله با مهاجمان مشکل دارد. اما در یک مطالعه ی جدید، محققان با تطبیق روش ایمونوتراپی سرطان به نام سلول درمانی CAR T به آن کمک کرده اند. ...
خبرگزاری علمی و فناوری   ۱۴۰۰/۰۱/۰۲ - ۲۲:۲۱   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از اصفهان به نقل از genengnews ، بیشتر قربانیان سکته مغزی به اندازه کافی سریع برای جلوگیری از آسیب مغزی تحت درمان قرار نمی گیرند، اما دانشمندان مرکز پزشکی دانشگاه وکسنر اوهایو ...
خبر آنلاین   ۱۳۹۹/۱۲/۲۳ - ۰۹:۱۷   + ۳ سایت دیگر  
خبرنیوز نوشت:دکتر ناصر اقدمی؛ رئیس مرکز سلول درمانی پژوهشگاه رویان با حضور در برنامه در انتهای الوند از شبکه دو سیما درمورد تولید واکسن کرونا توضیحاتی ارائه داد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۶ - ۱۰:۰۴    
ایسنا/زنجان معاون فرماندار سلطانیه، از احداث مرکز سلول درمانی در این شهرستان توسط یکی از خیرین خبر داد.
روزنامه سپید   ۱۳۹۹/۱۱/۲۱ - ۰۰:۵۱    
یاسر مختاری دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله(عج) از جمله دانشگاه هایی بود که با شیوع کرونا علاوه بر درمان بیماران کرونا پروژه های علمی چون پلاسما درمانی بیماری کووید19، تحقیقات سلول درمانی و تولید دستگاه های اکسیژن ساز را نیز به عنوان یکی از ماموریت های خود در نظر گرفت ...
خانه ملت   ۱۳۹۹/۱۱/۰۶ - ۱۵:۲۶   + ۳ سایت دیگر  
رئیس جهاد دانشگاهی، گفت: اولین کیت تشخیص کرونا در داخل کشور توسط جهاد دانشگاهی ساخته شد و پژوهشگاه رویان نیز در زمینه استفاده از سلول درمانی برای درمان ریه فعالیت خوبی را آغاز کرده است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۱۱/۰۵ - ۱۴:۳۱   + ۷ سایت دیگر  
قوام زاده گفت: با کمک تکنولوژی سلول درمانی موفق به درمان چند بیمار مبتلا به کرونای حاد شده ایم.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۱۰/۳۰ - ۲۲:۳۵    
سلول درمانی به عنوان یکی از قدرتمندترین و تأثیرگذارترین روش های نوین درمان،امید به زندگی را در بیماران دو چندان کرده است.
آنا   ۱۳۹۹/۱۰/۰۳ - ۱۳:۵۹   + ۱ سایت دیگر  
گروه مغز و علوم شناختی یکی از زیرمجموعه های پژوهشکده سلول های بنیادی رویان به شمار می رود که فعالیت آن متمرکز بر رفع آسیب های سیستم عصبی با سلول درمانی است.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۹/۲۹ - ۰۹:۵۳   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/قم مدیر اجرایی معاونت پژوهشی جهاد دانشگاهی گفت: فعالیت های پژوهشی صرفا نباید بنیادین باشند و ایده آل برای پژوهشگر این است که نتایج کار پژوهشی عینیت پیداکند.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۹/۱۹ - ۱۰:۰۳   + ۱ سایت دیگر  
انجمن علمی دانشجویی بیوتکنولوژی دانشگاه الزهرا (س) برگزاری وبینار سلول های بنیادی و سلول درمانی سرطان را برگزار می کند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۹/۱۸ - ۱۱:۱۳   + ۲ سایت دیگر  
سلول درمانی از شیوه های نوین درمانی است که بدن خود فرد به یاری می آید تا بازسازی بافت بدن انجام شود. روشی همه گیر در دنیای پزشکی که فناوران ایرانی جزو پیشرو ها در این حوزه هستند.
بلاغ مازندران   ۱۳۹۹/۰۹/۱۷ - ۱۵:۴۱    
پژوهشگران آمریکایی در بررسی جدید خود تلاش کردند تا با کمک یک روش مبتنی بر سلول درمانی، گروهی از سرطان های خون را درمان کنند.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۹/۱۷ - ۱۴:۵۳   + ۱ سایت دیگر  
پژوهشگران آمریکایی در بررسی جدید خود تلاش کردند تا با کمک یک روش مبتنی بر سلول درمانی، گروهی از سرطان های خون را درمان کنند.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۹/۱۴ - ۱۱:۵۵   + ۱ سایت دیگر  
رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایران، در بازدید سرپرست معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت از فرایند توسعه مرکز جامع سلول های بنیادی و طب بازساختی مرکز شهید مطهری ...
