چهارشنبه ۳۰ مهرساعت ۱۰:۴۹Oct 2020 21

جدیدترین‌های «سقط»

نی نی بان   ۵۴ دقیقه پیش   + ۲ سایت دیگر  
چند هفته پیش رابطه داشتم و با امروز چهار- پنج روزه که از موعد پریودیم گذشته.
نی نی بان   ۱ ساعت پیش    
آیا امکان دارد بچه در شکم مادر بمیرد، مادر هم پریود بشود و اصلا متوجه نشود؟
باریش نیوز   ۲ ساعت پیش    
تشخیص این نوع سقط جنین از زمان تشخیص بارداری تا 12 هفته بارداری صورت می گیرددکه اگر تعداد دفعات سقط جنین تا 3 بار تکرار شود به آن سقط مکرر گفته می شود.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۱۴:۲۰    
یک متخصص طب ایرانی گفت: برای انجام غربالگری در پروسه آمنیوسنتز یک درصد و برای نمونه گیری از پرزهای جفت 3 درصد احتمال سقط و آسیب به جنین وجود دارد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۱۳:۳۷    
حجت الاسلام رفیعی گفت: در جاهلیتِ قبل از اسلام قتل فرزند وجود داشت؛ اگر امروز سقط جنین رواج پیدا کرده، این همان جاهلیت است.
کبنا نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۲۱:۱۱   + ۵ سایت دیگر  
معترضان انتخاب ایمی کنی برت به سمت ریاست دیوان عالی آمریکا را محکوم کردند. ترامپ این فرد را که به جزم اندیشی مذهبی و نیز مخالفت با سقط جنین معروف است، برای جانشینی روث بیدر گینزبرگ، رئیس تازه درگذشته دیوان عالی پیشنهاد کرده است. تعداد افراد باتجربه و واقع نگر در دولت ترامپ، روز به روز کاهش می یابد ...
فرارو   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۱۰:۱۳   + ۳ سایت دیگر  
هزاران نفر از زنان مخالف دونالد ترامپ در شهرهای مختلف آمریکا راهپیمایی کردند. به گزارش فرارو، معترضان انتخاب ایمی کنی برت به سمت ریاست دیوان عالی آمریکا را محکوم کردند ...
برترین ها   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۰۹:۱۱    
برترین ها: مرتضی کیوان سال 1300 در اصفهان به دنیا آمد. پدرش دکان سقط فروشی داشت و پدر بزرگش از شیوخ سلسله گنابادی بود که بعد ها از صوفیان جدا شد. سال 1316، سالی تعیین کننده در آینده مرتضی کیوان و خانواده اش بود ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۱۵:۱۵   + ۲ سایت دیگر  
مدیر مرکز فوق تخصصی درمان ناباروری ابن سینا: اگر کمک های مالی حمایتی از زوجین نابارور صورت بگیرد کمک بزرگی به اصلاح هرم جمعیتی کشور خواهد شد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۱۴:۱۵    
ایسنا/کهگیلویه و بویراحمد مدیرکل پزشکی قانونی کهگیلویه و بویرحمد گفت: 90 درصد سقط درمانی ها به علت ناهنجاری های جنینی است.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۱۱:۳۷    
ایسنا/زنجان یکی از موضوعات دردناکی که جوامع مختلف در عصر حاضر با آن مواجه بوده، موضوع سقط جنین است؛ هر چند این امر در گذشته نیز به روش های سنتی شایع بود ولی روند آن با پیشرفت علم و تکنولوژی و افزایش گرفتاری های بشری، روند افزایشی به خود گرفته و پایانی تلخ برای یک آغاز را رقم می زند.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۰۹:۴۴   + ۶ سایت دیگر  
یاسوج- ایرنا- مدیرکل پزشکی قانونی کهگیلویه و بویراحمد گفت: 50 گواهی صدور مجوز سقط درمانی در 6 ماهه نخست امسال در اداره کل پزشکی قانونی استان صادر شد که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته 17.7 درصد افزایش یافته است.
نی نی بان   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۰۹:۰۰    
ما قصد داریم مجدد بچه دار بشیم، ولی خانمم ترس داره. چون اولین بارداری منجر به سقط جنین در اواخر ماه سوم شد.
