پنجشنبه ۰۸ آبانساعت ۲۱:۱۴Oct 2020 29
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «سلول درمانی»

ایسنا   ۶ ساعت پیش   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/اصفهان مدیر بانک سلول های بنیادی رویان اصفهان با بیان اینکه در آستانه روز جهانی خون بند ناف، خبرهای ویژه از بانک سلول های بنیادی خون بند ناف رویان اصفهان داریم، گفت: امکان دریافت وام 40 میلیون ریالی برای ذخیره سلول های بنیادی خون بند ناف و مشاوره های اولیه بخش سلول درمانی است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۸/۰۷ - ۱۷:۰۵   + ۲ سایت دیگر  
گروه استان ها رئیس بانک سلول های بنیادی رویان اصفهان از آغاز به کار مرکز سلول درمانی پژوهشگاه رویان برای درمان بیماری ها در آستانه روز جهانی خون بند ناف خبر داد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۶ - ۱۳:۴۱   + ۵ سایت دیگر  
اصفهان - ایرنا - مدیر مرکز سلول درمانی پژوهشگاه رویان در اصفهان از آغاز به کار این بخش خبر داد و گفت: بیمارانی که قصد استفاده از سلول های بنیادی را برای درمان خود دارند می توانند به این مرکز در کلانشهر اصفهان مراجعه کنند.
خبرگزاری علمی و فناوری   ۱۳۹۹/۰۸/۰۵ - ۱۷:۳۵   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش خبرگزاری علم و فناوری استان بوشهر؛ سلول درمانی ( cell therapy ) به پیوند سلول زنده از خود فرد یا فرد سالم دیگر با هدف بازسازی بافت بدن گفته می شود ...
بلاغ مازندران   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۱۳:۳۱    
یک شرکت همزمان با شیوع ویروس کرونا در چندین فاز روی 46 بیمار کرونایی با توجه به معیارها و استانداردهای پزشکی، سلول درمانی انجام داد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۰۷:۴۳   + ۲ سایت دیگر  
یک شرکت هم زمان با شیوع ویروس کرونا در چندین فاز روی 46 بیمار کرونایی با توجه به معیارها و استانداردهای پزشکی، سلول درمانی انجام داد.
سینا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۳ - ۰۹:۱۲   + ۱ سایت دیگر  
سیناپرس: زانودرد، شکایت متداولی در بین افراد پا به سن گذاشته است که اغلب یا درمان مشخصی برای آن ارائه نمی شود و یا اگر هم ارائه شود با دردسرهای زیادی همراه است. اما به نظر می رسد محققان کشور راه حل آسان تری برای رفع بنیادی این درد یافته اند.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۱ - ۰۴:۰۲   + ۱۱ سایت دیگر  
عضو گروه تحقیقاتی قلب و عروق پژوهشگاه رویان با بیان این که به کار گیری مجموعه ای از سلول، فرآورده ی سلولی و حامل سلولی در بیماران دارای ایسکمی قلبی نتایج خوبی در مرحله پیش بالینی داشته است ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۰۷ - ۱۰:۰۷   + ۴ سایت دیگر  
رئیس بانک خون رویان از پیشرفت در درمان بیماران کرونا با استفاده از سلول های بنیادی خبر داد و هم چنین به این سوال که چه بیمارانی در طرح سلول درمانی کرونا قرار گرفته اند، پاسخ داد.
ایمنا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۷ - ۰۹:۵۶    
مدیر بانک سلول های بنیادی خون بند ناف پژوشکده رویان اصفهان درباره سلول درمانی، کاربرد و روش استفاده از سلول درمانی توضیحاتی را ارائه داد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۶/۲۹ - ۱۴:۴۶   + ۱ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- براساس برنامه حمایتی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، رساله های کاربردی در مقطع دکتری در زمینه های ژن درمانی، ایمونوسل تراپی، مهندسی بافت، سلول درمانی و فرآورده های سلولی و تجهیزات فنی حوزه سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی، تا سقف 400 میلیون ریال حمایت می شوند.