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۹/۱۰ - ۱۰:۵۰   + ۵ سایت دیگر  
مدیر کارگروه سلولی و ژن درمانی مرتبط با کووید19 با تاکید بر اینکه پروژه های سلول درمانی و ژن درمانی زمان بر هستند، گفت: چندین پروژه را برای اجرا به تایید رساندیم که در حال اجرا هستند.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۸/۲۵ - ۲۲:۵۷   + ۵ سایت دیگر  
ایسنا/قم مدیرعامل شرکت فناوری بن یاخته های رویان بر لزوم تلاش هرچه بیشتر در جهت توسعه فرایندهای علمی و تجاری سازی حوزه سلول درمانی کشور تاکید کرد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۸/۱۷ - ۱۸:۰۷   + ۲ سایت دیگر  
تهران- ایرنا -پژوهشگران کره ای موفق به توسعه تراشه میکروسیالی شدند که از آن می توان برای ویرایش و دستکاری سلول های ایمنی و بنیادی برای درمان بیماری سرطان استفاده کرد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۸/۱۱ - ۱۳:۰۱   + ۳ سایت دیگر  
رییس پژوهشکده زیست شناسی و فناوری سلول های بنیادی پژوهشگاه رویان از آغاز فاز کارآزمایی بالینی درمان بیماری تخریب پیش رونده ماکولای چشم (AMD) و پارکینسون با سلول درمانی تا یک سال و نیم آینده خبر داد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۸ - ۱۵:۰۱   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/اصفهان مدیر بانک سلول های بنیادی رویان اصفهان با بیان اینکه در آستانه روز جهانی خون بند ناف، خبرهای ویژه از بانک سلول های بنیادی خون بند ناف رویان اصفهان داریم، گفت: امکان دریافت وام 40 میلیون ریالی برای ذخیره سلول های بنیادی خون بند ناف و مشاوره های اولیه بخش سلول درمانی است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۸/۰۷ - ۱۷:۰۵   + ۲ سایت دیگر  
گروه استان ها رئیس بانک سلول های بنیادی رویان اصفهان از آغاز به کار مرکز سلول درمانی پژوهشگاه رویان برای درمان بیماری ها در آستانه روز جهانی خون بند ناف خبر داد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۶ - ۱۳:۴۱   + ۶ سایت دیگر  
اصفهان - ایرنا - مدیر مرکز سلول درمانی پژوهشگاه رویان در اصفهان از آغاز به کار این بخش خبر داد و گفت: بیمارانی که قصد استفاده از سلول های بنیادی را برای درمان خود دارند می توانند به این مرکز در کلانشهر اصفهان مراجعه کنند.
خبرگزاری علمی و فناوری   ۱۳۹۹/۰۸/۰۵ - ۱۷:۳۵   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش خبرگزاری علم و فناوری استان بوشهر؛ سلول درمانی ( cell therapy ) به پیوند سلول زنده از خود فرد یا فرد سالم دیگر با هدف بازسازی بافت بدن گفته می شود ...
بلاغ مازندران   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۱۳:۳۱    
یک شرکت همزمان با شیوع ویروس کرونا در چندین فاز روی 46 بیمار کرونایی با توجه به معیارها و استانداردهای پزشکی، سلول درمانی انجام داد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۰۷:۴۳   + ۳ سایت دیگر  
یک شرکت هم زمان با شیوع ویروس کرونا در چندین فاز روی 46 بیمار کرونایی با توجه به معیارها و استانداردهای پزشکی، سلول درمانی انجام داد.
سینا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۳ - ۰۹:۱۲   + ۱ سایت دیگر  
سیناپرس: زانودرد، شکایت متداولی در بین افراد پا به سن گذاشته است که اغلب یا درمان مشخصی برای آن ارائه نمی شود و یا اگر هم ارائه شود با دردسرهای زیادی همراه است. اما به نظر می رسد محققان کشور راه حل آسان تری برای رفع بنیادی این درد یافته اند.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۱ - ۰۴:۰۲   + ۱۱ سایت دیگر  
عضو گروه تحقیقاتی قلب و عروق پژوهشگاه رویان با بیان این که به کار گیری مجموعه ای از سلول، فرآورده ی سلولی و حامل سلولی در بیماران دارای ایسکمی قلبی نتایج خوبی در مرحله پیش بالینی داشته است ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۰۷ - ۱۰:۰۷   + ۴ سایت دیگر  
رئیس بانک خون رویان از پیشرفت در درمان بیماران کرونا با استفاده از سلول های بنیادی خبر داد و هم چنین به این سوال که چه بیمارانی در طرح سلول درمانی کرونا قرار گرفته اند، پاسخ داد.