فرارو   ۱۳۹۹/۰۷/۲۶ - ۱۱:۱۳   + ۴ سایت دیگر  
قطعه 108 گورستان فلامینیو در رم، پایتخت ایتالیا، باعث برانگیخته شدن حس هراس و حیرت و در مواردی نفرت برخی زنان در این کشور شده است. به گزارش فرارو، اینجا ده ها جنین سقط شده در زیر خاک مدفون شده اند ...
خبر آنلاین   ۱۳۹۹/۰۷/۲۶ - ۰۹:۱۳   + ۱ سایت دیگر  
سقط جنین امری نکوهیده در دین اسلام است و 30 درصد زنانی که سقط جنین عمدی دارند، دچار کابوس های شبانه می شوند. منبع: خبرگزاری دانشجو
پایگاه خبری قلم   ۱۳۹۹/۰۷/۲۶ - ۰۲:۳۱    
ترومای روانی آبان به جهت سقط فرزندش در 20 سال قبل و اختلال فوبیای ارتفاع او نیز از موارد مهمی است که فیلمنامه نویسان به راحتی و بدون جرح و تعدیلی مناسب از کنار آن گذر کرده اند.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۷/۲۵ - ۱۵:۳۲    
دریافت 20 MB کد خبر 5049531 محمد خضریان
ایمنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۵ - ۱۱:۲۸   + ۱۲ سایت دیگر  
یورواستات در گزارش جدید خود اعلام کرد تعداد مسافران هوایی اتحادیه اروپا در سه ماهه دوم امسال سقوط شدیدی داشته و 96 درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته افت کرده است.
حوزه   ۱۳۹۹/۰۷/۲۴ - ۰۱:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
حوزه/ معاون فرهنگی تبلیغی حوزه علمیه خواهران تصریح کرد: افزایش آمار سقط جنین به هیچ وجه زیبنده جامعه اسلامی و شیعی ما نیست.
دنیای اقتصاد   ۱۳۹۹/۰۷/۲۴ - ۰۰:۱۸    
دنیای اقتصاد : نامزد مورد نظر دونالد ترامپ برای پست خالی گینزبرگ در دیوان عالی ایالات متحده از پاسخ به موارد مهمی مانند خدمات درمانی، حق سقط جنین و اختلافات احتمالی در مورد نتیجه انتخابات ریاست جمهوری خودداری کرد ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۷/۲۳ - ۱۰:۵۷   + ۱ سایت دیگر  
سقط جنین با 32میلیون و 691هزار و 114هزار گزارش بیشترین میزان مرگ و میر دنیا را به خود اختصاص است؛ در این میان در ایران هر ساعت 42 جنین بی پناه کشته می شوند(!) در حالی که 3میلیون زوج نابارور کشور هر ساعت برای داشتن یک فرزند حسرت می کشند!
نی نی بان   ۱۳۹۹/۰۷/۲۳ - ۱۰:۳۰    
من 6 هفتمه و دیروز در سونو هماتوم برام تشخیص دادن. آیا واقعا بچه سقط میشه؟
نی نی بان   ۱۳۹۹/۰۷/۲۲ - ۲۳:۲۵   + ۱ سایت دیگر  
خانم های باردار باید حسابی حواسشان به تغذیه شان باشد مصرف بعضی از عرقیات در دوران بارداری موجب سقط جنین و یا زایمان زودرس می شود.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۲۲ - ۱۶:۵۲   + ۱ سایت دیگر  
مخاطبین فارس من با تأسیس یک کمپین نسبت به سیاست های جمعیت نقدهایی وارد کردند. به همین منظور در گفت وگو با سردبیر کمپین به بررسی مهم ترین چالش های جمعیتی کشور پرداختیم.
نی نی بان   ۱۳۹۹/۰۷/۲۲ - ۱۳:۳۵    
بسیاری از زنانی که سقط جنین یا از دست دادن فرزند را تجربه می کنند، در اقدام بعد حاملگی سالمی را پشت سر می گذارند.