خبرگزاری دانشجو   ۱۳۹۹/۰۶/۲۶ - ۱۷:۰۶    
گیروس پروتئین تکنولوژیز کیت آزمایشگاهی جدیدی به بازار عرضه کرده است که به تحقیقات در حوزه سلول درمانی و ژن درمانی کمک شایانی می کند.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۶/۲۶ - ۱۱:۰۸   + ۱۶ سایت دیگر  
فاز اول پروژه سلول درمانی بیماران مبتلا به فرم حاد عفونت ویروس کرونا توسط پژوهشگاه رویان جهاددانشگاهی با همکاری دانشگاه های علوم پزشکی انجام شد.
برترین ها / ایسنا   ۱۳۹۹/۰۶/۲۵ - ۰۸:۳۰   + ۶۵ سایت دیگر  
خبرگزاری ایسنا: مدیرکل دفتر توسعه فناوری سلامت وزارت بهداشت درباره آخرین وضعیت تهیه واکسن ایرانی کرونا و چالش های تهیه واکسن، گفت: شرکت های تولیدکننده واکسن ایرانی کرونا تست های حیوانی را انجام داده اند و در مرحله ورود به فاز انسانی هستند ...
صاف نیوز   ۱۳۹۹/۰۶/۲۴ - ۰۹:۰۳   + ۱ سایت دیگر  
نتایج کارآزمایی بالینی سلول درمانی بیماران مبتلا به ام اس تاکنون امیدوارکننده بوده است، پزشکان سلول های بنیادی تقویت شده را وارد خون بیمار می کنند تا تبدیل به گلبول سفید جدید شوند و به بدن کمک کنند که سیستم ایمنی سالمی بسازد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۶/۲۴ - ۰۸:۰۲   + ۶ سایت دیگر  
نتایج کارآزمایی بالینی سلول درمانی بیماران مبتلا به ام اس تاکنون امیدوارکننده بوده است. پزشکان سلول های بنیادی تقویت شده را وارد خون بیمار می کنند تا تبدیل به گلبول سفید جدید شوند و به بدن کمک کنند که سیستم ایمنی سالمی بسازد.
شفا آنلاین   ۱۳۹۹/۰۶/۱۵ - ۰۸:۳۲   + ۱ سایت دیگر  
معاون وزیر بهداشت درباره نقش سلول درمانی در مقابله با کرونا گفت: مطالعه مهمی را با کمک موسسه رویان در تعدادی از بیمارانی که دارای کووید19 بودند و به هیچ درمانی جواب نمی دادند، انجام دادیم ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۶/۱۲ - ۱۳:۳۱   + ۶ سایت دیگر  
معاون وزیر بهداشت گفت: تحقیقات مهمی روی برخی از بیماران مبتلا به کرونا انجام شد. این بیماران به هیچ درمانی جواب نداده بودند و نتایج سلول درمانی آنان امیدوارکننده بود؛ اما لازم است که این روش روی بیماران بیشتری انجام شود.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۶/۱۲ - ۱۲:۵۵   + ۸ سایت دیگر  
رئیس جهاد دانشگاهی درباره آخرین نتایج استفاده از سلول درمانی در درمان کرونا گفت: پژوهشگاه رویان موضوع استفاده از سلول های مزانشیمی در بافت های آسیب دیده ریه را با بیمارستان مسیح دانشوری، هاجر و شریعتی آغاز کرد. فاز اول کار به پایان رسید و فاز دوم با تعداد بیشتری از بیماران در حال انجام است ...