ایمنا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۷ - ۰۹:۵۶    
مدیر بانک سلول های بنیادی خون بند ناف پژوشکده رویان اصفهان درباره سلول درمانی، کاربرد و روش استفاده از سلول درمانی توضیحاتی را ارائه داد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۶/۲۹ - ۱۴:۴۶   + ۱ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- براساس برنامه حمایتی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، رساله های کاربردی در مقطع دکتری در زمینه های ژن درمانی، ایمونوسل تراپی، مهندسی بافت، سلول درمانی و فرآورده های سلولی و تجهیزات فنی حوزه سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی، تا سقف 400 میلیون ریال حمایت می شوند.
خبرگزاری دانشجو   ۱۳۹۹/۰۶/۲۶ - ۱۷:۰۶    
گیروس پروتئین تکنولوژیز کیت آزمایشگاهی جدیدی به بازار عرضه کرده است که به تحقیقات در حوزه سلول درمانی و ژن درمانی کمک شایانی می کند.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۶/۲۶ - ۱۱:۰۸   + ۱۶ سایت دیگر  
فاز اول پروژه سلول درمانی بیماران مبتلا به فرم حاد عفونت ویروس کرونا توسط پژوهشگاه رویان جهاددانشگاهی با همکاری دانشگاه های علوم پزشکی انجام شد.
برترین ها / ایسنا   ۱۳۹۹/۰۶/۲۵ - ۰۸:۳۰   + ۶۵ سایت دیگر  
خبرگزاری ایسنا: مدیرکل دفتر توسعه فناوری سلامت وزارت بهداشت درباره آخرین وضعیت تهیه واکسن ایرانی کرونا و چالش های تهیه واکسن، گفت: شرکت های تولیدکننده واکسن ایرانی کرونا تست های حیوانی را انجام داده اند و در مرحله ورود به فاز انسانی هستند ...
صاف نیوز   ۱۳۹۹/۰۶/۲۴ - ۰۹:۰۳   + ۱ سایت دیگر  
نتایج کارآزمایی بالینی سلول درمانی بیماران مبتلا به ام اس تاکنون امیدوارکننده بوده است، پزشکان سلول های بنیادی تقویت شده را وارد خون بیمار می کنند تا تبدیل به گلبول سفید جدید شوند و به بدن کمک کنند که سیستم ایمنی سالمی بسازد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۶/۲۴ - ۰۸:۰۲   + ۶ سایت دیگر  
نتایج کارآزمایی بالینی سلول درمانی بیماران مبتلا به ام اس تاکنون امیدوارکننده بوده است. پزشکان سلول های بنیادی تقویت شده را وارد خون بیمار می کنند تا تبدیل به گلبول سفید جدید شوند و به بدن کمک کنند که سیستم ایمنی سالمی بسازد.
شفا آنلاین   ۱۳۹۹/۰۶/۱۵ - ۰۸:۳۲   + ۱ سایت دیگر  
معاون وزیر بهداشت درباره نقش سلول درمانی در مقابله با کرونا گفت: مطالعه مهمی را با کمک موسسه رویان در تعدادی از بیمارانی که دارای کووید19 بودند و به هیچ درمانی جواب نمی دادند، انجام دادیم ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۶/۱۲ - ۱۳:۳۱   + ۶ سایت دیگر  
معاون وزیر بهداشت گفت: تحقیقات مهمی روی برخی از بیماران مبتلا به کرونا انجام شد. این بیماران به هیچ درمانی جواب نداده بودند و نتایج سلول درمانی آنان امیدوارکننده بود؛ اما لازم است که این روش روی بیماران بیشتری انجام شود.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۶/۱۲ - ۱۲:۵۵   + ۸ سایت دیگر  
رئیس جهاد دانشگاهی درباره آخرین نتایج استفاده از سلول درمانی در درمان کرونا گفت: پژوهشگاه رویان موضوع استفاده از سلول های مزانشیمی در بافت های آسیب دیده ریه را با بیمارستان مسیح دانشوری، هاجر و شریعتی آغاز کرد. فاز اول کار به پایان رسید و فاز دوم با تعداد بیشتری از بیماران در حال انجام است ...