موج   ۱۳۹۹/۰۷/۲۲ - ۱۳:۲۶   + ۲۸ سایت دیگر  
رییس سازمان بازرسی کل کشور از شناسایی مراکز سقط غیر قانونی جنین با هماهنگی پلیس فتا خبر داد و بیان کرد مقوله جمعیت واقعاً از موضوعات بسیار مهم و مورد تاکید مقام معظم رهبری است.
بر اساس آمار سازمان جهانی بهداشت، عمل وحشانه "سقط جنین" فقط در سال گذشته، 32 برابر آمار کشته های کرونا در سراسر جهان منجر به مرگ شده است!
نی نی بان   ۱۳۹۹/۰۷/۲۲ - ۱۰:۰۵    
من پنج سال پیش باردار شدم، ولی طفلم سقط شد. یک ماه نزدیکی داشتیم، ولی من باردار نشدم.
جامعه الزهرا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۲ - ۰۹:۴۴   + ۱ سایت دیگر  
جلسات دانش افزایی روش های پاسخگویی در موضوع حرمت سقط ویژه اساتید پاسخگوی اداره پاسخ به سؤالات دینی جامعه الزهرا علیهاالسلام برگزار می شود.
نی نی بان   ۱۳۹۹/۰۷/۲۲ - ۰۸:۲۵    
دچار لکه بینی شدم، بتا به 219 کاهش پیدا کرده و خونریزی به رنگ قرمز روشن تغییر کرده.
مشرق نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۲۲ - ۰۲:۱۵    
به گزارش مشرق، یک کاربر فضای مجازی در خصوص حق حیات و جلوگیری از سقط جنین طی توییتی نوشت: هروقت بحث اعدام یک قاتل، متجاوز و... مطرح میشه، مخالفین اعدام از مفهومی به اسم حق حیات صحبت میکنن! ولی همینها خودشون غالبا حامی سقط جنین هستن ...
حوزه   ۱۳۹۹/۰۷/۲۲ - ۰۱:۱۱    
حوزه/ عضو هیئت علمی موسسه امام خمینی(ره) با اشاره به این که به نسبت جمعیت، آمار سقط جنین در کشور ما دو برابر آمریکا و ایتالیاست، تصریح کرد: ما باید هر چه سریع تر خطرات و تبعات سقط جنین را برای خانواده ها تبیین و تشریح کنیم.
فرتاک نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۲۱ - ۲۲:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
زنان باردار باید قبل از هر چیز به تغذیه و سلامت خود اهمیت دهند و از غذاهایی که برای خود و جنین مضر است صرف نظر کنند. مواد غذایی ممنوع که باعث زایمان زودرس یا سقط جنین می شود، عبارتند از: 1. آبمیوه ...
روزنامه نصف جهان   ۱۳۹۹/۰۷/۲۱ - ۱۴:۱۳   + ۱ سایت دیگر  
روزیاتو: یکی از داروهایی که از زمان ابتلای رئیس جمهور آمریکا به او داده شده و دونالد ترامپ به تعریف از آن به عنوان یکی از درمان های احتمالی برای بیماری کووید-19 پرداخت، با استفاده از سلول های انسانی ای ساخته شده که در اصل از طریق یک سقط جنین انتخابی به دست آمده بودند ...
نی نی بان   ۱۳۹۹/۰۷/۲۱ - ۰۹:۰۰    
دو ماه قبل در 13 هفتگی سقط جنین داشتم. قصد بارداری دارم و در سونوی جدید فیبروم حجیم ساب سروزال مشاهده شده.
55آنلاین   ۱۳۹۹/۰۷/۲۱ - ۰۸:۳۲   + ۴ سایت دیگر  
نتایج تحقیقات نشان می دهد عوارض بارداری نظیر سقط جنین، پره اکلامپسی (فشارخون بالا)، دیابت بارداری و زایمان زودرس با افزایش ریسک بیماری قلبی در سنین بالاتر مرتبط هستند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۷/۲۱ - ۰۱:۰۳   + ۶ سایت دیگر  
طبق آمار وزارت بهداشت هر روز 1000 جنین در کشورمان توسط والدین کشته می شوند که صرفاً حدود 10 مورد آن قانونی است! این فیلم حاوی "تصاویری واقعی از عمل سقط جنین" است که گویای گوشه ای از جنایتی است که برخی از والدین در حق "فرزند زنده" خود مرتکب می شوند!