آقای خبر   ۱۳۹۹/۰۶/۱۲ - ۱۲:۲۱   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش خبرنگار مهر ، دکتر حمیدرضا طیبی در حاشیه بیست و یکمین کنگره پزشکی تولیدمثل که از امروز آغاز به کار کرد، در جمع خبرنگاران گفت: طبیعی بود که با شروع بیماری کووید 19 در چین و شیوع آن در کشورها، تمهیداتی را در راستای پیشگیری و درمان بیماری به کار بگیریم ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۵/۱۴ - ۱۸:۰۷   + ۷ سایت دیگر  
متخصصان پژوهشگاه ابن سینا برای زنانی که سن آنها بالاتر از 45 سال است و یا زنانی که بنا به دلایلی ذخیره تخمدان آنها کاهش یافته است، روش سلول درمانی با استفاده از خون قاعدگی ارائه کردند که به گفته آنها با استفاده از این روش برای زنان مبتلا به این عارضه نتایج امید بخشی به دست آمده است.
تابا خبر   ۱۳۹۹/۰۵/۱۲ - ۱۸:۵۲   + ۴۶ سایت دیگر  
رئیس ستاد اجرایی فرمان امام گفت: با کمک متخصصان 24 بیمار از طریق سلول درمانی بهبود یافتند و در زمینه استفاده از روش پلاسمادرمانی نیز اتفاقات خوبی رخ داده است ...
شفقنا   ۱۳۹۹/۰۵/۰۹ - ۱۰:۳۹   + ۳۳ سایت دیگر  
شفقنا- دکتر حمید چوبینه عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران درخصوص آخرین دست آوردها در زمینه ناباروری و جایگاه ایران در جهان گفت: ایران در زمینه درمان بیماران نابارور و استفاده از سلول درمانی جز کشورهای برتر دنیا است ...
برترین ها / خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۵/۰۷ - ۰۸:۴۲   + ۲۸ سایت دیگر  
خبرگزاری مهر: رئیس جهاددانشگاهی با بیان اینکه توانایی تولید واکسن در محققان پژوهشکده ابن سینا وجود دارد، گفت: 4-3 میلیارد تومان برای ساخت واکسن نیاز است. ...
ایکنا   ۱۳۹۹/۰۵/۰۲ - ۱۲:۲۰    
جنین شناس مرکز درمان ناباروری پژوهشگاه ابن سینا جهاددانشگاهی که با استفاده از سلول های بنیادی توانسته در درمان ناباروری به نتایج مطلوبی دست یابد و اکنون در تلاش است که این روش درمانی را در کشور گسترش دهد ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۴/۲۶ - ۱۲:۱۷   + ۱۰ سایت دیگر  
رئیس جهاددانشگاهی کشور به اقدامات این نهاد در حوزه کرونا و تولید کیت های تشخیص اشاره کرد و گفت: مرکز رویان موفق شده است با استفاده از سلول درمانی برای ترمیم بخش های آسیب دیده ریه اقدام کند.
خبرگزاری علمی و فناوری   ۱۳۹۹/۰۴/۲۶ - ۰۸:۰۱    
به گزارش خبرگزاری علم و فناوری - استان سمنان ؛کبدپس از غدد لنفاوی دومین عضو ویا محل شایع ضایعات متاستاتیک در بدن است.همچنین کبد بزرگترین غده بدن است که فعالیت صحیح آن برای سلامت فرد ضروری است.کبد دچار بیماری های متعددی می شود که از آن میان می توان به سروز کبدی و کبد چرب اشاره کرد ...
خبرگزاری علمی و فناوری   ۱۳۹۹/۰۴/۲۱ - ۰۹:۳۹   + ۴ سایت دیگر  
به گزارش خبرگزاری علم و فناوری - استان سمنان ؛کبدپس از غدد لنفاوی دومین عضو ویا محل شایع ضایعات متاستاتیک در بدن است.همچنین کبد بزرگترین غده بدن است که فعالیت صحیح آن برای سلامت فرد ضروری است.کبد دچار بیماری های متعددی می شود که از آن میان می توان به سروز کبدی و کبد چرب اشاره کرد ...