آقای خبر   ۱۳۹۹/۰۶/۱۲ - ۱۲:۲۱   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش خبرنگار مهر ، دکتر حمیدرضا طیبی در حاشیه بیست و یکمین کنگره پزشکی تولیدمثل که از امروز آغاز به کار کرد، در جمع خبرنگاران گفت: طبیعی بود که با شروع بیماری کووید 19 در چین و شیوع آن در کشورها، تمهیداتی را در راستای پیشگیری و درمان بیماری به کار بگیریم ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۵/۱۴ - ۱۸:۰۷   + ۷ سایت دیگر  
متخصصان پژوهشگاه ابن سینا برای زنانی که سن آنها بالاتر از 45 سال است و یا زنانی که بنا به دلایلی ذخیره تخمدان آنها کاهش یافته است، روش سلول درمانی با استفاده از خون قاعدگی ارائه کردند که به گفته آنها با استفاده از این روش برای زنان مبتلا به این عارضه نتایج امید بخشی به دست آمده است.
تابا خبر   ۱۳۹۹/۰۵/۱۲ - ۱۸:۵۲   + ۴۶ سایت دیگر  
رئیس ستاد اجرایی فرمان امام گفت: با کمک متخصصان 24 بیمار از طریق سلول درمانی بهبود یافتند و در زمینه استفاده از روش پلاسمادرمانی نیز اتفاقات خوبی رخ داده است ...
شفقنا   ۱۳۹۹/۰۵/۰۹ - ۱۰:۳۹   + ۳۳ سایت دیگر  
شفقنا- دکتر حمید چوبینه عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران درخصوص آخرین دست آوردها در زمینه ناباروری و جایگاه ایران در جهان گفت: ایران در زمینه درمان بیماران نابارور و استفاده از سلول درمانی جز کشورهای برتر دنیا است ...
برترین ها / خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۵/۰۷ - ۰۸:۴۲   + ۲۸ سایت دیگر  
خبرگزاری مهر: رئیس جهاددانشگاهی با بیان اینکه توانایی تولید واکسن در محققان پژوهشکده ابن سینا وجود دارد، گفت: 4-3 میلیارد تومان برای ساخت واکسن نیاز است. ...
ایکنا   ۱۳۹۹/۰۵/۰۲ - ۱۲:۲۰    
جنین شناس مرکز درمان ناباروری پژوهشگاه ابن سینا جهاددانشگاهی که با استفاده از سلول های بنیادی توانسته در درمان ناباروری به نتایج مطلوبی دست یابد و اکنون در تلاش است که این روش درمانی را در کشور گسترش دهد ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۴/۲۶ - ۱۲:۱۷   + ۱۰ سایت دیگر  
رئیس جهاددانشگاهی کشور به اقدامات این نهاد در حوزه کرونا و تولید کیت های تشخیص اشاره کرد و گفت: مرکز رویان موفق شده است با استفاده از سلول درمانی برای ترمیم بخش های آسیب دیده ریه اقدام کند.
خبرگزاری علمی و فناوری   ۱۳۹۹/۰۴/۲۶ - ۰۸:۰۱    
به گزارش خبرگزاری علم و فناوری - استان سمنان ؛کبدپس از غدد لنفاوی دومین عضو ویا محل شایع ضایعات متاستاتیک در بدن است.همچنین کبد بزرگترین غده بدن است که فعالیت صحیح آن برای سلامت فرد ضروری است.کبد دچار بیماری های متعددی می شود که از آن میان می توان به سروز کبدی و کبد چرب اشاره کرد ...
خبرگزاری علمی و فناوری   ۱۳۹۹/۰۴/۲۱ - ۰۹:۳۹   + ۴ سایت دیگر  
به گزارش خبرگزاری علم و فناوری - استان سمنان ؛کبدپس از غدد لنفاوی دومین عضو ویا محل شایع ضایعات متاستاتیک در بدن است.همچنین کبد بزرگترین غده بدن است که فعالیت صحیح آن برای سلامت فرد ضروری است.کبد دچار بیماری های متعددی می شود که از آن میان می توان به سروز کبدی و کبد چرب اشاره کرد ...
شعار سال   ۱۳۹۹/۰۴/۱۹ - ۱۱:۴۲   + ۲۰ سایت دیگر  
در حال حاضر بیش از 30 مطالعه در دنیا برای سلول درمانی مزانشیم در حال انجام است و به معاونت درمان پیشنهاد داده ایم که سلول های مزانشیم هم می توانند روشی مناسبی برای درمان بیماری باشند تا سریع تر بافت ریه بیمار بهبود پیدا کند.