نی نی بان   ۱۳۹۹/۰۷/۲۰ - ۲۲:۴۵    
همیشه سقط جنین به صورت ناخود آگاه ایجاد نمی شود و در مواقعی ممکن است به صورت عمدی و از روی اجبار صورت گیرد.
انتخاب   ۱۳۹۹/۰۷/۲۰ - ۱۹:۳۰   + ۸ سایت دیگر  
دبیر کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: سبک پوشش و لباس هم در افزایش ناباروری به شدت تغییر ایجاد کرده است، این لباس های چسبان مخصوصا در حوزه شلوار برای پسر و دختر باعث عقیم شدن می شود ...
برترین ها / اسپادانا خبر   ۱۳۹۹/۰۷/۲۰ - ۱۵:۰۶   + ۲۵ سایت دیگر  
خبرگزاری فارس: حجت الاسلام حسین جلالی، دبیر کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: تغییر سبک پوشش و لباس هم در افزایش ناباروری به شدت ایجاد کرده است، این لباس های چسبان مخصوصا در حوزه شلوار برای پسر و دختر باعث عقیم شدن می شود. نماینده مردم رفسنجان در مجلس: ...
حوزه   ۱۳۹۹/۰۷/۲۰ - ۱۵:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
حوزه/ مدیر مدرسه حضرت ولی عصر(عج) کنگاور گفت: خودباختگی در برابر تمدن غرب، زمینه را برای اجرای الگوهای توسعه غربی، در کنترل جمعیت ایران هموار کرد،که سقط جنین ثمره تفکر غلط بچه کمتر زندگی بهتر است.
شبستان   ۱۳۹۹/۰۷/۲۰ - ۱۱:۵۷    
عضو هیئت علمی جامعه الزهرا(س) تصریح کرد: باید برای روشنگری درباره خطرات سقط جنین، ظرفیت هنر و رسانه را به درستی به کارگیری کنیم.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۰ - ۱۰:۵۵   + ۱۷ سایت دیگر  
"رئیس جمهوری آمریکا با یک داروی ضد کووید-19 که از بافت جنین تولید شده، درمان شده است. او آن را شفای معجزه آسای خدادادی خواند اما حامیان او که مخالف سقط جنین هستند، چه فکری خواهند کرد؟"
نی نی بان   ۱۳۹۹/۰۷/۲۰ - ۰۸:۳۰   + ۱۰ سایت دیگر  
از دست دادن فرزند در بارداری موضوعی عادی و رایج است و ممکن است برای هر کسی پیش بیاید.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۷/۱۹ - ۱۸:۳۵   + ۱ سایت دیگر  
رهبر معظم انقلاب باطن انجام سقط جنین را بسیار خطرناک عنوان کردند.
نی نی بان   ۱۳۹۹/۰۷/۱۹ - ۱۱:۱۰    
بعد از اولین سقط جنینی که داشتم، واژنم خیلی خشک شده.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۹ - ۰۹:۳۱   + ۵ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - مشاور خانواده و متخصص روانپزشک گفت: افسردگی و نگرانی از جمله عوارض پس از سقط جنین یا بارداری ناتمام است که در برخی مواقع آسیب جبران ناپذیری به مادر و حتی پدر وارد خواهد کرد.
عصر ایران   ۱۳۹۹/۰۷/۱۹ - ۰۹:۱۸   + ۵ سایت دیگر  
مدیرکل پزشکی قانونی لرستان گفت: همسر و کودک آزاری در استان افزایش داشته است. دکتر حمیدرضا نظیفی در گفت وگو با ایسنا اظهار کرد: تعداد کل اجساد غیرطبیعی که به پزشکی قانونی لرستان ارجاع داده شده در سال گذشته 1196 مورد بوده که در این راستا نرخ سوم کشور هستیم. ...
ایمنا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۹ - ۰۷:۲۹    
براساس آمار وزارت بهداشت در ایران، سالانه حدود 80 هزار سقط در ایران انجام می شود که عمده دلایل آن از نگاه محققان فقر، مشکلات اقتصادی، ناتوانی پرداخت هزینه نگهداری و تربیت فرزند، مشکلات خانوادگی، طلاق، اعتیاد و روابط نامشروع است.