شعار سال   ۱۳۹۹/۰۴/۱۹ - ۱۱:۴۲   + ۲۰ سایت دیگر  
در حال حاضر بیش از 30 مطالعه در دنیا برای سلول درمانی مزانشیم در حال انجام است و به معاونت درمان پیشنهاد داده ایم که سلول های مزانشیم هم می توانند روشی مناسبی برای درمان بیماری باشند تا سریع تر بافت ریه بیمار بهبود پیدا کند.
سینا   ۱۳۹۹/۰۴/۰۴ - ۰۹:۲۱   + ۳ سایت دیگر  
سیناپرس: در سال های اخیر اقدامات گسترده ای برای درمان بسیاری از بیماری ها با استفاده از سلول های بنیادی انجام شده است.
شبکه خبر   ۱۳۹۹/۰۳/۱۴ - ۱۹:۳۷   + ۱ سایت دیگر  
مدیر مرکز سلول درمانی پژوهشگاه رویان گفت: سلول های بنیادی در درمان بیماری های تحلیل برنده سیستم اعصاب مرکزی که از اختلالات سیستم ایمنی بدن ناشی می شود و بیماری های خونی بسیار موثر است.
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۳/۱۳ - ۱۱:۱۶   + ۳ سایت دیگر  
رییس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) گفت: در هفته گذشته چهار نامه از چهار کشور اروپایی برای ارسال تجهیزات پزشکی دریافت کردم که این کشورها همان کشورهایی هستند که ما روز اول شیوع کرونا از آنها تجهیزات خواستیم و به ما ندادند.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۳/۱۲ - ۰۹:۰۲   + ۳ سایت دیگر  
رئیس کمیته علمی مقابله با کرونا با بیان اینکه نتیجه تحقیقات روی چند دارو، هفته بعد بررسی می شود، گفت: برخی مداخلات درمانی مانند سلول درمانی هزینه بر هستند ولی به صورت مرزدانشی پیش می روند.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۳/۱۰ - ۰۹:۳۶    
نظام بانکی با درک نیازهای رو به رشد کشور به داروهای ضد سرطان و توسعه دانش سلول درمانی، به حمایت از تحقیقات در حوزه سلول های بنیادی و ساخت داروهای ضد سرطان پرداخته است.
آقای خبر   ۱۳۹۹/۰۳/۰۸ - ۱۵:۰۴    
حسین بهاروند روز پنجشنبه در دومین روز از هفتمین نشست برنامه تبادل تجربیات علم و فناوری (STEP) در کشورهای اسلامی که به صورت مجازی و به همت بنیاد مصطفی(ص) برگزار شد، افزود: شیوع بیماری کووید 19 نگرانی هایی را در سطح دنیا به وجود آورده، زیرا درمانی برای این بیماری وجود ندارد ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۳/۰۸ - ۱۴:۵۵   + ۷ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- عضو هیئت علمی پژوهشگاه رویان با مرور نتایج کارآزمایی بالینی سلول درمانی برای مقابله با کرونا در ایران گفت: سلول درمانی یک درمان بالقوه برای کووید19 است، اما هنوز کارایی سلول درمانی مشخص نیست.
هم اندیشی   ۱۳۹۹/۰۳/۰۸ - ۱۳:۲۵   + ۳ سایت دیگر  
عضو هیئت علمی پژوهشگاه رویان با بررسی نتایج سلول درمانی کووید 19 با بیان اینکه سلول درمانی یک درمان بالقوه برای کووید19 است، گفت: اما هنوز کارایی سلول درمانی مشخص نیست.
اخبار رسمی   ۱۳۹۹/۰۲/۳۱ - ۱۰:۵۰    
چهارشنبه 99/2/31 ، (اخبار رسمی) : سلول درمانی امیدهای تازه ای را در جهت ترمیم بافت های آسیب دیده فراهم کرده است. امروز، دانشمندان در سراسر جهان با انجام تحقیقات سلولی و کارآزمایی های بالینی در زمینه سلول درمانی ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۲/۳۰ - ۰۰:۳۰   + ۲ سایت دیگر  
محققان داخلی با حمایت ستاد اجرایی فرمان امام (ره) موفق شدند با روش سلول درمانی، 22 بیمار کرونایی را درمان کنند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۲/۲۹ - ۲۲:۲۶   + ۱ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت های دارویی دانش بنیان وابسته به ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) گفت: توانسته ایم با سلول درمانی محصولی را کشف کنیم که بیماری کرونا را مهار می کند.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۲/۲۹ - ۱۶:۳۶   + ۹ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت سل تک فارمد وابسته به ستاد اجرایی فرمان امام گفت: محققان ستاداجرایی فرمان امام موفق شدند از طریق روش سلول درمانی، 22 بیمار کرونایی بستری را در زمانی کوتاه تر از روشهای قبلی درمان کنند.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۲/۲۹ - ۱۵:۴۸   + ۱۲ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - محققان ستاد اجرایی فرمان امام(ره) موفق شدند از طریق روش سلول درمانی، 22 بیمار کرونایی بستری را در زمانی کوتاه تر از روشهای قبلی درمان کنند.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۲/۱۹ - ۲۰:۳۰   + ۵ سایت دیگر  
معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی با اشاره به اینکه 30 طرح تحقیقاتی در خصوص مقابله با کرونا در حال انجام است، گفت: طرح سلول درمانی نیز در قالب یک طرح تحقیقاتی پس از پلاسما درمانی در دستور کار قرار گرفت.
آمد خبر   ۱۳۹۹/۰۲/۱۴ - ۱۷:۴۵   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش آمد خبر (amadkhabar.ir) : کتاب Biomedical Product Development: Bench to Bedside توسط ناشر بین المللی اسپرینگر (Springer) منتشر شد. به گزارش ایسنا ، کتاب “Biomedical Product Development: Bench to Bedside” که به دعوت موسسه بین المللی Springer از تیم Editorial ...
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۲/۰۷ - ۰۹:۵۳   + ۱۰ سایت دیگر  
محققان فعال در زمینه سلول های بنیادی در صدد هستند تا در زمینه تولید داروهای ضد ویروس، واکسن، سلول درمانی و تجهیزات مورد نیاز در بحران کرونا اقدام کنند که نتایج آن به زودی اعلام می شود.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۲/۰۲ - ۰۹:۴۶   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/زنجان امام جمعه سلطانیه گفت: احداث مرکز سلول درمانی زنجان توسط خیرین در سلطانیه و واگذاری زمین دو مدرسه به این مرکز از مصادیق مواسات است.
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۱/۳۱ - ۱۲:۴۳    
پزشکان بیمارستان امام رضا (ع) و متخصصان پزشکی مولکولی و سلول درمانی در دانشگاه علوم پزشکی مشهد شیوه ای نوین و جدید از سلول درمانی را بر روی بیمار کرونایی اجرا کردند.
قدس آنلاین   ۱۳۹۹/۰۱/۲۹ - ۱۸:۵۵   + ۱ سایت دیگر  
پزشکان بیمارستان امام رضا(ع) و متخصصان پزشکی مولکولی و سلول درمانی در دانشگاه علوم پزشکی مشهد شیوه ای نوین و جدید از سلول درمانی را بر روی بیمار کرونایی اجرا کردند.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۱/۲۹ - ۱۷:۰۷   + ۶ سایت دیگر  
مشهد- ایرنا- طرح "سلول درمانی" از طریق کاربرد شیوه نوین از سلول های بنیادی در درمان بیماران کرونایی توسط متخصصان پزشکی مولکولی و سلول درمانی دانشگاه علوم پزشکی مشهد در حال اجراست.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۱/۲۸ - ۱۳:۰۲   + ۱۷ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت فناوری بن یاخته های رویان از به کارگیری ظرفیت سلول درمانی کشور برای درمان کرونا خبر داد.